ELEX - A Piranha Bytes Game

poruka: 118
|
čitano: 30.101
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

 

Odlican video. U sridu.

...
Moj PC  
6 1 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ok, mislim da sam obisao cijeli Edan. Morao sam zaobilaizt neke bestije jel me rektaju u 1 do 2 hita. Sa glavnim zadatcima nisam ni poceo haha, prezabavno je samo explorat i obavit sve side questove za sve factione i tek onda se jojnat 

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ja sam pre fasciniran ovom igrom, ono, kada se sada okrenem, nakon 40h u igri, imam osjecaj da sam poceo igrati prije 20 godina. Treba prgrmiti prvih 5-6 sati u igri dok ne pocne da djeluje elex, ali kada opali, stari moj, ludilo...

...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Btw navodno se radi vec na Elexu 2.

 

 "The german website Gameswirtschaft reports that the EU will support four german game productions this year with 500,000€ in total via the "Creative Europe Media" programme. One of the projects that gets supported with 150,000€ is ELEX 2. The company "AWins 2011 GmbH" which is named as the studio has the same address and the same managing director as the Pluto13 GmbH/Piranha Bytes. Thus, it's safe to assume Piranha Bytes will developed a successor to ELEX next."

 

Ako je to istina, ocekujem i trilogiju. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 19:57 (IvanDado).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
IvanDado kaže...

Btw navodno se radi vec na Elexu 2.

 

 "The german website Gameswirtschaft reports that the EU will support four german game productions this year with 500,000€ in total via the "Creative Europe Media" programme. One of the projects that gets supported with 150,000€ is ELEX 2. The company "AWins 2011 GmbH" which is named as the studio has the same address and the same managing director as the Pluto13 GmbH/Piranha Bytes. Thus, it's safe to assume Piranha Bytes will developed a successor to ELEX next."

 

Ako je to istina, ocekujem i trilogiju. 

 Vidio sam ovo, potrazio sam na netu hoce li raditi Elex 2 cim sam odigrao par sati, nadam se, ako jos malo ispeglaju i ispoliraju neke stvari u dvici, pa sta ce to tek onda da bude. 

...
10 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Gothic 1,2,3
Risen 1,2,3

Elex 1,2,3 Ako su vec krenuli radit onda se bojim da ce bit slicno kao jedinica - kretnje, grafika itd. Bolje bi se strpio pa da bude nesto bolje.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Nadam se da ce ovaj put pratit trend koji su imali sa Gothicom. Prvi super, a drugi jos bolji, za razliku od Risen igara -.- Gothic 3 necu racunat jel igra je bila pozurena od strane publishera. Uf, kako mi je zao sto nikad nismo mogli vidjet njen puni potencijal.

10 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Isplati se igrati G3 sad, mislim vec godinama, odkako je community patch vani.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

 Volio bi kad bi 2 dio Elexa bio na istu foru kao i 2 dio gothica... Najbolji dizajn "svijeta" kojeg sam do dana današnjega vidio. Ni prevelik ni premali, bogat sadržajem ali onim smislenim - sve ima veze sa radnjom i ništa i nitko nije negdje bezveze - tek tako da je. Nevjerovatno koliko je ljubavi i pažnje uloženo u taj svijet. Sve mi je dođe da ga opet odigram.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Gothic 2 se bar jednom godisnje replaya 

10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
D3lBoy kaže...

Isplati se igrati G3 sad, mislim vec godinama, odkako je community patch vani.

 Ja sam igrao nedavno sa content modom i quest packom. Po meni jos i bolje nego samo sa community patchom :)

15 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Patch je vani:

Changelog

Engine
- Crash fix for systems with more than 16 logical CPU cores.
- If savegame limit is reached, “Create new savegame” is hidden. (limit is 99)
- Fixed saving for all Windows user.
- Fixed some freezes in tutorials. The tutorial won't be shown if the corresponding key bindings are not valid.
- Fixed saving after the Big Bang fight was not possible.
- Fixed pink water on some older AMD/ATI graphic devices.
- Fixed game freeze when you try to interact during an evade roll.

Quests
- Fixed permanently angry NPCs.
- Kral has now a quest marker for the Mana shrine quest.
- Jax gets the correct award from Reinhold when joining the Clerics.
- Bullet and Lucy don't die immediately when they encounter an enemy.
- Fixed quest targets when fighting in the arena.
- Trevor now gives Jax the correct reward, depending on his actions.
- Mad Bob’s dialogue is now in the correct order, taking the Jax’s actions into account.
- Jack will change his daily routine if Jax killed Hopkins and his bandits. Furthermore, the dialogue regarding Volkmar’s weapon now works properly.
- The quest involving Riley, Darrel and Paige is closed correctly now. (Might be necessary to sleep in a bed to trigger this fix.) 
- Fixed a plot killer for a certain ending of the game. Talk to Logan twice, in case of having this issue in your save game.
- Bill will now return to his hut after the player killed Vance and talked to him about the situation.
- Martha will now not quit the dialogue, after Jax buys food from/trades with her - therefore she will now update the Legate situation if the player choses the ENDE/END dialogue option. 
- If the player has joined the Clerics and talks with Darrell, he will now offer a quest for the player. If the player already spoke to Darrell and had only his standard sentence to say, he only must talk to Darrell again and then Darrell will offer the quest for the player. 
- Nasty will no longer interfere in the battle between Player and Kid.
- Map Target Ethan/Volkmar will now be removed correctly during the mission: Scrap Delivery.
- Jack has now Volkmar’s Weapon in his inventory.
- If you ask Jora if it's lawful to take the laser rifle, while he has a Smalltalk with Stormson, both should continue their Smalltalk. If this situation already happened, Jax must talk to Stormson again until he has nothing to say anymore and Jora will return on his Smalltalk routine.
- Now Angrim at waterfall is teleported back to his current daily routine point.
- Sometimes Stormson, Eli, Wolf and Oswald were at wrong positions. Now they are teleported back to their daily routine points. 
- Fixed a bug that prevented Jax from joining the Berserkers.
- Fixed Crony U5 mission. Now he won't get lost in certain locations.
- Kallax gives additional main plot background information at showdown with him.
- Fixed some time related quests. 

World
- Removed wrong weather zone in the Hort.
- Corrected some items that were stuck in the ground.
- Fixed some minor graphical issues with some of the Berserker armor.

Game
- Now party members will be more helpful during combat.
- Enemies now have better targeting. They shouldn't shoot at walls or objects anymore.
- Now there is an option to deactivate the double-click evade roll. To enable this option, you must assign a key to the evade option in the key bindings. 
- Human enemies can attack with low stamina now. This should prevent some issues with enemies doing nothing while they have low stamina. 
- Now you can transfer chunks of tens in the trade menu.
- Fix for haggler perk. You can buy every item now.
- Fixed helmets being in front of the camera while looting a chest. 
- Exploit fix with crafting energy reserve.
- Fixed equipped weapons. They weren't destroyed when you salvage them.
- Fix where you get an 2h Hammer instead of an 2h Sword at the crafting table.
- Fixed duplicated key binding page.
- Fixed the needed skill to upgrade the chain saber.
- Fixed evade tutorial. It has caused a slow-motion effect for 10 seconds.
- Elex and Elex Potions now show a message that your Cold has increased.
- Fixed Perk Bookworm. Now you get XPs for reading letters and books. Reading Letters without the Perk will also give Jax some XP now.
- Party members don't move around when the player is in a dialog.
- Fix for some wrong loading hints.

Achievements
- "Honorary Citizen" is now given after 80h of playtime, not after 1h

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Calaan be with you. Kako sam happy kada pronadjem cvijet za elixire. 

...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Evil Access kaže...

Calaan be with you. Kako sam happy kada pronadjem cvijet za elixire. 

 Kako si uhvatio taj screenshot?

steam: skank666 origin:IhrvojeI
7 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
skank666 kaže...
Evil Access kaže...

Calaan be with you. Kako sam happy kada pronadjem cvijet za elixire. 

 Kako si uhvatio taj screenshot?

 Iskljuci HUD, odzumiraj kameru, opali tipku za ss i to je to. 

...
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Ahaaa... Mislio sam da igra ima neki photo mode.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
10 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Našao easter egg, kostur snowboarda na dasci.........

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Probao i ja ovo cudo... nazalost combat mi nije sjeo, previse mi je clunky i unresponsive. Udarim 3-4 puta, i moram cekat dok se stamina bar napuni pa onda opet. Jos gore kad se oko mene nalaze 2 ili 3 bestije. Jednostavno nema smisla dalje nastavit kad ne mogu uzivati u tom segmentu. 

Da kojim slucajem imam vise vremena mozda bih se i uvatio igre i prezvakao taj segment (kao sto je bio slucaj sa divinity original sin 2) ali vremena za ''bacanje'' nemam pa cu vjerojatno ovo cudo odigrat kad za to budu stvoreni uvjeti.

It's not who you are, it's who you know.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 21:04 (Obi Wan).
7 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Obi Wan kaže...

Probao i ja ovo cudo... nazalost combat mi nije sjeo, previse mi je clunky i unresponsive. Udarim 3-4 puta, i moram cekat dok se stamina bar napuni pa onda opet. Jos gore kad se oko mene nalaze 2 ili 3 bestije. Jednostavno nema smisla dalje nastavit kad ne mogu uzivati u tom segmentu. 

Da kojim slucajem imam vise vremena mozda bih se i uvatio igre i prezvakao taj segment (kao sto je bio slucaj sa divinity original sin 2) ali vremena za ''bacanje'' nemam pa cu vjerojatno ovo cudo odigrat kad za to budu stvoreni uvjeti.

 Prvih 10lvl ili cak prvih 15, ovisno od builda, neces dobiti neki osjecaj o borbi, nekako je sve "retardirano". Kasnije je sve puno bolje. Meni nekako ne lezi combat sa 1h wepsima ili sa 2h swordom, ali mi je zato cisto ok sa 2h axe ili 2h hammerom. Bolji mi je osjecaj tezine udarca i opcenito mi je bolji combat tako. Bas sam malo isao farm meso i elex i mogu reci da mi je combat cak i zabavan, igram 2h hammer kao cleric, i mele combat mi je cisto ok kada koristim par cleric abilitya i lupam velikim cekicem . Dodge ce ti cancel animaciju udarca, tako da mozes reagirati u bilo kojem trenutku, sto je super. Iskljuci auto target lock, puno je bolje igrati bez njega, s tim da ga mozes ukljuciti u nekim borbama 1 na 1, a zapravo stalno imas neki blagi target lock, ako lupas nekog monstera lik ce ti nastaviti ici za njim.

...
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Obi Wan kaže...

Probao i ja ovo cudo... nazalost combat mi nije sjeo, previse mi je clunky i unresponsive. Udarim 3-4 puta, i moram cekat dok se stamina bar napuni pa onda opet. Jos gore kad se oko mene nalaze 2 ili 3 bestije. Jednostavno nema smisla dalje nastavit kad ne mogu uzivati u tom segmentu. 

Da kojim slucajem imam vise vremena mozda bih se i uvatio igre i prezvakao taj segment (kao sto je bio slucaj sa divinity original sin 2) ali vremena za ''bacanje'' nemam pa cu vjerojatno ovo cudo odigrat kad za to budu stvoreni uvjeti.

 Combat zapravo i nije najgori dio igre, hitboxevi jesu... Šteta, jer igra čudo... Ali kužim te, ionako je početak igre dosta slab, em nikog ne moš ubit, em non stop moraš bježat i napočetu samo one lame berserke upoznaš. Samo da srede te hitboxeve i za mene bi bila igra godine tj rpg godine. Likovi su super, questovi odlični, sustav reputacije - najbolji do sada, svijet je napravljen kako spada... Niti je prenakrcan, niti prevelik al opet dovoljno "kompliciran" da baš imaš osječaj da ga istražuješ. 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
10 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Uh ovo je fantasticno

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
skank666 kaže...

 Combat zapravo i nije najgori dio igre, hitboxevi jesu... Šteta, jer igra čudo... Ali kužim te, ionako je početak igre dosta slab, em nikog ne moš ubit, em non stop moraš bježat i napočetu samo one lame berserke upoznaš. Samo da srede te hitboxeve i za mene bi bila igra godine tj rpg godine. Likovi su super, questovi odlični, sustav reputacije - najbolji do sada, svijet je napravljen kako spada... Niti je prenakrcan, niti prevelik al opet dovoljno "kompliciran" da baš imaš osječaj da ga istražuješ. 

pa da, nisam ja a priori rekao da igra ne valja... vecinu sto si rekao se slazem (ne toliko za voice acting i za likove), negdje sam cak i citao da trebas dobrih 15 sati ''pretrpit'' dok se ne naviknes. s obzirom na to da imam u vecini slucajeva 2-3 sata denvno, a pri tome ne mogu dan za danom igrat, to bi se rascjepkalo na puno dana i samo bi mi frustracija vise i vise rasla. kad se nade kakvih 5-6 sati u komadu za odigrat onda cu se elexa uvatit, za sada je na cekanju.

It's not who you are, it's who you know.
15 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Je ko završio igru? I s kojom frakcijom? Ja sam prvo porješavao sve side questove, istražio sve lokacije, pridružio se clericsima i sad idem na glavne misije... 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Nisam jos ni priblizno. Idem slicnim putem :) Tako uvijek u svim PB igrama. Prvo obavis sve side questove za sve frakcije i tek onda se jojnas jednoj i prelazis na glavne misije :)

7 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
skank666 kaže...

Je ko završio igru? I s kojom frakcijom? Ja sam prvo porješavao sve side questove, istražio sve lokacije, pridružio se clericsima i sad idem na glavne misije... 

 Istim putem isao i zavrsio igru. Jedva cekam nastavak. 

...
13 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Konacno rank Paladin...(kolko muke)....

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 0:44 (lmutak).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ekipa, koja druga igra bi se mogla pobliže usporediti sa ovom? Čisto da znam o kojem se stilu igre radi. Grafički lijepo izgleda prema prikazanim slikama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Baldurion kaže...

Ekipa, koja druga igra bi se mogla pobliže usporediti sa ovom? Čisto da znam o kojem se stilu igre radi. Grafički lijepo izgleda prema prikazanim slikama.

 Od drugih studija ni jedna mi ne pada na pamet... Borba je ala Dark Souls, svijet ala Elder Scrolls (ali ipak manje nakrcan), questovi jako dobri, kvalitetni i razgranati ala witcher. Teško je reći jer PB ima malo drugačiji pristup RPG-u. Kad gledaš sve pojedinačno sve to ispada mlohavo ali kad opet sve to staviš u neku cjelinu ispada super. Čudno ali i mnogo dobro. :D

steam: skank666 origin:IhrvojeI
15 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Završio danas nakon cca 37 sati(?). Igra je super, ukratko od mene 8.5/10. Jedva čekam 2 dio!

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
skank666 kaže...

Završio danas nakon cca 37 sati(?). Igra je super, ukratko od mene 8.5/10. Jedva čekam 2 dio!

 Pa onda si malo igrao i nisi sve obavio. Ja sam imao 80+ sati igre a nisam imao nikakvog "praznog hoda" tijekom igranja. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice