Man of Medan

poruka: 2
|
čitano: 623
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Man of Medan

...aka The Dark Pictures Anthology - The Man of Medan....aka dobra horror igra koju (ne) igram.....

 

Nakon relativno loseg Blair Witcha, pokusavam srecu s novim horror naslovom....

 

Odmah da kazem da ovo i nije igra u pravom smislu rijeci, vec interaktivni film. Dakle, malo stiskate wasd i krecete se, gledate animacije, tu i tamo kad igra od vas zahtjeva stisnete tipku misa ili izaberete nesto, stisnete tipku na tastaturi.... i to je to.

 

Svaki odabir ima posljedice,i kreira novi pravac kojim se igra krece, sto ukljucuje odnose medju likovima, dogadjanja i njihovu sudbinu.

 

Tko ima ps4, jasno mu je da je ovo igra tipa Until Dawn. Dakle, lanjski snijeg na ps, novost na pc. Neznam za neki drugi naslov za pc koji "radi" na ovu foru... Barem ne od doba phantasmagorie, ihmbics, 7th guesta, 11th houra - iako su one imale nesto drugaciji pristup, i niti izbliza ovako slozenu mehaniku kao UD ili MoM......

 

E sad, meni je Until Dawn ustvari bio odlican. Dobra prica, atmosfera, sve je fino bilo upakovano, i nimalo me nije smetala cinjenica da igru ustvari ne igram, nego gledam. Isto je i sa Man of Medan.

 

Cak bi mogao reci da je ovo repack Until Dawn-a, smjesten u drugaciji setting, sa drugim likovima. Cak se niti ne trude sakriti sto im je bio uzor, sve je to evidentni copy-paste spomenutog Until Dawn, od izgleda, mehanike igre, poveznice medju likovima, medjusobnog utjecaja izmedju njih, i utjecaja izbora igraca na likove i pricu.....identicno.

 

I to funkcionira, prica je dobra, lijepo izgleda, glatko radi, prema tome, ako vas ne smeta biti promatrac price, a ne njen protagonist, mislim da ce igra biti zanimljivo iskustvo.

 

Mana je sto je ovo ocigledni xbox port, kontrole na tastaturi su zbunjujuce, kao i radnje misem, neke stvari ni ne funkcioniraju (poput press esc to exit - pressnes esc, igra se pravi luda, no kliknes na to "press esc" i onda radi......)

 

Kontroler, ps ili xbox preporucljiv....

 

za sada, zanimljiva igra....filmic..... s nastavkom igranja ocekujem puno, jer sam pocetak postavlja ljestvicu dosta visoko, barem u mom slucaju...

 

Igra netko, misljenja i dojmovi?

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 23:23 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Man of Medan

Izgleda da nitko ne igra....

 

Ok, zavrsio igru.

 

Odlicna, ali prekratka. Dobra prica, atmosfera, ali stvarno prekratko traje, za razliku od until dawn, ova je barem tri puta kraca.....

 

Neki replay value jednostavno nema, jer nakon zavrsetka price, sve scene su otkljucane, pa se jednostavno vratiti bilo koji korak unazad, i drugacije izabrati, te dobiti drugaciji zavrsetak.

 

Premalo je to zabave i contenta za 30eur koliko igra kosta, zabava za jedno popodne, doslovce, malo drzanja wasd, koji klik misem, povremeno stiskanje tipke.....

 

Igra jednostavno nema onaj cinematic experience, niti napetost, niti atmosferu kao Until Dawn, tako da..... cekati neko posteno snizenje pa odigrati, steta ju je zaobici zbog dobre price i atmosfere, no, placati punu cijenu za jedno popodne (ne)igranja je previse....

 

Upravljanje tastaturom i misem je lose, ovo je dusu dalo za kontroler, qte izbori su prebrzi, cesto puta nisam uspio stisnuti pravu tipku na vrijeme samo zato sto mi prst nije bio na njoj, sto frustrira.... Mis je spor, ustvari samo sluzi da izbor "lijeva ili desna opcija", no dok ga pokrenes cesto istekne vrijeme..... Cak neke tipke ni nemaju funkciju, iako uredno pise sto koja radi, to jednostavno ne funkcionira.....

 

Iduce godine izlazi nova igra iz Dark Pictures serijala, nadam se jednako atmosfericnom, ali i puno duzem igrackom iskustvu.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 19:53 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice