AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.055.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
Fanu kaže...

Ovaj podforum je zakurac

sta da ti odgovaram, vec sam ti poslao 2 linka na kojima su ljudi upogonili ecc memoriju na zen2 i zen3

to sto ti nisi znao isto napraviti pa trolas ovdje i ispijas si pive je zabava samo tebi i slicnima - bilo tko sa pola mozga je odavno uvidio da nema smisla ovdje ista pisati ili ulaziti u rasprave sa matorim budalama

 

tako da uzivajte si tu trolajuci/drkajuci/poentirajuci si medjusobno

 

ne cudi me ni da moderatori ne zele imati posla citajuci baljezgarije ovdje..uzivajte

 

Pa sta te ima čudit od Intelovaca, to ti je ekipa s onog famoznog discorda, odbačeni od društva, perma banani itd, pola ih je debelo u 40-ima, najveći uspjeh i zadovoljstvo u životu im je doći tu na forum što su i sami priznali više puta, a svatko zaslužuje sreću pa koliko god ona jadna i inferiorna bila pa im nemoj to uskraćivati. Dobio sam par screenshotova od nekih s discorda, spika im je tamo na razini tinejđera, količina gluposti koje tamo možeš pročitati je nenadje*iva, a prosječna dob 37 god, dakle sve je jasno. Imaš 5800x, zvijer od procesora, sapunator, uništavaš sve Intelovo i nema te šta dirat njihovo trollanje, oni su ti koji su inferiorni i moraju hvatat nas Zen 3 korisnike, neka se guše u mržnji i patnji, a mi Zen 3 korisnici ćemo ih gledat i uživati, živio Zen 3 .

 Oprosti kolega vidim da prozivas "moj" discord. Ja sam napravio

 taj discord na kojem su ljudi koji ti, vidim ne pasu. Svrha i namjena 

 discorda je bila brza i bolja RL razmjena informacija i manja  

 

 koncentracija toksičnosti, no šta je ima ovdje gdje kada izneses svoje  nezadovoljstvo nekim proizvodom ili firmom koja stoji iza njega gledaju

 te kao na vjesticu iz bajke brace grimm..

 

 Ja nemam nista protiv da ti nekoga ili nesto ne volis, ali molim te 

 nemoj prozivati citav kanal u koji sam ulozio vremena i vremena 

 da ga postepeno slozim i jos uvijek slazem, pozivam ljude, kojih sad

 ima blizu 200, itd, itd... cak je i jedan kolega boostao kanal svojim  novcem, sto ga nitko nije trazio ali eto cisto sta i sam misli o tome da je

 podrzao svojim novcem.

 

 U ova 4 mjeseca koliko je otvoren kanal imali smo dvije malo burnije3  rasprave medu nekolicinama kolega unutar kanala koje su rijesene

 nisu u startu niti komunicirali nego se samo trolali, a sada komuniciraju  kao da su susjedi.

 

Tako da molim ovim putem u ovoj toksicnoj besmislenoj temi borbe  intela i amd da se ne proziva citav discord zbog mozda par forumasa  koji nekome nisu po volji, ja nikome ne branim dolazak a puno forumasa koji su na ovom bugu preko 10 godina pozdravljaju ideju

discorda cak im se i vise svida i vise vremena provode tamo nego ovdje. U to se slobodno dodes i uvjeriti i sam, kako ti tako i svaki bugovac ovdje.

 

 Lijepi pozdrav svima

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 12:31 (bloodborne).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bloodborne kaže...

 

 Tako da molim ovim putem u ovoj toksicnoj besmislenoj temi borbe  intela i amd da se ne proziva citav discord zbog mozda par forumasa  koji nekome nisu po volji, ja nikome ne branim dolazak a puno  forumasa koji su na ovom bugu preko 10 godina pozdravljaju ideju

 discorda cak im se i vise svida i vise vremena provode tamo nego  ovdje. U to se slobodno dodes i uvjerit.

 

 Lijepi pozdrav svima

 

Eto, i sam sam na ovom forumu, za 2 dana će biti punih 12 godina.

(i to na ovom accountu, inače prvi kojem sam zaboravio password i mail s kojeg sam se regao kaže da je regan na Bug: sri 2.4.2008 2:42)

Ovdje sam upoznao baš dosta ok ekipe koja je sasvim ok, a vidio sam i one koji mi nisu bogznakako sjeli.

S ovima koji mi nisu sjeli ne želim uopće inicirati ikakvu raspravu, jer nemam ni živaca ni volje za to.

Pa onda bolje preskočim sve to skupa. A, Discord Channel tamo, je pravo osvježenje u odnosu na ovaj, nažalost sve mrtviji forum.

 

E, da...da ne bude totalni offtopic:

 

Imam 3 AMD stroja, slobodno pogledate pod "Moj PC" ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne trebas ti ciljati pojedniacno to se vidi od 9 mjeseca kako stvari stoje, od trenutka kad je nvdia izbacila rtx 3xxx seriju Riot je pa u jedno 98% postova svojih iznio da je to smeće od grafe, da je amd bolji, da amd vise daje da amd ima vise memorije za istu cijenu itd itd.

 

Da bi neki dan forumas Ivan Majstorovic sa svojim postom se posrao na citav big navi odjel zato sto ti modeli nece dobiti ni dlss ni rtx.

A riot kad je popusio par banova suspenzije kao smirio se.

A jos dan danas na  dnevnoj bazi  prca Megatamu kao eto ta 3080 je smeće ima samo 10GB nema 16 gb pa onda preplatio je graficku pa ovako onako, ja ne ne razumijem sta se ljudi ovdje imaju brinuti za tuđe financije koga boli đoka koliko je tko sta platio ili preplatio.

 

Vracamo na procesore i tu se ima sta pisati amd izbaciva 5600x za 300$ a stvarna cijena je visa od ove napisane 370$ i 5950x za 799$ i onda dolazi do priče, Kralj je stigao Kralj je pao, kako je 5600x futre proof best buy i ako je citavo amd leglo popljuvalo te cijene.

 

Kad je 2017 i7 8700k izasao intel su razapinjali na sve strane da je to ne isplativo, a kad uporedimo ta dva procesora prednost amd nad ovim je mizerna nekih 5% u gejmingu.Eto tako to ide sad ce intel izbaciti raketu sjebat ce kralja kratko vrijeme, pa će amd izbaciti malo bolje i to ide sve u krug konkurencija je napokon tu.

 

A danas da zelis sastaviti racunalo u nekom srednjem segmentu ili high, trebas izbrojiti debelih 15-20k kn,  zahvaljujuci svjetskim moćnicima kao elon musku itd.

Jer racunalo od 7000kn je za nas bilo high end nekad prije par mjeseci, danas je to low end mozes ubaciti gt 730 kao mid segment a gtx 1650 kao high end segment s obzirom na danasnje cijene svih komponenti.

 

A ponajvise radi nenormalnih cijena graficki kartica, kad pogledam oglase moja stara grafa trenutno ima cijenu kad je nova bila prije 4g.Zahvaljujuci crypto ludosti.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 12:37 (dreadmoore).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i ovoga opet  Svi su AMD Fanboyi krivi ali nitko iz Intel/nvidia armade nije kriv, tolko nije kriv da je upravo takav jedan ovdje startao dramu 

 

O discordu ne pricaj, discord vam je blago receno mrtav, vise od ovoga foruma, tamo jedino sta znate je bacat drkicu na zenske iako ste ozenjeni i znate pricat kak je forum ovakav onakav, o aktivnim clanovima necu nit pricat, 200 clanova kazes ? Zadnji put kad sam ja bio tamo tjedan dana bilo je 50 poruka u par dana i 45 ih je bilo o forumu, i jedino tko tamo nesto komentira su ovi banirani/suspendirani.. Nego sto doticni ne prozivaju vise Ivana da je tko ono ? Jakovp ? Zato sto se posrao na AMD sto se tice DLSSa ? Zanimljivo, kad uzmes AMD odma si multic, ako pocnes govorit nesto protiv toga odma nisi... Nas par bar zna kak otkrit multice, jednog glupsana smo cak i rijesili tak da ga nema vise 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 13:03 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je kolega a ti si zadnji put bio kada ? 

Tvoj nick nisam par mjeseci vidio, a i kada si bio ne sjecam

se da si se ubio od pisanja i tako pridonjeo aktivnosti servera.

 

To sto se raspravlja bug pa mislim discord i je bug za ekipu s buga

Kaj da pricamo o forum.hru ? 

 

Btw da si malo kliknuo na moj pc vidio bi da ja imam trenutno amd-a.

Mene ti intel/amd ratovi ne zanimaju.

 

 Sto se tice bannirane/nebannirane ekipe tko je tu sta radio

 Prije koliko je bannan, zasto je bannan mene tak boli ona stvar.

 imate i moderatora jack sparrowa ili kuky kako vam je vec poznatiji

 pa nedoumice mozete i sa njim rjesavati. Skoro 200 

 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jakov ti je na redditu i tamo kotira jako dobro. On se maknuo, nema ga, a vi ga tu svi prozivate. Čovjek vas je izdominirao i još se niste oporavili.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bloodborne kaže...

Tako je kolega a ti si zadnji put bio kada ? 

Tvoj nick nisam par mjeseci vidio, a i kada si bio ne sjecam

se da si se ubio od pisanja i tako pridonjeo aktivnosti servera.

 

To sto se raspravlja bug pa mislim discord i je bug za ekipu s buga

Kaj da pricamo o forum.hru ? 

 

Btw da si malo kliknuo na moj pc vidio bi da ja imam trenutno amd-a.

Mene ti intel/amd ratovi ne zanimaju.

 

 Sto se tice bannirane/nebannirane ekipe tko je tu sta radio

 Prije koliko je bannan, zasto je bannan mene tak boli ona stvar.

 imate i moderatora jack sparrowa ili kuky kako vam je vec poznatiji

 pa nedoumice mozete i sa njim rjesavati. Skoro 200 

 

Ako ti je tolko bitno, bio sam prije tjedan dana, naravno radim forice kao i banani. Dovoljno sam vidio da je server aktivan da boli glava bez zamjerke, oni i koji su usli vjerovatno nit ne pogledaju server jer zna tko je tamo najjaktivniji a tko ne, to je vjerovatno i razlog zasto je takva aktivnost. Forum je daleko aktivniji, sve price su se vodile oko par likova i nebitnih stvari, bacanje slikica zenskica, pa se sad tak vjerovatno vodi rasprava o tome kak "amd fanboyi" trolaju ovu temu, iako ju je zapravo startao nvidia/intel fanboy/trol.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako ti kazes kolega. Da nejdem dalje u off topic,

Moje skromno nepopularno misljenje glede intel/amd fanboya

je da ekipi koja se oslanja na benchmark kso tvz-ovac toplo

sugeriram da prodaju pc i radije se odu igrat van u pijesak.

To ti je moje misljenje glede takvih.

 

Odoh kao sto rekoh lijepi pozdrav svima

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je drugi tip ljudi fascinantan, ovi koji brinu za tuđe financije. Hvala Bogu, na forumu sam već skoro 10 godina i kod svake generacije se govori da treba sačekati da će ona novija biti bolja (čemu to uopće govoriti, zar nije to logično da tehnologija napreduje?!). Evo na primjer, tko god ovdje napiše da je kupio 5xxx seriju dobije odgovor da će sljedeće godine doći DDR5 i da će CPU performace biti jači za 40% te da se zajebao, rijetko koji pozitivan komentar. Krećem od sebe, ako sam ja odlučio dati 3000kn za jebeni 5600X, to je moja stvar iako znam da možda ne vrijedi toliko. Ali opet, tržište dirigira cijenu, a koliko vidim po cijelom svijetu 5xxx se prodaje kao vruće kifle. Ista stvar sa iPhoneom, mobitel košta 12000kn, precjenjen, vo no...ali ljudi moji, da se ne prodaje spustili bi oni cijenu :) Dok je ovaca, bit će i vune i to treba prihvatiti. Ja dam 3000kn CPU, netko da 5000kn za jebeni woofer u bunkeru...prioriteti u životu. Također, u temi za RTX 3xxx sprda se ekipu koja je dala 8000kn za 3080...pa jesu dali vaš novac ili svoj? To nikad neću shvatiti...

Moj PC  
7 0 hvala 3
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Također, u temi za RTX 3xxx sprda se ekipu koja je dala 8000kn za 3080...pa jesu dali vaš novac ili svoj? To nikad neću shvatiti...

 

Kako se vremena mijenjaju....jer onaj tko danas pronađe RTX 3080 za 8000kn je najsretniji čovjek na planetu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 19:24 (AFARON).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
FileFicho kaže...

Također, u temi za RTX 3xxx sprda se ekipu koja je dala 8000kn za 3080...pa jesu dali vaš novac ili svoj? To nikad neću shvatiti...

 

Kako se vremena mijenjaju....jer onaj tko danas pronađe RTX 3080 za 8000kn je najsretniji čovjek na planetu.

 RTX 3080 je ko vino što starija to vridnija.

Kolega s posla mi nudi okruglo 10000 kn a ja ju prije misec dana kupio za 6800kn.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Toliko besmisla i gluposti oko cijena novih grafa, ne moze imati smisla.

 

Kao da gledam neku jebenu parodiju o PC/HW, gdje je los san postao neugodna stvarnost.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
5 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
 
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj AMD stvarno ozbiljno misli, a koliko vidim i uzeli su intelove visoke cijene sada. Bas mi je drago da racunalo zamjenjujem konzolom i malim prijenosnikom.

https://twitter.com/harukaze5719/status/1360108765769474048

 

https://twitter.com/9550pro/status/1360092884272173056

 

 

 
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moram jos ovo reci zasto sam opcenito ljut sto je AMD napravio. Kao citam po forumima, portalima kako je dobro da dodje konkurencija radi kompetetivnih cijena... oke neplacamo 8 jezgri vise 1000 dolara, ali zato smo dobili 6 jezgri koliko vidim ide negdje i do 400-tinjak dolara taj 5600x. Ja sam svoj 8700k prije skoro 4 godine platio slicno, oko 26000 kuna, ali to je bilo prije 4 godine skoro!!! Iskreno 6 jezgri bi danas u 2021 trebale biti kikiriki cijena, kod intela nevidim da ce traziti toliko za slicni cip.

Onda graficke: kao AMD dosao rame uz nvidie odmah opalise po cijenama, nema dlsss, RT nije na nivou RTX3000 ali nekako su opet uspiejli navuci iste cijene kao nvidia...kako, zasto? E zato u 38-oj godini zivota neplaniram dati vise 10-15 tisuca kuna kako bih imao "mid-range" racunalo sa 6 jezgri koje moze samo gejmati i opet nije najjaci build. Nema sanse da jedan 5600x u proizvodnom procesu kosta toliko da bi se nabila tolika krajna cijena kupcima kako bi se opravdalo to. Nema sanse! 

Nebi me cudilo da mozda cak sljedecom generacijom konzola racunalo postane opcenito "tabu" za gejming, a tko hoce da plati mid range racunalo 20-tak tisuca kuna samo naprijed!

 
2 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan Majstorovic kaže...

Moram jos ovo reci zasto sam opcenito ljut sto je AMD napravio. Kao citam po forumima, portalima kako je dobro da dodje konkurencija radi kompetetivnih cijena... oke neplacamo 8 jezgri vise 1000 dolara, ali zato smo dobili 6 jezgri koliko vidim ide negdje i do 400-tinjak dolara taj 5600x. Ja sam svoj 8700k prije skoro 4 godine platio slicno, oko 26000 kuna, ali to je bilo prije 4 godine skoro!!! Iskreno 6 jezgri bi danas u 2021 trebale biti kikiriki cijena, kod intela nevidim da ce traziti toliko za slicni cip.

Onda graficke: kao AMD dosao rame uz nvidie odmah opalise po cijenama, nema dlsss, RT nije na nivou RTX3000 ali nekako su opet uspiejli navuci iste cijene kao nvidia...kako, zasto? E zato u 38-oj godini zivota neplaniram dati vise 10-15 tisuca kuna kako bih imao "mid-range" racunalo sa 6 jezgri koje moze samo gejmati i opet nije najjaci build. Nema sanse da jedan 5600x u proizvodnom procesu kosta toliko da bi se nabila tolika krajna cijena kupcima kako bi se opravdalo to. Nema sanse! 

Nebi me cudilo da mozda cak sljedecom generacijom konzola racunalo postane opcenito "tabu" za gejming, a tko hoce da plati mid range racunalo 20-tak tisuca kuna samo naprijed!

 u kojem to svemiru mid range racunalo kosta 20k kuna?

 

pretjerujes totalno

 

PC gaming nikad nije bio u boljem stanju nego je zadnjih par godina, izvanredna situacija u zadnjih 6 mjeseci nije nikakvo mjerilo

 

jedno su zelje, drugo su potrebe a trece je stvarnost 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

 Ja sam dobio masu performansi s PBO, s tim da nisam jos gotov s tuningom. I ne rusi se nista nakon sto sam ispeglao per core parametre, cak niti Overwatch koji je famozno osjetljiv na sve ikad.

 

Al def nije bas plug and play i nije igra za svakoga, ak se ne kuzis paljenjem PBO si mozes cak pogorsat performanse u odnosu na stock. Realno je najpametnije drzat na stock i ne zezat se oko toga, pogotovo posto je i stock vise neg dovoljno dobar za sve.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

 Pa poanta PBO je da izvuče perfomanse ako CPU dobro ohlađen, zašto bi trebao raditi dobro sa nekim smiješnim coolerom?

 

BTW Ja još ni jedan PC nisam uspio srušiti sa PBO šta got da mu radim sa ništa posebnim coolerom..

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kome je AMD skup ima jeftiniju konkurenciju, tak jasno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

 Ja sam dobio masu performansi s PBO, s tim da nisam jos gotov s tuningom. I ne rusi se nista nakon sto sam ispeglao per core parametre, cak niti Overwatch koji je famozno osjetljiv na sve ikad.

 

Al def nije bas plug and play i nije igra za svakoga, ak se ne kuzis paljenjem PBO si mozes cak pogorsat performanse u odnosu na stock. Realno je najpametnije drzat na stock i ne zezat se oko toga, pogotovo posto je i stock vise neg dovoljno dobar za sve.

 Pa logika nalaže da bi PBO trebao biti ala XMP, a ne da ga tunaš kolko već ?

 

Ovdje si kontradiktoran.

 

Ako je OC igra za sve, zašto PBO nije ?

 

Ja uopće ne vidim prednost njega spram statičkog OC-a. Mislim dođe na isto. 

 

Možda on izvuče više iz pojedinih jezgri ali napon i potrošnja skaču ko ludi. O stabilnosti neću trošit riječi.

 

Imali smo diskusiju prije 50 stranica i ustanovili smo da PBO 2 ne radi kako treba. 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 13:23 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Moram jos ovo reci zasto sam opcenito ljut sto je AMD napravio. Kao citam po forumima, portalima kako je dobro da dodje konkurencija radi kompetetivnih cijena... oke neplacamo 8 jezgri vise 1000 dolara, ali zato smo dobili 6 jezgri koliko vidim ide negdje i do 400-tinjak dolara taj 5600x. Ja sam svoj 8700k prije skoro 4 godine platio slicno, oko 26000 kuna, ali to je bilo prije 4 godine skoro!!! Iskreno 6 jezgri bi danas u 2021 trebale biti kikiriki cijena, kod intela nevidim da ce traziti toliko za slicni cip.

Onda graficke: kao AMD dosao rame uz nvidie odmah opalise po cijenama, nema dlsss, RT nije na nivou RTX3000 ali nekako su opet uspiejli navuci iste cijene kao nvidia...kako, zasto? E zato u 38-oj godini zivota neplaniram dati vise 10-15 tisuca kuna kako bih imao "mid-range" racunalo sa 6 jezgri koje moze samo gejmati i opet nije najjaci build. Nema sanse da jedan 5600x u proizvodnom procesu kosta toliko da bi se nabila tolika krajna cijena kupcima kako bi se opravdalo to. Nema sanse! 

Nebi me cudilo da mozda cak sljedecom generacijom konzola racunalo postane opcenito "tabu" za gejming, a tko hoce da plati mid range racunalo 20-tak tisuca kuna samo naprijed!

 u kojem to svemiru mid range racunalo kosta 20k kuna?

 

pretjerujes totalno

 

PC gaming nikad nije bio u boljem stanju nego je zadnjih par godina, izvanredna situacija u zadnjih 6 mjeseci nije nikakvo mjerilo

 

jedno su zelje, drugo su potrebe a trece je stvarnost 

 Tedencija je da rade kako zele sa cijenama, danas-sutra kad intel opet uzme vodstvo ce naravno staviti svoje poskupljenje. Na kraju mineri su krivi za sve, etherium se nemajna toliko kao bnitcoin a bitcoin se nemajna na grafickama vise. Najvece svijetske farme farmaju vise valuta odjednom, ali bitcoin je najzastupljeniji, a nemajna se na grafickama toliko koliko na ASIC-ovima.

Onda uzmite u obzir da ce nakon corona krize doci financijska kriza jer se trenutno tiska hrpa novaca koje se netrose, znaci ova tedencija ce se razvuci barem do 2025 godine. Kako stvari stoje sa igrama, engin-i se nadogradjuju postaju sve zahtjevniji tako da za 3 godine ce 3080 postati kao 2080 sada- moci ces sve igrati, ali zaboravi 4K 60 fpsa sve max za jedno 2-3 godine. Sto govori i sama cinjenica da nvidia najavljuje za novu generaciju x2 performance od ove sada. Ocigledno je potrebna?!

Cudno je i kako konzola nema bas nesto na trzistu, pa svejedno kad se pojave su "retail"cijena, od istog AMD-a kao sto grafickih nema pa kostaju 100% vise od preporucene cijene. Sorry to po meni nema logike i ako vjerujete da ce nakon godinu-dvije sve se vratiti na staro varate se... 

A u kini nigdje vise corone, ljudi slave svoju novu godinu, wuhan trznica opet prodaje psece meso, tvornice rade punom parom 24/7.

Znaci barem AMD nema pokrice da dize toliko cijene, buduci da konzolaski SOC-evi dolaze iz iste tvornice kao ovi Ryzeni i navi graficke, a nitko nemajna na ovim Navi grafickama. 

Mozda sam u krivu, mozda za godinu- dvije sve se vrati na svoje, a li isto nezaboravite da ameri vise nevole kineske proizvode, a EU ce stopama amerima, pa eto imat ces barem tu neku poreznu obavezu jos, pa zauvijek zaboravite one prezentacijske cijene 3080 za 5000 kuna.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan Majstorovic kaže...
3dfx kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Moram jos ovo reci zasto sam opcenito ljut sto je AMD napravio. Kao citam po forumima, portalima kako je dobro da dodje konkurencija radi kompetetivnih cijena... oke neplacamo 8 jezgri vise 1000 dolara, ali zato smo dobili 6 jezgri koliko vidim ide negdje i do 400-tinjak dolara taj 5600x. Ja sam svoj 8700k prije skoro 4 godine platio slicno, oko 26000 kuna, ali to je bilo prije 4 godine skoro!!! Iskreno 6 jezgri bi danas u 2021 trebale biti kikiriki cijena, kod intela nevidim da ce traziti toliko za slicni cip.

Onda graficke: kao AMD dosao rame uz nvidie odmah opalise po cijenama, nema dlsss, RT nije na nivou RTX3000 ali nekako su opet uspiejli navuci iste cijene kao nvidia...kako, zasto? E zato u 38-oj godini zivota neplaniram dati vise 10-15 tisuca kuna kako bih imao "mid-range" racunalo sa 6 jezgri koje moze samo gejmati i opet nije najjaci build. Nema sanse da jedan 5600x u proizvodnom procesu kosta toliko da bi se nabila tolika krajna cijena kupcima kako bi se opravdalo to. Nema sanse! 

Nebi me cudilo da mozda cak sljedecom generacijom konzola racunalo postane opcenito "tabu" za gejming, a tko hoce da plati mid range racunalo 20-tak tisuca kuna samo naprijed!

 u kojem to svemiru mid range racunalo kosta 20k kuna?

 

pretjerujes totalno

 

PC gaming nikad nije bio u boljem stanju nego je zadnjih par godina, izvanredna situacija u zadnjih 6 mjeseci nije nikakvo mjerilo

 

jedno su zelje, drugo su potrebe a trece je stvarnost 

 Tedencija je da rade kako zele sa cijenama, danas-sutra kad intel opet uzme vodstvo ce naravno staviti svoje poskupljenje. Na kraju mineri su krivi za sve, etherium se nemajna toliko kao bnitcoin a bitcoin se nemajna na grafickama vise. Najvece svijetske farme farmaju vise valuta odjednom, ali bitcoin je najzastupljeniji, a nemajna se na grafickama toliko koliko na ASIC-ovima.

Onda uzmite u obzir da ce nakon corona krize doci financijska kriza jer se trenutno tiska hrpa novaca koje se netrose, znaci ova tedencija ce se razvuci barem do 2025 godine. Kako stvari stoje sa igrama, engin-i se nadogradjuju postaju sve zahtjevniji tako da za 3 godine ce 3080 postati kao 2080 sada- moci ces sve igrati, ali zaboravi 4K 60 fpsa sve max za jedno 2-3 godine. Sto govori i sama cinjenica da nvidia najavljuje za novu generaciju x2 performance od ove sada. Ocigledno je potrebna?!

Cudno je i kako konzola nema bas nesto na trzistu, pa svejedno kad se pojave su "retail"cijena, od istog AMD-a kao sto grafickih nema pa kostaju 100% vise od preporucene cijene. Sorry to po meni nema logike i ako vjerujete da ce nakon godinu-dvije sve se vratiti na staro varate se... 

A u kini nigdje vise corone, ljudi slave svoju novu godinu, wuhan trznica opet prodaje psece meso, tvornice rade punom parom 24/7.

Znaci barem AMD nema pokrice da dize toliko cijene, buduci da konzolaski SOC-evi dolaze iz iste tvornice kao ovi Ryzeni i navi graficke, a nitko nemajna na ovim Navi grafickama. 

Mozda sam u krivu, mozda za godinu- dvije sve se vrati na svoje, a li isto nezaboravite da ameri vise nevole kineske proizvode, a EU ce stopama amerima, pa eto imat ces barem tu neku poreznu obavezu jos, pa zauvijek zaboravite one prezentacijske cijene 3080 za 5000 kuna.

 dajte ljudi tema služi za pisanje o tehnologiji, a ne svaki dan plakanje stručnjaka o cijenama i kako se nikad neće vratiti na staro cijene, de se skulirajte više

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Moram jos ovo reci zasto sam opcenito ljut sto je AMD napravio. Kao citam po forumima, portalima kako je dobro da dodje konkurencija radi kompetetivnih cijena... oke neplacamo 8 jezgri vise 1000 dolara, ali zato smo dobili 6 jezgri koliko vidim ide negdje i do 400-tinjak dolara taj 5600x. Ja sam svoj 8700k prije skoro 4 godine platio slicno, oko 26000 kuna, ali to je bilo prije 4 godine skoro!!! Iskreno 6 jezgri bi danas u 2021 trebale biti kikiriki cijena, kod intela nevidim da ce traziti toliko za slicni cip.

Onda graficke: kao AMD dosao rame uz nvidie odmah opalise po cijenama, nema dlsss, RT nije na nivou RTX3000 ali nekako su opet uspiejli navuci iste cijene kao nvidia...kako, zasto? E zato u 38-oj godini zivota neplaniram dati vise 10-15 tisuca kuna kako bih imao "mid-range" racunalo sa 6 jezgri koje moze samo gejmati i opet nije najjaci build. Nema sanse da jedan 5600x u proizvodnom procesu kosta toliko da bi se nabila tolika krajna cijena kupcima kako bi se opravdalo to. Nema sanse! 

Nebi me cudilo da mozda cak sljedecom generacijom konzola racunalo postane opcenito "tabu" za gejming, a tko hoce da plati mid range racunalo 20-tak tisuca kuna samo naprijed!

 Ti si se jučer rodio jel tako? Pogledaj Intelove poteze u zadnjih 6-7 godina pa ćeš bolje upoznati ljutnju. I tko naplacuje proizvode onoliko koliko koštaju u proizvodnji? Otkrio si toplu vodu Sherlock. I kakvo opravdanje? Zen 3 procesori se odlično prodaju, sve što proizvedu prodaju, dakle stavljaju cijene koje će im maximizirati profit, a da prodaja ne padne. Intel je doktorirao "neopravdane" cijene i muljanje pa se možeš kod njih prebaciti ako te zanimaju korporativne igre i muljanja. Cijene su takve kakve jesu, ljudi kupuju, ti nisi nikakvo mjerilo za bilo šta. Onog dana kada im prodaja bude pala ići će i cijene dole, a dotad je prilično naivno očekivati da će se AMD igrati karitasa i samo zbog tebe i tebi sličnih smanjivati cijene. Tko ti je kriv što ti je skupo? nađi si bolji posao, ili odrađuj prekovremene na ovom, komponente nisu osnovne ljudska potrepštine.

 Komentirate isti post gdje sam naveo kako je intel 8/16 jos 2016. kostao 1000 dolara. A li u to vrijeme je jedan 4 jezgras intel guzio amd-ovih 6,8 jezgri. Sada je vise manje isto, AAA naslovi su isti ili je AMD u tolikoj prednosti da se nevrijedi ni zamarati testovima. Razlika  je da u esports naslovima i produktivnosti gdje AMD okrenuo svaki intel naopako. Ali koliko vidim nigdje vamo od vas se spominju bilo kakvi produktivni materijali samo gaming stvari. Onda jedan 5600x za skoro 3000 kuna u 2021 godini je sramota kada konzolu dobijes za onak 3500-3700 kuna i  imas i ssd i 8 jezgreni procesor i kontroler jos. 

Zaboravite ove sada igre na konzolama, to su viseplatformski naslovi...kada krenu prave eksluzive tipa GOD of war- igra ce raditi u 4K na 60 frejmova i izgledat ce bolje nego ijedna pc igra. Konzole su uvijek svoje naslove optimirali bolje nego ce PC ikada moci. 

Zapitajte se zasto port Horizon zero dawn nemate cut scene u wide screeen modu i bit ce vam sve jasno!!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

 Ja sam dobio masu performansi s PBO, s tim da nisam jos gotov s tuningom. I ne rusi se nista nakon sto sam ispeglao per core parametre, cak niti Overwatch koji je famozno osjetljiv na sve ikad.

 

Al def nije bas plug and play i nije igra za svakoga, ak se ne kuzis paljenjem PBO si mozes cak pogorsat performanse u odnosu na stock. Realno je najpametnije drzat na stock i ne zezat se oko toga, pogotovo posto je i stock vise neg dovoljno dobar za sve.

 Pa logika nalaže da bi PBO trebao biti ala XMP, a ne da ga tunaš kolko već ?

 

Ovdje si kontradiktoran.

 

Ako je OC igra za sve, zašto PBO nije ?

 

Ja uopće ne vidim prednost njega spram statičkog OC-a. Mislim dođe na isto. 

 

Možda on izvuče više iz pojedinih jezgri ali napon i potrošnja skaču ko ludi. O stabilnosti neću trošit riječi.

 

Imali smo diskusiju prije 50 stranica i ustanovili smo da PBO 2 ne radi kako treba. 

 

 Zato sto je dobro sloziti PBO puno teze nego sloziti fiksni OC. Kao prvo, ne postoji univerzalni test stabilnosti jer ces prije sresti nestabilnost u low usage situacijama nego s OCCT i P95 mucenjem; dakle doslovno mozes biti stabilan satima u stress testu i onda se srusit pri otvaranju taba u firefoxu i slicno. Pa moras skuziti koja ti jezgra radi problem, pa na njoj malo podesiti krivulju, pa opet danima koristit komp da vidis dal sve radi bez problema, pa onda rinse & repeat za svaku jezgru... Puno puno zajebancije, zato kazem da nije bas za svakoga, pogotovo posto nije da ce ti tih 5-10% extra performansi ista znacit u zivotu, bar s trenutnim cak i najjacim dostupnim grafama (GTX 1660 Kappa)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 13:43 (Minneyar).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cijene tech igrački općenito idu gore, sve je kompleksnije i teže izvlačiti performanse, no uz to i razne vremenske i epidemijske nepogode koje služe kao dodatno opravdanje za dodatni rast cijena. Sjetimo se poplava i cijene hdd-a, pa majneri, pa epidemija, pa ovo pa ono. To je nažalost tako, novo normalno kako bi se reklo, cijene neće ići prema dole, ali može se usporiti rast cijena, no opet postavljene su nove granice i ispod toga neće ići. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...
Minneyar kaže...
DarthMarkus kaže...

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

 Ja sam dobio masu performansi s PBO, s tim da nisam jos gotov s tuningom. I ne rusi se nista nakon sto sam ispeglao per core parametre, cak niti Overwatch koji je famozno osjetljiv na sve ikad.

 

Al def nije bas plug and play i nije igra za svakoga, ak se ne kuzis paljenjem PBO si mozes cak pogorsat performanse u odnosu na stock. Realno je najpametnije drzat na stock i ne zezat se oko toga, pogotovo posto je i stock vise neg dovoljno dobar za sve.

 Pa logika nalaže da bi PBO trebao biti ala XMP, a ne da ga tunaš kolko već ?

 

Ovdje si kontradiktoran.

 

Ako je OC igra za sve, zašto PBO nije ?

 

Ja uopće ne vidim prednost njega spram statičkog OC-a. Mislim dođe na isto. 

 

Možda on izvuče više iz pojedinih jezgri ali napon i potrošnja skaču ko ludi. O stabilnosti neću trošit riječi.

 

Imali smo diskusiju prije 50 stranica i ustanovili smo da PBO 2 ne radi kako treba. 

 

 Zato sto je dobro sloziti PBO puno teze nego sloziti fiksni OC. Kao prvo, ne postoji univerzalni test stabilnosti jer ces prije sresti nestabilnost u low usage situacijama nego s OCCT i P95 mucenjem; dakle doslovno mozes biti stabilan satima u stress testu i onda se srusit pri otvaranju taba u firefoxu i slicno. Pa moras skuziti koja ti jezgra radi problem, pa na njoj malo podesiti krivulju, pa opet danima koristit komp da vidis dal sve radi bez problema, pa onda rinse & repeat za svaku jezgru... Puno puno zajebancije, zato kazem da nije bas za svakoga, pogotovo posto nije da ce ti tih 5-10% extra performansi ista znacit u zivotu, bar s trenutnim cak i najjacim dostupnim grafama (GTX 1660 Kappa)

 Upravo ono što se meni dešava.

 

Ipak sam kontao da je do AGESE i ver. BIOSA

 

budući da manje imam sranja sa Ryzen Masterom.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan Majstorovic kaže...

Ovaj AMD stvarno ozbiljno misli, a koliko vidim i uzeli su intelove visoke cijene sada. Bas mi je drago da racunalo zamjenjujem konzolom i malim prijenosnikom.

https://twitter.com/harukaze5719/status/1360108765769474048

 

https://twitter.com/9550pro/status/1360092884272173056

 

 

Pa imaš i Jubitu video, iz toga su izvukli fotke+video ima i engleske titlove.

 

 

Suma sumarum, eto sad je za čučinu dlaku Intel napokon brži u Cinebench, ali eto sporiju u gejmingu.Potrošnju nitko ne spominje, a tu se za Raketu očekuje padanje sa stolca.

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Upravo ono što se meni dešava.

 

Ipak sam kontao da je do AGESE i ver. BIOSA

 

budući da manje imam sranja sa Ryzen Masterom.

 

 

 Najcesce su uzrok primarne jezgre tj malo preagresivna krivulja na njima. Pogledaj u Ryzen Masteru ili HWinfo koje su ti dvije preferirane jezgre i na njima smanji malo undervolt. Meni se trenutacno cini stabilno -10 na primarne dvije, -15 na jezgri 3, i -20 na ostalim. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni radi bez ikakvih problema i tweakanja, poyy

VelvetOverlap
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice