Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.812
|
čitano: 13.214.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sprečava te što je jedna pločica zalemljena na matičnu tako da imaš samo još jednu slobodnu za ugradnju kojoj je max 8gb

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 15:26 (Checola).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
enjoyordie kaže...

Laptop mi treba za Adobe Creative suite cs6 s time da ne bi koristio Premiere i After Efects dakle najviše ću ga koristiti za grafički i web dizajn s time da bi ga spojio na 27" ili 29" monitor tako da možda bolje da je 15.6 ekran... Također htio bi isto tako neku igricu odigrati tu i tamo...

 

Cjenovni rang: 3500 - 4500kn

Ekran 15.6 prioritetno, ali može i 17.3

Minimalno 8GB rama

Bez OS-a

 

enjoyordie kaže...

@The_Fichek jesam, tamo neki tip traži isključivo za Premiere i After Effects, dva najzahtjevnija programa iz CS-a... Ja tražim za sve ostalo ;)

 

Jako sam zapeo za ovaj Acer http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=11203

 

Još bi ja u njega stavio 4GB rama odma kad ga kupim. Zanima me zašto piše da je max 12GB rama, što mene spriječava da uzmem dve pločice od 8GB?

 

 

Onda najbolje za tvoju namjenu ovako Acer V3 . web dizajn vjerojatno ces najvise photoshop koristiti a igrice mozes sa smanjenim detaljima, imas odmah 12GB rama tak da si miran.

 

Ostatak love mozes utrositi na ssd jer se PS dosta sporo pokrece na mehanickom disku. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 15:27 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@roby27 Hvala, a koja je razlika između ova dva acera osim 4GB rama više, vidim da je cijena ista :)

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014650074

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=11203

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razlika je u jacem A10 apu vs A8 i diskretnoj grafici koja moze raditi u CF modu sa apu za bolje perfomanse u igrama.

 

Mislim ako nisi zahtjevan gamer komotno mozes i na integriranoj se naigrati ovisno o igrici lako prilagodis detalje.

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Checola kaže...

sprečava te što je jedna pločica zalemljena na matičnu tako da imaš samo još jednu slobodnu za ugradnju kojoj je max 8gb

 

Po tome bi ispalo da je max 16GB rama jer vec ima 8GB ugrađeno. Mislim da taj drugi slot prima max 4GB a da je 8GB zalemljeno na matičnu....tako bi ispalo 12GB max ako se ne varam.

 

Ili je samo 4GB zalemljeno pa su stavili drugih 4GB u taj slobodan slot tako da je to dosta zahebana situacija ako ce nadograđivati ram. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 15:42 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zašto je zajebano?
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
enjoyordie kaže...
Zašto je zajebano?

Jer bi onda morao kupiti 8GB pločicu umjesto 4GB :-) Ova koja je u slobodnom slotu bi morala van. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A čitao sam po netu da za taj laptop preporučuju Windows 8, meni se to nikak ne sviđa :/ Jel rade svi driveri i sa Win7?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne, dost je tesko nac sve drivere za taj acer za windows7, a sluzbene drivere sa acer stranice za te i druge nove acere imaju samo od windows8 nadalje.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

skoro pa sam siguran da je svima po defaultu zalemljeno 4gb

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ne, dost je tesko nac sve drivere za taj acer za windows7, a sluzbene drivere sa acer stranice za te i druge nove acere imaju samo od windows8 nadalje.

 da, izgleda da odustajem od Acera... windows 8 mi se nikako ne sviđaju 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
enjoyordie kaže...
The_Fichek kaže...

Ne, dost je tesko nac sve drivere za taj acer za windows7, a sluzbene drivere sa acer stranice za te i druge nove acere imaju samo od windows8 nadalje.

 da, izgleda da odustajem od Acera... windows 8 mi se nikako ne sviđaju 

i mene je to odbijalo, međutim prelazak i nije tako strašan a uvijek se i mogu složit da je sučelje slično kao i na 7ici

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2014 14:36 (Checola).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sada gledam na artitehu i kod svakog laptopa bez OS-a (bilo koje marke) piše preporučeni OS: Windows 8...

 

Ne znam, možda to ni nije toliko loše... ali malo mi je besmisleno da nema drivera za Win7, pa mora ih biti nije da pričamo o Windowsima koji su stari 10 godina...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
enjoyordie kaže...

Sada gledam na artitehu i kod svakog laptopa bez OS-a (bilo koje marke) piše preporučeni OS: Windows 8...

 

Ne znam, možda to ni nije toliko loše... ali malo mi je besmisleno da nema drivera za Win7, pa mora ih biti nije da pričamo o Windowsima koji su stari 10 godina...

Pa ima drivera, ali niti jedan nije službeni pa zna biti problema.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
enjoyordie kaže...

 da, izgleda da odustajem od Acera... windows 8 mi se nikako ne sviđaju 

Win 8 je jako brz OS, pogotovo boot time. Ionako mozes preskociti metro sučelje i odmah da ti boota u desktop a imas i razne aplikacije za postavljanje start menija itd....

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! molim vas preporuku laptopa do 3000kn.  gledao sam na e kupi, imaju brdo modela i ne snalazim se najbolje. cine mi se ok lenovo modeli, ali nisam uopce upoznat sa tim brandom. laptop treba za studenta, office rad, solidna baterija, povremeno igranje ne prezahtjevnih igrica.

hvala! 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mata999 kaže...

Pozdrav! molim vas preporuku laptopa do 3000kn.  gledao sam na e kupi, imaju brdo modela i ne snalazim se najbolje. cine mi se ok lenovo modeli, ali nisam uopce upoznat sa tim brandom. laptop treba za studenta, office rad, solidna baterija, povremeno igranje ne prezahtjevnih igrica.

hvala! 

Lenovo b590 je best buy do 3k kn ali mislim da te nebi posluzio u igranju niti prezhtjevnih igrica iako nisam siguran na kaj tu tocno mislis.

Za bilokakve igre bile zahtjevne ili ne bolje je uzeti nesto sa diskretnom grafickom ili pak jacom integriranom, npr. hd4600 koja se nalazi u i3-4000m procesoru: lista Tu sad za malo vise para imas lenovo g510 i probook 450 koji ti preporucam ako se nemozes protegnut jos vise. Zasto probook, zato sto moguce da ima nest bolji ekran iako je to jako subjektivno i treba jos malo pogledati prek jutuba modele, a najbolje uzivo. Za nest vise para nalaze se isti laptopi samo sa 8750m grafickom unutra koja ce te vec posluzit za nekakav budzet gaming. Onda tu imas za 3600kn lenovo g510, za 3800kn probook 450, acer v5-552g sa a10 procesorom kojeg navodno ima samo jos u technomarketu (bilo je ih je za 3800kn..). Izgleda da je nestasica tog acera ili se trgovci oce rjesiti istog modela sa slabijim a8 procesorom. Znaci sad vidis da je tvoj budzet lijepo prekoracen, a npr. za 4000kn vec imas super model sa i5 procom, 8750m: probook450

I postoji jos jedna nova stvar za dost male pare, al opet van 3000kn: asus Neznam kakva je tocno izrada, ali mislim da je hladjenje ok izvedeno. Uglavnom procesor na njemu je stedljiv i posluzio bi te za office i multimediju kao i gotovo svaki procesor iznad 2000kn. Zbog te stedljivosti procesor je slabiji od obicnih i3 te je blizi, tj. malo slabiji od pentiuma 2020m (inace najbolji laptop pentium koji se nudi u nizem rangu), ali sa njim se dobije dost dulji rad baterije nego s drugim procesorima. Jos veca fora kaj dobis brutalnu 840m graficku koja se doduse nece moci iskoristiti maximalno radi tog procesora ali ce i u toj kombinaciji biti nesto bolja od 8750m, a u nekim igrama naravno nece (tu uvijek zavisi kako su igre optimizirane za koje graficke..)

 

Znaci za office i multimediju mozes gledat gotovo bilosta iznad 2400kn, ali ako oces jos igrice bilokakve najbolje ti je gledati nesto sa diskretnom grafickom a tu je kao sto sam vidis izbor velik.. Po meni bi jos posebnu paznju trebalo obratiti na ekran i izradu koja bi se prvenstveno trebala svidjeti tebi kao kupcu.

Siguran sam da ce se jos netko ubacit u raspravu pa ce ti suzit izbor. Ja sam ponudio siru ponudu da znas sto mozes dobiti ako budzet povecas za 200-600-800-1000kn ;)

 

** Ovdje gledaj rezultate grafickih ali pazi kako su testirane graficke tako da kliknes na pojedine brojeve fps-eva pa ces vidjet s kojim sistemima, tj. procesorima su testirane.

Napomena: 8750m graficka kod probooka i acera, te vjerojatno lenova dolazi jaca verzija (bolje clockana) nego ona koja je testirana na toj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 13:50 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno hvala! taj lenovo b590 mi se cini ok. eventualno neki asus posto vec imam dobra iskustva sa njima, ali mi se cini da imaju slabije komponente u odnosu na lenovu za istu cijenu. jedina prednost asusa mi se cini 2g garancije. acera nisam baš ni gledao, ali mislim da bi isto zadovoljio. postoji li neka realna prednost lenova koji ima ssd od 8gigi? nasa sam neki 510 za 3100kn... ali to mi je malo iber budjeta, jedino ako je stvarno puno bolji. ili recimo lenovo b590 u odnosu na g seriju? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 14:25 (mata999).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mata999 kaže...

Puno hvala! taj lenovo b590 mi se cini ok. eventualno neki asus posto vec imam dobra iskustva sa njima, ali mi se cini da imaju slabije komponente u odnosu na lenovu za istu cijenu. jedina prednost asusa mi se cini 2g garancije. acera nisam baš ni gledao, ali mislim da bi isto zadovoljio. postoji li neka realna prednost lenova koji ima ssd od 8gigi? nasa sam neki 510 za 3100kn... ali to mi je malo iber budjeta, jedino ako je stvarno puno bolji

Naravno da postoji mala prednost, ssd ubrazava ucitavanje programa i windowsa, al npr. bootanje windowsa 8 je samo po sebi jako brzo. Radi prigovora na ekran tog lenova sam ti ponudio jos ostale opcije. Ako si gledao onog 510 sa i3-4000m definitivno idi na njega onda ako nemozes povecati budzet, ali si pogledaj oce li ti se svidjeti ekran. U odnosu na b590 ekran je glossy, a ne matt. Izrada je inace kod obadva modela dosta dobra za taj rang, samo eto taj ekran je dost los navodno (blury, mutni prikazi boja? guglaj i trazi jos informacija), ali sa druge strane nista to nije bolje od ostalih ekrana!!! tu bi mozda dell i probook mogli biti nesto bolji od konkurencije.. A dell pak imas samo sa stedljivim i nikakvim drugim procesorima za bilokoji cijenovni rang..

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 14:27 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba bi mi laptop primarno za surfanje, youtube i fejs, al i da moze igrice (Dota 2, LoL, CS GO) na medium-high postavkama. To nisu toliko zahtijevne igre. Do 5000 kuna. Hvala! 

Tek usao u svijet gaminga na PC-u,
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bolitebriga kaže...

Treba bi mi laptop primarno za surfanje, youtube i fejs, al i da moze igrice (Dota 2, LoL, CS GO) na medium-high postavkama. To nisu toliko zahtijevne igre. Do 5000 kuna. Hvala! 

ACER Aspire V3-772G - i5 4200M, DVDRW DL, 6GB, 1000GB, GeForce GT 750M, 17.3' - 5000Kn

 

Ovo bi bio moj izbor zbog dobrog kučišta, jako dobrog hardvera, možeš se i ozbiljnije igrati, a za YT i FB ovo je super, jako lijep dizajn.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, mislim da sam odustao od Acera, ovo mi je trenutni izbor: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10444

 

E sada, tražio sam po netu i na nabava.net i vidim da konkretno ovaj model HP ProBook 450 G0 ima nekoliko inačica pa mi to baš nije jasno, neki su sa 750GB diskom, neki sa 1TB, neki sa 4GB rama, neki sa 8GB rama... Zanima me konkretno ovaj model koji sam linkao gore. Pošto mi je i dosta bitno da mogu staviti Win7, zanima me da li za HP ima dostupnih svih službenih dirvera za Win7? 

 

I recimo kako je moguće da ovaj dođe skoro 1000kn više, a po svemu sudeći je lošji http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=999000101068

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 10:57 (enjoyordie).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jer ima windowse

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I to ne bilokoje windowse neg win8 pro, posto je portio web ducan linksa pretpostavljam da se radi o pravim originalima a ne necem skinutom s neta pa stavljeno na laptop, iako nikad neznas.

Inace taj model ti je bolje kupiti za 4000kn pa kupit 4gb rama za 250kn u ducanu i stavit u njega. Prosao bi 200kn jeftinije.

 

 

bolitebriga kaže...

Treba bi mi laptop primarno za surfanje, youtube i fejs, al i da moze igrice (Dota 2, LoL, CS GO) na medium-high postavkama. To nisu toliko zahtijevne igre. Do 5000 kuna. Hvala! 

Ovako prije acera kojeg je preporucio kolega predlazem ti dell inspiron 5537 i to ovaj (imas ga i u instaru ak ti je draza trgovina za 10kn vise).

 

Prije svega ocu ti reci da to sto zelis igrati mozes igrati fino na medium postavkama i sa laptopom od 3600-4000kn (lenovo g510, acer v5-552g, probook 450 sa i5 procom, svi imaju 8750m grafu u sebi)

 

Ono sto ces dobiti s linkanim dellom je vrlo visok omjer ulozeno/dobiveno s obzirom na nase trziste laptopa. Prva stvar ovdje je fullHD rezolucija, zatim stedljivi a gotovo dobar kao i5-4200m i7 procesor. Nadalje 8gb rama u odnosu na acerovih 6. Unutra je 8850m grafa koja u kombinaciji sa i7-4500u rastura dotu kao najzahtjevniju igru s tvoje liste (bolje neg acer), a to je prvenstveno jer je dota malo bolje optimizirana za radeon grafu nego nvidia. Izrada je dost dobra i malo bolja od acera sto se tice grijanja laptopa. Takodjer dobis cak 3 god garancije.

 

Acer je isto dosta dobra ulozeno dobivena stvar, prvenstveno radi hardvera, posebno radi 750m nvidia graficke. Ta grafa je jaca od 8850m u smislu da su igre vecinom bolje optimizirane za nvidiju i generalno se bolje vrte na njoj nego na radeonki. Znaci sa ovim laptopom bi se nest vise naigro, isto tako ekran je 17.3" i laptop je tezi za kilu (3.2kg, dell 2.2kg). Znaci dobis veci ekran ali manju rezoluciju, sad neznam koliko ti je to bitno. Ovdje bi isto dobro doslo 2 gige rama, pogotovo ak ces vrtit win8.1, ali i 6gb ce bit oke. Takodjer za brutalno gejmanje nisam ziher posto je ovo veci model, ali budi spreman za izdvojit jos malo para na cooler (preporucam ovo iz iskustva). Acer ima 2 god jamstva, a produljenje nije tako skupa stvar kao npr. kod HP-a.

 

Znaci htio sam ti malo prosirit vidike jer bi ja isto tako kao kupac htio znati cega sve jos ima u ponudi.

 

Za kraj cu ti linkat jos jednog zanimljivog novog asusa: klik Ovo ti je zlatna sredina ak se nemres odlucit izmedju jeftinijih modela do 4000kn i skupljih oko 5000kn. Grafa je jako dobra, cak bolja od 8850m te je performansama samo klasu ispod 750m. Procesor je opet stedljiv kao i kod della (U u imenu), ali je to jos uvijek ok procesor te ce performansama biti jednak i3-4000m. Naravno taj kao i i7-4500u ima turbo boost, visok cache tako da nece bit problema kao npr. kod stedljivog i3.

 

** Ovdje gledaj rezultate grafickih ali pazi kako su testirane graficke tako da kliknes na pojedine brojeve fps-eva pa ces vidjet s kojim sistemima, tj. procesorima su testirane.

Napomena: 8750m graficka kod jeftinijih laptopa dolazi jaca verzija (bolje clockana) nego ona koja je testirana na toj stranici.

 

Sve kombinacije procesora i grafickih u 3 opisana laptopa su jako dobre, znaci padanja performansi grafickih od strane stedljivih procesora nece biti (na notebookchecku isto mozes primjetiti kako je 840m vecinom testirana sa i5-4200u, a 8850m sa i7-4500u, ali 750m je pak testirana puno vise a i7 nego sa i5 procom tako da tu mozes racunat na pad, ali jako malen pad performansi (par fps) posto je u pitanju mrcina od laptop i5 proca)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 12:36 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

I to ne bilokoje windowse neg win8 pro, posto je portio web ducan linksa pretpostavljam da se radi o pravim originalima a ne necem skinutom s neta pa stavljeno na laptop, iako nikad neznas.

Inace taj model ti je bolje kupiti za 4000kn pa kupit 4gb rama za 250kn u ducanu i stavit u njega. Prosao bi 200kn jeftinije.

 

haha da istina, sada sam baš pogledao i ako bi kupio model za 4000 + još dodatnih 8GB rama ispalo bi me isto kao da kupim ovaj koji već ima 8 GB rama, a ovako bi imao 12GB rama... zbilja treba dobro sve provjeriti prije nego se kupuje išta, a ovaj forum izgleda da je pravo mjesto za to... svaka čast ljudi :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 14:19 (enjoyordie).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e1-510-35208g1tmnkk-intel-pentium-n3520-2m-cache-up-to-242-ghz-ram-8gb-ddr3l-1-tb-s-ata-hdd-156-hd-led-1366x768-intel-hd-graphics-nxmgrex089/NX.MGREX.089 

 

http://www.ekupi.hr/Acer-E1-570-33214G50MNKK-NXMEPEX005-prijenosno-racunalo-341192.aspx

 

 

http://www.ekupi.hr/Prijenosno-racunalo-Acer-E1-522-65208G1MNKK-NXM81EX033-320637.aspx

 

 

Što  mislite o ovim  modelima?

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 16:24 (mata999).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Dali je netko nedavno imao iskustva s arhiteh-om,htjeo bi u njih kupiti laptop.

Narucio bi preko interneta jer nisam iz Zagreba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 16:39 (Zodiak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postovanje ekipa!
Trebao bih pomoc i mislim da je ovo idealno mjesto za to.
Trebao bih kupiti bijeli laptop do nekih 3000-3500 kn pa Vas molim za neke preporuke, s time da bih laptop kupio u Zagrebu.
Windowse bih stavio sam, tako da moze i bez OS-a.
Laptop je za klinca od 14 godina i sluzio bih uglavnom za zabavu, pokoji film, te pokoju igricu (FarCry, COD, PES, GTA i slicno).
Znaci, da se moze odigrat pokoja novija igrica, i velicina 15.4".
Trazim neki bestbuy pa je svaki savjet i pomoc dobrodosla.
Hvala! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 U biti suzio bi izbor na ova 2 pa ako mi možete pomoći...

 

https://www.centro.hr/detalji_proizvoda.a4c260ce8f2c47f9b7ce0e8b0599e912.acer-prijenosno-racunalo-aspire-e1-522-65208g1mnkk-nx-m81ex-033.aspx

 

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e1-510-35208g1tmnkk-intel-pentium-n3520-2m-cache-up-to-242-ghz-ram-8gb-ddr3l-1-tb-s-ata-hdd-156-hd-led-1366x768-intel-hd-graphics-nxmgrex089/NX.MGREX.089

 

prvi je amd platforma i možda ima mrvicu bolje performanse dok je ovaj drugi garancija 2g.

ne znam sta da uzmem, onaj lenovo b590 mi nesto nije sjeo... debeo je i plastika djeluje lošije od one s kinder jajeta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyBoy kaže...

Postovanje ekipa!
Trebao bih pomoc i mislim da je ovo idealno mjesto za to.
Trebao bih kupiti bijeli laptop do nekih 3000-3500 kn pa Vas molim za neke preporuke, s time da bih laptop kupio u Zagrebu.
Windowse bih stavio sam, tako da moze i bez OS-a.
Laptop je za klinca od 14 godina i sluzio bih uglavnom za zabavu, pokoji film, te pokoju igricu (FarCry, COD, PES, GTA i slicno).
Znaci, da se moze odigrat pokoja novija igrica, i velicina 15.4".
Trazim neki bestbuy pa je svaki savjet i pomoc dobrodosla.
Hvala! 

Jesi li razmisljao o Lenovu http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_244&products_id=10615

ili jeftinija verzija http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620085

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice