Assassin's Creed: Unity

poruka: 991
|
čitano: 147.235
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
buljo781 kaže...

Skinio jogurt, instalirao, nit pokrenio, obriso. Nemam volje za AC više.

 Iako jest lošiji od prošlih nastavaka, i ovaj AC ima svojih draži. Mada, kad sve skupa zbrojiš, nema do Firence, Ezia i Leonarda... Malo su se izlizali, da, i vrte jedno te isto kroz različita razdoblja. Pod hitno bi trebali naći nove scenariste jer ovo im neće šljakati još dugo...

 

PS - Odigrao Dead Kings, odličan (i dug) DLC, ali zapravo ponavalja i ponovno kopira mnoge stare elemente, iz prošlih nastavaka.

 

Loše je što neprestano rade po istoj špranci. Malo bolji scenarij, s više napetosti, više ljudskih odnosa, s boljim dijalozima i više (pametnijeg) šuljanja ne bi škodio.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 22:18 (Danyel).
16 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity

poceo i ja igrat pomalo unity...

 

prvi dojmovi su onako... prica je wtf... odjednom znas tko su templari, tko su assassins... prenaglo i previse nelogicno. combat je malo uspore, nema chain kills sto me zalosti. s druge strane vise te ljudi istovremeno napada pa je napetije. parkour je nelos, treba se na njega naviknit, postoje neki problemi koji sprijecavaju 100% fluidnost pri pokretima, al ajd, valjda kako budem vise igrao vjerojatno cu bit bolji.

 

previse stvari za skupit po parizu, ne znam da li su isli na kvantitet naspram kvalitete...

 

da budem iskren nekako ne osjecam neku preveliku zelju da se ozbiljnije uvatim unityja, onako po 8 sati u komadu kao sto je bio slucaj sa prijasnjim ac igrama. dal se radi o prezasicenosti ac igrama ili jednostavno nisam nasao ''ono nesto'' sto bi me vise uhvatilo... tko zna... vidit cu u narednim danima

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Jer doso kaki fix za igru , po pitanju FPS-a .... 

 

 

ja sam igro ispod 20 FPs-a bilo low/medium / high.... 

 

Tako da vijerujem da na kanti bi moro vrtiti medium na nekih pristojinih 30 + FPS-a ... 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Nije za seriju 6000. AMD je brzo nakon izlaska izdao patch koji je bukvalno duplirao performanse, ali samo GCN karticama, i na tome je i ostalo. Ni jedan od patcheva za samu igru nije bitno poboljšao performanse. Konfa pod "Moj PC", samo sa 6950 2GB, je igru vrtela u 1600*900 na srednjim detaljima. Jbg.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed: Unity

Pozdrav,

 

treba mi mala pomoć, nemam pojma o tome. Klinac mi želi igrati Assassins creed unity no na trenutnoj konfiguraciji ne možemo u opcijama napraviti da se igrica igra "glatko". Probali smo smanjiti sve efekte i staviti na rezoluciju 480p, ali igra i dalje trza.

Konfiguracija je:

i3-3220  @3.30GHz

8GB RAM

NVIDIA GeForce GTX650

64-bit Win7

 

Mislio sam kupiti GeForce GTX950 za 1.400kn, da li bi i koliko to pomoglo? Kako uopće utvrditi što mi je usko grlo?

 

TIA

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

usko grlo uočiš tako da tijekom igranja pogledaš cpu i gpu iskoristivost. ako je grafika na npr. 60%, a cpu na 90-100%, onda je to preslab procesor za grafiku.

unity je jako loše optimizirana igra za pc, tako da kupovina 950 može pomoći, ali neće to biti ništa ekstra. taj i3 je lagano slab za današnje igre, i5 bi puno bolje pasao.

 

copy-paste post u ovu temu:

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=403

tamo ćeš dobiti detaljniji odgovor.

Thats what she said!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

taj procesor je sasvim dovoljan za igranje u 1080 rezoluciji (i moze komotno upogoniti i jace graficke)

 

za 1400kn se ne isplati uzimati gtx950 vec neku polovnu (i jacu) karticu preko njuskala - pogledati graficki podforum za preporuke

 

problem je sto je unity neoptimizirana igra pa zahtjeva dosta jako racunalo za normalno igranje

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed: Unity

OK

Puno hvala.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed: Unity

OK

Hvala lijepo na savjetu

15 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Krenio i ja igrati iako se vrti od 35 pa do 50 fps na OC-anoj HD 7950 i i5 3470,zapravo CPU usage 100 % u gomilama sto me nista ne cudi,ne sjecam se da sam u ikojoj igri vidio ovoliki NPC count,majko mila gdje su oni prosvjedi i demonstracije i blizu velikih građevina ostanem paf pored broj npc-eva.

 

Jel uspijeva tko drzati lock 60 fps na 1080p na high detaljima ? 

 

Igra je predivna,mehanika i combat su dorađeni i puno su realisticniji,customizacija je stvarno prosirena,probao sam Syndicate,igra je jako mlaka pored Unityja,puno zanimljivije doba i mjesto kao i graficki,ovdje od 10 zgrada mozes u njih 7 uci dok Syndicate kao da ni nema.

 

Ima li kakav fix za malo veci fps osim smanjivanja postavki,zapravo smanjivanje ne donosi neki boost u postavkama koliko bi covjek ocekivao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

I meni Syndicate deluje kao "Unity Lite", šteta što je igra izašla u onako groznom stanju + sve ostale gluposti koje su napravili (integracije sa Companion Appom i Initiates siteom koje nisu radile, drastično povećani zahtevi u odnosu na prethodne nastavke, objavljeni tek nakon što su prodali gomilu preordera...).

 

Mislim da su ti performanse ok, meni je radio slično (takođe na 7950), 1080p, FXAA i ostalo na max. Čudi me da je toliko CPU-bound, ali ako ti ne reaguje na isključivanje mekih senki i HBAO+, onda verovatno ne možeš izvući neke dodatne performanse (mada je meni za AC sve preko 30fps sasvim u redu).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
Ivan(4) kaže...

I meni Syndicate deluje kao "Unity Lite", šteta što je igra izašla u onako groznom stanju + sve ostale gluposti koje su napravili (integracije sa Companion Appom i Initiates siteom koje nisu radile, drastično povećani zahtevi u odnosu na prethodne nastavke, objavljeni tek nakon što su prodali gomilu preordera...).

 

Mislim da su ti performanse ok, meni je radio slično (takođe na 7950), 1080p, FXAA i ostalo na max. Čudi me da je toliko CPU-bound, ali ako ti ne reaguje na isključivanje mekih senki i HBAO+, onda verovatno ne možeš izvući neke dodatne performanse (mada je meni za AC sve preko 30fps sasvim u redu).

 Kakav ti je CPU usage na i7 cim dodes do onih prosvjeda ili u zakrcenijim ulicama ?

GPU usage mi drasticno opada,ocigledno ili je CPU bottleneck ili je igra neoptimizirana do bola,1.5 patch u pitanju.

 

Vidim nije bolje ni sa jednim i5 

 

Syndicate mi nije ni do koljena atmosferi,opcenito trud ulozen,u Syndicate su mi ulice prazne,nema toliko "zivota" koliko u Unityju,a da ne pricam da je svaka kuca skoro otvorena pa vidis sve klase drustva od peasant do plemica.

 

 

16 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Meni pa javlja jako nizak CPU usage. Prema Afterburneru, značajno su opterećeni CPU1, 3, 5 i 7, ali svega po 45-65%. Logička jezgra 2, 4, 6 i 8 su vrlo slabo opterećena, tako da po svemu sudeći igra nema koristi od prelaska sa i5 na i7. Čudno da mi je i GPU usage svega 67%, a nekako mi ni performanse nisu bajne, imam utisak da je to radilo bolje. Obišao sam Place de Grève, Notre-Dame i Palais de Justice. Baš ćudno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
Ivan(4) kaže...

Meni pa javlja jako nizak CPU usage. Prema Afterburneru, značajno su opterećeni CPU1, 3, 5 i 7, ali svega po 45-65%. Logička jezgra 2, 4, 6 i 8 su vrlo slabo opterećena, tako da po svemu sudeći igra nema koristi od prelaska sa i5 na i7. Čudno da mi je i GPU usage svega 67%, a nekako mi ni performanse nisu bajne, imam utisak da je to radilo bolje. Obišao sam Place de Grève, Notre-Dame i Palais de Justice. Baš ćudno.

 Ja taman kalkuliram da prijedem na i7 i malo bolju graficku,bas volim cuti iz prve ruke utiska sa igrom.

Ja sam mislio da je meni nizak GPU usage jer cpu zakuca 95-100 % kad je ogroman npc count,a ocigledno nije stvar toliko do procesora koliko enginea igre koji je u qurcu.

 

U pocetku sam mislio da je meni stvar bottlenecka,ali i7 ne bi ni na 2.5 GHz imao problema izvuci HD 7950,a kamoli 4.5 GHz.

16 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Resetovao sistem, isključio Avast i stvari definitivno deluju malo bolje, tj otprilike kao što i pamtim. Fps je sličan, ali je subjektivan utisak dosta fluidniji i kad sam pregledao log, video sam da su mi se na istim mestima blago podigli i CPU i GPU usage, GPU na 73%, a i CPU je na zauzetim jezgrima počeo da prebacuje 70 i povremeno je aktivirao i do 6 logičkih jezgara. 

 

EDIT: Ali da, engine je dosta neoptimizovan. Ubisoft je tvrdio da su razmatrali smanjenje broja NPC-jeva u jednom od patcheva, ali da nisu uspevali da time izvuku performanse => nešto drugo su negde bili shebali.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 1:31 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Nsam nikad odigrao unity a sad me privaci...komp imam, skinio bih 1.5 verziju tj zadnju pa me zanima jesu tu ispravili bugove? Ili da cekam mozda remasterd verziju

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Kad očekuješ Remaster? Za 10 godina?!  Igraj slobodno. Bugova ima, više nego što bi trebalo u jednoj dovršenoj igri, ali ni izbliza kao kada je igra tek bila izašla. Pariz iz doba revolucije je odlično prikazan, side questovi su možda najbolji u celom serijalu (nisam igrao Origins), definitivno vredi zaigrati.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
GSP kaže...

Nsam nikad odigrao unity a sad me privaci...komp imam, skinio bih 1.5 verziju tj zadnju pa me zanima jesu tu ispravili bugove? Ili da cekam mozda remasterd verziju

 Igra je u odlicnom stanju atm i igra je odlicna. Planiram je odigrati opet, uz Black Flag meni osobrno najbolja AC igra.

Eye In The Sky
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Hvala..pa remastred moze ubrzo..za 20 dana vec izlazi remaster rougea...odigrat cu kad zavrsim syndicate koji mi je super...ja krenio sa ac serijalozom odnazad haha...pariz i london volim gradove pa zato...ove prije.necu igrat jer nevolim setting kolonijalizma/italije/middle east......i origins budem za jedno pola godine kad bude neka akcija i sl

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
Ja ga igram na Pc-u i zasad sam na 45% ali stao sam zbog jedne misije Sequence 7 memory 3 gdje se boriš na crkvi Notre-Dame protiv jednog lika. Igram na kontroleru i jednostavno ne mogu preći drugu fazu borbe. Čitao sam dosta po netu i izgleda kao da je neka greška u igri jer moraš pritiskat jednu tipku kao manijak. Ali da skratim meni su svi dijelovi odlični tak da je i ovaj.
- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Treba za ovu igru osim grafe dobre i ssd i win10 radi dx12 i boljeg loda

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 10:43 (GSP).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

igram verziju 1.5 i mogu reci da je igra dobra,zamjerka je losiji LOD distance a ovako je super...treba imati jacu graficku ( gtx 970 sve high na fhd) i SSD radi brzeg streama...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 19:54 (GSP).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

dobio nekako zelju zeigrati ponovno Unity nisam ga igrao ne pamtim, ali vidim da igra officially ne podrzava win10. 

 

da li se moze nekako to rijesiti? 

 

hvala

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Imaš li neki konkretan problem? Nisam probao, ali očekujem da radi, mogu da skinem popodne. Pre neki dan sam pokrenuo Revelations, iako on zvanično ne podržava ništa posle 7-ice.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
_itsmoriarty kaže...

dobio nekako zelju zeigrati ponovno Unity nisam ga igrao ne pamtim, ali vidim da igra officially ne podrzava win10. 

 

da li se moze nekako to rijesiti? 

 

hvala

 

lp

 Kod mene radi na win 10 ali je jogurt verzija.

6 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
Ivan(4) kaže...

Imaš li neki konkretan problem? Nisam probao, ali očekujem da radi, mogu da skinem popodne. Pre neki dan sam pokrenuo Revelations, iako on zvanično ne podržava ništa posle 7-ice.

 pa citao sam po netu a i na steam-ovoj diskusiji da se ljudima na win10 crasha svaki 10ak - 15ak minuta. 

 

i da je jedan lik kontaktirao UBI i da su rekli da igra officially ne podrzava win10 i tako. 

 

nije meni problem mogu probati skinuti i vidjeti. 

10 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
Ja sam ga instalirao onda kad su ga davali za free i nikad mi igra nije crashala na win10.
6 godina
offline
Re: Assassin's Creed: Unity
Chico12 kaže...
Ja sam ga instalirao onda kad su ga davali za free i nikad mi igra nije crashala na win10.

 ok, hvala! 

6 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

evo skinuo, radi sve OK. 

 

ver. 1.5.0. 

 

jedino me malo stari save data zezao nisam mogao pokrenuti igru ispocetka, morao brisati fajl, gasiti cloud save, dok ne usnimi novi new game i onda upaliti. 

 

cak radi bolje nego prije, sto me ugodno iznenadilo, mislio sam da ce biti ispod 60, ali radi oko 110. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Assassin's Creed: Unity

Jedino  ti verzija od tanke cure radi kako treba...cisto da znas,ove druge verzije se crashaju na zadnjoj misiji

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 23:07 (GSP).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice