AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.071
|
čitano: 5.230.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Kaj se dobije s tim kad se procesor overkloka na 6ghz? Kakve relevantne performanse? Ne trolam nego fakat ne znam pa pitam. Ne bih htio nikoga uvrijediti, ali overklokanje mi djeluje kao zanimacija srednjoškolaca kojima roditelji ne žele kupiti bolji komp pa se trude izvući maksimum iz trenutnog. Barem je to kod mene bio slučaj. Nema mi previše smisla overklokat novi procesor koji nije BN u niti jednoj igri. 

Ako koristiš komp za neki posao onda oc znači i toliko brže obavljen posao, a kažu da je vrijeme novac :)

Ryzeni baš i nisu neki oc-eri pa je to postalo beskorisno a sa Zen 2 i njihovim "pameti" i potpuno nepotrebno jer prilagođavaju takt i napon u radu prema uvjetima (temperaturi).

Kod Intela se to itekako isplatilo, npr. imao sam i7-5820k (default 3.30 GHz) koji je kao render-slave radio na 4.40 GHz (24/7 stabilno, 100% load), ili slikovito, 4 umjesto 3 renderirane slike što, kad stisnu rokovi, nije bilo na izmet :)

 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

5900x reklamirati pod najbolji gaming CIP mi je malo onako neshvatljivo. Ja da radim u AMD-u ja bi najbolji komad silicija stavio u najprodavaniji cip za mainstream a to je 5600 i odera mu mogucnost Ocanja na 5 GHz-a barem. Jer kad gledam opcenito arhikteturu ryzena je imao svoj "ziD" gdje arhiktetura nakon jedno 4.2-4.3 Ghz nije uopce vise nista skalirala- sada kada jezgrice nemoraju vise okolnim poutem icibas me zanima potencijal all core-a ovog ryzena. I opet 5600x mi zvuci kao najbolja opcija za to- malen cip sa samo 6 jezgri 65W TDP pa to da mozes na 4.7-4.8 ALL core hladio bi ga bolje nego kad pusem u juhu. Ali eto AMD na kraju baci najbolje komade u 5900x i 5950x-a 12 jezgreni cip nazivati "gejming" cipom je malo ludost od AMD-a ipak... TO je trebao biti 5800x ili 5600x jer samo za gaming nista vise ni netrebas.. bit ce klinaca gdje ce onak 6 jezgri zjapiti prazne a neko bi to mogao iskoristiti. JEr kad gledas 5950x je samo 50$ po jezgri...tko je produktivan daj ce na njemu izvuci to u roku 2 projekta.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 22:56 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
boxer kaže...

 

Cekamo saljive dosjetke uvijek "orginalnog" mislioca i onda nadopuna posta od njegovog neumornog sidekicka dreadmoora 

 Od kad si dobio konkurenciju u slaganju konfiguracija u vidu Lea Sponze jednostavno ti se uvukla nervoza. Bit će da je rapidno pala prodaja u onom dućanu.

Vezano za ovaj rezultat 5600X na B550 Tomahawk solidno za LN2. 

 

Nisi razočarao u replayu, malo sam jedino utučen što nije tvoj sidekick uskocio da te nadopuni 

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sinulo mi, Userbenchmark likovi ce implodirati kad 5000 serija stigne. Živo me zanima kakvi će biti opisi hahah

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
boxer kaže...

 

Cekamo saljive dosjetke uvijek "orginalnog" mislioca i onda nadopuna posta od njegovog neumornog sidekicka dreadmoora 

 Od kad si dobio konkurenciju u slaganju konfiguracija u vidu Lea Sponze jednostavno ti se uvukla nervoza. Bit će da je rapidno pala prodaja u onom dućanu.

Vezano za ovaj rezultat 5600X na B550 Tomahawk solidno za LN2. 

 

Nisi razočarao u replayu, malo sam jedino utučen što nije tvoj sidekick uskocio da te nadopuni 

 Mene nikad nije privlačio extremni oc ako mi za te stvari  treba par tauzenki da to i ostvarim. To trebas stjepanja pitati on to bolje zna kako se kloka mozeš sad i LeoSponza međutim lik je dobio ban.Ali pojavit ce se pod drugim imenom jako brzo.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Kaj se dobije s tim kad se procesor overkloka na 6ghz? Kakve relevantne performanse? Ne trolam nego fakat ne znam pa pitam. Ne bih htio nikoga uvrijediti, ali overklokanje mi djeluje kao zanimacija srednjoškolaca kojima roditelji ne žele kupiti bolji komp pa se trude izvući maksimum iz trenutnog. Barem je to kod mene bio slučaj. Nema mi previše smisla overklokat novi procesor koji nije BN u niti jednoj igri. 

  Nekad prije se overclockom dobivalo 15-30%, što i nije tako malo..

Dok je sad slučaj da CPU za 200 eura solidno odradi sav posao... I nema potrebe za overklokom.. nego kako je kolega ispod rebw napisao . Undervoltom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 3:57 (Zver).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Kaj se dobije s tim kad se procesor overkloka na 6ghz? Kakve relevantne performanse? Ne trolam nego fakat ne znam pa pitam. Ne bih htio nikoga uvrijediti, ali overklokanje mi djeluje kao zanimacija srednjoškolaca kojima roditelji ne žele kupiti bolji komp pa se trude izvući maksimum iz trenutnog. Barem je to kod mene bio slučaj. Nema mi previše smisla overklokat novi procesor koji nije BN u niti jednoj igri. 

 

Kao što je kolega gore rekao, prije je to bio puno veći gain nego danas ali opet većina želi dobiti maksimum iz chipa, ja osobno to odardim čisto da vidim limit do kojeg ide, igre i ne igram ni približno kao prije a i kad upalim često se i ne sjetim staviti "oc" profil za grafu i cpu 
E sad, recimo kloknes procesor izvuces iz njega cca 10% više, malo klokneš grafu dobiješ tu 10-15% više, zategneš tajminge na RAM-u dobiješ i tu nekakav gain u fps-u i to troje skupa je već vidljiv pomak.

 

dreadmoore kaže...
ibme74 kaže...
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
boxer kaže...

 

Cekamo saljive dosjetke uvijek "orginalnog" mislioca i onda nadopuna posta od njegovog neumornog sidekicka dreadmoora 

 Od kad si dobio konkurenciju u slaganju konfiguracija u vidu Lea Sponze jednostavno ti se uvukla nervoza. Bit će da je rapidno pala prodaja u onom dućanu.

Vezano za ovaj rezultat 5600X na B550 Tomahawk solidno za LN2. 

 

Nisi razočarao u replayu, malo sam jedino utučen što nije tvoj sidekick uskocio da te nadopuni 

 Mene nikad nije privlačio extremni oc ako mi za te stvari  treba par tauzenki da to i ostvarim. To trebas stjepanja pitati on to bolje zna kako se kloka mozeš sad i LeoSponza međutim lik je dobio ban.Ali pojavit ce se pod drugim imenom jako brzo.

 

A jebiga, to je "banned" ergela...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i9 10900K pao na 3000kn u MF na akciji. Izgleda da ce novi Ryzen bit brutalan, ako ce ovako padat cijene Intela..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

i9 10900K pao na 3000kn u MF na akciji. Izgleda da ce novi Ryzen bit brutalan, ako ce ovako padat cijene Intela..

 Još će na kraju ispast dobra kupnja bokte.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Još će oni to spustit, bilo bi super da jedan 10600KF dođe na 1400kn. Moraju i malo olabavit Z490 ploče cijenom. Linkao sam neki dan novi 3600X 1300kn. Već su ih sve prodali sad su ponovno 1600kn+.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 12:13 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...

 Hmm, CUDA da, ali 3950X je najbolji consumer proc vani (i 3900X) za Premiere. Slozio sam bas gig 3950X i 2060 nedavno za istu stvar s 2 ssda, odlicno radi.

 to da. nisam koristio vise od 8/16 procesora, pa mogu samo usporediti ovo sto jesam i sto imam

 

ako ides na te sa puno vise jezgri, onda svakako je AMD bolja opcija, uz CUDA je sigurno zvjerska masina

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

i9 10900K pao na 3000kn u MF na akciji. Izgleda da ce novi Ryzen bit brutalan, ako ce ovako padat cijene Intela..

 Prije bih rekao da nije K model nego F. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
The_Fichek kaže...

i9 10900K pao na 3000kn u MF na akciji. Izgleda da ce novi Ryzen bit brutalan, ako ce ovako padat cijene Intela..

 Prije bih rekao da nije K model nego F. 

K je, 399 eura, Mindstar gledaj: https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad 5600X ima još više smisla pored ovog.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Znaci ako je X 2300kn, obican non X za par mj ce bit oko 200kn vise nego tadasnji R5 3600... S obzirom na jacinu procesora (single/multi) i s obzirom da su maticne jeftine, nema smisla ista drugo kupovat osim ovog.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa jel nije bolje za istu lovu kupiti 3700X a ne 5600X ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

pa jel nije bolje za istu lovu kupiti 3700X a ne 5600X ?

 

Ovisi jel ti treba broj c/t ili IPC, ali ići će r7 3700x još dolje, 3600x je već pao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 13:30 (ibme74).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

NAklokani 3600 je u Mt-u jedno 3% slabiji od 2700x...sta mislite koliko ce naklokani 5600x biti spram 3700x i u MT-u a kamoli u SC perf.https://www.computerbase.de/2019-03/cinebench-r20-community-benchmarks/

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
mislioc kaže...
The_Fichek kaže...

i9 10900K pao na 3000kn u MF na akciji. Izgleda da ce novi Ryzen bit brutalan, ako ce ovako padat cijene Intela..

 Prije bih rekao da nije K model nego F. 

K je, 399 eura, Mindstar gledaj: https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar

 

 

Fiću, Fićo, nemoj 'sovat Fićo.

 

 

Šalu na stranu, za 3 keka bolja kupnja od nadolazećih 5800x koji će s dvije jezgre manje i bez gpua biti soma skuplji.

 

How the tables have turned.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 13:51 (DarthMarkus).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne. Osrednje klokani 5600x će imat iste MT perf ko taj 3700x. Jbg. ST će bit bolji. O latencijama da i ne govorimo. Ram; 1:1 na 4GHz, ako netko može OC ram toliko ili kupi out of the box. Čeka nas lijepo vrijeme...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vezano za brzine rama isto ovisi o primjerku procesora možda će radit na 4000mhz,a možda neće ni na 3600mhz. Sve preko 3200mhz prema Amd stranici za 5600X smatra se overclockom koji može i ne mora radit. https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-5600x
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da cuo sam da R5 5600X ima losji memory kontroler od prve generacije ryznea, ako budu radili na 2933mhz mozes bit sretan.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Da cuo sam da R5 5600X ima losji memory kontroler od prve generacije ryznea, ako budu radili na 2933mhz mozes bit sretan.

 Ti se šališ, zar ne? Ili provociraš, ne znam, jedno od tog dvoje...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Da cuo sam da R5 5600X ima losji memory kontroler od prve generacije ryznea, ako budu radili na 2933mhz mozes bit sretan.

 Ti si se u četiri posta zaredom izgubio u raspravi od pet minuta dalje se nemoj niti trudit uletavat sa svojim nebulozama:

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 3600"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
hahhaajaads kaže...

Da cuo sam da R5 5600X ima losji memory kontroler od prve generacije ryznea, ako budu radili na 2933mhz mozes bit sretan.

 Ti se šališ, zar ne? Ili provociraš, ne znam, jedno od tog dvoje...

 A nisi procitao njegov post ? To je isto kao da kazes da je 10900k limitiran na 2933mhz (a je, tak pise u intel speckama) i da ovisi od primjerka do primjerka da ce radit na 4k mhz. Ocito sad vise nije bitna maticna nego kakav primjerak procesora dobijes, pa po tome mozes vidjet dal ces moc natjerat xmp na 4000mhz ili neces. Iako po tome bi onda isto ispalo da su svi koji su uzeli 3600 CL16 na 3000 seriji ryzena jednostavno dobili odlicne primjerke jer je svima radio 3600 CL16. No dobro, vjerovatno ne pratis njegove izjave od 2017 tak da sve 5. Isto su ti maloprije pricali kak vise nema nista od klokanja, da je to sve u par fpsa kuzis, a prije par tjedana je govorio da ce jedan klokani 10600k opeljesit svaki novu 5000 seriju  I isto mi je cudno da nije editirao svoj post pa ga preokrenuo u nesto drugo, to cesto radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 14:28 (hahhaajaads).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaklokano ručno ili klasika, 4.7ghz all cores napon hm 1.260V ili ispod 1.300V.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima kakva informacija o zalihama? Jel bude ko nvidia ili bude dosta procesora i grafi. Doslo je vrijeme za upgrade.

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...

Ima kakva informacija o zalihama? Jel bude ko nvidia ili bude dosta procesora i grafi. Doslo je vrijeme za upgrade.

 Tu nema brige, njih ima dovoljno.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...

Ima kakva informacija o zalihama? Jel bude ko nvidia ili bude dosta procesora i grafi. Doslo je vrijeme za upgrade.

 Bilo je i dovoljno Zen 2 procesora u počecima, sada AMD ima puno više 7nm za sebe nego tada, a i jako je teško biti na razini Nvidije po pitanju slabe dobavljivosti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice