Modem preko mrežne problem

poruka: 1
|
čitano: 1.481
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Modem preko mrežne problem

Imam modem motorola surfboard sb5100 i do sad sam ga imal spojeno na usb na WinXp.

Kupil sam novi komp i stavil sam si Vistu 64-bita i modem sam moral spojiti prek mrežne kartice zato jer nema drivera za 64-bitne verzije xp-a i viste. Na stranici proizvođača ima za xp i vistu 32-bita ali za 64-bita oni preporučaju da se spoji na mrežnu i ne rade drivere za usb za 64bita. To mi nije bil problem jer sam dobil s modemo i usb i mrežni kabel i spojil sam i normalno modem radi osim sljedećeg:

Kad ugasim računalo ili resetiram i windowsi se podignu treba bar 5min da bi se uspostavila veza i da bi mogel na net. Ono piše mi da nije spojeni kabel a sve je normalno spojeno i na modemu titra lampica koja pokazuje da modem i komp nisu spojeni. Nakon negde 5min dok ja isprobavam pokrenuti refreshati u firefox-u dojde veza sama od sebe i net počne raditi. I počnu svijetliti žaruljice iza na mrežnoj.

Može se to nekak podesiti da mi se odma uspostavi veza? Neda mi se čekati svaki put 5min.

Matična je asus P5Q-E i instalirani su driveri za mrežnu s originalnog cd-a.Internet je prek kabelske pa netrebam nikakve konekcije raditi s passwordom i username.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice