Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

poruka: 37
|
čitano: 31.190
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Dobar dan ljudi ... :D

 Ewo trazim po forumima rjesenje mog problema i imam slican problem kao luckyluke .

 Imam net koji sam uveo prije otprilike mjesec dana i brzinu sam uzeo 4mbs,

ali od tih 4mbs ja nemam ni 0.1 mbs( sto je ocajno youtube gledat mogu ali samo pod neznam kojom glavoboljom {#}).

 Nakon 1000 uzaludnih poziva sluzbi za korisnike,svaki put isti odg ''problem je do vaseg komp''

 E sad pomislio sam da je do mrezne kartice jel sam sve moguce probo od dizanja windowsa novih,

 kupovanja novog kabla reinstalacije drivera od maticne za mreznu(NVIDIA nForce Networking Controller) i neznam jos cega

 kupio sam novu mreznu karticu (OvisLink LFE-8139ATX Fast Ethernet Adapter) ali modem nece da prepozna kopm.Do cega moze biti problem,pokusavo sam svakojake nacine ali rjesenja nema ! kad se spojim na net preko internet protocola (kad upisem svoj ip,dns srv i sve)pise da je spojeno na net medjutim nije,problem kad stavim na automatic ip and dns pise mi limited or no connectivity i error.

Ako iko zna problem mog rjesenja molio bih pomoc jel vise nezam sta da radim osim da slom zivaca dobijem ...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2011 16:24 (Bigivk).
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Imam problem sa UTP patch kabel na kompjuteru.

Internet mi je normalno radio,otišao sam nešto obaviti i kad sam se vratio nisam imao interneta.

Stalno mi piše da UTP patch kabel nije priključen u kompjuter.

UTP patch kabel je isproban na drugom kompjuteru i ispravan je.

Za mrežnu karticu piše da normalno radi.

Ne znam u čemu je problem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Možda više ne sjeda dobro u konektor mrežne kartice? Probaj s drugim kabelom.

10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Meni se čini da dobro sjeda u utor jer se čuje onaj klik.

Ali moggu probat i sa drugim kabelom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?
Colnago kaže...

Meni se čini da dobro sjeda u utor jer se čuje onaj klik.

Ali moggu probat i sa drugim kabelom.

Klik nije mjerilo uspješno ostvarenog kontakta - klik je samo kačenje plastične polugice.

 

Pogledaj kako su sitni kablići i konektorčići samog UTP konektora. Ujedno, kabel ti može negdje gubiti kontakt, što se jednom manifestira, drugi put ne. Ako ne radi ni s drugim kabelom, onda ti je možda problem u konektoru u mrežnoj kartici. Ujedno, bilo bi dobro da pokreneš neku live distribuciju Linuxa (Mint, Ubuntu), da se uvjeriš da problem nije softverske prirode (driver).

10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Kabel proradio u kompu, nakon šetnje kompjutera do dnevne sobe sve ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Pozdrav svima!

 

Evo imam jedan specifičan problem na laptopu na poslu. Naime, cijela zgrada je spojena na server, tj. lan kabelom preko patch panela bla bla itd...

Događa mi se situacija da na laptopu u kancelariji gdje taj laptop treba biti, jednostavno ne prepoznaje lan kabel...

Da situacija bude zanimljivija, u istoj toj kancelariji sam probao spojiti drugi laptop i spoji se na internet bez greške, dakle kabel u redu, interneta u utičnici ima..., e sad još zanimljivije je to da taj laptop koji ne prepoznaje lan kabel u dotičnoj kancelariji, prepoznaje internet u bilo kojoj drugoj kancelariji bez problema i spoji se automatski naravno, sa istim tim kabelom... Zbilja sam zbunjen o čemu bi se to ovdje moglo radit...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice