Paranormalno

poruka: 2.051
|
čitano: 390.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Paranormalno

Paranormalno je ovo što se događa sa cijenom nafte i burzama Namigiva

 

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
protjeran
offline
Paranormalno

Znanost može objasniti da mi je netko tko je zapravo nitko hodao po sobi? Jer sam bio sam. 100% sam siguran da nije nikog bilo osim mene u stanu. I normalno je da portafon počne pištati k'o lud, a da nitko osim mene to nije čuo?

Ne želim se svađati, samo želim saznati znanstveno objašnjenje za to.

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
moderator
offline
RE: Paranormalno
HappyD kaže...

Znanost može objasniti da mi je netko tko je zapravo nitko hodao po sobi? Jer sam bio sam.

Mozda si si umislio, mozda je to bio zvuk vjetra, mozda vrecice, mozda je netko nesto lupao po zidovima ili cijevima pa se tebi cinilo ko da ti zvukovi dolaze iz sobe. Tisuce je mogucih objasnjenja.

HappyD kaže...

100% sam siguran da nije nikog bilo osim mene u stanu.

Nisi se ni okrenuo - kako onda mozes biti 100% siguran da nikog osim tebe nije bilo u stanu? Osim toga, i da nikog nije bilo u stanu, to ne mijenja nista.

HappyD kaže...

I normalno je da portafon počne pištati k'o lud, a da nitko osim mene to nije čuo?

Mozda neki problem s tvojim portafonom? Znas, stvari nisu "bezgresne", pogotovo elektronicki uredjaji.

HappyD kaže...

Ne želim se svađati, samo želim saznati znanstveno objašnjenje za to.

"Znanstveno" objasnjenje za sto konkretno? Nema tu nista sto se ne bi moglo objasniti. A da se bilo sto sa sigurnoscu kaze da je bas "to i to" uzrok sto si ti mislio da ti netko hoda po sobi i sto ti je portafon pisao, za to nisi dao/prikupio dovoljno informacija da bi ti itko ista mogao reci. A neznanje ne moze biti izgovor za proglasavanje necega paranormalnim.
15 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

ma daj jučer sam sanjao da se moj prijatelj žvali sa mojom curom...to je paranormalno

joke,joke! :D

Ovako...prije nekoliko godina/mjeseci/tjedana/dana uvijek nešto radim lol.Nakon nekoliko godina ili mjeseci uvijek imam osjećaj da sam baš to ponovio...taj osjećaj me goni pola sata.ili se to desilo u snu ili se non-stop ponavlja.Ali baš sada kad mi se to desi,umjesto toga šta sam prije reko,rečem ili napravim nešto suprotno tome.Čini se da se sudbina može mjenjati!

16 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

Pozdrav!

Neznam kako bi zapoceo post pa evo odmah u glavu. ovi zvukovi sto neki spominju da cuju kad idu negdje ili po kuci to se i meni dogada ali ja mislim da je to samo nasa fantazija a sto se tice deja-vu-a to je sasvim druga prica. Znam jednom u osnovnoj mi se tako pocelo dogadati deja-vu i mislio sam upravo sto ova objasnjenja hoce reci, da je samo stvar u glavi ali to se pocelo toliko cesto dogadati da je to nenoramlno. I tako jednom pitam frendove je li se to njima dogada i kazem im deja-vu a oni blenuli u mene ko tele u sarena vrata. Kad sam im objasnio sta znaci pripovijedali su mi kako se to i njima dogadalo. Meni se zna dogoditi da prozivim dogadajkoji sam vec tri ili 4 puta dozivio i znam sta ce se dogoditi u iducih 10 sekundi. Ali ono sto mi je najbizarnije je da kad dozivljavam deja-vu nekad mogu promijeniti situaciju da se to ne dogodi sto bi se trebalo dogoditi a nekad jednostavno nemogu jer sve sto radit vodi do toga dogadaja koji se treba dogodit.

Ako je tko gledao X-Factor na njemackoj televiziji zna sta je prava strava i uzas.

Ove su sve rekonstrukcije provjerene i jako pomno rešaširane (na njemackom je pa tko ne razumije ce propsutiti nesto nejverovatno)

https://www.youtube.com/results?search_query=x-factor+unfassbare

a ovo mi je najsokantnije

 

uzivajte!!

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
16 godina
offline
RE: Paranormalno
FuSiOnfromENTERPLAY kaže...

ma daj jučer sam sanjao da se moj prijatelj žvali sa mojom curom...to je paranormalno

joke,joke! :D

Ovako...prije nekoliko godina/mjeseci/tjedana/dana uvijek nešto radim lol.Nakon nekoliko godina ili mjeseci uvijek imam osjećaj da sam baš to ponovio...taj osjećaj me goni pola sata.ili se to desilo u snu ili se non-stop ponavlja.Ali baš sada kad mi se to desi,umjesto toga šta sam prije reko,rečem ili napravim nešto suprotno tome.Čini se da se sudbina može mjenjati!

Neka se vrati u 119. minutu tekme ak je mogućePlač
Danas sam trebao biti s kumom u Beču, a nisam-to je paranormalno.

fusi, i ja ponekad neke stvari predosjećam ili ih se sjećam kao da su se već dogodile, a nisu. Točno kao da mi se neka stvar već dogodila, znam cijeli tijek zbivanja i proživljavam ga na dva načina, kao malo prije napisano (nerealano ili mistično, uglavnom paranormalno) i realno, stvarno sudjelujući u tom aktu života svojim postupcima ali bez utjecanja na ono za što znam de će se dogoditi sekudnu kasnije. Ne znam kak to opisati drugačije.
Postoji mistika i razne neobjašnjive stvari koje graniče s maštom, ako bi to mogli tako nazvati.
Neka pati koga smeta.....
16 godina
offline
RE: Paranormalno
M4r10 kaže...
Ne znam jel je to slučajnost ili kaj.... ali konstantno (više puta tjedno, nekad i dvaput dnevno) dok prolazim kraj ulične rasvjete, žarulja se ugasi. ali samo u trenutku dok se ja približavam ili prolazim kraj nje, ili sam se udaljih kojih 15 m. Nekad zna biti jedna te ista žarulja, nekad opet neke druge žarulje... Ne znam kaj je to... možda ništa nebjašnjivo, ali ja, eto, to objasniti ne znam.
 
Meni se ista stvar događa. Lampa se pali/gasi točno kad prođem kod nekog mjesta i uvijek tako, očito da sam ja uzrok. Mislim da je to da nekog magnetskog ili bioelektričnog polja koje tijelo stvara pa ako je dovoljno jako, a neke lampe su osjetljive na to iz nekog razloga gase se i pale.
Niš se ne brinem kad sam ja uzrok, barem znam šta se događa :D
Najjače mi je kad šetam sa frendom i prolazimo kraj jedne lampe, meni je na većoj udaljenosti upaljena i onda se ugasi kada priđem bliže, a frendu se ugasi na veću udaljenost, a onda se upali, a kad smo zajedno kad priđemo blizu lampa počne treperati, kao da nezna dal da se ugasi ili ne :)

Kad sam bio kod tog frenda jednom (koji mi je inaće pričao kako mu se non stop po kući događaju čudne stvari) samo su mu odjednom pale knjige sa stola, nije bilo ni vjetra ni ničega, mi ih nismo dirali. Ja sam se totalno uplašio, a i on isto. Rekao je da mu se dogodilo da mu se potpuno zatvorena vrata odjednom otvore i sl.

Meni se također ponekad čini da mi netko hoda po kući iako znam da nema nikoga. Redovito pročešljam kuću nakon toga čisto reda radi.


BTW, ne postoji paranormalno, sve je to normalno čim se događa xD
16 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

Sjetio sam se jos neceg sto bi se moglo nazvati paranoramlno. Je li vam se ikad ucinilo u nekim situacijama pogotovo kad se neka nesreca upravo dogada da se vrijeme uspori (onak malo). Meni se to vise puta dogodilo. Npr u skoli jedan je mali trcao hodnikom i gledam kako trci i onak odjednom se vrijeme uspori i u sekundi se ispred njega vrata otvore i on se glavom spuca u njih. Mali je dozivio potres mozga to me tako sokiralo. I tako jednom kad sam sa tetkom u autu bio i kad smo dozivjeli prometnu potpuno isto srecom nije nam nista bilo. Je li se vama kad to dogada.

 

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paranormalno

da to mi se isto dogodilo. a sad sam se sjetio da se i meni desilo da stvari same padnu od sebe, il da se desi neko sranje

16 godina
offline
RE: Paranormalno

Ako je istina da su svi ljudi na neki način psihički povezani (Astral i sl. stvari) i da je svijest neovisna o vremenu (objašnjava proroke i sl.) onda bi to mogli lako objasniti. Tvoja je podsvjest vjerojatno znala što bi se moglo dogoditi jer sama ne ovisi o vremenu i zna što će se dogoditi i tvoj mozak je dobio impuls da će se nešto gadno dogoditi, a pošto je vrijeme relativno (ovisno o situaciji čini se da prolazi sporije ili brže) tebi se činilo da to dugo traje.

 

Ja osobno mislim da su proricanje budućnosti (proroci, snovi, deja vu i sl.), telepatija, telekineza, "rengenski" vid i slične "nenormalne" pojave ustvari dio svih nas ali pošto nismo još na dovoljno visokoj ljestvici razvoja neznamo to koristiti.

 

To bi bilo kao da imate komp i u njega stavite npr zvučnu karticu, a ne instalirate drivere za nju. Vi je imate, ali je neznate koristiti. Tako isto i mozak, tko zna šta se sve nalazi u njemu i koji su sve potencijali samo mi nemamo drivere za taj hardver, a tu i tamo se rodi neki čovjek koji može djelomično koristiti to ili se dogodi situacija da se neki takav dio mozga na trenutak probudi.

 

 

15 godina
offline
RE: Paranormalno

Sam si napisao da u oba slučaja nisi ustao, nego da si nastavio spavati.

San i java su se pomiješali i to je to.

 

16 godina
protjeran
offline
Paranormalno

Ako meni kažeš, nisam nastavio spavati nego sam ostao ležati u krevetu skroz budan oko 45 min.

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
offline
Paranormalno

Ma ja si sve te situacije kad kao znam sto ce se dogodit, jednostavno objasnjavam! Evo ovako:

1. dogodi se cijeli DejaVu

2. dogadjaj prodje, ali ja tijekom tog dogadjaja zapravo ne znam sto ce se sljedece dogodit!

3. nakon sto dogadjaj prodje, mozak mi kaze da sam ja to vec jednom prozivio, i da sam ja kao sve znao sto ce se dogodit

4. ja onda cijelog zivota imam osjecaj da sam znao sto ce se dogodit, ali zapravo nisam!


Eto, to je mije objasnjenje!

 

Ali nesto drugo je meni jako zanimljivo! Ja dok sanjam, cesto sam u snu svjestan da sanjam i onda mogu svojevoljno radit u snu sta ja hocu, pa onda cesto radim neke gluposti, jer znam da mi se nista ne moze dogodit!! Isto tako ako nesto sanjam sto mi se nesvidja, ja se na silu probudim, sam sebe probudim iz sna!! Ne znam uvijek da sanjam (znam da sanjam u nekih 20% slucajeva!)!

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paranormalno
 HappyD kaže...

Ako meni kažeš, nisam nastavio spavati nego sam ostao ležati u krevetu skroz budan oko 45 min.

 a u takvim situacijama treba pokušat prebrodit strah (iako je to vrlo teško) i baš pogledat dal ima čega....baš zato što se nikada nikome nije ništa dogodilo i što sigurno nebi ništa vidio... Evo imam jedan primjer od nedavno. Bio sam u sobi i grao GRID (sam) u kasnim noćnim satima Osmijeh...i odjednom čujem kao da neko kao da struže po mojim ulaznim vratima. Zanemarim to (jer nisam htio izgubiti na omiljenoj stazi Osmijeh) nakon 10sec opet se ponovilo ali sada još jače te se pojavio zvuk kao da netko hoda u šuškavoj jakni po doma...moram priznat da me bilo strah...i onda mi je odjenom nešto puhnulo u glavu ....ma hebeš sve ostavio ja grid, izašo iz sobe (rekoh: ajde sad da te vidim faco)...dođem do ulaznih vrata....i naravno nema ničega. ali sam čuo nekakvo zveckanje u haustoru koje je bilo sve slabije i slabije (živim u zgradi)....    nebih htio da se to opet ponoviIznenađen      
....I da zaboravio sam reći da sam te večeri ostavio novu majicu preko stolice....ujutro kad sam se probudio - majice nije bilo....nitko je nije vidio....od toga je prošlo mjesec dana i još je nismo našli.   (još smo se doba zezali- pa kud su baš uzeli novi Nike majicu, zašto nisu neku jeftiniju...Smijeh)
bobo desmra
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2008 12:41 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paranormalno
Assassin kaže...

Ali nesto drugo je meni jako zanimljivo! Ja dok sanjam, cesto sam u snu svjestan da sanjam i onda mogu svojevoljno radit u snu sta ja hocu, pa onda cesto radim neke gluposti, jer znam da mi se nista ne moze dogodit!! Isto tako ako nesto sanjam sto mi se nesvidja, ja se na silu probudim, sam sebe probudim iz sna!! Ne znam uvijek da sanjam (znam da sanjam u nekih 20% slucajeva!)!

 To ti se zove lucidni san i moze se trenirati da budes svjestan toga sto sanjas. Bilo je i na Rubu znanosti o toj temi. kazu da mozes kontrolirati sta god hoces u snu i da se covjek vise odmori nego kad obicno sanja ili spava bez sna. Osobno mi se jos nikad nije dogodilo da mogu upravljati snom ali sam znao da sanjam parputa.
"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2008 13:13 (nikodormius).
15 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

I meni se to nekad zanlo dešavat, imaš li neki link o tome?

16 godina
offline
RE: Paranormalno
nikodormius kaže...
Assassin kaže...

Ali nesto drugo je meni jako zanimljivo! Ja dok sanjam, cesto sam u snu svjestan da sanjam i onda mogu svojevoljno radit u snu sta ja hocu, pa onda cesto radim neke gluposti, jer znam da mi se nista ne moze dogodit!! Isto tako ako nesto sanjam sto mi se nesvidja, ja se na silu probudim, sam sebe probudim iz sna!! Ne znam uvijek da sanjam (znam da sanjam u nekih 20% slucajeva!)!

 To ti se zove lucidni san i moze se trenirati da budes svjestan toga sto sanjas. Bilo je i na Rubu znanosti o toj temi. kazu da mozes kontrolirati sta god hoces u snu i da se covjek vise odmori nego kad obicno sanja ili spava bez sna. Osobno mi se jos nikad nije dogodilo da mogu upravljati snom ali sam znao da sanjam parputa.
Pa ja se bas ne sjecam da sam nesto treniro, al eto cesto mi se to dogadja! 
Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
protjeran
offline
RE: Paranormalno
nedIm kaže...

I meni se to nekad zanlo dešavat, imaš li neki link o tome?

 Zna se i meni desiti ponekad, imaš link o treniranju?
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paranormalno

i meni se par puta to događalo sa snovima,uglavnom se nalazim u nekom autu/motoru.prvih par puta nisam znao da sanjam,pa sam polako vozioOsmijehal nakon nekoliko puta sam bio svjestan svega,i vozio sam neki žuti suzuki po graduSmijehpremoćno,radim šta oću,znam da mi ništa ne može bit-najbolja simulacija koju sam ikad igraoSmijeh

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si u onih 8% koji slušaju pravu glazbu, kopiraj ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

Evo kako lucidno sanjati :) http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreaming sa Wikipedije.

Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

ja mislim da je to sve u našoj mašti da se ništaod toga što ste nabrojali u zadnje tri tsrane stvarno događa.

 

5 gh procesor Nvidia 8600 2 gg ram-a 250 gg hard disk
16 godina
protjeran
offline
RE: Paranormalno
SOS kaže...

Evo kako lucidno sanjati :) http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreaming sa Wikipedije.

 Hvala, SOS! SmijehSmijehSmijeh
Jedva čekam da si sam kupim i sastavim najjači komp u kvartu!!!
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
protjeran
offline
RE: Paranormalno

@mbaksa

oko 5-10% slucajeva prijavljenih (stvarnih) paranormalnih pojava nikad nije objasnjeno. U tu skupinu spadaju kojekakve komunikacije s duhovima, prirodni fenomeni, nemoguci za objasniti, razna predskazanja, itd. Kreni od nam znanog primjera Medugorja, ali procitaj barem gospine poruke i to postavi na vremensku ljestvicu, nemoras biti vjernik da bi shvatio.

Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Paranormalno
bestia kaže...

Kreni od nam znanog primjera Medugorja, ali procitaj barem gospine poruke i to postavi na vremensku ljestvicu, nemoras biti vjernik da bi shvatio.

 De pojasni ovo, nist ne kuzim!
Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paranormalno
Wow! Prejaka tema, stvarno me obuzela jeza dok sam citao neke postove.. :D Mogu samo reci, da sam i ja imao taj slucaj sa lucidnim snom, i dejavu-znam sta ce biti poslije.. :P U zadnjih nekoliko mjeseci se stvarno nesjecam da sam ista sanjao, a dejavu ako se i desi toliko mi je normalno da ga ni neosjetim, tj pitam se da li je to bio deja vu ili ne.. :P Al bas mi je dobro sto nesanjam vise niss.. :D
You cannot change your fate, no man can...
16 godina
moderator
offline
RE: Paranormalno
Vido kaže...

Ako je istina da su svi ljudi na neki način psihički povezani (Astral i sl. stvari) i da je svijest neovisna o vremenu (objašnjava proroke i sl.) onda bi to mogli lako objasniti.

Ne znam koliko smisla ima ici raditi teorije na temelju neceg za sto ne znamo je li tocno ili nije - to je logicka pogreska. Znaci, moras stati na ovome "ako je istina" i prvo utvrditi je li istina ili nije pa tek onda ici u daljnja razglabanja.

A "proroci" su sve samo ne neobjasnjivi. Vise je to stvar ljudi koji interpretiraju prorocanstva i koji ce dogadjaje koji se jesu dogodili, a koji nemaju nikakve veze s prorocanstvima. ugurati u prorocanstva. Prorocanstva su zbog toga uvijek neprecizna, neodredjena, kako bi se njima moglo manipulirati.

Glede svijesti, ne postoji razlog zbog kojeg bismo smatrali da je odvojena od mozga - upravo suprotno, sve sto znamo o nama i svijetu govori nam da je svijest funkcija mozga. Jedino sto ne podrzava to su upitna osobna svjedocanstva pojedinaca koji imaju neke interese u tome. Ili koji jednostavno izmisljalju.

 

Vido kaže...

Ja osobno mislim da su proricanje budućnosti (proroci, snovi, deja vu i sl.), telepatija, telekineza, "rengenski" vid i slične "nenormalne" pojave ustvari dio svih nas ali pošto nismo još na dovoljno visokoj ljestvici razvoja neznamo to koristiti.

Kad se i jedna jedina takva pojava demonstrira ili dokaze u kontroliranim uvjetima (PS deja vu ne spada u paranormalne pojave), onda ces moci na taj nacin pricati o tome - da smo preglupi i prenesposobni da te pojave mozemo i sami "proizvoditi". U medjuvremenu savjetujem posjecivanje edukativne stranice www.randi.org koja sadrzava brojne provjerene informacije o svemu tome.

 

Vido kaže...

To bi bilo kao da imate komp i u njega stavite npr zvučnu karticu, a ne instalirate drivere za nju. Vi je imate, ali je neznate koristiti. Tako isto i mozak, tko zna šta se sve nalazi u njemu i koji su sve potencijali samo mi nemamo drivere za taj hardver, a tu i tamo se rodi neki čovjek koji može djelomično koristiti to ili se dogodi situacija da se neki takav dio mozga na trenutak probudi.

Takav covjek se jos nije rodio (ako govorimo o ovim paranormalnim glupostima) - svi do zadnjeg su ili prevaranti ili su sami uvjereni da posjeduju neke sposobnosti koje ne posjeduju.

A mogao bi malo vise razmisliti o analogiji s kompjuterom - naime, mozes ti imati instalirane i drivere za zvucnu karticu, ali ako je nemas u racunalu - badava ti sve to. Ti polazis od pogresne pretpostavke (ista ona logicka pogreska o kojoj sam pricao na pocetku) i na temelju nje gradis teorije. Ne postoje naznake da bi covjek imao mogucnosti telepatije, telekineze, proricanja mogucnosti, rengenskog vida itd. i ti ne mozes pretpostaviti da je to tocno i onda ici tvrdit da nama samo nedostaje driver.
16 godina
moderator
offline
RE: Paranormalno
bestia kaže...

@mbaksa

oko 5-10% slucajeva prijavljenih (stvarnih) paranormalnih pojava nikad nije objasnjeno.

Ne znam odokud si izvukao tu "statistiku", no ovo ce ti vjerojatno doci kao hladan tus - to jednostavno nije istina. Ako je nesto "prijavljeno" ne znaci da je i stvarno. Ako nesto nije objasnjeno, ne znaci da je stvarno. Ima bezbroj pobijenih paranormalnih pojava i tocno nula dokazanih.

bestia kaže...

U tu skupinu spadaju kojekakve komunikacije s duhovima, prirodni fenomeni, nemoguci za objasniti, razna predskazanja, itd. Kreni od nam znanog primjera Medugorja, ali procitaj barem gospine poruke i to postavi na vremensku ljestvicu, nemoras biti vjernik da bi shvatio.

Komunikacije s duhovima? LOL! Ajd si malo potrazi na YouTubeu filmice James Randija (a imas i druge takve ljude) u kojima on testira razgovaranje s duhovima - svi do zadnjeg ne samo da nisu dokazali da mogu razgovarati s duhovima, nego uopce nisu ni bili uvjerljivi. Ako se naucis tih par tehnika (tipa cold reading i sl.) i ti i ja mozemo razgovarati s duhovima, jednako kao i pravi mediji (varalice).

PS otkad su prorodni fenomeni paranormalni? Belji se To je oksimoron.

bestia kaže...

Kreni od nam znanog primjera Medugorja, ali procitaj barem gospine poruke i to postavi na vremensku ljestvicu, nemoras biti vjernik da bi shvatio.

Ne znam za nikakve Gospine poruke. Znam samo za poruke koje su izmislili i zapisali ljudi u svrhu vjerskog turizma.
16 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

Dečki, a jel to što koristite za doživljaj paranormalnih pojava jeftinije od nove PC igre?

 

Ne da mi se iskeširati Algoritmu 350kn za Alone in the Dark, pa ako imate nešto jeftinije za popiti ili gutnuti ili šmrknuti, ja bih to rado probao.

 

Hvala

 

Namigiva

Cenzuriranje odražava nečiji nedostatak samopouzdanja, jer samo sitne duše i impotentni se plaše malih napisa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paranormalno
mbaksa kaže...

Komunikacije s duhovima? LOL! Ajd si malo potrazi na YouTubeu filmice James Randija (a imas i druge takve ljude)

 
Ne samo James Randi (on je tata svemu tome) i ne samo YouTube, već knjige i osobito Michael Shermer ( www.skeptic.com ), te armija sljedbenika i kolega.

Već sam u temi o vanzemaljcima preporučio knjigu Carla Sagana "Svijet progonjen demonima - znanost kao svjetlost u mraku", njegovo posljednje djelo i jednako bitno za čovječanstvo kao "Cosmos", evo vam link za info i kupnju (ne radim za tu knjižaru Osmijeh) odrecite se par pizza i cole pa kupite i čitajte. Sagan razbucava vanzemaljce, krugove u žitu, ukazanja, demone, itd. ili bar postavlja temelj za zdravo razmišljanje, a Shermer i Randi, prije i poslije Saganove smrti dalje rade svoj posao kako treba.

Cenzuriranje odražava nečiji nedostatak samopouzdanja, jer samo sitne duše i impotentni se plaše malih napisa.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2008 15:15 (Faerdhur).
16 godina
neaktivan
offline
Paranormalno

Za globalne paranormalne događaje u koje nas žele uvjeriti svjetski močnici (kako kapitalistički tako vjerski) preporučio bih svima dobar dokumentarac na tu temu. Pogledati ga možete ovdje. Na stranici ima i prijevod tako da nepoznavanje engleskog nije prepreka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2008 15:39 (Kizmar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice