Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

poruka: 475
|
čitano: 402.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

tu su negdje, mamba i rat7.. mislim da je mamba mozda malo visa po defaultu a ako na ovoga nakeljis vecu guzicu onda je on veci od mambe... ali sad da me ye8es nisam siguran.

kad sam ga jucer dobio prva stvar je bila : istekavanje mambe iz pc uz grohotan zli smjeh ali s malom dozom sazaljenja onome kojemu sam je prodao.... bacio je u kutak i nisam je vise nikad ni pogledao. do jutros kad sam je zapakirao i s veseljem odnio na postu i jos teti ostavio manchu da je sto prije odpelja s otoka!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

LOL, pa sta je tako lose kod mamba?

 

p.s.

Evo narucio sam mis i algoritma, za dva tri dana je tu.

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Co7 kaže...

LOL, pa sta je tako lose kod mamba?

 

p.s.

Evo narucio sam mis i algoritma, za dva tri dana je tu.

nis, osim sto je djubre precjeneno.. bio bi to dobar mis da kosta cca 350-400kn. pa nek je i 450kn. tu za 690kn dobijes lijepu igracku koja stvarno ima pregrst opcija... (tamo sam zaboravio napomenut da ima i horizontalni scroll). drasticno mu mozes promjeniti izgled i "ergonomiju"

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

:), lol... imas li neke zamjerke specificno na nesto ili samo cijenu?

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Co7 kaže...

:), lol... imas li neke zamjerke specificno na nesto ili samo cijenu?

Vele da se javlja skripanje kotacica nakon par tjedana koristenja.

 

A i zar cijena nije mozda bitna? Masa ljudi se slaze da je mis dobro napravljen ali jbs ti to kad je debelo overpriced.

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

To je ok argument ako ga kupujues, ali ako si ga vec kupio?

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
16 godina
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Skank je bio objektivan što se tiče realne cijene.
Precijenjen drekec je Mamba, pa od 3 vlasnika samo na ovom forumu koja znam, sva tri su ga se riješila i to s guštom. :)
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

vec je odgovoreno... (NA POSLU SAM CITAO, PA SAM PRESKOCIO)

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 16:20 (Co7).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Co7 kaže...

To je ok argument ako ga kupujues, ali ako si ga vec kupio?

gle, mis stvarno nije los (mamba).. lijepo mi je lezela u ruci, dobro mi je radila - tj pasala mi je jako.

 

ALI 

 

kvaliteta izrade je bezveze, ona plastika od koje je napravljena mi djeluje sva nekako krhko ko da ce se raspast ako je malo jace stisnes. skripat je pocela odmah pri prvom koristenju. nakon kojeg mjeseca se to samo ublazilo, mislim jos je skripala ali manje tj tise. mis nema nikakvih dodatnih funkcija, pa makar i bezvrijednih. jednostavno je, ona tih para ne vrijedi. 

uspjesno sam se rijesio svih razerovih proizvoda i ne pada mi na pamet vise ista od njih kupovat. skupo i precijenjeno i sto je najgore, bar u mom slucaju se pokazalo kao izrazito nekvalitetno... lycosa mi se sva odrala a mamba osim sto je cvilila, njoj se sa strane jedna gumica bila malo odlijepila. ok, to sa gumicom i nije neki bed ALI TAJ MIS DODE MILJU KUNA i onda se tako nesto desi. 

o njihovom supportu da ni ne pricam. naravno da sam se zalio, doduse na tipkovnicu, i odgovor je bio tipa "sam sam si kriv" nasi proizvodi su top of the art bla, bla, bla. firma kojoj sam ja dao cca 230€ za periferiju da mi tako odgovori, mislim divno. e pa F U!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

Hvala!

Sto se tice supporta, stvarno su konji!

Kad sam im se javio u vezi proclika, dali su takav odgovor da mi se nije dalo cekati opet pet dana da mi odgovore na moj odgovor. Ono, pa pretpostavi da nisam konj od 5 godina, i ako vec pises odgovor onda stavi bar par rijesenja(mogucih), a ne tipa jeste li ga probali ukopcati i iskopcati!?!??! 

 

A sto se tice kvalitete, stvarno nemogu nista lose reci (osim za proclick), moja tipkovnica je i dalje savrsena(osim sto ju je moja cura pospricala suzavcem ;)). Deathadder mi radi besprijekorno vec pitaj boga koliko, a svako malo ga zveknem od stol kad igram Bfbc2. Megalodon je SAVRSEN, sphex je savrsena podloga! Prva te vrste koja je meni dobra, i to dobra AJME!!

 

Lachesis mi je bio veliko razocarenje, i kad sam ga uzeo... poceo sam pusiti AJME u svemu, i jos je imao problem kao i neki R.A.T. 7 misevi(pomicanje kursora)!Prenizak mi je bio.

 

Deathadder je savrseno, ali stvarno savrsen(ergonomija i kvaliteta, jedino da ima bar dvije tipke vise).

 

Sveukupno sam zadovoljan razerom, a sad da li vrijedi te novce? Neznam, ali po meni imaju daleko najbolji dizajn i ergonomiju.

 

 

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 11:07 (Co7).
16 godina
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

No dobro, svako ima svoja iskustva i doživljaje, al nećemo ovu temu pretvoriti u "Razer" temu.

 

Ovdje se radi o sasvim drugom proizvođaču pa se zadržimo na raspravi o R.A.T. 7 mišu, eventualno njegovoj jeftinijoj braći R.A.T. 5 i R.A.T. 3.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 11:07 (Danny_HR).
 
4 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

da, malo smo zaspamali.. nego tek jucer kad sam slucajno pogledao neki video o rat7-u sam skuzio da mu je onaj "rep" ubiti alat za podesavanje. LOL a ja budala trazim po garazi inbus i onda jos donesem veci pa psujem pa opet dole po drugi... a bilo mi je cudno to kako da nisu dali neki alatic za podesavanje.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
LOOOOL

Kakva si legenda ti.

Koji si setup na kraju stavio?
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
odjavljen
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

onu siroku za mali prstic i onu defaultnu guzicu (onu gumiranu nisam ni probao jos)... nisam ga jos ni koristio kako spada... onaj dan sam morao tj vecer sam morao provest s curom, pa sinoc tajodjer (nije da mi je zao ali ipak su mi misli malo bjezale k misonji).

danas navecer mislim da cu imati vremena pa da jos skroz prilagodim.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Ja sam stavio gumiranu guzicu pomaknutu prema iza za jedan zubac, samo jedan uteg, gumirani pinky rest, thumb rest sam pomaknuo skroz naprijed koliko ide i malo povećao kut.

Iako i ja planiram staviti široki pinky rest, svakog sam dana bliže odluci.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Danny_HR kaže...
Ja sam stavio gumiranu guzicu pomaknutu prema iza za jedan zubac, samo jedan uteg, gumirani pinky rest, thumb rest sam pomaknuo skroz naprijed koliko ide i malo povećao kut.

Iako i ja planiram staviti široki pinky rest, svakog sam dana bliže odluci.

dupe mi skroz iza, do kraja :) nekako mi tako najvise pase... ona platformica za pinkija mi je prva liga... malo je onda glomazniji ali je i udobniji. danas cu se malo vise poigrat s njime da vidim kako mi u biti najvise odgovara.

definitivno najbolja stvar je ta sto si mozes riktat po mjeri upravo taj thumb rest. ruku na srce, bez guzice mozes, bez pinky-a takodjer mozes ali ako ti bocni gumbici ne pasu mos se razmnozavat. najgora stvar je kad moras kvrcit prste da bi stisnuo neku tipku na misu. ovako si nariktas u milimetar.. jako ali jako sam sretan sto sam se olaksao za 750kn (rekao da mi dostave hp exp) za ovo. definitivno vrijedi novaca i kasnije ako ga budem prodavao bar nece biti upita jel to mali mis, veliki, siroki... itd

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    .

VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 15:28 (Co7).
15 godina
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

Ej,ljudi,dosada sam imao ovaj mišhttp://www.everythingusb.com/logitech_mx610.html

To je već nekoh 7 godina i savršen mi je!!!

Igram sve sa njim. Sada koliko bi mi se isplatilo preći na ovog štakora??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Maksimalno moguće.

Moj je dojam da onaj tko nije probao R.A.T. 7 nije probao pravi gamerski miš.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
13 godina
protjeran
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

nevjerojatno lici na moj g9x

15 godina
neaktivan
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

Decki napravite onda neki detaljniji rewiev kad skupite vremena i par slikica.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

Pozz

 

Zanima me kakve su tipke sa strane, jer sam navikao na DeathAdder sa velikim tipkama

 

I neki rewiev bi stvarno dobro došoa

 

thx

 

BE HAPPY xD : )
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 12:57 (Joe Cooker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

review nek danny pise... ja nisam toliko elokventan. ja dam slike

nije da mi se neda pisat, nego jednostavno ne znam sto, kako, gdje ()

evo malo slikica

 

edit:

vauv, sve se vidi procitat

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 14:13 (skank666).
Moj PC  
12 0 hvala 4
16 godina
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
Bit će danas nadam se detaljni.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
odjavljen
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

oce to?

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

Skank666 koliko je star tvoj mis?novoga si kupio?nekak srafici izgledaju pohabano i staro.

Inace zgodan mis.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

danyyyyyyyyyy ja cekam rewiev :)

Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse
luka_cro kaže...

Skank666 koliko je star tvoj mis?novoga si kupio?nekak srafici izgledaju pohabano i staro.

Inace zgodan mis.

ma to je do fotica usranog.. sad sam i ja bacio oko na slike i fakat izgleda hrdavo.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse review by Danny

Seksam vas nestrpljive.

 

Pa idemo onda.

 

Dakle kao što je svima koji temu posjećuju poznato moj novi štakac je Cyborg R.A.T. 7. Miš koji je u svakom mogućem smislu drugačiji od svakog miša koji ste do sada vidjeli.

 

Obično kada se radi recenzija miša kreće se od oblika, od udobnosti i osjećaja koji igrač ima kada ga drži u rukama. Kod ovog osvrta na mog novog štakca ovu stavku mogu uredno preskočiti budući da je količina customizacije kod ovog miša netvarna. Miš možete podešavati po visini, duljini, širini i na kraju krajeva težini. Dakle svaki segment je pokriven i savršen setup za sebe mogu naći svi, u to vas mogu sa stopostotnom sigurnošću uvjeriti. Miš je, kada si ga jednom prilagodite izrazito udoban za korištenje iako će mnogima na prvi pogled ostaviti potpuno suprotan dojam.

 

U paketu sa mišem dobiti ćete 3 različita palm gripa; standardni plastični, povišeni i gumirani grip. Standardni i gumirani po dimenzijama su identični tako da je izbor između njih više estetske nego funkcionalne prirode. Svaki od tih gripova ima 4 zupca na koje se može učvrstiti, čime se određuje dužina miša. Usporedbe radi, u standardnoj, najmanjoj izvedbi miš je ugrubo dimenzijama jednak Logitechovom G9 mišu, međutim sa pomicanjem palm gripa na 4. zubac dobiti ćete miš moža malo dulji od Razerove Mambe. Ovo osigurava da će ljudi sa svim veličinama šapa naći savršenu veličinu za sebe.

Uz palm gripove u paketu se nalaze i tri pinky resta. Odnosno tri gripa za vaš mali prst koji se nalaze s desne strane miša (miš je prilagođen samo za dešnjake). Kao i kod palm gripova i ovdje vam se na izbor nudi standardni plastični i gumirani grip, ali uz ta dva nudi se i po mom osobnom mišljenju najkorisniji, prošireni grip. Tzv. pinky rest. Koristeći ovaj zadnje navedeni spriječavate kontakt vašeg malog prsta sa podlogom i tako ma minimum svodite svaku potencijalnu smetnju glatkom pomicanju miša.

Mišu možete određivati i težinu pomoću šest 6-gramskih.

 

Kako sam rekao na početku, ovo je miš sa visokom razinom customizacije pa se nadam da niste mislili da je to sve što se može napraviti. Sada tek idemo na bitan dio, najbitniji čak. Izrazito bitan dio na mišu, iz mog osobnog iskustva je palm rest. Kod ovog miša on može biti pomican naprijed-nazad, ali i postavljen pod određenim kutom, što će pogodovati onima koji vole nešto šire miševe. Sve ovo osigurava korisniku najbolju moguću poziciju za bočne tipke, za koje vjerujem da mnogi igrači koriste u igrama, pa je izrazito bitno da su im na dohvat prsta i da bez muke mogu do njih.

 

Ako nakon svega ovoga netko tvrdi da ovaj miš ne može podesiti svojoj ruci, iskreno, vjerojatno se ne trudi dovoljno.

 

Na mišu se nalaze, uz lijevu, desnu i scroll, već standardne tipke; tzv. forward i back tipke, tipke za minjenjanje DPI-a on-the-fly i tipka za promjenu profila (u svakom možete imati drugačiji preset tipaka). Međutim, nadohvat palcu, iz Mad Catza su smjestili kotačić za horizontalni scroll, ali i jednu okruglu crvenu tipku nazvanu "precision aim". Ta tipka služi za real time promjenu osjetljivosti miša samo za vrijeme za koje ju držite. Ovo će se pokazati odlično ljudima koji koriste sniper u FPS igrama, ali i onima koji vole miš koristiti na većim DPI vrijednostima. Pomoću softvera koji dolazi sa mišem podesiti ćete, u postotcima, koliko slabije želite da miš reagira.

 

Da bi bio zadovoljavajući čak i onima željnima maksimalne customizacije, miš je opremnjen laserom koji može raditi na osjetljivostima u rasponu od 25 do 5600 DPI-a sa stepovima od 25 (odvojeno za x i y koordinate). Korisnik si može podesiti do 4 nivoa koje će mijenjati on-the-fly sa za to predviđenim tipkama koje se nalaze ispod scroll kotačića.

 

Izrada miša je vrhunska i osobno ne mogu reći da sam ikada vidio miš toliko čvrsto i dobro izrađen kao ovaj. Baza je napravljena od metala, što ga čini prilično teškim, klikovi su prilično tvrdi i čvrsti. Na ovom mišu nema govora o klimanju, plastičnom filingu i sličnim bolestima od kojih boluju Razer miševi koje sam koristio. Zbog svega ovoga prilično sam siguran da će ovaj miš izdržati godine i godine čvrstog muškog baratanja njime.

 

Nadam se da nema potrebe za napomenom da ćete za ovaj miš trebati imati instaliran pripadajući softver kako bi imali kompletnu kontrolu nad svim tipkama, profilima, osjetljivostima i precision aim gumbu.

Sam softver napravljen je prilično jednostavno, ali nije isprazan i dobro odradi svoj posao, što je na kraju krajeva jedina bitna stvar.

 

Miš sam do sada testirao u nekoliko igara (FPS i RTS) ali i u svakodnevnom radu. U svakoj situaciji posao je odradio na vrhu zadatka, izrazito precizno i bez ikakvih štucavica ni problema, precision aim gumb služi me odlično ali je potrebno neko vrijeme privikavanja da ga se koristi. Mogu uredno reći da je ovo do sada najbolji miš koji sam koristio - hands down.

 

Čitao sam o nekoliko problema koje korisnici imaju sa ovim mišem, od pomicanja cursora kada miš stoji na mjestu, nekontroliranog cursora prilikom klikanja, pa do blokade pokreta po Y koordinati i totalnog isključivanja miša. Od svega što sam pročitao nije mi se dogodila niti jedna stvar koja bi me omela u radu sa mišem. Od kada ga imam, 2 puta mi se neobjašnjivo cursor pomaknuo za ugrubo 2-3 milimetra dolje-desno. Ali to je to. 2 puta u preko tjedan dana korištenja uzevši u obzir i taj minimalni pomak nije gotovo nikakva stvar. Zanemarivo.

 

Pozitivno:

  • vrlo velika mogućnost customizacije
  • osjetljivost senzora 25-5600 DPI za svaku koordinatu posebno
  • kvaliteta izrade
  • precision aim tipka (must have na svim idućim miševima namijenjenim FPS igrama)

Negativno:

  • otvorenost miša otežati će čišćenje u slučaju potrebe
  • samo za dešnjake
  • pinky rest nema teflonsku nožicu

 

Za kraj:

Koliko god se trudio nikakvu lošu riječ nemam o radu ovoga miša i budite sigurni da ne pretjerujem kada kažem da je ovaj miš nešto posebno, nešto što do sada niste vidjeli. Ovo je zasigurno kralj trenutnog tržišta miševa i biti će potrebno nešto šokantno da ga sa tog trona skine. Ima preciznost najboljih Logitechovih miševa, brzinu reakcije najboljih Razerovih miševa i customizaciju do sada neviđenu na miševima.

 

9.9/10

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 23:13 (Danny_HR).
 
15 0 hvala 15
15 godina
neaktivan
offline
Cyborg R.A.T. 7 Gaming Mouse

Fala na rewievu.

Ako je mis odlican zasto tako mali broj ljudi ga posjeduje?

mozes napisati koliko si ga platio, gdje i koliko g je tezi od mambe?

Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice