Nosite li sat?

poruka: 3.061
|
čitano: 1.115.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
Štupser kaže...
Ne nosim.Smisao sata u današnje vrijeme je kao i ogrlica, narukvica...Šminka i pokazivanje socijalnog statusa.A ni jedno ni drugo mi nije bitno.Potonje čak i nepoželjno.Ali mi nije problem dati novce za dobru klavijaturu.Eto, svaka budala ima svoje veselje

Za neurotipične osobe doista je sat danas više kao nakit.

 

No onima koji imaju ADHD sat je nužan, jer bez sata ne mogu pratiti protok vremena. I još im služi ko nakit. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 21:59 (mbaksa).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Sat kao modni dodatak za mene def nije, vec ima funkciju. Vrijeme ne pratim na mobitelu, a ni datum. Za to imam 2 sata, oba Sectora, jedan metalni, drugi kozni remen koje nosim kako mi se koji svidi. Koristim mob iskljucivo za pozive, whatsapp i stvarno iznimnk za mailove. Cak i pored kreveta imam old school vekericu iliti alarm, tako da i tu mob otpada.
Ima ekipe kaj fura sat kao modu i to je ok. Drugi investiraju u satove, pa i nešto uspiju zaraditi. Al reći da je sat samo moda je po meni promašeno.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
11 godina
offline
Nosite li sat?

Vrijeme za vrste koje zive " kratko" kao ljudi ne postoji i posto smo ga izmislili, to je drustveni kontrukt, koncept.

 

Da bi to ikako pojmili, treba nam analogni sat, a ne neki digital broj na ekranu fakin mobitela koji nas pila.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ma sat je sve..i ukras,modni dodatak i naravno pokazuje vrijeme..u doba digitalizacije malo analognog nije na odmet!
Ma vidi ti te ljepote!!
AUDIOFIL
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@volegradele

 

Lajkam sat. Jel može još koja slika?

Koji je to model?

 

dzg
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Rekao bih da je to Tissot Seastar (1000 CHRONOGRAPH)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 0:28 (Korny1603987).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Shaka111 kaže...
marinnn kaže...
Korny1603987 kaže...

Trebao si s Alija naručiti, toliko ima načina da se smanji cifra, a uključen je i PDV. I moj 6200 je koštao preko 200 eurića pa sam na kraju platio 1300 kn sve zajedno u 2022. godini.

Također, radi se o istom satu. Nema San Martin mnogo ovakvih plavih satova s Tudorovim kazaljkama, kockastih 12 oznaka sata i s 300 metara vodonepropunosti.

 

 

 Ipak nije isti od kolege ima manje crown guardove, ne kopira rolex. Ima ga i na aliju https://www.aliexpress.com/item/1005005569672800.html

 Ovaj sat ne "kopira" rolex nego je homage Tudor Pelagosu...

 

Preko aliexpressa je 300€ i upitno hoće li biti još i na to carina.

Dok je na watchdives i san martin stranici 220€ i imaš popust 25€ s kodom. 

 Nismo se razumili, omaž je tudora, ali su mu crown guardovi isti ka na rolex submarineru.
AliEx bi treba imat carinu i pdv u cijeni.

16 godina
offline
Nosite li sat?

Kupiti Timex Marlin 34mm s njihove eu stranice za 199 eurića ili korišteni Poljot De Luxe 35 mm za  cca 130 USD s Ebaya ili Etsya ?

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Moj glas ide za Timex :)

16 godina
offline
Nosite li sat?

Inače aliexpress ima od 12.6. popust. Kuponi vrijede od vikenda pa je moguće već staviti u "korpu", aktivirati kupone, švrljati internet za one serijske ključeve za još više pogodnosti.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Stao mi Seiko chronograph neki dan i promjenim mu bateriju međutim mrtva priroda.Izvučem krunicu i vratim pa normalno radi pola dana ili više i opet ista priča.Jel tko mijenjao cijeli mehanizam na satu?koliko bi to ispalo i dal se isplati na satu starom preko 13 godina?Našao novi mehanizam za 30 eura cca ali kolko ce uzeti urar nezz?!U međuvremenu piknuo nekaj novo da smirim strasti  .Metalni remen mi više uopće ne paše na ruci nakon kože i silikona tak da čekam krajnji izgled.

 

 

 

Stari Stari
Novi Novi
Sa+neta Sa+neta
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 0:00 (ZGamer).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Ekipa odakle je najpovoljnije i najbolje naručivati Casio G-Shock? 

Pikirao sam si par komada za ljeto koji mi se sviđaju, a nisam siguran s kojom trgovinom najbolje prođem u smislu cijene i kasnije podrške; vidim Irisimo sa ok cijenama, jel su oni pouzdani?

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Bichanich

 

Frendač, kupovao sam u ovdje. Nema sa njima problema, sve se brzo riješi. A, za customer support, ne znam. Ne, obavljaju ga oni. Nego, servisi.

Najbolje da za ovakvo pitanje se obratiš ekipi sa foruma koji je specijaliziran baš za to.

 

----------

 

Nego, mene bi zanimalo nekaj drugo. Npr. za isti model sata. Konkretno, za Tissot Prx.

Naime, zanimalo bi me, da li je razlika između automatika i kvarcnog, samo u tome, koji se na koji način pokreće ili su pak i sami satni mehanizimi različiti????

???

 

Kolega, morrisoN?

 

dzg
13 godina
online
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

@Bichanich

 

Frendač, kupovao sam u ovdje. Nema sa njima problema, sve se brzo riješi. A, za customer support, ne znam. Ne, obavljaju ga oni. Nego, servisi.

Najbolje da za ovakvo pitanje se obratiš ekipi sa foruma koji je specijaliziran baš za to.

 

----------

 

Nego, mene bi zanimalo nekaj drugo. Npr. za isti model sata. Konkretno, za Tissot Prx.

Naime, zanimalo bi me, da li je razlika između automatika i kvarcnog, samo u tome, koji se na koji način pokreće ili su pak i sami satni mehanizimi različiti????

???

 

Kolega, morrisoN?

 

 na ovo ti mogu ja odgovorit.

Da, razlika između automatik PRX i kvarc PRX je u mehanizmu i brojčaniku dok je metalni remen identičan.

Kvarcni mehanizam i automatik se razlikuju dosta tako da to nije ni slično.

 

Po meni se isplati uzeti kvarcni PRX. Ako želiš pogledaj si i Citizen Tsuyosa - vrlo sličan model vizualno s automatskim mehanizmom i safirnim staklom.

 

 

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Bichanich kaže...

Ekipa odakle je najpovoljnije i najbolje naručivati Casio G-Shock? 

Pikirao sam si par komada za ljeto koji mi se sviđaju, a nisam siguran s kojom trgovinom najbolje prođem u smislu cijene i kasnije podrške; vidim Irisimo sa ok cijenama, jel su oni pouzdani?

 Kao što je i kolega već naveo, preporuka je Svijet Medija. Kod nas je Svijet Media najjeftiniji za G Shock. Baš imaju dobre cijene i zna dodatno biti na popustima.

 

Uvijek postoji opcija da provjeriš izvana negdje, na eBayu ima jedan španjolski store koji prodaje povoljno, ali po mom iskustvu je mala razlika u usporedbi sa Svijet Medija, a i čekaš duže da dođe.

 

 

14 godina
offline
Nosite li sat?

ja gledam na Creationu, dolaze mi unutar tjedan dana (i s carinjenjem):

 

evo G-šokera (od najskupljeg):

 

https://www.creationwatches.com/products/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=G-Shock&page=1&sort=3d

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Nosite li sat?

Vase misljenje o ovom satu https://www.tissotwatches.com/en-en/t1166173605200.html ? Hvala.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@marionezi82

 

Tissot je dobar brend. Sviđa mi se raspored kazaljki i brojčanika. Prolazi kao muški sat.

Drugo je mislim stvar ukusa i dubljenjeg znanja o satovima.

Naime, ne žikim se u satne mehanizme, a osobno ne volim kronografe, prevelike satove i crno boja mi nije baš nekaj na ovome modelu.

 

Kupuj.

 

dzg
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Seiko za sve :)
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...
Seiko za sve :)

 Gdje si ga kupio i koja cijena?

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZGamer kaže...

Stao mi Seiko chronograph neki dan i promjenim mu bateriju međutim mrtva priroda.Izvučem krunicu i vratim pa normalno radi pola dana ili više i opet ista priča.Jel tko mijenjao cijeli mehanizam na satu?koliko bi to ispalo i dal se isplati na satu starom preko 13 godina?Našao novi mehanizam za 30 eura cca ali kolko ce uzeti urar nezz?!U međuvremenu piknuo nekaj novo da smirim strasti  .Metalni remen mi više uopće ne paše na ruci nakon kože i silikona tak da čekam krajnji izgled.

 

 

 

Ako si mehanički spretan, najbolje je da zamjenu mehanizma napraviš sam. Sam postupak nije pretjerano kompliciran, a potreban alat lako se kupi na Aliju. Nedavno sam bez prethodnog iskustva i nakon par pregleda tutoriala na Youtubeu promijenio mehanizam (Myota 2035) na ženinom satu. Inače urari naplaćuju oko 50-60€ zamjenu mehanizma ukoliko se radi o kronografu, a oko 30€ košta zamjene klasičnih mehanizama poput gore spomenute Myote 2035. Iz tog razloga upitna je isplativost popravka quartz satova kod urara, pogotovo ako je i ostatak sata u kozmetički lošem stanju. Moje mišljenje je da je isplativije kupiti novi sat iz npr. Casio Edifice serije, Steeldive SD1970 ili nešto slično s NH35 mehanizmom i safirnim staklom. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 22:50 (nkdz).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Hmm,hvala budem vidio kaj i kako pa i sam mislim da je neisplativo 

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
emerik kaže...
MedO1337 kaže...
Seiko za sve :)

 Gdje si ga kupio i koja cijena?

 Kupio sam na stranici Uhrenlounge.de.

 

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-prospex-divers-automatic-200m-new-turtle-save-the-ocean-special-edition-vol-4-king-tortuga-manta-ray-srpe39k1-24880

 

Dosta dobra stranica za kupovanje novih satova. Cijena je inače bila 640 eura, kao i sada, a odmah je uračunat i neki popust od 10 posto. Ja sam se javio njima na WhatsApp da sam zainteresiran za kupnju i dali su mi dodatni popust. Sve u svemu, ispalo je 520 eura, što je u tom trenutku bilo najjeftinije na tržištu za novi King Turtle Manta Ray.

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...
emerik kaže...
MedO1337 kaže...
Seiko za sve :)

 Gdje si ga kupio i koja cijena?

 Kupio sam na stranici Uhrenlounge.de.

 

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-prospex-divers-automatic-200m-new-turtle-save-the-ocean-special-edition-vol-4-king-tortuga-manta-ray-srpe39k1-24880

 

Dosta dobra stranica za kupovanje novih satova. Cijena je inače bila 640 eura, kao i sada, a odmah je uračunat i neki popust od 10 posto. Ja sam se javio njima na WhatsApp da sam zainteresiran za kupnju i dali su mi dodatni popust. Sve u svemu, ispalo je 520 eura, što je u tom trenutku bilo najjeftinije na tržištu za novi King Turtle Manta Ray.

 Hvala, zivis u DE ili si narucivao i postom u HR? Ako je dolazilo postom, koliko si platio osiguranje i dostavu?

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
emerik kaže...
MedO1337 kaže...
emerik kaže...
MedO1337 kaže...
Seiko za sve :)

 Gdje si ga kupio i koja cijena?

 Kupio sam na stranici Uhrenlounge.de.

 

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-prospex-divers-automatic-200m-new-turtle-save-the-ocean-special-edition-vol-4-king-tortuga-manta-ray-srpe39k1-24880

 

Dosta dobra stranica za kupovanje novih satova. Cijena je inače bila 640 eura, kao i sada, a odmah je uračunat i neki popust od 10 posto. Ja sam se javio njima na WhatsApp da sam zainteresiran za kupnju i dali su mi dodatni popust. Sve u svemu, ispalo je 520 eura, što je u tom trenutku bilo najjeftinije na tržištu za novi King Turtle Manta Ray.

 Hvala, zivis u DE ili si narucivao i postom u HR? Ako je dolazilo postom, koliko si platio osiguranje i dostavu?

 Živim u Zagrebu. Dostava je besplatna bila, šalju DHL-om, pa kod nas preuzme HP, dosta brzo došlo za oko 3/4 dana od narudžbe.

Paket je osiguran s njihove strane, piše točno u uvjetima slanja - die Ware ist in voller Höhe versichert (roba je kasko osigurana), tak da tu isto nemaš brige :) platiš i dobiš, to ti je to.


16 godina
offline
Nosite li sat?

 
Ja sam se zagrijao sa ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 18:48 (Korny1603987).
15 godina
offline
Nosite li sat?

Letnji beater

Dirty dosen
14 godina
offline
Nosite li sat?

Da, ponovo sam krenuo nosit sat. I to drveni

6 godina
offline
Nosite li sat?

Ja piknuo danas Tissot PRX quartz, plavi. Tako jednostavan, a tako prekrasan (meni jelte).

13 godina
online
Re: Nosite li sat?
icek_picek kaže...

Ja piknuo danas Tissot PRX quartz, plavi. Tako jednostavan, a tako prekrasan (meni jelte).

 pa baci koju sliku 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice