Adsl pitanje

poruka: 6
|
čitano: 2.480
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Adsl pitanje

Evo ovako koristim ADSL i imam jedno pitanje.. Posto ne koristim konekciju za spajanje vec mi je stalno spojen na net komp e sada me zanima, da li mi adsl stvara promet ako ja nisam na kompu, odnosno kada je ugasen komp.. Jer zbunjuje me to kada vidim ispis spajanje pise da sam cijeli dan na netu, a zapravo nisam vec mi je samo ruter upaljen. Nadam se vasem brzom odgovoru.. I da imam D-linkov i nema ono da se pritisne on/off vec se mora kabl istekavati... A to mi se ne da bas svaki put zato me zanima.. Hvala

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Adsl pitanje

ako ti stoji i ako ti je komp ugasen ne ide ti nikakv promet a ako ti je komp upalje ide samo ako ti se radi kakav update. Ako imas flat to te netreba zabrinjavat. A ako nemas napravi si sam konekciju imas u vodicu od adsla kako to napravit, ili nazovi operatere.

MSI Platinum P7N | Intel C2D E6750 | 2gb Kingston HyperX | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2008 18:03 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl pitanje

Ako ti je komp ugasen onda normalno da nema nikakvog prometa - router je spojen cijeli dan tj. odspaja se svakih 24 sata i zatim ponovno spaja.

16 godina
offline
RE: Adsl pitanje

Kada je komp ugašen ne bi smjelo biti nikakvog prometa preko rutera.

 

Jesi li na 'flat-rate'-u ili?

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Adsl pitanje
Kruno_21 kaže...

Evo ovako koristim ADSL i imam jedno pitanje.. Posto ne koristim konekciju za spajanje vec mi je stalno spojen na net komp e sada me zanima, da li mi adsl stvara promet ako ja nisam na kompu, odnosno kada je ugasen komp.. Jer zbunjuje me to kada vidim ispis spajanje pise da sam cijeli dan na netu, a zapravo nisam vec mi je samo ruter upaljen. Nadam se vasem brzom odgovoru.. I da imam D-linkov i nema ono da se pritisne on/off vec se mora kabl istekavati... A to mi se ne da bas svaki put zato me zanima.. Hvala

U ispisu spajanja piše trajanje veze i ono se ne odnosi samo na razdoblje u kojem ti radiš nekakav promet na internetu, nego na   na razdoblje  od trenutka spajanja (konekcije) do trenutka odspajanja (diskonekcije), odnosno prekida veze.
Router je u biti malo računalo preko kojega se tvoje pravo veliko računalo spaja na internet. Kada ti ugasiš svoje računalo, konekcija se ne prekida jer je router i dalje upaljen i spojen na internet. Tako da u tvome slučaju vrijeme spajanja označava vrijeme od paljenja do gašenja routera.
Ukoliko ne koristiš bežični internet (ili koristiš primjerenu zaštitu) i iz tvoga routera ne viri neko nepoznato mrežno kablo koje vodi do susjednog stana, onda kada ugasiš svoje računalo nema nikakvog prometa.
Ako još uvijek ne možeš mirno zaspati dok je tvoj router uključen, pogledaj u uputstvima od routera koju adresu trebaš upisati u Internet Explorer (Operu, Firefox ili što već koristiš) da bi otvorio postavke routera i koja je standardna šifra (ako je nisi mijenjao ti, a ako je šifru mijenjao tvoj telekom pogledaj u papire koje su ti dali s routerom). Kada u Internet Exploreru otvoriš stranicu sa postavkama vjerovatno ćeš imati mogućnost da ručno prekineš internetsku vezu (Disconnect) i da je ponovno ulaskom u postavke tvoga routera preko internetskog preglednika uspostaviš (Connect) kada budeš htio, bez da isključuješ router iz struje.
15 godina
neaktivan
offline
Adsl pitanje

Aha ok.. Hvala puno.. Nisam na flatu nego na 10 gb.. Samo me to zanimalo.. A konekciju ne mogu napraviti jer mi onda sestra ne moze istodobno biti kad sam i ja na netu.. Vec sam ovak napravio.. Hvala jos jednom na odgovorima

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice