Zdravstveno osiguranje

poruka: 6
|
čitano: 2.157
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zdravstveno osiguranje

Pozdrav kolege.

Ovako,30.9. prosle godine sam prestao studirati i nisam se na vrijeme javio na zavod te sam izgubio pravo na zdravstveno.Sad gorim jer pocetkom iduceg mjeseca trebam poceti raditi u Nizozemskoj i uvjet je da imam bar mjesec dana aktivno zdravstveno osiguranje dok oni porjesavaju sve papire ( procedura je jer nemaju otvoreno trziste rada )

Postoji li mogućnost ostvarivanja pravo na zdravstveno osiguranje na način da platim ,ili privatno ili bilo kako.Ili baš moram traćiti da me netko zaposli?

13 godina
offline
Re: Zdravstveno osiguranje
minotauro kaže...

Pozdrav kolege.

Ovako,30.9. prosle godine sam prestao studirati i nisam se na vrijeme javio na zavod te sam izgubio pravo na zdravstveno.Sad gorim jer pocetkom iduceg mjeseca trebam poceti raditi u Nizozemskoj i uvjet je da imam bar mjesec dana aktivno zdravstveno osiguranje dok oni porjesavaju sve papire ( procedura je jer nemaju otvoreno trziste rada )

Postoji li mogućnost ostvarivanja pravo na zdravstveno osiguranje na način da platim ,ili privatno ili bilo kako.Ili baš moram traćiti da me netko zaposli?

Odi lijepo do HZZO-a i raspitaj se o svojim pravima i što možeš napraviti da se sve regulira. Sve drugo su poluinformacije. Oko ovako bitne stvari se ne zahebavaš po forumu i preko net-a. Bez kompletnog uvida u dokumentaciju nitko ti ne može reći pravu istinu.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zdravstveno osiguranje

Jasno,no danas više ne stignem,nisam iz grada.Pa eto pokušavam,želim znati :)

8 godina
offline
Zdravstveno osiguranje

imas dvije opcije kolko su meni znane s obzirom da sam bio u istoj situaciji, ili moras placat mjesecno cca 400-500kn za osnovno zdravstveno ili nek te neko (prijatelj, poznanik koji ima frimu) zaposli na par dana i odjavi i odma se prijavis na zdravstveno, eto

8 godina
offline
Re: Zdravstveno osiguranje
minotauro kaže...

Pozdrav kolege.

Ovako,30.9. prosle godine sam prestao studirati i nisam se na vrijeme javio na zavod te sam izgubio pravo na zdravstveno.Sad gorim jer pocetkom iduceg mjeseca trebam poceti raditi u Nizozemskoj i uvjet je da imam bar mjesec dana aktivno zdravstveno osiguranje dok oni porjesavaju sve papire ( procedura je jer nemaju otvoreno trziste rada )

Postoji li mogućnost ostvarivanja pravo na zdravstveno osiguranje na način da platim ,ili privatno ili bilo kako.Ili baš moram traćiti da me netko zaposli?

 Na HZZO će ti reći da trebaš platiti. Moraš odmah platiti za ovaj mjesec i za prošlih 12 mjeseci (13*450) i onda dalje plaćaš 450kn mjesečno. Privatno postoji samo kao dopunsko zdravstveno tj. bez "osnovnog" od HZZO-a nemožeš ugovoriti policu kod Sunca, Save ili Raiffeisena.

2 godine
neaktivan
offline
Zdravstveno osiguranje

Pozdrav,

imate li iskustva s dodatnim zdravstvenim osiguranjem.

Mene zanima kako se ugovara, placanja i sl.

 

Iz mog istraživanja Uniqa se cini dobra opcija.

 

Ako tko ima iskustva cijenio bih odgovor.

 

Hvala :)

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice