Battlefield 2042 izdvojena tema

poruka: 7.683
|
čitano: 1.333.537
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Santana kaže...
sexytoiletpaper kaže...
Friday kaže...

Vidi, meni je to problem... Ja zelim ratnu igru sa sumornom atmosferom u kojoj krv tece na sve strane. Ako u partiji likovi oko mene obuceni u bozicnjake dobacuju smijesne fraze - kakva je to onda kurceva atmosfera za jednu ratnu igru??

Zamisli da u Witcher 3 umjesto zmajeva stave letece tanjure? Pa ne bi bas atmosfera bila prikladna, ne? O tome se radi. Sama cinjenica da prodaju skinove me uopce ne dira. Nisam ni jedan jedini skin u zivotu uzeo za ni jednu igru koju posjedujem jer mi je to totalno nebitno

 Sve to ok, ali ako hoces ratnu igru skocis u Squad i Armu koje su kvazi-simulacije. BFovi su oduvijek COD sa tenkovima i helikopterima. Juris, pucas, crknes, juris, pucas, crknes i vrti ga u krug. Kada je imalo mrve logike da helikopter leti kroz garazu kao na Zavodu ili dva tenka sjede na brdu i guze ekipu 20 metara od njih koji se stvaraju iz nicega dok se avioni zaletavaju na 5 metara od zemlje i trose 50k dolara municije da bi ubili jednog lika, ne mogu se popeti dovoljno brzo i zakucaju avion u zgradu dok pilot polagano sleti i krene nozem ubijati ekipu.

Naravno, svatko ima pravo na svoj ukus na kraju dana, ali mislim da stoji da za prave ratne igre ne gledas battlefield 

 Bf je bio zlatna sredina između arakada i pokusaja simulacije.

 

Ovo meni izgleda kao da su R6 Siege likove ubacili unutra i to onda vise nije BF.

 

Ekipa kad kupi BF ocekuje BF, a ne R6 na velikoj mapi

 Molim te da ne brkas rs6 koji je super odraden, taktikiziranje I razmišljanje na više razina, barem do jedne mjere dok sad nisu pretjerali sa raznim izmišljanjima lgbtiq operatorima i otišli u rax.

 

bf je ispljuvak candy crush saga stručnjaka koji sadrži sve djelove modernih Gaming kultura danas, a fali mu točno ona šta ga je nekad činilo BF-om. Savršen blend taktike, ekipne igre te zabave uz minimalno dozu simulacije. Zato je bio dobar i zato smo ga voljeli.

Sad su neki novi klinci i oni bf vide drukčije, I to je u redu, sasvim u redu.

Nek dodaju još killstreakove i nek se ne broje smrti jer bitno je sudjelovati, ne pobijediti 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
odjavljen
offline
Battlefield 2042

Ja nemam nista protiv skinova. Devedesetih dok se ratovalo nasi mladi decki su cesto imali nesto svoje na uniformama. I to je OK, ta mala doza unikatnosti. Ali ne sjecam se bas da su trcali po rovovima obuceni kao bozicnjaci.

Da, BF nikad nije bio full simulacija ratovanja ali nikad nije bio kibraj kakav su od njega napravili sada. Bas jadno do jaja...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Battlefield 2042

Siguran sam da naprave vojne skinove koji podsjećaju na razne specijalne jedinice diljem svijeta da bi prodaja takvih badass skinova bila bolja, ali opet, mali *insert moderno ime za klinca danas* uzme materi karticu jer je plakao 3 dana bez prestanka pa mama dala karticu i on je kupio djeda božićnjaka jer još vjeruje u istog.

 

Nedavno sam na poslu jednom kolegi objašnjavao na šta mu mali troši novce u fortnite, lik boje mijenjao. 

Reko dada, ti tu gulis samnom da mali kupuje plesove I haljine u video igri. 

 

tužno, ali genijalno. 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Battlefield 2042

Ovo šta pišete o timskoj igri su čiste glupost i tome nisu krivi specijalisti nego likovi koji igraju igru.

 

To je tako još od BF3,na public serveru rijetko naiđeš na likove koji igraju timski,takva strana obično rasturi server sa 500 plus ticketa razlike. To nije ništa novo,zato su u BF1/5 stavili mogučnost da s lika sam uzmeš ammo,jer te nitko ne jebe ni 2%.

 

Ako netko želi igrati timski igrat će i u CODu,ak ne želi ne pomogne ni da mi Karl Gustavson urla na uho.

 

U ovom BFu me često dižu likovi i rokaju s onim healt pištoljem,jedino ammo rijetki bacaju.

سمندری ڈاکو
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: Battlefield 2042
Friday kaže...

Ja nemam nista protiv skinova. Devedesetih dok se ratovalo nasi mladi decki su cesto imali nesto svoje na uniformama. I to je OK, ta mala doza unikatnosti. Ali ne sjecam se bas da su trcali po rovovima obuceni kao bozicnjaci.

Da, BF nikad nije bio full simulacija ratovanja ali nikad nije bio kibraj kakav su od njega napravili sada. Bas jadno do jaja...

 Da se mene pita bili bi samo defaultni skinovi rifle pušaka,opreme,helića,tenkova....al eto.🙂

سمندری ڈاکو
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 2042
pirat kaže...

 Da se mene pita bili bi samo defaultni skinovi rifle pušaka,opreme,helića,tenkova....al eto.🙂

 

Ma i ja bih najradije da je tako ali eto ako vec moraju prodavati faking skinove - da barem budu smisleni

Freak Show Inc.
15 godina
moderator
offline
Battlefield 2042

Eto ga sad🙃

 
 

سمندری ڈاکو
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Super64 kaže...
Soldier977 kaže...

 

Taman za negdje pola godine/godinu će biti super.

 Baš ćemo vidjeti, jer izgleda da ne odustaju od (sad ću i ja to izreći) Fortfielda 2042. Ekipa je previše vrištala da neće Warzone, nitko nije spomenuo ovo drugo, pa su shvatili da se to traži.

 

 

Taman sam htio pohvaliti igru nakon novog patcha, ovaj rush mi se sviđa... I onda ova cod govna

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Battlefield 2042

 

 

Srce Isusovo kaže...
Soldier977 kaže...

Kako je Vince Zampella došao, očekujem ipak zaokret u dobrom smjeru, ali je samo upitno hoće li ikako to uspjet odraditi za ovaj naslov BF serijala.

 

 

 

 

P.S.

Pazi ovo... konstruktivno pričamo i nema zajebancije previše. Ipak je već krenulo na bolje za BF.

 Misliš da će izbacit cringe specijaliste, kad se pošto nema klasa, cijela igra vrti oko tih herojića? Core igre ne valja i ništa to ne može popraviti... Može se dodat scoreboard, squad managment, chat, popravit bugove, dodat oružja i popunit mape ali heroji su i dalje tu a klasa nema. 

 Žalosno ali jeste. Ja sam napisao da će ići u dobrom smjeru, možda ne baš za BF42.....

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
12 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Santana kaže...
sexytoiletpaper kaže...
Friday kaže...

Vidi, meni je to problem... Ja zelim ratnu igru sa sumornom atmosferom u kojoj krv tece na sve strane. Ako u partiji likovi oko mene obuceni u bozicnjake dobacuju smijesne fraze - kakva je to onda kurceva atmosfera za jednu ratnu igru??

Zamisli da u Witcher 3 umjesto zmajeva stave letece tanjure? Pa ne bi bas atmosfera bila prikladna, ne? O tome se radi. Sama cinjenica da prodaju skinove me uopce ne dira. Nisam ni jedan jedini skin u zivotu uzeo za ni jednu igru koju posjedujem jer mi je to totalno nebitno

 Sve to ok, ali ako hoces ratnu igru skocis u Squad i Armu koje su kvazi-simulacije. BFovi su oduvijek COD sa tenkovima i helikopterima. Juris, pucas, crknes, juris, pucas, crknes i vrti ga u krug. Kada je imalo mrve logike da helikopter leti kroz garazu kao na Zavodu ili dva tenka sjede na brdu i guze ekipu 20 metara od njih koji se stvaraju iz nicega dok se avioni zaletavaju na 5 metara od zemlje i trose 50k dolara municije da bi ubili jednog lika, ne mogu se popeti dovoljno brzo i zakucaju avion u zgradu dok pilot polagano sleti i krene nozem ubijati ekipu.

Naravno, svatko ima pravo na svoj ukus na kraju dana, ali mislim da stoji da za prave ratne igre ne gledas battlefield 

 Bf je bio zlatna sredina između arakada i pokusaja simulacije.

 

Ovo meni izgleda kao da su R6 Siege likove ubacili unutra i to onda vise nije BF.

 

Ekipa kad kupi BF ocekuje BF, a ne R6 na velikoj mapi

 Srećom ima budućnosti baš te sredine kroz WW3.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
10 godina
offline
Battlefield 2042

Ova tema je baš otrovna, samo kukanje kao da će to išta pomoći. Brate mili vremena se mjenjaju pa tako i igre, kad je u igri sve isto kao iz prethodnika ah copy pastali su samo, traze 60 eura za copy paste, reskinali su ovo, nema nikakvih promjena blablabla, kad naprave promjene ajoj ovo nije Battlefield ovo je kurčina. Ja sam prvi srao i bilo mi su mi odvratni ovi specijalisti prije svega sad su mi čisto okej, skupimo se u squadu navečer svako uzme nekog korisnog specijalista i bude super. 

 

Igram čisto Battlefield 2042, u Portalu se ne mogu nabrijavati puške (ove nove, premda su ljudi farmali to na serverima za xp) i fali sadržaja non stop 2 iste mape. Igra je zapravo jako zabavna pogotovo nakon ovih patcheva, bugovi su ispeglani, balansirali su vozila i oružja, Assult puške su premoćne sada na M5A3 imam gotovo 1000 killova. Došao je Rush mode i predobro je igrati 16 na 16. Jedino što mi se nikad neće svidjeti 64 na 64 preveliki je haos i što svaki specijalist može nositi bilo koji gadget, tu fali balansiranosti, trebali su specijaliste podjeliti po klasama i zaključati gadgete po klasama, vjerujem da će doći i classic conquest sa 32 na 32 i manjim mapama, Rush su brzo dodali i predobro ga napravili. 2 patcha su skroz popravili igru, ostaje još optimizacija i malo balansa.

 

A vi čekajte neki savršeni Battlefield, godine prolaze, i ne pomlađujemo se ^^

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 13:02 (BeLLicus).
Moj PC  
7 1 hvala 2
6 godina
offline
Battlefield 2042

Stvar je u tome sto suptilni skinovi nisu nesto sto se moze prodati.

BF4 je imao skinove za vojnike, skinove za oruzja i sa svojih 1500h ne znam kako mi je m416 izgledao a na vojniku sam samo LADice imao.

Osobno nemam nista protiv BF Premiuma, 20€ za 5 dlceva sa 4 mape i par oruzja svaki je bila jebena shema nekada, ali EA i DICE ne zele naplacivati takvo sto i sigurno smatraju da mogu vise novaca zaraditi na MTXevima i Battle Passu.

Neebs i ekipa (Battlefield Friends) su imali interesantnu pricu kada ih je DICE zvao da testiraju BF1 da bi ih stavili pred ekran i pokazivali im otvaranje onih kovcega jer su bili jako ponosni na to. Slicna sema sa eksplozijom boje i "wow efektima" koristi FIFA, StarWars Battlefront2, Overwatch, Apex, CSGO (u manjoj dozi) i vjerojatno hrpa drugih. Zakljucak je bio da njima nije bilo jasno zasto su ponosni na to i da ce ljudima dopizditi za dvije minute sto ne mogu prekinuti tu animaciju, ali je cijela animacija bila bitan efekt pri prodaji i hypu MTXeva kao sto je u drugim igrama koje uspijevaju zaraditi vise od samih MTXeva nego od igre.

 
4 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Battlefield 2042
BeLLicus kaže...

A vi čekajte neki savršeni Battlefield, godine prolaze, i ne pomlađujemo se ^^

 Pa ti sad pišeš isto što i ja...brijem da bi koji tjedan prije upucao sačmom velikog kalibra da sam ti bio na nišanu.

15 godina
offline
Battlefield 2042

Vi bi se trebali okupiti i otvoriti obrt: vajnamo po sprovodima. Zaradite ozbiljan novac, odlično vam ide.

 

Igra je baš zabavna. Kuky ti si naša pravobraniteljica

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
online
Battlefield 2042

 

 

Da li vam miš sad radi vertikalno ili i dalje samo horizontalno? Igrajte gamepadom :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 13:12 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 2042
BeLLicus kaže...
 

A vi čekajte neki savršeni Battlefield, godine prolaze, i ne pomlađujemo se ^^

 

Dovoljan bi bio BF koji ima scoreboard i nema bozicnjake... Nitko nije cekao savrseni BF

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Friday kaže...
BeLLicus kaže...
 

A vi čekajte neki savršeni Battlefield, godine prolaze, i ne pomlađujemo se ^^

 

Dovoljan bi bio BF koji ima scoreboard i nema bozicnjake... Nitko nije cekao savrseni BF

 Baš me briga za skinove, ali da klasični scoreboard bih volio svakako. 

12 godina
offline
Re: Battlefield 2042
BeLLicus kaže...

Ova tema je baš otrovna, samo kukanje kao da će to išta pomoći. Brate mili vremena se mjenjaju pa tako i igre, kad je u igri sve isto kao iz prethodnika ah copy pastali su samo, traze 60 eura za copy paste, reskinali su ovo, nema nikakvih promjena blablabla, kad naprave promjene ajoj ovo nije Battlefield ovo je kurčina. Ja sam prvi srao i bilo mi su mi odvratni ovi specijalisti prije svega sad su mi čisto okej, skupimo se u squadu navečer svako uzme nekog korisnog specijalista i bude super. 

 

Igram čisto Battlefield 2042, u Portalu se ne mogu nabrijavati puške (ove nove, premda su ljudi farmali to na serverima za xp) i fali sadržaja non stop 2 iste mape. Igra je zapravo jako zabavna pogotovo nakon ovih patcheva, bugovi su ispeglani, balansirali su vozila i oružja, Assult puške su premoćne sada na M5A3 imam gotovo 1000 killova. Došao je Rush mode i predobro je igrati 16 na 16. Jedino što mi se nikad neće svidjeti 64 na 64 preveliki je haos i što svaki specijalist može nositi bilo koji gadget, tu fali balansiranosti, trebali su specijaliste podjeliti po klasama i zaključati gadgete po klasama, vjerujem da će doći i classic conquest sa 32 na 32 i manjim mapama, Rush su brzo dodali i predobro ga napravili. 2 patcha su skroz popravili igru, ostaje još optimizacija i malo balansa.

 

A vi čekajte neki savršeni Battlefield, godine prolaze, i ne pomlađujemo se ^^

 zašto? baš se dobro zabavljamo.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
14 godina
online
Re: Battlefield 2042
Friday kaže...
BeLLicus kaže...
 

A vi čekajte neki savršeni Battlefield, godine prolaze, i ne pomlađujemo se ^^

 

Dovoljan bi bio BF koji ima scoreboard i nema bozicnjake... Nitko nije cekao savrseni BF

 E pa ne može. Znamo da si najbolji ali nije fer da sad i ostali gledaju koliko si dobar. Kaj se božićnjaka tiče, jedva čekam ugledati prvog, bit će glavna meta na mapi čak i za F22.

12 godina
offline
Battlefield 2042

Kome je tema otrovna, ima fino novi BF pa se tamo može družiti s ekipom i zabaviti. Čuo sam da je odličan. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Battlefield 2042

Kad vidim da je Špelac mrtav ozbiljan vidim da nešto jednostavno nije u redu i ne valja. 

 

 

 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 2042

Pa stvarno vam sve smeta. Eto zadnjih 4 stranice samo plakanje. Joj pa kako ovaj skin, joj za zašto je crveni skin, a ne plavi. Joj pa što sad moram restirati setting od igre da mi radi, joj pa što ću sad moram sve nazad podesiti, rađe neću igrati.

Onda isti odu igrati recimo igre koje imaju još više sranja i skinova.  Dok drugi seru kako nema akcije i puno praznog hoda, a onda igraju tamo igre ko Tarkov gdje jednom u 2 sata naletiš na nekoga(igrao sam igru znam). Gdje netcode jedan od najlošijih. Al naravno tamo to ne smeta, sve 5 jer eto.

 

Ko da ste babe, a ne vojnici. Ako ti se igra ne sviđa nemojte tu žblj stvari nabrajati i opravdavati se, nemoj igrati i gotovo. Ko Baka, nije kupio i gotovo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 13:40 (Jack Sparrow).
Moj PC  
6 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Battlefield 2042
pirat kaže...

Ovo šta pišete o timskoj igri su čiste glupost i tome nisu krivi specijalisti nego likovi koji igraju igru.

 

To je tako još od BF3,na public serveru rijetko naiđeš na likove koji igraju timski,takva strana obično rasturi server sa 500 plus ticketa razlike. To nije ništa novo,zato su u BF1/5 stavili mogučnost da s lika sam uzmeš ammo,jer te nitko ne jebe ni 2%.

 

Ako netko želi igrati timski igrat će i u CODu,ak ne želi ne pomogne ni da mi Karl Gustavson urla na uho.

 

U ovom BFu me često dižu likovi i rokaju s onim healt pištoljem,jedino ammo rijetki bacaju.

 Oprosti ali nisi u pravu. Prie si sa 0 killova mogao bit prvi na scoreboardu dok ga je bilo.

To je bila poanta, pomažeš na načine na koje tvoja klasa može i ta to si nagrađen. Ak zajedno svi napadamo tenk svi dobiju dio dmg assist i svega, osjećas se kao da si nagrađen što igraš timski i objective.

Healas nekog, jedva ga pogodim onim med gunom, dobijem 5 poinsta.

Pa gubim vrieme, uzmeš bakicu i Healas samo sebe, za druge te nije briga.

Drukciji je sistem tih klasa i heroja, i ljudi onda slažu lika po sebi, a ne za team. 

Šta točno teamu donosi lik koji se grappla na kuglicu od senzora u zraku?  Pitam ga prijatelja kojem je igra super sad i igra jako, owna. 

Svaka klasa je imala neki trade, ako uzmeš to, ne možeš ovo, a ovdje imaš engi medice sa sniperima i to je ponavljam ok.

 

Ljudima koji su vajnali više od mene se sad igra sviđa, rejpaju konzolasa koji uče hodat i to je super. 

 

Do nove godine će igra bit svima vama u temi super, ja ću i dalje vajnat jer mi je super šta će mi uvijek netko srat kako sam jadan I dosadan, mrski ekipa će nabacit koju, a spelac će potajno igrati i bit će mu super igra. 

 

ssd će kuky doc I rec nemojte kukat.

 

 

edit. eto ga. 

 

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 13:44 (fila2208).
14 godina
online
Re: Battlefield 2042
ElektričnaOvca kaže...

Kome je tema otrovna, ima fino novi BF pa se tamo može družiti s ekipom i zabaviti. Čuo sam da je odličan. 

 Meni je otrovna ali imam i fino novi BF 

16 godina
odjavljen
offline
Battlefield 2042

Bravo Kuky, to je kao da ne smijemo komentirati kako je 3090-ka skupa. Ko te jebe, uzmi 970-ku i muci...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Battlefield 2042
Friday kaže...

Bravo Kuky, to je kao da ne smijemo komentirati kako je 3090-ka skupa. Ko te jebe, uzmi 970-ku i muci...

 Od kometra nebu pojeftinila. Ili si ju kupiš ili ne 

12 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Jack Sparrow kaže...

Pa stvarno vam sve smeta. Eto zadnjih 4 stranice samo plakanje. Joj pa kako ovaj skin, joj za zašto je crveni skin, a ne plavi. Joj pa što sad moram restirati setting od igre da mi radi, joj pa što ću sad moram sve nazad podesiti, rađe neću igrati.

Onda isti odu igrati recimo igre koje imaju još više sranja i skinova.  Dok drugi seru kako nema akcije i puno praznog hoda, a onda igraju tamo igre ko Tarkov gdje jednom u 2 sata naletiš na nekoga(igrao sam igru znam). Gdje netcode jedan od najlošijih. Al naravno tamo to ne smeta, sve 5 jer eto.

 

Ko da ste babe, a ne vojnici. Ako ti se igra ne sviđa nemojte tu žblj stvari nabrajati i opravdavati se, nemoj igrati i gotovo. Ko Baka, nije kupio i gotovo.

 Kuky pa šta ti je.... 

Igra ne valja. Ima i drugih igara tako je. Ali ova na koju smo polagali sve nade ne  valja.

 

 

I da.... WW3 ne valja ništa zvuk, ono baš ne radi, ali je bolja igrivost i igra 10 puta od BF20. Ali tamo mi nema ekipe na forumu, kao što je imam ovdje sa BF3/4 i mislio sam da će ovaj BF okupiti tu ekipu ali kita. To me ljuti. 

 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
12 godina
offline
Re: Battlefield 2042

Paa, forum ovo-ono?

Drugo, ljudi vole BF, inače bi ih bolio tuki. Neki se žale, neki malo manje, nekima je super. Neki se žale na žalbe drugih, i tako to :D. Sve je to godinama dio najposjećenijih tema na forumu jel.

 

Činjenica je da se igra dobro prodala i da postoji značajan dio ljudi koji su razočarani kupljenim (ili posuđenim na mjesec dana, u mom slučaju). Dio njih svejedno igra i dalje, evo i ja razmišljam opet instalirati samo da probam rush, iako mi to odvajanje na portal i nedostatak opcija portala u glavnom "novom" dijelu igre uopće nije jasan. Ako ne mogu barem doći na forum, vidjeti i čuti druge ranjene suborce i podijeliti svoju agoniju, čemo život, čemu sve?

 

Ovo nam dođe ko grupna ptsp terapija, nemoj brate tako, treba nam neka katarza.

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Battlefield 2042

Pa upravo ti provodiš cancel kulturu jer čim se nisam žalio odmah napadaš. Niti se odnosi na tebe, niti sam ikoga točno prozvao. Al ono nije igra životno bitna da tolko vremena gubite na plakanje po forumu, nemoj igrati i gotovo haha

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield 2042

Zamisli ja gubim vrijeme na poslu da se rugam s igrom, a netko gubi vrieme, ne igra igru koja mu je super, da meni spočitava da sam vajner

 

Top je ovaj forum, jedan od rijetkih na koje se uvijek vratim zato što se svi volimo tako. 

 

Sa svakim iz teme bi popio kavu ili pivo i nasmijao se tome svemu.

 

Neka smo. živi i zdravi i covid potvrde sam da imamo

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice