Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.102.190
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...
Ja se nenadano počastio s kinezom nakon dugo vremena i nakon što sam po tko zna koji put rekao da neću vise kineze :S


Koliko će ostat kod mene, Boga pitaj. Ali je i više nego odličan.

 Ništa mu ne fali, pored Citizena, Seika, Invicte par modela, Marine Militare imam kineza par komada, Parnisa i 2 Paganija, ne fali im ništa...pokazuju točno vrijeme, lijepo leže na ruci i ne žuljaju jako žep 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Ja u zadnje vrjeme gledam malo ove wolbrook, baš imaju fora modela. inače nisam chrono tip ali njihovi su baš fora

Dirty dosen
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
@Veliki Brat

Ima nešto u ovoj usporedbi kineskih satova sa bižuterijom u svijetu nakita. Sat je i statusni simbol. Ali ako je nekome status prosječno radnički balkanski, onda kinezi ne izgledaju toliko neprikladno.
Radno okruženje i stil odjevanja su povezani sa statusom. Teško da je na biznismenima i sl. za očekivati bilo koji kineski sat.

@KORNY

Seiko ipak ima safirna stakla. Bar na Prospex seriji solarnih divera, koji su oko 3000kn. Mislim da dolaze u 38.5 mm i 42.5 mm. Ti solarni su vjerovatno jedino što bi sebi gledao od Seiko, jer nisam još primjetio da oni rade obične quartz.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 10:07 (ALVIN).
10 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Pitanje za informiranije od mene: kakve su mogućnosti današnjih satova što se tiče mjerenja krvnog tlaka (monitoring srca)? Gledam uzeti nešto do 50€, a da opet nije narukvica i da ima funkciju mjerenja tlaka.

Ovako nešto:

https://www.aliexpress.com/item/1005004301198981.html

https://www.aliexpress.com/item/1005006259486360.html

https://www.hgspot.hr/pametni-sat-blackview-x5-crni

Isplativo?

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Ja još nisam vidio da ikoji od tih pametnih satova dobro mjeri tlak,za te stvari tlakomjer od stotinjak eura je car

4 godine
offline
Nosite li sat?

Ja sam prestao nositi sat. Skužio sam da me nepotrebno opterećuje. Npr. smartwatch baca stalno neke notifikacije, snima podatke koji mi nisu bitni (npr. koga briga koliko se krećeš dnevno - ako ti je frka, treniraj, reguliraj prehranu i važi se). Uglavnom, imam osjećaj da smo se kao vrsta navukli kao najokorjeliji ovisnici na notifikacije potaknute našom znatiželjom - "što je stiglo". A ono što je stiglo je zapravo samo "loop" koji nas drži sve vezanijima.

Kap koja je prelila čašu je da mi se upalila tetiva pa mi je još i više pasalo bez smartwatcha (zato je i u oglasima), ali to ne mora biti povezano s nošenjem sata.

 

Inače imam i analogni koji mi je drastično ljepši i teži :)

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Hrabar.Dabar kaže...

Ja sam prestao nositi sat. Skužio sam da me nepotrebno opterećuje. Npr. smartwatch baca stalno neke notifikacije, snima podatke koji mi nisu bitni (npr. koga briga koliko se krećeš dnevno - ako ti je frka, treniraj, reguliraj prehranu i važi se). Uglavnom, imam osjećaj da smo se kao vrsta navukli kao najokorjeliji ovisnici na notifikacije potaknute našom znatiželjom - "što je stiglo". A ono što je stiglo je zapravo samo "loop" koji nas drži sve vezanijima.

Kap koja je prelila čašu je da mi se upalila tetiva pa mi je još i više pasalo bez smartwatcha (zato je i u oglasima), ali to ne mora biti povezano s nošenjem sata.

 

Inače imam i analogni koji mi je drastično ljepši i teži :)

 Nisi ga onda nikada niti nosio kako spada, ja ga ne skidam sa sebe već 30tak godina, spavam sa njim, plivam, tuširam, ne skidam čak ni kad Je*** 

 

To ti je ili jesi ili nisi, nema tu cile mile 

 

Sretan Vam Božić ljudi

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
isuckatthisgame kaže...

Pitanje za informiranije od mene: kakve su mogućnosti današnjih satova što se tiče mjerenja krvnog tlaka (monitoring srca)? Gledam uzeti nešto do 50€, a da opet nije narukvica i da ima funkciju mjerenja tlaka.

Ovako nešto:

https://www.aliexpress.com/item/1005004301198981.html

https://www.aliexpress.com/item/1005006259486360.html

https://www.hgspot.hr/pametni-sat-blackview-x5-crni

Isplativo?

 Koliko sam ja čuo, tu funkciju imaju samo kao prevaru, neki ŽNJ modeli pametnih satova, poput lažne funkcije. To je maksimalno neprecizno i nepouzdano. Po nekoj logici treba stisnuti ruku gore, zato postoji pumpica kojom napumpaju i stegnu.

Druga stvar je zasićenost krvi kisikom (SpO2), to ima sada većina pametnih satova, mada neki sumnjaju da je i to relativno neprecizno i nepouzdano.

Hrabar.Dabar kaže...

Ja sam prestao nositi sat. Skužio sam da me nepotrebno opterećuje. Npr. smartwatch baca stalno neke notifikacije, snima podatke koji mi nisu bitni (npr. koga briga koliko se krećeš dnevno - ako ti je frka, treniraj, reguliraj prehranu i važi se). Uglavnom, imam osjećaj da smo se kao vrsta navukli kao najokorjeliji ovisnici na notifikacije potaknute našom znatiželjom - "što je stiglo". A ono što je stiglo je zapravo samo "loop" koji nas drži sve vezanijima.

Kap koja je prelila čašu je da mi se upalila tetiva pa mi je još i više pasalo bez smartwatcha (zato je i u oglasima), ali to ne mora biti povezano s nošenjem sata.

 

Inače imam i analogni koji mi je drastično ljepši i teži :)

 Kada sam i nosio smartwatch sam poisključivao sve funkcije koje se moglo, i nisam bio stalno povezan bluetoothom. Jedino što mi je stalno radilo je brojanje koraka, uz uobičajene funkcije sata.

Meni se nije dalo voditi računa o punjenu, i smartwatch sam doživljavao poput neke igračke, nekako neozbiljan dojam ostavlja sa tim paljenjem i gašenjem ekrana. Pa ga trebaš pričekati da se upali ekran, pa ponekad se ne upali jer si slabo okrenuo ruku. Stalno im je ekran crn, to mi izgleda premrtvo, a ako staviš da je stalno upaljen to guta bateriju prebrzo.

 

Ipak je dosta toga do tradicije, klase, klasike, brenda, statusa.....kad nosiš smartwatch to je kao da si robot, žrtva tehnologije tamo gdje se i ne treba biti, tehnološki fanatik. Pripadnik budućnosti koja se raspada, i nosi jedno umjetno sumorno vrijeme.

16 mjeseci
offline
Re: Nosite li sat?
Nažalost nikakve osim ako ne želiš nositi vrlo nezgrapne (i poprilično skupe satove) kao što je npr.

https://omronhealthcare.com/products/heartguide-wearable-blood-pressure-monitor-bp8000m/

koji je jedan od rijetkih koji je prošao kliničke studije i prihvatljivo je pouzdan.
Uoči da ispod remena ima manžetu koja se kao i kod klasičnog tlakomjera napuhuje. Omron je profi proizvođač medicinske opreme/tlakomjera.

Postoje neke ideje da se krvni tlak mjeri na druge načine npr. optički, mjerenjem širenja kapilara u koži ali za sada je to poprilično nepouzdano i mjerenja su u najmanju ruku daleko od zadovoljavajućih.


On topic, redovito nosim Garmin Venu 2+, križanac smart/fitness/outdoor satova.
Sve manje-vise radi ok, uz očekivane anomalije (može ga se prevariti namjerno ili nenamjerno pa daje kriva mjerenja). EKG mjerenje u EU nije omogućeno iako ima tu opciju, samo u SAD-u radi.
16 godina
offline
Nosite li sat?

Pametne funkcije imaju smisla za sportaše. Ali i tu većinom ne treba puni smartwatch, dovoljno je kupiti one sportske narukvice koje se spajaju s mobitelom preko bluetootha. 

Alvine, uvijek predlažem ljudima Amazfit Neo. Ima sve odlike starog Casio digitalca iz 90ih, a ujedno ima i sve opcije Xiaomi-Huawei-Amazfit narukvica. Možeš ga naštimati kao što si rekao, ali čak i kada radi cijelo vrijeme puni se svaka 3-4 tjedna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 19:49 (Korny1603987).
14 godina
offline
Nosite li sat?

Lista, statistika, najpopularnijih satova, ovisno o broju koliko se o kojemu pričalo, ili ih spomenulo na Redditu, subreddit r/Watches.  LINK na reddit temu. Direktan LINK na listu od 110 satova.

Seiko ima dosta popularnih modela, dok je Citizen izgleda prilično nepopularan, valjda jer forsiraju uglavnom satove 42mm+.

Vidim da većina proizvođača ima bar jedan diver stil sata.

 

@Korny

Poznat mi je taj Neo, razmatrao sam ga, ali me više općenito ne zanimaju takvi satovi. Ima taj retro izgled, ali malo previše u širinu ako se dobro sjećam, više i od Casio recimo modela W-217h.

Male su mu i znamenke datuma.

Zanimljivo da se izgleda povukao sa tržišta, nema ga više koliko vidim po našim online trgovinama.

 

 

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Neo je star već koju godinu. Bilo je zadnjih mjeseci da bi mogao nastati Neo 2. Amazfit se možda razočarao jer su vidjeli da stari casio digitalci i nadalje imaju jebene prodajne rezultate. Mislili su da mogu napraviti sat sličan Casio 007 Royale i na to staviti sve moderne pametne funkcije te dobiti win-win kombinaciju te dobiti stotine tisuća kupaca koji žele nove mogućnosti u klasičnom digitalcu.

Ili je bio loš marketing ili na nešto nisu mislili jer mnogi ljudi nisu nikad niti čuli za Amazfit Neo. A ljubitelji modernih satova su ga gledali kao na ružni digitalac.

 

U toj priči jedina sretna osoba sam ja osobno jer je to upravo ono što sam htio imati. Nisam htio ženskasti "modni" band/narukvicu nego sam htio tipični digitalac koji će biti neprimjetan, a ima sve ono što mi treba dok trčim okolo. Pravi pametni satovi su preveliki i preskupi za nešto što se može lagano uništiti. Ovaj Neo je veoma lagan plastični sat, može pasti na asfalt, mogu se tuširati s njim, a koštao je za današnje uvjete bagatelnih 250 kuna. Doslovno nemam prigovora i uopće ne znam s čime ću ga zamijeniti kada dođe vrijeme. Možda ću na ebayu ili amazonu kupiti neki ostatak s izgubljenog skladišta.

14 godina
offline
Nosite li sat?

Najsličniji Neu bi iz Casio kolekcije bio WS-1400H koji se reklamira za trčanje, i dolazi u 4 izbora boje. Također ima dosta duguljast oblik u širinu. Čak 10 godina trajanja baterije, prije nego li ju treba zamjeniti. Ako se rijetko koristi svijetlo, onda i duže. Ima par dugmadi više, pogledati reviews na youtube.

Drugi, jednostavniji, a sličan oblikom bi mu bio spomenuti retro stil W-217H. To je malo veća verzija od onih tradicionalnih malih Casio satova kojih ima dosta modela, i ima veće brojeve.

Oba su do oko 250 kn.

 

Ono što mogu reći je da Neo ima kvalitetniji remen. Ovaj od WS-1400H je meni bio krut i neudoban kad sam ga isprobao u trgovini, jedino da sam ga probao nositi dosta labavo, ali to ne volim.

Remenove od ova 2 Casia bih si zamjenio, improvizirajući nešto od nekih naručenih silikonskih.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Niti blizu. Ovo su tipični Casio satovi. Nemaju konekciju na android i nemaju pripadajuću aplikaciju s modernim fitness postavkama.

NEO se može programirati putem aplikacije i staviti u njega što god treba. Upravo je to sukus tog modela. Izgleda kao digitalac, ali ima sve mogućnosti modernog fitness sata.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 16:59 (Korny1603987).
14 godina
offline
Nosite li sat?

Evo dvije slike sa Berny field satom. Zadovoljan. Ugodna mi je narukvica, skinuo sam čak 5 linkova uz najšire mikro podešavanje, i to mi idealno paše na mojih 16.8 cm zgloba.

Izmjerio sam i dial nekih satova. Ovaj Seiko sa Berny vanjštinom ima 32mm promjer, puno veći MRW-200 ima samo 31mm promjer diala, a Casio Duro diver koji je ukupno 44 mm, ima 33mm promjer diala.

Meni veličina djeluje ok i ovako na kratke rukave, možda bih radije da je 2-3 mm veći, ali uz ovako velik dial bi to onda možda i preširoko djelovalo.

 

 

16 godina
moderator
online
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...

Meni veličina djeluje ok i ovako na kratke rukave, možda bih radije da je 2-3 mm veći, ali uz ovako velik dial bi to onda možda i preširoko djelovalo.

Ovako sa slika, njegova veličina čini se idealna za tvoju ruku. Ja bih rado da na mojoj ruci izgleda kao na tvojoj (ja nisam vadio ni jedan link).  Rekao bih da bi bilo lošije da je veći, jer bi onda lice na tvojoj ruci izgledalo pomalo glomazno. Meni je u dolasku 39-milimetarski titanijski Tandorio, za kojeg se nadam da će mi veličinom biti OK (samo šteta što ne dolazi na titanijskoj narukvici).

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Tandorio 39mm je sigurno automatik, inače bih ga već zamjetio i zabilježio.

Titanijumska narukvica je valjda jedina metalna koju bih nosio, zbog težine, a i tamnija boja mi je plus.

Kako si zadovoljan svojim, si mu detektirao koju manu ? Je li mu lume cijelu noć vidljiv ? Možda si za siću uzmem malu UV lampicu.

16 godina
moderator
online
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Tandorio 39mm je sigurno automatik, inače bih ga već zamjetio i zabilježio.

Yes, ovaj (sterilno lice), upecao sam ga na Cyber Mondayu za 52 eura. Baš sam htio automatik, jer imam tri kvarcna sata i ne da mi se kupovati još kvarcnih satova (možda u budućnosti, dok se ispraksiram u zamjenama baterija ).

 

ALVIN kaže...
Titanijumska narukvica je valjda jedina metalna koju bih nosio, zbog težine, a i tamnija boja mi je plus.

Tako je i kod mene. Imam osjetljivu kožu i obične metalne narukvice mi naprave "udubljenja" u ruci, tako da sat na običnoj metalnoj narukvici nosim najviše nekoliko sati, a ako ću sat nositi "cijeli dan", onda ili Berny na titanijskoj, ili neki drugi na silikonskoj (ili eventualno dvodijelnoj najlonskoj).

 

ALVIN kaže...
Kako si zadovoljan svojim, si mu detektirao koju manu ? Je li mu lume cijelu noć vidljiv ? Možda si za siću uzmem malu UV lampicu.

U dolasku je, u Overseasovom skladištu, sutra bi mi trebao biti dostavljen.

 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Mislio sam na Seiko Berny field sat. U vezi njega.
Čuo sam da mu je lume odličan, uglavnom na kazaljkama, ali opet nije baš na nivou seikovog lumibrite, koji je otprilike najbolji od svih.
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Nisam do sada vidio sva moguća lume rješenja, ali Seestern S434 ima najbolje što sam vidio dosada. Uđem tamni hodnik i svijetli bezel, brojevi, debele kazaljke. Premaz je onaj bijeli pa svijetli plavom bojom.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
16 godina
moderator
online
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Mislio sam na Seiko Berny field sat. U vezi njega.
Čuo sam da mu je lume odličan, uglavnom na kazaljkama, ali opet nije baš na nivou seikovog lumibrite, koji je otprilike najbolji od svih.

Koliko se sjećam, na mom satu je inicijalno vrlo jak, ali relativno kratko traje.

 

A evo onog titanijskog mehaničkog safirnog Tandorija. Za moju ruku daleko bolja veličina nego Berny - 39 naspram 37,5 mm, a i nešto je deblji. Doduše, ne bih se žalio da je milimetar-dva veći, a milimetar tanji (iako, za nositi ga na NATO narukvici ovih 39 mm mi se čini kao sasvim dovoljna veličina). Težina? Sam sat teži 45,65 g, na kožnom remencu na kojem je došao teži 57,76 g, a na ovoj silikonskoj narukvici na kojoj je na slikama 61,57 g (na NATO narukvici 60,33 g). Nije loše za mehanički sat - lakši je od tipičnih kvarcnih čeličnih kronografova. Lice mu je vrlo čitko, čitkije čak i nego zelenom Bernyju (a i ono je vrlo čitko). Na lume nisam baš obraćao pažnju, čini mi se dosta slab. Ima i screw-down krunicu. Dvije me stvari smetaju (nekoga bi smetao i lume, no meni je to sporedno) - to što ne postoji opcija s titanijskom narukvicom (ova kožna koja je došla s njim zapravo nije loša, s obzirom na cijenu sata, no ne nosim kožne jer ih se ne smije prati) te se zveckanje rotora jače čuje nego kod satova od nehrđajućeg čelika s istim mehanizmom (NH35). U konačnici, dosta sam zadovoljan ovim satom, samo se nadam da će Tandorio napraviti i titanijsku narukvicu za njega pa da je kupim i stavim sat na nju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 11:24 (mbaksa).
11 godina
offline
Nosite li sat?

Ima li netko iskustva sa kupovanjem satova putem stranice timestore.hr?


Cijene su im niže od ostalih trgovina ali ne mogu naći nekih iskustava na webu.

Sa stranicom se sve čini OK ali ne bi htio kupiti lažnjak ili imat problema budući da bi potencijalno uzimao nešto za poklon.

 

Hvala!

6 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Mene to isto zanima jer sam isto gledao neki sat na istoj stranici.

Jedino što sam našao sa jednog drugog foruma da je osoba naručila i sve je prošlo ok.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nova prinova - Seiko SLA MM300.

Nadam se da je ludost sada završila :D
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Svaka osoba sa mm300 nakon par mjeseci. uff malo je velik možda da kupim nešto manje =) =)

Dirty dosen
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Na ruci je subjektivni dojam da je manji od kornjače iako možda na papiru tako ne izgleda. Najviše bih ga usporedio da se nosi kao SKX ili noviji 5KX.

Jedino je dosta debeo i težak. Ajde ta debljina nije strašna jer se nekako "utopi" u ruku pa se ne kuži puno, ali na težinu se potrebno naviknuti..

U svakom slučaju, nemam neko veliko zapešće, ali lijepo se nosi. A sad dokle će biti zanimljiv, vidjet ćemo :)

Srećom nisam kupio po retail cijeni
16 godina
offline
Nosite li sat?

meni na tom modelu velicina nije problem, nego debljina i tezina s metalom

 

na nekom tropicu/wafflu ili ljetnom laganom remenu mi puno bolje lezi

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Zato se kupi sat promjera 38mm i "mirna Bosna".

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...

Koliko se sjećam, na mom satu je inicijalno vrlo jak, ali relativno kratko traje.

 

A evo onog titanijskog mehaničkog safirnog Tandorija. Za moju ruku daleko bolja veličina nego Berny - 39 naspram 37,5 mm, a i nešto je deblji. Doduše, ne bih se žalio da je milimetar-dva veći, a milimetar tanji (iako, za nositi ga na NATO narukvici ovih 39 mm mi se čini kao sasvim dovoljna veličina). Težina? Sam sat teži 45,65 g, na kožnom remencu na kojem je došao teži 57,76 g, a na ovoj silikonskoj narukvici na kojoj je na slikama 61,57 g (na NATO narukvici 60,33 g). Nije loše za mehanički sat - lakši je od tipičnih kvarcnih čeličnih kronografova. Lice mu je vrlo čitko, čitkije čak i nego zelenom Bernyju (a i ono je vrlo čitko). Na lume nisam baš obraćao pažnju, čini mi se dosta slab. Ima i screw-down krunicu. Dvije me stvari smetaju (nekoga bi smetao i lume, no meni je to sporedno) - to što ne postoji opcija s titanijskom narukvicom (ova kožna koja je došla s njim zapravo nije loša, s obzirom na cijenu sata, no ne nosim kožne jer ih se ne smije prati) te se zveckanje rotora jače čuje nego kod satova od nehrđajućeg čelika s istim mehanizmom (NH35). U konačnici, dosta sam zadovoljan ovim satom, samo se nadam da će Tandorio napraviti i titanijsku narukvicu za njega pa da je kupim i stavim sat na nju.

 

 Ma da, lume ni meni nije neka bitna stavka. Evo imam sat mjesec dana, i još nisam ozbiljnije testirao lume, što znači da me očito i ne zanima.

Inače moj Berny kasni 12 sekundi na mjesec, čime mi je najnetočniji u kolekciji, tako da je to mom primjerku mala mana.

 

Ovaj tvoj Tandorio ti dobro stoji i na gumenom remenu, i NATO narukvici. Veličina paše. Stvarno je odlično pregledan, i težina ok za mehanički sat.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 17:14 (ALVIN).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice