AMD FX vs Intel i5

poruka: 92
|
čitano: 18.267
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD FX vs Intel i5

Planiram do kraja godine uzeti novu konfu ili početkom sljedeće i imam veliku dvojbu oko CPU-a. Trenutno imam i3 na svom ASUS notebooku i jako sam zadovoljan. AMD sam koristio na staroj kanti u doba Athlona XP tako da ono ne znam kakvi su sada AMD-ovi CPU-i. Gleda sam AMD FX X8 9590 BOX, s. AM3+, 5.0GHz, 16MB cache, Eight Core (1969 Kn; Links) ili INTEL Core i5 4690 BOX, s. 1150, 3.50GHz, 6MB cache, GPU, Quad Core (1995 Kn; Links). Realno bi bilo da je AMD bolji ima 8MB više chachea, viši takt, 4 jezgre više ali vidim da ga Intel po benchmarku pokida pogotovo ako se OC-a. Stoga što je pametinije?

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX vs Intel i5

 AMD FX 8320 za nekih 1000 kn.

13 godina
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
ParaNO1d kaže...

...Stoga što je pametinije?

Za pocetak promjeniti ducan u kojem mislis kupovati!

Links je preskup pa baci oko na nabavu, mozes proci i dosta jeftinije.

 

 

Sveti PCE Forum!!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
ParaNO1d kaže...

Stoga što je pametinije?

 

 

Ako ti kune nisu problem, po meni je pametnije uzeti Intel. Ako su kune problem onda je isplativije uzeti AMD.

 

Pogledaj jos na forumu sljedece: slaganje pc konfiguracija

Ima kolega forumasa koji stvarno znaju sto se s cim najbolje slaze, cak je i BugOnLine dodao konfigurator na svoje web stranice : assemblio (imas sve objasnjenjo u jednom od BugTV izdanja)

 

Ali sto kazu, sto ljudi sto misljenja.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
itomic009 kaže...

 AMD FX 8320 za nekih 1000 kn.

Nemoj bogati :D Bjez..

 

FX nije normalan osmojezgreni procesor, jer se njegove jezgre tj moduli malo drukcije ponasaju. 4 modula u svakom po 2 jezgre = 8 jezgri. Svaki modul ima 256bit FPU, dok Intel ima 1x256bit FPU po jezgri.  Jer 2 jezgre u modulu sheraju FPU, L2 Cache itd. Doduse, po potrebi u modulu taj 256bit FPU se moze koristit ko 2x128bit. Tako da svaki obavlja svoju zadacu. Kako AMD kaze, 80% od prave jezgre. Jednostavno cijela FX serija je bila u planu da bude modularna i da se prilagodi svemu, a ne za hardcore gaming i sl.

Bulldozer jezgre imaju uzasan IPC, pa ih radi toga Intel gazi u svakom benchmarku. Ma i Phenom II razbije FXa ako pricamo o ucinku jezgri pojedinacno.

Sta se gaminga tice, cak imas i testove gdje usporeduju Phenom II 980 i 1090T, tj Deneb i Thuban, pa Phenom jos uvik tu i tamo napere FXa.

 

Da sam na tvom mjestu, nebi se ni sekunde mislia i uzea bi i5 4690.

 

Daleko od toga da FX nece obavit svoj posao, al i5 je u svemu takoder puno bolji.

 

Od 3 frenda, 2 imaju 8350 a jedan ima 8320, i nitijedan nije zadovoljan procom. :D

 

I da, kako si mislia hladit taj Mordor od 9590 ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 2:08 (Pulss).
16 godina
offline
Re: AMD FX vs Intel i5

Znači kako sam i mislio i5 ipak vrijedi onoliko koliko košta. Sad druga dvojba je oko grafičke. Ostalo znam što želim. Imao sam i Nvidia-e i Radeon (sada AMD) i uvijek sam imao problema s Catalystima i nije mi nikad legla Radeonka. Sada je opet tu stvar u većoj cijeni Nvidie. Dal se isplati uzeti Nvidiu ili je kog grafiče manje bitno nego kod CPU-a. Ne uzimam high-end grafu tako da ono neki mid-range. Do 1500-1600Kn

13 godina
online
Re: AMD FX vs Intel i5
Pulss kaže...
itomic009 kaže...

 AMD FX 8320 za nekih 1000 kn.

Nemoj bogati :D Bjez..

 

 

  Drobiš gluposti i bolje je da te nitko ne sluša. Imaš Phenom i sad je Phenom bolji nego FX ??? To su takve gluposti da je to presmješno uopće komentirati. Dobro si naveo tu neke činjenice koje si prepisao s neta negdje ali onda ove gluposti što si spominjao kakav je koji cpu za gaming i šta god, je potpuna glupost. Ja sam imao i Phenoma i FX-a i znam kako se koji ponaša u gamingu.

 

  A ovom kolegi što je otvorio temu savjetujem da ako se boji AMD grafi (naravno da je to glupost isto jer ima isto tako ljudi koji su imali problema sa Nvidia driverima) kupi GTX 760 iako ne znam jel ima toga za 1500 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 11:41 (itomic009).
10 godina
offline
AMD FX vs Intel i5
Glupo je uopće porediti phenoma i fx-a. Nešto kao nehalem i sandy bridge.
Hejjjjj
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
Chico12 kaže...
Glupo je uopće porediti phenoma i fx-a. Nešto kao nehalem i sandy bridge.

 

Nije uopce glupo jer phenom ima neznatno slabije jezgre za razliku od nehalem vs sandy gdje je napredak bio daleko znacajniji! Fx je donio procesore s 8 jezgri i ogromnim base taktom ostalo je sve zali boze...za i5 ti je potrebna bilo koja ploca od 350kn a za fx moras uzeti barem od 550kn. Dakle za tih 200kn razlike uzmes i5-icu koja busi sve fx-ove a da ne govorim o mogucoj nadogradnji na puno jace i5 ili kasnije tamo negdje za 5godina;) na i7...prema tome jasno je zapravo sta je isplativije kako god okrenes!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 12:12 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
ParaNO1d kaže...

Znači kako sam i mislio i5 ipak vrijedi onoliko koliko košta. Sad druga dvojba je oko grafičke. Ostalo znam što želim. Imao sam i Nvidia-e i Radeon (sada AMD) i uvijek sam imao problema s Catalystima i nije mi nikad legla Radeonka. Sada je opet tu stvar u većoj cijeni Nvidie. Dal se isplati uzeti Nvidiu ili je kog grafiče manje bitno nego kod CPU-a. Ne uzimam high-end grafu tako da ono neki mid-range. Do 1500-1600Kn

Sad će ti analitičari reći, radije uloži razliku u cijenu od FX-a do i5 za bolju grafičku, ako je za igranje, i slažem se s time.

16 godina
online
AMD FX vs Intel i5

Za svoju cenu, 8320 i 8350 se isplate, a ako pare nisu problem, 4690 jeste brži.

 

9590 je tu negde sa i5-icom po ceni i performansama, s tim što bi još morao da uložiš u dobar cooler (standardno dolazi bez njega), što već kvari price/performance odnos i dovodi te blizu cena od kojih kreće i7, tako da to ne vidim kao dobar izbor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 12:18 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
itomic009 kaže...
Pulss kaže...
itomic009 kaže...

 AMD FX 8320 za nekih 1000 kn.

Nemoj bogati :D Bjez..

 

 

  Drobiš gluposti i bolje je da te nitko ne sluša. Imaš Phenom i sad je Phenom bolji nego FX ??? To su takve gluposti da je to presmješno uopće komentirati. Dobro si naveo tu neke činjenice koje si prepisao s neta negdje ali onda ove gluposti što si spominjao kakav je koji cpu za gaming i šta god, je potpuna glupost. Ja sam imao i Phenoma i FX-a i znam kako se koji ponaša u gamingu.

 

  A ovom kolegi što je otvorio temu savjetujem da ako se boji AMD grafi (naravno da je to glupost isto jer ima isto tako ljudi koji su imali problema sa Nvidia driverima) kupi GTX 760 iako ne znam jel ima toga za 1500 kn. 

Hhaahah, a gle ovog sad... Ajde molin te, od svega ovoga, nadi mi jednu rijec koju san krivo napisa.

 

Sta se tice ''prepisivanja s neta'', zar i ti nisi sve prepisa sa neta ? Ja citan svaki dan pa je i logicno da stvari koje su na netu se podudaraju sa onim sta ja pisen. 

 

Ja iman Phenoma iz razloga sta neman para za bolje, bilo to tebi smijesno ili ne. 

 

FX ako cemo iskreno, kao sto je jos nekoliko ljudi u ovoj temi navelo, je smece od procesora, osim u radnome taktu. Iako sa tim tvojim taktom od 4.5ghz recimo, svaki i5/i7 sa manjim taktom ce naprat FXa.

 

Ako znas kako se FX ponasa u gaminu, i ako mislis da se odlicno ponasa, onda prijatelju neznas sta pricas.

U snazi jezgri pojedinacno,  se FX ne moze mjerit sa Phenomon, a o Intelu da ne prican.

 

Citaj

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2344324/4690k-fx9590.html

 

A evo ti par slika, pa me proglasi budalom opet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 14:51 (Pulss).
13 godina
online
Re: AMD FX vs Intel i5

  Neću te ja proglašavat budalom jer nema pojma tko si ni šta si ni kakav si ali o ovome tu što pričaš mogu komotno reći da baš i ne znaš previše i par slika s neta što tu poljepiš ne pričaju cijelu priču. Ja sam IMAO sve te procesore i znam kakav je koji a sad imam i7 tako da znam iz osobnog iskustva kako stvari stoje a ti očito ne znaš.

 

  Nije meni smješno što ti imaš Phenoma nego mi je smješno što ga proglašavaš boljim procesorom od FX-a što jednostavno nije točno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 15:18 (itomic009).
13 godina
odjavljen
offline
AMD FX vs Intel i5

To o cemu ti pricaj je bitno u igrama koje ne koriste sve jezgre(malo je takvih danas), a usporedivati jedan Phenom sa FX-om nema nikakvog smisla, pogotovo u multi-thread operacijama

 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
itomic009 kaže...

  Neću te ja proglašavat budalom jer nema pojma tko si ni šta si ni kakav si ali o ovome tu što pričaš mogu komotno reći da baš i ne znaš previše i par slika s neta što tu poljepiš ne pričaju cijelu priču. Ja sam IMAO sve te procesore i znam kakav je koji a sad imam i7 tako da znam iz osobnog iskustva kako stvari stoje a ti očito ne znaš.

 

  Nije meni smješno što ti imaš Phenoma niti nego mi je smješno što ga proglašavaš boljim procesorom od FX-a što jednostavno nije točno.

Ma misli ti sta god oces, to je tvoj problem.

Ja nisan nigdi napisa da je Phenom bolji proc od FXa, jer nije bolji. FX je kao kompletan bolji proc od Phenoma, novija je arhitektura. Reka san da se ne isplati ic na cijelu tu FX seriju ako za iste ili slicne novce moze uzet i5. Takoder san reka da su Phenomovo pojedinacne jezgre jace od FXovih. A i

Neznan ni koja igra koristi danas vise od 4 jezgre, jos ih je i dosta na 2. tako da.

 

Znaci ni benchmarkovi ni tekstovi tebi nista ne znace, jer ti znas bolje ? 

 

Samo pokusavan pomoc momku, a ti da si mislia da FX valja sad bi ga ima a ne i7.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX vs Intel i5

Slike? Imam i ja par {#}

 

Recimo da su ovo trenutno najzahtjevnije igre na PC platformi i možeš vidjeti fino razliku između phenoma i njegovih "jačih" jezgri i FX-a{#}. Tu je i usporedba sa Intelima.

 

FX 6300 i FX 8320 vrijede novce, svaku lipu.

Moj PC  
14 2 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
XXX kaže...

Slike? Imam i ja par {#}

 

Recimo da su ovo trenutno najzahtjevnije igre na PC platformi i možeš vidjeti fino razliku između phenoma i njegovih "jačih" jezgri i FX-a{#}. Tu je i usporedba sa Intelima.

 

FX 6300 i FX 8320 vrijede novce, svaku lipu.

LOL. Pa usporedujes kompletan procesor, ne jezgru po jezgru. To san i ja reka da je FX bolji kao kompletan. 

11 godina
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
Pulss kaže...
XXX kaže...

Slike? Imam i ja par {#}

 

Recimo da su ovo trenutno najzahtjevnije igre na PC platformi i možeš vidjeti fino razliku između phenoma i njegovih "jačih" jezgri i FX-a{#}. Tu je i usporedba sa Intelima.

 

FX 6300 i FX 8320 vrijede novce, svaku lipu.

LOL. Pa usporedujes kompletan procesor, ne jezgru po jezgru. To san i ja reka da je FX bolji kao kompletan. 

LOL.Pa koji je bolji u kompletu i je bitno jer ne kupuješ procesor radi performansi jedne jezgre

16 godina
online
AMD FX vs Intel i5

Od te dve igre koje si izabrao, Watch Dogs voli FX, no kod Crysisa 3 već ima i drugačijih situacija, recimo 955 vidljivo tuče FX-4100, uprkos nižem taktu.

 

FX serija je dobila više jezgara i više taktove (pogotovo uz turbo) i na taj način je ostvario određeni napredak u odnosu na prethodnu generaciju AMD procesora, ali ipc (po jezgru) se generalno nije popravio.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 16:03 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
Pulss kaže...
XXX kaže...

Slike? Imam i ja par {#}

 

Recimo da su ovo trenutno najzahtjevnije igre na PC platformi i možeš vidjeti fino razliku između phenoma i njegovih "jačih" jezgri i FX-a{#}. Tu je i usporedba sa Intelima.

 

FX 6300 i FX 8320 vrijede novce, svaku lipu.

LOL. Pa usporedujes kompletan procesor, ne jezgru po jezgru. To san i ja reka da je FX bolji kao kompletan. 

Ne da je bolji nego ga rastura uzduž i porijeko. FX8320 za 1000 kn i FX6300 za 800 kn vrijede svaku lipu. 

 

10 godina
offline
AMD FX vs Intel i5
Super, ovo već postaje kafanska tema.
Hejjjjj
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
XXX kaže...

Slike? Imam i ja par {#}

 

Recimo da su ovo trenutno najzahtjevnije igre na PC platformi i možeš vidjeti fino razliku između phenoma i njegovih "jačih" jezgri i FX-a{#}. Tu je i usporedba sa Intelima.

 

FX 6300 i FX 8320 vrijede novce, svaku lipu.

vrijede, tih 3 fps-a više u watch dogsu naspram dvo jezgrenog i3, doista vrijedi {#}, lol

 

edit: osobno smatram da je u većini rl situacija bolje manje bržih jezgri nego hrpa sporih....

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 17:47 (Checola).
16 godina
online
AMD FX vs Intel i5

Sa istom ironijom se može reći i da onih 3fps između FX-a i 4770 (ili 4960X) vredi razlike u ceni. A može se i zaključiti da Watch Dogs nisu najpogodnija aplikacija za poređenje ovih procesora, osim ako ih neko ne kupuje samo da bi igrao tu jednu igru.

 

EDIT: Inače se slažem, dokle god nismo u nekom enterprise okruženju, od dva procesora sličnih maksimalnih teoretskih performansi, radije biram onaj koji te performanse postiže sa manje jezgara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 18:10 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX vs Intel i5

Ha pa ti onda kupi I3 ja ća FX i obojica zadovoljni, jel tako? Ja osobno smatram da je bolje kupiti višejezgreni procesor. Daje mi više opcija za multitasking, koštaju jednako i daju više/manje jednake performanse. Mnogi tvrde da će jedan FX 6300 bolje hraniti jače grafe u mrežnim igrama nego jedan I3...ha tko će ga znati {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX vs Intel i5

kakv crni multitasking, i3 ga sasvim normalno odrađuje, ovi linkovi što ti stavljaš sa yt-a ionako nemaju nekog smisla za 99,9% korisnika računala, jer ono većini je vrhunac dok igra eventualno pustit muziku i nešto skidat sa neta (jelte obično imam 2 igre u isto vrijeme pokrenute, zipam 16 fajlova i uspun renderiram 3d, right)

 

i ovo spoinjanje cjena mi je vrh, jeftin je cpu, al moraš kupit i bolji cooler, jer stock je bučan a i ne hladi baš, pa onda moram kupit i malo bolju ploču da bi ga jelte mogao oc-at, pa ako imam sreće možda prismrdim i5 ici....

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 18:18 (Checola).
Moj PC  
6 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX vs Intel i5

Pa hvala Bogu zato i postoji tržite da si savtako od nas kupi što mu više treba ili odgovoara ali tvrditi kako su ti procesori sranje, LOL. Odlični su {#}

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
XXX kaže...

Pa hvala Bogu zato i postoji tržite da si savtako od nas kupi što mu više treba ili odgovoara ali tvrditi kako su ti procesori sranje, LOL. Odlični su {#}

nigdje nisam tvrdio da su sranje, ali na kraju i "skuplja" konkurencija nudi više za isto love {#}

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX vs Intel i5

Ha nisi ti tvrdio niti sam tebi odgovarao, tak da ne kužim zašto si se uopće našao prozvanim.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX vs Intel i5
Checola kaže...

kakv crni multitasking, i3 ga sasvim normalno odrađuje, ovi linkovi što ti stavljaš sa yt-a ionako nemaju nekog smisla za 99,9% korisnika računala, jer ono većini je vrhunac dok igra eventualno pustit muziku i nešto skidat sa neta (jelte obično imam 2 igre u isto vrijeme pokrenute, zipam 16 fajlova i uspun renderiram 3d, right)

 

i ovo spoinjanje cjena mi je vrh, jeftin je cpu, al moraš kupit i bolji cooler, jer stock je bučan a i ne hladi baš, pa onda moram kupit i malo bolju ploču da bi ga jelte mogao oc-at, pa ako imam sreće možda prismrdim i5 ici....

To je tocno ono o cemu ja prican od pocetka, bravo!

 

Cinjenica je da za skoro iste pare mozes kupit i5 4690 kojem nijedan FX ne moze prismrdit.

 

A FX odlican.. U usporedbi sa cime ?  

 

 

@Silent horror1992 .. Ne kupujes procesor radi jedne jezgre, nego kupujes proc kojeg ne pere u single core testu procesor star 6+ godina. A sa thubana 1090T na 8320 razliku neces osjetit, pa ti prdi koliko oces.

 

12 godina
protjeran
offline
AMD FX vs Intel i5

Ajde u ovoj temi se i nije toliko trollalo kao inace{#}

no jedna bitna cinjenica se desila tamo davno, a to je da za intel platformu danas imas ploce za 250kn nove u ducanu i koje podrzavaju brat bratu i i7!

I sto je najzanimljivije i najjaci supportani cpu na toj ploci radi savrseno bez ikavih pregrijavanja itd (stovise to je vec daleko iza nas)

to je po meni sad i trenutno najjaci razlog za neuzimati AMD platformu poradi nemogucnosti nadogradnje na išta jace(naravno ako se uzme fx 8xxx serije)

takoder i kao njegova upitna buducnost tj njegov trenutni socket!

Istina ima on 8 jezgri i sad dosta igara to fino iskoristava no u vecini(citaj barem 70+%) svega sto je izdano za PC intel ce to pojesti s najslabijom i5 od 1200kn i plocom od 250kn...isplativost? trenutno i do danjega neupitna!{#}LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 19:07 (Stjepanj).
Moj PC  
3 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice