AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.925
|
čitano: 5.491.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
chaselol kaže...
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

Koji monitor?
Nemoj reci da je 1080p 60hz 

 pa još najbolje da ima 60hz, pa svi koji kupuju 7700k obavezno imaju gsync 144hz monitore, to se podrazumijeva. mislim kako bi se ljudi svađali bez pokrića pa to bi bilo smiješno s njihove strane.

 Pffff i onda upari taj najjači gaming procesor sa jadnom 1070 umjesto da ko pravi čoek kupi 1080ti pa da onda pokaže ko je baja na forumu :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...
ranko091 kaže...
chaselol kaže...

 Pffff i onda upari taj najjači gaming procesor sa jadnom 1070 umjesto da ko pravi čoek kupi 1080ti pa da onda pokaže ko je baja na forumu :)

 pa i gtx 1070 je pojam za sve trenutne  AMD graficke kartice

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

 Ajde bar je dobar u gejmingu, ako vec nije u ničem drugom

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
evincar kaže...
ranko091 kaže...
chaselol kaže...

 Pffff i onda upari taj najjači gaming procesor sa jadnom 1070 umjesto da ko pravi čoek kupi 1080ti pa da onda pokaže ko je baja na forumu :)

 pa i gtx 1070 je pojam za sve trenutne  AMD graficke kartice

 Pa nitko nije rekao da 1070 nije pojam :P

 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerojatno će bit pojam do 25.05 :p

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

 Trebao si uzet 2 komada, jedan si nabi na komad drva i kroz stolicu ga probi tako da svaki put kad sjednes mozes ponosno rec da te svaki dan iznova je** intel...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

 

e ne zaboravi ga delidad 

 

http://www.tweaktown.com/news/55497/7700k-delidded-30c-reduction-temps-wtf-intel/index.html

 

https://www.hardocp.com/article/2017/01/19/intel_kaby_lake_i77700k_cpu_delid_relid_results/

 

http://www.eteknix.com/intel-core-i7-7700k-kaby-lake-delidding-analysis-make-difference/4/

 

doduse gubis garanciju, ali nece ti biti problem - ionako te vec intel izjebo posto si mu dao skoro 3000kn za 4 jezgreni proc u 2017.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Sova kaže...

Jucer mi stigao najbolji proc za gaming. Cek malo, kriva tema

 

e ne zaboravi ga delidad 

 

http://www.tweaktown.com/news/55497/7700k-delidded-30c-reduction-temps-wtf-intel/index.html

 

https://www.hardocp.com/article/2017/01/19/intel_kaby_lake_i77700k_cpu_delid_relid_results/

 

http://www.eteknix.com/intel-core-i7-7700k-kaby-lake-delidding-analysis-make-difference/4/

 

doduse gubis garanciju, ali nece ti biti problem - ionako te vec intel izjebo posto si mu dao skoro 3000kn za 4 jezgreni proc u 2017.

 Ja bih ga skalpirao, tako i tako kod iduce nadogradnje nebuš za njega dobio niti za vrečicu zobenih. A i ono adrenalin, oš ga uništit ili ne :)

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

sve sto ovo pokazuje jest da AMD sa svojom prvom generacijom nove arhitekture drzi korak sa Intelom (koji je na 7 generaciji arhitekture) u igrama

za sve ostalo sto nisu igre, ryzen je bolji izbor 

 

a i u igrama se ocekuje napredak sa DX12/Vulkan kad multithreading postane normala a ne samo IPC izdrkavanje sa prvom jezgrom 

 

sjecam se da je sa svakom verzijom directx-a bilo problema oko implementacije 

izasao DX9, developeri i dalje koriste DX8 

izasao DX10 i DX11 - developeri i dalje koristili DX9 (i to godinama) 

 

doduse sa DX12 i Vulkan izgleda da stvari idu brze posto su popularni engini (frostbite, unreal engine, cryengine) vec uveli support za DX12/Vulkan i ocekujem da ce od iduce godine vecina igara biti na tim APIjima umjesto DX11

9 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ovaj benchmark nije mjerodavan pokazatelj snage procesora jer je korištena sad već nerelevantna GTX 970 koja je bootlneck proceosrima.

Cijenite više pitku vodu.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Mjerodavan je dosta za 90% gamera koji imaju takve grafe ili slabije. Entuzijastima je svejedno kakav graf nakačiš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 12:07 (itomic009).
9 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na ovoj grafičkoj kartici će svi cpu-i od i5 2500k do i7 6900 imati slične performasne, na to sam ciljao.

Cijenite više pitku vodu.
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bih rekao da cak nije mjerodavan niti za tih 90% gamera koji imaju takve ili slabije kartice jer oni sigurno nece uzimati Ryzen 7 ili 7700k. Entuzijastima koji koriste monitore sa visokim Hz su grafovi ipak bitni, naravno grafovi gdje su koristene bolje kartice.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hoće li ta Vega ikad?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...

Hoće li ta Vega ikad?

 Navodno 25.05.

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

sve sto ovo pokazuje jest da AMD sa svojom prvom generacijom nove arhitekture drzi korak sa Intelom (koji je na 7 generaciji arhitekture) u igrama

za sve ostalo sto nisu igre, ryzen je bolji izbor 

 

Zen/Ryzen nije nikakva prva generacija,realno AMD se samo vratio na pravi CPU put i to u samo jednom skoku.Dakle sa FX CPU magarca, pa AMD je jednostavno samo skočio na rasnog Zen/Ryzen konja.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=48&jumpto=5263217&sort=asc&view=flat

 

Kad firmu vode smotani bedaki, ili točnije CPU inžinjeri ne vode glavnu riječ onda dobiješ FX proc 2011 godine.

 

Zen/Ryzen je ono šta dobiješ kad kod CPU dizajna CPU arhitekti kolo vode.

 

Jim Keller u AMD-u nije bio uposlen kao soboslikar ili armirač to sigurno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-zen-arhitektura-cetvrtom-kvartalu-2016-godi/230196.aspx?page=3&jumpto=4786664&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=89&jumpto=5308943&sort=asc&view=flat

 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

MSI nastavlja sa  plocama u mid range 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da sumiramo......

 

- Ryzen za manje novca ima vise Core/Threadsa

- Ne isoristavaju to sve igre

- Brzina RAM memorije utjece na performanse kod Ryzena, a brza memorija je naravno skuplja

- Maticne ploce su skuplje za Ryzen CPU-e

 

 

Dakle, je li Ryzen uopce ikakav realan napredak odnosno ima li smisla kupovati Ryzen procesor? Ne znam ali kada objektivno sagledas tu situaciju oko procesora, nije mi bas opravdano sto ga nazivaju "JEFTINIM" procesorom.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lovac82 kaže...

Da sumiramo......

 

...

 suma kod tebe i nekog kome je računalo za posao su dve različite stvari. ako ćeš se samo igrat trenutno je intel bolji i vjerovatno će bit još dugo. a ako nemaš 144hz monitor i 2 sli 1080ti kartice, amd tu daje najviše performasi za dobre pare.

 

meni je samo dobro odkad je izašao ryzen da više ne moram gledat taj i3 sa dve jezgre. i nadam se da će ga pokopat amd do kraja i da ćemo krenut na 4 jezgre kao neki standard više.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lovac82 kaže...

Da sumiramo......

 

- Ryzen za manje novca ima vise Core/Threadsa

- Ne isoristavaju to sve igre

- Brzina RAM memorije utjece na performanse kod Ryzena, a brza memorija je naravno skuplja

- Maticne ploce su skuplje za Ryzen CPU-e

 

 

Dakle, je li Ryzen uopce ikakav realan napredak odnosno ima li smisla kupovati Ryzen procesor? Ne znam ali kada objektivno sagledas tu situaciju oko procesora, nije mi bas opravdano sto ga nazivaju "JEFTINIM" procesorom.

 Pa za <50% daje istu stvar koju daje Intel? Kako to misliš da nije jeftin?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lovac82 kaže...

Da sumiramo......

 

- Ryzen za manje novca ima vise Core/Threadsa

- Ne isoristavaju to sve igre

- Brzina RAM memorije utjece na performanse kod Ryzena, a brza memorija je naravno skuplja

- Maticne ploce su skuplje za Ryzen CPU-e

 

 

Dakle, je li Ryzen uopce ikakav realan napredak odnosno ima li smisla kupovati Ryzen procesor? Ne znam ali kada objektivno sagledas tu situaciju oko procesora, nije mi bas opravdano sto ga nazivaju "JEFTINIM" procesorom.

 Procesor je jeftin, sve ostalo nije...

SkorvY
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lovac82 kaže...

- Maticne ploce su skuplje za Ryzen CPU-e

Zavisi koje ploce gledas, ako gledas jeftinjak da, ako gledas neki srednj ATX best buy segment onda ne.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
skorvy kaže...

 Procesor je jeftin, sve ostalo nije...

 Ploče nisu skuplje od Intelovih a memorija je ista tako da... Što se tiče toga da će sad netko lupetati da za Ryzen treba najbrža memorija u svemiru koja puno košta neka štedi tipke. Sasvim je dosta 3000Mhz DDR4 koji košta slično ili malo više od 2400Mhz ili 2666Mhz kitova tako da taj argument ne pije vode uopće.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
 Pa za <50% daje istu stvar koju daje Intel? Kako to misliš da nije jeftin?

Bas slazem braticu PC (sve mu treba) i kada gledam usporedbe R5 1400 CPU-a i i5 7400 vidim da su razlike minimalne, kako u performansama, tako i u cijeni i zbilja ne znam sto uzeti jer treba mu i MBO, sto je moguce bolji RAM ako se odlucim za Ryzen i MBO (OC mu nije bitan, a cijene ploca su ise manje iste, cak su Intelove jos jeftinije).....  eh sad, onaj koji ide na sami high end, tu je Intel dakako dosta skuplji.

 

Osobno, nisam bas u toku vec dugo (PC mi je iz 2011) ali nigdje ne vidim tu osjetnu razliku u cijeni/perofrmansama.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 21:50 (lovac82).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa bez razmišljanja uzmi mu R5 1400 i odma OC na nekih 3.7 ili 3.8Ghz što ide i s stock hladnjakom. Apsolutno nema razloga da uzmeš generalno sporiji i5 7400 kad su sličnih cijena. Gledaš neku finu B350 od MSI-a, Asusa ili Gigabyta te DDR4 3000MHz RAM i super.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Pa bez razmišljanja uzmi mu R5 1400 i odma OC na nekih 3.7 ili 3.8Ghz što ide i s stock hladnjakom. Apsolutno nema razloga da uzmeš generalno sporiji i5 7400 kad su sličnih cijena.

U temama sa slaganjem se i dalje predlaže i5 7400 redovito i navodi se da je bolji izbor. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa kad to razni "stručnjaci" pamet prosipaju .

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice