Teleportacija

poruka: 40
|
čitano: 7.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Teleportacija

Baš sam danas čitao članak koji mi je jako poznat, zakleo bih se da sam ga prije godinu-dvije čitao, ili bar nešto slično.

Tako da nisam 100% siguran da je ovo zbilja nov uspjeh, ali svakako je zanimljiv.

 

http://danas.net.hr/znanost/page/2011/04/18/0413006.html

 

Kakva su vaša razmišljanja o tematici? Imate li neki zanimljiv link za pročitati?

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teleportacija
Uništavanje jedne čestice i pravljenje druge čestice istovjetne ovoj...

Iskreno ne želim da me unište, i onda ovakvog istog proizvedu na drugom mjestu jer to vise nisam ja... :)


Inače to je samo foton (odnosno zraka svijetlosti) koja je sama po sebi energija...


Tako da teleportacija materije... daleko od toga...

Također teleportacijom bi se za pretvaranje u energiju (materija u energiju) trebala dogoditi ogromna eksplozija... And that wouldn't be so good...

Mislim da nikada nesto tipa star trek teleportacije nece biti moguce...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija
Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
14 godina
offline
Re: Teleportacija

Beam me up, Scotty

 

I meni se cini da sam negdje to procito, al opet prije bi sjeo u prototip Voyagera nego da me rastavljaju i sastavljaju...

 

Al dobro bar jos 100 god nece ni pokusavat takve stvari na ljudima...

 

Jos samo Lightsaber fali da se mozemo tuc sa svojim klonim xD

LoL nick: Strongtoni
14 godina
offline
Teleportacija

Zar nije Tesla takvo sto pokusao?

Ja mislim da ce to u buducnosti definitivno biti moguce.

Google is NOT your friend!!!
14 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Nije Bones lud!

SILENCE! I kill you!
15 godina
offline
Teleportacija

Da nikad neće bit moguće ne bih baš govorio jer za dosta stvari su ljudi mislili da ih neće biti pa evo ih {#} Daleko smo od teleportacije materije, ipak teleportacija fotona je jedan veliki korak. Da je danas moguća i da se poželiš  teleportirat npr. u Pariz vjerojatno bi platio cifru današnje cijene jedne avionske karte. Zamisli sam koliko bit značila hitnim službama kad teleportiraju unesrećenog u bolnicu. Primjena dosta ali za sad ostaje kao i prije SF.

No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life
13 godina
neaktivan
offline
Re: Teleportacija
passat kaže...

Zar nije Tesla takvo sto pokusao?

Ja mislim da ce to u buducnosti definitivno biti moguce.

da i zamisli neka greska u sred telportacije, ko zna sta bi se stvorilo na drugoj strani....xd

14 godina
offline
Re: Teleportacija
username kaže...

Da nikad neće bit moguće ne bih baš govorio jer za dosta stvari su ljudi mislili da ih neće biti pa evo ih {#} Daleko smo od teleportacije materije, ipak teleportacija fotona je jedan veliki korak. Da je danas moguća i da se poželiš  teleportirat npr. u Pariz vjerojatno bi platio cifru današnje cijene jedne avionske karte. Zamisli sam koliko bit značila hitnim službama kad teleportiraju unesrećenog u bolnicu. Primjena dosta ali za sad ostaje kao i prije SF.

ili kradljivca iz banke na havaje ;)

Google is NOT your friend!!!
13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Evo jedna moja pretpostavka. Da bi teleportirali nesto, trebamo to prvo moci pretvoriti u digitalni oblik te potom to opet pretvoriti u materiju. Da bi smo teleportirali npr. covjeka, morali bismo imati uzasno snazna racunala koja bi mogla pohraniti i preracunavati (ili sta sve ne) sve te "trodimenzionale piksele" (kako da se izrazim? uglavnom, digitalni oblik svakog pojedinog detalja (stanice, atoma ili sto vec) na tom covjeku). Druga stvar, ako bismo mogli pretvarati nekakav digitalni oblik u materiju, to bi znacilo da imamo vrlo, vrlo dobre 3D printere te bi se oni koristili za puno vise toga od teleportacije (npr. skines s neta fajl koji sadrzi hamburger i on ti se odjednom stvori na stolu {#}). Takodjer, ako bismo imali tu svu tehnologiju, mogli bismo na primjer otkloniti virus iz nekog covjeka 'jednostavno' pretvarajuci taj virus u covjeku u digitalni oblik, a zatim bismo kliknuli delete.

 

 

Uhh... Sto volim filozofirati {#}

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
14 godina
offline
Re: Teleportacija
dario111cro kaže...

Evo jedna moja pretpostavka. Da bi teleportirali nesto, trebamo to prvo moci pretvoriti u digitalni oblik te potom to opet pretvoriti u materiju. Da bi smo teleportirali npr. covjeka, morali bismo imati uzasno snazna racunala koja bi mogla pohraniti i preracunavati (ili sta sve ne) sve te "trodimenzionale piksele" (kako da se izrazim? uglavnom, digitalni oblik svakog pojedinog detalja (stanice, atoma ili sto vec) na tom covjeku). Druga stvar, ako bismo mogli pretvarati nekakav digitalni oblik u materiju, to bi znacilo da imamo vrlo, vrlo dobre 3D printere te bi se oni koristili za puno vise toga od teleportacije (npr. skines s neta fajl koji sadrzi hamburger i on ti se odjednom stvori na stolu {#}). Takodjer, ako bismo imali tu svu tehnologiju, mogli bismo na primjer otkloniti virus iz nekog covjeka 'jednostavno' pretvarajuci taj virus u covjeku u digitalni oblik, a zatim bismo kliknuli delete.

 

 

Uhh... Sto volim filozofirati {#}

netko nam je gledao star trek!

Google is NOT your friend!!!
13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Jako malo, ali volim mastat na sve i svasta. Ipak to ne znaci da ce to ikada postati stvarnost :/

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
14 godina
protjeran
offline
Re: Teleportacija
EnlightenedPhoenix kaže...
Uništavanje jedne čestice i pravljenje druge čestice istovjetne ovoj...

Iskreno ne želim da me unište, i onda ovakvog istog proizvedu na drugom mjestu jer to vise nisam ja... :)


Inače to je samo foton (odnosno zraka svijetlosti) koja je sama po sebi energija...


Tako da teleportacija materije... daleko od toga...

Također teleportacijom bi se za pretvaranje u energiju (materija u energiju) trebala dogoditi ogromna eksplozija... And that wouldn't be so good...

Mislim da nikada nesto tipa star trek teleportacije nece biti moguce...

svjetlost(foton) je dualne prirode,dakle valno/čestične...

15 godina
offline
Re: Teleportacija
dario111cro kaže...

Evo jedna moja pretpostavka. Da bi teleportirali nesto, trebamo to prvo moci pretvoriti u digitalni oblik te potom to opet pretvoriti u materiju. Da bi smo teleportirali npr. covjeka, morali bismo imati uzasno snazna racunala koja bi mogla pohraniti i preracunavati (ili sta sve ne) sve te "trodimenzionale piksele" (kako da se izrazim? uglavnom, digitalni oblik svakog pojedinog detalja (stanice, atoma ili sto vec) na tom covjeku). Druga stvar, ako bismo mogli pretvarati nekakav digitalni oblik u materiju, to bi znacilo da imamo vrlo, vrlo dobre 3D printere te bi se oni koristili za puno vise toga od teleportacije (npr. skines s neta fajl koji sadrzi hamburger i on ti se odjednom stvori na stolu {#}). Takodjer, ako bismo imali tu svu tehnologiju, mogli bismo na primjer otkloniti virus iz nekog covjeka 'jednostavno' pretvarajuci taj virus u covjeku u digitalni oblik, a zatim bismo kliknuli delete.

 

 

Uhh... Sto volim filozofirati {#}

Zamisli nestane struje tjekom pretvaranja u digitalni oblik..

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
15 godina
offline
Re: Teleportacija

Zamisli nestane struje tjekom pretvaranja u digitalni oblik..

Imali bi sekundarni izvor napajanja, ipak bi se na to mislilo.

No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life
13 godina
neaktivan
offline
Re: Teleportacija
markoal kaže...
dario111cro kaže...

Evo jedna moja pretpostavka. Da bi teleportirali nesto, trebamo to prvo moci pretvoriti u digitalni oblik te potom to opet pretvoriti u materiju. Da bi smo teleportirali npr. covjeka, morali bismo imati uzasno snazna racunala koja bi mogla pohraniti i preracunavati (ili sta sve ne) sve te "trodimenzionale piksele" (kako da se izrazim? uglavnom, digitalni oblik svakog pojedinog detalja (stanice, atoma ili sto vec) na tom covjeku). Druga stvar, ako bismo mogli pretvarati nekakav digitalni oblik u materiju, to bi znacilo da imamo vrlo, vrlo dobre 3D printere te bi se oni koristili za puno vise toga od teleportacije (npr. skines s neta fajl koji sadrzi hamburger i on ti se odjednom stvori na stolu {#}). Takodjer, ako bismo imali tu svu tehnologiju, mogli bismo na primjer otkloniti virus iz nekog covjeka 'jednostavno' pretvarajuci taj virus u covjeku u digitalni oblik, a zatim bismo kliknuli delete.

 

 

Uhh... Sto volim filozofirati {#}

Zamisli nestane struje tjekom pretvaranja u digitalni oblik..

Ili jos gore: Nestane struje dok ti se stvara hamburger {#}

 

 

Ontopic: Iskreno, prema meni teleportacija svijetlosti nije uzasno veliko postignuce. Ocekujem teleportaciju vodika ili barem elektrona ili protona {#}

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
14 godina
protjeran
offline
Re: Teleportacija
username kaže...

Zamisli nestane struje tjekom pretvaranja u digitalni oblik..

Imali bi sekundarni izvor napajanja, ipak bi se na to mislilo.

a postoje i buffer-i gdje će naši putnici sačekati konverziju...Čif O"Brajan će se pobrinuti da sve prođe kako treba...{#}

13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

jedno je sigurno teleportacija je pre pre daleko od danasnjeg vremena

13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Je li tko gledao The Prestige?

 

 

EDIT: Da ne izgleda kao offtopic. Lik posjeti Teslu i Tesla mu napravi teleporter. No, teleporter zapravo replicira, a pocetna tvar ne nestaje. Taj uredjaj koristi jedan magicar kao svoj trik, no pocetnog sebe svaki put mora ubiti. Doista doimljivo je prikazano sve kroz film. Ostala mi je recenica, nesto u stilu: "Nikada ne znas koji ces ti biti. Onaj koji ostaje ili onaj koji se stvara". 

 

Evo od 1:48:

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 18:29 (dario111cro).
13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Ali nije li to divno,prije 15g se nije moglo (u znanstvenom smislu) niti sanjati o tome,a gle sad,vec se neki eksperimenti obavljaju,teze postavljaju,polako,tko zna sto nosi sutra i kakva ce nova otkrica znanstvenici otkriti!

14 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Svakako zanimljivo za pratiti,ako ništa drugo.Tko zna što će biti za nekoliko godina.

alrighty then
16 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Moram priznat interesantna tema! {#}

 

Čitao sa prije još na nekim sajtovima koji se bave tzv. SF stvarima i onime što se nikada neće dogoditi, ali što me začudilo je činjenica da postoji spisa gdje je naš svijetski poznati Tesla teleportirao materijal (znaći ne organsku stvar već običan predmet) na male udaljenosti, što je prikazao par ljudima, ali svi znamo njegovu sudbinu. Osim što ga nitko nije podupirao financijski mnogi njegovi izumi ostali su nedovršeni. Prvo tko je ušao u njegovu sobu nakon smrti bila je FBI služba da bi maznula njegove ideje.

Žalosna je i američka arogancija u ovom videu gdje ga uopće ne spominju {#}

 

 

 

 

 

Freaky Styley!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 18:48 (unknown).
16 godina
offline
Re: Teleportacija
preporucam da procitate knjigu 'fizika zvjezdanih staza', odlicna knjiga napisane od strane fizicara. Knjiga opisuje primjenu tehnologije iz star treka i opcenito dal su neke tehnologije realne u skladu sa sadasnjim saznanjima, izmedju ostalog pise i o teleportaciji. Za teleportaciju covjeka, jedan od bitnijih problema je i memorija za pohranu svih informacija o svim atomima u tijelu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Teleportacija

Samo da ti Japanci ne teleportiraju potres kod nas

Šalim se

Znao sam da će to jednom postojati,ipak netko misli na budućnost

Dino
16 godina
neaktivan
offline
Re: Teleportacija
Dinče kaže...

Samo da ti Japanci ne teleportiraju potres kod nas

Što će nama potres, mi se raspadamo poput radioaktivnog otpada u Fukušimi...

 

Inače ja bi da me teleportiraju ali da stojim u bufferu parsto godina, živjeti u ovo naše vrijeme je vrlo depresivno iskustvo...

Anything you say can and will be used against you
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 19:49 ((s)izgoreo).
16 godina
offline
Re: Teleportacija
unknown kaže...

Moram priznat interesantna tema! {#}

 

Čitao sa prije još na nekim sajtovima koji se bave tzv. SF stvarima i onime što se nikada neće dogoditi, ali što me začudilo je činjenica da postoji spisa gdje je naš svijetski poznati Tesla teleportirao materijal (znaći ne organsku stvar već običan predmet) na male udaljenosti, što je prikazao par ljudima, ali svi znamo njegovu sudbinu. Osim što ga nitko nije podupirao financijski mnogi njegovi izumi ostali su nedovršeni. Prvo tko je ušao u njegovu sobu nakon smrti bila je FBI služba da bi maznula njegove ideje.

Žalosna je i američka arogancija u ovom videu gdje ga uopće ne spominju {#}

 

Ak misliš da su Teslini izumi, ostali neiskorišteni varaš se neki od njih su u funkciji vjerojatno ali u krive Vojne sumnjive potrebe kaj drugo ko obicno{#}. Na ostalima izumima rade marljivo s kolko uspjeha teško je rec, no s obzirom kaj nude oni ne odustaju dok ne dođu do uspjeha kaj drugo. Tesla je ipak bio najveci genijalac modernog doba, ostali mu nisu nit do koljena bez greške.{#}{#}

 

http://www.bibliotecapleyades.net/bearden/bearden15.htm

 

http://en.wikipedia.org/wiki/High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Teleportacija
(s)izgoreo kaže...
Dinče kaže...

Samo da ti Japanci ne teleportiraju potres kod nas

Što će nama potres, mi se raspadamo poput radioaktivnog otpada u Fukušimi...

 

Inače ja bi da me teleportiraju ali da stojim u bufferu parsto godina, živjeti u ovo naše vrijeme je vrlo depresivno iskustvo...

Kada bi bilo puno ljudi koji zele pobjeci od sadasnjosti, kao ti, siguran sam da nam niti buducnost ne bi bila puno svjetlija.

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
15 godina
protjeran
offline
Teleportacija

Samo Chuck Norris se moze teleportirati {#}

born to be gamer
14 godina
neaktivan
offline
Re: Teleportacija
brhgzugfewu kaže...

Samo Chuck Norris se moze teleportirati {#}

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Teleportacija
EnlightenedPhoenix kaže...


Iskreno ne želim da me unište, i onda ovakvog istog proizvedu na drugom mjestu jer to vise nisam ja... :)


ma da, treba razbucati sve ljudske molekule pa imati stroj koji će ih sve ponovno spojiti, ništ lakše {#}

 

a to da "više nisi ti", možda bi i bilo dobro, možda bi na kraju sklepali boljeg tebe od tvojih molekula {#}

(s)izgoreo kaže...

 živjeti u ovo naše vrijeme je vrlo depresivno iskustvo...

..... ne brini se, ne traje život dugo, brzo ćeš u drugi oblik energije, veseli se dok još možeš.

Operacija Oluja (4. kolovoza − 7. kolovoza 1995.) je velika vojna operacija u kojoj su Hrvatska vojska i policija oslobodile okupirana područja pod nadzorom pobunjenih Srba, na kojima je bila uspostav
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 20:19 (Bugofil).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice