AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.901
|
čitano: 5.482.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima neko kombinaciju MSI B450M-Mortar i Ryzen 5600/x?

Zanima me dal je sve stabilno,ima li nekih problema s nečim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
skrba kaže...

Ima neko kombinaciju MSI B450M-Mortar i Ryzen 5600/x?

Zanima me dal je sve stabilno,ima li nekih problema s nečim?

 Nemam taj kombo ali ne vidim razlog zašto ne bi radilo stabilno ako staviš RAM koji je kompatibilan.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je, ja imam MSI B450 Tomahawk s R5 5600 i nemam nikakvih poteškoća. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam sličan kombo koji sam istestirao sa raznim kombinacijama ram-a, gpu-a,cpu, samo moraš imat na njoj bios koji podržava taj proc.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne bi smjelo biti problema, samo upgrade BIOS-a napraviti prije nego se instalira novi CPU na MBO.

 

Moj sin ima AMD Ryzen R5 5600 na Gigabyte B450 Aorus Elite sa  Kingston FURY Beast 2x16 Gb DDR4 3200 MHz

 

i to radi bez ikakvih problema.

Tigar Krezumica
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...

samo upgrade BIOS-a napraviti prije nego se instalira novi CPU na MBO.

 Ima BIOS flashback USB utor iza na ploči, tako da netreba ni imati ni CPU ni RAM da ažurira BIOS.

2 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ASUS shows their new X870 AM5 Lineup at Gamescom 2024

 
0 0 hvala 1
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kec na desetku kaže...

ASUS shows their new X870 AM5 Lineup at Gamescom 2024

 Po ovome što govori ništa novoga, možda jedino wifi7 i par gimmicka, ono sa skidanjem grafe kad je povučeš sprijeda je fora a i m.2 bez vijaka nije loše, uglavnom ne vidim čemu novi chipset, amd je trebao kao i intel preskočiti jedan kao što je intel za svoju 14. seriju cpuova.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 18:45 (notloB).
2 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prodavanje magle to vec sve ima i na postojecim mid range pločama. Intel je zadržao z790 naming schemu samno je dodao na nove verzije MAX na kraju a i izbacio neke sa skroz novim imenima pa nije trebao dodavati MAX

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ako ovo ode u global prodaju sa dobrom cijenom intel i amd mogu obustavit proizvodnju sveg ostalog za desktop

Rumor: 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-7600x3d-6-core-zen4-cpu-with-3d-v-cache-reportedly-launches-in-early-september

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dodatni detalji vezani za "admin mod" i razliku u performansama. Ukratko, navodno se radi o optimizacijama u Windowsu koje će uskoro biti dostupne i bez admin moda, a mali porast performansi se očekuje i na Zen 3.

https://videocardz.com/newz/amd-promises-windows-11-patch-boosting-zen5-zen-4-and-zen-3-gaming-performance?fbclid=IwY2xjawE0ApxleHRuA2FlbQIxMQABHW_vslk6dVc6Ou8py9P0SAVfEDWjRgETMFRloqG2mmDgvzk8hVvndhTbvA_aem_ooOA0kBL_INRLwUER9ffHg
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, opet se sramote u svom duhu... Jesu iz AMD priložili kakve tablice gdje reklamiraju koliki boost ce dobiti da se nasmijemo malo 

AMD Fires Back: Zen 5 Gaming Performance Still In Dispute



Do sada su imali sreće da se podvlače recenzentima pa ih nitko nije htio razapinjati za sve budalaštine i lažan marketing ali sada su se obahatili pa ih je HUB stavio na pilu kako spada i kako bi trebali i ostali 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kec na desetku kaže...

Da, opet se sramote u svom duhu... Jesu iz AMD priložili kakve tablice gdje reklamiraju koliki boost ce dobiti da se nasmijemo malo 

...

 Mislim da nema novih tabela, očekivanje je da boost od ovog patcha u igrama bude 3-13%, što je relativno u skladu sa onim što su videli u HU kada su testirali (mada je kod njih više bilo 0-10%). Ovo je u odnosu na performanse bez patcha, ne u odnosu na previous gen.

 

Vezano za napredak u odnosu na seriju 7000, kažu da "i dalje očekuju da postignu napredak od 10% u productivity zadacima, 25% u AI i 5-8% u gamingu".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Baš pogledao HU osvrt. Kao šro rekoh ranije, amd markentig bi se trebao poklopit po ušima i šutjeti. Nakon ovoga još manje će prodati. Ljudi mrze kad te kompanija smatra budalom.
Iz svega ovoga barem taj windows patch he he može daj vamo 😁
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2024 14:30 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Očekivano, trebaju prvo pričekati koji mjesec da sruše 30-40% tradicionalno cijenu vanilli pa da onda mogu planirati cijene za X3D modele. U međuvrmenu su se našli u problemu koji je bio izvjestan zadnjih godina da bez X3D modela vise nemaju sta tražiti pored intela pa sada čekaju Arrow Lake da vide kako i sta ce sa X3D modelima da ih ovi ne prešišaju i stave u probleme vece nego u kojima se nalaze trenutno.

AMD Ryzen 9000X3D with 3D V-Cache now expected to launch in January

Neznam cemu uopce to izbacuju ali sta je tu je

AMD B840 and B850 motherboards reportedly launch at CES 2025

Vjerojatno ce ovo biti selling point

Next-Gen Intel and AMD 800-series motherboards to feature even better GPU removal mechanisms


 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Ako ovo ode u global prodaju sa dobrom cijenom intel i amd mogu obustavit proizvodnju sveg ostalog za desktop

Rumor: 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-7600x3d-6-core-zen4-cpu-with-3d-v-cache-reportedly-launches-in-early-september

 Ide da ili iči če, ali predobru cijenu nemoj očekivat jer je to nerealno s obzirom na cirkus kod Intela.

 

Ja stalno ponavljam, da se AMD sad natječe sam sa sobom ili kao da Intel ne postoji na Desktopu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-9000-zen-5-cpu/300749.aspx?page=10&jumpto=6774434&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2024 16:07 (rambox).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kec na desetku kaže...

Da, opet se sramote u svom duhu... Jesu iz AMD priložili kakve tablice gdje reklamiraju koliki boost ce dobiti da se nasmijemo malo 

AMD Fires Back: Zen 5 Gaming Performance Still In Dispute



Do sada su imali sreće da se podvlače recenzentima pa ih nitko nije htio razapinjati za sve budalaštine i lažan marketing ali sada su se obahatili pa ih je HUB stavio na pilu kako spada i kako bi trebali i ostali 

 

 

Windows 11 24H2 diže performanse od Zen 3 do Zen 5 arhitekture...

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A ja htio snimit usporedni test 23H2 i 24H2 u PUBGu, snimio na 23H2 i zaboravio spremit replay Ali ugl. na 24H2 sam sad pa cu vidjet ovak jel sta bolje, iako sumnjam jer mi je grafa nonstop full iskoristena..

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa neces ako si u GPU bound scenariju, ovo je prvenstveno za male rezolucije kada je CPU BN, i uz graficku koja mu uopce moze napraviti BN.

 

Za vecinu nebude nikakv razlika jer ionako igraju u scenariju da GPU stavljaju u BN detaljima i rezolucijom plus ne korste svi high end grafe 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kec na desetku kaže...

Pa neces ako si u GPU bound scenariju, ovo je prvenstveno za male rezolucije kada je CPU BN, i uz graficku koja mu uopce moze napraviti BN.

 

Za vecinu nebude nikakv razlika jer ionako igraju u scenariju da GPU stavljaju u BN detaljima i rezolucijom plus ne korste svi high end grafe 

 No pa ima i tu tih scenarija gdje grafa nije full iskoristena, pogotovo na 1440x1080 rezi i low detaljima i kad ima hrpa igraca pored mene...

14 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

+10% free performance upgrade za ryzen vlasnike. Hvala, we take those. Kao da smo dobili besplatan ugrade na noviju generaciju (ok pola generacije) (edit: zapravo spram napretka 9000 serije: 5 generacija)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 21:22 (AFARON).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Kec na desetku kaže...

Pa neces ako si u GPU bound scenariju, ovo je prvenstveno za male rezolucije kada je CPU BN, i uz graficku koja mu uopce moze napraviti BN.

 

Za vecinu nebude nikakv razlika jer ionako igraju u scenariju da GPU stavljaju u BN detaljima i rezolucijom plus ne korste svi high end grafe 

 No pa ima i tu tih scenarija gdje grafa nije full iskoristena, pogotovo na 1440x1080 rezi i low detaljima i kad ima hrpa igraca pored mene...

 Ima? ako pogledas u ljievom kutu u nekima gpu usage pada cak na 70%, stave 4090 i onda rade test na 1080p rezoluciji, majkutimiludobro da nisu tetris pokrenuli pa isli gledati jel mogu navuc 10%

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://videocardz.com/newz/amd-confirms-branch-prediction-optimizations-are-now-available-for-windows-11-23h2-boosting-gaming-performance

 

Ne mora se cekati Win 11 24H2, dosao update koji donosi boost i na 23H2.

Meni taj update jutros Windows Update sam skinuo.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je evo ga i kod mene ali u obliku update preview... downloading

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Izgleda da Admin account fora i na Intelu donese performance boost, ovisno u situaciji.

Bas me zanima kada HWU napravi najavljeni detaljni test kako ce to izgledati.

 

Jucer mi je Windows Update instalirao ovaj update koji donosi performace boost.

Nisam benchao prije i poslije, pa nemam nikakvih podataka, a i kako imam 7800XT na 3440x1440 (a ne RTX4090 na 1980x1080) siguran sam da tu nikakvih poboljsanja ne moze biti.

Ali ono sto sam primjetio na 12400F da je CPU usage u Diablo4 i Helldivers2 nesto sitno pao u idle situacijama. Obe igre su jako CPU zahtjevne i koliko sam primjetio (ako nije placeebo) da je CPU usage recimo na brodu u Helldivers2 i u Kyovashadu u D4 nesto opao u odnosu na ranije.

Rekoh nisam nista mjerio, to je onako zapazanje koje se meni cini.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mauro kaže...

 

Izgleda da Admin account fora i na Intelu donese performance boost, ovisno u situaciji.

Bas me zanima kada HWU napravi najavljeni detaljni test kako ce to izgledati.

 

Jucer mi je Windows Update instalirao ovaj update koji donosi performace boost.

Nisam benchao prije i poslije, pa nemam nikakvih podataka, a i kako imam 7800XT na 3440x1440 (a ne RTX4090 na 1980x1080) siguran sam da tu nikakvih poboljsanja ne moze biti.

Ali ono sto sam primjetio na 12400F da je CPU usage u Diablo4 i Helldivers2 nesto sitno pao u idle situacijama. Obe igre su jako CPU zahtjevne i koliko sam primjetio (ako nije placeebo) da je CPU usage recimo na brodu u Helldivers2 i u Kyovashadu u D4 nesto opao u odnosu na ranije.

Rekoh nisam nista mjerio, to je onako zapazanje koje se meni cini.

 Meni na konfi pod moj PC u wukong benchu (danas tri puta benchano s potpuno istim rezultatima), za jedan fps bolji avarage, max i low a za dva minimum s novim updateom, to je jedina igra gdje imam zabilježeno prije/poslije.

Edit... rezultati su neznatno bolji kad dodatno pogasim procese 3rd party aplikacija koje se nepotrebno vrte u pozadini a to sam napravio i kada sam testirao prvi put prije WU, dakle treća slika pokazuje pravu razliku, avarage je bolji za jedan, max za tri, low za dva i min za dva fpsa.

Edit01: I konačno sa novim adrenalinom 24.8.1, avarage bolji za dva, max, low i min. za tri fpsa

 

Prije+WU Prije+WU
 
Nakon+WU Nakon+WU
 
wu+pogašeni+servisi wu+pogašeni+servisi
 
adrenalin adrenalin
 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 22:41 (notloB).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

Drone Media Hrvatska: https://bit.ly/3fs0nzL
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
joze kaže...

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

 pa Intela, nema u produkciji bas neke konkurencije jer Intel nudi vise jezgri a i opcenito aplikacije vole Intela Amd je tek sad izbacio novi 32t cpu no on je 800€ koj je na desktopu dosao do perfomansama 14900k
i5 13600k podere sve zivo od Amd u produkciji s svojih 20 thredova! Nemoram ti testove ni stavljati nema smisla!

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
joze kaže...

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

 Da sebi uzimam s tolko budžeta, uzeo bih Ryzena 7:  https://www.nabava.net/procesori/cpu-amd-ryzen-7-9700x-box-bez-coolera-cijena-380-550ghz-am5-100-100001404wof-605461361

 

Jer je noviji procesor, manje grije od serije 7. "Snappier" je u Single Threadu.

 

Ali to je samo jer ne editiram video za posao, full-time.

 

Za video, za iste novce, bolji je 12-jezgreni R9-7900: https://www.nabava.net/procesori/amd-ryzen-9-7900-socket-am4-socket-am5-procesor-cijena-430607171

 

Pa nek se svađaju ostali što sam spomenuo onoga Zena 5.

 

Razlika je samo u dvije znamenke 7900 i 9700 

 

EDIT: Za razliku od Intela, AMD-jca možeš prodat i nadograditi ploču sa modelom koji je moćniji, jači, jeftiniji i mlađi još jedno 2-3 godine.

EDIT2: Nisu isto AMD-ovi threadovi i Intelovi threadovi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 17:22 (EricCartman).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

 pa Intela, nema u produkciji bas neke konkurencije jer Intel nudi vise jezgri a i opcenito aplikacije vole Intela Amd je tek sad izbacio novi 32t cpu no on je 800€ koj je na desktopu dosao do perfomansama 14900k
i5 13600k podere sve zivo od Amd u produkciji s svojih 20 thredova! Nemoram ti testove ni stavljati nema smisla!

Ne znam jel ja onda gledam krive testove, ali evo tipa gledam gamers nexusove benchmarke i vidim da je u 95% slucajeva 9950X (tj. 7950x) bolji od 14900k.. izgleda da programi vise vole jace jezgre nego one slabasne

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice