AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 789.604
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

27.7 čini mi se da je bio. Formatirao sam nekidan hard i nisam P95 još ni skinio trenutno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

27.7 čini mi se da je bio. Formatirao sam nekidan hard i nisam P95 još ni skinio trenutno.

Meni je prije koji dan worker instantno krepao u 27.x verziji(zaboravih koji broj pod x bi), i skinem 27.9 i radi ok.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 23:51 (Leopard_st).
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa i meni je nešto čudno u toj priči jel sam bio stavio CPU na stock i opalim P95 i opet je jedan worker ispao !! Nisam sigurno imao 27.9. Skinut ću najnoviju verziju.

11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

pozdrav!! mislin ovih dana narucit FX8320,zanima me kako ce se uklopit u maticnu? GA-990XA-UD3 i na koliko ce se moc klokat s tin da ga hladin s NH-D14.. LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

savršeno do 4.8

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD FX Club

Ispričavam se što idem u off-topic ali me zanima šta se više isplati za dulji period igranja ? AMD FX8350 ili Intel i5 3570k ?

Pratim razne benchmarkove i u nekima je bolji i5 a u nekima FX8350 pa me to malo muti.

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

 

 

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Cromaki kaže...

Ispričavam se što idem u off-topic ali me zanima šta se više isplati za dulji period igranja ? AMD FX8350 ili Intel i5 3570k ?

Pratim razne benchmarkove i u nekima je bolji i5 a u nekima FX8350 pa me to malo muti.

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

 

 

Koji god da uzmes neces pogrijesit. Podjednaki su u svim igrama... u nekima je bolji AMD, a pak u drugima Intel. Sve ovisi kako je igra optimizirana i koju graficku koristis (AMD ili Nvidia). 

Pametnije bi bilo da si postavis pitanje koliko si spreman izdvojit za novi komp. Best buy je jos uvijek FX-8320.

http://imgur.com/a/pkcJd#0 http://valid.canardpc.com/2704941
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Cromaki kaže...

Ispričavam se što idem u off-topic ali me zanima šta se više isplati za dulji period igranja ? AMD FX8350 ili Intel i5 3570k ?

Pratim razne benchmarkove i u nekima je bolji i5 a u nekima FX8350 pa me to malo muti.

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

 

 

Uzmi 8350. Daleko više ti se isplati. Pogotovo kad igre počnu koristiti 8 jezgri, tad će se vidjeti puni potencijal.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Cromaki kaže...

Ispričavam se što idem u off-topic ali me zanima šta se više isplati za dulji period igranja ? AMD FX8350 ili Intel i5 3570k ?

Pratim razne benchmarkove i u nekima je bolji i5 a u nekima FX8350 pa me to malo muti.

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

 

 

 Bez imalo dileme ti je best buy FX 8320 i bolji za naredno razdoblje nego i5.

12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

3820 i solidna ploča 4000kn

 

fx 8320 i solidna ploča 2000kn 

 

Performanse su slične .. Performance test, i još masu testova fx ubija tog i7 :) Oćemo se borit ?

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
7 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Bulldozer kaže...

3820 i solidna ploča 4000kn

 

fx 8320 i solidna ploča 2000kn 

 

Performanse su slične .. Performance test, i još masu testova fx ubija tog i7 :) Oćemo se borit ?

Ajde razbij ga da se razuvjeri da je intel bolji od AMD-a....

Penjete mi se na vrh glave sa tim flame warsima, svaki procesor je bolji po određenim segmentima, ali se definitivno slažem da AMD daje bolje za uloženo, i to višestruko bolje samo da zaživi i prodiše kako treba njihova arhitektura i uporaba jezgri IRL pa će sve biti kako treba :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
15 godina
moderator
offline
AMD FX Club

"Ovdje postajte svoje OC scorove, benchmarkove i dajte savjete kako maksimalno iskoristiti FX procesore."

 

Ovo nije tema Intel vs AMD!

سمندری ڈاکو
Moj PC  
20 0 hvala 5
12 godina
offline
AMD FX Club

Svaki CPU ima svojih vrlina i mana. Samo žalosno je što večini Intel korisnika ne ide u glavu kako su FX8320/8350 procesori uz bok mnogim daleko skupljim procesorima iz Intela.

 

Štoviše, u programima koji mogu koristiti svih osam jezgri (alati za profesionalno uređivanje slike/videa, te programi za streaming igara) rade i do 25% bolje na 8350 nego na šestojezgrenim i7 procesorima.

 

Pri kupnji računala je važno da računalo bude "future-proof". Igre danas koriste do 4 jezgre. S izlaskom PlayStationa 4 (koji ima osmojezgreni AMD procesor) developeri će moći iskoristiti svih osam jezgri procesora. I onda će netko tko je "pljunuo" dvije/tri tisuće kuna na četverojezgreni i7 gledati kao tele kada će FX procesori postizati daleko bolje performanse u igrama.

 

Doći će i Intel do osam jezgri, samo što će po izlasku koštati 6+ tisuća kuna, a to rijetko tko ima.

 

Vi birate što želite, a ovaj topic je za ljude koji misle unaprijed i "grade računala danas, za sutra".

 

Za pitanja tipa "dal da uzmem 3570k ili FX-8350?" imate posebne teme na forumu. Ovdje možete pitati ako se nemožete odlučiti između dva ili više FX procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 0:26 (TibzzX).
Moj PC  
19 9 hvala 3
11 godina
offline
AMD FX Club

 

Ponosni  sam vlasnik oko 1. godinu i 3 mjeseca AMD FX 8120...a kako se bavim glazbenim projektima ( za tu namjenu sam ga i kupio)  nije me nimalo razočarao!

Možete si zamslit koje sam napade doživljavao od okolnik tzv."!hakera" hehe  sto nisam htio intel...samo su mu punili glavi intel, intel pa intel, i4 bla bla...bio mi je PRESKUP 

Inace s ovim cime se bavim treba imati DOSLOVNO jak procesor...jer kad upogonim  po 30- 40 live MIDI  instrumenta i ovaj se zapuše ;) 

sve radi na def. (AMD FX-8120, 3423 MHz (17 x 201)) i nemam problema s štekanjima ni izdaleka!!! što me jako raduje :) 

dizao sam ga do 4000 mhz bez diranja množitelja sve je radilo! moram još proučit nke fore u vezi OC nisam stručnjak na tom području...znam da su mu sugererali ovu MBO radi nekih 8+2 faza itd:) Pri opterečenju koje ja koristim konstatno max. temperatura je oko 30 c do 36c...

evo moja radna konfiguracija...

 

 

AMD FX-8120, 3423 MHz (17 x 201)

 

Hladnjak: Ninja SHYTE 3

 

MBO: Gigabyte GA-970A-UD3

 

DDR3-1333 (667 MHz)  Corsair Vengeance 2X4 GB

 

GPU AMD Radeon HD 6670 1 GB 

 

Napajanje: (socijalno) Corsair CX 430 :)

 

Nisam neki gamer pa mi ova grafička služi samo da vidim 3D sliku!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2013 20:32 (futuremnachine).
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ma imaš ti hrpu tih fanboy-a koji kupe Intel i onda se ponašaju kao da su zapalili svjeću Sv. Anti i kao da imaju nešto sveto. Brane Intel iz nekog čudnog razloga kao mamu rođenu  {#}. S njima nema racionalne rasprave nego samo da je Intel najbolji i da trebaju svi kupiti Intel.

12 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Ma imaš ti hrpu tih fanboy-a koji kupe Intel i onda se ponašaju kao da su zapalili svjeću Sv. Anti i kao da imaju nešto sveto. Brane Intel iz nekog čudnog razloga kao mamu rođenu  {#}. S njima nema racionalne rasprave nego samo da je Intel najbolji i da trebaju svi kupiti Intel.

 

Ma istina, ne želim nikoga vrijeđati, ali stvarno su kukavice. Tu na forumu nijedan nema neku konkretnu činjenicu nego samo mlate po "ne slažem se" tipci čim netko nešto dobro kaže za AMD.

I samo da kažem da nisu svi isti i da ima i kod AMD-a kukavica, i kod Intela ljudi koji realno gledaju situaciju, samo što su oboje manjine.

 

Briga mene za njih, nek rade što hoće. Drago mi je da je tema postala aktivna, jer tako pomažemo jedni drugima. Nadam se da će tako i ostati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 17:44 (TibzzX).
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Istina slažem se s tobom!...stvar je možda i navike korištenja određenih brendova...koristio sam intel jedno 5 godina kako je koji izlazio!

Osobno mo je intel skup za neku dobru konfiguraciju Intela moraš pljunut 40% više love!

za iste preformance kao AMD FX...kad gledaš testove po netu i4 i5 i7 svi prestižu AMD, ali ipak mislim da su to sintetički testovi!

I sretan sam sto ovaj ima 8 jezgri...uzeo sam ga jer mislim da ce taj potencijal biti uskoro iskorišten! :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 10:48 (futuremnachine).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
pozdrav fx-ovci ovak uskoru cu otvoriti temu o bf3 perfomance grafu u igri(oni koji neznaju sta je to tamo ce biti sve objasnjeno:) uglavnom to je mali graf koji vam prati brzinu "rendanja" gpu/cpu e pa bi mene zanimalo kak se to krece s novim fx procevima u bf3 posto se vodi stalno rasprava ko je bolji:) pa evo javite se tamo u temu cim je otvorim(danas ili sutra tak mi je moderator javio:) s screenshotovima doticnog grafa...LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Evo i ja se pridružujem klubu sa svojim FX 6300. Procesor je odličan, hladim ga stock coolerom (dok ne skupim pare za nešto bolje, heh). Držim ga na 4.0ghz sa naponom na auto. Dok sam ga gazio sa OCCT-om, maksimalna temperatura mu je bila 52, a na idleu je oko 15 - 20 stupnjeva, što su jako dobre temperature za ovu igračkicu od stock hladnjaka {#}.

 

 

 

No matter how far we are, we're always looking at the same sky
 
12 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Eto da se i ja pridružim stigao fx 8350,matična sabertooth 990fx r2.0 i 4x4gb corsair vengeance

trenutačno sam u procesu nabavke vodenog hlađenja corsair h100 ili noctue nh-d14

bum postal slike kad sve skompletiram.

 

Stigla noctua NH-D14

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 17:58 (izzi).
Moj PC  
19 0 hvala 4
15 godina
offline
AMD FX Club

Evo, cisto ako nekog zanima kakva je iskoristenost jezgri za vrijeme igranja i temp. FX-a. Dobro, kod mene hladi Noctua, pa su temp. naravno manje nego kod nekog sa slabijim coolerom ili stock hladenjem.

Naravno da su ponekad postoci iskoristenosti visi, a ponekad manji, ali koliko sam ja primjetio sveukupna iskoristenost je u prosjeku oko 65-70%. Danas je bila 75%.

FX je clockan na 4.4 GHz. 

 

Slika 1

 

Slika 2

http://imgur.com/a/pkcJd#0 http://valid.canardpc.com/2715507
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 18:50 (Rupy).
Moj PC  
10 0 hvala 4
12 godina
offline
AMD FX Club

@Rupy odlično, fino hladno sve temperature pod kontrolom i sve leti.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX Club

Ma mogla bi se napravit bolja i kompletna statistika iskoristenosti jezgri tj. CPU-a opcenito, ali iskreno neda mi se. Mozda ako budem imao volje.. {#}

Moze se preko MSI AB-a i HWiNFO64 izvuc log, pa u excel, i onda se vidi pravo stanje i CPU-a i GPU-a.

Ovo je bilo cisto onako.. nek se nadje.

http://imgur.com/a/pkcJd#0 http://valid.canardpc.com/2715507
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

pozdrav

 

Fan sam AMD FX-a te korisnik FX 8120 sa pločom ASUS M5A99X EVO, htio bih klokati pa ako ima tu netko da mi malo pojasni sta i kako, znam za povecanje Multipier-a i to ali neznam puno o naponu(zasto povisiti i za kolko)

 

bio bih zahvalan

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
ibari91 kaže...

pozdrav

 

Fan sam AMD FX-a te korisnik FX 8120 sa pločom ASUS M5A99X EVO, htio bih klokati pa ako ima tu netko da mi malo pojasni sta i kako, znam za povecanje Multipier-a i to ali neznam puno o naponu(zasto povisiti i za kolko)

 

bio bih zahvalan

http://www.overclock.net/t/1348623/amd-bulldozer-and-piledriver-overclocking-guide-asus-motherboard#post_19033091

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Pozdrav znaci sada imam amd phom x4 965 BE 3.4(stock) i 8 gb rama i HD 6850 i mislim preci na AMD FX-6100 BE 3.3(stock) e sad posto nisam neki expert zanimaa me dal mi se to isplati ili da za te pare uzmam Neku bolju grafu ako da koju posto mi je komp za gaming,hvala
BlazIII Mi je BF3 nick
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pređi na FX 6300 kad budeš prelazio, zaboravi FX 6100.

15 godina
offline
AMD FX Club

Za sve one koje zanima overclock: Overclocking Guide    + naravno link koji je stavio @itomic.

 

 

http://imgur.com/a/pkcJd#0 http://valid.canardpc.com/2715507
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2013 23:25 (Rupy).
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Ma imaš ti hrpu tih fanboy-a koji kupe Intel i onda se ponašaju kao da su zapalili svjeću Sv. Anti i kao da imaju nešto sveto. Brane Intel iz nekog čudnog razloga kao mamu rođenu  {#}. S njima nema racionalne rasprave nego samo da je Intel najbolji i da trebaju svi kupiti Intel.

 čuj-imal sam i intel i5 2500k,i7 3930k,amd od phenoma 955,preko x6 1055 pa sad fxa 8350-nisam fun ni intela ni amdea,..ima prednosti intel naspram amda--to sam osjetil sad prelaskom s i7 na ovaj fx,.al razlika u cjeni sve to nadoknađuje,..tak da sam ja zadovoljan-prodal rabljeni i7 s matičnom-odma kupil novi fx+ matičnu(saborthicu) i ostalo mi još love za tipa novu 7850grafu..

iskreno ko ima viška love nek uzme intel-ko je po tom pitanju u banani ko npr. ja nek uzme amd {#}...

u budučnosti ko zna kad izađe novi proc bilo to iz intelova ili amdeova tabora-uvjek bum težil tome da ga imam  doma-istestiram-benčam i opet prodam dalje jbga,..volim mjenjati hardver svako malo-mislim da mi je to u krvi {#}...

 

Nemamo mamića, nemamo suce, samo jedno Hajdučko srce!Što ga više lome to ga više volim!
15 godina
offline
AMD FX Club

Jako zanimljivo stivo, lik si je fakat dao truda i vremena.

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?s=da493fe032aaca7ec0dc8e2c990249a9&t=724953&highlight=8350

 

Mali dodatak...

Guide koji moze posluzit svima (iako to sve znamo, jel). Vlasnicima ASUS maticnih ce pogotovo posluzit, a sve novosti mozete pratit dalje na ovom linku. {#}

http://imgur.com/a/pkcJd#0 http://valid.canardpc.com/2715507
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2013 16:16 (Rupy).
Moj PC  
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice