Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.805
|
čitano: 911.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...

Ja nisam rekao da je to najbolji printer na svijetu, to je samo reklama. Nije nikakva muljaža, kao što velim printer može kupiti i drugdje.   Ali ljepo zarađuje jedan te isti uvoznik i zato je ovdje nužno lobirati za tog uvoznika. Znači mravci uredno i marljivo rade a ja dobijam mrvice. I svi zadovoljni. Posebno javni dug.

 

Printer je OK za ono što nudi, provjereno.

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...
lllnuclearlll kaže...

Ja nisam rekao da je to najbolji printer na svijetu, to je samo reklama. Nije nikakva muljaža, kao što velim printer može kupiti i drugdje.   Ali ljepo zarađuje jedan te isti uvoznik i zato je ovdje nužno lobirati za tog uvoznika. Znači mravci uredno i marljivo rade a ja dobiVam mrvice. I svi zadovoljni. Posebno javni dug.

 

Printer je OK za ono što nudi, provjereno.

 

11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebao bih preporuku oko kupovine novog printera.

Služio bi uglavnom za fakultet i lične potrebe, ništa pretjerano profesionalno, standardni korisnik. Printanje uglavnom teksta, seminarski radovi sa mogućim slikama grafikonima, znači više bih težio da je u boji, dalje lične potrebe, neko skeniranje dokumenata i kopiranje, uglavnom da ima i skener. I da naravno u skorijoj buducnosti ispunjava neke normalne potrebe i zahtjeve.

Davno sam imao EPSON DX4050, i ne bih volio se vratiti na tu vrstu, barem u to vrijeme su se brzo trošile boje, ali su skupe da glava boli. Nisam upoznat sa napretkom u toj vrsti tehnike, moguće da je sad to bolje i efikasnije.

Isto tako da su zamjenske boje/ketrici ili kako vec pristupacni za zamjenu i nabavku.

Od dostupnih trgovina u mojoj blizini su Genelec i Neutrino, mada mogu i u Njemackoj uzeti, znaci preko eBay, s tim da nema brige za carnu i ostale poreze/dadzbine.

Što se tiče novca, ne bih volio previse izdvojiti, al mogao bih ti negdje oko 200-250(300) KM sto je nekih (100- 160 eura), ako je moguće još jeftinije proci, to bolje.

Neke sporedne opcije mi nisu toliko presudne, ali sto da ne (Wi fi koliko sam upoznat i neke slicne stvari)

Iskreno, nemam neke predstave sta bih konkretno trebao traziti.

Mozda ima jos neka radnja u Tuzli, ali ja nisam upoznat, ako neko bude citao iz BiH ili da zna neku radjnu u Tuzli, neka slobodno napise.

Malo je duzi post, ali eto.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 22:42 (MrRango).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Moj savjet bi ti bio isti kao prethodnom kolegi, uzmi neki HP (1515 npr), jeftino punjenje (50kn po tinti,2 tinte su,prednost je što je glava na tintama pa u slučaju začepljenja samo se zamjeni tinta), skener,ok otisak i dosta mala cijena. Doduše kvaliteta im nije baš top,znaju se kvarit ali ne bi trebalo biti nekih velikih problema.

 

Ili alternativno (doduše malo skuplji ali nešto kvalitetniji) epson xp215, ima wireless (spajaš se na router preko WPS-a), ok ispis, cijena tinti (zamjenskih) je 20kn po tinti (4 tinte,to je 80kn za cijeli set), minus je to što ima zasebnu glavu što znači da ako se dogodi začepljenje ili se pouzdati u čišćenje ili bacit cjeli printer (zamjena samo glave se većinom ne isplati).

 

 

E sad,najbolje bi bilo da nađeš neki servis di ti pune tinte (u blizini tebe) i nek ti onda oni daju preporuku za ono što bi ti se najbolje isplatilo. Zašto to? Zato jer tak najbolje znaš za koje printere su im dostupne zamjenske tinte ili još bolje punjenje tinti (jer originali ti se neče baš isplatit) i siguran si da po tom pitanju nebude problema (također oni znaju s kojim printerima najčešće imaju problema).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 2:34 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Koliko je isplativo uzeti laserski printer u boji, što se tiče u odnosu na zamjenu tinti, bar mislim da bi taj jedan komplet dugo me sluzio, jer ne bih bas puno printao slike, i slicno u boji stvari. Radi toga se plasim da mi nece inkjet zaribati, sa ovim trenutno sto imam sam to vec prosao 

Tu, u blizini rodbine, ima neka radnja, pa se cijene kreću oko 150-180 eura laserski printeri u boji, koji modeli su u ponudi ne znam, trebao bih to provjeriti, samo imam tu informacju.

Mada, kad malo izračunam, tek nakon više godina bi mi se on možda isplatio, ovako teško.

 

Imam par radnji jos u blizini pa cu se i sa njima posavjetovati koje tipove boje i printera je najlakse dobaviti, sta oni preporucuju.

 

Hvala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 11:41 (MrRango).
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Laseri su isplativi ako puno printas,i jedino ako ih mozes povoljno punit (opet se raspitat kod servisa), neki servisi npr nemaju cipove za neke cartridgeove ili za neke uopce ni nema zamjenskog cipa, u tom slucaju se laser uopce ne isplati za kucnu upotrebu.

 

Sto se tice boji,ti kad printas crno on svejedno vuce malo boja. Ako mislis puno printati crno bijelo onda bi mozda bilo dobro uzet nekog od onih canona koji imaju onu veliku crnu (ne mogu se sjetit modela).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

Moze kakva preporuka za Printer ( all in one ) . Nisam dosad imao doticaja s nicim od navedenog. Recimo da cjenovni limit bude 1000kn, naravno moze malo i skuplje kao i naravno jeftinije :) Hvalla :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
L1nNk kaže...

Moze kakva preporuka za Printer ( all in one ) . Nisam dosad imao doticaja s nicim od navedenog. Recimo da cjenovni limit bude 1000kn, naravno moze malo i skuplje kao i naravno jeftinije :) Hvalla :) 

 Epson L serija ako puno printaš 

11 godina
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...
L1nNk kaže...

Moze kakva preporuka za Printer ( all in one ) . Nisam dosad imao doticaja s nicim od navedenog. Recimo da cjenovni limit bude 1000kn, naravno moze malo i skuplje kao i naravno jeftinije :) Hvalla :) 

 Epson L serija ako puno printaš 

  Meni bih bas trebao neki multifunkcionalni uređaj s printerom, skenerom, kopirkom i uz to sve faks koji prepostavljam zasebno uzimam. 

Recimo ovako nesto https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-epson-xp-325-expression-home-printer-scanner-copier-5760dpi-usb-wifi-100730294

Ako imas volje naglasi mi par tips na koje moram paziti prilikom uzimanja ovakvog uredjaja. 

14 godina
offline
Printer - preporuke

Dalje od L serije nemoj tražit

 

Printer

 

Tinta 70ml

 

Ono kaj si linkao zaboravi, primjer tinte za njega Tinta 3ml

 

 

ako inzistiraš na model sa faksom traži dalje

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 13:00 (Flying Dutchman).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Flying Dutchman kaže...

 

 

ako inzistiraš na model sa faksom traži dalje

Stvarno ne znam tko danas više koristi faks i za što...

 

Ovaj EPSON 325 je teško smeće, a tinte ćeš plaćati kao suho zlato.

 

Postoji i L serija s faksom, ali je naravno i skuplja.

 

http://www.epson.hr/hr/hr/viewcon/corporatesite/cms/index/11360

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 13:13 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...

 

Postoji i L serija s faksom, ali je naravno i skuplja.

 Još je i CISS sublimacijski, gdje ćeš bolje

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 13:16 (Flying Dutchman).
11 godina
offline
Printer - preporuke

Hvalla na odgovorima i savjetima :) Faks je add stvar do koje je tesko doci u mjestu di zivim a zatrebao mi je mnogo puta radi nekih dokumenata. Cisto nesto opcionalno.  Sto se tice navedenoga definitivno cu ih staviti u prvi plan dok se jos malo vise informiram o svemu tome. Hvala, ugodan dan :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ajde da malo LOBIRAMO za Canon ili Brother

 

za 50% jeftinije dobiješ sličan takav uređaj koji ima 50% više malaznica. Znači uz iste postavke radi 50% brže od Epsona.

 

Samo to vam sigurno neki Epson ( čitaj eurotrade ili recro) lobista neće spomenuti ni u ludilu.

12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima.. 

 

Gledam neki laserski CB u rangu od nekih 1500kn za ured.. Gledao sam Lexmark, HP, Canon, Samsung.. 

Ima netko konkretna iskustva za manji ured? Mora imati LAN, ne nužno WLAN. 

Brzina nije toliko bitna koliko cijena otiska po papiru (čitaj povoljan toner). 

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Ajde da malo LOBIRAMO za Canon ili Brother

 

za 50% jeftinije dobiješ sličan takav uređaj koji ima 50% više malaznica. Znači uz iste postavke radi 50% brže od Epsona.

 

Samo to vam sigurno neki Epson ( čitaj eurotrade ili recro) lobista neće spomenuti ni u ludilu.

Nisam znao da proizvodiš printere? Koja marka ono???

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Ej ljudi molim vas da mi preporucite neki multifunkcijski laserski printer. Printam puno za faks uglavnom word i autocad fileove pa bih htjela:
Da ne printa sporo ( preko 15ppm) da ima skener (fax ne treba) i da nije ogroman jer bih ga na radnom stolu drzala.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Jako su mi se svidili HP-ovi M125a i M125nw i trazim nesto slicno tome ako ima ali manje jer su ovi dosta veliki. i da nije epson
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Puno manji laser sa skenerom nečeš nać, no ja bih ti preporučio da i nađeš neki servis u blizini koji puni tonere i nek ti oni preporuče neki printer za koji ti oni mogu punit tonere, na taj način češ puno više uštedit u budučnosti...

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Opet sam ja.
Nisam još kupio printer, medjutim sad imam drugu mogućnost.
Al nebitno to, zanima me kakva su iskustva sa InkTank printerima.
Imam tri u ponudi:
EPSON L130
L310
L220
Medjusobno su razlike u cijeni, ali svi mi odgovaraju.
Da li prepoznavaju zamjenske tinte, mogu naći i tinte na veću kolicinu (po litar), pa bi to dodavao kad treba.
Zanimaju me iskustva sa samim printerima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
MrRango kaže...
Opet sam ja.
Nisam još kupio printer, medjutim sad imam drugu mogućnost.
Al nebitno to, zanima me kakva su iskustva sa InkTank printerima.
Imam tri u ponudi:
EPSON L130
L310
L220
Medjusobno su razlike u cijeni, ali svi mi odgovaraju.
Da li prepoznavaju zamjenske tinte, mogu naći i tinte na veću kolicinu (po litar), pa bi to dodavao kad treba.
Zanimaju me iskustva sa samim printerima.

Zamjenske tinte 

 

Jel se ti za*ebavaš?

 

70ml original tinte 55kn čovječe, pa gdje ćeš jeftinije???

 

To je za 4-5 tisuće stranica dosta... Jeftino da jeftinije ne može biti... Jedino ako printaš svaki dan toliko, ali onda to nije printer za tebe jer tintni nisu namjenjeni za toliku količinu ispisa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 13:38 (lllnuclearlll).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
A dobro, nisam uspio vidjeti koja je cijena originalnih tinti. Sad mi je jasno.
Da li je ikoliko približna cifra da je moguće oko 5 000 stranica isprintati kao što piše na stranici.

Koliko vremenski tinta može biti u spremniku da se ne stvrdne, budući da u pakovanju dolazi prema Epsonu tinte za 2 godine prosječnog korištenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

Pazi se Epsonovih lobista

 

Nikad ti ne kažu ono što im ne odgovara

 

A to da je to Made in China tinata koju Singapurci kupuju od Kineza. I zato toliko košta.

 

4 *70 == 280 == 4* 60 kn == 240 kn

 

Zamjenska kavalitetna i provjerena Profesional kvaliteta te košta

 

4* 100 ml == 150 kn + PDV

 

Jedna i druga tinat se prozvodi u Kini iz Njemačle sirovine  . Samo je razlika u etiketi i količini MAGLE  u i oko neke etikete.

 

Pogledaj si još Canon G seriju upravo stigla an naše tržište. Ista stvar samo drugo pakianje ali osjetno robusnije i servisabilno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 18:59 (InkJet Artist).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Hmm ne razumijem bas sta hoces da kazes.

Al ovako, u radnji gdje sam gledao, originalna Epson-ova tinta je 16 KM (8 eura) za jednu boju.

Mada mogu naruciti sa Ebay u Njemackoj ako nadjem povoljnije, jer imam tamo rodbine, pa bih mogao proci bez postarine i troskova ostalih.

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
MrRango kaže...

Hmm ne razumijem bas sta hoces da kazes.

Al ovako, u radnji gdje sam gledao, originalna Epson-ova tinta je 16 KM (8 eura) za jednu boju.

Mada mogu naruciti sa Ebay u Njemackoj ako nadjem povoljnije, jer imam tamo rodbine, pa bih mogao proci bez postarine i troskova ostalih.

Hoće ti reći da on ima firmu gdje prodaje rashabane printere od prije 10 godina kojima je našarafio zamjenske glave i stavio jeftine sjeverno korejske tinte, i hoće da ih kupiš od njega. 

 

A škrt je platiti reklamu, pa se ovako suptilno reklamira, jer ako napiše reklamu ovdje će mu blokirati account kao što su mu napravili več 10x.

 

Pljuje po svim mogućim markama printera, a ujedno te iste marke i sam prodaje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Koliko ja vidim ovdje je osnovni problem je u tome što je neki uvoznik investirao svu lovu i napunio si skladišta sa Epsonom L serije.

A upravo prije neki dan su se pojavili Canon G serije uređaji napravljeni po istom konceptu kao Epson L serija ali bolji i trajniji po nekim pokazateljima.

I sad naš lobista pomalo gubi živce i grize lijevo i desno jer ukoliko ne uspije prodati tu zalihu prije nego što kupci doznaju za Canon G seriju, ne bude bilo love za plaču.

Ništa novo na ovom svijetu. Pazite treba se uvijek čuvati bijenog i gladnog cucka.
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Za G seriju ne vidim još da ima tinte na našem tržištu. No dok potrošiš ovu u spremnicima sigurno će doć...

 

Što se tiče zamjena glave nemam pojma, ali vjerujem da je kod Canona lakše nego kod Epsona, kao i u starijim printerima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 12:20 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Glava i u jednom i drugom slučaju košta jednako. Jedino recimo kad kod Epsona rikne kolor ili crni kanal onda treba zamjeniti cijelu glavu a kod Canona se mijenja samo pola onosno samo crna ili u boji. Znači ista svar korisnika košta 50% jeftinije.

 

A što se tiće boja za G seiju postoji trenutno na našem tržištu 3 - 4 verificirane tinte

 

1. Profesional serija Dye tip Njemačka proizvodnja

2. Standardna Dye Isti proizvođač iz Azije po njemačkoj recepturi i uz njemačke sirovine kao i za Epson ali 3-4 puta jeftinije od one pod 1.

3. Pigmentirana vodo postojana Njemačka proizvodnja

4. Pigmentiranaj vodo i UV postojana američka proizvodnja duplo skuplja od one pod 3.

5.Jestiva tinta za pokrivke. Hrvatska proizvodnja. Jedini problem na G seriji je da se prije ove tinte mora dekontaminirati glava ili cijeli CISS sistem.

 

Verificirano ni sa jednom od ovih gore tinti nema problema oko zaštopavanja pri dužem stajanju. Problem su jedino grijači koji nisu vječni kao i kod drugih Canon I Pixma uređaja. Ali je zato glava lako zamjenjiova. I u tom slučaju ne bacate cijeli CISS zajedno sa printerom kao kod Epsona

 

I na zadovoljstvo našeg sugovornika istu takvu seriju koja je kompatibilna po svim pokazateljima Canon G seriji možete dobiti i 50% jeftinije. Znači netko je prije Canona napravio par godina prije G seriju prije G serije. I zato  imate verificirane tinte u 5 klasa  prije  nego što možete kupiti orginalnu tintu za G seriju.

A danas Canon potvrđuje koliko je to bio pametan potez.

 

Naš dežurni lobista može  samo režati na uobičajen način na tu navedenu činjenicu.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 12:16 (InkJet Artist).
13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Ljudi,

 

kakva su vam iskustva s Epson L365...

 

I precizno pitanje: onaj spremnik za boju s desne strane printera - je li fiksiran za printer ili se može micati?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

Glava dobra Otisak odličan

 

Mehanika katastrofa.

Pogledaj neku dječju igračku iste težine. Sigurno je kvalitetniji proizvod i trajnije napravljena.

 

A kad nešto strgaš bacaš sa njime i CISS i pripadnu tintu u CISS sistemu

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 14:53 (InkJet Artist).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice