Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.429.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Hebeni francuzi i dostava...

 Glavno da stigne. Meni je propalo iz Irske i UK pa sam dobio refund. Još ih muči COVID-19. 

 Meni iz Kine stižu paketi u roku 2-3 tjedna, najnormalnije. Neki dan mi stigla Njemačka SS oficirska kapa s oznakama...      

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Hebeni francuzi i dostava...

 Glavno da stigne. Meni je propalo iz Irske i UK pa sam dobio refund. Još ih muči COVID-19. 

 Bome njih još gazi da.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Naručio sam iz Kine Seagateov ssd i evo pratim pošiljku trackingom. Za sad je dobro. Napustila je Kinu. Ali shit je što se brojke zaraze opet dižu. Prekjučer u Njemačkoj 300, jučer 1800 novih slučajeva. 

 Da ti budem iskren, stvarno sam očekivao da će paket doć tko zna kad i bio sam spreman čekat još mjesec dana. Iznenadilo me maximalno da je stigao, ja mislim u manje od 3 tjedna, tako nešto.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Pa upravo tako da, gledao sam i chord qutest, nešto je skuplji no kad sam vidio da se napaja iz usb porta definitivno sam odustao. Neću niti govoriti kada grebeš koliko ima ekipe razočarane s tim dacom. Kreneš gledati reviewe i sve je bajno i krasno onda si daš vremena i kopaš poprilično pa vidiš da to i nije baš tako, da ih ekipa koristi i onda uzmu iz znatiželje Topping D90 npr ili Topping DX7pro i shvate da ti kinezi rade puno puno bolje za manje para te prodaju qutest. Ne govorim o ekipi koja dobija pare od brandova tipa John Darko itd, govorim o userima i njihovim iskustvima te ekipi koja sama kupuje dacove pa testira i vrati, neki od njih su se sada već probili pa dobiju uređaje na testiranje. Recimo Z reviews na youtubeu koji je dosta opreme već recenzirao sada mu i šalju je direktno uspoređivao qutest i neki smsl od 300$ i kaže da koliko god se trudio ne čuje razliku između njega i qutesta. Sa qutestom se ekipa spašavala i uzimala posebno napajanje cca 100njak funti i kao da malo bolje rade ali nije to to. Isto znam da qutest koriste dosta na prezentacijama, no vjerujem da svi već znamo da su te prezentacije namjenjene prodaji, no mene niti malo ne uzvuđuje kada vidim Chord da piše na njemu, ne rajca me to, dok neka ekipa slini čim to vidi. Da ne govorim da je RME adi-2 zvan kao qutest killer za dosta manje para te je jako podesiv da možeš izvući max iz njega. Pa nedavno sam i stavljao slike od daca koji košta 11500kn  Musical Fidelity M6s DAC, prazan potpuno unutra a košta ko da je od zlata (slika niže). Barem u tom DAC segmentu nedam novce za brand koji toliko košta samo zato što je brand... Ovo je moje mišljenje i shvaćam da će netko imati drugačije mišljenje. Osobno da sam uzeo taj Mfielity za te pare i da sam vidio nakon toga ovu sliku nisam siguran da bi mogao mirno spavati :)

 

Kasno reagiram pa isprike (evo me u HR na mjesec-dva), ali samo da napisem svoje osobno iskustvo sa chord 2qute i qutest, imam samo rijeci hvale za taj DAC. Presao sa 2qute na RME i pozalio jako, prodao RME kroz par mjeseci. Poslje dobio qutest od prijatelja, i to je jos malo bolja verzija 2qute-a. Topping nisam cuo tako da nemogu dati nikakvu usporedbu sa tim DACom. Ali Chord probaj cut ako uspijes, to je muzikalan i jako ugodan DAC za slusanje, sa dovoljno detalja i dinamike.

 

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Hebeni francuzi i dostava...

 

Drži se, nadam se da su se stabilizirali odkad sam ja naručio jer 2 paketa su bila svaki preko mj dana na putu iz francuske njihovom poštom. 

 

Ova godina je sva naopaka kurirskim službama, čekam iz thomanna 2 paketa koja su zajedno poslali. Jedan stigao jučer a drugi završio u Slovačkoj 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
berzerker kaže...
Zoki B kaže...

Hebeni francuzi i dostava...

 

Drži se, nadam se da su se stabilizirali odkad sam ja naručio jer 2 paketa su bila svaki preko mj dana na putu iz francuske njihovom poštom. 

 

Ova godina je sva naopaka kurirskim službama, čekam iz thomanna 2 paketa koja su zajedno poslali. Jedan stigao jučer a drugi završio u Slovačkoj 

 Bumo videli, tjedan je već prošao :)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Hvala svima na savjetima :)

Imam materijala za razmisljanje pa lagano…

 

...svakako pogledaj, i sto je jos vaznije, POSLUSAJ sta ovaj barba na videu govori...mislim da ce tipuno pomoc...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne znam koliko vas je upoznato ali vidim sad da se Multipak u Pakracu ipak organizira 10 i 11.7 pa eto nakon otkazivanja svega živog, karantena i samoizolacija možda nekome dobro dođe informacija i događaj

Nemam nikakve veze s njima nego čisto djelim informaciju dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak Dynavox
tajo1960 kaže...

Ima li netko iskustva sa Dynavox mrežno / naponskom "letvom" i svojevrsnim filtrom?

 

Dynavox X4100S Hi-Fi 8 Port Multisocket Filter with LED Indicator Light for Correct Phase Position

 

.

 nemam iskustva al cemu ovo? jesu li ovo spojili jeftini jedno polni prekidac pa da ne ubije nekoga napravili "feature" jer je jedan 100nF kond i led jeftinij od dvopolnog prekidaca? radi li taj led uopce kad nema mase? radi li led u npr kanadi di se koriste dvi faze za dobit 220V?

na slikama mrcina za kucno kino, e ljudi moji ovako izgledaju 3.5 pojačala nabijena u jednu kutiju, bez pre velike štednje na djelovima :D

edit: https://www.amazon.de/dp/B005LF2BKG lool

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 22:11 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
john142 kaže...

Hvala svima na savjetima :)

Imam materijala za razmisljanje pa lagano…

 

...svakako pogledaj, i sto je jos vaznije, POSLUSAJ sta ovaj barba na videu govori...mislim da ce tipuno pomoc...

 

 Jesam :)

Rekao je sve bas onako kako i je. 12:00 minuta sve govori.

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne :)

Prvo lagano net studiranje pa prvom prilikom slusanje. Nakon toga cu vidjeti u kojem smjeru ici.

Ono sto mi se svidja na prvu je SF Sonneto 3, Moon 240i, MA Gold 100, 200,  Revel M16, F35...

Nista ne idealiziram tako da sam spreman i da ostane samo na tome kako mi se svidja po izgledu.

 

Edit:

Ok, znam da MA i Revel traze prostora i da jednostavno nema sanse za njih ali eto, bilo bi lijepo u nekoj drugoj prici...

Sonetto 3 bi mozdaaa bili ok no cini mi se da pate od malo basa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 19:15 (john142).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
..

nemoj uvik bit tako agresivan, nego objasni ekipi tu koja je to "prava faza".
neznanje nekih audiofila je zacudjujuce, a postavite ko da ste popili pamet ciloga svita, iskreno to mi nimalo ne smeta ali kad se preporucaju stvari ko micanje uzemljenja s opreme ili ove "prave faze" jednostavno se moran javit i rec da je to smješno a možda i opasno.

a admin je jer pušta vas par da se ponašate ko da ste kvartovski mafijaši sitnog zuba i šta vi rečete to je tako u vašem kvartu, ha-ha.

Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
..

nemoj uvik bit tako agresivan, nego objasni ekipi tu koja je to "prava faza".
neznanje nekih audiofila je zacudjujuce, a postavite ko da ste popili pamet ciloga svita, iskreno to mi nimalo ne smeta ali kad se preporucaju stvari ko micanje uzemljenja s opreme ili ove "prave faze" jednostavno se moran javit i rec da je to smješno a možda i opasno.

a admin je jer pušta vas par da se ponašate ko da ste kvartovski mafijaši sitnog zuba i šta vi rečete to je tako u vašem kvartu, ha-ha.

 LOL.pa jel ti vidis sto ti pises,ja uopce ne znam kakva je ta letva jer je nisam nikad ni vidio a kamoli probao,zato i necu nista o njoj rec ..i o kojem micanju uzemljenja govoris..ne kuzim pametujes ovdje na osnovu cega?Cisto sumnjam da je proizvod pusten u prodaju bez odgovarajucih atesta ili trebaju prvo na Soltu poslat velikom Dabru!?

I postoji "in fase" i "out off fase"..sto ti tu nije jasno?Uređaj prepoznaje kad smo van faze spojili uređaj,okrenes suprotno steker i rijesis problem!

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
blablabla

I postoji "in fase" i "out off fase"..sto ti tu nije jasno?Uređaj prepoznaje kad smo van faze spojili uređaj,okrenes suprotno steker i rijesis problem!

 whaaaaaaaaat?
kakav problem? sta u fazi van faze?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 19:32 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako je netko zainteresiran Pioneer N50-A je na njuškalu, naravno za članove foruma se može dogovoriti nešto niža cijena :)

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Možda netko nađe nešto
https://hd-multimedia.com/demo-oprema/
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
digitala "zapakovana" u rf shield, i jesu li to minijaturni reed releji u chip pakiranju?

zanimljivo, izgleda ko medicinska oprema iznutra :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Čitam iskustva i mišljenja korisnika na Amazonu de za spomenuti Dynavox X4100S Hi-Fi 8 Port Multisocket Filter.

 

https://www.amazon.de/DynaVox-207411-HiFi-Steckdosenleiste-Silber/dp/B076Q7R396/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Dynavox%2BHiFi-Netzfilter%2BX4100S&qid=1592657009&sr=8-1&th=1

 

... nema loših, dapače... za uložen novac ljudi su dobili više nego su očekivali dobiti. Kod problematičnih isporuka struje u domove... Ljudi i rastavljali, mjerili, gledali, testirali... nitko nije ostao razočaran.

 

https://www.dynavox-audio.de/produkte/spalte3/netzstecker-leisten/hifi-steckdosenleiste-x4100-schwarzsilber.html

 

 

Kako god bilo - "letva" je kupljena, čeka se dostava... javim utiske i dojmove.

 

Zanimljivo, ovo je prvi put da vidim da je netko obratio pažnju na to kako je faza spojena. Ja o tome vodim računa već oko 10 godina, od kad sam nabavio svoj strujni kondicio koji na sebi ima označeno gdje je faza, kako na utikaču, tako i na svim utičnicama. Objašnjeno mi je da će on dobro i uredno radit svoj posao kako god da je spojeno, ali da će bit bolji/brži rad ako je sve spojeno onako kako je konstruktor to zamislio, a on je zamislio da faza bude spojena tamo gdje je to označeno. Ja ne pametujem puno, nego uzemem ispitivač, pogledam što je faza i tako spojim.

 

Šteta što inače na kabelima nema tih oznaka, da sve bude spojeno onako kako je predviđeno.

 

(nakon ovog posta jedan kolega na aparatima...)

 

Live long and prosper.
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
.

Znaju biti poprilično čujne razlike oko faza.
Riječi jednog mog frenda, doc. dr. elektrotehnike, čovjek koji zna znanje:
.

doc. dr. elektronike ti uvik rece sta ti odgovara

"u pravilu",i  "školski" svi "parametri" (lol prijatelju stvarno pretjeruješ) su zadovoljeni bez obzira di se faza nalazi.

razlika di dovedeš fazu je jednaka ko da si samo priceka za spojit amp još jednu polutku sinusoide, prakticki nepostojeca! sve ostalo su sry ali jednostavno pretjerivanja zbog neznanja..

stvarno trebate prestat širit nebuloze, ok vjerujte u šta očete doma, ali prestanite to širit tu ko neko opce poznato znanje!


i na kraju ok pretpostavimo da si u pravu i razlike su kažeš poprilicno cujne, dokaži! (reka mi je frend dr elektronike nije dokaz) inace psssst!



Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Znaci ljudi koji su zavrsili FER,FESB.. razni DIYeri ..serviseri elektronicari ..audiofili svi odreda paze na fazu..ali eto Dabar zna najbolje..aj da zavrsimo to vise..koje su tvoje reference da bih ti mi trebali vjerovat?Koju skolu i fax si zavrsio,di radis,di si stekao praksu i znanje oko audia i elektrotehnike?!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Mislim pardon svima koji će se sad možda osjetiti uvrijeđenima, ali ova rasprava o fazi me podsjeća sad na rasprave o 5G i ljudima koji ne znaju što je uopće zračenje... Pa znate li vi uopće kako funkcionira izmjenična struja??

16 godina
moderator
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


a admin je jer pušta vas par da se ponašate ko da ste kvartovski mafijaši sitnog zuba i šta vi rečete to je tako u vašem kvartu, ha-ha.

 dabar_solta_V2 - zamolio bih te da više ne sudjeluješ u ovoj temi. Do sada si djelio lekcije drugima, a sada si krenuo i moderatorima, a to ne toleriramo.

 

 

...
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Čitam iskustva i mišljenja korisnika na Amazonu de za spomenuti Dynavox X4100S Hi-Fi 8 Port Multisocket Filter.

 

https://www.amazon.de/DynaVox-207411-HiFi-Steckdosenleiste-Silber/dp/B076Q7R396/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Dynavox%2BHiFi-Netzfilter%2BX4100S&qid=1592657009&sr=8-1&th=1

 

... nema loših, dapače... za uložen novac ljudi su dobili više nego su očekivali dobiti. Kod problematičnih isporuka struje u domove... Ljudi i rastavljali, mjerili, gledali, testirali... nitko nije ostao razočaran.

 

https://www.dynavox-audio.de/produkte/spalte3/netzstecker-leisten/hifi-steckdosenleiste-x4100-schwarzsilber.html

 

 

EDIT:

Komentar kolege Volegradele gore, koji Bug forum inače "odreže" tako da se vidi samo dio, je namijenjen i poslan s njegove strane stanovitom pametnjakoviću ovdje (a ne meni), a koji svojom "nesuvislom pameti" truje grupu i nastoji biti svakom loncu poklopac... da bude jasno i na znanje.

Mada su, a da se ne zna zašto, admini obrisali post kolege @gradele (valjda im je pametnjaković opet plakao na ramenu sa tužakanjem, pa valjda da ga se riješe i skinu s "nekog organa"...).

Samo, šteta, obrisali su postove krive osobe...

 

Kako god bilo - "letva" je kupljena, čeka se dostava... javim utiske i dojmove.

 

Od kud je naručeno i koliki ceh ispada na kraju?

 

 

Meni je ovo zanimljivo, nije ni puno skuplje od x4100

 

https://www.dynavox-audio.de/produkte/spalte3/netzstecker-leisten/hifi-netzfilter-x7000-schwarzsilber.html

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Danas je dan 12 kako je paket napustio Francusku avionom, sada bombam mailovima i Francusku poštu i Auidophonics mada mislim da đabe krečim....

No biti ću poprilično naporan i dosadan :)

Nikakav info već 12 dana i sada kada idem čitati user iskustva Colissimo dostavne službe te polako shvaćam da je vrlo moguće da se i "zagubilo" putom, ne da ih ljudi pljuju nego je to toliko strašno da naša pošta ispada sasvim ok....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Aj kad si vec spomenuo Auidophonics, gledam jedan artikal i za dostavu mi stoji ove dvije opcije (slika)

 Kako mi se cini ova prva opcija je samo za Francusku, a ova druga je za ostale zemlje (tj. za mene).

Da li je to tocno ili postoji jos neka opcija?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Danas je dan 12 kako je paket napustio Francusku avionom, sada bombam mailovima i Francusku poštu i Auidophonics mada mislim da đabe krečim....

No biti ću poprilično naporan i dosadan :)

Nikakav info već 12 dana i sada kada idem čitati user iskustva Colissimo dostavne službe te polako shvaćam da je vrlo moguće da se i "zagubilo" putom, ne da ih ljudi pljuju nego je to toliko strašno da naša pošta ispada sasvim ok....

 Ajme se utrkivat. Meni je krenuo paket iz Kine jučer, pa da vidimo tko će prije dobit svoje. Ja čekam štitnik za ruku za streličarstvo, odnosno bracers za longbow.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kad sam ja naručivao sa audiophonics ovu zimu doslo je u HR za par dana.Ali to je prije prije svega jel...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Na stranu koliko košta, al stvarno pa kak shendlat ovak nekaj, znam da to mogućeg potencijalnog vlasnika baš i ne brine, tu valjda treba uvest kran u kuću(odnosno dvorac) za to postavit, a kasnije nedo ti Bog da treba zvučnike malo pomaknut ili slučajno zakrenut

 

https://tooloud.co/novi-magico-m9-referentni-zvucnici/

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Na stranu koliko košta, al stvarno pa kak shendlat ovak nekaj, znam da to mogućeg potencijalnog vlasnika baš i ne brine, tu valjda treba uvest kran u kuću(odnosno dvorac) za to postavit, a kasnije nedo ti Bog da treba zvučnike malo pomaknut ili slučajno zakrenut

 

https://tooloud.co/novi-magico-m9-referentni-zvucnici/

 450+ kg? Stvarno su se potrudili napravit najteže zvučnike...

 

Možeš ih paletarom, onih jačim, unijeti u kuću. Malo teže ćeš fino namještat položaj.   

 

Mogao bi i manji viljuškar poslužit, ali onda trebaš imat široka vrata/ulaze u kuću.

 

Onaj tko ima milju Eura za ovo, može dat sagradit kuću oko njih...

 

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Miro kaže...

.

zamolio bih te da više ne sudjeluješ u ovoj temi. Do sada si djelio lekcije drugima, a sada si krenuo i moderatorima, a to ne toleriramo.

 

 

 ja se ispricavam ali ne vidim valjanog razloga da mi zabranite komentiranje u bilo kojoj temi na osnovu šta ima par ljudi kojima ne odgovara moje mišljenje, tolerirate da njih par tu širi očite mitove i dezinformacije i da apsolutno nikad ne odgovore s nekim linkovima niti nicim sta ima veze s stvarnim svjetom nego da im je "reka prijatelj koji je doktor elektronike" i slicne seme, mene mjesecima tu taru ad hominem postovima i samo cekaju kad cu se snervat i napisat sta da me mogu prijavit za bilo koju glupost na koju admini odma karton jer njih par me prijavi, ko za ovo da je admin lame.  bezveze.

i dalje tvrdim da apsolutno nema apsolutno nikakve veze s zvukom di se nalazi faza na trafu, dapace nema nikakve razlike opcenito , to su samo audiofilske gluposti, možete zvat još 10 admina i banat me sa cjelog interneta ta se cinjenica nece prominit.
a šta se tice ove zabrane sudjelovanja u ovoj temi maknit cu se s cjelog foruma necte imat problema više s menom, ali nek stoji da sam iša svojom voljom i nek stoji tu da sam iša jer mi nije dozvoljeno "djelit lekcije" iz 1850tih navodnim znalcima.

neda bog više naleti na ikoga od vas igdi. sretno

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice