AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.091.895
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Kao što rekoh za moje potrebe je ryzen 5600X bolji procesor ali nikako ne mogu progutati tu cijenu.

 

 

Ryzen 3600 starta od 1600kn - 1000kn jeftiniji za 10-15% nize performanse

 

ili uzmi nekog intela i5 koji ima slicne performanse kao i zen2 a nizu cijenu od zen3

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 12:40 (Fanu).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
* * *

 Pa najzanimljivije je to kod Intel trollova kako je odjednom ulozeno/dobiveno bitno, više nisu bitni sirovi frejmovi, a sjetimo se ne tako davno kako se sralo po budzet opcijama i kako su samo performanse i frejmovi bitni, uloge se okreću, sada su Intelovci inferiorni.

Ne postoje Intel trolovi.. AMD fanboyevi postoje ali Intel trolovi ne.

Negooo.. jesmo li ti skontali konfu? Hoćeš na LGA 1200 ili čekati LGA 1700. Sada Intel postaje EX AMD.. LGA 1200 postoje kompatibilno podnožje za vežinu procesora kao što će i LGA 1700.

 

Friday kaže...
* * *

 

A realno - ne mozes kupiti los procesor. Ja sam za kucni firewall uzeo i3 10100 i odusevljen sam. Htio sam uzeti 4xxx od AMD-a jer mi treba APU ali nisam ga bio docekao. I ovako sam presretan. Tim vise sto isti taj i3 ima jednaku snagu kao sto mi je bivsi desktop (6700K) imao. Jedino me smeta sto su ukinuli ECC podrsku na novim i3 serijama i sto govna iz ASRocka reklamiraju nesto sto im ploca zapravo ne podrzava (SR-IOV).

10100 je najbolji procesor današnjice.. ono što je bio Pentium Haswell danas je to taj Core i3.
 

mataFX kaže...

Pitanje znalcima koje je već postavljeno ali nisam dobio odgovor

Kupljen R9 5900X 

i sad sam u potrazi za mbo koja će odgovarati sa tvornićkim biosom

da ne moram flash-at bios za naveden cpu

 

planiram naručit  Gigabyte GA-X570 Gaming X dali njezin tvornički bios podržava r9 5900x bez flasha 

 

Da... i...

mataFX kaže...

Ne znam šta piše pošto još nije naručena

Zato i molim pomoć

 

Da... ploča ti podržava Zen3 procesore... ali sada jedno pitanje. Uzimaš GAMING ploču i ubacuješ u nju Ryzen gdje u Gejmanju nije dobar kao Intel? Zašto praviš tu kombinaciju?
Prodaj to smeće od procesora, kupi NON-Gaming najmanju moguću ploču, skroman CPU i kupi vražiju NVIDIJU.

Vidi kolika ti je ploča da ima ventilator da to sve hladi.

Maksimus kaže...

Zna li itko kada će cijene spustit??? Taman skupio lovu, sad moram pazit da je ne potrošim na nešto drugo ...

Ove godine i početak i Q1 sledeće 100% neće. Sony potvrdio, AMD, potvrdio i TMSC potvrdio..
 

Čitatelj kaže...

Najveci problem kod Intela je * * *

Nema Intel najveći problem, problem je što je sam Intel jedan od najvećih američkih industrijskih temelja... ukratko. O fičerima i sličnim stvarima mi se ne da.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Envy Otkud znas da gigabyte x570 ploce podrzavaju zen3 out of the box bez BIOS updejta? X570 chipset je izasao prije zen3 i mnoge ploce ne podrzavaju zen3 out of the box (kao ni B550 ploce)

90% su sanse da ce morat flashati noviji BIOS prije stavljanja procesora

 

i to sto maticna ima gejming u nazivu ne znaci da se kupuje iskljucivo za gejming - danas vise nikoji k od pc hardvera nemos kupit a da nema gejming u nazivu i RGB no to ne znaci da su to GEJMING ploce

nekako sumnjam da je covjek uzeo 12 jezgreni procesor samo za gejmanje

 

Ryzen nije u gejmingu dobar kao intel? Zen3 je preuzeo primat od intela sto se tice performansi u svakom aspektu, ukljucujuci i gejming

 

i tvoj savjet da uzme jeftinu plocu i proc i ide sa nvidia grafickom bi bio super u nekim proslim vremenima kad nvidia graficke nisu kostale ko suho zlato - pogledaj cijene RTX 3060...a i sa slabijim procesorom dobiva manje 0.1% i 1% FPSove + vece frametimeove tako da jaci procesori itekako imaju utjecaj sto se tice gejminga (a sto sam i osobno dozivio upgrejdom sa 2700X na 5800X)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

(1) Envy Otkud znas da gigabyte x570 ploce podrzavaju zen3 out of the box bez BIOS updejta? X570 chipset je izasao prije zen3 i mnoge ploce ne podrzavaju zen3 out of the box (kao ni B550 ploce)

90% su sanse da ce morat flashati noviji BIOS prije stavljanja procesora

 

(2) i to sto maticna ima gejming u nazivu ne znaci da se kupuje iskljucivo za gejming - danas vise nikoji k od pc hardvera nemos kupit a da nema gejming u nazivu i RGB no to ne znaci da su to GEJMING ploce

nekako sumnjam da je covjek uzeo 12 jezgreni procesor samo za gejmanje

 

(3) Ryzen nije u gejmingu dobar kao intel? Zen3 je preuzeo primat od intela sto se tice performansi u svakom aspektu, ukljucujuci i gejming

 

(4) i tvoj savjet da uzme jeftinu plocu i proc i ide sa nvidia grafickom bi bio super u nekim proslim vremenima kad nvidia graficke nisu kostale ko suho zlato - pogledaj cijene RTX 3060...a i sa slabijim procesorom dobiva manje 0.1% i 1% FPSove + vece frametimeove tako da jaci procesori itekako imaju utjecaj sto se tice gejminga (a sto sam i osobno dozivio upgrejdom sa 2700X na 5800X)

(1) Znam, i možeš to uzeti zdravo za gotovo. Kada sam ja flashovao pazi čak i modeme i čak CD-pržače, moralo se to raditi preko Floppy disketa ili CD-Roma i moliti boga da struje ne nesatane kroz tih 5-10 minuta koliko je tada proces trajao. AMD više nije Out-of-the-Box. Ako se on odluči na ovu kombinaciju ja ću mu kući doći ili on će mi preko WhatsAppa da upali kameru a ja lično ću mu da upgrada taj Flash.

(2) Ako hoda kao patka, glasa se kao patka i izgleda kao patka, onda je šta? Ako piše Gaming onda je šta?
Dell Ultra Sharp with Premium Color kraljevski 27" QHD monitor rezolucije 2560x1440 nema Gaming u sebi ali već cijelu jednu deceniju mu ne pada cijena od 4000 kuna. A možeš me ubiti ali boljeg moniora za igranje igrica - nema.

(3)Nije preuzeo primat. Uzmi zdravo za gotovo. Ako i jeste.. to je par igrica u 1% u kombinacija sa ne-njihovim poluproizvodom zvanim Radeon nego sa Nvidjom i to 0.1% koje je trajalo par dana. Prezentacija Where gaming begin oko 4800H Ryzena je bila takva laž da je to ne povjerovati.

(4) Ja mu složim konfu a onda mu ti složi konfu.. tko izgubi plaća jagnje ili prase. Ako smiješ.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1. bmk sta si ti "flashovao" - lijepo ti kazem da out of the box mu vrlo vjerojatno nece raditi zen3, tj nece raditi na vecini AM4 ploca osim ako nadjes neku na kojoj pise "zen3 support" ili pise koja je verzija BIOS na njoj (a da ta verzija BIOSa ima zen3 support)

iz jednostavnog razloga sto je zen3 je izasao nakon svih AM4 chipseta

 

2. Po cemu je to neka maticna gaming maticna? Ako tebi stavim kraj imena prefix dr. nauka znaci li to da si ti doktor nauka? jesi maunu

 

3. nisam debil da uzimam stvari zdravo za gotovo, vec sam pogledao benchmarke i recenzije (nebitno jel u pitanju radeon ili nvidia graficka) - bit ce svi su u krivu

 

4. kakve to veze ima s icim sto sam napisao

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

1. bmk sta si ti "flashovao" - lijepo ti kazem da out of the box mu vrlo vjerojatno nece raditi zen3, tj nece raditi na vecini AM4 ploca osim ako nadjes neku na kojoj pise "zen3 support" ili pise koja je verzija BIOS na njoj (a da ta verzija BIOSa ima zen3 support)

iz jednostavnog razloga sto je zen3 je izasao nakon svih AM4 chipseta

 

2. Po cemu je to neka maticna gaming maticna? Ako tebi stavim kraj imena prefix dr. nauka znaci li to da si ti doktor nauka? jesi maunu

 

3. nisam debil da uzimam stvari zdravo za gotovo, vec sam pogledao benchmarke i recenzije (nebitno jel u pitanju radeon ili nvidia graficka) - bit ce svi su u krivu

 

4. kakve to veze ima s icim sto sam napisao

 

 

 Vidim upoznao si kolegu Envya...

 

vrlo upitnog tehničkog znanja, ali u stand up-u nenadjebiv.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

1. bmk sta si ti "flashovao" - lijepo ti kazem da out of the box mu vrlo vjerojatno nece raditi zen3, tj nece raditi na vecini AM4 ploca osim ako nadjes neku na kojoj pise "zen3 support" ili pise koja je verzija BIOS na njoj (a da ta verzija BIOSa ima zen3 support)

iz jednostavnog razloga sto je zen3 je izasao nakon svih AM4 chipseta

 

2. Po cemu je to neka maticna gaming maticna? Ako tebi stavim kraj imena prefix dr. nauka znaci li to da si ti doktor nauka? jesi maunu

 

3. nisam debil da uzimam stvari zdravo za gotovo, vec sam pogledao benchmarke i recenzije (nebitno jel u pitanju radeon ili nvidia graficka) - bit ce svi su u krivu

 

4. kakve to veze ima s icim sto sam napisao

 

 

1. Ploća će mu raditi sa Zen3 procesorima. Ako kolega mataFX imaš ikakvih sumnji u to javi mi se u PP. Ovdje umjesto da ti pomognu (zezaju te u mozak).

2. Zato što piše Gaming.. ako piše na na boji da je akrilna boja za radijatore znaš po čemu je ta boja za radijatore? Po tome što piše na ambalaži "Akrilna boja za radijatore" (?!?!)
Ne možeš mi ti dati prefix dr. ispred imena nego institucija za koje su to zadužene. Ako ti kao i neki proizvođači ploča stavljaju .dr zato što oni misle da mogu kao i proizvođači komponenata gaming.. onda dolazimo do glavne...

4. točke dnevnog reda. A to je da a) niti si dao savjet momku niti si sposoban da mu sastaviš konfiguraciju i b( umišljapš da ti moćeš dati prefiks -dr kome želiš i umišljaš da ako je netko stavio Gaming najljepnicu to znači da je u krivu.

Hoćemo dalje.. ja mogu do sutra ovako.

Ah... da..

3. Nisu oni u krivu nego samo si ti u krivu jer ne znaš dobro čitati rezultate. Dakle oni nisu u krivu, ti jesi u krivu a na kraju ja jesam u pravu.

Čiča miča... i .. šta? Gotova priča.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Vidim upoznao si kolegu Envya...

 

vrlo upitnog tehničkog znanja, ali u stand up-u nenadjebiv.

Treba zvat dole ISP-a nek mu isključe internet, ovo više nije ni zajebancija.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nemojte tako...

Ima duha 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
DarthMarkus kaže...

 Vidim upoznao si kolegu Envya...

 

vrlo upitnog tehničkog znanja, ali u stand up-u nenadjebiv.

Treba zvat dole ISP-a nek mu isključe internet, ovo više nije ni zajebancija.

 10/10 da je već tamo flešovao ruter s diskete pa mu ne mogu ništa taman da mu ištekaju kabl iz utičnice.

 

 

Expert je to. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Fanu kaže...

1. bmk sta si ti "flashovao" - lijepo ti kazem da out of the box mu vrlo vjerojatno nece raditi zen3, tj nece raditi na vecini AM4 ploca osim ako nadjes neku na kojoj pise "zen3 support" ili pise koja je verzija BIOS na njoj (a da ta verzija BIOSa ima zen3 support)

iz jednostavnog razloga sto je zen3 je izasao nakon svih AM4 chipseta

 

2. Po cemu je to neka maticna gaming maticna? Ako tebi stavim kraj imena prefix dr. nauka znaci li to da si ti doktor nauka? jesi maunu

 

3. nisam debil da uzimam stvari zdravo za gotovo, vec sam pogledao benchmarke i recenzije (nebitno jel u pitanju radeon ili nvidia graficka) - bit ce svi su u krivu

 

4. kakve to veze ima s icim sto sam napisao

 

 

 Vidim upoznao si kolegu Envya...

 

vrlo upitnog tehničkog znanja, ali u stand up-u nenadjebiv.

 

 

Ček malo, ti si me stavio na Ignore listu jer sam te piknuo nečim za što nisi imao odgovara.
Aaaa da, sad se sjećam..

Malo mi je ovaj tvoj potpis nejasan: "Ja sam izbrusio vještine na amdu" veliš? Ja sam Celeron sa 300 MHz clocako na 600 MHz i jedan sa 333MHz na 550 MHz. HOćeš li da ti pokažem Pentium !!! Klamath kako se clockao sa 450 na 500 MHz.
Gdje ti je AMD bio dok se 286 vozio?

Ispričavam se ako u sebi i dalje gajiš gnjev.. ali loš ti je ispušni ventil.
 

Promster kaže...
* * *

Treba zvat dole ISP-a nek mu isključe internet, ovo više nije ni zajebancija.

 

petarjukic kaže...

Ma nemojte tako...

Ima duha 

 

DarthMarkus kaže...
* * *

 

Expert je to. 


Dovedite još nekoga pa onda se dogovorite da u horu to zapjevate.
Pokušavam vas čuti ali kao da  je netko ozmeđu vas i mene stavio neku vediljivu zvučnu barijeru..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
DarthMarkus kaže...
Fanu kaže...

1. bmk sta si ti "flashovao" - lijepo ti kazem da out of the box mu vrlo vjerojatno nece raditi zen3, tj nece raditi na vecini AM4 ploca osim ako nadjes neku na kojoj pise "zen3 support" ili pise koja je verzija BIOS na njoj (a da ta verzija BIOSa ima zen3 support)

iz jednostavnog razloga sto je zen3 je izasao nakon svih AM4 chipseta

 

2. Po cemu je to neka maticna gaming maticna? Ako tebi stavim kraj imena prefix dr. nauka znaci li to da si ti doktor nauka? jesi maunu

 

3. nisam debil da uzimam stvari zdravo za gotovo, vec sam pogledao benchmarke i recenzije (nebitno jel u pitanju radeon ili nvidia graficka) - bit ce svi su u krivu

 

4. kakve to veze ima s icim sto sam napisao

 

 

 Vidim upoznao si kolegu Envya...

 

vrlo upitnog tehničkog znanja, ali u stand up-u nenadjebiv.

 

 

Ček malo, ti si me stavio na Ignore listu jer sam te piknuo nečim za što nisi imao odgovara.
Aaaa da, sad se sjećam..

Malo mi je ovaj tvoj potpis nejasan: "Ja sam izbrusio vještine na amdu" veliš? Ja sam Celeron sa 300 MHz clocako na 600 MHz i jedan sa 333MHz na 550 MHz. HOćeš li da ti pokažem Pentium !!! Klamath kako se clockao sa 450 na 500 MHz.
Gdje ti je AMD bio dok se 286 vozio?

Ispričavam se ako u sebi i dalje gajiš gnjev.. ali loš ti je ispušni ventil.
 

Promster kaže...
* * *

Treba zvat dole ISP-a nek mu isključe internet, ovo više nije ni zajebancija.

 

petarjukic kaže...

Ma nemojte tako...

Ima duha 

 

DarthMarkus kaže...
* * *

 

Expert je to. 


Dovedite još nekoga pa onda se dogovorite da u horu to zapjevate.
Pokušavam vas čuti ali kao da  je netko ozmeđu vas i mene stavio neku vediljivu zvučnu barijeru..

Envy u potpisu mi je Deryjev citat.

 

Ja sam vještine brusio na Cyrixu 5x86. Vještine Winampa i Warcrafta 2.

 

P.S. Maknuo sam te sa ignora, jednostavno me je strah da mi neki tvoj tehnički biser ne umakne.

 

Hvala ti što postojiš.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

 Apple 

 

ARM nije konkurencija x86 procesorima, a i Apple nije vlasnik ARM-a, nego nVidia.

Dakle, kad bi nVidia pocela placati licencu Intelu za x86, te AMD-u za x64,

mogli bi poceti sa proizvodnjom svojih procesora.

 

Ali da, zasto ne, nVidia kao x86-x64 proizvodjac procesora, u kojem bi integrirali

"lake" ARM jezgre za jednostavne zadace, te nVidia grafike, sve skupa zvuci kao slozeni "APU",

ali zasto ne - tu bi cak mogli raditi sa AMD-om, da im AMD za pocetak pruzi svoj socket,

kao sto je AMD krenuo sa Intelovim socketom (prilagodili su BIOS i iskoristili vec postojece ploce).

 

E to je nesto sto bi mi se svidjalo, s obzirom da Intel i AMD rade i procesore i grafike,

a nVidia je vlasnik ARM-a - zasto ne - to bi bila prava stvar za kasu.

 

A Apple ne smatram kao ozbiljnu firmu - nista ne proizvode sami, sve sto prodaju,

rade im drugi - njihov je samo logo i software (cak ni to nije njihovo, bazirano je na Unix-u,

jedini pravi cistokrvni Apple software koji su napravili, je bio smece, jer je bio single-tasked OS).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 15:45 (Čitatelj).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

1. Ploća će mu raditi sa Zen3 procesorima. Ako kolega mataFX imaš ikakvih sumnji u to javi mi se u PP. Ovdje umjesto da ti pomognu (zezaju te u mozak).

2. Zato što piše Gaming.. ako piše na na boji da je akrilna boja za radijatore znaš po čemu je ta boja za radijatore? Po tome što piše na ambalaži "Akrilna boja za radijatore" (?!?!)
Ne možeš mi ti dati prefix dr. ispred imena nego institucija za koje su to zadužene. Ako ti kao i neki proizvođači ploča stavljaju .dr zato što oni misle da mogu kao i proizvođači komponenata gaming.. onda dolazimo do glavne...

 

1. nece out of the box (osim ako nije u ducanu uzeo neku sa novijim BIOSom, no kolike su sanse za to), kao sto ni meni nisu radile ASrock B550 Extreme4 ni ASUS B550-E Strix sa 5800X out of the box (nije bilo ni slike na ekranu nit sam mogao u BIOS)

 

2. imas 10 frejmova vise ako na pakovanju maticne pise GAMING ili sta? znas da mozes gejmati i na threadripperima bez problema a za njih nema nijedna maticna na kojoj pise GAMING vec workstation i slicne kerefeke

 

ajde super da ti vjerujes marketing bullshitu koji proizvodjaci stavljaju na pakovanja svojih proizvoda.. samo da te pitam onda jel ova GAMING PLUS maticna bolja za gaming od ove GAMING EDGE iz priloga? Ne znam sta da preporucim gejmerima, tj da li je PLUS jaci od EDGE

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...
EricCartman kaže...

 Apple 

 

ARM nije konkurencija x86 procesorima, a i Apple nije vlasnik ARM-a, nego nVidia.

Dakle, kad bi nVidia pocela placati licencu Intelu za x86, te AMD-u za x64,

mogli bi poceti sa proizvodnjom svojih procesora.

 

Ali da, zasto ne, nVidia kao x86-x64 proizvodjac procesora, u kojem bi integrirali

"lake" ARM jezgre za jednostavne zadace, te nVidia grafike, sve skupa zvuci kao slozeni "APU",

ali zasto ne - tu bi cak mogli raditi sa AMD-om, da im AMD za pocetak pruzi svoj socket,

kao sto je AMD krenuo sa Intelovim socketom (prilagodili su BIOS i iskoristili vec postojece ploce).

 

E to je nesto sto bi mi se svidjalo, s obzirom da Intel i AMD rade i procesore i grafike,

a nVidia je vlasnik ARM-a - zasto ne - to bi bila prava stvar za kasu.

 

A Apple ne smatram kao ozbiljnu firmu - nista ne proizvode sami, sve sto prodaju,

rade im drugi - njihov je samo logo i software (cak ni to nije njihovo, bazirano je na Unix-u,

jedini pravi cistokrvni Apple software koji su napravili, je bio smece, jer je bio single-tasked OS).

ne da je ARM konkurencija, nego je vec i presisao x86 u pojedinim poslovnim primjenama u desktop okruzenju za 3-10 puta manju cijenu

 

 

Godisnji promet neozbiljnih firmi:

 

Apple 260 mld 
Microsoft 143 mld

Dell 92 mld

HP 56 mld
Lenovo 51 mld
AMD 10 mld

 

Intel 78 mld - jedina ozbiljna firma , jer jedini sami nesto proizvode 

 

ARM desktop procesor, to jest SoC, bolji, jaci, jeftiniji, brzi od bilo kojeg x86 procesora u gejmingu. x86 procesori sa integrusama jedva da uspiju pokrenuti igre na 1080p rezoluciji na low postavkama, a ARM na istim low postavkama gura 60 fps na 4k na pojedinim igrama

 

rekao bih da je to faking awesome i da bi bilo super da sto vise neozbiljnih firmi poput Applea, pocnu nuditi takva jeftina desktop racunala

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
* * *

Envy u potpisu mi je Deryjev citat.

 

Ja sam vještine brusio na Cyrixu 5x86. Vještine Winampa i Warcrafta 2.

 

P.S. Maknuo sam te sa ignora, jednostavno me je strah da mi neki tvoj tehnički biser ne umakne.

 

Hvala ti što postojiš.

Ne znam tko je Dery, ali vidim da ima puno gramatičkih grešaka tipa razmak pa zarez pa opet razamk. Ili pa točka i onda bez razmaka nova rečenica poslije točke bez razmaka. Neka osnova ne govorimo o korekturi i lektorisanju. Prepdostavka da je u pitanju dobar C/P ili vaš interni fazon.

Brusio si vještina na Cyrixu 5x86 kao što sam ja pincetom za mačije buhe čupao MMX Extenzije iz Pentiuma i lemio ih u Intelov 486.
Meni je Winamp trenutno u taskbaru a Warcraft 2 (oba dijela) u Steamu.

PS: Maknuo si me iz ignora da pratiš tijek ili konkest sadržaja.

Hvala ti što me pratiš, nemam više JakovP sada imam tebe.

Fanu kaže...
Envy kaže...

1. Ploća će mu raditi sa Zen3 procesorima. Ako kolega mataFX imaš ikakvih sumnji u to javi mi se u PP. Ovdje umjesto da ti pomognu (zezaju te u mozak).

2. Zato što piše Gaming.. ako piše na na boji da je akrilna boja za radijatore znaš po čemu je ta boja za radijatore? Po tome što piše na ambalaži "Akrilna boja za radijatore" (?!?!)
Ne možeš mi ti dati prefix dr. ispred imena nego institucija za koje su to zadužene. Ako ti kao i neki proizvođači ploča stavljaju .dr zato što oni misle da mogu kao i proizvođači komponenata gaming.. onda dolazimo do glavne...

 

1. nece out of the box (osim ako nije u ducanu uzeo neku sa novijim BIOSom, no kolike su sanse za to), kao sto ni meni nisu radile ASrock B550 Extreme4 ni ASUS B550-E Strix sa 5800X out of the box (nije bilo ni slike na ekranu nit sam mogao u BIOS)

 

2. imas 10 frejmova vise ako na pakovanju maticne pise GAMING ili sta? znas da mozes gejmati i na threadripperima bez problema a za njih nema nijedna maticna na kojoj pise GAMING vec workstation i slicne kerefeke

 

ajde super da ti vjerujes marketing bullshitu koji proizvodjaci stavljaju na pakovanja svojih proizvoda.. samo da te pitam onda jel ova GAMING PLUS maticna bolja za gaming od ove GAMING EDGE iz priloga? Ne znam sta da preporucim gejmerima, tj da li je PLUS jaci od EDGE

1. Hoće. Prodavač će mu to omogučiti ako zatraži. (Čitaj: ako on ne bude znao flashati).

2. Već sam rekao da kod mene te naljepnicame tipa Gaming, PRO, OC, TUF ili MUF, Razer, Maezer ili Pazer i slično kod mene ne prolaze pa makar ih zalili i u zlato. U ISV certifikaciju vjerujem jer onda znam da će mi Revit raditi kao kada na RTX 3080 u Google Earth Pro zavrtiš Zemaljsku kuglu...

... ponavljamo se i postajemo naporni i sebi i široj publici ovdje.

Hoćete dalje? Eh.. i da hoćete ja više neću, prošla baba sa kolačima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 20:58 (Envy).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Danas je doslovce svaki drugi komad hardvera gaming, ne kuzim cemu čuđenje. To je marketing i samo marketing. Svi ti komadi hardvera imaju certifikate i QC approved, inace nebi bili na trzistu. Jebiga, zazmiris na jedno oko dok otvaras kutiju s "gaming" hardverom i to je to.

 

Dovoljno ti je da pogledas teme slaganja PC konfiguracija na Bugu, gotovo svaka konfa je za gaming. Naravno da taj marketing prolazi i da netko tko nije tolko iskusan u slaganju konfi ce prije doskocit "gaming" hardveru pa makar kostao malo vise, iako taj hardver zna biti best buy kao nekoliko postova prije spomenute MSI ploce..

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 17:24 (The_Fichek).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...
EricCartman kaže...

 Apple 

 

ARM nije konkurencija x86 procesorima, a i Apple nije vlasnik ARM-a, nego nVidia.

Dakle, kad bi nVidia pocela placati licencu Intelu za x86, te AMD-u za x64,

mogli bi poceti sa proizvodnjom svojih procesora.

 

Ali da, zasto ne, nVidia kao x86-x64 proizvodjac procesora, u kojem bi integrirali

"lake" ARM jezgre za jednostavne zadace, te nVidia grafike, sve skupa zvuci kao slozeni "APU",

ali zasto ne - tu bi cak mogli raditi sa AMD-om, da im AMD za pocetak pruzi svoj socket,

kao sto je AMD krenuo sa Intelovim socketom (prilagodili su BIOS i iskoristili vec postojece ploce).

 

E to je nesto sto bi mi se svidjalo, s obzirom da Intel i AMD rade i procesore i grafike,

a nVidia je vlasnik ARM-a - zasto ne - to bi bila prava stvar za kasu.

 

A Apple ne smatram kao ozbiljnu firmu - nista ne proizvode sami, sve sto prodaju,

rade im drugi - njihov je samo logo i software (cak ni to nije njihovo, bazirano je na Unix-u,

jedini pravi cistokrvni Apple software koji su napravili, je bio smece, jer je bio single-tasked OS).

 Žutanjak; Kao što je rekao 3dfx, Appleov M1 ima 4 slabe ARM jezgre, ali ima bome i 4 koje po performansama u laptopu deru Intela ko mečku, Macbook Pro sa M1 doslovno skoro duplo brže zakodira video od prethodnog Macbooka Pro sa Intelovim procesorom. pogle u aktualnom časopisu Bug. Samo je pitanje vremena kada će izaći Mac workstation sa povećom količinom tih jakih ARM jezgri.

 Zelenjak: Po tom kriteriju onda ni AMD više nije ozbiljna firma, otkako su outsourcali Global Foundries, Zen2 i 3, grafe i čipovi za konzole se proizvode u TSMC-u.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://wccftech.com/amd-5nm-next-generation-zen-4-ryzen-epyc-cpus-to-feature-over-25-ipc-increase/  i za razliku od Intelovog Alder Lake-a imat će sve full jezgre, a ne pola prave pola one fake atom.

 
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pff, ako je istina, nakon tog 5nm Zen4 skupa s DDR5 vise nece trebat upgrade za iducih 10 godina, osim grafe..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Pff, ako je istina, nakon tog 5nm Zen4 skupa s DDR5 vise nece trebat upgrade za iducih 10 godina, osim grafe..

Hehe, kriva logika, zdrava konkurencija i brz napredak je dovelo do toga da ces trebat cesce upgradeat... 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali prvi na red za upgrade trebaju ovi s 5800X, 5900X i 5950X pa onda svi ostali :)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

https://wccftech.com/amd-5nm-next-generation-zen-4-ryzen-epyc-cpus-to-feature-over-25-ipc-increase/  i za razliku od Intelovog Alder Lake-a imat će sve full jezgre, a ne pola prave pola one fake atom.

 Kake prave/krive jezgre ? Kaj to intel ide nvidijinim stopama kao sa GTX 970 ? 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Riot kaže...

https://wccftech.com/amd-5nm-next-generation-zen-4-ryzen-epyc-cpus-to-feature-over-25-ipc-increase/  i za razliku od Intelovog Alder Lake-a imat će sve full jezgre, a ne pola prave pola one fake atom.

 Kake prave/krive jezgre ? Kaj to intel ide nvidijinim stopama kao sa GTX 970 ? 

 Tako nekako, gube se u svim poljima...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Zen 4 Reportedly Features a 29% IPC Boost Over Zen 3

 

navodno dolazi ove godine zen3+ (AM4, 7nm) i nagodinu zen4 (AM5 + DDR5, 5nm)

 

AMD appears to be preparing a bridging series of processors based on the Zen 3+ architecture before the release of Zen 4. Zen 3+ is expected to be AMD's first AM5 CPU design and should bring small IPC gains similar to the improvements from Zen to Zen+ in the range of 4% - 7%. The Zen 3+ processors will be manufactured on TSMC's refined N7 node with a potential announcement sometime later in 2021.

 

Zen 4 is expected to launch the next year in 2022 and will bring significant improvements potentially up to 40% over Zen 3 after clock boosts according to ChipsandChesse.

 

 

eh da je ovakve napretke intel imao u performansama tokom godina..

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 9:50 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Puno tog ubrzanja i napretka ce biti na grbi PCI-e v4 uparenog sa DDR5.

Najbolja stavka koja bi DDR5 standardno trebao imati, jer bit parnosti,

tj. dio memorije koja ce kontrolirati parnost bitova, i u principu ce svaki DDR5

modul imati osnovne karakteristike ECC memorije - sto je super za kucne korisnike,

koji vise nece morati lutati i traziti ECC kompatibilne procesore i ploce - sama funkcija

ce biti na razini DIMM modula, i samim time ce gubitak performansi biti zanemariv.

 

https://www.anandtech.com/show/15912/ddr5-specification-released-setting-the-stage-for-ddr56400-and-beyond

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

IPC povecanje performansi nema veze sa PCIe 4.0

 

doduse ne znam koliko je IPC povezan sa DDR5

 

btw ECC na DDR5 nece biti pravi ECC (it's on the die and is inferior compared to having it on the DIMM):

 

The error correction on DDR5 is on-die. Instead of having an extra die (9 vs 8), you have more stuff on your dies. If one die starts acting off, your ability to get detection might be compromised.

In a loose sense the error correction is ECC on the cheap (in terms of cost and performance penalty). It's MUCH better than nothing but... let's just say errors don't get reported to the memory controller so if transmission between the memory controller and the RAM was off... then the correction on the die will say "hey, I got the data and recorded it. I'm making sure that when I shuffle things around, they add up too" but it's in the dark when it comes to transmission errors.

 

https://www.anandtech.com/show/15912/ddr5-specification-released-setting-the-stage-for-ddr56400-and-beyond

 

koliko citam i ovakav okrljasteni ECC ce odgovarati proizvodjacima memorije jer to znaci da mogu prodavati skart od memorije koji inace ne bi prosao validaciju (jer ce sama memorija raditi validaciju, sto trenutno sa DDR4 nije moguce)

tako da ce biti puno vise skarta na trzistu

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 10:23 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaka čast AMD-u, nezaustavljiv je i totalno će poklopiti konkurenciju (Intela) koji je u teškoj depresiji sa svojim proizvodnim procesom i koji će živjeti samo zahvaljući ogromnoj svjetskoj potražnji koju TSMC/AMD ne može zadovoljiti.

Onaj tko želi najbolje kupuje i kupavati će AMD, nema tu dileme. Na GPU segementu također prelaze ne chiplet dizajn te se i tu mogu očekivati tektonski pomaci.

Samo, ja kao mali kupac ne znam da li bi piškio ili kakio, jer da danas kupim jako skup Ryzen 5800X već nagodinu ću se česati po glavi, jer je izašao novi socket i 40% brži CPU po jezgri, a ovaj "moj" ode u bescijenje a platio ga zlatom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

igre ce ionako biti ogranicene konzolama koje imaju hendikepiran zen2 (cak ne ni zen3)

 

tako da nemas brige oko performansi u narednim godinama sa 5xxx serijom - mljet ce ona sve pred sobom

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

igre ce ionako biti ogranicene konzolama koje imaju hendikepiran zen2 (cak ne ni zen3)

 

tako da nemas brige oko performansi u narednim godinama sa 5xxx serijom - mljet ce ona sve pred sobom

 Jasno je to meni, nemaš problema ni da kupiš 10400f za 1200 kn, osim na full hd 240 hz monitoru. Ali to ne znači da se ne bi česao po glavi zašto nisam čekao godinu dana, jer kao što rekoh trenutni ryzeni su skupi i ispadaju investicija koja će "brzo" biti pregažena novim Ryzenom.

IMO

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice