Assassin's Creed: Unity

poruka: 991
|
čitano: 148.095
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Assassin's Creed V

čemu kad je ista igra svaki put

 

svaka igra je ko mod na proslu

ja sam presto ac igrat kad je dvojka izasla jer je svaki bio isti ko prethodni.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed V
Reanimator kaže...
Rocinante2112 kaže...

ja bi da zakopaju ovaj naslov

 

mislim da su izmuzli šta su mogli s AC-om

Tu si definitivno u krivu. DEBELO u krivu. Nisu ni pola izmuzli koliko mogu, da li si ti uopće svjestan kakvu si glupost izjavio? Čitava ljudska povijest im je na raspolaganju, brdo mogućih vremenskih perioda, važnih povijestnih događaja...

Neka onda izdaju u obliku filmova, ili stripova, ionako gameplay stagnira od 2009.


Ti stvarno misliš da nešto što izlazi na godišnjoj bazi može valjat?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 10:46 (Lopoc).
12 godina
offline
Re: Assassin's Creed V

istina i bog,mislim da bi strip varijanta bila najbolja.

 

film bi bio presabijen ,nebi stalo sve

 

 

ali igra kao igra nema ništa novo u odnosu na prvu igru u serijalu

 

combat se skoro pa nije promijenio,oruzja takodjer (ko mi kaze da 2 hidden bladea umjesto jednog je napredak onda nek se upuca). isto s pickup oruzjima (puške)...

mehanike su iste

 

 

16 godina
offline
Assassin's Creed V

Ne bih rekao da serijal stagnira na polju gameplaya. Srž jeste ista, ali se oko nje dosta menjalo. Altair ne zna ni da pliva niti, npr, da ubije neprijatelja iz skrovišta (sena), dok već Ezio, kroz svoje tri igre, pliva, roni, vesla, leti, upravlja tenkovima, ima više oružja, više poteza, svoje učenike, a nakon njega dolaze lov, trgovina, upravljanje brodom..., a tu je i multiplayer. Ako u naredni "veliki" nastavak ubace "persone" iz Liberationa (mehanizam kakav sam lično odavno priželjkivao), mislim da će to biti lepo osveženje, a tako će biti zanimljivije i ponovo igrati misije (kao druga persona).

 

Da se ne razumemo pogrešno, nisam za hiperprodukciju. Nisu svi naslovi u serijalu ono što je trebalo da budu. Da su napravili trilogiju kako su prvobitno planirali, izvesno je da bi kompletan serijal bio remek-delo gotovo bez premca u svetu igara. Ovako, neke igre pojedinačno gledano to jesu, a neke baš i ne. Nakon AC2, kvalitet priče je između slabog i osrednjeg, dok se gameplay i tehnička strana variraju između očajnog i odličnog (AC:B i, donekle, AC IV). No, ne mogu reći da sam se zasitio kvalitetnog AC "sadržaja", tako da, kad god smisle (stvarno) dobru priču, razrade je u jedan kvalitetan scenario i naprave lepe lokacije, imaju moju "dozvolu" da objave narednu igru.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 12:34 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed V
Lopoc kaže...
Reanimator kaže...
Rocinante2112 kaže...

ja bi da zakopaju ovaj naslov

 

mislim da su izmuzli šta su mogli s AC-om

Tu si definitivno u krivu. DEBELO u krivu. Nisu ni pola izmuzli koliko mogu, da li si ti uopće svjestan kakvu si glupost izjavio? Čitava ljudska povijest im je na raspolaganju, brdo mogućih vremenskih perioda, važnih povijestnih događaja...

Neka onda izdaju u obliku filmova, ili stripova, ionako gameplay stagnira od 2009.


Ti stvarno misliš da nešto što izlazi na godišnjoj bazi može valjat?

Meni bi iskreno najviše odgovaralo u obliku serije ili knjiga(ako već ne igre iako mi to što izlaze godišnje nije problem ako naprave odličnu priču kao AC2 npr). Serija bi možda čak bila najbolja jer se može odlično razradit priča, ne bi oduzimalo previše vremena (40min tjedno npr.) a Assassins Creed kao serijal bi mogao potrajati još dugo vremena u obliku serije po meni, za razliku od recimo stripova koji možda ne bi bili toliko popularni kao serija IMHO

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Lopoc kaže...
Reanimator kaže...
Rocinante2112 kaže...

ja bi da zakopaju ovaj naslov

 

mislim da su izmuzli šta su mogli s AC-om

Tu si definitivno u krivu. DEBELO u krivu. Nisu ni pola izmuzli koliko mogu, da li si ti uopće svjestan kakvu si glupost izjavio? Čitava ljudska povijest im je na raspolaganju, brdo mogućih vremenskih perioda, važnih povijestnih događaja...

Neka onda izdaju u obliku filmova, ili stripova, ionako gameplay stagnira od 2009.


Ti stvarno misliš da nešto što izlazi na godišnjoj bazi može valjat?

Ja neznam da li si ti sišao s pameti? Pa izuzevši AC 2 i Brotherhood svaki je AC bio drugačiji od prethodnika, donosio nešto novo, a najviše je tu napredovao upravo Black Flag. Ili možda nisi igrao AC od onoga koji je izašao 2009? Još jedna debilna izjava, zato što izlazi na godišnjoj bazi ne može valjati? Pa ne razvija se AC nastavak godinu dana, ono izbace jedan nastavak pa ajmo na sljedeći. Neide to tako, pa sami Black Flag se razvijao preko dvije godine. Uostalom evo ti CoD kao primjer, izlazi na godišnjoj bazi i valja (inače ga ne bi toliko ljudi kupovalo i igralo, i ne nisam fanboy CoDa, uopće ga ne igram). Tako je i sa ACom, šta misliš da ga oni izdaju godišnje jer im je dosadno? Izdaju jer im je Flagship produkt, ljudi kupuju i donose im ogroman novac što znači da je dobro i ubija tvoju glupu izjavu da nešto što izlazi godišnje ne može valjati i to još bez argumenta izdebilira. Pazi ovo, gameplay stagnira od 2009 rofl

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 12:36 (Reanimator).
12 godina
offline
Re: Assassin's Creed V

gle,napredak je toliko minoran da ja to ne uzimam u obzir

 

najveca stvar koja se desila AC serijalu je naval combat koji budimo iskreni je lagan i jednostavan dozla boga.

 

nema tu neke filozofije,ima ona blesava ''dodge'' mehanika,sve razoriš u roku odma...ono,arkadno koliko moze biti.

 

combat je pretty much the same,isto vrijedi za notoriety sistem u igri.

 

igrao sam svaki AC,nisam presao nijedan poslije AC2 jer nije mi bilo vrijedno vremena. priča je bila OK ali to je jedino što me drzalo da dalje igram igru jer se sve svodi na istu stvar,trci po krovovima,ubij onoga i to je to. kad je prica a ne gameplay ono sto me drzi da zavrsim igru (mukom) to nije dobar znak.

 

a to je sa svakom AC igrom dosad bilo slucaj (barem kod mene). mada pricavsi s drugim kolegama koji su igrali,ista misljenja sam dobio

 

p.s ne hejtam,ovo je onako,ukratko i konstruktivno

16 godina
offline
Re: Assassin's Creed V
Reanimator kaže...

... Još jedna debilna izjava, zato što izlazi na godišnjoj bazi ne može valjati? Pa ne razvija se AC nastavak godinu dana, ono izbace jedan nastavak pa ajmo na sljedeći. Neide to tako, pa sami Black Flag se razvijao preko dvije godine. ...

U pravu si, no valja imati na umu i da takva produkcija zahteva da na AC-u rade bar tri tima, što nas dovodi do pitanja ima li Ubisoft mogućnost da odredi tri vrhunska studija koja će raditi samo AC? Na svakoj igri serijala se vidi ogromna ambicija, ali AC III je realno poluproizvod, a i u AC:R je protraćen potencijal jednog zanimljivog perioda. Ubisoft iz ekonomskih razloga forsira tempo na godinu dana, ali samim igrama ne bi škodilo da izlaze na dve godine, ili možda još bolje na 18 meseci - mislim da je to tempo koji je dovoljno čest da se održava hype, a dovoljno "lagan" da dva studija imaju vremena da se lepo smenjuju i razvijaju igre koliko je potrebno. No Ubisoft hoće da ima novi nastavak za Božić svake godine.

 

EDIT: @Rocinante Priča je ključni element AC-a, ako ti to nije dovoljan faktor u igrama, onda možda ovo nije serijal za tebe. Al' mislim da je bez veze da zbog toga kažeš da bi trebalo da prestanu da prave dalje igre - ti ne dobijaš ništa, samo gube oni koje zanima. Ja bih jedino možda baš zbog priče okončao serijal - voleo bih da ne ostane nedorečena, jer se sa serijalima događaju dve loše stvari. Prva je da se priča produžava dok ne prestane interesovanje, a onda se naredni nastavak prosto otkaže i sve ostane nedorečeno, a druga da se u tom produžavanju stalno uvode novi elementi i revidira ono što je od ranije poznato, dok sve ne izgubi svaki smisao.

 

Mada, što se tiče novosti u nastavcima nakon AC2, mislim da nisi 100% u pravu. Istina je da je u AC:B bilo mnogo više rafinacije nego inovacije, no po mom mišljenju je to urađeno vrhunski, dok je AC:R meni najneomiljeniji nastavak, no kome je borba u AC inače dosadna, ovde je postojala gomila poteza koji su se mogli praviti hook bladeom, a postojala je i onda tower defense mini-igra, kao i Mediterranean Defense i, mada meni one nisu toliko legle, to je svakako osobenost tog nastavka, isto kao što je pomorska komponenta osobenost naredna dva (posebno AC IV). I taj pomorski deo, kad se analizira, možda i jeste relativno "plitak", ali je potpuno drugačiji od onoga što je ranije postojalo, tako da je svakako bio osveženje. I to je otprilike taman nivo inovacije za igre iz istog serijala - core gameplay ostaje prepoznatljiv, a uvek postoji nešto novo.

 

Uostalom, novo je i kad me igra u novom nastavku prenese na drugi kontinent i u drugi period - potpuno novi svet.

 

Uzgred, kako se menja način na koji voziš trku od jednog nastavka neke igre do drugog? Gas, kočnica, menjač, volan... sa ili bez oružja, arkadno ili "realno", pojedinačne trke, cele sezone, karijere... sve smo već videli. I šta sad, ne napraviti nikad ni jednu novu igru iz tog žanra?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 13:41 (Ivan(4)).
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Ivan(4) kaže...
Reanimator kaže...

... Još jedna debilna izjava, zato što izlazi na godišnjoj bazi ne može valjati? Pa ne razvija se AC nastavak godinu dana, ono izbace jedan nastavak pa ajmo na sljedeći. Neide to tako, pa sami Black Flag se razvijao preko dvije godine. ...

U pravu si, no valja imati na umu i da takva produkcija zahteva da na AC-u rade bar tri tima, što nas dovodi do pitanja ima li Ubisoft mogućnost da odredi tri vrhunska studija koja će raditi samo AC? Na svakoj igri serijala se vidi ogromna ambicija, ali AC III je realno poluproizvod, a i u AC:R je protraćen potencijal jednog zanimljivog perioda. Ubisoft iz ekonomskih razloga forsira tempo na godinu dana, ali samim igrama ne bi škodilo da izlaze na dve godine, ili možda još bolje na 18 meseci - mislim da je to tempo koji je dovoljno čest da se održava hype, a dovoljno "lagan" da dva studija imaju vremena da se lepo smenjuju i razvijaju igre koliko je potrebno. No Ubisoft hoće da ima novi nastavak za Božić svake godine.

 

EDIT: @Rocinante Priča je ključni element AC-a, ako ti to nije dovoljan faktor u igrama, onda možda ovo nije serijal za tebe. Al' mislim da je bez veze da zbog toga kažeš da bi trebalo da prestanu da prave dalje igre - ti ne dobijaš ništa, samo gube oni koje zanima. Ja bih jedino možda baš zbog priče okončao serijal - voleo bih da ne ostane nedorečena, jer se sa serijalima događaju dve loše stvari. Prva je da se priča produžava dok ne prestane interesovanje, a onda se naredni nastavak prosto otkaže i sve ostane nedorečeno, a druga da se u tom produžavanju stalno uvode novi elementi i revidira ono što je od ranije poznato, dok sve ne izgubi svaki smisao.

 

Mada, što se tiče novosti u nastavcima nakon AC2, mislim da nisi 100% u pravu. Istina je da je u AC:B bilo mnogo više rafinacije nego inovacije, no po mom mišljenju je to urađeno vrhunski, dok je AC:R meni najneomiljeniji nastavak, no kome je borba u AC inače dosadna, ovde je postojala gomila poteza koji su se mogli praviti hook bladeom, a postojala je i onda tower defense mini-igra, kao i Mediterranean Defense i, mada meni one nisu toliko legle, to je svakako osobenost tog nastavka, isto kao što je pomorska komponenta osobenost naredna dva (posebno AC IV). I taj pomorski deo, kad se analizira, možda i jeste relativno "plitak", ali je potpuno drugačiji od onoga što je ranije postojalo, tako da je svakako bio osveženje. I to je otprilike taman nivo inovacije za igre iz istog serijala - core gameplay ostaje prepoznatljiv, a uvek postoji nešto novo.

 

Uostalom, novo je i kad me igra u novom nastavku prenese na drugi kontinent i u drugi period - potpuno novi svet.

 

Uzgred, kako se menja način na koji voziš trku od jednog nastavka neke igre do drugog? Gas, kočnica, menjač, volan... sa ili bez oružja, arkadno ili "realno", pojedinačne trke, cele sezone, karijere... sve smo već videli. I šta sad, ne napraviti nikad ni jednu novu igru iz tog žanra?

Tu je još bolji primjer F1 simulacija, iste staze svake godine no izdaju ih svejedno

12 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed V

Nisu baš za usporedbu sportski naslovi sa AC igrom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Lopoc kaže...

Nisu baš za usporedbu sportski naslovi sa AC igrom.

Očito si fulao poantu

11 godina
offline
Re: Assassin's Creed V
Reanimator kaže...
Rocinante2112 kaže...

ja bi da zakopaju ovaj naslov

 

mislim da su izmuzli šta su mogli s AC-om

Tu si definitivno u krivu. DEBELO u krivu. Nisu ni pola izmuzli koliko mogu, da li si ti uopće svjestan kakvu si glupost izjavio? Čitava ljudska povijest im je na raspolaganju, brdo mogućih vremenskih perioda, važnih povijestnih događaja...

Onda su promasili pola toga.Mogli su u doba Rimljana napraviti AC?Ili mozda kameno doba?A kao zadnji dio bi mogli AC in the space xD

10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Endymon kaže...
Reanimator kaže...
Rocinante2112 kaže...

ja bi da zakopaju ovaj naslov

 

mislim da su izmuzli šta su mogli s AC-om

Tu si definitivno u krivu. DEBELO u krivu. Nisu ni pola izmuzli koliko mogu, da li si ti uopće svjestan kakvu si glupost izjavio? Čitava ljudska povijest im je na raspolaganju, brdo mogućih vremenskih perioda, važnih povijestnih događaja...

Onda su promasili pola toga.Mogli su u doba Rimljana napraviti AC?Ili mozda kameno doba?A kao zadnji dio bi mogli AC in the space xD

A tko je ikad rekao da vremenski period u kojem se događa igra mora ići kronološki? Čak je i Black Flag skočio 60-ak godina unatrag, a i u UBISOFTu su potvrdili da ne mora nužno priča kroz povijesti ići kronološki

12 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed V
Reanimator kaže...
Lopoc kaže...

Nisu baš za usporedbu sportski naslovi sa AC igrom.

Očito si fulao poantu

Kako? Oboje izlaze na godišnjoj bazi, samo što se "normalna" igra ne bi trebala uspoređivat sa nogometnom/menadžerskom/formula simulacijom. 

 

Jebiga, ja na kilometar vidim da Ubi nema ideja još od drugog nastavka i da je tu igra trebala stat, uzet pauzu i izbaciti pravi nastavak nakon nekoliko godina. Smiješno lagani combat i platforming su i dalje tu, najveće boljke ovoga serijala. Pretpostavljam da je tu i dalje nenadani leap of faith sa nekog dimnjaka jer se protagonist ne zna spustit pola metra dolje nego odleti tamo gdje je igra zamislila da treba odletit. Razumijem ja njih sa ekonomske strane, stvarno se može još masu novaca izmust iz ove franšize, ali jebiga, ja ću uvijek zavarit kad izađe aktualni nastavak i 2 tjedna poslije vijest "Ubi radi na xy nastavku Assassin's Creeda".

11 godina
offline
Assassin's Creed V

Niti jedan AC mi nije sjeo kako treba.Jedino ovaj Black Flag mi je dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed V

Meni je hand to hand combat u black flagu loš. Uopće nije fluidan ko u prijašnjim Assovima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assassin's Creed V

ac igre nisu nista drugo nego mass murder simulatori. to se donekle promijenilo sa black flag, ali samo zato jer je naval combat bio ogromni novi feature.

 

al da nije bilo toga radio bi sve isto kao i u predhodnim igrama. novi setting i nova prica to donekle i promijeni pa se cisto uzivis u taj period povijesti jer osjecas da si ti bas u sredistu zbivanja. da nema tih stvari nitko ne bi igrao ac igre. ostale stvari kao sto su side quests i collectables, to je cisto tu samo da bi bio neki filler kako bi otkljucao nesto sto bi ti moglo pomoc u nekoj manje vaznoj stvari i da malo predahnes od glavne price i to je sve

 

zato me cisto zanima u novom ac koji ce to bit novi feature koji ce me opet zainteresirat. ako budu opet vratili naval combat onda je to samo copy/paste. odigras igru jednom i vise ne ni ne taknes.

It's not who u are, it's who u know.
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Obi Wan kaže...

ac igre nisu nista drugo nego mass murder simulatori. to se donekle promijenilo sa black flag, ali samo zato jer je naval combat bio ogromni novi feature.

 

al da nije bilo toga radio bi sve isto kao i u predhodnim igrama. novi setting i nova prica to donekle i promijeni pa se cisto uzivis u taj period povijesti jer osjecas da si ti bas u sredistu zbivanja. da nema tih stvari nitko ne bi igrao ac igre. ostale stvari kao sto su side quests i collectables, to je cisto tu samo da bi bio neki filler kako bi otkljucao nesto sto bi ti moglo pomoc u nekoj manje vaznoj stvari i da malo predahnes od glavne price i to je sve

 

zato me cisto zanima u novom ac koji ce to bit novi feature koji ce me opet zainteresirat. ako budu opet vratili naval combat onda je to samo copy/paste. odigras igru jednom i vise ne ni ne taknes.

Evo ga ovaj hejter i pljuvač i u ovoj temi. Čovječe ti očito imaš problema sa samim sobom i očito te prate neki duhovi prošlosti kad imaš potrebu konstantno pljuvati po nečijem trudu i radu. Jer očito da si nešto napravio u svom životu to ne bi radio, jer to normalni ljudi ne rade. Daj se više gubi s ovog foruma i prestani trovati sve pred sobom, samo širiš negativnu energiju. Bolje si nađi nekakav posao pa ćeš onda bolje cijeniti tuđi. Idi više odavde, dodijao si i nama, i bogu i vragu. Ovo ne govorim samo za ovu temu, ti to radiš u svakoj temi u kojoj sam te vidio da komentiraš, samo pljuješ i sprdaš se drugima.

12 godina
offline
Re: Assassin's Creed V

covjek ima pravo na konstruktivnu kritiku

 

ti s druge strane nikad ne napišeš ikakvu konstruktivnu kritiku

 

iskreno,neznam jel tolko teško objektivno sagledati AC serijal i ne doći do zakljucka da je uvijek isti drek svake godine osim timelinea i priče?

 

mehanike su iste,sve je isto. tu i tamo ubace nesto tipa naval combat (koji po meni nije baš nešto napravljen) i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed V
Reanimator kaže...
Obi Wan kaže...

ac igre nisu nista drugo nego mass murder simulatori. to se donekle promijenilo sa black flag, ali samo zato jer je naval combat bio ogromni novi feature.

 

al da nije bilo toga radio bi sve isto kao i u predhodnim igrama. novi setting i nova prica to donekle i promijeni pa se cisto uzivis u taj period povijesti jer osjecas da si ti bas u sredistu zbivanja. da nema tih stvari nitko ne bi igrao ac igre. ostale stvari kao sto su side quests i collectables, to je cisto tu samo da bi bio neki filler kako bi otkljucao nesto sto bi ti moglo pomoc u nekoj manje vaznoj stvari i da malo predahnes od glavne price i to je sve

 

zato me cisto zanima u novom ac koji ce to bit novi feature koji ce me opet zainteresirat. ako budu opet vratili naval combat onda je to samo copy/paste. odigras igru jednom i vise ne ni ne taknes.

Evo ga ovaj hejter i pljuvač i u ovoj temi. Čovječe ti očito imaš problema sa samim sobom i očito te prate neki duhovi prošlosti kad imaš potrebu konstantno pljuvati po nečijem trudu i radu. Jer očito da si nešto napravio u svom životu to ne bi radio, jer to normalni ljudi ne rade. Daj se više gubi s ovog foruma i prestani trovati sve pred sobom, samo širiš negativnu energiju. Bolje si nađi nekakav posao pa ćeš onda bolje cijeniti tuđi. Idi više odavde, dodijao si i nama, i bogu i vragu. Ovo ne govorim samo za ovu temu, ti to radiš u svakoj temi u kojoj sam te vidio da komentiraš, samo pljuješ i sprdaš se drugima.

Jesi ti radio na AC pa se osjećaš uvrijeđenim, ili prozvanim?

 

Svašta... Znači da ako nisam nikad igru radio u životu ne smijem kritizirat jer se netko trudio za to? Iako se puno manje trude od ostalih devova pošto svake godine izbacuju samo novi skin za igru iz 2007.

10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Lopoc kaže...
Reanimator kaže...
Obi Wan kaže...

ac igre nisu nista drugo nego mass murder simulatori. to se donekle promijenilo sa black flag, ali samo zato jer je naval combat bio ogromni novi feature.

 

al da nije bilo toga radio bi sve isto kao i u predhodnim igrama. novi setting i nova prica to donekle i promijeni pa se cisto uzivis u taj period povijesti jer osjecas da si ti bas u sredistu zbivanja. da nema tih stvari nitko ne bi igrao ac igre. ostale stvari kao sto su side quests i collectables, to je cisto tu samo da bi bio neki filler kako bi otkljucao nesto sto bi ti moglo pomoc u nekoj manje vaznoj stvari i da malo predahnes od glavne price i to je sve

 

zato me cisto zanima u novom ac koji ce to bit novi feature koji ce me opet zainteresirat. ako budu opet vratili naval combat onda je to samo copy/paste. odigras igru jednom i vise ne ni ne taknes.

Evo ga ovaj hejter i pljuvač i u ovoj temi. Čovječe ti očito imaš problema sa samim sobom i očito te prate neki duhovi prošlosti kad imaš potrebu konstantno pljuvati po nečijem trudu i radu. Jer očito da si nešto napravio u svom životu to ne bi radio, jer to normalni ljudi ne rade. Daj se više gubi s ovog foruma i prestani trovati sve pred sobom, samo širiš negativnu energiju. Bolje si nađi nekakav posao pa ćeš onda bolje cijeniti tuđi. Idi više odavde, dodijao si i nama, i bogu i vragu. Ovo ne govorim samo za ovu temu, ti to radiš u svakoj temi u kojoj sam te vidio da komentiraš, samo pljuješ i sprdaš se drugima.

Jesi ti radio na AC pa se osjećaš uvrijeđenim, ili prozvanim?

 

Svašta... Znači da ako nisam nikad igru radio u životu ne smijem kritizirat jer se netko trudio za to? Iako se puno manje trude od ostalih devova pošto svake godine izbacuju samo novi skin za igru iz 2007.

Ma nije to samo u ovoj temi, on to radi u svakoj temi, samo pljuje po tuđem radu i trudu, kladim se da nije podigao lopatu u životu niti mrdnio qurcem da izađe iz kuće. Jedino pozitivno što sam od njega pročitao je o GW2, izgleda da svršava na tu igru............

16 godina
offline
Re: Assassin's Creed V
Lopoc kaže...

... Iako se puno manje trude od ostalih devova pošto svake godine izbacuju samo novi skin za igru iz 2007.

Ovde si se solidno diskvalifikovao iz ove rasprave. Prvo, čak i da se mehanika igre ne menja, za razliku od nekih igara sa single player kampanjama od po 5-6 sati, imaš li predstavu koliki je posao osmisliti glavnu kampanju od 20+ sati, i za to istražiti kompletan jedan istorijski period i naći način da uguraš priču u poznate istorijske činjenice, prema autentičnim podacima dizajnirati odeću, arhitekturu itd i odraditi i testirati dizajn nivoa za jedno 30-40 sati koliko otprilike ima sadržaja kad se uz glavnu kampanju uračunaju i sporedne misije?!

 

Drugo, mehanika se od prvog dela do AC IV dosta promenila (pre svega proširila). AC2 je dodao dosta mehanike borbe i taktičkih mogućnosti (specijalni potezi, duga oružja, teška oružja, različiti tipovi neprijatelja, ubijanje iz skrovišta, otrov, lopovi, najamnici i kurtizane...), zatim rudimentarnu ekonomsku komponentu, razrađene specijalne freerunning sekvence, delove sa zagonetkama, plivanje, ronjenje, veslanje, upravljanje kočijom i letećom mašinom... (za razliku od Altaira koji se davi čim dotakne vodu, ne zna ubiti neprijatelja koji stoji pored sena u kom se krije itd).

 

ACIII ima potpuno prerađenu ekonomiju, uvodi pomorsku komponentu, lov, freerunning po prirodi, promene vremena i smene godišnjih doba... dok se u AC IV polira veći deo tih novosti, opet menja ekonomski model i drastično produbljuje pomorska komponenta, koja umesto šačice skriptiranih scenarija sada čini značajnu porciju igre, sa plovidbom po promenljivom vremenu, u neprijateljskim vodama, dorađenu borbu, zauzimanje neprijateljskih brodova i uporišta, ronjenje i kitolov...

 

A između toga, par spinoff nastavaka, koji jesu ubačeni da bi se uzela lova, ali koji su doneli multiplayer, kao i npr eksperimente sa tower defense mini igrom ili sa uvrnutim hook-bladeom, sa kojim je bilo moguće raditi svakakve akrobacije u borbi (namerno, neskriptirano, za razliku od završnih poteza), ili misije poput letenja Leonardovom mašinom u kojoj je trebalo, stalno nadlećući vatre na zemlji, održati se u vazduhu dovoljno dugo, pod kišom zapaljenih strela, da se bombardovanjem uništi nekoliko što statičnih, što brzih pokretnih meta (kočija koje beže).

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 21:05 (Ivan(4)).
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Ivan(4) kaže...
Lopoc kaže...

... Iako se puno manje trude od ostalih devova pošto svake godine izbacuju samo novi skin za igru iz 2007.

Ovde si se solidno diskvalifikovao iz ove rasprave. Prvo, čak i da se mehanika igre ne menja, za razliku od nekih igara sa single player kampanjama od po 5-6 sati, imaš li predstavu koliki je posao osmisliti glavnu kampanju od 20+ sati, i za to istražiti kompletan jedan istorijski period i naći način da uguraš priču u poznate istorijske činjenice, prema autentičnim podacima dizajnirati odeću, arhitekturu itd i odraditi i testirati dizajn nivoa za jedno 30-40 sati koliko otprilike ima sadržaja kad se uz glavnu kampanju uračunaju i sporedne misije?!

 

Drugo, mehanika se od prvog dela do AC IV dosta promenila (pre svega proširila). AC2 je dodao dosta mehanike borbe i taktičkih mogućnosti (specijalni potezi, duga oružja, teška oružja, različiti tipovi neprijatelja, ubijanje iz skrovišta, otrov, lopovi, najamnici i kurtizane...), zatim rudimentarnu ekonomsku komponentu, razrađene specijalne freerunning sekvence, delove sa zagonetkama, plivanje, ronjenje, veslanje, upravljanje kočijom i letećom mašinom... (za razliku od Altaira koji se davi čim dotakne vodu, ne zna ubiti neprijatelja koji stoji pored sena u kom se krije itd).

 

ACIII ima potpuno prerađenu ekonomiju, uvodi pomorsku komponentu, lov, freerunning po prirodi, promene vremena i smene godišnjih doba... dok se u AC IV polira veći deo tih novosti, opet menja ekonomski model i drastično produbljuje pomorska komponenta, koja umesto šačice skriptiranih scenarija sada čini značajnu porciju igre, sa plovidbom po promenljivom vremenu, u neprijateljskim vodama, dorađenu borbu, zauzimanje neprijateljskih brodova i uporišta, ronjenje i kitolov...

 

A između toga, par spinoff nastavaka, koji jesu ubačeni da bi se uzela lova, ali koji su doneli multiplayer, kao i npr eksperimente sa tower defense mini igrom ili sa uvrnutim hook-bladeom, sa kojim je bilo moguće raditi svakakve akrobacije u borbi (namerno, neskriptirano, za razliku od završnih poteza), ili misije poput letenja Leonardovom mašinom u kojoj je trebalo, stalno nadlećući vatre na zemlji, održati se u vazduhu dovoljno dugo, pod kišom zapaljenih strela, da se bombardovanjem uništi nekoliko što statičnih, što brzih pokretnih meta (kočija koje beže).

ne moram ništa dalje napisati, sve si rekao.....

10 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed V

Izgleda da isti problem hvata većinu velikih developera. AC 2 je bio čisto remekdjelo, te svaki poslje njega nije donio puno jer se nije imalo

što donijet više igra je bila, manje više, savršena. Isto se dogodilo i sa Batman franšizom. Izašao arkham asylum, solidna igra. Poslje njega došao

Arkham City, popravili su nedostatke prošlog, savršena igra. I sada nam je došao Origins i uskoro novi, neće se promjeniti puno jer se nema što promjeniti.

Nemaju razloga za promjeniti nešto što funkcionira. 

Problem je jedino što neznaju kada je dosta... Te će nastavit radit igre dokle god imaju profta od svega toga.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed V

Sve si rekao.

 

Ivane te stvari koje si ti nabrojao kao novosti su po meni premalo i nebitno. Svaka čast na trudu što se tiče povjesnih činjenica i izgleda gradova, ali što to meni kao igraču bitno mijenja? Brige me jel Da Vinci izgleda kako treba i jesu nošnje autentične tima iz tog stoljeća, to meni po pitanju gameplaya i uživanja u igri ne znači apsolutno ništa. Već sam rekao, combat i freerun koji najzastupljeniji dijelovi igre su po meni i dalje previše banalni, neizazovni i umjetni. Lijepo izgledaju, ali ne daju igraču osjećaj da je on akter preko kojeg se vrši radnja, nego eventualno pokretač te radnje, koja se dalje sama izvrši.

 

Odigrao sam prvi dio, drugi i 80% brotherhooda na kojem sam stao jer sam vidio da se ponavlja previše toga što sam već vidio i odigrao u prijašnjim dijelovima. Nakon toga sam za svaki sljedeći gledao recenzije, gameplay videe, videe borbi i freeruna i ako sam dobro vidio stvari se nisu previše promijenile. Nije meni problem ni u priči, ni u lokacijama nego u core gameplayu. Kad sam vidio na Brotherhoodu da su ti elementi i dalje isti, a da se igra orijentira na meni nebitne stvari rekao sam to je to od mene što se tiče ovog serijala.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed V
Lopoc kaže...

Sve si rekao.

 

Ivane te stvari koje si ti nabrojao kao novosti su po meni premalo i nebitno. Svaka čast na trudu što se tiče povjesnih činjenica i izgleda gradova, ali što to meni kao igraču bitno mijenja? Brige me jel Da Vinci izgleda kako treba i jesu nošnje autentične tima iz tog stoljeća, to meni po pitanju gameplaya i uživanja u igri ne znači apsolutno ništa. Već sam rekao, combat i freerun koji najzastupljeniji dijelovi igre su po meni i dalje previše banalni, neizazovni i umjetni. Lijepo izgledaju, ali ne daju igraču osjećaj da je on akter preko kojeg se vrši radnja, nego eventualno pokretač te radnje, koja se dalje sama izvrši.

 

Odigrao sam prvi dio, drugi i 80% brotherhooda na kojem sam stao jer sam vidio da se ponavlja previše toga što sam već vidio i odigrao u prijašnjim dijelovima. Nakon toga sam za svaki sljedeći gledao recenzije, gameplay videe, videe borbi i freeruna i ako sam dobro vidio stvari se nisu previše promijenile. Nije meni problem ni u priči, ni u lokacijama nego u core gameplayu. Kad sam vidio na Brotherhoodu da su ti elementi i dalje isti, a da se igra orijentira na meni nebitne stvari rekao sam to je to od mene što se tiče ovog serijala.

 

 

 

LOL

16 godina
offline
Re: Assassin's Creed V
Ivan(4) kaže...

 

mehanika se od prvog dela do AC IV dosta promenila

nije se mehanika promijenila iz ac1 do ac4. promijenila se iz prvog do drugog, kasnije je sve to bilo u stilu manjih promjena. govorimo naravno o gameplay stvarima, a ne o stvarima tipa weather i tako, jer to je bilo logicno ocekivati da ce staviti kad-tad

 

recimo ac:b i ac:r dodali su nemastoviti ''call your assassins so they can kill everything for u'' sistem, kojeg sam vise izbjegavao nego koristio, hookblade i chain kill-ove i bombe. 4 promjene u dvije igre. to je jako malo.

 

ekonomija je cisto sekundarni feature, nju mozes mijenjati na 100 nacina ali princip je uvijek isti, skupi hrpu para na odreden nacin i kupi ono sto ti treba. sad je pitanje da li ce ta ekonomija biti ugodna ili nuzno zlo.

 

u ac3 nove stvari su tree climbing (gledam to kao free running 1.5), vise te neprijatelja napada (to je doduse cutscene tako da meh), human shield te skinning (koji mos samo izvrsit uspijesno na nacin da bestiju ubijes melee oruzjem jer se strijelama vece bestije ne isplati ubijat). e sad treba spomenuti i naval combat. ja mislim da je to bilo nesto sto je fasciniralo masu ljudi. i kad su oni vidjeli taj fanatizam od strane fanova islo se radit ac4. logican potez.

 

ac4 je uveo sljedece: veliku ekspanziju sto se tice naval combat, prosiren hunting na more (fino odradeno al u konacnici odradis 2 puta i ne moras vise) i kvazi recruit sistem iz brotherhooda (kvazi jer sam posadu iskljucivo nabavljao kroz naval). na kraju kad vidis jedino sto je napravilo ac4 interesantnim je naval. gledam po sebi... na kopnu sam proveo jako malo vremena (pokupi collectables i side quests) a sve ostalo deri po moru.

 

kad pogledas to je sve tu i tamo par mini promjena a onda dolazi naval. sad je pitanje koliko ce silovat naval combat. ne kazem sad da bi trebali naval maknuti, sto se mene tice nek bude u svakoj narednoj igri ali nesto moraju mijenjati po pitanju ground combat. jer ljudi ce se prebrzo zasititi navala ako ground combat ostane isti ili jako malo modificiran.

trebaju napraviti nesto sto ce uciniti i land i naval toliko zanimljivim da se ne mozes odluciti sta ces prije radit, a ne da ground odradis samo da bi prije utekao na naval.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
offline
Re: Assassin's Creed V

hm dobro kaze lopoc ovo za gameplay i combat. lik sve radi sam od sebe,ja sam tu samo da prakticki odigram QTE u combatu i tako to...daklen cekam da protivnik napadne i da stisnem misju tipku a dalje se sve samo izvrti

 

prestane biti fora kad vidis sve animacije,za nekih 20 minuta. jednostavno nemam osjecaj da sudjelujem,sve se samo dešava.

 

doduše vecina igara danas pati od toga,barem igre koje u sebi sadrzavaju combat (batman recimo)...

uvijek mi je to falilo u AC-u,onaj core gameplay koji pruža gušt. Meni iznimno brzo dosadi penjati se po zgradama,skakati u sijeno i tu i tamo krknut kojeg lika pa onda prica napreduje. same old same old

 

tak svejedno koji grad je u pitanju,trčanje po krovovima se svede na istu stvar. ni ne primjetim da igram drugu igru

 

16 godina
offline
Assassin's Creed V

Pa, hebi ga, ne znam u kom serijalu se core gameplay drastično menja od nastavka do nastavka?! Ali da neko sa AC2 skoči direktno na AC IV, bez igranja međunastavaka, garantujem da bi primetio popriličan broj novih elemenata. Jedino što je AC IV zapravo četvrta igra nakon AC2, tako da su sve uvedene promene ipak došle postepeno, evolutivno, a ne "revolucionarno" u jednom skoku.

 

 

Ne mogu da se ne osvrnem na ovo, iako nema veze sa samom mehanikom:

Svaka čast na trudu što se tiče povjesnih činjenica i izgleda gradova, ali što to meni kao igraču bitno mijenja? Brige me jel Da Vinci izgleda kako treba i jesu nošnje autentične tima iz tog stoljeća, to meni po pitanju gameplaya i uživanja u igri ne znači apsolutno ništa.

 

Mogu da kažem samo da je AC serijal napravljen za igrače kojima je to bitno. Ne mislim ovo ni u kakvom podcenjivačkom smislu i potpuno razumem tvoje gledište. Ti kažeš, da uprostim: "Ne ljuti se čoveče je ista igra, kako god da je obojena tabla!", i ja kapiram da je to na nekom nivou tačno, ali meni bi bilo super da neko uradi, recimo, virtuelnu stvarnost Firence iz renesansnog perioda, i da samo šetam po njoj, bez ikakvog cilja ili pravog gameplaya (iako to već očigledno ne bi bila igra). Ja zaista uživam u okruženjima koja stvaraju, arhitekturi, odeći, detaljima, stvarima koje govore NPC-jevi, psovkama koje mi dobacuju na svojim raznim jezicima... Bio sam apsolutno ushićen kad sam u AC2 shvatio da ću zaista (u igri) ući u Santa Mariu del Fiore. (Možeš da zamisliš moju sreću što narednog meseca zaista idem u Firencu na 10 dana, pa ću sve njene znamenitosti videti uživo. {#}) I još kad mi neko kroz to provuče dobru priču, protkanu pravim istorijskim činjenicama - ja srećan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed V

Neće oni vjerojatno nikad mijenjati combat i općenito srž gameplaya. Ljudi kupuju neovisno o tome i svi na sva zvona samo viču koje bi sljedeće razdoblje trebalo bit, a ne što bi trebali mijenjat u igri. 

 

Batman mi ipak ima raznovrsniji i izazovniji combat. Daleko je to od teškoga, ali je puno više od pukog counteranja. A i znate koja je još baza batmana, izašla su samo 2 dijela (Origins ne računam jer je druga firma i totalan cashgrab) i oba su valjala. Prvi je postavio temelje, drugi je to unaprijedio u svakom segmentu i briljirao. Sad će nakon 3 god izaći treći kojem je prva velika promjena batmobile i to je već nešto vrijedno spomena, a sigurno će ih bit još nekoliko koje su vrijedne novog nastavka. 

 

Nakon toga najčešće imaš 2 opcije. Prva je nastaviti cijediti taj IP dok se ne zgadi i samom glavnom akteru igre i izgubiti svaki kredibilitet kao game developer (bar u mom slučaju), ili shvatit da je to to, da si dosegnuo maksimum što se može iz te franšize i uhvatit se novog IP-a u kojeg ćeš ukomponirat stvari koje si do tad naučio, uvesti nešto novo i sve to napravit u potpuno drugoj igri.

 

EDIT: Shvaćam ja Ivane da je to lijepo i sjećam se kad sam igrao AC 2 da mi je bila odlična, prekrasna i baš je prštala tom renesansnom atmosferom. No odmah sljedeći nastavak mi je već bio premalo novoga u prekratko vrijeme. I moguće da bi nakon dvojke da sam išao igrati četvorku primjetio neke novosti, ali to i je sam problem, što su se između morala zalomiti još 3 nastavka da bi do toga stigli. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 23:32 (Lopoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice