AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.095.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok, to cu kod svojih malo vidit, u stanu nemam zicu za internet zbog sposobne A1 ekipe..

 

Ono sto me sad hebe je sto ne zeli bootat u windowse. Mogu samo u BIOS uci. I to je bilo prije cackanja po postavkama.
Jucer navecer sam instaliro Win 10 Edu koji je ostao jos od faksa, Retail verzija. Normalno se instalirao, ugasio sam jucer komp iz windowsa.


Ne kuzim zasto sad nece bootat u windowse ili hoce, ali ne daje sliku, ne znam. Probao sam i DP i HDMI kabel. Sve komponente su nove. SSD nisam dijelio u particije. Model je od Kingstona KC3000 1TB. Boot option u BIOSu je isto ok. Mozda cu trebati reinstalirati. Btw. napravio sam update BIOS-a jucer sa 2806 (iz 2022.) na zadnju 3405 verziju iz ove god. Maticna je Asus TUF Gaming B550-Plus.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 10:56 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ok, to cu kod svojih malo vidit, u stanu nemam zicu za internet zbog sposobne A1 ekipe..

 

Ono sto me sad hebe je sto ne zeli bootat u windowse. Mogu samo u BIOS uci. I to je bilo prije cackanja po postavkama.
Jucer navecer sam instaliro Win 10 Edu koji je ostao jos od faksa, Retail verzija. Normalno se instalirao, ugasio sam jucer komp iz windowsa.


Ne kuzim zasto sad nece bootat u windowse ili hoce, ali ne daje sliku, ne znam. Probao sam i DP i HDMI kabel. Sve komponente su nove. SSD nisam dijelio u particije. Model je od Kingstona KC3000 1TB. Boot option u BIOSu je isto ok. Mozda cu trebati reinstalirati. Btw. napravio sam update BIOS-a jucer sa 2806 (iz 2022.) na zadnju 3405 verziju iz ove god. Maticna je Asus TUF Gaming B550-Plus.

 

 

 Ne dodje uopce do loga ? Jel cujes bar na sluskama kao da si usao u windows ? Vidi prek USBa opet kao da instalirat windowse, ak ti udje u to i normalno prikaze sliku onda je definitivno nesto do windowsa

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Reinstaliro sam, sad je ok. Nemam pojma koji vrag lol. Sad me muci sta ne mogu instalirati AMD adrenalin, tj drivere za grafu. Kaze unsuported version (win10), a instaliran je Win10. Ne kuzim.. error 184. Deinstaliro sam sa DDU u safe modu, makar nisam prakticki imao sta deinstalirat. Skinuo sam .net framework 4.8.. Ne znam...
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Reinstaliro sam, sad je ok. Nemam pojma koji vrag lol. Sad me muci sta ne mogu instalirati AMD adrenalin, tj drivere za grafu. Kaze unsuported version (win10), a instaliran je Win10. Ne kuzim.. error 184. Deinstaliro sam sa DDU u safe modu, makar nisam prakticki imao sta deinstalirat. Skinuo sam .net framework 4.8.. Ne znam...

Komplet azuriraj windows pa onda probaj, to se cesto desava jer je stariji windows build a najnoviji driver

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...


Ne bi ni ti kenjao o efikasnosti samo da možeš dići perfomanse do 30%, kupio bi lc cc 120 hladnjak za dvjesta kuna i skladao ode besplatnim perfomansama

Nema šanse niti pod razno,s obzirom na zagrijavanje i potrošnju neograničenog i5 11400 to fakat nema smisla.Intel 65W Raketina je pokvarena, to svi znamo i zakaj se nonstop pretvaraš da to nije realnost.Obrati se Intelu, nis ja kriv kaj je Raketina ispala skroz nepotrebna fučkaj ga sad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=994&jumpto=6730693&sort=asc&view=flat

 

Prošla su vremena CPU overklokinga, Intel K 12/13/14 GEN procovi su ionako po defoltu nabijeni do daske.Zen 4 7000 serija je nešto slično, ali u puno manjoj mjeri pa ne troše kao kamioni(ok potrošnja=performanse)fučkaj ga sad.

 

Večinu teških poslova kod mene odradi iGPU, ili ipak hardverski dekoder kod video eksport poslova.Čisti CPU rendering ne trebam, a sve ostalo je video klasika gdje hardverski video dekoder ionako odradi 90% posla=CPU tapka u mjestu.Ne fala po defoltu je proc taman, da i mogu klokanje ne dolazi u obzir jer znam kaj bi dobio na zagrijavanju i potrošnji=a to mi ne treba niti pod razno.Provjeri ako te zanima, Topaz AI Video to trenutno dosta koristim u peglanju/upskejlanju raznog videa.Radi odličan posao, s obzirom kolko poboljša video to je bez prigovora.Po defoltu oslanja se samo na sirovu GPU/iGPU snagu, dakle što jači GPU to brže odradi posao.Procesor ne koristi puno, i pogotovo se ne preporuča da prebaciš da samo CPU.Alat je tak dizajniran, da GPU odradi največi dio posla.Ak hočeš što brže, eto kupiš recimo RTX 4090 pa brzaj.Po defoltu ja najbolje da GPU vrti svoje, a procesor slabo radi i eto nema visokih temperatura i još moš manje više normalno surfat.

 

https://drive.google.com/file/d/1GS0E1cUibCvxTuSrEkLlCHajsvjL90uz/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/1jDVrkoz82Tn9HHsNlxDVj1gX73lzi-D1/view?usp=sharing

 

https://www.topazlabs.com/downloads

 

Ja hoču samo što bolji APU od 65W, a to ti u praksi znači da samo procesor ne troši više od 100W.Tako to ide kod Ryzen 5 serije, bilo da su iz G serije ili Desktop Zen2/Zen3/Zen4 bez X oznaka. Pogotovo Zen 4 APU G serija, jer je kod njih CPU potrošnja još osjetno niža.

MGloc kaže...

Svatko neka kupi sta hoce pa neka se uvijeri sam.Na vlastitim greskama se najbolje i najslade uci.

 

Da dobro znamo kak je to završilo, ak si svijesno ugazio(7500 kupaca na Mindfactory)u još jedan Intel kratkotrajni socket.

 

Prokleti AM4 socket, i taj R5 3600(+buduče nadogradnje)koji je prodan u ludim brojkama u roku nekoliko mjeseci.

 

 

Taj nesretni i5 11400F, to je bio samo onako guske u magli nikome ništa bitno.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-11400F-6x-2-60GHz-So-1200-BOX_1404235.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-5600X-6x-3-70GHz-So-AM4-BOX_1380726.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 15:44 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Prošla su vremena CPU overklokinga...

 naravno da su prošla kad govna intel i amd sami napucavaju procesore do ibera i ne ostavljaju skoro ništa prostora za ocanje

da ti imaš prostora za oc na toj krami itekako bi skakao do neba i hvalio amd proc za sirotinju koji daje čaba perfomanse, to da ne bi - to lažeš kao pas i znaš to dobro

 

a to što je 11400 pokvaren zato jer dobiješ do 30% perfomansi otpuštanjem power limita, da u pravu si... pokvaren je u odnosu na tzv. intel k procesore i tzv. klokabilne amd procesore kojima nemereš dobit dodatnih 30% niti da se na glavu postaviš

tako je i 12400 pokvaren jer se da na jeftinim b660 pločama kloknut na 5,2ghz i onda komplet zen3 ergela guta prašinu, mda pokvareno, jelda

što bi ti dao da se neki jeftini rajzen da tako klokat, vrištao bi ko šiparica i farbao epove po forumu u zeleno i žuto

 

otkako amd nema koristi od klokanja hvataš se potrošnje ko pijan plota, jer tih par eura mjesečno više za struju sigurno je deal breaker

čudi me da onda ne propagiraš nevidija grafe, one isto troše manje od radeonki

3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš ga kenja u prazno, umjesto da pomogne kolegi s njegovim problemom on se lovi prakticki bezgrešnog Intela

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...
Reinstaliro sam, sad je ok. Nemam pojma koji vrag lol. Sad me muci sta ne mogu instalirati AMD adrenalin, tj drivere za grafu. Kaze unsuported version (win10), a instaliran je Win10. Ne kuzim.. error 184. Deinstaliro sam sa DDU u safe modu, makar nisam prakticki imao sta deinstalirat. Skinuo sam .net framework 4.8.. Ne znam...

Komplet azuriraj windows pa onda probaj, to se cesto desava jer je stariji windows build a najnoviji driver

Bilo je tocno to, thanks. Ma windowsi su ustvari s faksa, Edu verzija, stari 5 godina, logicno da ce bit hrpa updatea i na kraju se updatealo dobrih pola dana, nekih 6 sati. Postavit cu slike builda na temu za to :) Svidja mi se kak je ispalo, jedino stranica sa staklom zavrsila u stolu haha. PBO sam stavio samo na enabled bez drkanja jer nisam bas imao vremena za to, a i user je dijete prakticki, nebitno ce bit. Na advanced ne nudi da se tocno odredi frekvencija overclocka za PBO, mozda je to razlika izmedju TUF i ROG ploca, ali je bilo Curve optimizera. Vidio sam da je proc isao random na 4450 Mhz pa pretpostavljam da je PBO radio nesto svoje. Temperature bi trebale biti relativno uvijek niske, stavio sam onaj poznati dual tower Thermalright sa Aliexpressa :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Još uvjek aktualno čiji je veći ja odsječen totalno šta je dobro ili loše.AMD još uvjek ide za malo novaca puno više intel mjenja sockete ko ćevape na roštilju.Ja sam još na 6 generaciji Intela, dok radi radi jbt ga.Kad rikne zamjenim ga, bitno da mi je zaradio novaca doduše ne puno, otplaćen je jedno 10 puta do sad ali eto čisto onako da se javim što mi preporučujte.Da me služi još idućih 10 godina s obzirom da vidim da tapkamo u mjestu treba mi neki pc da može stati u đep jesu izmislili takav za moje potrebe.Igram Cod zadnji tu i tamo wow i neke sp igre.Čekam sad neki dobar naslov ali tek u 4 mjesecu će se pojaviti nešto slično armi 3 samo puno bolje.Ne ložim se na 200 fps ali i 60 odlično izgleda.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

5700x3d 260e uz b550.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A grafička karta amd ili nvdia još mi je 1070 radi neće da crkne
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rx 7800XT

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hvala puno na lijepom odgovoru.Može li to stati u đep to me zanima ili mi mora zauzimati prostor jbš pc ako mi je uzeo prostora
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda moras ici na ITX build sto bas I ne preporucujem, ako zelis sto manju proizvodnju topline najbolje rtx 4060 i meshy kuciste u manjem formatu.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto ne ITX build, ima dobrih ventiliranih kučišta, samo se treba odlučiti za iskeširati malo više para. Rx 7800xt stane u ITX kučišta, to nije problem samo treba isplanirati šta uzeti. Onaj tko nije stručan bolje da se ne hvata toga.... 

 

Ukoliko kolega ide na ITX predlažem CM nr200p kučište sa nekim kvalitetnijim sfx napajanjem od 550/650W, b550i mbo i kakav Ryzen 5600 tray sa Arctic 23 hladnjakom, 2x16Gb ddr4 3600 i RX 7800xt, bomba 

 

Ako hoće najmanje onda predlažem Dan A4 SFX kučište samo za vga potražiti 2slot rješenje i Noctuine 92mm ventove/2kom... no manjeg od toga za gejmanje nema

 

 

BTW ako češ čekat da crkne i cpu a i grafika bogami načekat češ se

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 21:29 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Hvala puno na lijepom odgovoru.Može li to stati u đep to me zanima ili mi mora zauzimati prostor jbš pc ako mi je uzeo prostora

kao okorljeli ovisnik o ITX racunalima, definitivno idi na to 

 

napisem ti par osvrta u temi za kucista, da ne spama ovu temu

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ima ko da je pokuša oc-ati 7800x3d?
Moj primjerak se undervolta je*eno dobro, al bilo kakav pokušaj oc-a ne prolazi uspješno, tvorničkih boost od 5050mhz je sve šta uspijem izvući iz njega...
Nije da mi triba kakav oc nego čisto iz znatiželje i dosade :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

PBO radi najbolje, a i da ga klokas na 5300 ili 5400mhz ne bude to znacajno utjecalo na same performanse procesora.

12 godina
suspendiran
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Velika većina tih 7800x3d se dobro undervolta radi dosta niske max frekvencije procesora od 5050mhz. Recimo moj 7600x je drlog od 1.475v na defaultu, ali da ga držim na 5150 max boost kao 7600 recimo onda mu možeš opalit -100 na curve optimizeru i nejde preko 1.160v.

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko sam vidio po bespućima youtuba mogao bi možda doći do 5350Mhz ako možeš oc-at bclk matične. Ima nešto o pločama koje imaju tu mogućnost na ovoj temi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisan pokuša s dizanjem bclk, baš ću vidit može li... Iman x670 taichi. Ali zar takav oc ne dođe na isto ka i oc samog procesora? Mislin diže se takt procesora šta meni nikako ne polazi za rukom

@MGloc ma ne triba mi, napisa san i znan da nema tu neke razlike u performansama al eto baš da vidim dokle ide :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko znam 7800x3d ne možeš klokati tako da mu dignes frekvu (multiplier) koja se zapravo množi sa bclk-em. 100x50.50=5050MHz, 101x50.50=5100,50MHz, 102x50.50=5151MHz ... 105x50.50=5302.50MHz. Osobno pošto se volim igrat sa hardwareom bi probao jer koliko vidim Taichi ima eCLK te neće smetati ostalim komponentama, ali više ćeš dobiti tuniranjem rama nego oc-em procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 19:35 (PlayPetepp).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Triba li procesoru dodavati struje kad se diže bclk

Edit: Ruši se kolega čak i ako dignem samo na 101
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 20:19 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije to Intel.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odustani kolega 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Odustani kolega 

 Ma i jesam, iz dosade me puklo

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Odustani kolega 

 Dobra

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Boris je baš grozan i mrzitelj svega AMD-ovskog.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hejteri će hejtati, niš novoga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Haha! Imam dojam da bi se on uvrijedio da mu pokloniš AMD komponentu ili računalo s njihovom komponentom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice