Podjela brzine veze

poruka: 9
|
čitano: 4.153
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Podjela brzine veze

Dakle, problem je sljedeće.

 

Na net se spajaju 2 računala preko istog acc. Kad je jedno računalo na netu, drugo dosta sporije učitava stranice, pa me zanima dali postoji način da se brzina podjeli. Imam brzinu od 2Mbit, dakle htio bih da 1Mbit ide jednom računalu, a drugi Mbit drugom računalo.

 

Hvala...

A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podjela brzine veze
kompotko kaže...

Dakle, problem je sljedeće.

 

Na net se spajaju 2 računala preko istog acc. Kad je jedno računalo na netu, drugo dosta sporije učitava stranice, pa me zanima dali postoji način da se brzina podjeli. Imam brzinu od 2Mbit, dakle htio bih da 1Mbit ide jednom računalu, a drugi Mbit drugom računalo.

 

Hvala...

 Kada je računalo na netu ili kada se skida s njime?
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podjela brzine veze
PROTECTOR kaže...
 Kada je računalo na netu ili kada se skida s njime?
 Kad se skida.
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podjela brzine veze

Postoji program s kojim se može ograničiti brzina downloada (odnosno kompletno korištenje bandwith-a). Program se zvao Ethereal, mislim da se sada zove Wireshark. Računalo s kojim skidaš pojede bandwith, zbog toga je net spor na drugom računalu. 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 18:54 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podjela brzine veze
PROTECTOR kaže...

Računalo s kojim skidaš pojede bandwith, zbog toga je net spor na drugom računalu. 

 Znam to. Samo kaj mi je problem kaj dok ja skidam i druga osoba, onda je meni užasno sporo, a to me smeta...

Hvala na programu, isprobat ću ga.
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
16 godina
offline
Podjela brzine veze

Probaj i net limiter.

 

Instaliraš ga na oba računala i namjestiš da im je maksimalna brzina pola one koju imaš.

 

S njim osim cijelom računalu možeš i ograničavat brzinu samo određenim programima.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podjela brzine veze
kompotko kaže...
PROTECTOR kaže...
 Kada je računalo na netu ili kada se skida s njime?
 Kad se skida.
 Tko se skida???? Sala mala;)

Mislis kad downloadas na jednom racunalu, na drugom je pristup internetu spor. Da li mislis na torrente i peer2peer opcenito? Ako da onda ti moze biti problem u tvom routeru. Naime, ovi jeftini, bezvezni routeri (sa AP i switchom i web soceljem za konfiguraciju od par stotina kuna) mogu biti usko grlo, tako da iako ne koristis cijeli bandwidth tvoje internetske veze za P2P, zbog ogranicenog broba konekcija koje router moze handlati moze doci do zagusenja. Pa kada u Firefox-u napises www.google.com, recimo, Firefox ceka da "pukne" jedna od konekcija, kako bi se na tvom jeftinom routeru, oslobodilo mjesto za novu konekciju. A to moze potrajati. I mozda je to uzrok tvojih problema.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podjela brzine veze
harti kaže...
 Tko se skida???? Sala mala;)

Mislis kad downloadas na jednom racunalu, na drugom je pristup internetu spor. Da li mislis na torrente i peer2peer opcenito? Ako da onda ti moze biti problem u tvom routeru. Naime, ovi jeftini, bezvezni routeri (sa AP i switchom i web soceljem za konfiguraciju od par stotina kuna) mogu biti usko grlo, tako da iako ne koristis cijeli bandwidth tvoje internetske veze za P2P, zbog ogranicenog broba konekcija koje router moze handlati moze doci do zagusenja. Pa kada u Firefox-u napises www.google.com, recimo, Firefox ceka da "pukne" jedna od konekcija, kako bi se na tvom jeftinom routeru, oslobodilo mjesto za novu konekciju. A to moze potrajati. I mozda je to uzrok tvojih problema.
 Ma prevelika je razlika... Starome downloada 160kbps, a meni 40... Htio bih da budemo ravnopravni :).
Router nije loš, a bogme ni jeftin :) - Siemens SE555

@ Danny - Tnx, čini mi se dosta jednostavniji od ovog gore... Sad idem isprobat... Ciao!
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
16 godina
offline
Podjela brzine veze

Nemaš frke, javi ako zapneš, radim s njim dosta i koristim ga na 4 računala doma pa mislim da nebi trebal imat problema.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice