AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

poruka: 370
|
čitano: 63.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Boris grozni kaže...
Pa kad se za sad prodaju samo high-end modeli od 2000-3000+€, prakticki su izasli nedavno, sramotna je samo tvoja nupucenost!

To sa cijenom nema nikakve veze ja sam ti pokazal samo jedan primjer lude Windows X86 softverske kompatibilnosti=ali ti to ne kužiš.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-9000-zen-5-cpu/300749.aspx?page=10&jumpto=6776833&sort=asc&view=flat

 

Drže se ti gejminga, pišeš gluposti a jako dobro znaš da je Windows+ARM obično smeče i to če tako i ostati.

 

Jeftin Windows-ARM laptop za 300-500$ vs Windows X86 laptop za istu lovu, žuto može kupit ili izabrat samo zabunom ili kupit smotani kupac/tukac koji ne zna šta je zapravo kupio.

 

Drž se Zen5 teme, i pusti Win-ARM nek se valjaju u blatu budalaština i cirkusu od softvera.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2024 14:53 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Nisam upoznat pa ako može info da li je linux kompatibilan sa svim igrama unazad recimo dvadeset godina, da li na istome rade svi game launcheri (imam ih 7-8 instalirano), kakvi su sa novim tehnikama poput directstorage itd? I ako može usporedba performansi ....
Da ponovim, windowsi 11 mi rade savršeno ali ako ima još bolje otvoren dam za prijedloge
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2024 14:58 (forumaš).
3 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Bučkuriš 

 

Jos malo disertacije našeg Steve

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Prelazak Windowsa na ARM će trajat dugo, barem nekoliko godina. Jer postoji x86 alternativa.

Nitko proizvođače softvera ne tjera, kao Apple koji ih je doveo pred gotov čin, da podrže ARM.

 

Doduše kad se uključi Nvidia, možda i Google, sa arm procesorima, bit će to malo veselije.

 

Al sad da kupiš Windows ARM laptop, možeš, ako misliš surfati, gledat filmiće i runnat web aplikacije. Za nešto ozbiljno u ovom trenutku, zaboravi.

Evo nađi si omiljeni softver i googlaj support za njega.

Moj PC  
0 1 hvala 1
9 godina
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
forumaš kaže...
Nisam upoznat pa ako može info da li je linux kompatibilan sa svim igrama unazad recimo dvadeset godina, da li na istome rade svi game launcheri (imam ih 7-8 instalirano), kakvi su sa novim tehnikama poput directstorage itd? I ako može usporedba performansi ....
Da ponovim, windowsi 11 mi rade savršeno ali ako ima još bolje otvoren dam za prijedloge

 Ni win 11 nije kompatibilan sa svim igrama unazad dvadeset godina

Cpu heavy igre rade nešto bolje na linuxu jer zna bolje koristiti resurse i 1% low je bolji.

16 godina
online
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Setve HU testirao Windows 11 23H2 vs 24H2. Ukratko - 7700X ide 10% gore, 9700X ide 11% gore, veliki gapovi se sužavaju (i gde je vodio stariji model i gde je vodio noviji), te ukupno 2% napretka.

 

Intel brzinski testiran, nije pokazao napredak (ravno 0fps promene), osim u Gears 5 gde ima ogroman napredak (s tim što Ryzeni imaju još veći - kao da postoji nešto između konkretno te igre i Windowsa.

 

 
 
 
 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

A đe je zen 3, jel ima kakvih bar 5% za njega ? Da ne moram platformu mjenjat 

Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Najbolje da rade test samo za Amd nakon svakog win upgrade-a kakva zbrčkana platforma to nisu istine

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Boris grozni kaže...

Najbolje da rade test samo za Amd nakon svakog win upgrade-a kakva zbrčkana platforma to nisu istine

 AMD fine wine 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Kad to to kaze osoba koja se boji upgradat na mocni 14gen intel puno znaci
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Hehe netko bu već testirao i starije ryzene, očekujem i ja 10% gore :D Ne da očekujem nego zahtjevam :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Na kraju ništa novo ni na zbiru od 40 igara sta nismo znali, zen 4 sporiji u razini statističke greške (2%) i debelo jeftiniji. U situaciji sa intelom su se barem u slučaju i5 poravnali dok i7 i i9 ostaju i dalje brži za gaming od cijele vanilla zen 4/5 ponude.

Tako da zen 5 i dalje totalni promašaj od arhitekture i kupnje 

Sada treba pričekati i da se malo vise igara estira za intel i vidi hoce li za njih naknadno doci update.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 14:03 (Kec na desetku).
 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Ivan(4) kaže...

Setve HU testirao Windows 11 23H2 vs 24H2. Ukratko - 7700X ide 10% gore, 9700X ide 11% gore, veliki gapovi se sužavaju (i gde je vodio stariji model i gde je vodio noviji), te ukupno 2% napretka.

 

Intel brzinski testiran, nije pokazao napredak (ravno 0fps promene), osim u Gears 5 gde ima ogroman napredak (s tim što Ryzeni imaju još veći - kao da postoji nešto između konkretno te igre i Windowsa.

 

    

 

 Gejmerski kanal ali mogao je probati i koji negejmerski bench, uglavnom da parafraziram, radujte se zen narodi ili budite ljuti što treba čekati 2 godine od izlaska platforme za ono što je trebalo biti bolje na day0.

Btw. zna li tko kakav je 24H2, jel' bugav, stabilan itd., da probam zbenčati malo cinebencha i ostalog za usporedbu....

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 14:40 (notloB).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Boris grozni kaže...

Najbolje da rade test samo za Amd nakon svakog win upgrade-akakva zbrčkana platforma to nisu istine

 Ako misliš na Windows 11, apsolutno se slažem - radi se o bloatwareu, kao što sam već nekoliko puta napomenuo. Trebalo je i vremena da Intelov big/little dizajn bude ispoliran, a na Linuxu sve to funkcionira puno bolje. Na Linuxu Zen 5 od prvog dana postiže maksimalne performanse, barem prema onome što sam vidio na Phoronix testovima. Windows 11 ne ide u dobrom smjeru, posebno za gamere. Linux je znatno efikasniji i troši manje resursa, što rezultira time da u nenativnom modu čak pobjeđuje Windows u nekim naslovima. Netko je također spomenuo da u CPU-heavy igrama Linux postiže veći minimalni FPS. Također, definitivno se slažem da su trebali pričekati s izlaskom dok sve to ne riješe. AMD-ov marketinški tim loše je odradio posao, mogli su barem napomenuti da ovo nisu finalne performanse 'zahvaljujući' Windowsu 11 i da će naknadno doći optimizacije. Ovako je njihov imidž nepopravljivo narušen jer su ih recenzenti prilično izrešetali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 14:04 (Trilogija).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Ivan(4) kaže...

Setve HU testirao Windows 11 23H2 vs 24H2. Ukratko - 7700X ide 10% gore, 9700X ide 11% gore, veliki gapovi se sužavaju (i gde je vodio stariji model i gde je vodio noviji), te ukupno 2% napretka.

 Intel brzinski testiran, nije pokazao napredak (ravno 0fps promene), osim u Gears 5 gde ima ogroman napredak (s tim što Ryzeni imaju još veći - kao da postoji nešto između konkretno te igre i Windowsa.

 

    

 

To je manje više očekivano, ipak se kod Intela radi o identičnoj CPU arhitekturi dakle 12/13/14 Gen.

 

Zen5 je dizajnom bitno drukčiji vs Zen4. Dakle jedini zaključak je, da stari Windowsi 11 u gejmingu nisu bili optimizirani niti za "stari Zen4" fučkaj ga sad. Stari Zen3 treba isto istestirat, ali to i nije tolko bitno s obzirom na ionako ogroman uspjeh AM4 socketa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-9000-zen-5-cpu/300749.aspx?page=8&jumpto=6773243&sort=asc&view=flat

 

Kao da je to Mikrošuftu prioritet, maksimalna optimizacija Windowsa za razne CPU performanse.Pa znamo da su Windowsi natrpano smeče u odnosu na Linux, i to se neče promjenit fučkaj ga sad.

 

Linux vrti cijeli Web/Internet i sve superkompove, a Windowsi su to što jesu obično potrošačko smeče ili ok samo za klasične poslovne potrebe.

 

 https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-9000-zen-5-cpu/300749.aspx?page=8&jumpto=6773226&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 14:26 (rambox).
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...
Boris grozni kaže...

Najbolje da rade test samo za Amd nakon svakog win upgrade-akakva zbrčkana platforma to nisu istine

 Ako misliš na Windows 11, apsolutno se slažem - radi se o bloatwareu, kao što sam već nekoliko puta napomenuo. Trebalo je i vremena da Intelov big/little dizajn bude ispoliran, a na Linuxu sve to funkcionira puno bolje. Na Linuxu Zen 5 od prvog dana postiže maksimalne performanse, barem prema onome što sam vidio na Phoronix testovima. Windows 11 ne ide u dobrom smjeru, posebno za gamere. Linux je znatno efikasniji i troši manje resursa, što rezultira time da u nenativnom modu čak pobjeđuje Windows u nekim naslovima. Netko je također spomenuo da u CPU-heavy igrama Linux postiže veći minimalni FPS. Također, definitivno se slažem da su trebali pričekati s izlaskom dok sve to ne riješe. AMD-ov marketinški tim loše je odradio posao, mogli su barem napomenuti da ovo nisu finalne performanse 'zahvaljujući' Windowsu 11 i da će naknadno doći optimizacije. Ovako je njihov imidž nepopravljivo narušen jer su ih recenzenti prilično izrešetali.

 Ako su "trebali pričekati s izlaskom dok sve to ne riješe" onda je zen 4 trebao tek negdje sada izaći, btw što se bloatanog winsa tiče slažem se ali za popravak odnosno bolje performanse, sada viđene, potrebno je 2 strane pa u pljuvačinu slobodno ubaci i amd i njihovu podršku odnosno tim za suradnju s msom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 14:31 (notloB).
16 godina
online
AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU

Ne znam kako je na Intelu, ali AMD i raspoređivanje procesa po jezgrima ne funkcionišu sjano na Win 10 i seriji 7000, pa pretpostavljam ni na 9000. Imam 7500F i odavno sam primetio da, pustim li Stockfish (šahovski engine) da analizira poziciju na 6 threadova, CPU fan s vremena na vreme ubrzava i usporava, te da u task manageru prikazuje zauzeće na ukupno 6 coreova, ali tako da na neka fizička jezgra smesti po dve niti, a neka budu praznneopterećena. 

 

Juče sam prvi put ručno podesio core affinity i: odjednom engine radi brže, procesor praktično konstantno boostuje do punih 5GHz, a pri tom je hladniji (uglavnom coreovi na oko 62-63°C, a onako su pojedini znali otići i do 85, što je defaultni maksimum koji im ASRock dozvoljava). Da li je to normalno?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 14:39 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
notloB kaže...

 Ako su "trebali pričekati s izlaskom dok sve to ne riješe" onda je zen 4 trebao tek negdje sada izaći, btw što se bloatanog winsa tiče slažem se ali za popravak odnosno bolje performanse, sada viđene, potrebno je 2 strane pa u pljuvačinu slobodno ubaci i amd i njihovu podršku odnosno tim za suradnju s msom.

 Mislim da je u ovom slučaju marketinški tim zakazao, dok softverski tim ovisi o milosti i nemilosti Microsofta, a svi znamo koliko je Microsoft brz i ažuran. U svakom slučaju, ovo je još jedna potvrda smjera u kojem Windowsi idu, i drago mi je što sam napustio brod koji tone. macOS mi je sada primarna platforma na macbooku, a uskoro planiram instalirati Linux na PC. Dosad sam ga koristio preko virtualke, i pokazao se vrlo stabilnim (Fedora i Ubuntu).

2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...

 Mislim da je u ovom slučaju marketinški tim zakazao, dok softverski tim ovisi o milosti i nemilosti Microsofta, a svi znamo koliko je Microsoft brz i ažuran. U svakom slučaju, ovo je još jedna potvrda smjera u kojem Windowsi idu...

 Dakle slažeš se da je zen 4 upravo sada trebao izaći i da su ga markentingaši bezobrazno požurili čak 2 godine?

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
notloB kaže...
Trilogija kaže...

 Mislim da je u ovom slučaju marketinški tim zakazao, dok softverski tim ovisi o milosti i nemilosti Microsofta, a svi znamo koliko je Microsoft brz i ažuran. U svakom slučaju, ovo je još jedna potvrda smjera u kojem Windowsi idu...

 Dakle slažeš se da je zen 4 upravo sada trebao izaći i da su ga markentingaši bezobrazno požurili čak 2 godine?

 Prepuštam zaključak tebi, a meni je samo drago vidjeti što su napravili s Windowsima 11.

2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...

 Prepuštam zaključak tebi, a meni je samo drago vidjeti što su napravili s Windowsima 11.

 Ali to je tvoj zaključak kada se logički tumače tvoje premise.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
notloB kaže...
Trilogija kaže...

 Prepuštam zaključak tebi, a meni je samo drago vidjeti što su napravili s Windowsima 11.

 Ali to je tvoj zaključak kada se logički tumače tvoje premise.

 Moj zaključak odnosi se samo na Windows 11, dok je moje mišljenje usmjereno prema AMD-ovom marketinškom odjelu i Zen 5 procesorima. Zen 4 nisam uzimao u obzir. Znam u kojem smjeru ideš i što pokušavaš postići. 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...
Mislim da je u ovom slučaju marketinški tim zakazao, dok softverski tim ovisi o milosti i nemilosti Microsofta, a svi znamo koliko je Microsoft brz i ažuran. U svakom slučaju, ovo je još jedna potvrda smjera u kojem Windowsi idu, i drago mi je što sam napustio brod koji tone. macOS mi je sada primarna platforma na macbooku, a uskoro planiram instalirati Linux na PC. Dosad sam ga koristio preko virtualke, i pokazao se vrlo stabilnim (Fedora i Ubuntu).

Na Mikrošuft nitko ne može utjecat, ali ove realno prevelike FPS razlike sa novom verzijom Windowsa pokazuju što več odavno znamo.

 

Windows 11 je od početka bio smeče, ali i sad je smeče bez obzira na ovaj gejming dio ili optimizaciju itd.

 

Eto malo kasne Mikrošuftiči, pa su sad nakon dvije godine solidno zakrpali gejming FPS čak i za stari Zen4.

 

Fučkaj ga sad, pa ljudi previše očekuju od Mikrošuft budaletina ili imaš to kaj imaš i kraj priče.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...

 Moj zaključak odnosi se samo na Windows 11, dok je moje mišljenje usmjereno prema AMD-ovom marketinškom odjelu i Zen 5 procesorima. Zen 4 nisam uzimao u obzir. Znam u kojem smjeru ideš i što pokušavaš postići. 

 Dakle ne valjaju premise a jedini cilj je bio pokazati ti da ti logika ne valja kod razmišljanja o ovom topicu.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
notloB kaže...

 jedini cilj je bio pokazati...

 Koliko su Windowsi 11 efikasni.... da ti dovršim komentar, hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 15:16 (Trilogija).
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...
notloB kaže...

 jedini cilj je bio pokazati...

 Koliko su Windowsi 11 efikasni.... da ti dovršim komentar, hvala. 

 Kako su "efikasni" ako postižu slabije rezultate na 23H2? Kako timovi mogu biti efikasni ukoliko im treba 2 godine od izlaska platforme kako bi unaprijedili nešto što je trebalo biti bolje odmah nakon razvoja zen4 ili kratko nakon njegovog izlaska i nisam li već napisao da se slažem da je win11 bloatan?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 15:24 (notloB).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
notloB kaže...

 Kako su efikasni ako postižu slabije rezultate na 23H2? 

 Jesi li pročitao moje prethodne komentare o Windowsima 11? Tada bi shvatio sarkazam iza riječi 'efikasan'. 

2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...
notloB kaže...

 Kako su efikasni ako postižu slabije rezultate na 23H2? 

 Jesi li pročitao moje prethodne komentare o Windowsima 11? Tada bi shvatio sarkazam iza riječi 'efikasan'. 

 Onda sorry što sam tup, ali nije ni ms jedini krivac jer intel radi kako treba osim u jednoj igri... ili wintel u što sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 15:35 (notloB).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
notloB kaže...

 Jesi li pročitao moje prethodne komentare o Windowsima 11? Tada bi shvatio sarkazam iza riječi 'efikasan'. 

 Onda sorry što sam tup, ali nije ni ms jedini krivac jer intel radi kako treba osim u jednoj igri ili wintel u što sumnjam.

 Nije ni Intel isprva radio na maksimumu. Trebalo je vremena da sve ispoliraju kako bi big/little dizajn radio optimalno. Neke igre su imale problema s tim dizajnom te su koristile male jezgre umjesto velikih. Zar Intel nije naknadno izbacio neki feature (APO ili slično) koji 'značajno' povećava performanse? Neka me netko od kolega Intelovaca ispravi ako griješim.

2 godine
online
Re: AMD Ryzen 9000 Zen 5 CPU
Trilogija kaže...
notloB kaže...

 Jesi li pročitao moje prethodne komentare o Windowsima 11? Tada bi shvatio sarkazam iza riječi 'efikasan'. 

 Onda sorry što sam tup, ali nije ni ms jedini krivac jer intel radi kako treba osim u jednoj igri ili wintel u što sumnjam.

 Nije ni Intel isprva radio na maksimumu. Trebalo je vremena da sve ispoliraju kako bi big/little dizajn radio optimalno. Neke igre su imale problema s tim dizajnom te su koristile male jezgre umjesto velikih. Zar Intel nije naknadno izbacio neki feature (APO ili slično) koji 'značajno' povećava performanse? Neka me netko od kolega Intelovaca ispravi ako griješim.

 + koliko im je trebalo, intelovcima, isto koliko i amd + ms 2godine od izlaska platforme ili kraće?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 15:40 (notloB).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice