Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.804
|
čitano: 1.246.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MilkoLP kaže...

Pozdrav, može preporuka tipkovnice do 400 kn, da bude mehanicka, duboke tipke , tipke za multimediju, bez makro tipki, zaslona i  tih 'bedastoca' , ugl. za gaming i multimediju. Hvala LP

Ako mislis na izdvojene tipke za multimediju, jedina koju sam vidio na nasem trzistu je Corsair K90 ali ne uklapa se u cijenu. A ostale vecinom sve imaju multimedijske tipke u obliku fn kombinacija sa F tipkama, tako da bi se i moglo nesto pronaci u second handu za tu cijenu. Nove idu od nekih 500 kn pa na vise cini mi se. Takodjer budi oprezan i na vrstu switcha - black tvrdje tipke (steelseries), red lagane (corsair), blue taktilne, mekse (razer)... U principu, zaleti se u nekakvu trgovinu gdje ce ti dati da isprobas i saznat ces vrlo brzo sto ti odgovara.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MilkoLP kaže...

Pozdrav, može preporuka tipkovnice do 400 kn, da bude mehanicka, duboke tipke , tipke za multimediju, bez makro tipki, zaslona i  tih 'bedastoca' , ugl. za gaming i multimediju. Hvala LP

Pogledaj si Steelseries 6GV2 , najjeftinija mehanicka tipkovnica kod nas !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa...moze preporuka tipkovnice do 400-500 kn...sluzila bi za gaming (podrazumijevam da je sad pozadinskim osvijetljenjem, pa ako moze i s lcdom se neka naci) za oko mi je zapela roccat valo,ali zbog problema kojih navedena tipkovnica ima sa kondenzatorima i driverima sam odustao od nje...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dp 500Kn uzmi Logitech G110 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Haf932 kaže...
MilkoLP kaže...

Pozdrav, može preporuka tipkovnice do 400 kn, da bude mehanicka, duboke tipke , tipke za multimediju, bez makro tipki, zaslona i  tih 'bedastoca' , ugl. za gaming i multimediju. Hvala LP

Pogledaj si Steelseries 6GV2 , najjeftinija mehanicka tipkovnica kod nas !

Uskoro stiže i model s crvenim svičevima (u klasičnoj su crni).

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Oprostite za off topic...posto nemogu pokrenuti temu...kupujem logitech g510 do 400-450 kn...pa ako ko prodaje molim pp 

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo ti jedne za 400KN !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam znao da i ova tema postoji...

 

U cemu se razlikuju "gaming" tastature od obicnih, ja sam vidio SteelSeries tastaturu koja izgleda isto kao obicna, cak nije ni multimedijska, a preko 50€ joj cijena... Sta joj je prednost nad ostalim, obicnim tastaturama?

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da nisi mozda gledao model 6Gv2  , ona je mehanicka i izgleda sasvim obicno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da, bas tu, kakve su joj prednosti?

Ili je samo zbog ovog "pozlaćeni USB konektori" tako skupa?

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2012 8:01 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Skuplja je zato jer je mehanička , a ne membranska ko vecina tipkovnica ! Procitaj prvi post u temi , a i pun net je toga o mehanickim tipkovnicama !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam gledao prvi post, jer ja kada otvaram temu kliknem da mi pokaze posljednji post...

 

Sada znam...

Lakse tipkati, imaju duzi vijek trajanja, odlicne za one koji puno tipkaju, znam ja na ovoj obicnoj kada kucam malo duzi text, 5-10 stranica, ruke otpadaju, ako budem imao potrebu kucati vise maturskih radova obavezno cu da kupim mehanicku :)

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li itko KBT Race 75% ili Pure 60% tipkovnicu? Da li vrijedi svoju cijenu? (~600kn)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2012 16:18 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ljudine, na kraju mi nije uspjelo naći ono što pokriva sve moje prohtjeve ko dubine tipki, a kupio sam genius ergomedia 700. (nije bio neki izbor kod lokalca).

dobro je što je veća i ima ona "odmarališta" za ruke".

 

http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16585&ctNode=133&mp=1         145 kunića platih.

 

to će me služiti neko vrijeme.... živim do trenutka kada će mehaničke tipkovnice pojeftiniti.

magistar prava (diplomu još nisam poderao)
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Korny1603987 kaže...

ljudine, na kraju mi nije uspjelo naći ono što pokriva sve moje prohtjeve ko dubine tipki, a kupio sam genius ergomedia 700. (nije bio neki izbor kod lokalca).

dobro je što je veća i ima ona "odmarališta" za ruke".

 

http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16585&ctNode=133&mp=1         145 kunića platih.

 

to će me služiti neko vrijeme.... živim do trenutka kada će mehaničke tipkovnice pojeftiniti.

Staviš dojmove o njoj kad je malo bolje upoznaš. Zanima me jer sam je prije htio uzeti. Ono, da li je dobra u odnosu na cijenu, kvaliteta materijala i slično... Čisto da je mogu preporučiti u tom cjenovnom rangu. Znam da većina mojih frendova ne bi nikada dala više od 50 kn za tipkovnicu pa da im je mogu preporučiti da se protegnu na nju sa svojih MS industriala i sličnih (i ja sam bio jedan od takvih).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dali je sumnjivo kupovat logitech g510 za 400kn(placena 905)...kupljena prije 2 tjedna preko ekupi...covjek mi poslao garanciju i slike onako kako mi je opisao 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tipkovnica ergomedia 700 mi djeluje solidne kvalitete sa slim tipkama(nisam fan toga, ali izbora i nema baš u tom cijenovnom rangu)

Ima dosta media dugmića. Većina radi odlično i bez ikakvog drivera. Snimanjem drivera dobijete programčić koji je u pozadini i guta oko 7 megabajta. Pomoću njega možete mjenjati što media dugmadi otvaraju. U windows okruženju taj driverski paket je dobar, ali sam vidio da u igrama zna zezati (tipke reagiraju sa odgodom). Stoga isključujem taj program kad sam u 3d gamingu.

 

Ima ugrađeni dio za dlan. To je cool jer većina današnjih tipkovnica to nema, a ako ima onda je to dopnski dio kojem se one kukice lagano potrgaju.

Dobro je i što ima 2 manja SPACE dugmeta. Manja je šansa da se to dugme potrga. (to mi se uglavnom prije sa space i velikim enterom u sredini događalo)

 

Za vlasnike ergonomičnih: istina je da ima onaj valoviti raspored tipki, ali nema povišenja u sredini kako te tipovnice občno imaju (nikad do sada nisam imao ergonomičnu pa mi taj dio niti smeta, niti fali, a niti znam kolko je vertikala bitna. Također zbog valovitosti se još gubim u tipkanju jer nisam navikao.

 

tko muku muči sa duljinom kabela od zvučnika: ima sa lijeve strane tipkovnice rupe za mikrofon i zvučnike, a na samom kablu koji ide u pc usb ima još dodatni pluginove koji idu u komp (mikrofon i zvuk). Dobro dođe. ++

 

Ne znam kako bih zaključio.

Same tipke mi djeluju kao one tipkovnice za 80-90 kn što sam probao u trgovini.(standardni slim stil)

Ipak ima nešto što ove druge nemaju: "pravi" odmor za dlanove, veća je od 95 % svih tipkovnica(meni je to plus jer ništa nije nagurano), dosta multimedija dugmića + kotačić za skrolanje. (tko voli više koristiti tipkovnicu na netu dobro dođe), ergonomična izrada i navedene "rupe" za zvučnike i mikrofon, a plastika mi djeluje solidna i robusna. Također definitivno koju desetku kuna platite i sami izgled tipkovnice koja na prvi pogled odudara od prosjeka i dodaje malo stila za relativno jeftine pare oko 140-150kn.

Jedina mana je za one koji žele drajvere staviti je što zajeava software geniusa u igrama. (može se isključiti)

 

Ovo nije visoka klasa koja se plaća suhim zlatom. Nabildana donja klasa sa dozom stila. Nije mi žao para.

magistar prava (diplomu još nisam poderao)
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2012 22:08 (Korny1603987).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ficho28 kaže...

Dali je sumnjivo kupovat logitech g510 za 400kn(placena 905)...kupljena prije 2 tjedna preko ekupi...covjek mi poslao garanciju i slike onako kako mi je opisao 

Nek ti posalje pouzecem da budes sigurniji ! Ako ima uredan racun i jamstvo nebi trebalo bit sumnjivo , iako je to dosta niska cijena za prakticki novu tipkovnicu i kolko je placena !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Haf932 kaže...
Ficho28 kaže...

Dali je sumnjivo kupovat logitech g510 za 400kn(placena 905)...kupljena prije 2 tjedna preko ekupi...covjek mi poslao garanciju i slike onako kako mi je opisao 

Nek ti posalje pouzecem da budes sigurniji ! Ako ima uredan racun i jamstvo nebi trebalo bit sumnjivo , iako je to dosta niska cijena za prakticki novu tipkovnicu i kolko je placena !

Da pristao je na pouzece i stavio moje ime na papir ko tipkovnice koju je otvorio zbog mene...kupio sam je!

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ajde javi kakva je kad stigne 

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

evo je stigla je....lijepo sam je slozio i sve radi za 5...pohvala prodavacu takoder ,lijepo zapakirano sa cdom uputama itd...tipkovnica,vidi sse da je drugacija od ostalih,g tipke,lcd, budem jos nesto napisao kasnije,previse sam uzbuden :D

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ficho28 kaže...

evo je stigla je....lijepo sam je slozio i sve radi za 5...pohvala prodavacu takoder ,lijepo zapakirano sa cdom uputama itd...tipkovnica,vidi sse da je drugacija od ostalih,g tipke,lcd, budem jos nesto napisao kasnije,previse sam uzbuden :D

Super, baš mi je drago.

 

Mogu ti preporučiti da si skinešnajnoviji software jer na cd-u dobiješ staru verziju. Nova verzija ima nekih poboljšanja te bolje sučelje. Nakon instalacije napravi i dodatni update (Settings->G510->Check for updates).

Ovaj applet si isto možeš instalirati. Meni je jedan od najboljih koje sam našao.

 

Nabavi si Everest/Aidu jer u njenim postavkama možeš podesiti display prema svojim potrebama da ti prikazuje većinu očitanja senzora. Npr, ovako je to kod mene podešeno:

Everest postavke Everest postavke
1. display 1. display
2. display 2. display
3. display 3. display
4. display 4. display
Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Micek kaže...
Ficho28 kaže...

evo je stigla je....lijepo sam je slozio i sve radi za 5...pohvala prodavacu takoder ,lijepo zapakirano sa cdom uputama itd...tipkovnica,vidi sse da je drugacija od ostalih,g tipke,lcd, budem jos nesto napisao kasnije,previse sam uzbuden :D

Super, baš mi je drago.

 

Mogu ti preporučiti da si skinešnajnoviji software jer na cd-u dobiješ staru verziju. Nova verzija ima nekih poboljšanja te bolje sučelje. Nakon instalacije napravi i dodatni update (Settings->G510->Check for updates).

Ovaj applet si isto možeš instalirati. Meni je jedan od najboljih koje sam našao.

 

Nabavi si Everest/Aidu jer u njenim postavkama možeš podesiti display prema svojim potrebama da ti prikazuje većinu očitanja senzora. Npr, ovako je to kod mene podešeno:

Softver sam odma skinuo sa neta...appsa sam stavio bar 7 sad jos samo everest ....sutra ocekujte par slika...dobio sam racun i garanciju od 2 god od covjeeka koji ju je 4.9 kupio za 905 kn preko ekupia, meni ju prodao za 400...hitno trebao lovu...sada svijetli super navecer...odlicna kupnja po mom misljenju

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim tipkovnicu do 700kn, jel vrijedi dati te pare za BlackWidow? Hvala.

Pričam i serem bezveze
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
The Unforgiven kaže...

Tražim tipkovnicu do 700kn, jel vrijedi dati te pare za BlackWidow? Hvala.

Mehaničke tipkivnice vrijede svaku lipu.

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja bih prije uzeo CM Storm Quickfire PRO , jer ima osvijetljenje !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

al dodje 750 kn a blackwidow 650kn

 

edit: (na linksovoj stranici), u protisu svejedno placas postarinu 50 kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 17:59 (sushii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozz , jel mi mozete preporucit tipkovnicu za jedno 400-450 kn , koristila bi se u svrhe gaminga (lol , cod , bf..) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dartz kaže...

Pozz , jel mi mozete preporucit tipkovnicu za jedno 400-450 kn , koristila bi se u svrhe gaminga (lol , cod , bf..) .

Logitech G105 !

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja je najeftinija tipkovnica, a da je tiha kao G510 i tipke su kako da kazem njezne itd... po mogucnosti u linksu ili hgspotu

 

EDIT: Sta nitko?

 

EDIT 2: I da je dobra za pisanje, jer cu pisati puno

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 22:57 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice