TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

poruka: 221
|
čitano: 104.405
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

svaka 3m 1 dB (kod kvalitetnijeg kabela).

3dB = duplo slabiji signal.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O
pitam se onda čemu kupovati kablove i vanjske antene ako jačina signala pada..... hmmm? Da li se to može iskompenzirati jakom antenom - ima u linksu ona omnica za 999,00 kn
the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
MirkoXXX kaže...
pitam se onda čemu kupovati kablove i vanjske antene ako jačina signala pada..... hmmm? Da li se to može iskompenzirati jakom antenom - ima u linksu ona omnica za 999,00 kn

Kabel moras stavit, ali stavis metar, dva. A ne 15. Ako imas signal -40dB ili -43dB tu nema tolike razlike u "brzini". Bez obzira sto je -43dB dvostruko jaci signal. Kuis? Sve je to "pet crtica" i 54Mbps u 802.11g :)

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

bok, može pomoć... da li se mogu spojit na frendov net, ma flet pa bi djelili troškove. on je udaljen nekih 300 m... ako se mogu spojit, što mi sve treba? (kakva kartica, antena... )

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
toma-ka, jel imas opticku vidljivost sa frendom?
TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

da, imam optičku vidljivost... samo je neko drvo između kuća...

13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

usmjerena antena+ airlive wl 1700 usb i miran si

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Imam jedno pitanje????  Jel ovo kaj vrijedi???  http://www.aukcije.hr/item.php?id=1763222&cat=41

 

HVala!

the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O
Vrijedi..dobra investicija
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
MirkoXXX kaže...

Imam jedno pitanje????  Jel ovo kaj vrijedi???  http://www.aukcije.hr/item.php?id=1763222&cat=41

 

HVala!

Frajer veli da je 20db, a na stranici proizvođača piše 14 i drugačija slika. {#} Hmmmm???

the quieter you become the more you are able to hear
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
ima 14, znaci lik je dokazao da vara, ako ti bas treba imas ju u protisu za neznatno vise pitanja.
TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
vise para*
jos spavam
TD za glupost
12 godina
protjeran
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Evo bila penzija danas pa idem po airlive 1700. ako sve upali za par sati se od doma spojim i javim vam poboljšanje ako ga ima....?

the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
EXOCET kaže...

Sta bi se desilo kada bih upogonio ovo cudo.Kakve bi bile posljedice.

Dobio bi tumor mozga u roku od jucer.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O
Evo kupio airlive. signal skočio sa jedne na 4-5 crtica. dobra brzina. zadovoljan. hvala majstore...
the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O
Pozz,ovako-namjeravan pribacit komp iz dnevnog u sobu,ali nedirat ruter iz dnevnog i uzet neki wlan usb stíck pa se iz sobe spojit na ruter puten wifi-a,zanima me oće bit kakvih problema jer su između dva zida,nisu debeli starinski nego normalni?
Pošto se priko mob mogu spojit iz sobe na ruter u dnevnom,smatran da nebi tribalo bit problema,varan li se?
I taj usb koji namjeravan kupit,dolazi li on možda priko tcoma,tj.može li se on uzet priko tcoma?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
19ivan50 kaže...
Pozz,ovako-namjeravan pribacit komp iz dnevnog u sobu,ali nedirat ruter iz dnevnog i uzet neki wlan usb stíck pa se iz sobe spojit na ruter puten wifi-a,zanima me oće bit kakvih problema jer su između dva zida,nisu debeli starinski nego normalni?
Pošto se priko mob mogu spojit iz sobe na ruter u dnevnom,smatran da nebi tribalo bit problema,varan li se?
I taj usb koji namjeravan kupit,dolazi li on možda priko tcoma,tj.može li se on uzet priko tcoma?

od t-coma ne uzimaj stick jer je smeće...Za kućnu upotrebu kupiš neki jednostavni D-linkov stick(cijene im idu od 150 kn pa nadalje)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 / - / beta.bassfeverfm.com - / http://www.universe-hosting.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Znači od tcoma je toliko loš?
Nije da mí triba nešto posebno,brzina mi je 4mb/s pa neznan koliko gore može?
ivan
16 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
19ivan50 kaže...
Znači od tcoma je toliko loš?
Nije da mí triba nešto posebno,brzina mi je 4mb/s pa neznan koliko gore može?

Sta god da stavis proc ce.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Bok.Molim vas da mi pomognete :)   Naime,totalno sam neupucena,ne racunajuci ovo malo danas prikupljenih informacija...Koristim vec skoro dvije godine vip-ov mobilni internet koji je preskup,pa sam pocela razmisljati o nekom isplatljivijem rijesenju.Nemam kucni telefon,niti prikljucak,ne bih ga niti uvodila za sada :( kuca je malo izolirana,sa laptopa ponekad vidim jednu-dvije mreze,ali preslabe i zakljucane :( Ne znam koliki su dometi tih antena,dali bi se isplatilo kupovati,a mozda i necu naci neku otkljucanu mrezu...Od susjeda sa kojima sam na ''ti'' nitko nema internet,uglavnom su to stariji ljudi.Tetka mi zivi u kuci do mene,max 50 metara udaljenosti i ima kucni telefon,pa sam razmisljala uvesti kod nje internet,uredno placati svoj dio racuna i svi sretni i zadovoljni.Ona je pretplatnik Optima telekoma i danas sam njih kontaktirala,moguce je uvesti adsl,medjutim ta oprema kod njih je preskupa ako se ne ide na ugovor od 24 mjeseca,a posto ce racuni dolaziti na njeno ime,ne bih zeljela se vezati ugovorom,pogotovo ne tako dugim...Sad mene zanima dali je moguce da ja to sama kupim jeftinije i sto sve moram kupiti :/   pa da Optimi platim samo prikljucak od 500-tinjak kuna.Nemam pojma dali ste me razumjeli,iskreno se nadam da jeste :)   zaista sam neupucena,nemam pojma sto sve trebam kupiti,spojiti,napraviti da bi to funkcioniralo i MOLIM VAS da mi objasnite,kao totalnom laiku,sto i jesam.Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

bez ugovora se ne isplati nista...al taj internet kosta cca 100 kn mjesecno ako je neograniceno surfanje i brzina od 4 mbit...te 2 godine ti produ brzo a neznam sad kakva su ti primanja al vjerojatno neces ni osjetit tih 100 kn...a ovo kad kupujes svoju opremu to mislim da se ne moze

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 19:39 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

ovako, vec neko vrijeme imam net preko susjeda koji ima antenu na krovu koja je usmjerena prema jednom serveru.ima nas oko 40 na tom serveru.ja imam usb stick airlive 1600.signal koji dobivam od susjeda je jako dobar.e sad,na pocetku sam imao slabiji stick i brzina skidanja mi je bila oko 300 kb/s.kasnije sam kupio taj airlive i skocila je brzina na otprilike 1 mb/s.i tako je to bilo neko vrijeme i onda je odjedanput pala na 200,300 kb.nismo ni ja ni susjed znali u cemu je problem.i tako sam imao mjesecima kad je jedan dan ponovo ubrzao a susjed mi je rekao da je premjestio modem iz jedne sobe u drugu koja je blize meni.ali nije ni to dugo trajalo.vec drugi dan ponovo je pala na tih 200,300.Net mi se iskljucio na sekundu i odmah sam se natrag povezao i vise nije bio brz.Susjed je rekao da nije nista radio a i vjerujem mu jer nebi stigao tako brzo premjestit sve to jer kazem,odmah sam se povezao natrag.

jel mozda zna netko u cemu bi bio problem?dal bi ista dobio time kad bi npr kupio router?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Molio bih preporuku PCI wireless kartice.

Udaljenost PC od rutera: 10m (+1 zid).

Volio bih da ima dobru konekciju i da ne dolazi do pucanja veze.

Hitno je !

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

pozdrav trebap bi pomoc Nedavno sam kupio edimax nano usb wirless adapter i radilo je ok kod mene doma ali posto sam se preselio asd mi zna prekidati signal a treba mi za gaming internet.

udaljenost  2 zida normalne velicine i  10 m

i kad vec otvaram temu susjeda od te moje tete di sam se preselio ima tcom flat internet udaljena 200 m  nema kuca samo ova u kojoj sam ja i onda njezina kako bi se mogao spojiti kod nje citam ali nisam neki lik pa sam vidio da ima usmjerene antene pomoc molim.

I jos jedno pitanje sto je to AP stalo ga spominjete a ja nikako da skontam sta je to i dali je moguce te usmjerene antene spojiti na kompjuter pa odasiljat prema ruteru ili od rutera samo moze ici ?

hvala unaprijed na odgovorima

Pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

hvala na odgovorima mah cekam vec tjedan dana :(

Pero
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Tražim savjet za karticu u dva slučaja i jedno pitanje.

 

1. slučaj kod mene.

 

Udaljenost od rutera 2-3m. Nema ni nekih prepreka, router je u hodniku PC u sobi. Dakle samo vrata i zid. Router je sx763, Super G 108Mbps. Cijena, ne više od 150kn. Može u Futura-IT ili Links dućan.

 

 

2. slučaj kod frenda.

 

PC na katu, router dolje. Dijagonalna udaljenost od PCa do Routera je možda nekih 4-6m. Između se nalaze zid od terace koji je malo deblji, i još dva tanka zida. Dosad je koristio USB D-link, ali nije funkcionirao kako treba, zatvorena vrata bi mu ometala signal i pucao bi. Kartica iz Linksa, do 150kn

 

U oba slučaja su bitne performanse jer se igraju online FPS igre.

 

 

E sad pitanje. Da li je bolje spojit PC(gdje se igra) sa Ethernet kabelom, a laptopom se spajat Wi-Fiom. Dolazi li do zagušenja ako su dva wirelessa? Na laptopu je g adapter, dakle ide na 54Mbps.

 

 

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 0:13 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

Bar odgovorite na ovo pitanje. Kartice sam izabra.

 

Da li je bolje spojit PC(gdje se igra) sa Ethernet kabelom, a laptopom se spajat Wi-Fiom. Dolazi li do zagušenja ako su dva wirelessa? Na laptopu je g adapter, dakle ide na 54Mbps. Modem sx763, Super G 108Mbps.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O
srusila sam sistem na lapt i sad mi neće internet da konektuje preko wireless, nikako mi ne očita koje mreže imaju
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

evo imam pitanje..sada neznam jel ovo spada ovdje..btw..dosla mi rodbina iz zagreba sa laptopom..spoje mi se na ruter i non stop su na youtube,codu i ta sr*nja..mogu li im ja kako ograničit brzinu...npr. na nekih 50 kb/0..jer meni je onda internet totalno spor..uopce nemrem bit na njemu a glupo mi ga je ugasit...

www.youtube.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
aza kaže...
srusila sam sistem na lapt i sad mi neće internet da konektuje preko wireless, nikako mi ne očita koje mreže imaju

 moraš instalirat wireless karticu u laptopu i da li ti je možda ugašena na gumbu u laptopu ima lampica kao antena.

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice