ZyXL P-600

poruka: 10
|
čitano: 2.601
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
ZyXL P-600
pitanje

Imam ZyXl P-600 za sada radi Ok i Internet i MAXTV

Da li je pametno u postavkama modema ukljuciti vatrozid, ako da na koji nacin, ako ne iz kojeg razloga ne?

Napomena:Koristim BitDefender Total Security 2008

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZyXL P-600

pa pametno je ako znaš konfigurirat. Ja imam sličan model, P660. Firewall uključiš tako da pod security u meniju ideš na Firewall i klikneš kvačicu Enable. Onda bi trebao konfigurirati pravila, tj. klikni na tab Rules.... Tu se određuju pravila šta će se pustit a šta odbiti. A neznaš to konfigurirat, bolje da ga ostaviš isključenoga

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ZyXL P-600
autorov komentar

Zahvaljujem se na odgovoru.U tome je i problem sto se ne kuzim.

Jos jedno pitanje vezano za modem.

Da li je pozeljno gasiti modem ( jer ima tu mogucnost) ili da je stalno pod naponom.

Naime kad ga ugasim i drugi dan upalim sa internetom je sve OK ali MAXTV ne prepoznaje.Svaki puta moram nakratko isstekati T-Com resiver iz struje. Nakon automaskog skeniranja kanala  opet je sve OK.To malo duze traje.

Ako ne ugasim modem tih problema nema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZyXL P-600

dal prije nego što ugasiš modem ugasiš maxtv prijemnik, il samo iščupaš modem dok maxtv radi?

15 godina
neaktivan
offline
ZyXL P-600

Nemaš potrebe gasiti router svaki dan, on bi trebao raditi non-stop.. Ugasi ga jedino ako izbivaš od kuće na duže vrijeme.. Stavi samo wlan zaštitu dati se nitko ne može spojiti i to je to... ostavi router da radi...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZyXL P-600

A gle, ako krivo konfiguriraš Firewall na routeru neće ti niš raditi.... a i kod svake promjene IP adrese (lokalne), ili portova firewall se mora ponovno konfigurirati. Ja mislim da nema potrebe za takvim firewallom u nekim malim obiteljskim mrežama sa 2-3 spojenih uređaja. Ali ako želiš, rado ću ti objasniti kako.

Ono šta trebaš je, ako imaš WLAN, obavezno staviti WPA zaštitu, (ne WEP koji je nesiguran, nego WPA). Ljudi često samo sakre svoj SSID, stave MAC zaštitu i misle da su sigurni. Neki pametniji koriste i WEP, ali neznaju da se sve ovo troje može probiti u roku manjem od pola sata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 15:07 (Jazzfan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ZyXL P-600
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Da imas pravo.Prije sam imo D-Link koji nije imo prekidac za gasenje.Stalno je radio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: ZyXL P-600
autorov komentar

Zahvaljujem na odgovoru.Kratko i jasno ne dirati firewall.

A sto se tice WPA zastite molim za sire pojasnjenje.

Hvala

15 godina
neaktivan
offline
RE: ZyXL P-600
autorov komentar

Gasim ovim redom: TV prijemnik zatim MAXTV resiver i na kraju modem.

16 godina
neaktivan
offline
ZyXL P-600
prihvaćeno rješenje

To ti uopće nije teško...

 


1. Skini ovu zakrpu ako koristiš windows XP: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=662BB74D-E7C1-48D6-95EE-1459234F4483&displaylang=en        (ili instaliraj SP3).

2. Logiraj se u router
3. Odi na Security->Wireless LAN u meniju
4. Pod Security, stavi Security Mode na WPA2-PSK

5. Upiši šifru (Pre-Shared Key). Šifra mora imati najmanje 8 znakova.

6. Klikni na Apply

 

 

 

I to bi bilo to... A ako ne želiš ili iz nekog razloga nemožeš skinuti zakrpu, onda odaberi WPA-PSK umjesto WPA2-PSK

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 22:03 (Jazzfan).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice