Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

poruka: 120
|
čitano: 42.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
damian123 kaže...
Hyperion kaže...
Igor kaže...

Ja imam problem s X-530. Spojio sam ih na računalo. Ona prva dva prednja rade, ali zadnja dva i srednji ne rade. U čemu je problem? Sve sam dobro povezao. Kad ih spojim na tv preko onog crvenog i bijelog kabla i onog nekakvog adaptera onda svi rade, zašto mi ova tri ne rade na računalu?

Koji windowsi?

 

Si podesio u sound panelu zvučnike da rade na 5.1? Na čemu si probavao zvučnike na običnim pjesmama ili pjesmama sa 5.1 zvukom ili filmovima sa 2.0 ili 5.1 zvukom?

 

 

 imam windows 7 i provovo sam na pjesmama MP3 tojest stereo nisam nikakvim 5.1 i bio sam vec podesivo u suond panelu to pa sam namjestio da sviraju svih 5 u bilo kojoj pjesmi ali mi onda u igrama nisu svirali svih 5 nego 2

Daj mi objasni kak točno u windowsima 7 podesit da u bilo kojoj pjesmi rade svih 5.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
damian123 kaže...
Hyperion kaže...
Igor kaže...

Ja imam problem s X-530. Spojio sam ih na računalo. Ona prva dva prednja rade, ali zadnja dva i srednji ne rade. U čemu je problem? Sve sam dobro povezao. Kad ih spojim na tv preko onog crvenog i bijelog kabla i onog nekakvog adaptera onda svi rade, zašto mi ova tri ne rade na računalu?

Koji windowsi?

 

Si podesio u sound panelu zvučnike da rade na 5.1? Na čemu si probavao zvučnike na običnim pjesmama ili pjesmama sa 5.1 zvukom ili filmovima sa 2.0 ili 5.1 zvukom?

 

 

 imam windows 7 i provovo sam na pjesmama MP3 tojest stereo nisam nikakvim 5.1 i bio sam vec podesivo u suond panelu to pa sam namjestio da sviraju svih 5 u bilo kojoj pjesmi ali mi onda u igrama nisu svirali svih 5 nego 2

Neke igre podržavaju 5.1 zvuk neke ne, recimo crysis na 5.1 je ekstaza pogotovo kad relativno visoko pojačaš zvuk, kao da si tamo čovječe.

 

Ja sam naišao na problem da vista i 7 nepuštaju zvuk na svih 5 zvučnika nego samo prednja 2 iako se sve sredi u CP-u. Jedino rješenje je uključivanje ovog:

Virtual surround Virtual surround

Ali to nije kao na xp-u, tamo pušta ama baš sve na 5 zvučnika, bez uključivanja virtual surround-a zato je xp po meni bolji za gledanje filmova i slušanje glazbe, a i dobro posluži za 3dmark i oc-anje te igranje starijih igara koje nerade na visti i sedmici (to se skoro može zanemaritSmijeh jer meni dosad sve što je radilo na xp-u radi i na visti i sedmici)

 

 

EDIT: Virtual surround možete naći u panelu od sound panela koji se nalazi u control panelu ili od realtekovih/soundmaxovih upravljačkih panela. Ovo je slikano u realtekovom panelu.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 21:47 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

ja sam sebi skino program tojest tocnije Realtek HD Audio Menager sa cd od maticne ploce i tamo si sve podesio to da mi svitra svih 5... sad neznam koju maticnu imas i dali imas to na maticno ali vjerujem da se vjerovatno moze sa interneta skinut taj program...

 

PS: hyperion kamo si naso za ukljucit taj virtual surround??

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 21:59 (damian123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
damian123 kaže...

ja sam sebi skino program tojest tocnije Realtek HD Audio Menager sa cd od maticne ploce i tamo si sve podesio to da mi svitra svih 5... sad neznam koju maticnu imas i dali imas to na maticno ali vjerujem da se vjerovatno moze sa interneta skinut taj program...

 

PS: hyperion kamo si naso za ukljucit taj virtual surround??

Zašto si to skidao sa interneta? To je sastavni dio audio drivera koji dolazi na cd-u uz matičnu, no ako si mislio noviju verzij skinut onda shvaćam...

 

 

1 1
MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 22:59 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Hyperion kaže...
damian123 kaže...

ja sam sebi skino program tojest tocnije Realtek HD Audio Menager sa cd od maticne ploce i tamo si sve podesio to da mi svitra svih 5... sad neznam koju maticnu imas i dali imas to na maticno ali vjerujem da se vjerovatno moze sa interneta skinut taj program...

 

PS: hyperion kamo si naso za ukljucit taj virtual surround??

Zašto si to skidao sa interneta? To je sastavni dio audio drivera koji dolazi na cd-u uz matičnu, no ako si mislio noviju verzij skinut onda shvaćam...

 

 

 nisam skido nego instaliro sa cd-a od maticne...

 

al mi nema toga tojest ne pise...  O_o???Neodlučan

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 23:04 (damian123).
16 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Onda probaj enviroment, ovo mi je sa lap-a na compu je drukčije.

 

Neznam točno jel to bilo enviroment ili virtual surround, ali tako nešto mora biti.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Igor kaže...
damian123 kaže...
Hyperion kaže...
Igor kaže...

 

 

Daj mi objasni kak točno u windowsima 7 podesit da u bilo kojoj pjesmi rade svih 5.

 dakle ak imas taj program sto sam napiso nekoliko posta gore onda uđes u njega i sastrane ces imat 6 tocki razlicitih boja i onu prvu tojest lijevo gore stavis da ti bude (front)

onda onu desno u sredini isto stavis na (front) i onu lijevo dole stavis na (heardohone) i to jo to ^^

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Hyperion kaže...

Onda probaj enviroment, ovo mi je sa lap-a na compu je drukčije.

 

Neznam točno jel to bilo enviroment ili virtual surround, ali tako nešto mora biti.

 neznm ne kuzim bas jer sad sam uspio stavit da mi sviraju svih 5 i kad odem test onda mi pise da rade samo 2... wtf O_o??? jbg pustit cu ko prije da sviraju samo 2 kod muzike a u igri mi sviraju svih 5 tojest surround...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

Speaker FIll Speaker FIll
MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 22:32 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Hyperion kaže...

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

Da to sam i ja uključio, ali sam primjetio da mi je onda zvuk na prednja dva zvučnika nešto tiši nego na srednjem.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Ima koji dobrovoljac da proba SRS Audio Sandbox i javi rezultate???   Ja ne mogu probat jer nemam 5.1 ali me zanima dal to radi kak se spada, pa ako ima koja dobra dusa da proba   Namigiva

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

Da to sam i ja uključio, ali sam primjetio da mi je onda zvuk na prednja dva zvučnika nešto tiši nego na srednjem.

Pa pogledaj sliku,možeš podesit kako če ti se koji zvučnik čuti.

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
pirat kaže...
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

Da to sam i ja uključio, ali sam primjetio da mi je onda zvuk na prednja dva zvučnika nešto tiši nego na srednjem.

Pa pogledaj sliku,možeš podesit kako če ti se koji zvučnik čuti.

Da, ali to je Realtek Audio manager. Ja imam VIA zvučnu karticu,jer mogu svejedno to instalirati?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
moderator
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Igor kaže...
pirat kaže...
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

Da to sam i ja uključio, ali sam primjetio da mi je onda zvuk na prednja dva zvučnika nešto tiši nego na srednjem.

Pa pogledaj sliku,možeš podesit kako če ti se koji zvučnik čuti.

Da, ali to je Realtek Audio manager. Ja imam VIA zvučnu karticu,jer mogu svejedno to instalirati?

Daj sliku da vidimo kako je to kod tebe.

http://modernwarfare.sputn1k.co.uk/mw2_countdown_sidebar.swf
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2009 12:44 (pirat).
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
pirat kaže...
Igor kaže...
pirat kaže...
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

Da to sam i ja uključio, ali sam primjetio da mi je onda zvuk na prednja dva zvučnika nešto tiši nego na srednjem.

Pa pogledaj sliku,možeš podesit kako če ti se koji zvučnik čuti.

Da, ali to je Realtek Audio manager. Ja imam VIA zvučnu karticu,jer mogu svejedno to instalirati?

Daj sliku da vidimo kako je to kod tebe.

OK je našao sam.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
Hyperion kaže...

Evo sada sam na compu, opcija se zove "speaker fill" sada 100% sam siguran. I piše u opisu da je to opcija koja omogućava sviranje stereo ili 2.0 zvuka na surround zvučnicima.

 al nema mi toga neznam zasto ima mi samo swmp centar / Subwoofer output i enable bass menagment

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Planiram kupiti Logitech X-530 zvučnike pa me zanima može li mi netko kazati koliko je dugačak kabel za zadnje zvučnike tj. koliko daleko se mogu posatviti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
DAXY011 kaže...

Planiram kupiti Logitech X-530 zvučnike pa me zanima može li mi netko kazati koliko je dugačak kabel za zadnje zvučnike tj. koliko daleko se mogu posatviti?

Kabel za zadnje zvučnike je oko 5 metara.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

U vezi onog hvatanja "arapskih radio postaja", citao sam po netu, valjda su kablovi lose oklopljeni pa se hvata svasta... samo sto mi nije jasno... ako je signal radija moduliran (AM/FM) kako ja uspijem razaznati nekakav govor!?

 

Inace da, ok zvucnici za tu lovu...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Definitivno da. Ja imam X-540 i za tu novcanu razliku ja nevidim razliku u kvaliteti.... Neznam jeli to samo kod mene ali inace mi rade samo prednja 3 a zadnja 2 ne, samo ako ukljucim matrix mod (a taj matrix mod jedino daje malo punoću zvuku i uključuju zadnja dva zvucnika koji obicno drze nekakav ritam "sound") i puno je zvuk bolji ako se malo glasnije slusa..... Meni na X-540 na nekoj srednjoj razini zvuk pocinje gubiti i pocinje se stisavati i pojacati sto zna biti vrlooooo neugodno.... Ako mislis igrat - stavi slusalice :D jer ne hvata pol zvukova. I jos nes - nez koju zvucnu imas al ja ih na realtek hd audio jedva namjestim lol.

 

btw. - sva iskustva su sa x-540

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
tRy kaže...

Definitivno da. Ja imam X-540 i za tu novcanu razliku ja nevidim razliku u kvaliteti.... Neznam jeli to samo kod mene ali inace mi rade samo prednja 3 a zadnja 2 ne, samo ako ukljucim matrix mod (a taj matrix mod jedino daje malo punoću zvuku i uključuju zadnja dva zvucnika koji obicno drze nekakav ritam "sound") i puno je zvuk bolji ako se malo glasnije slusa..... Meni na X-540 na nekoj srednjoj razini zvuk pocinje gubiti i pocinje se stisavati i pojacati sto zna biti vrlooooo neugodno.... Ako mislis igrat - stavi slusalice :D jer ne hvata pol zvukova. I jos nes - nez koju zvucnu imas al ja ih na realtek hd audio jedva namjestim lol.

 

btw. - sva iskustva su sa x-540

Mozda si nesto krivo konfigurirao u Windowsima ili u programu od zvucne.

Probaj reinstalirati drivere za zvucnu i pogledati jesu li ti opcije svugdje namjestene u 5.1 nacin rada.

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Sve je ok....  Imam ih oko godinu dana i odtada sam 10 puta win rusio i svaki put ponovo sve.... al uostalom.... nije bitno lol.... Zap.... kako mislis konfiguirao u win-ima?

14 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
djdomi kaže...

dobri su samo kaj zuje.

 Ja ih imam. Moji ne zuje.

14 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
tRy kaže...

Sve je ok....  Imam ih oko godinu dana i odtada sam 10 puta win rusio i svaki put ponovo sve.... al uostalom.... nije bitno lol.... Zap.... kako mislis konfiguirao u win-ima?

 Odes u control panel, sound, speaker, enhancements i ukljucis speaker fill.

15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

moram se pohvaliti da sam ih kupio prije nekih 10 dana za 500 kn, sa računom, nove, dok su u linksu 750 kn. i još dobijem pdv nazad.

Darth Vader
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 11:57 (malo zaigrano dijete).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

odlicna kupovina

16 godina
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
logic kaže...

odlicna kupovina

Da je odlicna i nije, ali je vrlo dobra. Razlog... hvatanje "arapskih radija"... za te novce nebi smjeli to radit... iako to mozes gledat kao feature...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

nemam problema sa hvatanjem radija, isprobaval sam, i ne hvata.

Darth Vader
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne
tnakir kaže...
logic kaže...

odlicna kupovina

Da je odlicna i nije, ali je vrlo dobra. Razlog... hvatanje "arapskih radija"... za te novce nebi smjeli to radit... iako to mozes gledat kao feature...

Moji x-510 i x-540 nisu hvatali nista sto nisu trebali. Kao ni sdasnji z-5500.

16 godina
offline
Zvučnici logitech X-530 5.1 da ili ne

Ma ja imam takvih problema, od cure brat takodjer (on ima cini mi se X510), citao sam dosta po netu da ljudi takodjer hvataju "vanzemaljske signale", stvar se manifestira kada su zvucnici postavljeni na tiho (5% volumea)... 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice