Camelot Unchained (DAoC 2)

poruka: 37
|
čitano: 5.547
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Izgleda da se mozemo nadati nasljedniku jednog od najboljih PvP(RVR) MMO-a.

 

Na Kickstarteru je pokrenut projekt Camelot Unchained, trenutno je skupljeno 1.3 mil dolara od zatrazenih 2 milijuna, 10 days to go ;)

 

Iskreno se nadam da ce ovaj projekt vidjeti svijetlo dana, i da ce CU oziviti onaj dobar stari osjecaj ponosa (realm pride) u bitkama izmedu 3 zaracene frakcije tj u RvR-u.

WAR je bio poprilicno blizu tom osjecaju, ali imho nedostajala je treca frakcija koja bi izbalansirala "rat"

 

http://camelotunchained.com/en/

 

http://www.kickstarter.com/projects/13861848/camelot-unchained/posts/452806

 

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/926/Camelot-Unchained.html

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Meni je isto zapela ova igra za oko i iskreno prvi puta si razmsiljam dal da im dam 25$ na kickstarteru.

Svidja mi se sto ce forsirat community pogled na igru,open world pvp i opcenito ne isntancirani open world,i naravno 3 faction pvp.

 

Najvise mi zapravo smrdi Mark Jacobs,koji je jedan od osnivaca DAoC-a isto tako je i glavni i odgovorni za WAR debakl,zapravo kad se malo razmisli nevjerovatno da je firma koja je imala iskustvo DAoC-a i mocnu fransizu poput Warhammera uspjela napravit takav isprdak.

Sjecam se njegovog prepucavanja na VN boards-ima gdje se doslovno pi*karao sa ekipom.

A ako se ne varam on je stajao iza famoznog Trials of Atlantisa koji je bio pocetak kraja DAoC-a.

 

Tako da eto imam jos 9 dana da razmislim da li da odrjesim kesu.

Pozdrav

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Camelot Unchained (DAoC 2)

Ni meni nije predrago sta je Mark Jacobs na kormilu, al kad pogledam natrag i razmislim o WAR-u (igrao sam ga nekih 5 mjeseci).

Sam koncept i ideja su bili izvrsni, setting Warhammera je pure win sam po sebi.

Igra je netom poslije izlaska i tokom levelanja bila cisto savrsenstvo. 1-40 je bila cista uzivancija, problem je nastao u endgame-u.

Sam engine igre je bio cisti uzas, keep i city siege-ovi su bili nevjerojatan lagfest(fps slowdown u kombinaciji s server lag-om), a u prvotnom obliku city siege je bio PvE event.

Isto tako iz igre su izrezali 4 capital city-a (trebalo ih je biti 6 na release-u), ali najveci problem je bio nedostatak trece frakcije koja bi zapravo bila buffer i nebi dopustala da se desi totalna dominacija 1 realma na odredenim serverima.

 

Uglavnom igra je bila rushana i nevjerojatan potencijal je potracen.

Nadam se da ce si dat vremena s CU, ispolirat igru kako bog zapovijeda i drzat se fokusa na RvR.

A posto je igra indie ne vidim zasto nebi bilo tako :)

11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

CU mora u još 8 dana skupiti skoro 700k$ ili 33% love da bi razvoj igre uopće krenuo. Nemojte se previše nadati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 10:34 (DeniZg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Pa ako sam ja dobro razumio KS ne funkcionira na način da ako se ne skupi određena svota da te pare propadaju,to je čisto neki "cilj" koji si oni zadaju,ali da 2 milje je podosta,neke druge igre su imali po 1m$ pa ak je bilo interesa po nekoliko puta,ovo je igranje na kartu nostalgije.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Camelot Unchained (DAoC 2)
evang kaže...

Pa ako sam ja dobro razumio KS ne funkcionira na način da ako se ne skupi određena svota da te pare propadaju,to je čisto neki "cilj" koji si oni zadaju,ali da 2 milje je podosta,neke druge igre su imali po 1m$ pa ak je bilo interesa po nekoliko puta,ovo je igranje na kartu nostalgije.

 

Ako se cilj ne ostvari, lova sa KS ne propada, zato jer KickStarter neće niti skinuti lovu sa računa ljudi koji su "dali" svoj doprinos. Ali isto tako, neće niti doći do razvoja igre.

11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Skupili su 2 milje $.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Camelot Unchained (DAoC 2)
evang kaže...

Skupili su 2 milje $.

Jesu.

Potajno sam se nadao da neće uspjeti, samo iz inata jer su fanboyi doslovno maltretirali sve moguće gaming forume, slali e-mailove na milione adresa i općenito bili potpuno nepodnošljivi sa svojim pametovanjem kako je PVP u svim igrama totalno smeće i samo je DAoC valjao i samo će PVP u CU nešto vrijediti. Ako ne znate o čemu pričam, više o tome možete pročitati ovdje.

 

Ali ajde, sad kad će igra krenuti u proizvodnju, nadam se da će otvoriti CU forum i valjda ćemo napokon imati malo mira.

11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Evo da malo dignem temu,počela su alfa testiranja,otkrivene su neke klase i dio lore-a,i objavljen je termin izlaska,za sada 12. mjesec 2015.

Više infoa na http://camelotunchained.com/en/foundational-principle-15-stretching-is-good-for-the-body-but-be-careful-not-to-overdo-it/

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Evo malo friških informacija za one koje zanima:

https://www.youtube.com/channel/UCVCBRi911BttMo1XP4cUOfQ/playlists

 

zanimljiv intervju

http://www.keenandgraev.com/

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Da dignem malo temu iz mrtvila.

Novi sajt je u funkciji

http://camelotunchained.com/v2/

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2015 18:35 (evang).
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Ako bude imao sredstava ,Mark Jacobs bi trebao napraviti  odlican pvp mmorpg,jer on stoji iza originalnog DAOC game play koncepta , za sve promasaje sa WAR-om  nije on kriv vec njegovi poslodavci EA i Bioware koji je asimilirao mythic, na kraju serveri su ugaseni jer games workshops nije bio zadovoljan prihodima,oni su i krivci jer WAR nije transformiran u F2P sa cash shopom

 

Camelot Unchained vrlo lako bi mogao postati moj pvp mmorpg koji ce napokon zamijeniti jedinstveni EVE,nadam se da ce uspjeti dovrsiti projekt a ne propasti kao Pathfinder Online koji je pokazao sve nedostatke crowfoundinga i KS prosjacenja ; ako devsi  imaju samo ideju a ne i sigurna sredstva u startu bolje ne zapocinjati projekt .Treba odmah izbaciti punu i realnu cifru  jer stretch golovi tesko da ce nadoknaditi potrebna sredstva.

 

 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Iako se u globalu slažem sa tobom mislim da ne možeš uspoređivat Goblinworks sa CSE-om,štogod mislili o Jacobsu (i timu koji je okupio oko sebe) mislim da frajer kuži kako "diše" taj žanr,sviđa mi se što rade sve transparentno i što će bit igra za ciljane tržište tj. ne cijlaju na desetke miliona igrača.

 

Naravno još je u prilično ranoj fazi pa bi isto tako mogli sve to fino ukakat 

 
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

nisam ljubitelj  crowdfoundinga i stretch goal-ova ,ali danas sam pledgao CU  35 $ basic builder tier , ako nastave sa dobrim poslom nece mi biti zao upgrade na life time ! nadam se da ce ostaviti ovu opciju nakon konacnog zavrsetka igre.

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Počelo je predstavljanje klasa 

http://camelotunchained.com/v2/class-reveal-votes/

 

 

 
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

 wisp i druid su mi zasad  najprivlacniji  , sto se tice koji realm izabrati bio sam u dilemi izmedju arthurians i TDD  , sve sam blizi da se na kraju pridruzim ,,ircima,, 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Krafting objašnjen ,i otkriveno svih 30 (za sada) klasa koje bi trebale biti na releasu

http://realmsunchained.com/full-details-on-camelot-unchaineds-crafting-system/

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Danas od 21h će strimat beta footage ako ikoga zanima 

http://www.twitch.tv/citystategames

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

18minutni video sažetak o čemu se radi i kak stoje stvari za sad ...ako nekoga zanima 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2016 12:19 (evang).
 
2 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Gradjenje u Camelotu, kratak uvod - https://ello.co/jamesgoblin/post/lwcc9qkee_5xilkhpqhjma

 

Uzeto, delom, iz ovog videa (igrach je iz Nizozemske, Nekromanijak):

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Ako možete prožvakat iritantnog tipa ,2 dosta solidna videa koja objašnjavaju određene faze igre, ako nekoga zanima .

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Ukoliko ima zainteresiranih

 
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Dosta zanimljiv video o usporedbi 2 igre koje bi trebale ciljat na iszo "niche" tržište,iako ne pratim Crowfall mislim da ima potencijala 

 
1 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Camelot Unchained (DAoC 2)
evang kaže...

Dosta zanimljiv video o usporedbi 2 igre koje bi trebale ciljat na iszo "niche" tržište,iako ne pratim Crowfall mislim da ima potencijala 

 

Zanimljivo da je ItsZiz, autor videa, prvo bio vatreni fan Camelota pa je cak imao i podcast, onda je "prebegao" u Crowfall prosle godine pa se nedavno opet "vratio" u Camelot - pri cemu je cak i refundovao deo Crowfall pakovannja od $500 !?!

 

PS Hvala za sve apdejtove, samo nastavi!

11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Mislim da to ima veze i sa činjenicom da mislim da će Crowfall ipak ranije izaći ,šta se tiče CU-a 90% stvari koje se spominju po raznoraznim portalima,reditima,forumima,jubitoima  itd. je čisto teoretiziranje ,jako malo imaju konkretnog za pokazati.

Čak je i do prije par mjeseci stajalo na webu da je Camelot Unchained working title ,ali koliko vidim maknuli su to.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

ja sam se zainteresirao za CU radi ekipe koja radi na njemu , nazalost nisam igrao DAOC,u to vrijeme igrao sam Anarchy Online ,medjutim ostao mi je u pozitivnom sjecanju Warhammer Age of Reckoning,jedan od mmo-ova koji sam najduze igrao,cak do kraja i gasenja servera ,zaista uzivao sam u konceptu PvP-a

 

CU mi je jedina KS,  igra na koju sam potrosio (mnogo) vise od cijene osnovnog paketa , ne pratim mnogo sto se desava sa projektom i dokle su stigli ,jednostavno cekam gotov proizvod pa kad god zavrse,nigdje mi se ne zuri .

 

waaagh
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Camelot Unchained (DAoC 2)

Mali OT ali ako netko ima želju isprobat DAoC Uthgard freeshard je u posljednjoj fazi njihove tzv. bete nakon koje će bit potpuni wipe i svi kreću od početka.

Iako ima milijardu falinga ako nekoga zanima koncept RvR-a po kojem je igra toliko poznata (nekoliko koplja iznad WAR-a čisto da preduhitrim ljude koji će uletit da su igrali Warhammer )

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 18:51 (evang).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Camelot Unchained (DAoC 2)
Ako je RVR barem malo zabavniji od WAR-a mislim da bum dosta života izgubio u igri.. 🤓
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice