T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.513
|
čitano: 6.499.265
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
vacs kaže...
Entry Point kaže...

Meni su rekli ako nemaš voip onda ne možeš dobiti vdsl.

 

netko te laze, ja nemam voip a imam vdsl

 Ma ti agenti ti nemaju pojma, meni je reko covijek koji mi je ugrađivo da je to kupus sa tim t-comom i njihovim agentima. Najbolje ti je otic, ako znas gdje je centrala, tamo se nalaze njihovi tehnicari i pitati da li moze, jer on zvrcne ovog i pusti ti signal u sec i provjeri da li mozes ili nemozes imat vdsl.

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Ja onda jedva cekam da stave neku opciju za vecu brzinu od 100mb/s tako da uzmem odmah 200mb/s  cim dode u opticaj ...al sam cuo da su ruteri ovi limitirani na 100mb tako da neznam jel moguce uopce da tcom povisi brzine optike?

 Ruter, ZTE931, ima 10/100Mbps LAN portove i podrzava 150Mbps(puno manje u praksi) na Wireless N standardu. Tako da do njega moze doci brzina od 1Gbps, zbog 1Gbps WAN porta, ali je on nece moci propustiti na brzini vecoj od 100Mbps. 

 

FTTH instalacije imaju daleko višu propusnost nego sto ovaj ZTE moze iskoristiti.

 to znaci u kratko da tcom nece dizat brzine zato kaj imaju smece rutere ili?

16 godina
offline
T-Com Internet

wtf 

 

http://www.speedtest.net/my-result/4186565460

 

navodno sam cuo da mi sa vdslom cemo dobit optiku ali preko FTTH-a 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:24 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...
IVOX kaže...

 Ruter, ZTE931, ima 10/100Mbps LAN portove i podrzava 150Mbps(puno manje u praksi) na Wireless N standardu. Tako da do njega moze doci brzina od 1Gbps, zbog 1Gbps WAN porta, ali je on nece moci propustiti na brzini vecoj od 100Mbps. 

 

FTTH instalacije imaju daleko višu propusnost nego sto ovaj ZTE moze iskoristiti.

 to znaci u kratko da tcom nece dizat brzine zato kaj imaju smece rutere ili?

 Nema smisla dizati brzine, ako ih korisnici nece moci koristiti. Potražnja za optikom je visoka, mislim da svatko tko ima nekakvog znanja o ovim stvarima želi tu optiku. Ali opet T-com-u ona nije prioritet, ne ulažu puno u novu infrastrukturu kad imaju mogucnost prodavati usluge preko bakra za slicne cijene. Imaju dominantnost na tržištu jer u nekim mjestima nemaju nikakvu konkurenciju, u tim mjestima neki drugi provideri nisu dostupni, Iskon, Optima, h1 itd. pa ljudi moraju koristiti usluge T-com-a.  

 

Svi bi mi optiku i brzine 1Gbps/1Gbps, ali kad nadležne institucije ne sprijecavaju monopol T-com-a, nece biti ni nove infrastrukture. 

Vidljiv je napredak, svakako, sada imamo bar te turbo opcije za neke korisnike, optiku za rijetke i ne lose cijene.

 

EDIT: 4mal Odakle informacija o optici tj. FTTH izvedbi za korisnike VDSL-a? Nekako mi nema smisla, jer npr. ja jedini u zgradi koristim VDSL i sad oni samo radi mene provucu 1km optickog kabela?!

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:31 (IVOX).
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo upravo sam kontaktirao agenta te mi je odgovoreno na moj upit u vezi Turbo 30 da nisam u mogućnosti aktivirati opciju, kada sam pitao razlog samo mi je dao email tehičke podrške i zamolio me da ih kontaktiram za detalje. Nakon par minuta dobio sam drugog agenta koji je pak rekao da on trenutno nije u mogućnosti provjerit dostupnost usluge (??). Stoga bi molio nekog od vas ako mi može reć konkretno - da ili ne i otprilike razlog ukoliko stvarno nemogu da znam na čemu sam, a ne da se vučem od agenta do agenta i molim da mi se javi netko tko zna odgovor.

Battlelog: D3XT3R_HR; Uplay: Dexter_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
-zip- kaže...

Evo upravo sam kontaktirao agenta te mi je odgovoreno na moj upit u vezi Turbo 30 da nisam u mogućnosti aktivirati opciju, kada sam pitao razlog samo mi je dao email tehičke podrške i zamolio me da ih kontaktiram za detalje. Nakon par minuta dobio sam drugog agenta koji je pak rekao da on trenutno nije u mogućnosti provjerit dostupnost usluge (??). Stoga bi molio nekog od vas ako mi može reć konkretno - da ili ne i otprilike razlog ukoliko stvarno nemogu da znam na čemu sam, a ne da se vučem od agenta do agenta i molim da mi se javi netko tko zna odgovor.

 

Po attenuationu rekao bih da ne. Previše si udaljen od centrale.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
online
Re: T-Com Internet
-zip- kaže...

Evo upravo sam kontaktirao agenta te mi je odgovoreno na moj upit u vezi Turbo 30 da nisam u mogućnosti aktivirati opciju, kada sam pitao razlog samo mi je dao email tehičke podrške i zamolio me da ih kontaktiram za detalje. Nakon par minuta dobio sam drugog agenta koji je pak rekao da on trenutno nije u mogućnosti provjerit dostupnost usluge (??). Stoga bi molio nekog od vas ako mi može reć konkretno - da ili ne i otprilike razlog ukoliko stvarno nemogu da znam na čemu sam, a ne da se vučem od agenta do agenta i molim da mi se javi netko tko zna odgovor.

 Prema ovom kalkulatoru si preko 2km od centrale i max za vdsl bi ti bilo oko 16mbit

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
-zip- kaže...

Evo upravo sam kontaktirao agenta te mi je odgovoreno na moj upit u vezi Turbo 30 da nisam u mogućnosti aktivirati opciju, kada sam pitao razlog samo mi je dao email tehičke podrške i zamolio me da ih kontaktiram za detalje. Nakon par minuta dobio sam drugog agenta koji je pak rekao da on trenutno nije u mogućnosti provjerit dostupnost usluge (??). Stoga bi molio nekog od vas ako mi može reć konkretno - da ili ne i otprilike razlog ukoliko stvarno nemogu da znam na čemu sam, a ne da se vučem od agenta do agenta i molim da mi se javi netko tko zna odgovor.

 10Mbps na ADSL-u je zasada maksimum na tvojoj liniji. Udaljen si oko 2km od centrale tako da od VDSL-a nemoj nista ocekivati. Mogao bi dobiti koji Mbps vise na ADSL-u kad bi popravio spojeve, kucnu instalaciju, a moguce je da je problem u podzemnim/nadzemnim kabelima Tcom-a jer ti je s/n margina u downstream-u jako niska.

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:52 (IVOX).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
NiramX kaže...

 

Ivanjino96 kaže...

 

IVOX kaže...

 Hvala vam na brzim odgovorima! Sad barem znam otprilike na čemu sam.

Battlelog: D3XT3R_HR; Uplay: Dexter_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 22:56 (-zip-).
11 godina
offline
T-Com Internet

ako ima koji tehnicar neka mi se javi na pm da mi sredi kako spada ovaj upload na 5mbita jer ovi nemogu ništa napravit jer imam 4 a deklarirano je od 2.5 do 5 i eto nemogu prijavit kvar a znam da nešto nije podešeno kako spada

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Trenutno koristim MAX2 S (flat) paket, i nije mi dostupna Turbo opcija (lokacija Požega).
Zato razmatram mogucnost da prijeđem na 10Mbit/s umjesto ovih standardnih 4Mbit/s.

No sad mi nije jasno, gore pise ovako: ''Osnovna brzina do 4 Mbit/s novim korisnicima je povećana na 10 Mbit/s uz opciju za 10 kn/mj. koja je uključena u cijenu paketa'', a dole pod ''promotivne podune'' pise ovako: ''Brzina interneta 5 do 10 Mbit/s dva mjeseca- za cijenu osnovne brzine Promotivna ponuda vrijedi za prvu aktivaciju veće brzine i traje dva obračunska razdoblja. Nakon promotivnog perioda možete nastaviti koristiti veću brzinu uz redovnu naknadu od 30 kn/mj.''

 

Sad mi nije jasno koliko cu placati na kraju, 10 ili 30kn/mj vecu cijenu?

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

IVOX ja imam optiku al bi htio 200mb download ako nabavim novi ruter.

13 godina
offline
T-Com Internet

@dinos3

 

10kn/mj 10Mbit brzina ti ide uz Max2 S paket,kada potpišeš ugovor naravno,sada,

mislim da bih mogao produžiti i dodati tu brzinu,ako si nedavno potpisao,

možeš tražiti ažuriranje na SZK.

 

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...

IVOX ja imam optiku al bi htio 200mb download ako nabavim novi ruter.

 Koji bi ti router nabavio? Meni je ovih 100 Mbps dovoljno, sto ce ti vise? Jucer sam isao nesto skidati, doslovno se pojavilo u desnom kutu da je downloadano, nije ni pisalo "downloading"....

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

@luka123 Evo kaj je lik sa drugog foruma napiso

"ZTE je fakat u banani što se tiče brzine. Nakon što sam ga izbacio iz setupa i na ONT direktno spojio TP-LINK WDR3600 puna brzina došla je do izražaja! Ovo je brzina na kabelu, a bežično (2x2 MIMO na 5 GHz) dođe blizu 150 Mb/s. Ruter sam flešao firmverom s malezijskih stranica jer ima opciju podešavanja VLAN ID-ja, a koju onaj sa svjetske nema iako je noviji. E sad, zašto su mi pustili toliki download, nemam pojma, ali nemam ništa protiv."    i dobio je ovaj speed sa tim ruterom isto je t-com optika

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 1:17 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nvidia GTX 680 kaže...

@luka123 Evo kaj je lik sa drugog foruma napiso

"ZTE je fakat u banani što se tiče brzine. Nakon što sam ga izbacio iz setupa i na ONT direktno spojio TP-LINK WDR3600 puna brzina došla je do izražaja! Ovo je brzina na kabelu, a bežično (2x2 MIMO na 5 GHz) dođe blizu 150 Mb/s. Ruter sam flešao firmverom s malezijskih stranica jer ima opciju podešavanja VLAN ID-ja, a koju onaj sa svjetske nema iako je noviji. E sad, zašto su mi pustili toliki download, nemam pojma, ali nemam ništa protiv."    i dobio je ovaj speed sa tim ruterom isto je t-com optika

 
Izgleda da su njemu pustili malo veci download, meni dosegne oko 95-96, upload je isti kao njemu. Sad ako on ima taj router pa isao probati super, ali ja nemam novaca da bi pokusavao tako nesto ovaj router na nabavi je 420-500 kn. Ako se tebi da bacati pare na to slobodno, ali meni je sasvim dovoljno ovo sto imam. A zivim preko ceste od centrale.
Moras uzet u obzir također i zagusenja, također i kablove kojim su oni meni to spajali koriste cat 5 kablove, pitao sam ima li cat 7 da mi stavi ali mislim da tehnicar nije znao o cemu pricam... ali sto se tice brzine zasada ja sam zadovoljan!

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav...evo da prenesem ukratko svoje iskustvo. Od 10. veljače imam 30/3 Mbps. Jučer oko 16 sati nazvao i zatražio povećanje uploada na 5 Mbps za koje su mi rekli kako ide automatski ako je port tako konfiguriran. Kod mene nije pa mi rekli da će tehničar riješiti unutar 48 sati. No dva sata kasnije poziv, kaže ljubazni ženski glas "provjerite sada upload", kad ono već povećan. Svaka čast.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

A ja cekam router vec deset dana da dođe....sramota

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav

dal bi ja po ovome mogo dobit vdsl hvala 

 

Bandwith up/down kbps/kbps:1.370/16.531

output power up/down dbm:13.5/18.0

line attenuation up/down db:10.0/16.5

sn margine up/down db:9.0/8.5

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo moje iskustvo: dana 19.02.2015. sam podnio zahtjev za povećanje brzine na 5-10 Mbita te sutradan po preporuci tehničke podrške podnio zahtjev za vdsl putem e-maila, kažu jedino tako ako ne mogu direktno doć u Zagreb (a baš sam blizu- otok Brač)... Dani prolaze a moja brzina ostaje na 4 Mbita, pišem majlove, s danom zakašnjenja tražu OIB, sutradan tražu broj zadnjeg računa... Zovem opet tehničku podršku kažu vas nema u evidenciji zahtjeva uopće, opet pišem majlove, kažu da su poslali požurnicu.... Dani prolaze, opet zovem tehničku podršku, kažu da mi je maksimalna brzina 13 Mbita, da sam previše udaljen od centrale (zračna udaljenost ispod 350 m) te da možda centrala uopće ne može proslijediti VDSL uslugu ?!!! Opet pišem mejlove... odgovora nema.

Jutros, nakon temeljitog isčitanja postova u ovoj temi pokrenem komunikaciju s facebook službom T-Com-a, odmah dobijem odogovor da se obratim webshopu jer da sam tamo i započeo zahtjeve. Na moju molbu ta taj proces ne funkcionira odmah pišu da su me digli na veću brzinu a da aktivaciju turbo opcije treba čekati u roku od sedam dana. Srdačno zahvaljujem na konačnom odgovoru i odoh kući na marendu, iz zafrkancije udrem speedtest a kad ono download 31 i nešto, upload 5 i nešto...?!!!!

Dakle, eto što vam je činiti - facebook kontakt, sve ostalo je ništa !

 

Pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozz, narucio sam ruter preko neta u petak dosao u pon,kontaktirao sam ih vec dva puta oko brzine al jos nista :'(

Da ih jos peglam ili da budem strpljiiv? :D

An3lka555
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Kao što maloprije objasnih... fejs kontakt

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
ghost13 kaže...

Pozdrav

dal bi ja po ovome mogo dobit vdsl hvala 

 

sn margine up/down db:9.0/8.5

Teško.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Kontaktirao ih i tamo, al jos nista :(

An3lka555
9 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da sam daleko od centrale...hvala na brzom odgovoru

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

pozz ljudi, ako ima neko iz szk da me savjetuje, preko fejsa sam poslao upit dali mogu imat vdsl2 i potvrdili su mi da mogu ima turbo 30 pa sam podnijeo zahtjev. jucer mi je stigao ruter i spojio ja to sve ali poceo samo maxtv radit net i telefon ne. zvao sluzbo oni su nesto drkali pokusavali i najednom sve stalo. Danas mi dosao tehnicar i pokusao  je pola sata i vise da bi sad naredio opet istu brzinu koju sam i imo (malo i manju adsl ne vdsl).

odmah sam izmjerio brzinu dok je jos bio kodmene i vidim da je ista pa ga pitam nek provjeri zasto je to tako, njegov odgovor je bio pa sta ce ti veca :) i nije htjeo provjerit jer kao on je samo za tehnicke poteskoce. Jos ne nadodao da mii nisu poslali vdsl konfiguraciu nego adsl. 

Dali mogu imati vdsl kako oni kazu ima li strucnjaka posto se ja bas nerazumijem? 

http://prntscr.com/6clg1n

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zahtjev za vdsl mi je odbijen jer linija ima pre malu propusnost od 14 Mbps, a ja nisam baš uvjeren u to. jel mi neko može pojasniti šta tu neštima.??

po ovim kalkulatorima po internetu to nebi trebala biti istina.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Znaci zovem za VDSL, ukljuce ga odmah sljedeci dan dok jos nemam ruter. Cekao sam 6 dana bez interneta na ruter i zove me danas tehnicar da mi vracaju brzinu na staro dok ne dodje ruter, wtf? Ja mislim da mu je bilo lakse donijeti ruter.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ja sam dobio ruter i radi mi internet i maxtv i sve sam postavke morao ručno upisivat jel ruter ne želi povuć podatke, voip i dalje ne radi. Doći će tehničar danas i zamjenit mi ruter sa novim jel je ovaj neisprava, eto takve sam ja sreće ...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

nemora znacit ja sam imao tolko tocnije 8.5 / 8.5 max 10 za dw i dobio sam VDSL. ali sam 334 metra od centrale mozda su mi zato omogucili bezobzira  na niske margine 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 16:54 (4mal).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice