T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.339.893
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koliko znam, budu ti digli cijenu tarife na onu koja bi bila bez Magente.
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Koliko znam, budu ti digli cijenu tarife na onu koja bi bila bez Magente.

 Sad sam razgovarao telefonski s agentom..

Uzeo sam Samsung Galaxy A52s 5G s M1 tarifom na Magentu, rata 212 kn 24 mj.

 

Morao bih platiti +45 kn mjesečno za sva 24mjeseca mobitela i pretplate, u roku ODMAH,  dakle 1.080 kn. 

Pa gdje nađe tu cifru....

 

Ye****a ih Magenta..samo navuku čovjeka na zlo.

Još ću si izračunati isplati li mi se.

 

******Hm, sad vidim paket 100 programa na osnovnom, mogu birati jedan Arena, HBO, prošireni koje mogu mijenjati svaki mjesec...

Cijena 256,50 kn/mj. uz Magentu. https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/paketi#three

Još dodam jedan IPTV prijemnik, i opet me izađe 100kn manje nego sam ranije plaćao.

 

Kad bih mogao isposlovati bar 30 kn manje, a da nemam opciju + paket programa po izboru, bilo bi super.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Znam da meni nisu ništa naplatili i ostala mi je tarifa samo povećana za iznos bez magente.
Doduše, ja sam imao raskid bez plaćanja penala jer su me zajebavali sa fiksnom linijom i uvođenjem optike.

Ovo tvoje mi izgleda kao da ti nude i raskid za mobilnu.
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
Znam da meni nisu ništa naplatili i ostala mi je tarifa samo povećana za iznos bez magente.

To je i meni čovjek izračunao.

Uzeo sam mobitel i tarifu, pa je cijena takva.

 

Tarifa bez Magente

 

Tarifa s Magentom

 

S tim, da je sad pretplata za mob 65kn, ja sam ugovorio po 60 kn.

 

Taman je tu negdje razlika, 45 kn više svaki mjesec.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2022 20:23 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
..

Morao bih platiti +45 kn mjesečno za sva 24mjeseca mobitela i pretplate, u roku ODMAH,  dakle 1.080 kn. 

Pa gdje nađe tu cifru....

..

-netočno, tj ako ti je točno tako agent rekao, tad je to netočno .. tj možeš i dalje otplaćivati uređaj na rate ili platiti jednokratno, biraš ti, ne oni (oni samo to traže.. zakon).

+ a btw, prije nego nešto uzmeš lakše je razmisliti nego kasnije pokušati otkazivati-raskidati, jeftinije i sl. dok su klasične opcije zapravo jednostavne ali s bezbroj kombinacija upravo zato da te zbune i vrlo rijetko korisnik zna na koji iznos mjesečnog računa je upravo sklopio ugovor(nu).. ili povezivanje kao magenta i sl. (pogotovo navlakuša bez ugovorne..).

 

+ drugi netočan dio, možeš otkazati telefon, no to je sad neisplativo tj uobičajena cijena je 10kn a kad si pod ugovornom i moraš izabrati neki paket tad je problem ako nema takvog paketa, tj dozvoljavaju promjenu na više ali ne na niže (penali i sl.). .. dok opet zakon, više ni jedna usluga nije vezana s drugom, tj možeš uzeti pojedinu, no to je stvar u startu, dok ugovaraš, ne kad si već pod ugovornom.. pa sačekaš do isteka, tj ne zaletavaj se navlakušama i izborom nepotrebnog, planiraj malo dugoročnije itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže.....

-netočno, tj ako ti je točno tako agent rekao, tad je to netočno .. tj možeš i dalje otplaćivati uređaj na rate ili platiti jednokratno, biraš ti, ne oni (oni samo to traže.. zakon).

+ a btw, prije nego nešto uzmeš lakše je razmisliti nego kasnije pokušati otkazivati-raskidati, jeftinije i sl. dok su klasične opcije zapravo jednostavne ali s bezbroj kombinacija upravo zato da te zbune i vrlo rijetko korisnik zna na koji iznos mjesečnog računa je upravo sklopio ugovor(nu).. ili povezivanje kao magenta i sl. (pogotovo navlakuša bez ugovorne..).

 

+ drugi netočan dio, možeš otkazati telefon, no to je sad neisplativo tj uobičajena cijena je 10kn a kad si pod ugovornom i moraš izabrati neki paket tad je problem ako nema takvog paketa, tj dozvoljavaju promjenu na više ali ne na niže (penali i sl.). .. dok opet zakon, više ni jedna usluga nije vezana s drugom, tj možeš uzeti pojedinu, no to je stvar u startu, dok ugovaraš, ne kad si već pod ugovornom.. pa sačekaš do isteka, tj ne zaletavaj se navlakušama i izborom nepotrebnog, planiraj malo dugoročnije itd.

Prika !

Nismo se razumjeli odn. vjerojatno nisam sve objasnio.

Odmah sam mu rekao da bih ostao kod njih na pretplati, kako bih preduhitrio njegov odgovor o raskidu ugovora i jednokratnom plaćanju poziva, sms, gigabajta, otplate mobitela.

 

To bi me izašlo kao SV. Petra kajgana.

 

Časno izjavih da volim T-com, te da bih ostao s mobitelom kod njih i otplaćivao pretplatu, ponadavši se da će cifra raskida Magente biti niža.

Magenta je kao što znaš vezana s MAX tv paketima, internetom i mobitelom. (ili sam se prevario..hmm možda postoji Magenta za TV, internet, a ova za mobitel je druga Magenta nevezana za MAx tv i internet)

Čovjek je izvukao tu cifru, kao što rekoh, ne znam iz čega, dupeta vjerojatno.

 

Lijepo 45 kn x24 mj, "odmah" na sljedećem računu, reče humanoid.

Nema ni opcije da plaćam +45 kn mjesečno za tarifu i mob.

 

Pošto sam za života tamo sreo/čuo svakakvih budaletina, ali i pametnih ljudi, napisat ću prigovor, imam još vremena do isteka IPTV-a i interneta.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 6:04 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ajd se prvo odluči što želiš.. tj ako želiš raskid ugovorne, to ne znači nužno i osnovne usluge..

 

-tj nema veze s tim da si ili nisi njihov korisnik, nego imaš neki ugovor-paket-rok-uvjete i ako to želiš mijenjati tad je to na tvoj teret, oni nešto traže ti daš i tad je to sporazumno izmjenjeno-raskinuto štoveć.. npr novi paket usluga. Ali neovisno o tome, oni traže isplatu rata 45kn preostalih mjeseci, dok ti biraš želiš li to platiti jednokratno ili ne, to je odvojen-zaseban kredit, jednako kao da je kupljeno u nekoj trgovini i nema veze s operaterom ili ugovorom, zakon.

-drugi dio zakona, penali, operater po ugovornoj ima osnovu naplate penala za prijevremeni raskid, ovisno što si i kako ugovorio pa pročitaš i vidiš, ali zakon je i to ograničio, na određeni broj mjeseci ili iznos, nisam siguran 6mj ili 600kn.. potraži-provjeri, tj penale ti mogu naplatiti do tog iznosa ili možda 1000kn, a penali su stvar mjesečne pretplate-usluge, ne prodaje na kredit-rate, tj kupljeno na rate otoplaćuješ jednokratno ili u ratama u iznosu koji je na računu i nema veze s raskidom ugovora mada oni to traže-žele, jer ti biraš, tebi zakon daje to pravo, ne njima mada će oni kao druga strana nešto tražiti to ne znači da imaju pravo jednako kao obrnuto možeš kao klijent tražiti neškodljivi raskid i oni ako žele mogu odobriti, ne po zakonu nego njihova odluka kao humana gesta i o tome oni mogu odlučiti ali naravno neće, tj morao bi navesti neki 'dobar razlg' prijevremenog raskida bez penala i to bi neki njihov žalbeni odbor možda odobrio, no to ne radi običan agent.

 

+ kad pričaš s agentom, možda zna, možda ne, možda je tcomov iskusan trgovac, možda student, možda vanjski-treći-posrednik.. možda griješi namjerno ili u neznanju ili ima bilo koji razlog da ti ne ponudi najbolju opciju za tebe, tj ti si korisnik, tvoj interes, ti si taj koji moraš nešto znati, tražiti, pronaći, neće to druga strana za tebe u tvom interesu na svoju štetu, ako to očekuješ naivan si. Neovisno o pravu-zakonu-ugovorenom, ti si taj koji moraš znati svoje interese kao i razmisliti što ugovaraš, a za detalje, pročitaj ugovoreno-ugovornu, što si ugovorio i pod kojim uvjetima, kao i uvjete promjene (ne samo raskida i-ili promjene pružatelja usluge) tj to ih možeš zatražiti i to ti moraju dati, npr link na pravilnik ili papirnato kao što moraš imati ugovor u kojem ćeš vidjeti te uvjete i svoj potpis.

 

-svaki ugovor kako se može sklopiti, može se razvrći, no uvjeti, prava druge strane na neku naknadu, kao i mogućnost cjenkanja ili galantnog pristnka druge strane mada ima pravo nešto tražiti, na kraju svaki raskid-promjena ovisi o dogovoru stranaka a tek kad dogovora-sporazuma nema, tad nastupa zakon, do tad je sve na tebi + agentima koji mogu biti svakakvi.

-zgodna fora, tko zna što si sve ugovorio, tko ti je što na telefonu rekao.. pošto imaju i vanjske-treće i studente.. kod sporova, prijava-žalbi možeš imati dobre šanse mada po navedenom nemaš nikakve, tj pravne osnove u zakonu, tj ti si nešto ugovorio-potpisao, sad ispuni ugovoreno ili snosi posljedice, to je smisao ugovora.

 

-razlike u zakonu od prije 1-2-godg.. npr mobitel na pretplatu-ugovornu, od tad nije na pretplatu nego klasičan kredit-rata i vidiš ga kao stavku u mjesečnom računu, jednako kao što bi otplaćivao kredit u banci.

-to što je u sklopu paketa nema veze, tj kad im je zakon ograničio iznos penala do neke granice, tad su to promjenili jer bi tako spušili iznos iznad te granice i od tad prodaju na rate. Takav kredit nema veze s mjesečnom pretplatom, tj to je samo stavka na mjesečnom računu, kao što je i recimo sms-plaćanje parkinga ili neka treća usluga dodatna stavka.

-zakon, po bilo kojem ugovoru, u slučaju raskida, neispunjenja, svatko može tražiti samo ono što je dao, npr ako si dobio gratis 6mj početkom ugovorne, tad si im to dužan vratiti, sve što si dobio takvim ugovorom kao poklon-popust. + naravno dokazivi štetni iznos, no to je za presotale mjesece pretplate ograničeno nekim iznosom ili brojem mjeseci..

 

-raskid, kad će netko raditi raskid.. prvo sklopiš ugovor-ugovornu (osnovni ugovor o pružanju usluga i dodatna ugovorna obveza na 12-24mj su dva odvojena-povezana ugovora, govorimo o raskidu ugovorne na rok obično 24mj).

-ako si sad sklopio ugovornu, ovaj mjesec, tad je preostalo max idućih 23 mjeseci, nitko normalan ne sklapa ugovor koji isti čas želi raskinuti, no imaš mogućnost i zakon je ograničio iznos penala pa ako želiš možeš..

-ako si sklopio statistički na 50% sad si na recimo jednoj godini, 12mj, .. kako ideš prema isteku tako je realno manje razloga prijevremenog raskida tj često je jednostavnije ostati još par mjeseci nego raskidati, no iznos penala ne može biti veći od tih nekoliko mjeseci-pretplate, tj zato ako nisi primjetio, agenti pred istek između -3 i -6mj zovu i nude nove ugovorne, npr priznaju ti kao da je postojeća ugovorna istekla i dozvoljavaju kupnju novog mobitela po povlaštenoj tarifi (klasična navlakuša) tj tako te tih nekoliko mjeseci prije isteka osiguraju za idući period ugovorne i ako si na to pristao tad je to tvoj promašaj jer si odrasla samostalna osoba koja s pravnim posljedicama sklapa ugovore i time snosiš posljedice a navlakuša je ipak navlakuša pa kad kroz par mjeseci vidiš da je taj mobitel u prodaji po nižoj cijeni tad se osjećaš prevareno.. no to je tako, tvoja greška ili njihovo umjeće trgovanja.

 

-cijene, mobiteli kao i sve ostalo je kod operatera precjenjeno-nabito, recimo x2 duplo u odnosu na normalne-realne cijene. Pošto ti u pravilu nešto daju, npr modem dok si korisnik linije, tad ti kao korisniku zapravo cijena koja piše nije važna, jer ga dobiješ uz ugovornu.. no što je trik-fora-razlog pametnog ugovaranja od strane operatera? pa to što u slučaju raskida potražuju taj iznos, realno viši od vrijednosti-cijene na tržištu, neovisno što si ga ti dobio recimo za 1kn, ... to je klasična navlakuša i klauzula-fora kad nešto ugovaraš i ako prije isteka ugovorne raskidaš. Takvi uređaji obično nisu u slobodnoj prodaji drugih trgovina jer ih operater direktno naruči i monopolistički drži model-seriju-oznaku, pa tad ne možeš ni reći da je realna cijena niža, jer je naprosto nema u trogovinama.. mada isti-sličan proizvod ima, nije identičan i tad takva cijena nije relevantna, dok zakon uopće ne ulazi u cijenu-vrijednost, osim kao naknada-potraživanje-iznos. Pa pravilo, sve što se dobije ili ''dobije'' ugovornom, recimo gratis ili za 1kn, je klasičan danajski poklon, navlakuša, tj nitko ne gleda cijenu dok nešto dobija đabe i gleda tek kad stigne naplata a tad je kasno, jer je već sve konzumirano i mora se platiti.

 

-ako ne plaćaš, 3mj, stiže opomena.. teoretski do godine dana nema posebne opasnosti i tad ti dođu zelenaši na vrata, jer je operater prodao potraživanje trećoj strani.. zakon? ima pravo, jer ima pravo naplatiti, nakon opomene ako nešto nije podmireno podmuklo čekaju i naprave to recimo namjerno jer tad je to 'opomena' ostalima i tako smanje mogućnost natezanja sa tisućama korisnika, dok na kraju imaju pravo naplatiti sve što su isporučili a ugovor je ipak ugovor i ako ti ga sklopio tad snosiš trošak raskida-promjene itd. dok te zakon samo štiti ograničeno, npr ovršni i sl ili ograničenim penalima.

 

-ako niste primjetili, unazad par godina im je glavna navlakuša 'bez ugovorne..'... kao mozaik-magenta, povezivanje... što vam ta riječ povezivanje znači? osim nižeg mjesečnog računa, to znači da ste bez ugovorne ipak vezani-povezani, tj promjenom gubiš popust pri čemu je korisniku u interesu imati popuste (od 0 do 100% kao granično) dok operateru to nije u intersu nego time osigurava korisnika da ne ode konkurenciji jednako kao i ugovornom na rok, samo bez ugovorne i roka.

 

-ugovorna je zapravo korisna-jeftinija za korisnika koji to plaća, to je pogodnost, cjenkanje, prosječno cca 500kn (pa i više, jer su tad nabili cijene pojedinih usluga izvan ugovorne a plaća se po tekućem cjeniku za mjesec).

-ugovonom .. dok su cijene desetljeće unazad padale nisu bili zadovoljni korisnici, jer je stalno dolazio neki novi-jeftiniji paket .. no to se od prije par godina mijenja, tj ne padaju više cijene osnovnih usluga-paketa nego rastu i tad paradox nisu u interesu operatera, tj više zaradi naplatom po cjeniku nego pod ugovornom .. i unazad 1-2 god imamo upravo raskid tih ugovora od strane operatera (mada oni nemaju pravo jednostranog raskida ako se ugovoreno može isporučiti.. to pravo ima samo korisnik + penali/štetnost koji se plaćaju neovisno o pravu raskida tj ako je zakonski opravdano tad nema ni penala a svaki ugovor se može raskinuti).

-ugovorna na rok je korisna korisniku, jer je tako ugovorio uslugu-cijenu.. npr kao za plin ili kad skoči cijena goriva svi tankaju dan prije, ugovorna za taj period ima fixnu cijenu neovisno o tekućem cjeniku koji operater može mijenjati svaki mjesec uz obavijest korisniku i hakomu. Ugovornom se korisnik od tog poskupljenja zaštiti, dok pojeftinjenje možda dobije kao svi korisnici neke usluge.. no ako i ne dobije barem ne plaća više od ugovorenog, a problem ili želja za promjenom od strane korisnika je samo kad vidi nešto povoljnije-brže-ljepše u drugom paketu (neovisno isti ili drugi operater..). Tj. ugovornu korisnik treba imati, bez ugovorne će plaćati istu uslugu više-skuplje + svaki mjesec moguća promjena a problem nije ako cijena pada, no kad raste..

 

-operateri su pametni, barem dio managera koji to sve znaju, izračunaju, zarađuju mijune. Zato su izmislili povezivanje i bez ugovorne, odnosno što god vam druga strana nudi (operater-banka..'trgovac') to je u njegovom interesu, ne nužno u vašem a glavna reklama je već par godina 'bez ugovorne' tj jasno vam je da je s ugovornom povoljnije, naravno ako znate što uzimate, ne nešto što vam ne treba i što želite promijeniti.

 

-ja, naprotiv, želim ugovornu, jer tad dobijem nešto povoljnije + imam ugovoren iznos za period ugovora i u pravilu je to povoljnije od tekućeg cjenika bez ugovorne na rok.

-pošto krenu s novim ponudama prije isteka tog prethodnog roka-ugovorne, treba malo 'strpljivo pecati' ne na prvu ponudu, tj kako se bliži istek tako su ponude operatera za mene bolje a ponekad odlične.

-u mjesecu isteka prestanu s pozivima (jer su dobijali kazne..) a tad je i korisnik u problemu, cajtnotu, jednako kao za ostale slične stvari, jer internet-linija-mobitel su nužni i ako niste na operateru-a onda ste na operateru-b-c.. morate imati internet i mobitel, danas bez tog ne možete ništa. Istekom ugovorne obično dobijete viši-tekući račun recimo +20-50kn viši iznos i ako to pomnožite s 12-24mj jasno vam je da bez ugovorne nema smisla a paketi su tako osmišljeni da operater zaradi više, ne manje, da zbune korisnika, da je sve razbacano po raznim stranicama umjesto pregledno na jednom mjestu i sklapanjem neke ugovorne korisnik često nije ni svjestan što je telefonom ugovorio, npr kad je prvih 6 ili 12mj nešto besplatno ili za 1kn ili 50%.. iznenadi se kad taj period prođe a tad je kasno tj po isteku prve godine u drugoj se ne isplati raskid ako se bilo što dobilo jer je to tad stvar potraživanja operatera a tad baš nikakvog razloga po cijeni korisnik nema za raskid, tj jeftinije je nastaviti plaćati nego raskidati i plaćati poklon + penale pri čemu i dalje mora imati tu uslugu, liniju-mobitel.. jer bez tog ne može, mora.

 

-prije, dok je telefon-fixna bio osnova, internet i posljednji iptv-tv (kao i kabelska koja je išla obrnutim putem, sad je isto), recimo da je svaka usluga zasebno iznosila cca 100kn a sve tri u paketu recimo 200-250kn.. ovisno o akciji-cjenkanju-dampanju-konkurenciji.. to je bilo neko grubo pravilo za izračunati na prste.

-sad, telefon-fixni je postao sporedan, nije više osnova, praktički nula ili 10kn kao stavka, nositelj ugovorne je u pravilu internet, praktički su mobilna/fixna linija i internet po recimo cca 150kn i svi nude neke pakete-pogodnosti, netflix-hbo-sportkanali, tv2go, spotify, nešto.. i ako se uzme samo jedna usluga, ne paket, u pravilu je skuplje nego paket čak do mjere da je jedna usluga skuplja od paketa koji nudi tu uslugu + nešto dodatno ali paket je stvar ugovorne + povezivanja magenta/mozaik dok je slobodni cjenik bez ugovorne podložan promjenama i u pravilu nepovoljniji pa tako ako netko danas traži samo recimo telefonsku uslugu, mada je nula ili 10kn u paketu neće je dobiti bez recimo 100kn nekog paketa tj kao slučajno nema izdvojene novije cijene takve usluge, mada zakon kaže i nalaže da svaka usluga mora biti dostupna odvojeno, neovisno o ostalima, no zakon ne određuje cijenu, tj ako je cjenik objavljen tad je to to i jednostavno ne vidite telefon-fix kao neku zasebnu stavku na koju bi se pozvali i recimo tražili ugovor samo za to po recimo 10kn, nema.. ima samo paketa, nestalo netragom..

-opet, zašto je telefon-fixna nestala ili je kao stavka 10kn.. pa zato što većina korisnika danas ima mobitel i ne treba više fixnu, pa traže isti paket bez telefona i iznenade se kako sad operater to ne daje jeftinije tj prespavali su par godina promjene paradigme, osnove, digitalizacija-globalizacija i razvoj tehnologije.. a dovoljno je prisjetiti se da smo nekad telefonski priključak plaćali 1-2.000DMa..

-ali kao zaporožac, dobit će recimo paket hbo koji ima i telefon, pa može uzeti to i po isteku ugovorne raskinuti hbo.. ostat će mu samo telefon, pri čemu je 'samo' par godina plaćao hbo uslugu koji nije želio... :)

.. a za par godina tko zna što će biti.

 

-kupujte, ugovarajte, cjenkajte se, vi kao osobe, korisnici-potrošači oni koji nešto plaćaju, tražite i možda dobijete, ne vjerujte trgovcima-agentima jer im je interes suprotan + pitanje znanja-snalažljivosti itd. i prisjetite se da ste nešto ugovorili-potpisali, time postali obveznik do isteka i da predomišljanje nije nešto što se u poslu ili pravu tolerira, naprotiv penalizira se. Osoba koja to zna prije ugovaranja ima bolje šanse, koja to ne zna bolje da ne ugovara ništa no na kraju će opet plaćati više jer neke usluge mora plaćati, kao struja-gorivo, neovisno o poskupljenju, komunikacije kao internet-mobitel su postale nužda, mobitel je postao bankovna kartica, osobna, postao je nešto bez čeg se ne može pa na kraju plaćamo koliko druga strana taži, tj morate se snaći i izabrati za vas nešto povoljno i potrebno, ne za njih ili po riječima agenta jer ne mora biti baš točno ili isplativo ili se sutra pojavi nešto bolje i naravno da će se pojaviti kao novi paket, novi mobitel.. no biz je stari uhodan a ugovaranje usluge treba biti za ono što vam treba i povoljnije, ne što vam ne treba i skuplje na kraju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

1-ajd se prvo odluči što želiš.. tj ako želiš raskid ugovorne, to ne znači nužno i osnovne usluge..

 

2-cijene, mobiteli kao i sve ostalo je kod operatera precjenjeno-nabito, recimo x2 duplo u odnosu na normalne-realne cijene. 

 

 

1. Ne želim raskid ugovora za mobitel, jer znam da mi to ne odgovara.

--Napisao sam da mi ugovor istječe za tv i internet 3.12.2022.

S njima nemam s tim u vezi poslije toga datuma nikakve obaveze.

 

Tražio sam objašnjenje, jer prelazim na Iskon IPTv i internet.

 

Telefonska pretplata ostaje, no čovjek mi je rekao da je magenta IPTV-a i interneta vezana s mobitelom, i to mi nije jasno, kako, zašto ?

 

2. Cijene mobitela na 24 mj. nisu precijenjene, jer moj mobitel u dućanu košta nekih 2500kn, a kod njih sam ga dobio za 60 kn na 24 rate, pa me telefon na kraju izađe 1440 kn.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

 

Zaporožac, magenta znači da imaš najmanje jednu mobilnu pretplatu i najmanje jednu fiksnu uslugu ( internet, telefon, tv...) pa ti je onda zbog magente nešto jeftinija mobilna tarifa plus neki sitni benefiti na fiksnoj liniji.

 

Sve moguće scenarije će ti ht predočiti, no sve to komuniciraj mailom, da se nebi posle čohao ...

 

 

Bunker
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

5G , ht tarifa unlimited, trnje, peščenica, novi zgb... Rijetko di je ispod 300 na lokacijama di se obično krećem.
Bunker
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, 

 

imam hibridbox kod T-coma. Da li mogu navedenu karticu koristiti u mobitelu za internet i na koji način?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...

Pozdrav, 

 

imam hibridbox kod T-coma. Da li mogu navedenu karticu koristiti u mobitelu za internet i na koji način?

 Možeš, samo ubaciš karticu i to je to, postavke bi se trebale same konfigurirati.

RIJEKA
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jole-Ri kaže...
Kukec kaže...

Pozdrav, 

 

imam hibridbox kod T-coma. Da li mogu navedenu karticu koristiti u mobitelu za internet i na koji način?

 Možeš, samo ubaciš karticu i to je to, postavke bi se trebale same konfigurirati.

 Ne funkcionira samo od sebe.

12 godina
offline
T-Com Internet

Današnja brzina na hibridu. 1.5 km ili malo manje zračne linije od repetitora.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...

Pozdrav, 

 

imam hibridbox kod T-coma. Da li mogu navedenu karticu koristiti u mobitelu za internet i na koji način?

Neće raditi radi samo u hibrid box routeru

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 8:55 (DDavorin).
2 godine
offline
T-Com Internet

Ima li ovdje koji T-com agent da mi da povoljniju ponudu za 24 mj Magenta produženja pretplate u MAX 2 BIRAM paket, dakle, bez fiksnog telefona.

Vidio sam ponudu za 256,50 kn, koja mi je OK, ali pošto trebam još jedan tv prijamnik, a već imam i Mesh, to mi je 10+15+3 za RTL programe kn, znači 284,05 kn.

 

Ako može sve za 256,50 pristajem.

Sadašnji ugovor mi istječe 3.12 2022. pa ako je koji agent voljan neka se javi na pm, jer će me uskoro svakako kontaktirati netko iz T-coma, a bolje da napravim uslugu nekome s foruma, nego nekoj nepoznatoj tetki.

Mislim, to je obostrani interes.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
T-Com Internet

Korisnici HT optike 200/100 Mbps, možete si besplatno aktivirati povećanje brzine na 500/250 (ili koliko najviše ide) na dva mjeseca.

Nakon isteka promo dva mjeseca brzina će se vratiti na staro.

Aktivirati treba najkasnije do 30.11. preko moj telekom portala, isto kako je bilo i prije pola godine ista akcija.

 

Uživajte 

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/opcija-500-mbits-dva-mjeseca-bez-naknade

Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

Korisnici HT optike 200/100 Mbps, možete si besplatno aktivirati povećanje brzine na 500/250 (ili koliko najviše ide) na dva mjeseca.

Nakon isteka promo dva mjeseca brzina će se vratiti na staro.

Aktivirati treba najkasnije do 30.11. preko moj telekom portala, isto kako je bilo i prije pola godine ista akcija.

 

Uživajte 

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/opcija-500-mbits-dva-mjeseca-bez-naknade

 Ja sam na hibridboxu i dobio sam obavijest da su mi dali dodatnih 100gb prometa sljedeća dva mjeseca, znači 300gb po najvećoj mogućoj brzini.

 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
16 godina
offline
T-Com Internet

Mada sam na A1 optici 200/100. dragp mi je vidjeti to promo u vidu povecanja brzina,

I nakon isteka, imam osjecaj da ce i ostati. Jer Telemach ce oko Bozica podignuri najnizu brzinu 300/150 na 500/? (200 ili 250) tako je jedan forumas potvrdio.
Sad uzivajte,,,, BF (black fridey), WM (white monday) Advent, Bozic, Nova... ma uzivajte,,,

Svim operaterima,,, Dajte dobre pakete u vidu Home Internet + teleofon + TV + Mobil (razna kombinacija) za vrijeme Black Friday-a, ne hebite nas s mobilnim paketima i mobitelima, sramite se....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

27.8.2022 sam preko poziva T-com na njihov broj zatražio premium opremu-modem i mesh uređaj
30.8 su napravili zahtjev za uslugom( u zahtjevu piše da su dužni to napraviti u roku 30 dana)

Urgirao sam preko telefona 4.9.2022 dalje opet 10.9.2022 pa opet 21.09.2022 te 9.10.2022

Dobio sam samo obećanja
Prva dva puta su mi obećavali da će oprema doći putem pošte a druga dva puta da mora doći tehničar
9.10 pišem njihovoj službi
18.10 odgovaraju
Kao žao nam je biti će
21 10 se javlja tehničar ali opet nemože danas
22 10 dolazi tehničar donosi opremu -stišče WPS tipku i sve proradi
I onda me pita kao što ćete namještavat u postavkama rutera
Dosta ne mogu više
Odlazi
Stiže poruka od T-coma da ocjenim usluge
Ocjena prema zasluzi -sve jedinice i dvojke
I onda zove iz T-com i pita tip kao nije mu jasno zašto tako slabe ocijene

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2022 18:53 (Gnjili).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Kakva su vasa iskustva prelaska sa bakra na optiku:

  • Da li vam se mjesecna naknada povecala ili je ostala ista?
  • Da li ste bili pod ugovorom kod prilikom prelaska sa bakra na optiku ili ne?
  • Da li ste morali raditi novi ugovor?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

1. Da. Čudno, jer i brzina je 10 puta veća, tko bi očekivao da to treba platiti.

2. Ne.

3. Da.

 

Za sve ostalo, tu je 0800 9000.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Kakva su vasa iskustva prelaska sa bakra na optiku:

  • Da li vam se mjesecna naknada povecala ili je ostala ista?
  • Da li ste bili pod ugovorom kod prilikom prelaska sa bakra na optiku ili ne?
  • Da li ste morali raditi novi ugovor?

 

1.) Da. Ako me pamčenje služi, skok je bio s kojih 160kn na 195kn ili 199kn (osnovni paket 100/20 + doplata za 200/100)

2.) Ne.

3.) Da.

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

i tako... t-com je ovu odluku o nedavanju max2 usluge za 149kn/mj produžio do 31.12.

 

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Poštovanje...vec sam po malo izludio...Problem je sljedeci...znaci imao sam optiku 1gb od ht,oprema ss3 modem i mesh....radilo sve super..i reko nekoristim stavrno 1gb i idem smanjit na 500mb jel gamad su digli cijene...ukljucili mi 500mb..dosli po opremu i tu krece problem...speedtest pokazuje full...pregledavao sam nakacene uređaje sve ok...problem  je sto malo malo krene sporo ucitavat stranice..youtube i video radi ok..ali malo malo ucitava sporo stranice....sve....pc je ok...nema virusa sranja..mobiteli provjereni..stavili su mi 1 arcadyan, pa combo tehnicolor i opet isto..jel imao tko slican problem.hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 19:38 (galinjo24).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

koliko ja vidim promjena je 1gbps u 500 mbps i vise nije speedport smart3 router nego arcadyan + ont i onda su stavili combo tehnicolor...inace i arcadyan i tehnicolor okej rade, sa obzirom da ti buffering na video streamovima dobro radi, mozda je problem do dnsa? stavi rucno dns u router da bude googleov 8.8.8.8 ili od cloudfirea 1.1.1.1 pa da vidis jel stranice normalno ocitava

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 19:51 (dado16).
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Poštovanje...vec sam po malo izludio...Problem je sljedeci...znaci imao sam optiku 1gb od ht,oprema ss3 modem i mesh....radilo sve super..i reko nekoristim stavrno 1gb i idem smanjit na 500mb jel gamad su digli cijene...ukljucili mi 500mb..dosli po opremu i tu krece problem...speedtest pokazuje full...pregledavao sam nakacene uređaje sve ok...problem  je sto malo malo krene sporo ucitavat stranice..youtube i video radi ok..ali malo malo ucitava sporo stranice....sve....pc je ok...nema virusa sranja..mobiteli provjereni..stavili su mi 1 arcadyan, pa combo tehnicolor i opet isto..jel imao tko slican problem.hvala

koliko čitam, događa se po cijeloj hrvatskoj, razlog još uvijek nisam saznao...

događa se i meni, već nekih 10-tak dana... također optika, speedport smart 3 router...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 19:04 (Carrero).
12 godina
offline
T-Com Internet

Bok

Koje rutere trenutno dijele za bakar (VDSL2)? 

Trenutno imam zte 931vii i najradije ga ne bi mijenjao, no poceo je neugodno pištat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tony1999 kaže...

Bok

Koje rutere trenutno dijele za bakar (VDSL2)? 

Trenutno imam zte 931vii i najradije ga ne bi mijenjao, no poceo je neugodno pištat.

Ja sam prije dva mjeseca kao "novi" korisnik na bakru dobio taj ZTE jer sam žicao tehničara da mi ga pusti ako može ali me zvao sat vremene kasnije i rekao kako ipak ne može zadužiti taj modem te mi je donio onaj Speedport Plus i mučio se 45 minuta da proradi. Moram ipak priznati da za sada nemam nekih problema s njim ali na tvom mjestu bi zadržao taj ZTE jer teško da ćeš ga ponovo dobiti.Koliko sam čuo od njega taj ZTE je malo stabilniji i ima mrvicu bolji WIFI ali ne mogu potvrditi jer je bio samo sat vremena kod mene.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
azzie kaže...
Tony1999 kaže...

Bok

Koje rutere trenutno dijele za bakar (VDSL2)? 

Trenutno imam zte 931vii i najradije ga ne bi mijenjao, no poceo je neugodno pištat.

Ja sam prije dva mjeseca kao "novi" korisnik na bakru dobio taj ZTE jer sam žicao tehničara da mi ga pusti ako može ali me zvao sat vremene kasnije i rekao kako ipak ne može zadužiti taj modem te mi je donio onaj Speedport Plus i mučio se 45 minuta da proradi. Moram ipak priznati da za sada nemam nekih problema s njim ali na tvom mjestu bi zadržao taj ZTE jer teško da ćeš ga ponovo dobiti.Koliko sam čuo od njega taj ZTE je malo stabilniji i ima mrvicu bolji WIFI ali ne mogu potvrditi jer je bio samo sat vremena kod mene.

 ZTE kod mene radi punih 7 godina. Ako su parametri veze dobri, i taj ZTE će dobro odraditi svoj posao. Ako nisu, on ne može napraviti čudo. Kod njega je problem da ponekad nakon pucanja veze ne može uspostaviti novu vezu, nego pokušava i onda ode u petlju da bi na kraju odustao ili mu druga strana više ne bi slala odgovarajući signal. Pa ga je kod pucanja veze potrebno isključiti iz struje i ponovno uključiti, da bi onda iz prvog pokušaja uspostavio puknutu vezu. Wifi? Ništa spektakularno. B+g+n standardi. Ali taj dio radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice