Zako o maloljetnim vozacima

poruka: 13
|
čitano: 11.908
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zako o maloljetnim vozacima

Znaci imam 16 godina, i imam skuter, yamahu aerox, 50 kubika, pa me zanima jel ja to smijem vozit bez da pokupim kaznu,jer je stara nes cula kao da su jednoj iz posla rekli da smijes.
Nezelim riskirat, a sad kad ide ljeto,bilo bi lijepo otic do grada na motoru,rade nego na biciklu :)
Znam da se moze sa 16 godina polagat za mopede,ali ako postoji sansa da se ne mora da znam :D

Hvala ;) 

Markinho19
14 godina
offline
Zako o maloljetnim vozacima

Pa šta misliš da se ne mora da bi itko davo bezveze 5-6000 kuna za polaganje?

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 15:42 (cuspajz).
14 godina
offline
Zako o maloljetnim vozacima

Pa mozda se promijenio zakon.
Nikad neznas :) 

Markinho19
16 godina
odjavljen
offline
Zako o maloljetnim vozacima

Jok, voznja skutera nije zajebancija, potrebno je znati znakove, prvu pomoc, itd.

 

Moras u autoskolu ako oces biti siguran od kazni.

http://isvijet.com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Zako o maloljetnim vozacima

Da ovdje postavim pitanje , da li zakon o mladim vozačima (snaga motora) vrijedi za strane državljane.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 16:32 (zeroname).
14 godina
offline
Re: Zako o maloljetnim vozacima
zeroname kaže...

Da ovdje postavim pitanje , da li zakon o mladim vozačima (snaga motora) vrijedi za strane državljane tj za aute stranih tablica!

Kazne za vožnju automobila stranih registracija i do milijun kuna
Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
13 godina
offline
Zako o maloljetnim vozacima

moras imat voacku mog frenda(16) copila murija jer nije imo vozacku

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
neaktivan
offline
Zako o maloljetnim vozacima

Koliko se sjećam bilo je govora o tome da do 50 kubika se može voziti bez dozvole, no bolje ipak pitati nekoga tko sigurno zna. Možda najjednostavnije nazvati policiju i direktno pitati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zako o maloljetnim vozacima
cuspajz kaže...
zeroname kaže...

Da ovdje postavim pitanje , da li zakon o mladim vozačima (snaga motora) vrijedi za strane državljane tj za aute stranih tablica!

Kazne za vožnju automobila stranih registracija i do milijun kuna

I šta ti sa ovime želiš reci ja sam lijepo postavio pitanje koje se odnosi na državljanina druge zemlje koji je mladi vozač i ulazi u hrvatsku a ima motor jaci od 80 kW ili koliko je vec dozvoljeno!

14 godina
offline
Re: Zako o maloljetnim vozacima
zeroname kaže...
cuspajz kaže...
zeroname kaže...

Da ovdje postavim pitanje , da li zakon o mladim vozačima (snaga motora) vrijedi za strane državljane tj za aute stranih tablica!

Kazne za vožnju automobila stranih registracija i do milijun kuna

I šta ti sa ovime želiš reci ja sam lijepo postavio pitanje koje se odnosi na državljanina druge zemlje koji je mladi vozač i ulazi u hrvatsku a ima motor jaci od 80 kW ili koliko je vec dozvoljeno!

nisi ljepo postavio, nego si dvosmisleno postavio!

 

obriši onda tj za aute stranih tablica

Sve mi dobro ide kazem hvala Bogu, oni sto me mrze nista mi ne mogu
14 godina
offline
Re: Zako o maloljetnim vozacima
zeroname kaže...
cuspajz kaže...
zeroname kaže...

Da ovdje postavim pitanje , da li zakon o mladim vozačima (snaga motora) vrijedi za strane državljane tj za aute stranih tablica!

Kazne za vožnju automobila stranih registracija i do milijun kuna

I šta ti sa ovime želiš reci ja sam lijepo postavio pitanje koje se odnosi na državljanina druge zemlje koji je mladi vozač i ulazi u hrvatsku a ima motor jaci od 80 kW ili koliko je vec dozvoljeno!

Loše ti je pitanje. Ako ti voziš auto stranih tablica (uz dozvole koje su ti potrebne da bi ga uopće vozio) mogu te kaznit, jer pravila vrijede za tebe kao mladog vozača, svejedno čiji je auto.

A ako misliš na stranca koji dođe u hrvatsku, mislim da smije, ali trebaš provjerit. Trebali bi se primjenjivat naši zakoni u našoj državi, a opet je glupo da ne možeš vozit kod nas, a u svojoj državi voziš svakodnevno taj auto. Nazovi policiju pa pitaj i napiši odgovor i ovdje ;)

14 godina
offline
Re: Zako o maloljetnim vozacima

Pa da,jer su kao jednoj curi rekli jos prije par godina, da smije kao bez vozacke,ali ipak nebi se zajebavao sa time.
A nije mi sada do toga da dodem u policiju,pitam,pa da se odvale od smijeha :) 

Markinho19
14 godina
offline
Re: Zako o maloljetnim vozacima
markinho19 kaže...

Pa da,jer su kao jednoj curi rekli jos prije par godina, da smije kao bez vozacke,ali ipak nebi se zajebavao sa time.
A nije mi sada do toga da dodem u policiju,pitam,pa da se odvale od smijeha :) 

Naravno da moras položit za moped, nemožeš u promet bez da znas pravila. Kategorija vozačke za moped je AM kategorija. A kad dobijes vozačku B kategorije onda možeš upravljat i mopedom s tom vozačkom. A to što se priča da nečeš dobit kaznu su gluposti, jedino ak naletiš na policajca koji ce te pustit.

Raise hell in heaven
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 20:54 (St0ka).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice