Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.185.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ajd izmjeri svoju šapu i reci nam koliko odstupa od 2:1.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ako izmjerim ruku u svojem "prirodnom" položaju kako držim miša rekao bih da je blizu omjera 1 prema 1. Dakle Xornetovo 10.5cm / 7.5 cm nije savršeno, ali je drastično bolje od tipičnog 2 prema 1 omjera.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

Ako izmjerim ruku u svojem "prirodnom" položaju kako držim miša rekao bih da je blizu omjera 1 prema 1. Dakle Xornetovo 10.5cm / 7.5 cm nije savršeno, ali je drastično bolje od tipičnog 2 prema 1 omjera.

 Ma šta kako držiš, izmjeri kako se mjeri. Duljine po X osi i po Y.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Svaka ruka u potpuno ispruženom stanju je omjera 2 prema 1. To je biologija i tu ti nemam što kontrirati, ali, prijatelju, tako miša ne koristim. Najveći upravljači miša kod mene su 2 krajnja prsta ruke i rijetko dotičem miš dlanom. Ne znam jesi li upoznat s fingertip prirodnim gripom koji mnogi ljudi koriste od najranije dobi. Za isti je dobro da je miš što širi, ali nije potrebno da je dugačak, štoviše što kraći to bolje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Meni je sve ovo jasno, ja igram fingertip takoder i ne diram dlanom mis ( nekad mozda nesvjesno ). Po ovim tvojim dimenzijama za tebe stvarno nema misa koji bi ti pasao, zanima me jesi li kada isprobavao druge miseve na mjesec dva da vidis kako bi to funkcioniralo. Zato sto po ovim dimenzijama ja ne mogu naci nista da tebi pase.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Xornet iliti MM720 je najbolje što sam našao. Samo da Coolermaster napravi MM720 wireless. Vjerovatno miš s najboljom ergonomijom svih vremena.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ne znam kakav je tvoj fingertip all upravo sam gledao u moj i i omjer je opet oko 2:1, eventualno nesto manji kako zadnji kraj miša ne bi slucajno doticao dlan.

Ajd složi si ruku u fingertip i izmjeri. Nekako ne vjerujem da mali prst mozes okrenuti kao palac da bi imao baš toliki razmak između njih da ti treba miš koji izgleda kao pačja noga.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Kada držim miš mrzim vidjeti da imam ispred nokta još 2 cm plastike, a koja je nepotrebna.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

Kada držim miš mrzim vidjeti da imam ispred nokta još 2 cm plastike, a koja je nepotrebna.

Logitech G705?

Logitech MX Anywhere 3?

Razer Pro Click Mini?

UVI Gear Lust WE?

Logitech M590?

 

Ma ništa, samo nabrajam tu neke miševe koje ne bih kupio. :p

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
2 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ima li netko RAZER Viper V2 Pro da čujem koju iz prve ruke prije nego ga kupim ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

Kada držim miš mrzim vidjeti da imam ispred nokta još 2 cm plastike, a koja je nepotrebna.

Jesi vidio ovo? mice/mm720/ C.M.

 

dimenzije su tu, ali i kabel.

Survivor - eye of the tiger
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
metallic kaže...
Korny1603987 kaže...

Kada držim miš mrzim vidjeti da imam ispred nokta još 2 cm plastike, a koja je nepotrebna.

Jesi vidio ovo? mice/mm720/ C.M.

 

dimenzije su tu, ali i kabel.

Je, covjek je spomenuo mm720 zna za njega ali mu je visak kabel.

 

Ja inace imam mm720 i sa zicom mi je bolji nego neki wireless mis kod kojeg mi oblik ne pase. Vecina symm miseva mi je sve na isti kalup posto fingertipam, a ako se moram odluciti na oblik to je onda EC2 i klonovi. Nisam probao, no interesira me Razer DeathAdder v3. Uzati cu ga kad krenu popusti, nedam 150 eura samo za probu jer znam da cu ostati na mm720.

 

Inace, ima wireless klon mm720. Ja se nisam odlucio na nabavku jer imam losih iskustva sa malim firmama koje imaju upitan QC i upitne mogucnosti reklamacije i povrata. Cekam wireless mm720 od CM ali sam vec par puta na sluzbenome subredditu vidio CM rep-a da kaze da je wireless mm720 upitan.

 

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Može neka preporuka za bežični miš sa više tipki ali da nije Logitech. Do sada sam imao Logitec miševe, zadnji je Logitech G604 i svi su nakon dužeg ili kraćeg vremena imali probleme sa dvostrukim klikom a ovaj sada još i desni klik zajebaje i pun k mi ih je više. Cijena do 100 eura...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav,

 

ima li netko Logitech G903? Iskustva, vrijedi li tih novaca? Ima li nešto bolje za te nofce?

 

thx

 

 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Srednji kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko Logitech G903? Iskustva, vrijedi li tih novaca? Ima li nešto bolje za te nofce?

 

thx

 

 

 Ima puno miševa boljih za te novce; recimo skoro svaki lakši Logitech, Razer, Steelseries, Roccat, Cooler Master pa čak i neki eShark/Whiteshark.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Meni paše kad je miš teži, imam bolju kontrolu, barem imam takav osjećaj, i kak imam malo veću šlapu onda mi pašu veći miševi....na koje si konkretno mislio? Logitech gledam jer već imam tipkovnicu te marke pa zbog receivera da odmah sjedne...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
14 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Mislim da ti je to samo stvar navike, kakve igre igras? Mozda bi samo trebao isprobati laksi mis na duze vrijeme da vidis razliku. Moje iskreno misljenje je da ne vidim tko bi uzimao ovog Logitecha danas od toliko konkurencije na trzistu...

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

a najgore u cijeloj priči kaj igram samo jednu igru...world of warcraft....i bavim se kao hobi montažom i uređenjem fotografija....do sada sam koristio performance mx, otišli klikovi....sad imam master mx2 ali su mi bočne tipke previše iza za normalno korištenje s palcem...i za igru i za rad...taj performance mi je bio mrak...pa kad bih ulovio takav nekakav bilo bi super

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Srednji kaže...

a najgore u cijeloj priči kaj igram samo jednu igru...world of warcraft....i bavim se kao hobi montažom i uređenjem fotografija....do sada sam koristio performance mx, otišli klikovi....sad imam master mx2 ali su mi bočne tipke previše iza za normalno korištenje s palcem...i za igru i za rad...taj performance mi je bio mrak...pa kad bih ulovio takav nekakav bilo bi super

 Predlažem Logitech G Pro X Superlight.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

 Predlažem Logitech G Pro X Superlight.

Nebi mu taj pasao jer oblikom nije kao ovaj performance.Plus sto je to jedan od najlaksih miseva sto sam drzao,a sam je naveo da mu pasu tezi misevi.

Imao sam oba dva pa znam da ima razlike.

 

Mislim da bi vise pasao g604,nek provjeri.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 15:54 (hrka11).
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Hvala svima...isprobat ću oba...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Srednji kaže...

Hvala svima...isprobat ću oba...

 Fokusiraj se na oblik i ležanje u ruci. G Pro X Superlight ima odličan senzor. Na težinu se lako navikneš, uvijek se lako naviknuti na bolje.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

https://www.instar-informatika.hr/mis-logitech-g-pro-x-superlight-bezicni-gaming-25600dpi-rozi/119948/product/

Kojom magijom dođu na ovakvu cijenu? Vani uredno ispod 90 eura vec neko vrijeme.

 

Nije rant čisto me zanima zašto se ovakve anomalije događaju kod nas redovito za skoro svaki proizvod?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

 

Imao sam G400, G400s i vec par godina imam G402 Hyperion Fury, ali evo kotacic je poceo zajebavati, znaci iznutra valjda ima puno prvljastine, neznam da li se mis moze rastaviti i cistiti ili mozda da si nakon par godina (3-4god) ipak kupim novi mis, pocastim se :)
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ima li netko iskustva sa asus rog spatha x mišem. Ne znam za druge ali meni je dlan 21 x 10,5 cm. I probao sam nedavno u mediamarktu hrpu miševa, logitech, steelseries, corsair, razer, roccat....jednostavno su preuski. Mali prst i onaj do njega lebde u zraku i Bukvalno imam osjećaj da bi mojoj ruci odgovaralo da su širi barem 1,5cm možda i 2. Na slici je ofucani g602, koji je odradio svoje, 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 12:55 (dovla1977).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

U pitanju je Logitech G502 SE Hero, lijeva tipka na momente na jedan klik radi dvoklik, ili dok držim klik on pusti. Trebao bih sad uzet novi switch i servisirat za 10ak eura.

Problem mi je što ja nemam pojma koji točno uzet za taj model, vidim neke na e bay-u ali ne znam koji?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
dblooder kaže...

U pitanju je Logitech G502 SE Hero, lijeva tipka na momente na jedan klik radi dvoklik, ili dok držim klik on pusti. Trebao bih sad uzet novi switch i servisirat za 10ak eura.

Problem mi je što ja nemam pojma koji točno uzet za taj model, vidim neke na e bay-u ali ne znam koji?

 

Hvala

 Ili možeš rastaviti switch i ispraviti oprugu, bude malo mekši switch ali radi dobro.

Svejedno uništiš nožice.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Skočio do Zagreba jučer, uzeo G 102. Ne treba bolje.

 

Hvala svima na svesrdnoj pomoći. Od foruma koji valja samo za trolanje, rušenje cijena u malim oglasima bez ikakve namjere za kupovinom i slaganje konfiguracija za naknade u PC shopovima nisam ni očekivo više.

 

Peez

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Molim preporuku za miša:

Svrha - gejming

Wireless

Da nije premali, može neka srednja ili veća veličina

Ako ima bijela/polubijela opcija bilo bi idealno :D
Cijena - što niža 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
WillyWonka kaže...

Molim preporuku za miša:

Svrha - gejming

Wireless

Da nije premali, može neka srednja ili veća veličina

Ako ima bijela/polubijela opcija bilo bi idealno :D
Cijena - što niža 

 

Hvala unaprijed.

Logitech G305 bijeli. Ili G304.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice