Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.073.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
warped kaže...
The_Fichek kaže...

Edit: Sada sam procitao tvoj edit pa predlazem da ne odustanes od lenova nego da kupis u Linksu: klik Oni imaju iste cijene i za gotovinu i na rate.

 

Pratila sam i dalje ovu temu da vidim pojavi li se možda što još bolje (dok sam čekala da starci riješe financijski dio) i vidim da je i dalje glavna preporuka za te novce bio g510. To me još više uvjerilo da želim baš tog, aaaallliiii i koštalo me dobre ponude - ovaj u Linksu je izgleda rasprodan, nemaju ga više u ponudi. {#} Jesi ga baš morao svima preporučiti? {#}

Znači fejlala sam šta ga nisam odmah uzela i sad se mogu samo nadati da će ga opet uvesti u ponudu. {#} Poslala sam im i mail, za svaki slučaj...

Općenito ga baš i nema po trgovinama... Uglavnom je onaj g510 s integriranom grafičkom posvuda, a ovaj je dosta rijetka ponuda.

Napamet sam mislio da mislis na g510 sa i7 koji je jos teze nabavljiv.

Ovako za taj jeftniji g510 sa i3-4000m i 8750m moguce da se vise nece niti pojavljivat jer su na trzistu vec novi Lenovo z50-70 i g50-70 od kojih bi z trebao biti bolji. Naravno oni kao i dell 3542 svi imaju popularne stedljive i3 koji su malo slabiji od pravog i3-4000m, ali su efikasniji i "hladniji".

Sto se tice opcija sa nestedljvim procom radi cim boljih performansi u npr. igrama ostao je jos dobar stari probook u 15.6" i 17.3" velicini koji je ionako kvalitetnije odradjen nego Lenovo po meni. Tog probooka vise imas blize 4000kn, a najjeftiniji je za 3800kn (probook 470).

Malo kucaj u trazilicu nabava.net "probook i3 / i5 8750m 450 / 470" ako zelis izvuc max. iz laptopa za te pare.

Onda kucaj na google iste modele i "notebookcheck". Bas sam jucer gledao i navodno ima osjetnih razlika u kvalitetama ekrana izmedju starije G0 serije (sa ivy bridge procom u sebi, npr. onaj hp 450 sa i5-3230m i 8750m za 4000kn) i novije g1 serije. Navodno bi upravo onaj probook 470 g1 trebao imati najkvaltetniji ekran.

Definitivno ti preporucujem tog probooka ako zelis cim jace performanse, a za stedljivii proc gledaj lenova z50-70 ili dell 3542, samo oni dolaze sa malo slabijom 820m grafom u tom cijenovnom rangu..

Imas jos acera kojeg sam komentirao na pocetku ove stranice, kao neki ulozeno/dobiveno best buy i kojeg imam doma, samo su boje na njemu prehladne po meni, a nedaju se namjestit na bolje i mislim da bi to trebalo biti bolje na lenovu ili probooku.

Kad sam kod acera, v5-552g acera bi ti prije preporucio i njega isto razmotri, pogotovo za gaming. Kvalitetno je izradjen i ja imam isti laptop samo sa boljim specifikacijama (da imam doma 2 acera xD). Mozda cisto za gaming je ovo i bolja opcija od probooka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 13:32 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
warped kaže...

Čekaj, čekaj, jel to ovaj:

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.33a917e17a0b424894cee2a97590a201.lenovo-essential-g510-intel-core-i3-4000m-2-40ghz-4gb-1tb-8gb-sshd-dvdrw-dl-freedos-15-6-hd-amd-radeon-hd8750-2gb-p-n-59-390417.aspx

Sad sam malo promijenila pojam pretraživanja na nabava.net i našla to. Isto ima na rate i ne mijenja se cijena... Čini mi se da je sve isto, iako nigdje ne piše da je 59-390417.

 

Nisam bila sigurna bih li dodala ovo u svoj post ili odvojila u novi (što sam na kraju i odabrala), ali možda ti je promaknulo...

Mislim da ću ipak njega ako se radi o istom modelu kao onaj što mi je promaknuo iz Linksa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
RepDigit kaže...

Bez Blendera mozes imat solidan laptop i do 3000kn (Lenovo z50-70, dell 3542, Lenovo b590)

Sa Blenderom s obzirom na njihove hardverske zahtjeve: http://www.blender.org/download/requirements/ bi ti prvi laptop koji bi preporucio bio: Lenovo z50-70 Imas jednako kvalitetnih laptopa sa slicnim specifikacijama za manje pare, al ovaj ima FHD rezu, pozeljnu za rad u Blenderu. Mislim da bi ti sve bilo nepreglednije da ides na 15.6" ekran sa HD rezom za Blender.

 

Samo da se vratim na odgovor od prije par dana. Razgovarao sam s jednom osobom o ovom laptopu koja me uvjerava da ce mi ovaj procesor(Intel® Core™ i5-4210U 1.7GHz (3M Cache, up to 2.70 GHz)) bit preslab.

Samo sam htio provjerit vaše mišljenje o temi, ovdje sam složio pc prije 2 godine pa imam ipak u vas najviše povjerenja {#}

Ja neznam jesi li ti procitao prvi link koji sam ti poslao. Fino pise:

 Recommended hardware:

    64-bit quad core CPU 

    8 GB RAM   

   Full HD display with 24 bit color 

    Three button mouse  

    OpenGL-compatible graphics card with 1 GB RAM

Taj u Lenovu jeste quad core => 2 jezgre => hyperthreading => 4 jezgre

 

Mozda je taj frend samo negdje nabrzake vidio da za taj i5 u Lenovu pise clock 1.7Ghz, a nije vidio turbo clock 2.7Ghz. Znaci kada se pomocu high performans mode-a na ikoni baterije proc natjera da radi na najvisoj frekvenciji, tj. 2.6-2.7Ghz to ce biti skroz oke, a nece dolazit do posebnog grijanja jer max TDP ostaje 15W, dok je to kod obicnog i5-4200m sa turbo clockom od 3.1Ghz 37W ! Ovdje ti je razlika u performasama izmedju ta 2 klasicna i5, jedan nestedljiv drugi stedljiv: klik Znaci sa vecim grijanjem dobis malo na performansama, dok sa stedljivim i5 imas hladniji sustav koji ce imat nesto vise od 2x dulje trajanje baterije dok je laptop istekan, a performanse su minimalno izgubljene. Zato ti stedljivi procovi i kostaju vise, a stedljivi i7 kostaju jos vise i prakticki su neisplativi kod vecine modela ako konkurencija ima i5 proc i neke druge bolje specifikacije.

 

Znaci sa Dell 3542 za iste pare bi se samo malo vise osigurao, radi tog malo jaceg stedljivog i7 koji je prakticki jednako jak kao spomenuti i5-4200m - link , link2 Znaci razlike su mi-ni-mal-ne.

Po meni FHD reza na Lenovu vrijedi vise nego mrvu jaci proc, 2gb rama vise pa cak i 2 god jamstva vise na Dellu. Naravno to je samo moje misljenje. Trebalo bi suditi i prema kvaliteti ekrana, za koju prema vidjenim snimkama sa youtube-a i nekim reviewevima Della mislim da bi to trebalo biti bolje na Lenovu, iako nekih detaljnih reviewova za novi z50 Lenovo nema niti na stranim jezicima.

 

Jedino vece osiguranje bi ti bio pravi i7 proc. Eh, ali naci laptop sa pravim i7 i jos FHD rezom je nemoguca misija ispod 6000kn.

Stoga imas prvo one sa pravim i7 i HD rezom:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i7-4702mq

Kucao sam i druge Haswell i7 u trazilicu i ne ispada nista ispod 6000kn. Znaci tu imas samo Probook. Nekad je bilo vise modela sa pravim i7 za te pare, ali stedljivi procovi i mainstream i5-4200m su preuzeli ovaj dio trzista, barem kod nas.

 

Iznad 6000kn bi odmah prvog preporucio Asusa iako ima i5 u sebi, al to je valjda najjaci laptop i5:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+n550jk

Kao prvo bih ga preporucio zbog odlicnog IPS ekrana, ono sto vecina drugih laptopa nema, a prvi najjeftiniji sa IPS-om ti je moj acer v5-573g za 500kn jeftiniji od tog asusa, a ima klasu slabiji proc i 2 klase slabiju grafu.

 

Dalje imas:
Lenovo y50-70 - nema ga nigdje trenutno, doce sredinom 8. mjeseca nova posiljka prema lenovo store-u, najjeftiniji je bio za 6750kn

Acer v3-772g - dobra opcija ako zelis masinu od laptopa i 17.3" ekran

Asus g550jk i7 - isplativ samo ako oces IPS ekran i pravi i7, bio je i n550jk za 7200kn sa istim specifikacijama, osim boje nema posebnih razlika izmedju n i g 550jk

 

 

Zakljucak bi bio da ides na Lenovo ili Dell ili ovaj Acer (ako zelis 17.3" FHD ekran) ako zelis decent quad core kako pise u zahtjevima blendera i vecine programa, a ako bi htio nesto jace mislim da ti nema smisla ici dalje od prvog Asus n550jk.

 

 

Koristim Blender i htio bih se nadovezati na ovaj post da malo pojasnim što je važno kod njega. Za početak, razlike između procesora su minimalne i to nikako ne bi trebao biti primarni faktor pri izboru laptopa. Ono što je puno važnije kod Blendera je odabir pravilnog GPU-a. On podržava GPU rendering ali samo sa GPU-om od NVidie, možda se to uskoro promjeni, ali ako želiš biti siguran, uzmi NVidiu. RAM je isto tako jako bitan pošto ga Blender zna puno "požderat". Na PC-u imam 4 GB RAM-a i još 8 GB virtualnog RAM-a (nemam pojma kako se to zove na Windowsu, page file ili tako nešto?) i malo zahtjevnije scene su mi često znale sve to pojesti. Ako koristiš GPU rendering, CPU će se koristiti samo pri prvotnoj kalkulaciji scene i jako rijetko tijekom samog renderinga.

Dakle, po redu važnosti za Blender: GPU, RAM, CPU.

Trava raste tamo gdje je posadiš.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
warped kaže...
warped kaže...

Čekaj, čekaj, jel to ovaj:

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.33a917e17a0b424894cee2a97590a201.lenovo-essential-g510-intel-core-i3-4000m-2-40ghz-4gb-1tb-8gb-sshd-dvdrw-dl-freedos-15-6-hd-amd-radeon-hd8750-2gb-p-n-59-390417.aspx

Sad sam malo promijenila pojam pretraživanja na nabava.net i našla to. Isto ima na rate i ne mijenja se cijena... Čini mi se da je sve isto, iako nigdje ne piše da je 59-390417.

 

Nisam bila sigurna bih li dodala ovo u svoj post ili odvojila u novi (što sam na kraju i odabrala), ali možda ti je promaknulo...

Mislim da ću ipak njega ako se radi o istom modelu kao onaj što mi je promaknuo iz Linksa.

Da, zaboravio sam na to. Imas ga i u centro.hr koji je web shop Mikronisa za jos 100kn manje. Al velim ti, ono su fine alternative pa mozda i bolje opcije. Probook u odnosu na taj Lenovo ima matt ekran, aluminijski finish i mozda bolji ekran. Po meni su te sitne razlike u kvaliteti ekrana najbitnije (narocito bitan kontrast i max. moguca svjetlina ekrana) i tu bi se najvise povodio za notebookcheckom, ali treba pazit na tocan broj modela, a to se cesto nece sam tak podudarat pa opet ostaje pod upitnikom i najbolje onda pokusat u ducanu vidjet ekran, a to se pak moze ak model dolazi sa windowsima.. Na kraju najcesce ostane youtube..

 

Acer v5, ne e1, ne e5, ne v3, nego v5-552g je isto tako dobro odradjen (aluminijski finish, 2 tiha venta, tanak, jedina mana u izradi je touchpad, tj. tipke na touchpadu, sve iz iskustva kazem) te ustvari pripada high-end izradi acera, a nalazi se za te pare, isto kao i probook, dok Lenovo ima Z i Y kao jace serije za visi cijenovni rang. Kako je acer tanji (ustvari "ultrabook") i kako moze koristiti duel graficke (1 iz amd proca + 8750m, samo u nekim igrama daje dodatni fps boost) za njega se u hardkor gejmanju preporucuje vanjski cooler (mogu i za to dat preporuku, ima ih solidnih do 200kn). Coolera za Lenovo i Probook nece trebati, ali dobro dodje nekakva podloga od ispod pa tako i jeftiniji cooler ako bi se laptop cesto stavljao na npr. deku i slicne podloge.

 

Dodatna fora kod acera je 8gb rama (4 dodatne gige kostaju 300kn, samo neke igre i programi imaju koristi od vise od 4gb) te jeftino produljenje jamstva na 3g - 300kn, dok kod lenova G serije to kosta 500kn, a kod probooka 600kn na 3god.

 

S obzirom na sve te stvari ja bih pokusao nekako saznati vise informacija o ekranima zeljenih modela laptopa i onda ako bi se saznalo stogot dodatnog uzeo bi dvojbu ili trojbu izmedju 2 ili 3 branda. Inace ima poseban review za tocno tog acera i za tocno tog lenova o kojima pricam, dok za probooka ima ljudi koji su ga kupili na ovoj temi te ima jos tema u kojima se spominje. Npr. ima tema "HP ProBook 470 G1 problemi" di je covjek rjesio te probleme koji su uglavnom bili vezani za softver pa ga mozes pitati kakav je ekran laptopa.

 

Ako bi ekrani bili jako izjednaceni, tj. svi kazu da je to nekakav prosjek, ne dobis konkretne informacije onda biraj izmedju Lenova koji ti se ionako najvise svidja ako zelis 15.6", a ako zelis 17.3" idi na Probook, a na acera idi jednostavno ako ti se svidi. Znaci preporucujem da prije konacne odluke pogledas laptope u ducanu..

 

EDIT: Lenovo z50-70: klik1, klik2

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 18:35 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@RepDigit

Prema Medikus-u izgleda da se za Blender sve vrti oko grafe (rame lako ubacis, prodas, mjenjas sta got uzeo). Eh sada, pitanje je koliko je tebi potrebna jaka grafa. Znaci ovim redom gledaj hoce li biti dovoljno: 840m, 750m, gtx850m, gtx860m

Izmedju 750m i 850m je najveca razlika jer je 850m gtx grafa i jos nove Maxwell arhitekture i jaca je od gtx765m. 860m, koja je overclockana 850m, ima samo u Lenovo y50 za normalne novce kojeg kao sto rekoh trenutno nigdje nema. Inace i 850m i 860m, iako top laptop grafe (750m je vise neka mainstream medium laptop grafa), se mogu usporediti sa nekim budzet desktop grafama oko 900kn.

Stoga mislim da ti je daleko bolje ici na laptop za surfanje i gluposti, a na posebni desktop PC za renderanje.

Inace takvo silovanje grafe u laptopu bi doprinijelo dodatnoj vrucini i trebao biti dodatni cooler za najmanje 200kn na koji got laptop isao, cak i Asus ili Lenovo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 17:33 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa trebam preporuku. Buđet mi je 3000 kuna. Laptop na kojemu se neće skoro ništa igrati, po mogućnosti bez windowsa, 15'' - 17'' (bolje 15) i ako je moguće bijeli. Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZLOmagoj kaže...

Ekipa trebam preporuku. Buđet mi je 3000 kuna. Laptop na kojemu se neće skoro ništa igrati, po mogućnosti bez windowsa, 15'' - 17'' (bolje 15) i ako je moguće bijeli. Hvala!

Lijepo, kratko i jasno opisani zahtjevi. Bez filozofiranja evo ti po meni najbolja preporuka: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3 Ak ces imat dodatnih pitanja slobodno pitaj.

*Idi na model koji ima i 8gb SSD, znaci SSHD disk. Prvi takav sa liste mislim da je iz arhiteha, za ravno 3000kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 17:58 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
ZLOmagoj kaže...

Ekipa trebam preporuku. Buđet mi je 3000 kuna. Laptop na kojemu se neće skoro ništa igrati, po mogućnosti bez windowsa, 15'' - 17'' (bolje 15) i ako je moguće bijeli. Hvala!

Lijepo, kratko i jasno opisani zahtjevi. Bez filozofiranja evo ti po meni najbolja preporuka: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i3 Ak ces imat dodatnih pitanja slobodno pitaj.

*Idi na model koji ima i 8gb SSD, znaci SSHD disk. Prvi takav sa liste mislim da je iz arhiteha, za ravno 3000kn.

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.180432e6deef460b9cf1f1c37d9121d4.hp-probook-455-amd-a4-4300m-2-50ghz-4gb-750gb-dvdrw-dl-linux-15-6-hd-amd-radeon-hd8750m-2gb-hp-torba-p-n-h0w31ea.aspx

A ovako nešto?

Šteta što nije bijeli, teško mi je bijeli naći da je dobar. Ima 2 čelije više u bateriji i zasebnu grafičku, koliko je lošije to što je AMD-ov proc? I kakva je ta grafička u njemu?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fuckas celije, ako i3-4030u trosi max 15W, a taj amd 35W, evo usporedbe: klik Gledaj malo nize rezultate u nekim testovima di ces vidjet da je razlika malo veca nego sto pokazuju brojevi. Ovdje su detaljno usporedjene specifikacije. Najveca mana AMD proca je sto nema 4 jezgre, tj. 4 "threada" dok i3 pomocu tehnologije multithreadanja mnozi x2 pocetni broj jezgri pa sve skupa ima 4 logicke jezgre.

 

Znaci intelov proc je jaci i efikasniji, a neki amd-ov kvalitetniji laptop proc bi bio neki a10 ili barem a8. Sa tim intelovim U procovima ces imat trajanje baterije i do 6h, dok bi kod amd-a i ostalih koji trose cca 35W to bilo oko 2.5h max. Naravno uvijek zavisi sta se tocno radi i na kojoj je svjetlini ekran.

 

Fora kod probooka je u grafickoj koja je dost okej, ali neznam sta ce ti, ako si rekao da se skoro nece nista igrati. S tim sam pretpostavio da ce ti biti ok intelova integrirana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 18:20 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Fuckas celije, ako i3-4030u trosi max 15W, a taj amd 35W, evo usporedbe: klik Gledaj malo nize rezultate u nekim testovima di ces vidjet da je razlika malo veca nego sto pokazuju brojevi. Ovdje su detaljno usporedjene specifikacije. Najveca mana AMD proca je sto nema 4 jezgre, tj. 4 "threada" dok i3 pomocu tehnologije multithreadanja mnozi x2 pocetni broj jezgri pa sve skupa ima 4 logicke jezgre.

 

Znaci intelov proc je jaci i efikasniji, a neki amd-ov kvalitetniji laptop proc bi bio neki a10 ili barem a8. Sa tim intelovim U procovima ces imat trajanje baterije i do 6h, dok bi kod amd-a i ostalih koji trose cca 35W to bilo oko 2.5h max. Naravno uvijek zavisi sta se tocno radi i na kojoj je svjetlini ekran.

 

Fora kod probooka je u grafickoj koja je dost okej, ali neznam sta ce ti, ako si rekao da se skoro nece nista igrati. S tim sam pretpostavio da ce ti biti ok intelova integrirana.

Hvala na detaljnom objašnjenju! Ma da, grafička ne treba, nego to ja forsiram :D

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZLOmagoj kaže...
The_Fichek kaže...

Fuckas celije, ako i3-4030u trosi max 15W, a taj amd 35W, evo usporedbe: klik Gledaj malo nize rezultate u nekim testovima di ces vidjet da je razlika malo veca nego sto pokazuju brojevi. Ovdje su detaljno usporedjene specifikacije. Najveca mana AMD proca je sto nema 4 jezgre, tj. 4 "threada" dok i3 pomocu tehnologije multithreadanja mnozi x2 pocetni broj jezgri pa sve skupa ima 4 logicke jezgre.

 

Znaci intelov proc je jaci i efikasniji, a neki amd-ov kvalitetniji laptop proc bi bio neki a10 ili barem a8. Sa tim intelovim U procovima ces imat trajanje baterije i do 6h, dok bi kod amd-a i ostalih koji trose cca 35W to bilo oko 2.5h max. Naravno uvijek zavisi sta se tocno radi i na kojoj je svjetlini ekran.

 

Fora kod probooka je u grafickoj koja je dost okej, ali neznam sta ce ti, ako si rekao da se skoro nece nista igrati. S tim sam pretpostavio da ce ti biti ok intelova integrirana.

Hvala na detaljnom objašnjenju! Ma da, grafička ne treba, nego to ja forsiram :D

Za HD filmove surfanje i gluposti ti je svejedno imao HD 4400 grafu ili npr. 750m nvidiju. Kazem iz iskustva. Intelova integrirana bu ok za vecinu stvari te ces moc fino odigrati i neke starije naslove. Rezultate gledaj na notebookcheck.net

Upravo sam naso isti lenovo samo sa jos 840m grafom za samo 3500kn iz m-computers ili 3650kn iz poznatijeg centro.hr, stoga je to zapravo akcijska ponuda ako zelis i dobru grafu za igranje posto je 840m blizu 750m u performasama, a 750m se nadje tek od 5000kn nadalje. Doduse nece to bit iskoristeno max. za neke igre radi tog stedljivog i3, ali je fina kombinacija za igranje za relativno malene pare.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 18:33 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,zainteresiran sam za kupnju laptopa.Ako mi moćete preporučit koji loptop uzet,koje su marke najbolje.....Nemora bit neki gaming laptop,al bi bilo poželjno da može igrati malo starije igre....Ugl imam 3000 kn trenutno,bi bilo to dovoljno za tako nes?

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
funky boy kaže...

Pozdrav,zainteresiran sam za kupnju laptopa.Ako mi moćete preporučit koji loptop uzet,koje su marke najbolje.....Nemora bit neki gaming laptop,al bi bilo poželjno da može igrati malo starije igre....Ugl imam 3000 kn trenutno,bi bilo to dovoljno za tako nes?

Tako tako, preporucuje se da se protegnes nekih 600kn radi boljih performansi. Neke budzet graficke o kojima bi trebao razmisliti: nvidia 720m, nvidia 820m, radeon 8750m, nvidia 740m, nvidia 840m. Poredane su od najslabije prema jacoj, a rezultate mozes gledati na notebookcheck.net , samo pripazi da gledas s kojim procesorima su testirane graficke - klikom na brojeve fps-eva

 

Poredat cu ti laptope od slabijih prema jacima, a kvaliteta izrade je u svima dovoljno dobra i tipicna za taj cijenovni rang, isto tako svi imaju dobru odrzivost i lagan pristup komponentama (zato tu npr. izbacujem asuse..). Najveca mana svih laptopa je ekran koji je redovito prosjecan i redovito ima TN matricu, kako u ovom tako i u dosta skupljem rangu. Preporucujem da za svaki model posebno koji cu preporucit trazis dodatne informacije, prvo na notebookcheck (pogotovo za ekran), zatim na youtube, amazon itd.

 

HP Probook 455
Acer Aspire E1-570G

 

Lenovo g710

Dell 3542

 

Acer v5-552g

Lenovo G510

HP Probook 470

 

Lenovo z50-70

 

Razmak izmedju modela koje sam linkao predstavlja malu razliku izmedju performansi u igrama.

 

Prema kvaliteti izrade su svi tu negdje, a osobno mogu najvise pricati o E1 i V5 aceru jer obadva modela imam samo sa malo drugacijim specifikacijama. Aceri bi se u odnosu na ostale trebali malo vise grijati, pogotovo v5 model jer je najtanji od svih predlozenih, to je ustvari ultrabook, nema stedljiv proc, a moze koristiti cak 2 graficke (+jedna iz amd proca u duelu sa 8750m). Doduse kombinacija v5 modela sa coolerom bi bila super kako je laptop tanak, gore ima aluminij, a od ispod npr. stavis ovako cooler (imam ga sam) i onda od ispod imas aluminij i sve skupa 4 ventilatora, samo ovi od coolera su malo bucni za mene kao audiofila (pricam o zvuku u tihoj sobi), na normal speed su okej ako nisi osjetljiv. Fanovi acera su necujni, a vrte se brze samo kad je potrebno. Jedino sto se jedva cuje kod acera jeste vrtnja hard diska.

 

Inace oba acera, pogotovo v5 model, su lagana za odrzavanje i otvaranje poklopca, kao i svi ostali laptopi koje sam preporucio. v5 model je pola klase kvalitetnije odradjen od E1, najvise zbog aluminijskog finisha kojeg medju ponudjenima jos ima proobok. Ekran na V5 modelu bi trebao biti nesto kvalitetnije odradjen nego na E1. Ja imam v5 model sa IPS matricom, ali imas temu acera v5-552g pa tamo mozes tocno pitat ekipu kakav je ekran, iako ces vjerojatno dobit odgovor-prosjecan je. Inace imas jos review Lenova g510 tu na forumu. E1 model pak ima los ekran iako nisam ekspert za TN matrice, ali boje se cine malo hladne i isprane i nemogu ih fixat preko kalibracije u windowsima. Doduse ja, tj. sestra ima model sa 720m grafom i drugacije pofarban, al isto se zove e1-570g acer.. Nisam ziher za 740m grafu u tom aceru, ali bojim se da bi bila malo previse za taj laptop i da bi se onda trebalo ici na cooler. Stoga ako ces kupovati full jeftin laptop za gejmanje Probook 455 bi bio bolja opcija, iako radi jacih procesora je bolje kazem protegnut se za nekih 600kn.

 

Modeli iznad probooka 455 i e1 acera bi bila neka zlatna budzet sredina za gejmanje. Probook svaki model ima drugaciju TN matricu stoga gledaj notebookcheck za vise informacija o kvaliteti ekrana. Navodno bi 470 g1 model trebao imati najkvalitetniji ekran. Probook 470 i Lenovo g710 su jedini 17.3" medju nabrojanima, ostali su 15.6" dijagonale. Kad smo ekrana, jedino ti probook modeli i onaj E1 acer imaju matt ekran, znaci ekran koji ne bljesti.

 

Sto se tice Lenova za g510 ces lako nac vise informacija bilo preko foruma bilo preko notebookchecka ili neznam cega, a sto se tice z50-70 nema jos puno reviewova, tj. jedva da ih ima i to su uglavnom oni sa amazona prema kojima je ekran okej, a najcesce spominjena mana ostavljanje packi prstiju oko tipkovnice sto je cudno u odnosu na ostale preporucene modele (taj dio lako provjeris u ducanu). Unatoc tome z50-70 bi preporucio kao najbolju opciju za gejmanje radi za taj rang superiorne 840m grafe. Ona nece bit super iskoristena radi stedljivog i3 proca u tom Lenovu, ali ce svejedno to bit nesto bolja kombinacija za igranje od Lenova g510, Probooka itd.

 

Della i Lenova g710 sam naknadno stavio sjetivsi se 820m grafe koja je u nekim igrama bolja i od 740m i 8750m, u nekim losija, tu je to negdje, al sam izdvojio te laptope od ostalih sa 8750m grafama jer ovi ipak imaju nesto slabiji procesor. Proc u Lenovu nije uopce los iako je pentium i osobno bih samo za igranje prije isao na taj laptop nego na Dell radi vece dijagonale i prema nekim reviewevima iznadprosjecnog TN ekrana. Dell je kao i svi ostali sa U procovima bolji ako je u pitanju cim dulji rad baterije dok je laptop istekan. Kod Della valja napomenuti pocetno jamstvo od 3 god, dok je to kod ostalih 1 god, a kod acera 2 god. Produljenje jamstva na 3g kod Lenova i Probooka je oko 500-600kn, kod Acera 300kn. Jamstvo se moze produljit dok got ne  krene zadnji mjesec redovnog jamstva.

 

Edit: zavrsen edit :P

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 18:13 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, molm pomoć pri odabiru laptopa.

Budžet 5000+/- 200 kn

Po mogučnosti 17.3" ekran i bez operativnog sustava al to nije toliko važno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer_101 kaže...

Pozdrav, molm pomoć pri odabiru laptopa.

Budžet 5000+/- 200 kn

Po mogučnosti 17.3" ekran i bez operativnog sustava al to nije toliko važno.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+v3-772g

Za 5000kn ih je bilo vise i mozda ih opet dodje, a za 5500kn su isti ti samo sa FHD rezolucijom i 2 gige rama vise, znaci 8gb sve skup.

Laptop je super od izrade, lakog odrzavanja i nadogradnje do performansi, pogotovo ako te zanima gejmanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 20:33 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav! Pošto se slabo razumijem u konfiguracije laptopa molio bih za prijedloge. Ovo su neke stvari koje bi laptop morao imat: HDMI 15" ekran Vrtit 1080p videe bez problema Budžet između 4000-5000 kn Sto se tiče performansi mislim da mi ne treba mi ništa prejako. Laptop bi prvenstveno služio za surfanje, i output serija i sl. na eksterni monitor. Što se tiče igrica volio bih da laptop može pokrenuti dotu2. Ali ako je to neizvedivo s budžetom može i bez. Gaming nije toliko bitan, glavne su one stavke gore.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
timberOwl kaže...
Pozdrav! Pošto se slabo razumijem u konfiguracije laptopa molio bih za prijedloge. Ovo su neke stvari koje bi laptop morao imat: HDMI 15" ekran Vrtit 1080p videe bez problema Budžet između 4000-5000 kn Sto se tiče performansi mislim da mi ne treba mi ništa prejako. Laptop bi prvenstveno služio za surfanje, i output serija i sl. na eksterni monitor. Što se tiče igrica volio bih da laptop može pokrenuti dotu2. Ali ako je to neizvedivo s budžetom može i bez. Gaming nije toliko bitan, glavne su one stavke gore.

Nesto sa i3 procom, stedljivim (U u imenu) ili ne bi ti bilo skroz u redu za pokretanje 1080p videja, tj. i slabiji proc bi bio u redu. Kako imas dobar budzet preporucujem da ne ides ispod i3. Inace za cim brze pokretanje tih videja (da ne bude trakavica od youtube crte ucitavanja) je jos bitnija dobra internetska veza.

Nadalje 8750m grafa pokazuje najbolje rezultate u doti2 za taj rang. Jedino cu ti preporucit opciju sa 840m grafom kao nekom jos jacom opcijom ne samo za dotu nego za sve igre, ali ta dolazi sa stedljivim i3.

 

Lenovo g510 (ima ga jos u Mikronisu za 100kn vise, centro je inace web shop Mikronisa, a ovaj best buy je nestao u ostalim ducanima)

Prooboka 450 sa i3 i 8750m vise nema po nekoj finoj cijeni, pa imas HP probook 470 g1 koji bi trebao imat i ljepsi ekran. Taj ima 17.3" dijagonalu pa vjerujem da bus ga odma izbacio iz glave.

Dalje imas isti probook samo sa drugacijim ekranom i 15.6" dijagonalom, HP probook 450 G0 Inace svaki taj probook cim ima nest drugo malo u imenu znaci da se radi o identicnoj izradi, samo sa razlikom u kvaliteti ekrana. Inace svi dolaze sa matt ekranom, dok ostali modeli ne koje cu ti preporucit. Razlike u ekranima ces najbolje vidjet ako kucas te modele u notebookcheck.net, inace glavni izvor informacija za laptope, graficke itd. Tamo onda gledaj i rezultate grafi, ali pazi da klikom na brojeve fps-eva gledas s kojim procovima su testirane grafe. Vidjet ces da ce to za 8750m za Dotu2 rezultat biti blizu 60fps cim imas okej dual-core sa clockom iznad 2 Ghz.

Ako zelis igrati samo dotu, a spajat ces laptop na eksterni monitor taj bi ti probook sa i5 i 8750m bi bio zgodno rjesenje.

Ako zelis igrati i jos neke igre, te zelis jace performance opcenito za gejmanje, za fine novce imas zapravo akcijski Lenovo z50-70 Znaci unutra je za taj rang superiorna 840m, al proc bi mogo biti bolji za iskoristavanje grafe, a kako imas fleksibilan budzet bilo bi zgodnije ici na stedljiv i5 sa njom: klik To bi ti bilo pametno da onda narucis iz prvog jeftinog ducana, jer ako ces ici na model oko 4500kn to nije isplativo, kako se za 4650kn isti Lenovo nadje sa 2gb rama vise i FHD ekranom. Znam da bus spajo laptop na vanjski monitor, al FHD ekran itekako podize vrijednost laptopa. Za sada tog FHD Lenova ima samo u M-computers, bilo ga je jos u arhitehu i doce opet sigurno.

Inace i stedljivi i3-4030U i 840m ce biti bolja kombinacija za igranje cak i od i5 + 8750m. i5 bi mozda trebao dati prednost kod CPU zahtjevnijih igara, tipa Skyrim, al nisam ziher.

Eh sada, ako bi isao na Lenova za 4650kn i ako te stvarno briga za ekran, za tebe bi bio zgodniji ovakav Dell 3542. Zasto zgodniji, umjesto FHD ekrana dobis jos 2gb rama vise (8gb sve skup), 3 god jamstva i stedljivi i7. Nazalost to ti nije klasicni i7 nego po performansama ustvari i5-4200m, samo sto i7-4510u ima max. TDP 15W, a i5-4200M 37W. Znaci stedljivi procovi sluze da daju malo slabije performanse od istih nestedljivih (to vrijedi za stedljivi i nestedljivi i3, i5, razlika izmedju stedljivog i7 i pravog i7 nije vise tako malena) kako bi se manje grijali, a puno dulje produljili vijek trajanja baterije dok je laptop istekan (5-6-7h, zavisi sto se radi, na kojoj je svjetlini ekran, a sa nestedljivim Haswellima to ide do 3h max. maximuma, sa ivy bridge nesto manje, 2.5h max, sve govoreci otprilike za surfanje i gluposti prema notebookchecku sa prosjecnom baterijom itd.)

 

Sorry za roman, ali ovako bus najbolje skuzio sta je za tebe najbolje. Asuse nisam preporucio jer nisu dobri za samostalno odrzavanje i trenutno ionako po specifikacijama ima boljih odabira u gotovo svakom rangu ispod 6000kn.

Sto se tice same izrade svi laptopi koje sam naveo su tu negdje, a najveca razlika je u razlikama izmedju kvaliteta samih TN matrica medju laptopima.

Fora je jos u jednoj stvari, produljenju jamstva. HP i Lenovo su brandovi koji imaju relativno skupo produljenje jamstva na 3g. Za G seriju Lenova to ide do 500kn, za HP cak 600kn. Za 2g je to manja cifra, pogotovo za Lenovo (165kn). Produljit jamstvo mozes bilokada dok ti ne krene zadnji mjesec redovne garancije.

Kod Della pak nemas kaj produljit jer imas max. 3 god jamstva. Jedino Toshiba ima max. 4 god gare, al toshibe nema sa 840m grafom jos, a 740m za 4500kn je neisplativa, pogotovo za dotu2.

 

Znaci prakticki zbog tog jamstva mislim da nema smisla uzimat probook sa i5 i 8750m i onda produljivat jamstvo kasnije jer ce te cifra doc skoro do Della koji ima sve specifikacije bolje.

Ako ces ici na nest jeftinije jedino bi ti prakticki Lenovo g510 ili Lenovo z50 bio dobar odabir, sa produljivanjem jamstva kasnije ustedio bi 500-550kn u odnosu na Della.

 

Nadam se da sam pojasnio sve, ak bu bilo dodatnih pitanja slobodno pitaj. Lp.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 12:12 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze li mi netko reći dali je Asus X550DP-XX069 dobar za igranje igrica kao sims 3 ili sims 4? I dali dobro vrti videe na youtubeu. https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=22797 tamo pišu svi detalji ali ima 6 gb RAM, AMD Quad-Core, 2,50 GHz,750 GB na "tvrdom" disku, AMD Radeon HD 8670M (2 GB). Ako netko zna neki dobar laptop do 3800 kn neka predloži. Ne razumijem se baš puno u laptope pa molim pomoć.{#} Oprostite ako se tema ponavlja ali zbilja me zanima.  Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dora123321 kaže...

Moze li mi netko reći dali je Asus X550DP-XX069 dobar za igranje igrica kao sims 3 ili sims 4? I dali dobro vrti videe na youtubeu. https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=22797 tamo pišu svi detalji ali ima 6 gb RAM, AMD Quad-Core, 2,50 GHz,750 GB na "tvrdom" disku, AMD Radeon HD 8670M (2 GB). Ako netko zna neki dobar laptop do 3800 kn neka predloži. Ne razumijem se baš puno u laptope pa molim pomoć.{#} Oprostite ako se tema ponavlja ali zbilja me zanima.  Hvala!

Za simse, pogotovo ako bi htjela igrat mislim noviji i zahtjevniji naslov isto iz 2013 : "SimCity" , ovaj laptop bi ti bolje dosao: Lenovo z50-70 To je ujedno i trenutno najveci best buy po meni u tom rangu za igranje, ali i all-around. Jedino u sto nisam siguran jeste kvaliteta ekrana, ali u to nisam siguran gotovo ni za jedan model pa preporucujem da se o tome malo vise pokusa informirati.

 

Da ne bi bilo zasto nisam pojasnio zasto je bolji odabir, pogotovo za simse.

Kao prvo taj Asus ne preporucujem nikome, ne radi specifikacija nego zbog loseg samoodrzivanja, ali to nije svima bitno, pogotovo ne onima koji nikad ne zavire ispod poklopca laptopa, kompa cega vec. Inace je okej, ali ne koliko lenovo z50 za simse ili druge nove igre. Naime taj Asus ima slabu i staru grafu te je bolja radeon grafa u tom rangu 8750m, ali ona u simsima ostvaruje slabiji rezultat, pogotovo za simcity.

Isao sam usporedjivat tako jedan dobar laptop sa amd procom i 8750m grafom, isto best buy za igranje u tom rangu (radi se o acer v5-552g). Gledaj linkove.

 

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3562&game=SimCity&p_make=Intel&p_deriv=Core+i3-4030U+1.9GHz&gc_make=Nvidia&gc_deriv=GeForce+840M+2GB&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3562&game=SimCity&p_make=AMD&p_deriv=APU+A8-5557M+Quad-Core&gc_make=ATI&gc_deriv=Radeon+HD+8750M+2GB+DDR3&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=7782&game=The+Sims+4&p_make=Intel&p_deriv=Core+i3-4030U+1.9GHz&gc_make=Nvidia&gc_deriv=GeForce+840M+2GB&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=7782&game=The+Sims+4&p_make=AMD&p_deriv=APU+A8-5557M+Quad-Core&gc_make=ATI&gc_deriv=Radeon+HD+8750M+2GB+DDR3&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements

 

Zadnji graf i graf prije njega znaju biti malo dvosmisleni, a lose je sto fps racunicu mozes vidjeti samo kao premium member. Mislim da predzadnji graf na koji kada dodjes misem na stupce od GPU, CPU, RAM najvise govori o postotku iskoristenosti unutar igre. Mozes vidjeti da jedan AMD koji je bolji za programe koji koriste vise jezgri u odnosu na stedljivi i3 u Lenovu ima 7-8% bolju iskoristivost u simsima, sto nije malo, ali nije ni puno. Prica se vrti kada ides vidjeti kakva je razlika izmedju grafa. Razlika je cak 25% u obe igre u korist nvidije. Prema ovome mozes vidjeti da to nisu random rezultati:

http://www.notebookcheck.net/SimCity-Benchmarked.89763.0.html
Izgleda da je 840m stvarno fino optimizirana za simse i kako je nova grafa, sa novim driverima ce biti samo bolja.

Zanimljivo je i da sims4 na neku foru zele visak rama, pa bi 6gb rama bilo pozeljnije za simse4, no rame mozes lako i jeftino nadogradit a trebalo bi biti fino igrivo i sa 4gb rama.

 

Da nebi bilo da se laptop bira na temelju jedne igre reci cu da preporuceni Lenovo spada u noviju seriju Lenova, tanju i malo moderniju u odnosu na vec stare, ali dobre g510 i z510 modele. Kako je tanji unutra je smjesten stedljivi i3 da bi grijanje bilo manje. Nema brige za nekakvim sporim sustavom jer taj i3 je samo malo slabiji od brata mu, nestedljivog i3-4000m: klik Ono sto se najvise dobije sa U procesorom jeste 2 do 2 i pol dulje trajanje baterije u odnosu na iste nestedljive Haswelle. Znaci sa tim i3-4030u se moze ocekivat trajanje baterije do 6h za surfanje i gluposti na normalnoj razini svjetline ekrana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 16:57 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz! Gledam jeftine laptope do 3000 kn, čak i koju stoticu dolje. Šta kažete na ovaj Acer E1-510-35204G50Mnkk? Čini mi se super za surf po netu i normalan office rad te takve slične stvari. Vidim da je Quad core. Kakav bi bio za LoL igrat? I dal na njemu već dolazi win 8.1 instaliran pošto sam na nekim takvim laptopima vidio da dolazi clean instal win 8.1.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Pozz! Gledam jeftine laptope do 3000 kn, čak i koju stoticu dolje. Šta kažete na ovaj Acer E1-510-35204G50Mnkk? Čini mi se super za surf po netu i normalan office rad te takve slične stvari. Vidim da je Quad core. Kakav bi bio za LoL igrat? I dal na njemu već dolazi win 8.1 instaliran pošto sam na nekim takvim laptopima vidio da dolazi clean instal win 8.1.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-511

E5-511 novi model sa malo jacim n3530 bi bio bolji i jeftini odabir i to ne samo po hardveru nego i po izradi. Windowsi dolaze na jeftinijem modelu koji ima dvojezgreni n2830 proc i to ti ne preporucujem. Ako zelis obavezno windowse probat cu nas nesto drugo.

Taj kao i ostali intelovi, amd procovi ce sami bit okej za odvrtit fino LoL na low settings, mozda medium, ali sumnjam, znaci eventualno low sa nekim povisenim postavkama. Uglavnom ako oces jace performanse i 100% sigurno igranje LoL-a na medium postavkama trebat ce ti zasebna grafa, tipa 820m, 8750m od jeftinijih, a dobrih. Tu se onda moras malo protegnuti i onda bih ti preporucio Dell 3542 kao najjeftiniju prvu dobru opciju. Tu razliku u parama u odnosu na 3000kn budzet pokriva Dellovo trogodisnje jamstvo. Ako te zanima za malo vise para imas po meni najveci best buy za gejmanje u tom rangu trenutno: Lenovo z50-70 840m Ako zelis nesto vise od igranja LoL-a ovo je way to go za sitno vece pare, ali 1 god jamstva kao i svi ostali Lenovo, a produljenje na 3g se moze rjesit bilokad dok ne krene zadnji mjesec redovne gare i za taj model to ide 550kn na 3g, 165kn na 2g.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 17:29 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav drustvo ...

 

Sva sreca pa sam naisao na ovaj topic , te se nadam da ce te mi pomoci oko odabira laptopa ... Nemam nesto previse para , a moram izabrati najbolje moguce za taj novac , standardna prica . Sin krece na fax ( medicinski ) , trazim laptop koji u najmanju ruku mora da lepo gura LoL , a ako bude i nesto preko toga radilo kako treba SUPER :)

 

Sin je probao Acer Asipre V5-552G sa A8-5557m i 8750 grafom i to sto njemu treba tj LoL sasvim lepo radi ... No pored njega sam ja naisao na jos neke opcije , jer pored unutrasnjosti , ovde sam procitao i neke hvale za spoljasnost ProBook 455 .. pa me interesuje sta bi vi izabrali izmedju ova 3 modela .

 

1. Dell Inspirion 3537 , i5-4200U / 4gb DDR3 1600mhz  / 500gb / HD 8670m 1gb / 3 god garancije ( ovde mi se svideo CPU ) - 440e

 

2. Acer Aspire V5-552G , AMD A8-5557M , HD 8750M, 2GB , 4GB DDR3 1333mhz / 500gb / 2 god garancije ( ovo je sin probao , neka zlatna sredina ) - 388e

 

3. Hewlett-Packard ProBook 455 , A4-4300M , HD 8750 2gb , 4 GB DDR / SATA 750GB, 7200rpm  / 2 god garancije ( a ovaj ste spominjali u topicu ) - 431e

 

 

Lepo izgleda ovaj HP , ne znam koliko znaci AntiGlare ekran a sad sam tek primetio da HDD ide na 7200rpm , mozda to u neku ruku nadoknadjuje slabiji CPU . E zato mi vi trebate , racunam da cete mi naci najbolje resenje :)

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 17:41 (nexteen).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Procitajte sto sam napisao u postu iznad. Bilo bi dobro i da kazete koji je tocno budzet i di se misli kupovat, tj. ima li ducan u kojem se misli kupovati nekakav link na internetu. Bilo bi dobro i da se sin raspita hoce li se na faksu sluziti nekim zahtjevnijim programom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa na tom faxu ne bi trebalo da ima bilo sta zahtevno . A sto se tice HP-a , izgleda da je to ipak HD na 5400rpm , sorry :)

 

Evo dva linka

 

http://www.tehnomanija.rs/laptopovi

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari.html

 

Ima samo jedan Acer n3530 a on ima integrisanu .. losa ponuda :(

 

Ajde baci oko .. nek ti reper bude cena do max 52000 din

 

I jos par pitanja ... koliko bi mi znacilo na tako slabim CPU kolicina memorije na grafama .. recimo da sam nasao Dell 3537 i3 4010u sa 8750 ddr3 1gb 51000 din , i za iste pare Acer Aspire E1-572G i3 4010u sa 8750 ddr3 2gb .. kako ti zvuci taj CPU .. cenovno mi je onaj A8 5557 na Aceru najpovoljniji a po CPUBoss ispada da je u klasi sa 4040u... no odluka je na tebi :)

 


Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 18:29 (nexteen).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno. {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru i nezelim biti nepristojna ali dali bi radio sims 3/4 a da ne šteka na Asus X550DP-XX069? Jer nemaju Lenovo z50-70 u dućanima u mojoj blizini a sa interneta nije opcija {#}

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dora123321 kaže...

Hvala na odgovoru i nezelim biti nepristojna ali dali bi radio sims 3/4 a da ne šteka na Asus X550DP-XX069? Jer nemaju Lenovo z50-70 u dućanima u mojoj blizini a sa interneta nije opcija {#}

Onda ti preporucam da pokusas narucit sa Centro.hr i pokupis fino u njihovoj poslovnici i platis kako oces onda kod njih. Centro.hr je okej ducan i to je inace web shop poznatog Mikronisa. Od Asusa kako got okrenes ima boljih opcija, a Lenovo z50-70 je najbolja po meni.

Ako pak zivis jako daleko i nemozes pokupit laptop u Zagrebu preporucujem da ipak narucis, ako sta slucajno ode kvragu ja cu kontaktirat Centro i vidit sta je s tim. Ovo sad zvuci koda reklamiram, al da ja uzimam eto laptop za sestru uzeo bi drito taj za te pare. Pogotovo mi je zao ako se nebi islo na tog Lenova jer 840m grafa ima fenomenalne rezultate u novim Simsima, bolje cak i od nekih grafickih koje dolaze u puno skupljem rangu, tipa 840m je bolja za SimCity od nvidije 750m u acerima izmedju 5 i 6 tisuca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 1:15 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
dora123321 kaže...

Hvala na odgovoru i nezelim biti nepristojna ali dali bi radio sims 3/4 a da ne šteka na Asus X550DP-XX069? Jer nemaju Lenovo z50-70 u dućanima u mojoj blizini a sa interneta nije opcija {#}

Onda ti preporucam da pokusas narucit sa Centro.hr i pokupis fino u njihovoj poslovnici i platis kako oces onda kod njih. Centro.hr je okej ducan i to je inace web shop poznatog Mikronisa. Od Asusa kako got okrenes ima boljih opcija, a Lenovo z50-70 je najbolja po meni.

Ako pak zivis jako daleko i nemozes pokupit laptop u Zagrebu preporucujem da ipak narucis, ako sta slucajno ode kvragu ja cu kontaktirat Centro i vidit sta je s tim. Ovo sad zvuci koda reklamiram, al da ja uzimam eto laptop za sestru uzeo bi drito taj za te pare. Pogotovo mi je zao ako se nebi islo na tog Lenova jer 840m grafa ima fenomenalne rezultate u novim Simsima, bolje cak i od nekih grafickih koje dolaze u puno skupljem rangu, tipa 840m je bolja za SimCity od nvidije 750m u acerima izmedju 5 i 6 tisuca.

Hvala! Vjerovatno ću kupiti taj.{#}

11 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

dali je netko kupaova preko apple storea?

narucio bi si macbook air, pa me zanima kak to ide, imam njihov account, dali se plaća neka carina kod nas ili nesto?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze netko preporucit laptop do 4500kn ( +/- 100kn ) 

 

Naisao sam na ovog :

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100000106291

 

Ima li za tu cijenu boljeg i kvalitetnijeg od tog ili da uzmem taj ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice