Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

poruka: 12
|
čitano: 4.795
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Pozdrav,

 

ovdje je moj kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004 kupljen u Linksu za 5022 kn, sada nedostupan (rasprodan)

 

Dakle, Ryzen 4700u, 8 GB DDR4 zalemljenog, 512 GB NVME SSD od SK Hynixa (2300/1200 MB/s)..

 

neću opisivati unboxing, nego prvo o općem dojmu...

 

Izrada je vrlo solidna, poklopac je aluminijski, tipke se ne uvijaju, dobijete i nosač za 2.5" HDD/SSD...

 s donje strane je 11 vijaka...

 ...koje kad odvijete i pažljivo otvorite poklopac (vidite grebalicu Hr Lutrije prigodno stanjenu te staru kreditnu karticu ukoso prerezanu za otvaranje takvih poklopaca) daju pogled na..

 unutrašnjost..

 

prvo, odspojite bateriju (1) ispod crne platnene zaštite, držite tipku za paljenje 5-10 sec da se isprazne zaostali naboj, stavite dodatni "keks" RAMa u utor (2), stavite SSD u priloženi nosač i pričvrstite na mjesto (3), a zatim kablić s ZIF kontaktima stavite u utor ispod WiFi kartice (4),

morate karticu odvrnuti da se malo podigne da možete ZIF utor otvoriti, pa ubaciti kontakte na kraju kabla, zaklopiti ZIF, pa spustiti i zavrnuti WiFi karticu...

opet spojite bateriju, stavite poklopac i zavrnete vijke...

 

sam proces nadogradnje imate i u videu:

 

 

Ja sam instalirao zadnje Win 10 s USB-a, instalacija vidi oba SSD-a, samo očistite i instalirajte na disk 1 (disk 0 je 2.5" SSD koji sam umetnuo) - to je NVME SSD, prepoznat ćete ga jer ima 3 particije, jer ima FreeDOS ili neki non-gui Linux...

 

Nakon instalacije, postavio sam zadnji BIOS (v1.11 u ovom trenu) te prebacio sve profile (tj. cijelu Users mapu) na dodatni SSD (zaboravio reći, stavio Cruciala BX500 od 500 GB), po mojoj "kuharici": Seljenje_users_mape

 

Skinuo sam s AMD stranice Radeon Adrenalin minimal setup koji sam "nanjuši" kaj treba instalirati, te ostatak s Acer stranica (Elantech touchpad, Atheros WiFi, Relatek LAN i zvuk)..

 

Uglavnom, zvjerčica je opaka, sve naizgled leti, a nakon par dana ću napisati dodatna opažanja i neka mjerenja (WoT se skida )

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 15:24 (Stric_Jura).
Moj PC  
6 0 hvala 3
8 godina
online
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Hvala na osvrtu, kolika je kvaliteta izrade u usporedbi sa recimo Zenbookom koji ima military grade standard?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Definitivno nije a pari s ZenBookom..njih sam isto zagledao u Linksu

 

ali je 2400 kn jeftiniji a jači i nadogradviji...

 

Usporediv je s VivoBoocima...

 

no definitivno, ponavljam, tipkovnica se ne uvija pod mojim nježnim šapama...

 

i taj AL poklopac daje solidnu čvrstinu, sve je na mjestu... ne vidim kako ga normalnom uporabom možeš rasklimati, naravno kroz uporabu će se vidjeti kavliteta tipki, premaza, površina

 

meni bi još bolje legao da je 14", još bi bio kompaktniji i čvršći...

 

ali ovako na prvu, pa i drugu, vrlo solidan laptop, definitivno najviše za novce daje...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

... mali nastavak - performanse...

 

mjerio sam na bateriji ali na energetskom profilu "Visoke performanse", svi klizači nadesno :-))

 

Odvrtio sam Cinebench R23 10 puta, prosjek za  jednu jezgru je 1211, višejezgreno - 7356...

 

Instalirao sam "World of Tanks" i ide od 40-65 FPS-a u 1920*1080 rezoluciji, Visoke postavke (bez posebnog podešavanja)....

 

Bateriju sam napunio do kraja i jutrošnje surfanje i skidanje navedenih programa sam radio na "Balansiranim performansama" - na Win 10 20H2 - AMD driveri mi nisu kreirali nikakav dodatni energetski profil...

 

no s 95% baterije je procijenio na 7:20 h trajanje...

 

ali naravno Cinebench i WoT su ju brže "izmuzli"...

 

sve u svemu, mislim da je moja klinka mirna slijedećih 5-6 godina...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Koja je svrha seljenja user mape?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 21:05 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

pročitati temu jednom pažljivo, posebno prvu poruku

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Imam Acer Swift 3 (14'', ništ posebno nabrijan, pentium gold, za posao), sad je taman godina dana prošla. Jako sam zadovoljan izradom i cijelim paketom (12gb ram, 512ssd, backlit tipkovnica), pogotovo za te novce(oko 3000). Isto je aluminijski poklopac (i oklop cijeli).

Htio sam ti samo napomenuti da kod mene poklopac zna dosta lako ''sjesti'' na tipke jer se lagano uvija pod pritiskom kad je sklopljen. To se događa kada ga u ruksaku nosam uokolo. Uglavnom, obrati pozornost na to, meni je ostao lagani trag/crta na ekranu zbog toga (nije vidljiv kod korištenja, već samo kad je ugašen).

 

p.s. osim navedenog, u godinu dana nosanja i korištenja, ništa se nije rasklimalo. mehanizam sklapanja čvrst kao i prvog dana.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 23:02 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Slobodno komentirajte moje rezultate Cinebencha R23 i onoga s Dell XPSa od 28.000 kn 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Ako sam ja dobro shvatio iz uvodnog posta, ti si taj novi laptop rastavio?

Što će reći da si poništio njegovo jamstvo?

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

ovdje je moj kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004 kupljen u Linksu za 5022 kn, sada nedostupan (rasprodan)

 

Dakle, Ryzen 4700u, 8 GB DDR4 zalemljenog, 512 GB NVME SSD od SK Hynixa (2300/1200 MB/s)..

 

neću opisivati unboxing, nego prvo o općem dojmu...

 

Izrada je vrlo solidna, poklopac je aluminijski, tipke se ne uvijaju, dobijete i nosač za 2.5" HDD/SSD...

 s donje strane je 11 vijaka...

 ...koje kad odvijete i pažljivo otvorite poklopac (vidite grebalicu Hr Lutrije prigodno stanjenu te staru kreditnu karticu ukoso prerezanu za otvaranje takvih poklopaca) daju pogled na..

 unutrašnjost..

 

prvo, odspojite bateriju (1) ispod crne platnene zaštite, držite tipku za paljenje 5-10 sec da se isprazne zaostali naboj, stavite dodatni "keks" RAMa u utor (2), stavite SSD u priloženi nosač i pričvrstite na mjesto (3), a zatim kablić s ZIF kontaktima stavite u utor ispod WiFi kartice (4),

morate karticu odvrnuti da se malo podigne da možete ZIF utor otvoriti, pa ubaciti kontakte na kraju kabla, zaklopiti ZIF, pa spustiti i zavrnuti WiFi karticu...

opet spojite bateriju, stavite poklopac i zavrnete vijke...

 

sam proces nadogradnje imate i u videu:

 

 

Ja sam instalirao zadnje Win 10 s USB-a, instalacija vidi oba SSD-a, samo očistite i instalirajte na disk 1 (disk 0 je 2.5" SSD koji sam umetnuo) - to je NVME SSD, prepoznat ćete ga jer ima 3 particije, jer ima FreeDOS ili neki non-gui Linux...

 

Nakon instalacije, postavio sam zadnji BIOS (v1.11 u ovom trenu) te prebacio sve profile (tj. cijelu Users mapu) na dodatni SSD (zaboravio reći, stavio Cruciala BX500 od 500 GB), po mojoj "kuharici": Seljenje_users_mape

 

Skinuo sam s AMD stranice Radeon Adrenalin minimal setup koji sam "nanjuši" kaj treba instalirati, te ostatak s Acer stranica (Elantech touchpad, Atheros WiFi, Relatek LAN i zvuk)..

 

Uglavnom, zvjerčica je opaka, sve naizgled leti, a nakon par dana ću napisati dodatna opažanja i neka mjerenja (WoT se skida )

 Kakva je ekran? Koliko nita?

14 godina
offline
Re: Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004

Ekran je OK, IPS, po testovima vrti se oko 270 nita (najniže sam vidio 262, najviše 276)...

 

znači sredina, ali je u redu, moj primjerak nema probijanja i ujednačena je svjetlina, nisam primijetio nekakve "mrlje" na testnim slikama s Interneta..

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Kratki osvrt na ACER Aspire 5 NX.HVZEX.004
uniball kaže...

Ako sam ja dobro shvatio iz uvodnog posta, ti si taj novi laptop rastavio?

Što će reći da si poništio njegovo jamstvo?

 Ne, nisam, znam što radim 

 

i nadoplatio još 3 g (5 g. sveukupno) jamstva/osiguranja...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice