AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 791.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

diži množitelj do ciljane frekvencije, ako se odbija bootat, diži napon, vjerovatno  1,40 - 1,45, moraš se igrat s time. ne znam koliko ćeš uspjet sa svojom matičnom

 

koliko se sjećam ima pri početku teme nekih turtoriala, najbolje da se prvo informiraš, šta sve moraš pogasit a šta popalit u biosu ...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 16:34 (grgaRi).
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

ja na toj matičnoj imam fx6300 na 4.3 sa malo podignutom voltažom

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
atiHD kaže...

A mislim sad je na 3.6 ja mislim. Bar da ga do 4 dignem, kolika voltaza bi trebala bit da ide na 4 ili malo preko 4ghz?

 

Mojem treba 1,344 za 3.9 s time da pod jačim opterećenjem (npr. BF1) LCC na high digne ponekad i malo više s time da je hlađenje air, ako ti ne bude išlo iznad 4 spusti malo, od 4 do 4,2 nije neka razlika

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...
atiHD kaže...

A mislim sad je na 3.6 ja mislim. Bar da ga do 4 dignem, kolika voltaza bi trebala bit da ide na 4 ili malo preko 4ghz?

 

Mojem treba 1,344 za 3.9 s time da pod jačim opterećenjem (npr. BF1) LCC na high digne ponekad i malo više s time da je hlađenje air, ako ti ne bude išlo iznad 4 spusti malo, od 4 do 4,2 nije neka razlika

 4.0 ghz i 1.39 voltaža 

Roll it up and smoke it up
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

sad ga još "zakolji" nekim stres testom. ako i ispadne koja jezgra nakon nekog vremena, ne znači da  neće šljakat u svakodnevnom radu.

7 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

FX8120 na 4GHz sa 1.275V - jest malo stariji CPU, al radi posao.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD FX Club

Baš mi je drago da još ima ljudi koji koriste FX 

 

Ja sam prošle god curi da ima neko računalo za office, filmove i slično nabavio fx6300 za 200 kuna. Frend mi je dao for free Asus M5A78L matičnu i 8 giga rama dual channel pa mi je bilo žao da ta platforma skuplja prašinu (imao je prethodno Phenom x2). Drugi frend je imao 10 god staru Radeonku HD 5450 (najslabija dx 11 grafa, po performansama negdje s Intelom HD) i sve sam to upario s novim SSD-om i radi kao zmaj. Jedino je na matičnoj gotov senzor za temp procesora pa mi pokazuje da imam 17 stupnjeva, a u prostoru je 20-25 stupnjeva što bi dovelo do kondenzacije.

I want to believe
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD FX Club
Brki1994 kaže...

Baš mi je drago da još ima ljudi koji koriste FX 

 

Ja sam prošle god curi da ima neko računalo za office, filmove i slično nabavio fx6300 za 200 kuna. Frend mi je dao for free Asus M5A78L matičnu i 8 giga rama dual channel pa mi je bilo žao da ta platforma skuplja prašinu (imao je prethodno Phenom x2). Drugi frend je imao 10 god staru Radeonku HD 5450 (najslabija dx 11 grafa, po performansama negdje s Intelom HD) i sve sam to upario s novim SSD-om i radi kao zmaj. Jedino je na matičnoj gotov senzor za temp procesora pa mi pokazuje da imam 17 stupnjeva, a u prostoru je 20-25 stupnjeva što bi dovelo do kondenzacije.

 To s temperaturom je sasvim normalno za FX seriju, prošao mi je kroz ruke popriličan broj tih konfi i ni jedna nije dobro pokazivala.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
7 godina
offline
Re: AMD FX Club

A ben onda, AMD kao AMD 

 

FX je prodisao tek s Windowsom 10 gdje su jezgre napokon doživjele potencijal. Windows 7 je bio ta ključna kočnica za FX.

Čak desetka pokazuje da su FX 8000 i 6000 ustvari 4/8 i 3/6 procovi.

Žao mi je što AMD nije napravio još jednu reviziju FX gdje su mogl ijoš malo izmusti performanse i probati na 22 nm za manju potrošnju, ali što je tu je. 

 

Ako je netko na budžetu (mislim na opaki budžet) onda se FX isplati i tu nema sumnje.

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 11:54 (Brki1994).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
grgaRi kaže...

sad ga još "zakolji" nekim stres testom. ako i ispadne koja jezgra nakon nekog vremena, ne znači da  neće šljakat u svakodnevnom radu.

 napravio stres test i niš šljaka bez beda. Temeperatura sasvim oke. Tako da pustit cu tako, malo vidit šta i kako je u igrama haha

Roll it up and smoke it up
9 godina
offline
AMD FX Club

Na FX-u sam od 2014 kada sam si kupio prvi PC. Bit ću na njemu još barem 3-4 godine tj. dok ne završim faks i počnem nešto zarađivati. Do tad će on i rx 460 biti dovoljne (više-manje) za ono što me zanima od videoigara.

Živio FX!

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Imam na stolnom kompjuteru cpu AMD FX-6300 pa sam razmišljao o zamjeni na FX-8320 koji se polovni da naći za cca 450kn.
Da li netko ima iskustva sa takvom zamjenom i da li je uopće isplativa ?
Da li je moguće samo zamijeniti takve cpu a da Windowsi 10 samo nastave dalje raditi bez potrebe za nelim reinstaliranje i slično ?

Hvala.
Largo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club

Mislim da ti nije baš isplativo, to su praktički isti procesori s time da se 6300 vjerojatno lakše overclocka jer ima manje jezgri. Jedino ako želiš mijenjat za svoj gušt. Ne bi trebalo biti problema s windowsima.

 

http://cpuboss.com/cpus/AMD-FX-8320-vs-AMD-FX-6300

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-FX-8320-vs-AMD-FX-6300/1983vs1555

 

 

 

15 godina
online
Re: AMD FX Club

To su procesori s vrlo slabim jezgrama. Meni se tih 450 kn čini puno s obzirom da su to sada vrlo stari i slabi procesori.

 

Taj fx 8320 imam u starijem računalu sa gtx 960 i ta grafička nije kvalitetno iskorištena. To sam vidio kada sam je u početku koristio sa i7 9700k, fps je bio značajno viši i ponajviše stabilniji.

15 godina
online
Re: AMD FX Club
LLAMABOY kaže...

Na FX-u sam od 2014 kada sam si kupio prvi PC. Bit ću na njemu još barem 3-4 godine tj. dok ne završim faks i počnem nešto zarađivati. Do tad će on i rx 460 biti dovoljne (više-manje) za ono što me zanima od videoigara.

Živio FX!

 Neka i poživi te 3-4 godine! I procesor i grafička. Uh kakva će ti biti sreća i zadovoljstvo kada prijeđeš na nešto što bude tada aktualno. Biti ćeš oduševljen razlikom. Kada bi i sad prešao, vidio bi ogromni skok u performansama.

16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Pa to bi bilo vise za moj gušt ako bi se odlučio za to. Zasada mi radi i 6300 vrlo dobro uz SSD i 32GB RAM-a ali sam malo gledao što bi se u socket AM3+ dalo ubaciti pa mi se 8350 nekako jedini činio recimo isplativim gledajući testove ali mu je cijena s obzirom na starost dosta visoka.
Možda zasada ostane sve kako je pa ako u oglasima uleti neki jeftiniji napravim zamjenu 👍
Largo
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Ako nađeš polovni 8xxx za 200 kn uzmi
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
Za 200kn bi definitivno uzeo bez obzira na performanse.
Na Njuškalu i eBayu nažalost nema bas tako jeftinih, sve cca 400-500 u više kn 😀
Largo
11 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Bilo bi zanimljivo vidjeti kakve bi performanse imao FX na modernom proizvodnom procesu. Koliko je Ryzen napredovao zahvaljujući novoj arhitekturi, a koliko zbog novih proizvodnih procesa.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Bilo bi zanimljivo

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
AMD FX Club

Reprezent  

 

Ovako će bit daily probably - zasad dela, prošao prime95. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 22:06 (ramzocro-HCR).
 
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Bilal kaže...

Bilo bi zanimljivo vidjeti kakve bi performanse imao FX na modernom proizvodnom procesu. Koliko je Ryzen napredovao zahvaljujući novoj arhitekturi, a koliko zbog novih proizvodnih procesa.

 Bilo bi zanimljivo kad bi raspored jezgri na FX-u napravili kao kod Ryzena.

11 godina
offline
AMD FX Club

Frisko stivo od odlikasa za tech entuzijaste, retrospektiva.

Link: chipsandcheese.com

 

Bulldozer AMD; frontend and execution engine

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
AMD FX Club

Da li je za proc FX 8320 RX 580 8GB ok graficka naspram GTX 960 2GB? Bude ponesto bolje u igrama?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD FX Club
pc_fan005 kaže...

Da li je za proc FX 8320 RX 580 8GB ok graficka naspram GTX 960 2GB? Bude ponesto bolje u igrama?

puno je bolja od 960, ne ponešto

15 godina
online
AMD FX Club

Je, puno je bolja. Samo što meni ni GTX 960 nije bila kvalitetno iskorištena sa tim procesorom. To sam vidio kada sam je kratko vrijeme koristio sa 9700K procesorom. Vidio sam jasan napredak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD FX Club

Ja sam na FX8320 koristio 1080Ti. Nakon upgrade na Ryzen 1st gen nisam primjetio neki vau napredak.

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Najbrži kaže...

Ja sam na FX8320 koristio 1080Ti. Nakon upgrade na Ryzen 1st gen nisam primjetio neki vau napredak.

sastavio sam si računalo oko R5 3600 u studenom prošle godine i vidi se ogroman napredak u odnosu na FX8320E kojeg nemam namjeru prodati, tu i tamo igram stare igre i savršen je za to. Cyberpunk mi je prodisao na Ryzenu. Šteta je što FX serija nije rađena u finijem procesu (22 ili 16nm) sa jezgrama raspoređenim kao kod Ryzena...

11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Da cini se da sa Ryzen prodise graficka i sve ide sve kako treba, bar R5 3600, probam malo sa Fx-om iako je proc jos OK obavlja dosta toga bar kod mene, mozda clock do 4.2 sa boostom bude bolje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice