AMD FX Club

poruka: 5.910
|
čitano: 830.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pa skoro svaki after-market cooler je bolji od stocka, ali...

Ako vec misli davat 200kn, onda bolje neka razmisli o Zalmanu OPTIMA ili Hyperu 212. Dobit ce puno nize temp. i tisi rad od onog Freezer-a i sveukupno bolji cooler za priblizno iste pare.

http://imgur.com/a/gQSx8#0
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
dar01 kaže...

aha znači meni je blizu jako. Sreća da još nije ljeto počelo. Mislim ga pod vodu staviti ali mi to još sve nekako skupo. Se isplati ovaj arctic freezer 13. Može on na AM3+ ploču

rađe uzmi ovaj, a razlika je samo 20 kn

 

http://www.edigital.hr/Univerzalni_Intel_i_AMD_procesori/Cooler_Master_-_Hyper_212_EVO_-_1366/1156/1155/775/FM1/AM3+/AM3/_-_RR-212E-16PK-R1-p33501.html?backurl=clear

15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Za @itomica: H100i p/p

 

CPU: 4.5GHz, 1.400V

CPU VDDA: 2.200V (default 2.500V)

HT Link: 2600MHz

CPU/NB: 2400MHz, 1.200V

RAM: 2133MHz, 1.500V

http://imgur.com/a/gQSx8#0
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

  CPU: 4.4Ghz, BIOS voltage 1.45V a CPU-Z i HW Monitor pokazuju sa LLC-om. Ostalo je sve stock. Hladnjak NH-D14 na 900 okr. + kućište sa 2 x 14cm i 2 x 12cm ventilacijom sa low okretajima što se vidi iz HW-a. Testirano 15 min OCCT. Inače da napomenem samo da NH-D14 kad se stavi na 1300 okr. padnu temperature za oko 4 do 5 C.

 

http://www.pohrani.com/?Z/lj/1r7hZhbg/occt-test-1.jpg

15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Odvrtio i ja OCCT. Pa i nema neke razlike izmedu IBT-a i OCCT-a. Ali IBT ce vise optertit CPU na VeryHigh postavkama, ne znam da li OCCT ima neku slicnu postavku.

http://i.imgur.com/okNtdCO.png

 

@itomic, primjetio sam da su tebi jezgre dosta visoko. Cak vece temp. nego sami socket. To ti je inace tako ili eto, slucajno sad za vrijeme testiranja?

Na koliko drzis cpu za 24/7... pusti ovo dizanje cpu-a u nebesa, pa testiranje, pa ...

Najbolje ces vidjet razliku kad ga istestiras na svojoj 24/7 brzini, pa kad stavis na njega "vodu", opet test na toj istoj brzini! Ako razumijes sta sam htio reci. {#}

http://imgur.com/a/gQSx8#0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Od kad sam na UD-5 tako je sa temperaturama što se tiče socketa i package-a. Ovo mi je 24/7 takt već jedno 3 mjeseca. 

14 godina
offline
AMD FX Club
Pozz svima nakon duzeg vremena odlucio sam kupiti amd fx 8350.Imam ovu maticnu plocu gigabyte 990FXA-D3 pa me zanima
hoceli ovaj procesor moci raditi s ovom plocom.Mada imam na umu i nju mjenjati za 2-3 mjeseca
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...
Pozz svima nakon duzeg vremena odlucio sam kupiti amd fx 8350.Imam ovu maticnu plocu gigabyte 990FXA-D3 pa me zanima
hoceli ovaj procesor moci raditi s ovom plocom.Mada imam na umu i nju mjenjati za 2-3 mjeseca

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3900

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
11 godina
offline
AMD FX Club

pozdrav fx-ovcima... naletio sam na neke nejasnoće, pa ako ste od volje za pomoći ....

 

u biosu stavim napon na 1.3625..., dignem winse, pokrenem prime95 (27.9, small ftt), u cpu-z i hw monitoru mi pokazuje napon 1,26 svi workeri u 100% loadu, evo stavit ću i ss. taman sam napravio ss i rokne 7. worker. u prvom pokušaju su roknuli 8. i 6. , pa sam dignuo cpu/nb voltažu za jednu skalicu .... uglavnom kad rokne worker, voltaža u cpu-z se digne sa 1,26 na onih 1.36 te varira, diže se i spušta za 0,02. kad je u 100% loadu stoji zabetonirana na 1.26, a kad pogasim prime, skoči na 1,36 i "divlja". to mi nije jasno... win power plan   sam stavio na max, a u biosu sam poisključivao power saving opcije i slično.   cpu llc i cpu/nb llc su mi na "disabled"..., ako stavim na enabled, dižu voltažu i temp divljaju ... ako tko ima kakav savjet ... lp

 

edit: soory ss je loš, drugi put ću se potrudit ...

grga
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 21:43 (grgaRi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Za pocetak postavi ovako, pa opet probaj Prime ili jos bolje IBT AVX.

 

Ai Overclock Tuner - Manual

CPU Ratio - 20

AMD Turbo CORE Technology - Disable

 

CPU Spread Spectrum - Disable

PCIe Spread Spectrum - Disable

 

EPU Power Saving Mode - Disabled

CPU & NB Voltage - Manual

CPU Manual Voltage - 1.35-1.40

CPU/NB Manual Voltage - Auto

 

Cool'n'Quiet - Disabled

C1E - Disabled

SVM -Disabled

Core C6 State - Disabled

HPC Mode -Enabled

Amp Master Mode - Disabled

 

CPU LLC - Auto / Enabled

 

CPU/NB LLC - Auto / Enabled

http://imgur.com/a/gQSx8#0
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Poz ljudovi,

 

evo da podjelim svoju sreću s vama, postao sam ponosan vlasnik FX 8320 hlađen zalman cnps10x optima na gigabyte 990fxa-ud3 ploči, a pasta je arctic mx-4. Prekrašno!

 

Nego malo sam onako gledao temperature i isčitava mi 23°C u biosu za sve jezgre, jeli to normalo? Meni je samo čudno jer je neki cpu tako hladan iako nije bio opterećen ničim.

 

Samo napomena da mi još kućište nije stiglo nego sam to sastavio izvan, pa kada sve tupnem unutra i opteretim s nečim ću vidjet do kuda temperature sežu.

From chaos the world was born, from chaos the world will die.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

Šta ti je čudno, da je malo ili puno 23C ??

11 godina
offline
AMD FX Club

Pozz, da se pridružim FX Clubu sa FX6300 , Sabertooth 990FX R2.0 i Thermaltake Frio Extreme jes bučan (meni ne smeta) al i hladi. Sad sam na 4.7GHz, 1.54V ,Bus 233, HT i NB 2571MHz, DRam 935 (9,10,9)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
mirzet1976 kaže...

Pozz, da se pridružim FX Clubu sa FX6300 , Sabertooth 990FX R2.0 i Thermaltake Frio Extreme jes bučan (meni ne smeta) al i hladi. Sad sam na 4.7GHz, 1.54V ,Bus 233, HT i NB 2571MHz, DRam 935 (9,10,9)

Ja ga ne bih ostavio na 1.54V za 24/7. Smanji malo frekvu i napon ce ici puno nize.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
D.N.R. kaže...

Poz ljudovi,

 

evo da podjelim svoju sreću s vama, postao sam ponosan vlasnik FX 8320 hlađen zalman cnps10x optima na gigabyte 990fxa-ud3 ploči, a pasta je arctic mx-4. Prekrašno!

 

Nego malo sam onako gledao temperature i isčitava mi 23°C u biosu za sve jezgre, jeli to normalo? Meni je samo čudno jer je neki cpu tako hladan iako nije bio opterećen ničim.

 

Samo napomena da mi još kućište nije stiglo nego sam to sastavio izvan, pa kada sve tupnem unutra i opteretim s nečim ću vidjet do kuda temperature sežu.

Senzor od jezgri ti probably laže, kao i kod večine drugih ljudi, tako da se ravnaš prema CPU senzoru.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

Šta ti je čudno, da je malo ili puno 23C ??

  Ma premalo je. ali kao što rekoh vidjet cu kada sistem do kraja sredim pa ćemo onda vidjet šta kažu mjerenja.

From chaos the world was born, from chaos the world will die.
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Rupy kaže...

Za pocetak postavi ovako, pa opet probaj Prime ili jos bolje IBT AVX.

 

Ai Overclock Tuner - Manual 

... 

 

super, thenks Rupy, napravio sam kako si rekao, vrtio je prime pola sata, kad   je pao worker 6

 

  joj šta mi je nejasan taj napon. u winsima mi pokazuje 1.296, a u biosu sam ga nakeljio na 1.4 ?

  evo ss dok je još sve radilo dobro... 

 

ok, borit ću se dalje nekako, pa ako zapnem ...

 

meni su ti senzori isto sumnjivi. jezgre u idle 17,  cpu temperature 57, a mainboard 27, čini mi se da to baš ne pije vodu, mislim ove od matične i jezgri, za cpu vjerujem da je ispravno pokazuje ...

grga
15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

To ti je zbog CPU LLC-a. Ako npr. u BIOS-u postavis napon na 1.400V, a CPU-Z prijavljuje 1.300V (pod loadom)... probaj onda promijenit postavku za CPU LLC sa Auto na Enabled ili Disabled i obrnuto, pa vidi sa kojom postavkom ces imat najmanju razliku izmedju postavljenog i dobivenog napona.

I pogledaj si ovaj Guide... spomenuto je da tvoja ploca zna ponekad imat problema bas sa tim CPU LLC-om.

 

A temp. su ti sasvim OK, s obzirom da je Zalman gore. Ne obracaj previse paznju na Core temp. (Package), vise obracaj paznju na CPU temp. Bitno da ti ne prelazi na duze vrijeme iznad: Core temp. 62°C i CPU temp. 70°C

http://imgur.com/a/gQSx8#0
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 22:00 (Rupy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD FX Club

Imam problem sa amd fx 8350 na stock clockovima dostize veliku temperaturu evo trenutno kako stoji u idle

Nije uopce klokan

ovo je trenutno sad ovo je trenutno sad
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 14:02 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
dreadmoore kaže...

Imam problem sa amd fx 8350 na stock clockovima dostize veliku temperaturu evo trenutno kako stoji u idle

Nije uopce klokan

Ti procesori dosta griju. U idlu ti je ok temp 38 stupnjeva, a pretpostavljam kad pokreneš OCCT bench da skoči do 70 a bit če još gore ovih dana. Kupi si veče i prozračnije kučište za početak i hladnjak za proc. Ja sam imao istu situaciju pa sam nabavio zalmana i novo kučište te mi je 30 stupnjeva idle a ful load na 52 i neide iznad. nabavio sam ovo kučište jer se može instalirati vent ispod samog proca i sad ga tuče sa svih strana i to je to{#}. Proc je zlatan i nečeš zažalit samo ga trebaš hladiti dobro.

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 14:37 (dar01).
14 godina
offline
AMD FX Club

Rijesio sam problem  do nekle stavio sam stock cooler i  temperture su mi pale za 10°C imam ovaj cooler ali on ocito nemoze zadovoljiti http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001823 a po nekom pravilu trebao bi biti bolji bar ja tako mislim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Nisi ga dobro stavio.

13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Koja matična mi je dosta dobra za 4 ghz?I kako će to TX3 podnest?Na ovoj ECS-ovoj sad mi proc mora radit na 6 jezgri jer troši 125w,a matična ima TDP od 95w.Pisalo je u specifikacijama da podržava osmerojezgrene procesore,da se žalim?Imam garu,ali u protisu,a čuo sam da tamo ljudi uglavnom imaju loša iskustva {#}

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

Pa na 4.0Ghz može raditi sa puno manje napona nego što mu daje ploča na stock postavkama. Isključi turbo, pa eksperimentiraj sa naponima od 1.25V pa na više dok ne nađeš koliko mu treba za 4.0Ghz.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

Pa na 4.0Ghz može raditi sa puno manje napona nego što mu daje ploča na stock postavkama. Isključi turbo, pa eksperimentiraj sa naponima od 1.25V pa na više dok ne nađeš koliko mu treba za 4.0Ghz.

Na ovoj matičnoj neću ništa,osim toga mislim da si mi rekao ti ili don da se ni ne može podešavat napon na ovoj matičnoj (ja nisam ni provjeravao),ne može ni radit na svih 8 jezgri da se ekran ne zacrni

battlelog:KICKASS_HR
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Pa to je jedna od najslabijih i najjeftinij ploča. Te ploče nisu za 8 jezgrene procesore.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Pa to je jedna od najslabijih i najjeftinij ploča. Te ploče nisu za 8 jezgrene procesore.

Ako im pošaljem matičnu hoće mi dat drugu uz nadoplatu?Oni su krivi,ako ploča ne radi sa osmerojezgrenim procom onda nek ne stavljaju u yebeni description proizvoda da radi ako ne radi

battlelog:KICKASS_HR
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

kada se kupuje maticna moras gledat da ti je cijena maticne barem 50% cijene procesora, to je neko ok mjerilo kvalitete i onog sto tebi stvarno treba. nema smisla stavljat u maticnu od 300kn procesor od 1300kn, to nece sljakat kako spada. lp :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Uzemljivac kaže...

kada se kupuje maticna moras gledat da ti je cijena maticne barem 50% cijene procesora, to je neko ok mjerilo kvalitete i onog sto tebi stvarno treba. nema smisla stavljat u maticnu od 300kn procesor od 1300kn, to nece sljakat kako spada. lp :)

Imao sam buđet od 1500kn,jebiga,ali dobro,na greškama se uči {#} (koliko se meni sranja dogodilo trebao bi biti jako pametan {#})

battlelog:KICKASS_HR
13 godina
online
Re: AMD FX Club
kurt kaže...
itomic009 kaže...

 Pa to je jedna od najslabijih i najjeftinij ploča. Te ploče nisu za 8 jezgrene procesore.

Ako im pošaljem matičnu hoće mi dat drugu uz nadoplatu?Oni su krivi,ako ploča ne radi sa osmerojezgrenim procom onda nek ne stavljaju u yebeni description proizvoda da radi ako ne radi

 To ne znam. Nazovi ih pa pitaj. U Linksu to nije frka, u Protisu ne znam.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice