Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.285.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Zaboravljaš domet hellfire projektila od 8 kilometara i njegovu razornu moć.U konfiguraciji terena gdje se radi o brdsko-planiskom području gdje takvi helikopteri mogu letjeti ispod radara, isti postaju veoma efikasni u protivoklopnoj i protivpješadijskoj borbi. Sa razdaljine od 8 kilometara ovakav helikopter i ne možeš vidjeti golim okom. Ne kažem da je bolji od dobro opremljene i obučene pješadije (posebno ručnim bacačima raketa) ali definitivno je prednost na bojištu.

To ti ništa ne znači fučkaj ga sad, pa kaj moram opet ponavljat ako je platforma za lansiranje vrlo nesigurna to je nula bodova.

 

Ovo kaj sam pozelenil, upravo u takvim situacijama Kiowuša je smeče na kvadrat.Upravo zato nikad i nije bio korišten u direktnim napadačkim akcijama/podrška u brdovitom Afganistanu.Upravo su brda i uzvisine smrt za Kiowušu, pošto je krampina bez ikakve spomena vrjedne oklopne zaštite piloti su hebali ježa.Brda i uzvisine su idealne zamke, i sa njih se vrlo lako sa teškim mitraljezom raspali po helikopteru koji prolazi u blizini.

 

U Iraku/Afganistanu Ameri su izgubili 35 Kiowuša, pazi sad svih 35 pilota je poginulo, valjda i sam znaš da je školovanje pilota vrlo skupo.Kiowušu treba jednostavno zaboravit, to je turbo-mekano smeče u kojoj danas niko normalan neče letit u nikakav ozbiljan sukob to sigurno.Možda si zaboravil pa Srbi te Kiowuše vide kao prjetnju, malo se bune jer Hrvati se opasno naoružali Kiowušama a jezuš kristuš.

 

Ako pogledaš Američki Apache AH-64, nisam siguran ali mislim da su samo tri pilota poginula u borbenim akcijama.Nesreče heliča i uništene primjerke na zemlji ne računam, dakle to je pravi borbeni helikopter a ne Kiowuša prastaro smeče.Taj helikopter može izdržat puno rešetarenja sa zemlje, i puno njih se vratilo u bazu sa vrlo ozbiljnim oštečenjima.Opet nisam siguran jer teško je imat točne podatke, ali dok su bili u zraku dakle borbeno djelovanje mislim da ih je srušeno/prizemljeno samo deset komada.

 

"On 24 March 2003, 31 Apaches were damaged, and one shot down and captured, in an unsuccessful attack on an Iraqi Republican Guard armored brigade near Karbala."

 

Hellfire je vrlo efikasan, ali samo na AH-64(ovisi o situaciji na bojištu) to je tak, a na Kiowušu moš zaboravit to je prastaro smeče i kraj priče.

C3c1l kaže...

@rambox

pa koje gluposti si ti nadrobio sada.

 

Hindu je +30 godina stara topovnjaca koja nam ne odgovara s obzirom da nismo fala ti Boze u ratu.

Spor i trom helikopter koji su nasi vrli HDZ politicari parkirali u sumicu na Plesu i pustili da propadnu zbog svojih interesa i pritiska NATO-a jer smo taman tih godina usli u dogovor sa vragom.

 

Kiowa je za ovo sto nama treba i vise nego koristan helikopter, puno lakse i jeftinije za odrzavat.

 

Jedino sto mi je krivo vezano za Hindu je to da nismo bili u stanju od svih tih sloziti jedan da ostane za aero mitinge i uspomenu na domovinski rat jer oni su odradili 50% posla za vrijeme Oluje i Bljeska i zasluzili su biti u muzeju RH.

Ja samo navodim realno situaciju, a ti samo potvrđuješ da apsolutno ne razumiješ ništa kaj sam ja navel.

 

Održavanje nema nikakve veze sa ovom raspravom, sad je samo bitno kud spada koji helič i za kaj se može najbolje iskoristit.

 

MI-24 spor i trom a jezuš kristuš, s obzirom na veličinu i masu čak i u svojoj staroj varijanti to je vrlo brz i okretan helikopter.

 

Ako normalna država(Hrvatska tu ne spada) kupuje nekaj za vojsku, onda če kupit trenutnu najnoviju varijantu određenog helikoptera.Zato sam ti okačil onaj Brazilski video.Dakle MI-35M to je najnovija i debelo modernizirana varijanta, ako ne kužiš o čem se tu radi to je onda tvoj problem i to prilično veliki.Stare Mi-24 varijante kupuje manje i šepave države, ali opet i to je ok moraš imat u vidu da je u Sirijskom sukobu 50% starih MI-24 varijanti i svoj posao rade odlično.

 

MI-35M je danas i dalje glavni univerzalni Ruski borbeni helikopter, Rusi nisu budale i znaju kaj valja to sigurno fučkaj ga sad.Ako hočeš najmoderniji borbeni helikopter, ili za pilote i njihovo preživljavanje najsigurniji borbeni helikopter na svijetu tu je "ruski leteči Fedor ili Kamov KA-52 Alligator.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/antonov-mamuti-lete/187876.aspx?page=1&jumpto=3663381&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Zašto bi Hrvatska sačuvala barem jedan MI-24, i još ga ofarbala u kockice pa nek sve bude ok i kak treba?Hrvatska se ionako lako rješava svojih legendi, pa zašto bi onda mazila i pazila jedan "prokleti Ruski legendarni MI-24".Hrvatska je država u plesnivom podrumu, imamo jedan kockasti Mig 21 ali on uopče nije u voznom stanu, e baš taj kockasti ne leti slučajnost malo morgen.Pogledaj ovaj dolnji video, da to nije HV original uradak a ostale informacije buš pročital ili našel ispod videa.

 

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2016 15:02 (rambox).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
phoenix2003 kaže...

Zaboravljaš domet hellfire projektila od 8 kilometara i njegovu razornu moć.U konfiguraciji terena gdje se radi o brdsko-planiskom području gdje takvi helikopteri mogu letjeti ispod radara, isti postaju veoma efikasni u protivoklopnoj i protivpješadijskoj borbi. Sa razdaljine od 8 kilometara ovakav helikopter i ne možeš vidjeti golim okom. Ne kažem da je bolji od dobro opremljene i obučene pješadije (posebno ručnim bacačima raketa) ali definitivno je prednost na bojištu.

 

Ovo kaj sam pozelenil, upravo u takvim situacijama Kiowuša je smeče na kvadrat.Upravo zato nikad i nije bio korišten u direktnim napadačkim akcijama/podrška u brdovitom Afganistanu.Upravo su brda i uzvisine smrt za Kiowušu, pošto je krampina bez ikakve spomena vrjedne oklopne zaštite piloti su hebali ježa.Brda i uzvisine su idealne zamke, i sa njih se vrlo lako sa teškim mitraljezom raspali po helikopteru koji prolazi u blizini.

 

Da, ali Afganistan je 100% pustinja a Hrvatska je većinom pod šumom. Isto tako razlika je da se u Afganistanu većinom vodila gerilska borba gdje nije bilo utvrđenih vojnih položaja dok se u Domovinskom ratu točno znalo gdje su čiji položaji.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jel ti znas koliko su placene Kiowe?
Jel ti znas koliko kosta Aligator??
Jel si ti uopce procitao sto pises prije nego stisnes send??
[19xx]C3c1l
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
C3c1l kaže...
Jel ti znas koliko su placene Kiowe?

 Nisam upućen, jel se ovdje radi o donaciji SAD-a, kao i oni okopljeni HUMVEE-iji za koje je plaćen samo prijevoz? 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
C3c1l kaže...
Jel ti znas koliko su placene Kiowe?
Jel ti znas koliko kosta Aligator??
Jel si ti uopce procitao sto pises prije nego stisnes send??

O čemu mi pišemo o lanjskom snješku, pa Kiowuše su poklonjene ili donirane, a svi ostali daljni troškovi korištenja mene uopče ne zanimaju.S obzirom kolko toga je u Hrvatskoj pokradeno, živo mi se fučka za donirane Kiowuše i njezine usputne troškove.

 

Pa ko uopče spominje kolko košta usput spomenuti Ruski Alligator, pa hrvatska ne kupuje nikakve vojne helikoptere niti pod razno.Ja sam samo prokomentiral Kiowušu, koja je recimo nategnuto žarila i palila u Vijetnamskom ratu.Kaj se tiče Kiowuše jel, tu je sve več navedeno i za kaj je ok, dakle idealno za dobar nadzor granice kad Turcima pukne film pa puste 1+milijun izbjeglica na godišnji odmor u EU.

 

Ti si izgubil sve raspravne asove, kak te nije sramota napisat da je stari MI-24 spor i trom=na to ti se čak i kokoši smiju.

 

Kaj se tiče ovog zadnjeg, prije nego kaj stisnem Send obavezno moram pročitat pokoji stih Popa Đuriča, pa tek onda kliknem Send.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne znam baš rambox, poklonjenom konju se ne gleda u zube, tako ako se radi o donaciji već će se naći neka namjena, prenamjena i sl.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Ne znam baš rambox, poklonjenom konju se ne gleda u zube, tako ako se radi o donaciji već će se naći neka namjena, prenamjena i sl.

Pa več je sve napisano na prošloj i ovoj stranici, opet napominjem namjena je vrlo jasna idealno za temeljiti nadzor prostora ili granice.Nema tu nikakve prenamjene, nije ti to veliki robusni "bumbar Mi-8/Mi-17" koji usput može poslužit za razne civilne namjene dakle transport ili spašavanje nekoliko ljudi itd.

 

Slična priča ide i za klasični borbenu legendu MI-24. Ako treba on može prebacit, ili sa određene pozicije spasit osam odraslih ljudi bez problema.Ako su u pitanju mala djeca izračunaj sam, ili malo nagurano navedeni helič prebaci ili iz gužve izvuče skoro pa petnaestero dječice.

 

Kiowuša je mali helič i još je dvosjed, a ostalo znamo za borbena djelovanja taj helič je mekano sranje na kvadrat=pilotu piši oporuku.

 

Snimi ovaj dole naslov, za krepat od smjeha "močni borbeni helikopteri" sto ti kristušov kalajsanih.To je isto kao da ja sad napišem ovo, Dinamo Zagreb 100% ulazi u Ligu Prvaka i gazit če sve pred sobom i to bez Pjace.

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/438485/U-Hrvatsku-stigli-mocni-borbeni-helikopteri.html

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 2:14 (rambox).
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

s tobom se ne da razgovarat jer se drzis kao da si popio svu pamet svijeta.

 

ja ti pisem stvari koje znam iz iskustva jer buraz mi je dozivio penziju u HRZ-u pa ipak smatram da znam tocno zasto i kako, a ti nastavi i dalje drobiti gluposti.

 

 

 

[19xx]C3c1l
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Desava se ono sto mislim vec dugo da ce se desiti.

 

Turska i Rusija idu polako u alijansu, stvara se osovina velikih sila.

Dodajte Kinu u sve ovo i eto vam anti-zapadne osovine za moguci treci svjetski.

 

Jadna, pateticna EU i SAD su ga pusili Erdoganu zbog NATO baza, te kao i obicno bili preglupi da vide sto ce se desiti.

Problem je sto je puno lakse velesili s diktatorom. Dva diktatora o sudbini svijeta odluce na jednoj jutarnjoj kavi, dok ovi nasi kreteni u parlamentima ne mogu dogovoriti zbrinjavanje milijon ljudi-izbjeglica.

 

Da su odlucno podrzavali smjenu Erdogana i sekularnu Tursku drzavu, ovih sranja ne bi bilo.

Zasto nisu podrzavali?

Zato sto se nasi parlamentarci, a i vlasnici korporacija koje njima upravljaju boje rizicnih poteza, a upravo je ta njihova pasivnost i neodlucnost i nejedinstvo ono zbog cega se takve stvari uopce mogu dogoditi. EU je besmislena, jer iako SAD pati od nekih slicnih boljki, barem imaju jedinstvenu strategiju za cuvanje svoje pozicije moci. Californija i Texas jednako imaju koristi od vanjske politike SAD-a.

Kod nas u EU se ne zna ko pije, ko placa i kome.

Sutra da Rusija napadne neku EU drzavu, Madarska bi rekla da oni mozda ipak ne bi u sukobe, dok bi se Poljska borila, a Njemacka tjedan dana vijecala da li oni trebaju slati svoje trupe u smrt, ako vec Madarska nece.

Kakvog smisla ima EU, ako nema nikakvog jedinstva?

Mi se skoro raspadnemo zbog milijon izbjeglica, a sta da je ratno stanje?

Tko ce objasniti Francuzima koji su najeuroskepticnija EU zemlja da trebaju ic ginut za tamo neke Poljake ili Litvance?

Zamislite, Turska i Erdogan JAVNO PRIJETE EU izbjeglicama ako ne prihvacamo njihove uvijete viznog rezima.

Ucjena!!! Ultimatum!!! Hello? Kakva je to diplomacija? Tko je Turska da prijeti i postavlja EU ultimatume? To moze samo ako ima back up plan, a Rusija je backup plan.

Turska je u super poziciji, trebaju je i Rusija i zapad.

 

RH je sada u posebno teskom polozaju. Izetbegovic se kune u Erdogana, a bilo koja srpska vlast se kune u Putina.

Nekako sam uvijek mislio da smo u dobrom polozaju, jer su nam muslimani cuvali leda od zajednickog neprijatelja - Srba, ali buduci da obje strane trenutno polazu racune diktatorima koje ce slusati na principu: on okom - ja skokom, karte bi se mogle okrenuti.

Da krene sranje, i da se EU raspadne mi smo u totalnoj banani jer je SAD daleko, a mi i nismo od toliko velikog interesa njima, iako od nekog jesmo.

 

Igrao sam previse Civilizationa da ne bih bio u pravu. 

 

Kako se meni cini, nama treba svaka Kiowa i svaka puska iz podruma, cak i pistolji na vodu.

Nadam se nekom pravom pucu u Turskoj, a ne ovom orkestriranom.

No koliko Erdogan udara po svakoj opoziciji, ne znam je li uopce moguce.

Zivjeti pod palicom velike srbije? No thanks...

Al gle, barem imamo ustasa koji su spremni ginut. xD

To je bio sarkazam, oni ce prvi pobjec u njemacku/australiju.

Pas koji laje, ne grize jel.

Tepes i Coric veliki ratnici za hrvatski interes. 

 

Ja iskreno i nisam toliko protiv da nas osvoje Rusija/Kina.

Mi smo preglupi i prejadni da bi sami sobom upravljali.

Mogao bi rec da mozda ne zasluzujemo hrvatsku drzavu. Dobili smo je i prokockali.

Ali bit opet pod palicom krezubih bradatih cetnika...to nije nikako bolje od ovog sto sad imamo.

 

Malo kenjanja iz dosade...

- Psiho246
16 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Kakav 3. svjetski rat sinko. Sama EU ima 2 nuklearne sile a to znači da ih nitko nikada neće dirati. Svašta li pišeš.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 13:01 (Prince-Artas).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

..... 

Malo kenjanja iz dosade...

 da malo...

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
C3c1l kaže...
Jel ti znas koliko su placene Kiowe?

 Nisam upućen, jel se ovdje radi o donaciji SAD-a, kao i oni okopljeni HUMVEE-iji za koje je plaćen samo prijevoz? 

 sad sam vidio sto si pitao, sry.

dio je doniran a dio cemo platiti, neki kikiriki je u pitanju..

smatram da smo dobar deal odradili jer helici su brutalno dobro opremljeni.

[19xx]C3c1l
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ovo je bila neka žešća psihotična epizoda, a ne dosada...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...

Kakav 3. svjetski rat sinko. Sama EU ima 2 nuklearne sile a to znači da ih nitko nikada neće dirati. Svašta li pišeš.

Ako imaš nuklearno oružje, to ne znači da je automatski i malo logično da ga koristiš na određenom teritoriju.Lako je Amerima bacit bombice na Japan, to je okvirno daleko pa ko ga hebe jel.Uostalom atomke bačene na Nagasika i Hirošimu, to je po jačini luk i voda u usporedbi sa današnjim bombicama.

 

Niti jedna EU sila neče koristit nuklearno oružje, ako misle gađat cilj u okvirnom okruženju EU okolice kaj drugo. Kad zapuše vjetrič na krivu stranu šta češ onda, pazi Černobil incident je ništa po snazi radijacije, u odnosu na snagu jednog današnjeg standardnog nuklearnog dalekomentog projektila.Daj si zamisli radioaktivni oblak, kad negdje padne atomka samo deset puta jača od sitacije na Hirošimi.Bez obzira na bilo kakav klasičan napad na Francusku, atomska odmazda ne dolazi u obzir to je valjda jasno.Jedino ako recimo Australija napadne Francusku(:D), onda eto Francuzi mogu ispalit odmazdu na Australiju ipak je prilično daleko.Recimo imaš ovakvu situaciju, ludi Rusi bombardiraju Pariz sa klasičnim dalekomentim raketama i pogine 5000 ljudi u par sekundi.Šta če Francuzi napravit, možda ispalit atomku na Moskvu pa rješen problem.Problem je rješen malo morgen, ako zanemarimo na rusku odmazdu šta če bit kad oblak radijacije krene na EU.Poljaci i ukrajinci su prvi na udaru, jel njih ko nešto pita ili ko ga hebe jel.Suma sumarum ne boj se klasičnih atomki, nego budi u strahu od mini prljavih bombi koje stanu u kofer ili ruksak itd.

 

Rusi imaju koš Atomskog arsenala, ali moraš imat u vidu da oni fakat nemaju nikakve potrebe za njegovo korištenje.Mogu Ameri i Rusi mahat atomkama kolko hoče, ali realno nikad ih neče niti iskoristit jedni protiv drugih.Ako se to i dogodi jel, taj datum moš slobodno zabilježit kao kraj trenutne civilizacije.Moderno nuklearno oružje je glupost na kvadrat, s obzirom na njegovu jačinu fraza "cilj je dovoljno daleko" več odavno ne vrjedi.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

 -(da).. no opet pogrešan termin, (anti)fašizam, (anti)nacizam...

onako 'paušalno' zapadni saveznici nisu bili protv fašizma, odnosno, kad su zaratili sa Frankom/Španjolskom? (anti)Fašizam je samo kod nas u pogrešnoj upotrebi kao termin.

 

edit: npr filmski ameri su ratovali protiv naci-đermansa, ne protiv faši-đermansa.. oni ne miješaju te dvije riječi.

 

Točno, ali objasni to onima koji su nedavno u Hrvatskoj osnovali Antifašističku ligu. Neki stranac bi pomislio da u Hrvatskoj buja fašizam pa su slobodnomisleći građani i građanke, poštena inteligencija odlučili organizirati otpor protiv fašizma.
Još kada se čuje od određenih političara uzvik "smrt fašizmu, sloboda narodu", primjerice sada ustavne sutkinje Ingrid Antičević Marinović, pomislio bi da se odvija komunistička revolucija u Hrvatskoj.

 

Ukoliko se odnosi na uzvik "za dom spremni", što za neke predstavlja fašizam ili fašizaciju u društvu, pripadnici HOS-a pod tim uzvikom, određenim obilježjima i nazivima postrojbi su uredno registrirani u državnoj upravi.
Netko krši i ne poštuje zakon, ali to nisu HOS-ovci.


Ukoliko se odnosi na prvo bijelo polje u hrvatskom grbu, očito su ustaše dizajnirale krov crkve svetog Marka koji nije smetao prekaljene borce narodnooslobodilačke borbe prilikom oslobađanja Zagreba, a sada smeta suvremene antifašiste.

 

Zanimljivo kako dežurne antifašiste u Hrvatskoj ne smeta naziv valute "kuna" koja je bila također naziv valute u NDH i kojoj je ime dao poglavnik Ante Pavelić.

 

U Italiji postoje spomenici Mussoliniju, točnije u Rimu, da ne spominjem njegov rodni grad, oko stadiona Rome na pločniku su natpisi "DVCE". Možda je to u sklopu očuvanja talijanske kulturne baštine, ali ne vidim europske intelektualce ili antifašiste da se bune nešto protiv toga i pišu prosvjedne note Italiji kao što pišu Hrvatskoj zbog ustaše i revizioniste Hasanbegovića, ili da antife uništavaju ili nekim drugim akcijama daju do znanja da fašističkim spomenicima nije mjesto u Italiji kao što rade po Hrvatskoj kada su crvenom bojom zalili spomenik IX. Bojni HOS-a "Rafael vitez Boban" i kada je pod komandom tadašnjeg ministra unutarnjih poslova SDP-ovca Ranka Ostojića pod okriljem mraka odšteman dio gdje piše "za dom spremni" ili kada su spomenik ustaši i zločincu ali i hrvatskom dragovoljcu u Domovinskom ratu, Miri Barešiću koji je ubio narodnog heroja Vladimira Rolovića, lokalne antife zalile ruku crvenom bojom. Što reći na činjenicu da su u Italiji postojale fašističke stranke, sada "reformirane", a takvih nema u Hrvatskoj, osim ako netko smatra pojedine pravaške stranke fašističkim strankama, ali to bi bilo jednako kao da SDP netko smatra komunističkom strankom, mada je sljednica Komunističke partije Hrvatske ali nikakve veze nemaju sa komunizmom kamoli sa socijaldemokracijom koju imaju u nazivu stranke.

 

U američkom Senatu su dva fascio simbola, isti oni simboli koje su koristili talijanski fašisti, ali antifašisti o tome ništa ne govore ili se bore i bune protiv toga. Možda se radi o kontekstu Rimske Republike a ne fašističke Italije, ali isto tako se onda može nacifašistički i ustaški "za dom spremni" opravdavati operom "Nikola Šubić Zrinski".

Ili u Australiji za ANZAC day, nacionalni dan sjećanja na borce koji su se borili u Galipolju za vrijeme 1. svjetskog rata. Među njima marširaju četnici. Postoji li neka bitna razlika između četnika iz 1. i 2. svjetskoga rata? Ali četnike se smatra fašistima odnosno nacifašističkim kolaboracionistima a oni ipak marširaju po Australiji i Novom Zelandu, nije valjda da su Australija i Novi Zeland fašističke države i podržavaju fašizam? Usput budi rečeno u Srbiji se rehabilitirao četnički vojvoda Dragoljub Mihailović, od predsjednika Trumana posthumno odlikovan najvišim američkim odlikovanjem za strance Ordenom za zasluge 1948., i također se pokrenuo postupak rehabilitacije naciste Milana Nedića, ali Srbija uredno pregovara o pristupanju u EU. Nije valjda da i EU podupire totalitarne režime, između ostalog fašizam kada gleda kroz prste Srbiji i rehabilitaciji nacifašističkih zločinaca?

Također ne vidim prosvjedna pisma europskih intelektualaca niti raznih antifašističkih udruga prema Srbiji.

 

Sve u svemu ispada da u Hrvatskoj ima više fašista nego u kolijevci fašizma Italiji, stoga je potrebno u Hrvatskoj osnovati antifašističku ligu koja bi spriječila fašizaciju hrvatskog društva. Jer tamo gdje su antifašisti, valjda postoje i fašisti. Ako ih nema, treba ih izmisliti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 17:44 (tron).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
cut

 

 

 Ne shvaćaš bit nuklearnog oružja. Guglaj nuclear deterrence.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
rambox kaže...
cut

 

 

 Ne shvaćaš bit nuklearnog oružja. Guglaj nucleardeterrence.

Shvačam ja i predobro bez brige, da ponovimo današnje klasično nuklearno oružje je besmislena glupost na kvadrat.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-uzalud.. :)

samo još btw, zapad nije protiv fašizma, odnosno deklarativno je protiv svakog totalitarizma.. :) osim kad supporta, tad je to OK. Istok se ne pita.. Mi između.. ah, uzalud, no kad već o ustašama&čedima, koliko se sjećam nekih činjenica, zajedno su šetali do blajburga.. no to obostrano političari previde-zaborave štoveć. Uzalud. Imaju oni sad nove činjenice, nove istine.. ''znaju oni''. Istina je naravno podležna dnevnopolitičkim potrebama, pragmatična istina. Pa eto i na koncertu 'kalašnjiković' dobio kaznu (samo nisu sigurni po kojoj osnovi..) :)) smijeh-slučaj država.. katastrofa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tron kaže...

 

Sve u svemu ispada da u Hrvatskoj ima više fašista nego u kolijevci fašizma Italiji, stoga je potrebno u Hrvatskoj osnovati antifašističku ligu koja bi spriječila fašizaciju hrvatskog društva. Jer tamo gdje su antifašisti, valjda postoje i fašisti. Ako ih nema, treba ih izmisliti.

A čuj da skratimo jel, realno da nije bilo podrške Njemačke+Austrije i nama prijateljskih država koje su prekršile embargo oružja, Hrvatska bi kak se kaže brzo isprhnula.Opet realno Hrvatska kao samostalna država, to svakako nije bilo u planu velikih sila kao Ameri(ipak su se predomislili) pa pogotovo Francuzi i Englezi.

 

Eto neka Spajke veli svoje, nažalost to kaj je on izrešetal ne da je istina nego je 1000% realna činjenica.Kad se pregleda zadnjih 25 godina u hrvatskoj, da na papiru imamo državu ali stanje države i briga za nju, to sve pokazuje da je malo kome stalo do Hrvatske u opčenito dobrom stanju.Kad se sve zbroji i oduzme, da  u Hrvatskoj su veliki problem Fašistički miševi, ali zato u Italiji nisu nikakav problem debeli Fašistički slonovi.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Kod nas ima puno problema, a što se tiče teme o komunističkom antifašizmu (na našim prostorima), problem je što naši tzv. antifašisti skaču na svaku kritiku komunizmu i onim lošim stvarima koje su se dogodile kroz to razdoblje i obično svakog proglašavaju fašistom i ustašom ako se usudi kritizirati to uređenje i taj režim. A to je debilno. Kritika upućena komunizmu i partizanima nije kritika i negiranje borbe protiv nacizma i fašizma. To je kod nas postalo uobičajeno.

 

Uobičajeno je i provocirati vjernike. Kroz medije, naravno. Prije koji dan na 24sata je bio članak gdje su negdje članovi žirija Supertalenta izvrijeđali tj. kritizirali i čudili se curi jer se izjašnjava kao ateist. Stvarno su je neumjesno i nepotrebno napali i gnjavili je i pametovali, a to ionako nema veze sa tim show-om.

No, želim reći kako se mediji revno bore kada treba obraniti ateizam, a neumjesne stvari koje pišu, a idu protiv nečije vjere su OK. Nema veze ako novinar smatra da su to gluposti. Iz čiste pristojnosti bi se trebao suzdržati od omalovažavanja nečijih vjerskih osjećaja i simbola.

 

Pa, evo, valjda se sjećate svakodnevnih članaka u kojima se napadalo (doslovno od njihovog dolaska na vlast) HDZ i nabijalo im se ustaštvo na nos. Sada kad se spremaju novi izbori drastično je palo pisanje o fašizaciji Hrvatske. Jednostavno se vrši(o) medijski pritisak s ciljem svrgavanja vlasti. Mene primjerice, ne bi bilo briga je li HDZ ili SDP na vlasti ako bi se drastično i korjenito njihov sastav i ljudstvo izmijenilo. Kada bi došli novi ljudi u ogromnoj većini (ali pošteni i voljni raditi svoj posao), meni bi sama ta činjenica bila dovoljna da dam svoj glas toj stranci. Pa makar i ne imali nekakav širok i razvikan plan. Do sada se nastupalo sa raznim planovima i idejama, ali kao što vidimo nije bilo dobrog učinka.

 

Josipović piše o "ustaškoj zmiji", a ja sam uvjeren na temelju jakog nastojanja medija i određenog dijela iz vlasti tj. još uvijek oporbe da je u nas "komunistička zmija" itekako jaka i bori se. Tim određenim ljudima antifašizam je krinka i zaštita u nastojanju zatiranja Hrvatskog recimo to tako ponosa. Došlo je do toga da ako ne voliš i ne cijeniš komunizam, ti si fašist. Ali i ako ističeš i neke dobre stvari tog (socijalističko-komunističkog) uređenja, tada se nađe i onih koji te prozovu komunjarom i mrziteljem Hrvata. Od domoljublja se ne živi, ali ne treba ga zatomljivati tj. gušiti. A to se radi. Onaj tko kaže suprotno - laže! Medijsko ozračje se itekako osjeti i puno govori.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 21:52 (Izzy).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

jel gledao tko debatu ,najavljivali su plenkovića kao boga ,a ne zna pricati ,samo demagogija ,milanovic pored njega kao bolt pored mene u trcanju

 ...anketa (tko je bolji)

10 milanović
2 plenković
10 obojica debili
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 23:51 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jebalo vas domoljublje. To ce vam stavit kruh na stol.
Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...

Kakav 3. svjetski rat sinko. Sama EU ima 2 nuklearne sile a to znači da ih nitko nikada neće dirati. Svašta li pišeš.

 Sinko, Turska i Rusija su dvije nuklearne velesile, a ti razmisli malo prije nego napises nesto. ^_^

- Psiho246
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
Prince-Artas kaže...

Kakav 3. svjetski rat sinko. Sama EU ima 2 nuklearne sile a to znači da ih nitko nikada neće dirati. Svašta li pišeš.

 Sinko, Turska i Rusija su dvije nuklearne velesile, a ti razmisli malo prije nego napises nesto. ^_^

 Ni ti ne razumješ pojam nuclear deterrence. Također Turska nema nuklearno oružje niti se smatra nuklearnom silom, već NATO tamo drži određen broj nuklearnih glava u svojoj bazi.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Kod nas ima puno problema, a što se tiče teme o komunističkom antifašizmu (na našim prostorima), problem je što naši tzv. antifašisti skaču na svaku kritiku komunizmu i onim lošim stvarima koje su se dogodile kroz to razdoblje i obično svakog proglašavaju fašistom i ustašom ako se usudi kritizirati to uređenje i taj režim. A to je debilno. Kritika upućena komunizmu i partizanima nije kritika i negiranje borbe protiv nacizma i fašizma. To je kod nas postalo uobičajeno.

 

Uobičajeno je i provocirati vjernike. Kroz medije, naravno. Prije koji dan na 24sata je bio članak gdje su negdje članovi žirija Supertalenta izvrijeđali tj. kritizirali i čudili se curi jer se izjašnjava kao ateist. Stvarno su je neumjesno i nepotrebno napali i gnjavili je i pametovali, a to ionako nema veze sa tim show-om.

No, želim reći kako se mediji revno bore kada treba obraniti ateizam, a neumjesne stvari koje pišu, a idu protiv nečije vjere su OK. Nema veze ako novinar smatra da su to gluposti. Iz čiste pristojnosti bi se trebao suzdržati od omalovažavanja nečijih vjerskih osjećaja i simbola.

 

Pa, evo, valjda se sjećate svakodnevnih članaka u kojima se napadalo (doslovno od njihovog dolaska na vlast) HDZ i nabijalo im se ustaštvo na nos. Sada kad se spremaju novi izbori drastično je palo pisanje o fašizaciji Hrvatske. Jednostavno se vrši(o) medijski pritisak s ciljem svrgavanja vlasti. Mene primjerice, ne bi bilo briga je li HDZ ili SDP na vlasti ako bi se drastično i korjenito njihov sastav i ljudstvo izmijenilo. Kada bi došli novi ljudi u ogromnoj većini (ali pošteni i voljni raditi svoj posao), meni bi sama ta činjenica bila dovoljna da dam svoj glas toj stranci. Pa makar i ne imali nekakav širok i razvikan plan. Do sada se nastupalo sa raznim planovima i idejama, ali kao što vidimo nije bilo dobrog učinka.

 

Josipović piše o "ustaškoj zmiji", a ja sam uvjeren na temelju jakog nastojanja medija i određenog dijela iz vlasti tj. još uvijek oporbe da je u nas "komunistička zmija" itekako jaka i bori se. Tim određenim ljudima antifašizam je krinka i zaštita u nastojanju zatiranja Hrvatskog recimo to tako ponosa. Došlo je do toga da ako ne voliš i ne cijeniš komunizam, ti si fašist. Ali i ako ističeš i neke dobre stvari tog (socijalističko-komunističkog) uređenja, tada se nađe i onih koji te prozovu komunjarom i mrziteljem Hrvata. Od domoljublja se ne živi, ali ne treba ga zatomljivati tj. gušiti. A to se radi. Onaj tko kaže suprotno - laže! Medijsko ozračje se itekako osjeti i puno govori.

Ne znam od kud ti ideja da bi tvoji osjecaji trebali biti pazeni i mazeni?

Tvoji osjecaji vrijede pisljivog boba bilo kome osim tebi samome. Zadrzi ih za sebe i budi musko, a ne picajzla.

Vjerovati u boga je blesavo ali ti ionako mijesas kritiku organizirane religije sa svojom vjerom.

Mislim, to je ono sto tvoji pastiri i zele, jer kada se kritizira organizirana religija, oni zele da ti to poistovjetis sa svojom vjerom kako bi se osjetio povrijedenim i duznim njima da branis njihov kriminal.

No sve i da to nije tako, ne vidim razlog zasto netko ne bi kritizirao tvoju vjeru u boga. Moja vjera u socijalizam se moze kritizirati. Moja vjera u nogometni klub Dinamo se moze kritizirat. Moja vjera u uspjesnot VR tehnologije se moze kritizirat. Ne znam zasto mislis da je tvoja vjera u boga nekako izvan normalnih okvira vjerovanja i ne znam od kud ti ta ideja uopce? (naravno da znam)

Rade se zapitaj zasto tocno velik broj ljudi u slobodnim drustvima kritizira i religiju i vjeru. Zasto u slobodnim drzavama gdje ljudi zive vecim standardom ima i vise nevjernika. Zasto je Irska, bivsa najkatolickija europska zemlja, sada najbrze rastuca ateisticka?

Iz ciste pristojnosti moja guzica. Jel pozicas tako i crkvu na pristojnost, kada jucer u glasu koncila kreten koji je clan skupine pastira cija si ti ovca kaze da je zena ispod muskarca?

Ili kada na bilo koji drugi nacin pokusavaju upravljati nasim zivotima i mijesati se u nase slobode? Jadno...

 

Dalje, prije se pricalo o fasizaciji drustva zato jer je Karamarko bio na celu HDZa. Nije se to izmisljalo vec je on koalirao s otvorenim ustasama i stovateljima Pavelicevog lika i djela i zagovornika ustaske ideologije. Osim toga, prosle godine su se postrojavale tzv. stranacke vojske u crnim kosuljama, a prijetilo se pravnom poretku RH plinskim bocama i ratnim veteranima odanim jednoj stranci.

O cem ti pricas? Tko im je nabijao ustastvo na nos? Nabili su si oni sami taj pecat, kako mozes samo tako jadno lagati da zastitis svoj izbor (HDZ)?

Plenkovic radi odmak od te ideologije i trenutno se cini kao najbolji lider HDZa od osnutka te zlocinacke organizacije. Jos da se rijesi Hasana bilo bi super. Jucer je bio malo neodreden kod pitanja Hasana. Da li ce bit ministar ili ne.

 

Sto se tice zadnjeg paragrafa, mozda ti se omaklo pa nisi primijetio onako zdravo-razumski, a i u brojnim tekstovima gdje se spominje kako je najvice clanova bivse KPH danas upravo clanovima HDZa.

Zdravo razumski mozes zakljuciti da je Tudman bio desna ruka Tita, a da je Perkovic, kojeg jesu stitili i SDPovci, bio Tudmanov covjek koji je bio uz njega kada se stvarala hrvatska drzava, a i razni Todorici, Tedeschiji i slicni, a to su danas oni koji se skrivaju pod krinkom domoljublja, a i za vrijeme Karamarkove vlade i ustastvom.

- Psiho246
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
Psiho246 kaže...
Prince-Artas kaže...

Kakav 3. svjetski rat sinko. Sama EU ima 2 nuklearne sile a to znači da ih nitko nikada neće dirati. Svašta li pišeš.

 Sinko, Turska i Rusija su dvije nuklearne velesile, a ti razmisli malo prije nego napises nesto. ^_^

 Ni ti ne razumješ pojam nuclear deterrence. Također Turska nema nuklearno oružje niti se smatra nuklearnom silom, već NATO tamo drži određen broj nuklearnih glava u svojoj bazi.

 Razumijem taj pojam. Nije bas tezak za razumjeti.

Ti mislis da zato jer razumijes jedan pojam, da razumijes cjelokupnu taktiku velike igre. Naivan si.

 

1. Od hladnog rata do danas su se sustavno razvijale tehnologije raketnih stitova, upravo kako bi velesile bile zasticene od moguceg nuklearnog napada.

2. Sto kada jedna velesile (Rusija) napadne drugu drzavu koja nema nuklearno naoruzanje, ali ima saveznike s istim? Jel onda saveznici krecu u nuklearni rat protiv Rusije jer se to cini kao super ideja ili sto?

3. Jesi u svoj izracun stavio drugacije nacine borbe, tj. borbe izmedu satelistskih manjih drzava kao sto su Srbija, Hrvatska i slicne?

4. Sto je sa gerilskim taktikama dizanja ustanka, kao npr. u Krimu ili bivsoj krajini?

5. Sto je sa drzavama koje nemaju cvrste saveznike s nuklearnim naoruzanjem? Recimo Armenija blizu Turske, koju Turska zeli osvojiti barem jednako koliko Putin zeli Ukrajinu?

6. Sto ako jedna velesila (Rusija) da drugoj sili nuklearno naoruzanje, i navede njih da isto iskoriste na drugoj sili/velesili?

7. Na kraju, sto ako jedna nuklearna velesila (Rusija), napadne drugu nuklearnu silu ali bez upotrebe nuklearnog oruzja? Mislim mozda nece ali sto AKO? Ta tvoja teorija pada u vodu jer nuklearni rat nema nikakvog smisla, neki sustavi obrane protiv toga vec postoje...ima puno manje razloga da se to ne dogodi nego prije, zar ne?

 

 

Btw. iako sam znao za pojam od prije, isao sam ga googleati cisto da ne bih bio u nekoj pogresci.

 

Clanak na wikipediji nudi niz kritika te teorije, pa mozes slobodno i njih procitati.

 

Btw. interesantno sto smo se tog takli, neki poznati borci za razum i sekularnost kao sto su Hitchens i Harris, smatraju da postoji opasnost od koristenja nuklearnog oruzja od stane Islamskih ekstremista. Oni stuju kult apokalipse, vesele joj se jer u njihovim glavama je to konacna pobjeda Islama gdje cemo svi zajedno doci pred Alahov sud, neki s djevicama, neki bez djevica.

Ako nisi spavao ispod kamena, znas da bliskoistocne zemlje zude za nuklearnim oruzjem, a da se ekstremni fundamentalizam na tom podrucju siri kao rak.

 

Situacija malo kompliciranija od jednostavne teorije, right? 

Da je barem sve u zivotu objasnjivo jednom jednostavnom teorijom...svijet bi bio mnogo lakse mjesto za shvatiti i za zivjeti.

Rekao sam odmah, previse Civilizationa sam ja igrao da ne bih bio u pravu. 

- Psiho246
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Kod nas ima puno problema, a što se tiče teme o komunističkom antifašizmu (na našim prostorima), problem je što naši tzv. antifašisti skaču na svaku kritiku komunizmu i onim lošim stvarima koje su se dogodile kroz to razdoblje i obično svakog proglašavaju fašistom i ustašom ako se usudi kritizirati to uređenje i taj režim. A to je debilno. Kritika upućena komunizmu i partizanima nije kritika i negiranje borbe protiv nacizma i fašizma. To je kod nas postalo uobičajeno.

Opet brkanje komunizma, antifašizma, partizanštine i slično.

Psiho246 kaže...
2. Sto kada jedna velesile (Rusija) napadne drugu drzavu koja nema nuklearno naoruzanje, ali ima saveznike s istim? Jel onda saveznici krecu u nuklearni rat protiv Rusije jer se to cini kao super ideja ili sto?

3. Jesi u svoj izracun stavio drugacije nacine borbe, tj. borbe izmedu satelistskih manjih drzava kao sto su Srbija, Hrvatska i slicne?

4. Sto je sa gerilskim taktikama dizanja ustanka, kao npr. u Krimu ili bivsoj krajini?

5. Sto je sa drzavama koje nemaju cvrste saveznike s nuklearnim naoruzanjem? Recimo Armenija blizu Turske, koju Turska zeli osvojiti barem jednako koliko Putin zeli Ukrajinu?

6. Sto ako jedna velesila (Rusija) da drugoj sili nuklearno naoruzanje, i navede njih da isto iskoriste na drugoj sili/velesili?

7. Na kraju, sto ako jedna nuklearna velesila (Rusija), napadne drugu nuklearnu silu ali bez upotrebe nuklearnog oruzja? Mislim mozda nece ali sto AKO? Ta tvoja teorija pada u vodu jer nuklearni rat nema nikakvog smisla, neki sustavi obrane protiv toga vec postoje...ima puno manje razloga da se to ne dogodi nego prije, zar ne?

Mala digresija...

2-3,: Tome i služe grupacije tipa NATO.

4. Tko bi dizao gerilski ustanak na Krimu? Rusi protiv Rusa?

5. Na***li su.

6. Nuklearno naoružanje se ne daje samo tako.

7. Tome i služi nuklearno odvraćanje.

15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Pogledajte komentare ispod članka... Bio sam uvjeren da su anti-vaxxeri uglavnom u 'Murrici i da ih ovdje nema (s obzirom na besplatno zdravstvo, obvezna cijepljenja u školama od stoljeća sedmog i sl.) ali eto, nažalost, tu su.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sum_of_all_fears kaže...

Pogledajte komentare ispod članka... Bio sam uvjeren da su anti-vaxxeri uglavnom u 'Murrici i da ih ovdje nema (s obzirom na besplatno zdravstvo, obvezna cijepljenja u školama od stoljeća sedmog i sl.) ali eto, nažalost, tu su.

Uzmi bilo koju populaciju i uvijek ćeš naći budala.

Daj im nekontrolirani medij kao što je internet i polako ćeš imati sr***e.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Mala digresija...

2-3,: Tome i služe grupacije tipa NATO.

4. Tko bi dizao gerilski ustanak na Krimu? Rusi protiv Rusa?

5. Na***li su.

6. Nuklearno naoružanje se ne daje samo tako.

7. Tome i služi nuklearno odvraćanje.

 Nuklearno odvracanje ne sluzi nicemu.

To je pojam za opis jedne pat situacije u kojoj se nalazimo od hladnog rata.

Nije to nikakav model predikcije buducnosti u kojeg se mozemo pouzdati.

 

Stoga, i dalje vrijede kritike te teorije da onaj kojeg nije strah upotrijebiti to oruzje (vrlo vjerojatno diktator) ga i moze upotrijebiti bez obzira sto postoji nekakva teorija koja opisuje trenutnu pat situaciju.

Nuklearno naoruzanje se ne daje samo tako - nije argument.

Nuklearno naoruzanje se isto tako ne koristi "samo tako", sve dok se ne iskoristi UPRAVO tako.

 

Putin mi izgleda kao sve, samo ne lik koji ce se mirno povuc s vlasti nakon nekog vremena u "pat" poziciji.

A on je jedan covjek, sa svojim emocijama, svojim razumom i svojim aspiracijama, a ne polaze racune nikome.

 

No ja bih rade da diskutiramo o politickom polozaju RH u regiji, jer makar ja mozda i jesam pisao gluparije, ima tu i istine. 

Nama situacija prijateljstva Putina i Erdogana nikako ne odgovara, kao ni nasim saveznicima.

Isto tako, poznato je da nas naoruzavaju ameri, a srbe rusi.

Isto tako je poznato da je balkan tzv. bure baruta i da je BiH politicki nestabilna.

Isto to zna i Putin.

- Psiho246
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice