AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.218.789
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nadam se da se sada bolje vidi

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 21:23 (Maksimus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ernest Pauk kaže...

Ovo izgleda sve ok, jedino napon buba na 1.46v al to imas PBO sigurno koji lupa automatikom napon tako visoko.

Moram li isključit Precision Boost??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mislio sam kad instaliram najnoviji BIOS , radi tih "sigurnosnih propusta", da će sustav radit normalno. Same probleme mi je donio, hvala ti na pomoći.🙂
Na njemačkim forumima nisam uspio nać odgovor, pa mi je nekako logično bilo vratit sve na staro. 🙈
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

cut

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 14:23 (notloB).
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Mislio sam kad instaliram najnoviji BIOS , radi tih "sigurnosnih propusta", da će sustav radit normalno. Same probleme mi je donio, hvala ti na pomoći.🙂
Na njemačkim forumima nisam uspio nać odgovor, pa mi je nekako logično bilo vratit sve na staro. 🙈

 Ne čačkaj dok ti dobro radi.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

BIOS se ne dira osim ako se ne treba ažurirati radi stavljanja novog procesora koji nije podržan na trenutnom, zbog novih featurea tipa resizable BAR ili ako je na ploči baš prastari BIOS. AKo sve šljaka, ako nemaš problema tipa da RAM neće da radi na deklariranoj frekvenciji i slično onda se stavlja najnoviji BIOS.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Najnoviji BIOS za Gigabyte B450M S2H (F64) i Adrenalin 23.5.2 (za RX580 8GB) u kombinaciji sa Ryzen 5 3600 donijeli su mi samo probleme. Igranje BF5 i Division 2 više nije bilo zabavno, igre su usporile. Kod Media Markt je Corsair Vengeance LPX 2*8GB DDR4-3200 bila na akciji za 40tak €, no ni to nije pomoglo.
Naponi u BIOS-u su bili u redu, 1.35V za memoriju i 1.461V za procesor.
Kad sam uspio vratiti F63 verziju BIOS i Adrenalin 22.11.2 gore navedene igre opet su normalno proradile.
Corsair sjedi u pričuvi, jel moguće da upravljački program Adrenalin "usporava" na određeni način Ryzen-a kojeg imam??

A fučkaj ga sad,ti kao da nisi nikad čuo za ono "ne popravljaj ako nije pokvareno".

 

S obzirom da su to truli Windowsi+drajveri, od njih se može svašta očekivat kao i obično.

 

Ja imam istu matičnu, a Bios verzija koju ja imam više niti nije na listi jer je to okvirno bio Beta Bios.Ja živim opasno, nema ljepše od Beta Bios-a s kojim nemaš baš nikakvih problema.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-S2H-rev-1x/support#support-dl-bios

 

 

 

Ja ne updejtam niti Windowse fučkaj ga sad.Bios updejtam ili updejtaš samo u krajnjoj nuždi, dakle ne iz znatiželje jer je to nekakvi novi trofazni Bios.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 Nama ništa ne znači kad je ekskluziva za Usa microcentar.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 21:52 (dery).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Poz ekipa,

 

Jel moguće negdje nabaviti ryzen 9 5900?, isključivo 5900 bez X

Ima super TDP za 12 jezgri, u kombinaciji sa ECC memorijom složi se super ITX serverčić.

Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, stiže mi Ryzen 5800X 3D, mijenjam stari 3600. Uglavnom imam zracni hladnjak ID Cooling 226 XT, mrcina po izgledu al hoće li biti dosta za ovaj procesor? Također, imam napajanje RM650X, oce to biti dosta za neku kombinaciju s recimo 4070 ili 6800XT?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Qui-Gon-Jinn kaže...

Pozdrav, stiže mi Ryzen 5800X 3D, mijenjam stari 3600. Uglavnom imam zracni hladnjak ID Cooling 226 XT, mrcina po izgledu al hoće li biti dosta za ovaj procesor? Također, imam napajanje RM650X, oce to biti dosta za neku kombinaciju s recimo 4070 ili 6800XT?

 da, sve ce ti biti dovoljno, ne mjenjaj nista 

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
filter160 kaže...

Poz ekipa,

 

Jel moguće negdje nabaviti ryzen 9 5900?, isključivo 5900 bez X

Ima super TDP za 12 jezgri, u kombinaciji sa ECC memorijom složi se super ITX serverčić.

 Teško, to je oem only proc.

15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, isplati li se prelaziti sa R5 5600 na R7 5800X s obzirom na ostatak konfiguracije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kero kaže...

Pozdrav, isplati li se prelaziti sa R5 5600 na R7 5800X s obzirom na ostatak konfiguracije? 

 U igrama nećeš vidjeti gotovo nikakvu razliku. Bacanje novaca.

19 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kero kaže...

Pozdrav, isplati li se prelaziti sa R5 5600 na R7 5800X s obzirom na ostatak konfiguracije? 

 Ne, osim ako baš trebaš 8 core za nešto drugo osim igara.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kero kaže...

Pozdrav, isplati li se prelaziti sa R5 5600 na R7 5800X s obzirom na ostatak konfiguracije? 

 radije si ulozi u novi monitor, ako je ovaj podatak iz potpisa tocan da si na 22" 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije baš da nem razlike sa dovljno jakom grafičkom karticom, multi sa puno igrača, pouno npc-a poput hrpe štakora i sl. osjeti se dvije dodatne jezgre. Na njegovom mjestu bi išao na Ryzen 5700X koji je tek koji posto sporiji od Ryzena 5800X a bolje optimiziran za plug and play opciju, što se tiče zagrijavanja i hlađenja.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za maksimalne performanse u igrama, na postojećem hardweru, jedino dolazi u obzir R7 5800x3d, ako matična podržava.

 

Inače nema smisla ništa mjenjati, ako ne treba više jezgri (R7 5700x, kako je preporučio kolega).

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Nije baš da nem razlike sa dovljno jakom grafičkom karticom, multi sa puno igrača, pouno npc-a poput hrpe štakora i sl. osjeti se dvije dodatne jezgre. Na njegovom mjestu bi išao na Ryzen 5700X koji je tek koji posto sporiji od Ryzena 5800X a bolje optimiziran za plug and play opciju, što se tiče zagrijavanja i hlađenja.

 Ako i kad pređe na duplo jaču grafu, onda nek mijenja. Ali sad da prodaje R5 5600 i kupuje R7 5700X će samo izgubit novca a u igrama neće napredovati ništa. 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali uvijek je gušt mijenjati Ryzen procesore!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
4 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kant kaže...

Ali uvijek je gušt mijenjati Ryzen procesore!

 Ja sa 5600X na 5800X3D, za gaming ja ne vidim razliku sa svojom grafom, igram se na 2K. Non stop mijenjam nešto, to je bolest 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 13:52 (Qui-Gon-Jinn).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovisi koja igra. I ja sam sa 5600x na 5800X3D i u WoWu je dosta primjetna razlika.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tehpowa kaže...

Ovisi koja igra. I ja sam sa 5600x na 5800X3D i u WoWu je dosta primjetna razlika.

 problem je razlika u cijeni koja je otprilike dupla, a rezultat je tek rijetko vidljiv i u najboljem slučaju daleko od duplog

kad kod grafe platiš toliku razliku onda u svim igrama imaš razliku koja opravdava cijenu, ako ne jednaku kao cijena - jer top grafe su uvijek imale veću cijenu nego razliku u perfomansama, ali je onda ipak ta razlika veća nego ovdje i najbitnije - konstanta

 

ovdje je nažalost razlika u perfomansama dosta rijetka i relativno mala, a platiš ga duplo više novaca

koliko je to 'isplativo', skroz je subjektivno

15 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U dosta igri na 1080p sa jakim gpu je razlika ogromna usporedba sa 5800x a kamoli sa 5600x

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ogromna razlika je 100% u cijeni, ovo je tu i tamo, od do i ponajviše u prethistorijskoj rezoluciji na koju ionako kupci jakih procesora i grafičkih ne gejmaju.
Tak da je to navlačenje kožice zapravo
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozdrav zanima me vaše mišljenje o ovim specifikacijama laptopa . Najvise me zanima ova graficka Amd radeon jel čemu valja i jel može gurat igre ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Ogromna razlika je 100% u cijeni, ovo je tu i tamo, od do i ponajviše u prethistorijskoj rezoluciji na koju ionako kupci jakih procesora i grafičkih ne gejmaju.
Tak da je to navlačenje kožice zapravo

 ...a to je zdravo i nadasve ugodno iskustvo!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

U dosta igri na 1080p sa jakim gpu je razlika ogromna usporedba sa 5800x a kamoli sa 5600x

 Ono kad umjesto 150 imaš 250 FPS  na 1080p pa navlačiš kožicu kako je već netko spomenuo. Koje vrijeme za biti živ...

19 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam znao da mi je upgrade nepotreban, al uzeo sam zato jer mogu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice