Slike vašeg Hardvera izdvojena tema

poruka: 11.957
|
čitano: 3.610.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori, Slike vaših mobilnih uređaja
14 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

uzeo Lian Li Dan Cases A3 M-atx i novu maticnu, ostakat dijelova uspio ubaciti, malo za promjenu downgrade kucista sa Corsair 5000D, dosta mi RGBa i stakla

 

 update - zadnja slika: okrenuo AIO na lijevo, dobio vise prostora da podignem napajanje, i uspio sakrit zice malo bolje

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 14:12 (JuXo).
11 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

vidjet cemo kak ce sluzit umjesto monitora,sutra montaza najvjerojatnije

BBall,Tech,Ink....all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 21:43 (mariolla79).
13 godina
online
Slike vašeg Hardvera

sitnica ali mene veseli. 

 

hvala svima koji su savjetovali i predlagali.

 

rami rade na 3200.

 

sljedece je grafa i napajanje poslije ljeta. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2024 19:25 (zeryx).
12 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Evo i druga, nova Am4 konfa kod mene nakon prve u 2017.

Bazirana je na AMD 5600x sa Nitro RX7800xt(triple slot+anti-sag), uz 32GB 3200Mhz rama na Giga aorus elite b550v4,

Dodatno je tu 3 x 2 tb diska, najbrzi je kinston Kc3000.

 

Sve zasad skladno obitava u Fractalu, posebno hladjenim Noctua Chromax setom, dok ih lagodno napaja pretjerani Seasonic Vertex Gx850.

 

Htio sam neku "blackout, stealth" vibru postici, trazio sam "monokromatske" komponete od kojih se izdvaja samo nabrijana mrezna TPlink Archer 3000.

Nadam se, da vam se svidja.

 

P.s. ovo kuciste uzeo sam, samo radi skrivenog ODD pogona. ;) retro

 

Lp

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 20:52 (metallic).
14 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Dodano još 2x16gb ddr5 i 3x Pure Wings 2 PWM 1500 okr

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
15 godina
online
Slike vašeg Hardvera

Nakon MacBook Air stigao još jedan Mac Mini 

Mac Mini Mac Mini
Mac Mini Mac Mini
Mac Mini Mac Mini
11 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Odlucio sam preci sa Midi-Towera s i7 4790k na Mini-ITX i nesto modernije. Prvo "pokusao" s Meshlicious kucistem, ali mi nije vrag dao mira pa sam morao preci na FormD T1 (za faking 300€ s carinom i ostalim glupostima al aj)

 

Slozen vise iz hobija nego iz potrebe.

Jedini problem je sto ga nisam upalio 2 mjeseca jer nemam vremena i nekak pomisljam da mi ga je najbolje prodat...

 

Custom kablovi, cpu fan mod, 3d printovi, secure frame, maksimalno optimiran airflow i komponente.

 

CASE: FormD T1 V2.1 Black Aluminum
GPU: 7800 XT Sapphire Nitro+
MBO: ASUS ROG STRIX B650E-I
CPU: Ryzen 5 7600
CPU Cooler: AXP90-X47 Full Copper
RAM: G.Skill Flare X5 32GB CL30 6000MHz
SSD: WD SN850X 2TB
PSU: Corsair SF750
Custom Cables: Silicone by Ray
CASE Fans: 2x TL-B12

MONITOR: LG 27GR83Q

- Noctua NF-A9x14 Fan Swap
- 3D printan Fan Duct sa vezicama
- Thermalright AM5 Secure Frame
- 3D printane Hole Plugs
- CPU undervolted/overclocked, PBO -50, TL 92C
- GPU undervolted/overclocked

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 7:44 (chorba69).
16 godina
offline
Re: Slike vašeg Hardvera
mariolla79 kaže...

vidjet cemo kak ce sluzit umjesto monitora,sutra montaza najvjerojatnije

 Ajde konačno da si se opametio   ovako je kod mene

 

 

 

 

Inače pohvale za ove 3 konfiguracije iznad, kolege su to jako lijepo posložili, uživajte momci 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 8:39 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: Slike vašeg Hardvera

I tako hodam ja prekjučer po Beču i snimim Media Markt (nešto me neopisivo vuklo prema njemu) 🤔🤔 ,a kad ono Sony wh-1000 xm4 na akciji...ma reko može Roki davaj,davaj.
I tako ja izašao sa svojom novom mobilnom ljubavnicom. 😂😂😂😂

*# @Frk #*/
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 22:12 (Frk).
8 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Meshify C s 340mm GPU-om i custom 3D printani poklopac s rupom za kabele. 120mm ventilator služi kao stalak za GPU :)

Stari+poklopac+bez+rupe Stari+poklopac+bez+rupe
Novi+poklopac+s+rupom Novi+poklopac+s+rupom
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 14:10 (It'sMe932).
2 godine
online
Slike vašeg Hardvera

Stiglo novo napajanje, ASUS ROG STRIX 1000W Gold s amazona, nema šanse niti da ga otvorim a kamo li postavljam u konfu po ovom vremenu, čekam kišu i niže tempe da kod svakog pokreta ne izgubim litre znoja i energije.

 

 Edit: Ipak sam se odostojio otvoriti i sve je na broju od kabela do stickera, maskica i ostalih piydarija, u paketu čak dolazi i dodatni strujni kabel sa us ili uk standardom za strujne priključke, ne kontam se u njihove utičnice, još dvije sličice...

 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 14:55 (notloB).
14 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Zamjena stare NH-D14 (15 godina staža+)....

NH-D14 NH-D14
Zapekao+se+cpu Zapekao+se+cpu
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 19:47 (lmutak).
14 godina
offline
Re: Slike vašeg Hardvera

Noctua otisla u zasluzenu mirovinu kod drugog forumasa,a stiglo je vodeno Rog Ryujin II 240 argb!

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 13:38 (galinjo24).
13 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

U moru hrpe informacija koje kolaju internetovima za novije Intelove platforme, ja sam presretan što sam se prebacio nakon 18+ godina u crveni tabor po prvi put.

Razmišljao sam o zadržavanju platforme, samo promijeniti procesor međutim napravio sam 180° zaokret.

 

Uzeo i novu tipkovnicu te je sad sve skroz bežično na stolu. Stavio i Noctua NF-A12 na EW-Nucleus CR240 Lux AIO.

Kao i 4 nova NF-S12 za case, koji je isto nakon 8 godina vjernog služenja Define S zamijenjen s Northom.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Uzeo novi monitor AOC 23.8" 24G4X, zadovoljan sam ima hdr 10, 180 hz i ok je dizajn. Prodajem stari aoc https://www.canosa.com.hr/aoc-led-236-e2461fwh-vga-hdmi/28007/product/ ako kome treba, star je 10 godina radi ko nov, nezz kolko to vrijedi max 50 €.

3 godine
offline
Slike vašeg Hardvera

Stigla krmača (4090)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2024 15:23 (e9droid).
2 godine
online
Slike vašeg Hardvera

Došla XFX Speedster MERC 310 Radeon RX 7900 GRE s amazona.de, koštala me sve zajedno s porezom i dostavom 598,99€, par slikica ispod, instalacija kad malo zahladi.

 

 
 
 
 
 

3 godine
offline
Slike vašeg Hardvera

Evo sve složeno, i jedan kratki klipić nabrzaka, sve u svemu zadovoljan sam, nakon par godina laptopa, ma koliko dobar bio, ovo je preporod 

Sve sam ciljano gledao bez rgb-a, još planiram ubaciti hdd od 4tb uskoro

https://www.youtube.com/shorts/Jvzn5TbAEl0

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2024 11:57 (e9droid).
12 godina
offline
Re: Slike vašeg Hardvera
Napokon stigla moja nova gujda! 🤭🤭🤭
*# @Frk #*/
15 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Nabavio prije par tjedana AMD Ryzen 7 5700X3D i BE QUIET Pure Loop 2 FX 240mm i milina sada u kućištu sve blešći

Kablovi su u banani, ali ne možeš sve

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2024 16:38 (MasterOfDisaster).
15 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Mislio gpu kao svaki ali kad sam je dohvatio u ruke ova dizajnom nadilazi tu misao. Glede efikasnosti hladnjaka i buke perfektno odrađena također.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Novi QD-OLED PG32UCDM monitor i stari Asus Vivobook 16X Pro OLED laptop.

https://postimg.cc/R6nLhQJC

PG32UCDM+#1 PG32UCDM+#1
PG32UCDM+#2 PG32UCDM+#2
PG32UCDM+i+Vivobook+16X+Pro+OLED PG32UCDM+i+Vivobook+16X+Pro+OLED
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2024 0:26 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: Slike vašeg Hardvera

isprike , može dojam od minileda na pp, evo postat ću sliku sekundarnog računala iz boravka, manjeg od kutije cipela,  hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2024 17:25 (Wiz3m4n).
16 godina
moderator
offline
Re: Slike vašeg Hardvera
ghibli7 kaže...
Wiz3m4n kaže...

 Daj iznesi dojmove kolega, zanima me usporedba sa Oledom ako imaš iskustva sa istim, tnx

 Evo ovako,prije ovoga monitora sam imao M28U pa ga s njim mogu usporediti po velikoj oštrini prikaza što me ugodno iznenadilo budući da je ovo 4K 31.5 inčni zaslon.

 Monitor izgleda lijepo,sam zaslon je vrlo tanak(8mm) okviri također,iza ploče je kutija sa hardverom i hlađenjem sa nekim posebnim pločama od grafena,koja je manja i dosta šira tako da zaslon izgleda vrlo elegantno kad ga gledaš sa boka.

 Iza je osvjetljeni veliki ROG logo kojeg sam ja isključio da mi ne svjetli.Taj ROG logo svijetli svugdje,prenaglašeno,čaki i ispod stalka ako ga tako montirate.Stalak je ok ali ja svoj montirao na nosač pričvršćen za stol jer tako imam bolju ergonomiju.

 Na dnu zaslona je izdanak(bradica)opet sa ROG logom koji mjenje boju,kad je zaslon aktivan crveno,u standby naranđasto i tokom pixelcleaninga (svakih 4h iskoči podsjetnik na ekranu,moguće staviti na 8h) trepereće naranđasto.Iza "bradice"je joystik sa dvije tipke lijevo i desno za upravljanje OSD postavkama.

 Rukovanje sa time je vrlo jednostavno ali još lakše je sve to raditi preko aplikacije ASUS DisplayWidget Center..

 Da više ne nabrajam ono što je većina zainteresiranih pročitala u bezbroj recenzija dat ću kratak osvrt na sliku.Nemam klasičan OLED TV doma tako da ne mogu uspoređivati s tim ali mogu sa ekranom na laptopu.

 Ekran što se tiče prikaza boja je savršen,ja sam se malo igrao sa RGB postavkama da ugodim sebi najbolji mogući prikaz.Preko OSD je moguće birati između 3 display color moda sRGB,DCI-P3 i Wide Gamut.

 Meni je color mod postavljen na wide gamut mada mnogi preporučaju sRGB radi najprirodnijeg prikaza(ali po meni su tada boje malo isprane).Svako namješta po svojem guštu a ja sam se vodio po slici na ekranu mog laptopa za koju mislim da je savršena.

 Moguće je instalirati ICC profil sa nekih stranica napr.https://tftcentral.co.uk/reviews/asus-rog-swift-pg32ucdm.U svjetlijim prostorijama ne koristim monitor,jedino nekad ako duže pišem kao sada ali ne vidim "raised blacks"ili "posvjetljivanje" inače jako duboke crne boje.

 HDR mod je po meni lošiji u odnosu na SDR,boje su malo isprane a i svjetlina nije baš na nivou,međutim da se sve to namjestiti ali pošto ne igram igrice puno nije me baš briga.

 Probao sam igrati Forzu 5 ali moja grafička je jednostavno pre pre slaba za ovu zvjer.Fantazija je pogledati kakav 2160p HDR film ili kakav drugi 4K HDR sadržaj na MPC-HC ili recimo Potplayeru sa namještenim Madshi video rendererom(madVR).Pogledao kad sam ga kupio Dinu 2 dio,gdje ima dosta mračnih scena i kontrasta i mogu samo reći "mrak".

 Uspoređujući ovaj monitor sa AMOLED zaslonom na Asus Vivobooku mišljenja sam da je što se tiče samog prikaza AMOLED nešto bolji(boje mi djeluju kao da su 12-bitne a ne 10) ali to je subjektivno mišljenje tako da to nemojte uzimati za referencu.Možda je do same veličine ekrana (16" 4K )pa se čini ili možda pričinjava razlika.

 Na kraju samo pohvale i preporuke za ovaj monitor koji je u samom vrhu svoje klase ali prilično paprene cijene.Vjerovatno sam možda nešto bitno i zaboravio ali ako te kolega još što zanima samo pitaj.

 Prebacite se s komentarima na: https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera-pitanja--odgovori/62866.aspx

...
15 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

S obzirom da radim od kuce na proljece sam si malo sredio radni prostor (stol).

Dolje je slika kako to izgleda:

 

- 2 monitora Xiaomi 34' UWQHD 144Hz. Monitori nisu u dual monitor setupu nego je svaki spojen na odvojeni komp

- lijevi monitor je spojen na privatni desktop koji je pod Moj PC

- desni monitor je spojen na sluzbeni laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon koji se vidi u lijevom uglu slike, Na njemu je Logitech kamera za potrebe video poziva jer vecina poslovne komunikacije ide preko MS Teams (chat i pozivi). Xiaomi nije bas idealan poslovni monitor (to je gaming monitor), ali kako sam htio da cijeli setup izgleda ujednaceno, a imao sam od prije jedan takav monitor, odlucio sam se ponovo za njega. A i s obzirom na posao koji radim za to je i vise nego dobar

- monitore sam stavio na nosac jer su njihova standardna postolja zauzimala previse prostora na stolu

- Logitech G915 tipkovnica i G502X Lightspeed mis. Samo jedna tipkovnica i mis koji rade na oba kompjutera. Ranije sam koristio G604 koji ima odlican feature, a to je da podrzava i Lightspeed i Bluetooth konekciju. Isto podrzava i tipkovnica i to je bio jedan od glavnih razloga sto sam se za nju odlucio (drugi je bio mehanicka i bezicna) jer pritiskom na jedan gumb sam mogao prebacivati izmedju kompova. Kako je G604 zbog svoje ocajne kvalitete izbacen iz upotrebe, a G502X ne podrzava Bluetooth intalirao sam Mouse Without Borders na oba kompa i taj SW fantasticno obavlja posao. Ponovo samo jednim pritiskom tipke prebacujem tipkovnicu i mis sa jednog kompa na drugi i to radi fantasticno

- gledao sam podlogu koja bi pokrila maximalno mogucu povrsinu stola i tu sam odlucio na Razer Gigantus V2 3XL koja je svojim dimenzijama najvise odgovarala

- slusalice koje vise su bezicne i koriste sa na laptopu dok su na desktupu zicane slusalice spojene na externu zvucnu karticu (isto se malo vidi na lijevom uglu slike)

 

Nisam bas raspolozen izvlaciti desktop kuciste i slikati unutarnje komponente, budem nekom drugom prilikom.

 

 

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
6 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

stigli napokon danas, iskreno na prvu sam se malo uplasio kako su maleni naspram Yamahe HS7 koje sam do danas koristio, ali booom , odlican sound, poigrao sam se malo sa EQ i toj to. 

 

predivni su, jedino mi je zao sto ih ne mogu vise upariti sa mojim Apollo Solo-om pa moram naci neko rijesenje kao i upogoniti svoje DT 990 Pro , nebih jednostavno direktno u komp, navikao sam na Audio Interface. 

 

a ako ne uspijem nista skontati, mozda padnu za Black Friday neke wireless sluske :) 

 

lp 

16 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Svega se skupilo...

 

 MQ3

GZF6

GB3Pro

GWU

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 12:17 (4mal).
16 godina
offline
Re: Slike vašeg Hardvera
Dell Precision 3581,najnoviji dodatak ovoj rastucoj kolekciji.

Kome treba solidan i kvalitetno uradjen laptop ima moju preporuku.

Ostatak clanova familije ce se obradovati kada im podijelim ove viskove uredjaja 😁

11 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Stari mišonja početo zezati pa uzeo novoga 


Razer Basilisk V3 Customizable Ergonomic

 

Fastest Switch

Chroma RGB Lighting

Optical 26K DPI Sensor

4-way Razer HyperScroll tilt wheel
Electronically actuated notched and free-spinning modes

13 godina
offline
Slike vašeg Hardvera

Svasta se nakupovalo u zadnjih mjesec dana.

Rabljena rtx 3080 , Rog STRIX 750w gold napajanje, pearless assassin mini,Note 13 PRO..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2024 11:39 (MGloc).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori, Slike vaših mobilnih uređaja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice