ELEX - A Piranha Bytes Game

poruka: 118
|
čitano: 30.126
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ja sam na 44 sati igre i daleko sam od jojnanja bilo kakve frakcije, a kamoli zavrsetka igre xD. Al dobro, ja sam perfekcionista. Moram sve obici, sve obavit itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
formula1live kaže...

 Pa onda si malo igrao i nisi sve obavio. Ja sam imao 80+ sati igre a nisam imao nikakvog "praznog hoda" tijekom igranja. 

 

IvanDado kaže...

Ja sam na 44 sati igre i daleko sam od jojnanja bilo kakve frakcije, a kamoli zavrsetka igre xD. Al dobro, ja sam perfekcionista. Moram sve obici, sve obavit itd.

 

 Nope, možda sam i fulao koji questić i možda sam i fulao koliko sam igrao al nisam puno. Nisam ni ja imao praznog hoda i više manje sam znao što radim tako da nisam besciljno lutao. Sve lokacije sam posjetio, sve questove u gradovima i okolici koje sam našao, skoro sve companion questove (ostala mi Caja i zadnji elex deposit, i nakon završetka igre nikako da me odvede na zadnji taj elex depo iako smo se prasnuli). Jedino mi se zbugao Kill Stormson quest jer ga je igra spawnala na vrh vulkana u Ignadonu.

 Bio sam u 1 chapteru, mislim, do zadnja 2-3 sata igre i odjednom su se (kad sam sve porješavao) samo naredali... Bio sam totalno OP na kraju, fighting colossus npr. njemu je trebalo 3 shoota iz redeemera da padne - gazio sam ih sve. Ko kukce sam ih skidao. :D

 Kažem, vjerovatno sam propustio koji questić ali tog je malo, jako malo...

steam: skank666 origin:IhrvojeI
10 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Baldurion kaže...

Ekipa, koja druga igra bi se mogla pobliže usporediti sa ovom? Čisto da znam o kojem se stilu igre radi. Grafički lijepo izgleda prema prikazanim slikama.

Risen 3, njihova prethodna igra. Apsolutno isto samo nije ovako u buducnosti, više klasicni rpg. Sve ostalo više manje isto, grafika, fakcije itd.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Nakon 50 sati (lvl.44) zavrsio igru.Odlicna, svima koji imaju vremena preporuke.

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 0:24 (lmutak).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

igrao sam igru prije koji misec-dva (ne sicam se tocno) pa sam zbog manjka vremena odlucio da se ne mogu u potpunosti posvetit kako bih vidija jel mi pase ili ne. sad kad sam uvatio vremena i odigrao 20 sati mogu reci da je bar sto se mene tice igra jedan veliki gubitak vremena i zivaca. redom cu objasnit sto mi nije pasalo

 

grafika je ok. nije fancy kao tipa witcher 3, ali nije niti toliko losa. opcenito, kako je kod mene slucaj grafika nije bitan faktor, dok je pristojna, sve pase. svijet koji su izgradili je fantastican, doslovno su svega utrpali i to izgleda vrlo dobro. ogromna mapa u ovakvom tipu igre je uvik super

prica je, koliko sam mogao skuzit u ono malo main questa sto sam prosao, klasicna osveta. glavnog lika su izdali, sad on trazi zasto (al vrlo jasno je zasto) i kako i na koji nacin se osvetit onima koji su ga izdali. skupi saveznike, resurse, nabildat sebe itd itd. prica mi toliko nije niti losa koliko je lose servirana. uz to, neuvjerljivi likovi i kartonski voice acting pridonosi cjelokupnom ''meh'' osjecaju di me uopce nije niti briga sto ce se dogoditi. medutim, buduci da sam se vise bavio sekundarnim stvarima (o tome nesto kasnije) nisam niti mogao uci dublje u pricu. osim glavne price, postoji masu  sekundarnih, odnosno 3 glavne sekundarne price, ovisno o tome sa kojom se frakcijom zabavljas (a ima ih ukupno 3) kao i sekundarne sekundarne price (story inception) ovisno o tome u kojem se dijelu mape nalazis. sto se tice frakcija, svaka ima neku svoju filozofiju, koje nisu nesto extra uvjerljive, neke su cak i besmislene, medutim te njihove brige mi uopce nisu bile bitne niti sam se nesto previse unio u sve to. glavni razlog je nazalost uzasan gameplay, tj combat kao njegov segment

combat je katastrofalan. goreg jos nisam vidio duugo vremena. vidio sam na pocetku da mi nece pasat, medutim sto sam god vise igrao to mi se zivot sve vise gadio. prvi i osnovni problem je sto je combat unresponsive do bola, drugi problem je ogroman difficulty spike i konacno, treci problem je manjak oruzja, i to ne u smislu da ga nema, nego u smislu da je potrebno abnormalno puno vremena uloziti kako bi se zadovoljili minimum requirements. radi se o tome da unutar igre postoje atributi koji su zaduzeni za x raznih stvari, izmedu ostalog i za opremanje itema. medutim, nakon izvjesnog vremena postaje jako tesko doci do odredene visine pojedinog atributa a da stvari jos budu gore neka orzuja (a bojim se njih dosta) zahtjevaju dva atributa na poprilicno visokoj razini. uz to, difficulty spike je grozan jer totalno limitira istrazivanje izuzetno kvalitetno dizajniranog svijeta. xy puta sam mora ili protrcati kroz neprijatelje ili ako sam htio neki quest napraviti morao sam nakon mukotrpnog probijanja do questa odustati jer je bagra bila abnormalno visok lvl (imaju skull ikonu kraj health bara). primjera rada, dobio sam quest da se pridruzim clericks ekipi. s obzirom da su mi izgledali cool kada sam ih vidio u onom pocetnom filmicu koji objasnjava nekakav lore i kako je cijeli svijet dosao u situaciju u kojoj se nalazi ja sam odlucio njima se pridruzit. vidim quest marker je na totalnoj drugoj strani mape. kazem, ajd, idem pomalo pa kad stignem dobro stignem. na kraju sam totalno odustao kad sam vidio da ne da ne mogu doc tamo od pustih bestija nego ne mogu niti pomislit da mogu doc tamo. nekako (i to srecom) sam se dogurao do grada zvanog the domed city i tamo se otkljucao portal koji me je odmah prebacio do sjedista clericka. i dodem ja fino ispred ulaza, cuvar hoce pare, ja pare ne dam jer vidim da postoji nacin da se mukte ude u grad. imao sam sta vidit kad sam skuzio sta moram napravit da mogu uci u grad. sve u svemu po pitanju combata veliko razocaranje i gađenje. postoji jos x stvari koje bih mogao napisati zasto je combat los al nema smisla, rekao sam dovoljno

crafting je dobro zamisljen, lose izveden jer je vezan za atribute, ako i 90% stvari u igri i iako se moze donekle doci do onog sto ti treba, naprosto te combat componenta, tj weapon i armor componente tjeraju da tu ulazes kako bi mogao preziviti cim malo nosom izviris iz sigurne zone. 

companions ekipa, koliko sam mogao vidjeti su nelosi kao likovi, ali njihova korist zavrsava cim pocne combat. ili zaglave, ili ih prebiju ko macku u roku naglo, ili uopce ne rade nista. vise stete nego koristi. podsjetilo me na fallout 4.

na kraju mogu rec da ovo ne zelim vise nikad upaliti u svom zivotu. vidim da neki ljudi u njoj uzivaju, super, skidam kapu. svaka cast. meni ovo uopce ne pase, ja jedino mogu rec da igru uopce ne preporucam, eventualno ako bude nekakav sale da je igra cca 5€.

 

It's not who you are, it's who you know.
6 godina
neaktivan
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Priča je naprasno prekinuta i ništa nije objašnjeno. Ali da PB igre imaju neko svoj rustikalni čar, imaju.

 

Quitting games is the dirty secret of playing them. It is, I'm convinced, the most universal gaming experience on http://www.kizifan.com/ . The problem is oversupply: Too many games with too much hype are hitting the digital shelves annually, and we can't finish them all.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 4:41 (Peter Parrish).
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Peter Parrish kaže...

Priča je naprasno prekinuta i ništa nije objašnjeno.

 Klasika za njihove igre. Risen serijal ni nakon tri igre uopće nema kraj i suvislo objašnjenje priče.

15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Peter Parrish kaže...

Priča je naprasno prekinuta i ništa nije objašnjeno. Ali da PB igre imaju neko svoj rustikalni čar, imaju.

 A da, meni ih baš gušt igrat... Imaju ono nešto.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ja opet igram. Sveukupno 130 sati na steamu sad 

 
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Igra je zaista dobra i vrijedi ju ukoliko ste ljubitelji Gothic 1-3 odigrati i s različitim frakcijama. Istraživati svijet možete koliko god hoćete, mapa je velika i s različito dizajniranim krajolicima. Sve za 5 ako volite postapolitičnu verziju Gothic-a. Netko je ranije rekao da mu je igra bolja i od Fallouta 4 i s tim se u potpunosti slažem. U ovoj igri se ne treba žuriti već polagano u njoj uživati.

battlelog: BucoKTM
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Samo je zajeb što nakon detaljnog prohoda gubim volju za ponovnim igranjem bar na nekoliko godina dok većina toga ne izvjetri iz sjećanja. Sreća je doduše što s godinama sjećanje sve brže vjetri :))))
10 godina
neaktivan
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Hahaha. Točno tako.

battlelog: BucoKTM
11 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
BucoKTM kaže...

Hahaha. Točno tako.

nekako mi je najbolje ispalo s falloutom 3, relativno sam brzo i bezglavo protutnjao kroz igru prvi put

nakon što su izašli svi dlcovi ponovio sam iskustvo, no ovaj put detaljno i dosta toga mi je bilo novog i bez dlc sadržaja - primjerice prvi put, ako se dobro sjećam, uopće nisam naletio na onu bakutu s violinama od koje možeš dobiti blackhawk pištoljčinu pa mi je to u drugom prohodu bilo skroz novo

s druge strane dobre igre su rijetkost i sad mi je žao ne odigrati ih polako i pažljivo već pri prvom prohodu

 

10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
picajzla0707 kaže...
Samo je zajeb što nakon detaljnog prohoda gubim volju za ponovnim igranjem bar na nekoliko godina dok većina toga ne izvjetri iz sjećanja. Sreća je doduše što s godinama sjećanje sve brže vjetri :))))

 S ovim se u potpunosti slazem. Imam nekih 180 sati u igri u dva playtrougha, a taj prvi mi je bio bas ono rushana tako da sam imao potrebu ponovno odigrat kako spada, ali nakon njega nije mi toliko dobra igra da je ponovno odigram tako brzo. Kao sto kazes, za koju godinu mozda. Ali stvarno, ono sto mi je ostalo u najljepsem sjecanju kod Elexa je exploration. PB radi predobre mape za explorat.

10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Inace, malo ste digli temu taman nakon godisnjice Elexa, tako da happy birthday Elex  

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
IvanDado kaže...

Inace, malo ste digli temu taman nakon godisnjice Elexa, tako da happy birthday Elex  

već godišnjica??? uh, još godinu-dvije i moglo bi se to odigrati ponovo

jel ima kakvih najava za nastavak?

10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Da, da leti vrijeme. 

 

Nista osim onih leakova koji su se pojavili ubrzo nakon izlaska igre prosle godine di se vidi da je PB dobio odredjenu svoticu za Elex 2. Iz PB-a sluzbeno ni rijece o tome da li su uopce poceli radit na necemu, ali od njih se nastavci mogu ocekivat nakon 2.5-3 godine. Barem je tako do sad bilo.

 

EDIT: My bad, izgleda da se o tome pricalo i vec na ljeto prosle godine: https://www.worldofelex.de/en/site/news-archive/11-news-en/533-elex-2-confirmed

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:55 (IvanDado).
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Jedna od najpodcjenjenijih igara u zadnje vrijeme, a zapravo kada razmislim i nije za svakoga. Bas sam uzivao igrajuci i planiram opet odigrati.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

A ne znam, danasnja populacija ja valjda takva, previse kriticka, jer po ocijenama i reakcijama igraca ova igra spada u "losu" kategoriju. Naravno da nije Gothic 2, ali nije boga mi ni za scorove poput 4/10 kao sto je dobila od IGN-a. Za mene cista 7/10. Nekad pomislim da je PB izbacio Gothica 2 u 2018 da bi isto dobila igra 5/10 max lol.

7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Svijet u igri je tako odlican i upecatljiv da je to strasno, igra ima onaj X faktor. IGN i slicni sitovi su doslovno oglasna ploca i sve sto na slicnim portalima pise treba uzeti s rezervom. Recimo ako das nekome tko je plitak da radi review za igru koja svoje lice otkriva tek kada ogulis 2 ili 3 sloja onda ces i dobiti ocjenu 4, tuzno :-(. Igra je nasla svoju publiku i rade drugi dio sto me veseli.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Svaka ti je na mjestu 

11 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
IvanDado kaže...

A ne znam, danasnja populacija ja valjda takva, previse kriticka, jer po ocijenama i reakcijama igraca ova igra spada u "losu" kategoriju. Naravno da nije Gothic 2, ali nije boga mi ni za scorove poput 4/10 kao sto je dobila od IGN-a. Za mene cista 7/10. Nekad pomislim da je PB izbacio Gothica 2 u 2018 da bi isto dobila igra 5/10 max lol.

 nije niti u svoje vrijeme gothic bio baš nešto prihvaćen kod većine, a meni osobno su te igre uvijek imale ono nešto radi čega sam ih prelazio više puta i još uvijek ih redovno igram svakih par godina, kao i primjerice stalkere, original falloute, baldurs gate serijal i slično

a nipošto se ne mogu svrstati u ekipu koja voli replay

10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Nije bio previse, ali ljudi koji su volili taj zanr mogli su stvarno uzivat u toj igri. Ima dosta videa na youtube koji govore sto je zapravo ucinilo Gothic toliko dobrim, pogotvo ovdje pricam o dvojci. Recimo ako usporedimo metacritic Gothica 2 i Elexa to su drasticne razlike: 

 

https://www.metacritic.com/game/pc/gothic-ii

 

https://www.metacritic.com/game/pc/elex

 

Ne volim se pozivat na metacritic previse, ali u ovom slucaju meni je ovo posteno. User score 6.9 za Elex, kao sto bi i ja dao negdje oko 7, a Gothic 2 8.9, def. po meni jedna cista 9. 

 

Elex 2 bi mogao porast barem za jednu stepenicu vise, kad bi improvali tamo gdje su manjkali sa jedinicom. U sustini mislim da je Elex bio solidan start za moguci dobar serijal, ali s druge strane tako sam i za Risen mislio jer mi je prvi Risen bio legendaran i onda nakon toga sve otislo u kurac. Bilo bi dobro da se i pomaknu od tog genom engina koji koriste od Gothica 3. Previse je zastarjeo i ne izgleda to dobro, za 2 godine kad budemo vjerojatno vidjeli Elexa 2, mogli bi imat PS5 i bilo bi smjesno da im igra izgleda jednako kao Risen 1.

11 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
IvanDado kaže...

U sustini mislim da je Elex bio solidan start za moguci dobar serijal, ali s druge strane tako sam i za Risen mislio jer mi je prvi Risen bio legendaran i onda nakon toga sve otislo u kurac...

 uh da, prvi risen mi je bio baš po guštu i pravi nasljednik gothica, a onda su me nastavci strašno razočarali

nadam se da neće tako sa elexom

4 godine
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

End: 52 hrs

Rank: Regent

Level: 46

Day: 41

Build: Malee + Range

 

Stvarno je trebalo 20ak sati natjerati u igri za neki progress u combatu, i nakon toga je postalo zanimljivo.

Dugo sam razmatrao kojoj bi se fakciji mogao prikljućiti, obavio sve misije za sve koliko je išlo, i 100% sam bio siguran Berserkers, ali nekako kroz saznanja kako bi obavljao njihove questove + kakvi su debili ispali na kraju, odluka je pala na Clerics. (nisam previše spojlao po netu)

Outlaws me nisu previše privukli, niti Albs. Generalno svaka fakcija je u svojoj mjeri fanatic i idu iz krajnosti u krajnost.

I tako na kraju sasvim slučajno build je ispao malee + ranged, prilično zabavna kombinacija uz upgrades, ali i postane lagano igrati (Normal).

Mapu sam 85% sigurno istražio, i njihov design i detalji su fantastični. I sam back story u igri, dnevnici i blješke, jako je bilo zabavno čitati.

Mala pauza od Elexa 1 i kreće se na Elex 2.

 

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Jel su ispeglali performasnse što na bolje?

4 godine
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Ne znam kako je bilo pri izlasku, ali trenutna verzija igre nema problema sa performansama koliko sam uspio primjetiti tokom igranja. Na SSDu učitavanja su brza, i sve na maksimalnim grafičkim postavkama 2k + 120 resolution scale bez trzanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2022 23:13 (Mr.Inferno).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice