Live For Speed domaći vozači

poruka: 119
|
čitano: 28.866
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

btw. ovo je preludo!!!

 

A ja sam mislio da sam ja ugrozen po nekim pitanjima, a kada ono..... ima njih i gorih od mene {#}

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
odjavljen
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
syncmaster245b kaže...

btw. ovo je preludo!!!

 

A ja sam mislio da sam ja ugrozen po nekim pitanjima, a kada ono..... ima njih i gorih od mene {#}

 

 

Đizs... ja tu i tamo odvozim event od 55 minuta i nakon toga ne osjećam ruku.... 24 sata... sick :) ali mora da je opako napeto ;)

15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
Sabbathian kaže...

Đizs... ja tu i tamo odvozim event od 55 minuta i nakon toga ne osjećam ruku.... 24 sata... sick :) ali mora da je opako napeto ;)

 

Ma ne vozis sam 24 sata.

To je timska utrka, sa min. 3 do max. 6 vozaca po timu, dakle smjene su od 4 do 8 sati.

 

Imaju i sluzbene stranice http://mastersofendurance.eu/

 

Vec razmisljam da krenem nagovarati svoju ekipu da se prijavimo za ovo {#}, iako sam siguran da ce me sterati u vrazju mater cim im postane jasno o cemu pricam.{#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
odjavljen
offline
Live For Speed domaći vozači

Skinuo još 4 stotinke sa PB-a danas :) sada je 1:12:74... evo i replay.... pb je odvožen u trećem krugu

 

http://speedy.sh/t6kHv/BL1-race-4L-6R-3F-3.mpr

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Live For Speed domaći vozači

Eh, prije par godina sam cak pobijedio u MoE :) Prosle sezone nas je pucanje veze i tehnicki problemi kostalo GT1 naslova.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
scipy kaže...

Eh, prije par godina sam cak pobijedio u MoE :) Prosle sezone nas je pucanje veze i tehnicki problemi kostalo GT1 naslova.

 

Nemoj zezati!!!!

Svaka cast majstore! {#}

Daj, ako imas vremena/volje napisi pokoje tvoje iskustvo, koji su preduvjeti da bi se uopce sudjelovalo, neke od vaznijih pravila....

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

Kao sto neki znaju, danas ima vise popularnih simulacija tipa iRacing i sad valjda rFactor 2 uskoro, ali LFS ima par kljucnih stvari koje ga cine "sim of choice" za endurance racing. Netcode je nenadhebiv, nece se desit ko u iRacingu da ako se 2 auta priblize side by side na manje od pola metra jedan odleti u zid i slicno :) Podrzava takeovere tj. izmjene vozaca kao sto ste zakljucili vec i GTR klasa auta je dominantna sto se tice official utrka, dok je online ocito demo dominantan posto je besplatan :)

 

Preduvjeti za sudjelovanje.. odvozenih par nizih endurance liga poput NDR GT Amateur League i eventualno stepenica vise International GT Championship, sad postoji i neka nova koju nisam vozio (SuperGT), al uvijek je to ista rulja iz MoE. Nemoras bit najbrzi, samo treba ne radit gluposti na stazi, micat se predvidivo sad trkace linije pod Blue Flagom itd. Makar i brzina igra neku ulogu posto vecinom postoji lista cekanja prije svake sezone, ali posto LFS vec dugo ceka update vecina starijih vozaca (ja included) su pocela gubit zanimanje pa nije problem trenutno upast u bilo kakvu endu ligu.

 

Sto se auta tice, hebiga.. najkompliciranija klasa za vozit kompetitivno je GTR. Nije ni blizu FBMu, puno vise mase, puno vise downforcea i teza je prema gumama kao sto se moze zakljucit (a u 24 h trci ako mozes izdrzat krug dulje na gumama, mozes spasit 1 il cak 2 pitstopa tijekom utrke sto je ~2 min up odma). Ponasanje auta se mijenja drasticno od pocetka stinta do kraja, sto ce reci.. kad ima 70+ kg goriva i nove gume uvelike se razlikuje od potpuno praznog auta pri kraju stinta na potrosenim gumama, kao takav treba ga znat i adaptivno vozit. GTR klasa takodjer dopusta on-the-fly mijenjanje antiroll bara i brake biasa pa se i s tim moze dobit na "performansama".

 

Sto se osobnih iskustava tice.. krenuo sam u 9. mjesecu 2006. tako da mi je frend donio LFS na usb sticku, cim sam vidio u Garage da se auto eksli mijenja kad diras po ovjesu itd.. odma otiso online i kupio 2 licence (sebi i njemu). Prvih 2 dana pokusavo nesto na misu, jedva sam mogo zavrsit krug bez da sam u travi negdje .. al sta ces, njub. :) Onda sam uzeo Logi MOMO racing force, katastrofa od volana al hebiga, nije bilo DFP-a ni G25 u tom trenu u ducanima.. Polako krenuo, bio sam za nekih 6 mjeseci unutar 2-3 sec od WR na recimo FXR/blackwood ili Aston National al stvarno njub njub, katastrofa. Jedino sta mi je bilo jasno je da se treba ic u zavoju izvana-unutra-van cisto iz geometrije jer sam polupametan donekle.

 

Posto sam malo tvrdoglav mi je dojadilo da frajeri voze krugove oko mene i prolaze me bez problema pa sam odlucio da to mene ipak zanima (a i upiso sam Strojarstvo te godine) i da cu se ja time malo pozabavit. Narucio u Algorimu 18 knjiga (u prvu ruku 4 pa onda kroz par mjeseci jos) na engleskom vezanih uz sve aspekte kompetitivne voznje: setup auta, tehnika voznje, mentalni aspekti i 2 biografije. Procito, poceo vjezbat sa svrhom i znanjem (ovih 6 mjeseci prije toga je bilo baceno), odma sam bio pokupljen u jedan team koji je tad sudjelovo u MoE a zvao se Team XFR i glavni frajer tamo (Cawwa, lik iz svedske koji je tad imo tipa 57 godina :D) me stavi u 24 h Aston GP utrku... A ja do tad vozio ukupno nista krugova u FZRu. Strah, trepet, srce u petama, leptirici u zelucu.. ne mogu opisat uopce kakav je osjecaj prvog starta 24 h trke na gridu sa 30 auta (makar je XFR tad bio neki mid-field i malo pozadinski team.. ko recimo Caterham trenutno u F1.. nisu bas ono zadnji zadnji, al su dizaster). Posto sam ja tamo upao kao donekle nabrijan i organiziran, odma sam ih malo doveo u red, pocelo se vjezbat, sudjelovat u razvoju setupa i u tom 24 h raceu smo bili tipa 2-2.5 sec off pace, s tim da sam ja imo isti fastest lap kao dotadasnji najbrzi u XFRu (PowerSlave, slovenac jedan), krug je bio tipa 2:38.99 a najbrzi frajeri iz Cyber Racinga i Thunder Racinga su tad imali ono 2:36.5 (navedeni frajeri su bili Sracer iz Cybera i Norbi iz Thundera, obojica su vozili samnom pretprosle godine u GT2 klasi i osvojili title :P www.team-sirius.com ako itko zeli provjerit).

 

Sljedece sezone sam bio u Cyber Racingu makar je team osto na ostacima ostataka od ove winning postave iz 2007. pa smo na kraju zavrsili na 5. mjestu il tako nesto. Te godine sam vec votan na LFS forumu kao "Setup Guru of the year" i onda se to ponovilo 3 godine zaredom. To me malo fasciniralo posto jelte, rijetko kad sam ja zapravo dijelio winning endurance setupe sa bilo kime izvan teama :D Ali cijeli racing field je znao tko ima najbolje postavljen auto, makar smo popusili sezonu (a tako je bilo i prosle). Sljedece sezone je bila selidba u Mercury Racing (koji je pobijedio ovu sezonu kad smo bili 5. u Cyberu) i to samo Sracer i ja (Sracer je Petri Purhonen, i uz Norbija (Norbi Kiss) iz Thundera je jedna od najbrzih kopnenih zivotinjica u LFSu). U Mercuryu smo opet popusili na temelju padanja s interneta i cijelog "SKANDALA" oko varanja gdje je meni jednostavno palo na pamet nesto sto drugima nije jer sam uvijek razmisljo gdje nac prednost.. sto je tipicni mentalitet u real word utrkivanju. LFS je imao i dan danas ima sustav zastite od varanja gdje bi ti fino pao sa servera ako bi se tvoj LFS.exe razlikovao od serverskog u bilo kojem pogledu sto se tice fizike auta. Moj LFS je zadovoljavao sve uvjete, prednost koja je iskoristena nije bila pokrivena pravilima ali to nije sprijecilo admine da si uzmu slobode i oduzimaju bodove, dijele season ban itd. Dan danas ne znaju sta sam napravio i kako :) Ali sve 5, iduce sezone sam vozio bez problema bez ikakvih suvisnih komentara tipa "once a cheater always a.." i pobjeda je bila slasna :P Doslovno smo ih dominirali.. Pobjede su bile sa 1 ili vise krugova prednosti (3 kruga u 24 h utrci), i prve 4 utrke zaredom pobjeda iako je bilo tipa da smo na pocetku bili krug iza svih zbog crasha u 1. zavoju itd.. Neke od satiricnih race reportova mozete opet procitat na gore navedenom siteu. Title je osvojen, teamovi koji su godinu prije pobjedjivali (tipa My3Id racing, koji su pobijedili i ovu 2012. 24 h utrku) su zavrsili 3 kruga iza u 24 h te godine, na ostalim utrkama ne znam jesu bili 2. uopce il neki nizi spot i tako dalje.

 

Sljedece godine smo krenuli u GT1 zato sto je donekle receno da nam se nece dopustit da opet vozimo i branimo naslov u GT2 u istoj postavi :) Te godine ne znam jel itko od drugih teamova u ijednoj utrci odabro pravu kombinaciju guma i taktike.. Jednostavno su ljudi pokretenili, mi smo vjezbali na private hidden serverima i doslovno nitko nije znao niti na kojim gumama cemo vozit kvalifikacije a kamoli utrku i onda se dogadjalo da smo imali najbrzi krug brzi za sekundu od svih ostalih.. ali kao sto rekoh, jedan novi (Seb66 iz Walesa) je imo uzasnih internet problema i zahebo nas je u 3 utrke tako da smo na kraju popusili iako smo uvjerljivo bili najbrzi auto na stazi (ne zelim ispast arogantan.. ali nakon vise tjedana razvoja setupa, tweakanja, testiranja i slicnog - za sto su ostali bili prelijeni ili malo nesposobni i needucirani rezultati su bili kakvi jesu).

 

Nakon tog razocaranja nismo bas imali interesa ic opet dok se ne unesu neke promjene u taj MoE Tracker koji prati vozace cak i kad se dogodi disconnect ili pad sustava. S druge strane, organizatori su sezonu 2012. otkazali i odrzana je samo jedna utrka (24 h of Aston GP) na kojoj nismo sudjelovali jer sam ja radio diplomski rad za faks, Norbi vozi prave trkace aute/kamione, Petri kao pravi finac samo pije i trosi lovu a Seb je bio zaposlen skolom. Kad i ako izadje novi patch/S3, interes ce se vratit.. G25 sa OMP 300 mm volanom jos uvijek stoji spreman za akciju :)

 

Ako zelite znati vise, pitajte. :P

15 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
scipy kaže...
....

 

Ako zelite znati vise, pitajte. :P

Ne vozim LFS, ali hvala na svemu što si napisao, baš je zanimljivo.

Možeš li samo reći je li SuperGT Endurance utrka ona japanska ili neka izmišljena zato jer se ložim opako na one japance za SuperGT 500. :D

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Gran Turismo 5 freak
12 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

Masters of Endurance je prvotno bio samo "GT500 klasa", onda je u jednom od patcheva uveden intake restriction za motore gdje si ga mogo ogranicit pa sam ja predlozio odma adminima "multi class" racing i rodjena je GT2 klasa sa 350 hp pa smo se stvarno utrkivali kao u tadasnjem JGTC odnosno danasnjem SuperGT (na kojem je donekle bazirana ova nova SuperGT liga).

15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
scipy kaže...
......

Ne znam sto bih rekao, ali ovakav odgovor nisam ocekivao!!!

 

Jos jednom, kapa dolje do poda!

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
odjavljen
offline
Live For Speed domaći vozači

Eh da, ako netko ima neki svoj skin, a nema kredita da ga stavi na LFSW, može ga meni poslati... imam još slobodnih slotova, pa da ne stoje prazni bezveze ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Live For Speed domaći vozači

A evo i nekoliko mojih skinova koje redovito koristim ... ak nekome treba neki skin napraviti, stojim na raspolaganju ;)

Focke Wulf 190 A-8 Focke Wulf 190 A-8
Focke Wulf 190 A-8 Focke Wulf 190 A-8
KTM RC8R KTM RC8R
Kajaznam Kajaznam
Husaberg - stariji modeli Husaberg - stariji modeli
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

Zahvaljujuci Scipyiju (neka udje u zapisnik da moja zena ne dijeli zahvalnost sa mnom) i njegovom objasnjenju da postavke iz stvarnog svijeta jednako dobro rade i u LFS-u , uzeo sam si malo vremena i promijenio pristup LFS-u.

 

Iako nisam otisao toliko daleko i pokupovao pola Algoritma,  potrudio sam se procitati podosta strucnih on line dostupnih objasnjenja kako i zasto postaviti auto za utrku. Ipak od najvece pomoci mi je bio prijatelj, bivsi vozac Octavia kupa i njegova slikovita objasnjenja poduprta iskustvima iz prve ruke. Uglavnom svelo se na to  da sam gotovo vecinu stvari radio potpuno pogresno, a setup cestovnog auta i onog za utrku imaju dodirnih tocaka isto onoliko koliko imam ja sa Dalaj Lamom.

 

Nakon objasnjenja od par sati, vratio sam se kuci, vjerujuci da je prijatelj malo napuhao stvari i da to nije bas tako kako on tvrdi.

 

Sat vremena kasnije, moja vilica je udarala u pod.

 

Na svim stazama, sa gotovo svim automobilima popravio sam si vrijeme u prosjeku 2-5 sekundi u prva 3,4 kruga.

 

Sada vec ozbiljno razmisljam o kupovini pola Algoritma 

 

 

Scipy, jos jednom kapa dolje {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 18:12 (syncmaster245b).
13 godina
offline
Live For Speed domaći vozači

Ako nesmijete ovdje, jel možete poslati na PM neke od linkova na kojima ste također čitali o postavljanju autiju. I neke naslove i autore od literature. Predpostavljam da scipy i syncmaster245b imaju korisnih stvari u vezi toga. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
Dali se može igrati sa vama online i općenito u singlelayeru sa demo verzijom ili jogurt verzijom?

Ili treba šta kupit, vidio sam da neko neke licence spominje???
Gaming is Life!
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
Osa kaže...

....

 

Moja pocetne informacije, sve dok se nisam sjetio gore navedenog prijatelja  su bile hrpetina stranica na kojima se uglavno prilicno opcenito i dosta maglovito objasnjavalo sto je setup.

U toj cijeloj hrpi  ipak se izdvaja OVA stranica, gdje se majstor stvarno potrudio potrpati i jezgrovito opisati osnove setupa i objasnjenja zasto se nesto postavlja na nacin na koji se postavlja. Koliko sam shvatio, objasnjenja su vezana za neku od simulacija NASCARA, ali to ne znaci da znanje nije prenesivo u LFS.

PCGamerX kaže...
Dali se može igrati sa vama online i općenito u singlelayeru sa demo verzijom ili jogurt verzijom?

Ili treba šta kupit, vidio sam da neko neke licence spominje???

DEMO verzija ti nudi 3 automobila i jednu stazu i moguce je igrati online.

 

Licence su podijeljene na dva dijela (S1 i S2) i razlika je samo u broju dostupnih automobila i staza (S2 je kompletna verzija)

 

Vise informacija o samoj kupovini imas OVDJE i OVDJE

 

CItirati cu samog sebe iz jedne druge teme o LFS-u zasto preporucam kupovinu.

 

rijec je o pravom malom indie remek djelu i kupnjom licence doslovno pomazes svoj trojici devleopera  (da doslovno ih je trojica!!! ) koji cijelo jedno desetljece razvijaju ovu igru. Ovo je pomalo zivotno djelo i ako nesto zasluzuje tih pisivih 200tinjak kuna onda je to ova igra. Vjeruj mi neces se se osjecati prevarenim nakon kupnje ako iole volis moto sport.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 15:25 (syncmaster245b).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

Moze se igrat demo bez problema. To je zapravo full verzija samo sto sa licencom "otkljucas" sve staze i sve aute koji pripadaju toj licenci (S1 za prvih par staza i auta, S2 za sve). Najbolje od svega je www.lfsworld.net na kojem mozes skidat replayeve, vidjet koji je svjetski rekord, pratit si online statistiku (od broja krugova po stazi, trenutnog personal besta, odvozenih kilometara, rezultata svih odvezenih utrka itd). Isto tako postoji online alerts i "buddy" sistem gdje mozes dodati bilo koga kao svoj "buddya" i vidjeti da li je igdje online na serveru te mu se joinat.. trebas naravno znati njegov username/license name poput npr. mog "scipy".

 

Dapace, prva 2 auta (XFG i XRG) se mogu jako uspjesno vozit na misu.. dapace, dugo vremena je svjetski rekord bio odvezen na misu (bar na XFG koji je prednji pogon).

 

Sto se tice literature..

 

http://www.amazon.com/Speed-Secrets-Professional-Driving-Techniques/dp/0760305188/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1337371919&sr=8-1 (jedino se prva isplati za apsolutnog pocetnika, u 2.-6. knjizi se frajer samo ponavlja jer mu je dupe zinulo na pare..)

http://www.amazon.com/Tune-Win-science-development-tuning/dp/0879380713/ref=pd_sim_b_7 (vjerojatno najbolja za "setupe" tj upoznavanje sa dinamikom trkacih vozila)

http://www.amazon.com/Drive-Win-Essential-Guide-Driving/dp/0965160009/ref=pd_sim_b_3 (kombinacija dijelova iz Tune to Win + inzinjerski pogled na voznju .. tipa vozi ga brzo al nemoj ga potrgat bas.. ako ne moras)

 

Pogledaj related knjige sta Amazon preporuca dole.. znam for a fact da se SS1 i Tune to Win mogu naci u pdfu online..

11 godina
neaktivan
offline
Live For Speed domaći vozači

scipy, što si to točno radio da su ti dali season ban? jel to bila neka obična skripta za šiftanje ili baš speedhack?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
LFS racer kaže...

scipy, što si to točno radio da su ti dali season ban? jel to bila neka obična skripta za šiftanje ili baš speedhack?

 

Nekako sumnjam da ces dobiti zadovoljavajuci odgovor.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 10:00 (syncmaster245b).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

Nije bio nikakav speedhack jer se to sve ocito vidi izvana.. Nije bas bila ni obicna skripta/button clutch makar se svodilo na to. U pravilima tada nije bio zabranjen buttonclutch i to sam istaknuo adminima, ali posto je admin team sastavljen od igraca iz drugih teamova pod svaku cijenu su me odlucili sjebat i proglasili da "iako nije bilo tehnicki ilegalno, bilo je unsportsman-like" na sto sam se ja nasmijo i ceko iducu sezonu. Pravila su updateana, ja sam popusio jer su individualci tako odlucili i sta ces.. Nikako njima objasnit da je temelj svakog utrkivanja trazit prednosti gdje god da ih ima, te da ako ti primjetis nesto sto nitko drugi nije primjetio - logicno je to iskoristit (dok god se to "nesto" nalazi unutar legalnog LFS.exe-a).

 

Nakon toga sam imo par diskusija sa jednim adminom gdje sam mu pokusao objasniti da njihovo novo pravilo o "ne smije se koristiti nikakva skripta/program u LFS ili izvan njega" nikako ne moze biti enforceano, jer jednostavno ne znas sta ljudi imaju za kompjuterom.. od G15 tipkovnica na koje moze nabacat 20 skripti za on-the-fly podesavanje auta, do snimanja macro/actiona koji ce to sami radit, do DXTweakova kojim se mogu mijenjat osjetljivosti i deadzone pedala (odlucili su dopustit manual axis clutch ali ne button clutch recimo - na sto je meni odma palo na pamet stavit 80 % signala potenciometra kuplung pedale u prvih 5 mm travela i pedalu je dovoljno samo liznut, ona nikad ne ide vise do full engagementa i shift se dogadja cak brze nego sa koristenjem tipke posto tipka ima samo stanje 0 ili 1 te skoro uvijek dolazi do full travela "virtualne" pedale). Na sve to mi je admin rekao "morat cemo vjerovat ljudima da ne koriste takve stvari", reko hahah znam osobno 7 ljudi u top teamovima koji imaju softverski a neki cak i hardverski modificiranu opremu (mikrokontrolleri, lemljene zicice za slanje signala posvuda tako da frajer cak ni ne mora stisnut nogom tu pedalu nego cim pukne upshift paddle mikrokontoler obavi sve sam u tipa 20-40 ms). Poanta je da su neke stvari izvan kontrole i da ako oces takvo nesto enforcat onda se treba zabranit i button clutch i pedal clutch i tko jebe ove koji "zele vozit sa papucicom kuplunga jer je tako REALNIJE".

 

Na kraju je tako i bilo, zabranili su sve (sto se kuplunga tice, ali ne mogu napravit nista oko skripti i ostalih automatizacija) i kad je isteko season ban iducu sezonu smo osvojili title.. jest da nitko nije reko "congrats" :D ali takodjer nitko (osim jednog glupog bosanca u polu-sali) nije reko da smo "varali" i koristili exploite, a vjerujte mi.. DETALJNO su pogledali sve replayeve :) I to svi od admin teama do barem top 5 teamova u klasi.

11 godina
neaktivan
offline
Live For Speed domaći vozači

glupi bosanac NIKI ? :D

inače imam G27, i oduvijek mi je kvačilo kalibrirano na i manje od 5 mm . :P to nije cheat :P

pogledaj malo hotlap tablice, koji god hotlap ima ima axis clutch, tamo se koristi ta metoda.

i moguće je vrlo lako varati bez da te skuže, mogu ti pokazat. baš speedhackovi ali mrvicu cijelo vrijeme. undetectable

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
scipy kaže...

 

LFS racer kaže...

 

Mozete meni/nama noobekima objasniti prednosti 5 milimetarskog hoda kvacila, odnosno zar je moguce s tom postavkom steci toliku prednost da postaje faktor koji donosi prevagu?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Live For Speed domaći vozači

ako voziš aute s sekvencijalnim mjenjačem, kao što je FBM, XFR, FXR, XRR... onda nema prednosti (najbolje autoclutch). ali postavi si da vidiš poziciju pedala dolje desno, i vidit ćeš kolko je zapravo sporo šiftanje s maksimalnim button control rateom. naravno postoje softveri koji uopće ne zahtjevaju da imaš pedalu za kvačilo, dovoljan je samo gumb... prema mojim iskustvima to će najviše pomoći kod FZRa, šiftanje je gotovo trenutno. a i ne provodiš skoro nikakvo vrijeme na kvačilu, pa se uopće ne oštećuje. recimo ja sam radio trke po 100 km bez da sam i jedanput pustio gas pri šiftanju

 

takvo šiftanje će ti donest maksimalno 0.1 s po minuti kruga, ali u dugoj trci se nakupi :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 16:25 (LFS racer).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Live For Speed domaći vozači

sad sam baš gledao replay 

International GT Championship › Season 2008 › Round 6 kad su te zbog toga zezali, i ne vidim ništa čudno
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
LFS racer kaže...

glupi bosanac NIKI ? :D

inače imam G27, i oduvijek mi je kvačilo kalibrirano na i manje od 5 mm . :P to nije cheat :P

pogledaj malo hotlap tablice, koji god hotlap ima ima axis clutch, tamo se koristi ta metoda.

i moguće je vrlo lako varati bez da te skuže, mogu ti pokazat. baš speedhackovi ali mrvicu cijelo vrijeme. undetectable

Takve kao ti redovito pecam... one koji pokušavaju "pametnije" varati...

 

p.s. - varanje je za mutavu djecu... radije vježbaj i postani uistinu dobar...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači

dijete moje, ne varam ja samo hoću pokazati kako je moguće vrlo lako neuhvačeno varati, možeš li ti uopće skužiti jel netko vara ako ima 1 kmph već top brzinu ili samo ima manje stupnjeve wingsa... kužiš o ćemu pričam. vozim lfs 5 godina, i stvarno mi nikada nije palo na pamet da u ligi varam. no znam da se može. inače na PB s FBM na demu mi je 1 12 43, pa si razmisli kolko sam vježbao

12 godina
neaktivan
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
syncmaster245b kaže...
scipy kaže...

 

LFS racer kaže...

 

Mozete meni/nama noobekima objasniti prednosti 5 milimetarskog hoda kvacila, odnosno zar je moguce s tom postavkom steci toliku prednost da postaje faktor koji donosi prevagu?

 

Pa cuj, ako si 2 sec off pace onda nije neka prednost :) Ali ako si vec pri samom vrhu i mozda kasnis desetinku/dve po krugu onda ti takvo nesto moze (ovisno o duljini kruga) dati 2-3 desetinke na 5 km krugu ili cak po pola sekunde na 8+ km krugu. Jos sve ovisi o broju shiftova po krugu, ako si vecinom u visem stupnju prijenosa tipa Westhill (brza staza, stalno si u 4., 5. ili 6. brzini) onda ti kurtza ne vrijedi, ali ako si na South City Long (tu mozes cak 7-8 desetinki nafatat) ili KY National gdje ima vise zona shiftanja od 2. do 6. ili 2.-4. brzine onda je prednost znatna..

 

Sto se speedhacka tice, koliko ja znam (bar verzije od prije par godina) trik je bio sa rucnom kocnicom, gdje je u LFS.exeu stavljen pozitivni moment umjesto negativnog pa bi stiskanjem Q (za rucnu, ili ako imas neki analogni kontroler) rucna imala efekt ubrzanja umjesto kocenja.. ali takodjer kolko se sjecam svaki put kad bi imalo povuko rucnu oko pogonskih guma bi se odmah stvorio mali oblacak dima a i vidi se rucna u virtualnom pedal displayu.. pa nikom nije padalo na pamet ic varat s tim u nekoj ligi. Ako su djeca smislila nesto novo sto prolazi online CPW zastitu, onda krasno, trebalo bi odma javit Scawenu da prosiri CPW na taj dio exea u memoriji..

15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
scipy kaže...

Pa cuj, ako si 2 sec off pace onda nije neka prednost :) Ali ako si vec pri samom vrhu i mozda kasnis desetinku/dve po krugu onda ti takvo nesto moze (ovisno o duljini kruga) dati 2-3 desetinke na 5 km krugu ili cak po pola sekunde na 8+ km krugu. Jos sve ovisi o broju shiftova po krugu, ako si vecinom u visem stupnju prijenosa tipa Westhill (brza staza, stalno si u 4., 5. ili 6. brzini) onda ti kurtza ne vrijedi, ali ako si na South City Long (tu mozes cak 7-8 desetinki nafatat) ili KY National gdje ima vise zona shiftanja od 2. do 6. ili 2.-4. brzine onda je prednost znatna..

 

Ovo je predobro. Ne mogu vjerovati da to moze ici do tolikih detalja !!!

 

 

Btw. za sve koji ne kuzite sto propustate evo jedan krasan umjetnicki filmic snimljen u LFS-u

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Live For Speed domaći vozači

Jesi si skinuo one sve high resolution texture? vidit ćeš kolko su se sami igrači potrudili poboljšat LFS. Ima toliko dodataka, kao recimo Aonio koji ti govori svu live statistiku, kao minimalnu brzinu u zavoju, koliko zaostaješ za PBom na svakom dijelu staze, nemoraš ni proći split...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Live For Speed domaći vozači
LFS racer kaže...

Jesi si skinuo one sve high resolution texture? vidit ćeš kolko su se sami igrači potrudili poboljšat LFS. Ima toliko dodataka, kao recimo Aonio koji ti govori svu live statistiku, kao minimalnu brzinu u zavoju, koliko zaostaješ za PBom na svakom dijelu staze, nemoraš ni proći split...

Texture sam bio skidao, gnjavio se instalacijama, no nakraju dodjes do onoga da mi je posve svejedno jer u utrci ne obracam paznju na kvalitetu teksture.

Jedini dodatak koji koristim je bloom mode i to je to.

Uostalo Scawen je najbolje rekao:

"It may not be DX9 with bligbling effects, but It must be optimised as a racing simulator, not a screenshot generator"

i to je ono sto me privlaci kod LFS-a

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice