Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.185
|
čitano: 6.406.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Daj skuži...žalio se da je bio u zatvoru sa silovateljima i dilerima,a on je ubojica...

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Garfielde... daj se javi i napisi neko svoje vidjenje.

Zbunilo me to sto si dao TD bedu, pa me sad interesira obrazlozenje i perspektiva

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2009 10:27 (Deus ex machina).
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Jucer u 24 sata sam procitao o nekom pekaru koji daje besplatno kruh siromasnima. Pogodite - trebao je platit kazne zbog toga jer daje kruh besplatno... Reko bljuje mi se od nasih ljudi koji provode takve odluke da kazne totalnog dobrotvora ! Oni kaznjavaju njega koji cini dobro, a one koji kradu, kradu i kradu i nikad im dosta - za njih se kazne odugovlace i kasnije ispadne kako nema dovoljno dokaza da ih se zatvori. Rijetki su oni koje zatvore, ali oni pak imaju buksu s 5*, unutra TV,  udoban krevet i Bog te pitaj kakve sve povlastice...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Jucer u 24 sata sam procitao o nekom pekaru koji daje besplatno kruh siromasnima. Pogodite - trebao je platit kazne zbog toga jer daje kruh besplatno... Reko bljuje mi se od nasih ljudi koji provode takve odluke da kazne totalnog dobrotvora ! Oni kaznjavaju njega koji cini dobro, a one koji kradu, kradu i kradu i nikad im dosta - za njih se kazne odugovlace i kasnije ispadne kako nema dovoljno dokaza da ih se zatvori. Rijetki su oni koje zatvore, ali oni pak imaju buksu s 5*, unutra TV,  udoban krevet i Bog te pitaj kakve sve povlastice...

Zašto su ga uhapsili?

Normal's overrated!
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ma covjek daje kruh besplatno siromasnina, pise da time pomaze 15-ak siromasnim obiteljma, mogu skenirat pa vam to ovdje uploadat.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Ma covjek daje kruh besplatno siromasnina, pise da time pomaze 15-ak siromasnim obiteljma, mogu skenirat pa vam to ovdje uploadat.

Po čemu je to kazneno djelo? Ne razumijem zašto.

Normal's overrated!
16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Ma covjek daje kruh besplatno siromasnina, pise da time pomaze 15-ak siromasnim obiteljma, mogu skenirat pa vam to ovdje uploadat.

Daj nađi link i stavi da pročitamo.

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Evo linka. Uglavnom su taj zakon ukinuli. Mislim da bi bilo pravedno da se tome covjeku vrati taj novac koji je platio ili da bar podijele siromasnima. Sumnjam da ce do toga doc jer u nasoj drzavi ovi koji su u visoj "kategoriji" su obicno prepohlepni da bi se takvo sto dogodilo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 14:55 (Batista).
15 godina
protjeran
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Evo linka. Uglavnom su taj zakon ukinuli. Mislim da bi bilo pravedno da se tome covjeku vrati taj novac koji je platio ili da bar podijele siromasnima. Sumnjam da ce do toga doc jer u nasoj drzavi ovi koji su u visoj "kategoriji" su obicno prepohlepni da bi se takvo sto dogodilo.

ovakvi su ljudi rijetkost

a ovak nekaj se može dogodit u okorjelim kapitalističkim državama, i u banana državama

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Taman kad mislim da ne mozemo pasti nize, uvjerim se da jos uvijek mozemo 'napredovati' u istom smjeru.

Ocito je nekome smetalo sto je gospodin vjerojatno Albanac.

Brijem da je on ipak prodao pokoji svjezi kruh nekom tko je u zurbi zaboravio kupiti - ali najbitnije da ga se radi toga mora kazniti, "reda mora biti, jel'te"... svasta... ne daj boze da banana drzava izgubi ikakvu imaginarnu kunu na porezu.

 

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 9:20 (Deus ex machina).
16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Evo linka. Uglavnom su taj zakon ukinuli. Mislim da bi bilo pravedno da se tome covjeku vrati taj novac koji je platio ili da bar podijele siromasnima. Sumnjam da ce do toga doc jer u nasoj drzavi ovi koji su u visoj "kategoriji" su obicno prepohlepni da bi se takvo sto dogodilo.

Hvala na linku-

Azganu Qenaj skidam kapu do poda, a za ove druge i čitavu situaciju nemam riječi.

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ljudi vise neznaju kako bi se vise isticali pa rade kojekakve gluposti...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
bed kaže...
Deus ex machina kaže...

jasno, isto tako psi hodaju na cetiri noge, imaju dlaku i jos milijun ostalih razlika. Ako su sve one bitne za cinjenicu da bi uspjesan proces resocijalizacije mogao postojati, onda je moj primjer potpuno pogresan. Iz moje perspektive, ako je moguce resocijalizirati jedno vrlo instinktivno, emotivno i reaktivno bice kakvo je pas, resocijalizirati jednog covjeka koji ima sposobnost inteligencije bi trebao biti macji kasalj.

Psi i ljudi imaju puno istovjetnih karakteristika, kao i različitih. Pa neke stvari možeš komparirati, ali upravo zato jer imaju dosta različitih osobina, pitanje je koliko su takve komparacije dokaz. Pa ima i ona narodna; ne možeš starog konja naučiti orati..

Deus ex machina kaže...

I jednu stvar si u krivu - socijalizacija pasa je u nekim razvijenim zemljama norma, odnosno, pas mora proci tu bazicnu dresusu kao sto mora proci veterinarske injekcije. Za one druge zemlje, postoje razni servisi koji to nude, i dapace postoje emisije koje prate ljude koji resocijaliziraju pse svih uzrasta i pasmina, sa najrazlicitijim sojem problema.

Naravno moze biti namjesteno, ali vidjeti covjeka kako je uspio preodgojiti pitbulla da ne pojuri raskupusa svaku macku koju vidi, mi je apsolutno fascinantno.

Baš zato jer pratim te emisije, znam da imaju test agresivnosti koji se sastoji od toga da im daju hranu u zdjelici, a zatim plastičnom rukom kao pokušavaju im uzeti hranu. I oni koji se pokažu agresivnima, za njih nema resocijalizacije - oni dobe inekciju. I zapravo nema veze s pasminom da li je pit bull (to su predrasude) ili čivava.

Mislim da smo skrenuli s teme, mogao bih o psima do preksutra, trenutno ih imam tri..

 

Šta se događa s našim društvom? Pa, prelazimo iz socijalizma u kapitalizam, s svim popratnim pojavama tog procesa, ili jednom vrlo popularnom riječi - tranzicija. Osobno bih rekao, bez obzira na društveno uređenje, da je cijelokupni ljudski napredak malo skrenuo s tračnica. Previše se razvijamo u tehnološkom smislu, a premalo u duhovnom. Ne mislim sad tu na neke religije ili ne daj bože crkvu, nego općenito odnos ljudi i društva u cjelini. I dok je još postojala ideja komunizma kao protuteža kapitalizmu, bar se pokušavalo promjeniti loše strane tog sistema, sad više takvih ideja nema, a globalizacija će samo učvrstiti kapitalizam na svjetskoj razini. A osnova takvog društva je kapital, profit, zarada, a sve ostalo je u drugom planu. Pa zapravo dolazi do sve većeg nezadovoljstva ljudi koji si ne mogu priuštiti te 'materijalne vrijednosti' koje im takav sistem nameće kao 'must have'. Kao i onih koji to mogu, pa zapravo s tim stvarima nisu sretni. Roditelji trče za zaradom, djecu odgajaju vrtići, škole, tv, političari kenjkaju i kradu, i na kraju imaš ovakvo govno od društva, a biti će sve gore..

Sve mi se čini da je globalizacija jedan nužan korak u evoluciji ( najskoriji korak).

Jeste da će tada cijeli svijet biti zahvaćen ludilom kapitalizma, ali će vjerojatno isto tako i cijeli svijet ponukan tim problemom i buđenjem iz noćne more uvidjeti potrebu za drastičnim promjenama. 

Bit će gadno, kaže pesimist u meni, ako totalno zanemariš svoj ego i probaš pogledati što nam evolucija donosi, dugoročno uvijek sve ide na bolje, ali eto... nama trenutno i nije baš svejedno jer ćemo mi kroz sljedećih 50 (a i više) godina, imati veoma zbrčkano razdoblje. 

Illusion for your eyes
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2009 22:51 (_Xaad_).
15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Evo pijem kavu maloprije u kafiču i pogledam naslovnicu novina kad na naslovnici lik koji je bio na trenutku istine. Prizna je da je homoseksualac. I to je na naslovnici. Stoga draga djeco, ako želite biti na naslovnici novina, ubijte nekoliko ljudi ili još bolje, na tv-u recite da ste pe**r i da biste rado volili završiti u krevet sa sestrinim mužem. Gladni i bolesni ljudi u svijetu (i kod nas)? Koga briga!

16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Pogledajte ovo. Nije vezano za nase drustvo, ali slobodno prokomentiramo. Definitivno je covjek najgora zvijer, ovo mogu napravit samo trulo-bolesni umovi - na kraju je neduzan covjek kriv i osudjen za ubojstvo svoje kceri...

16 godina
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Pogledajte ovo. Nije vezano za nase drustvo, ali slobodno prokomentiramo. Definitivno je covjek najgora zvijer, ovo mogu napravit samo trulo-bolesni umovi - na kraju je neduzan covjek kriv i osudjen za ubojstvo svoje kceri...

Bože sačuvaj,  zaostale budale poistovjetile ljudsko biće sa životinjom pa misle da je uredu da ga se ubije radi vjerovanja da će mu pomoći. 

Otac u pritvoru, a gdje su vračevi u krugu 100 Km?

Bili bi oni kod mene poredani i nebi nijedan išao kući dok  ne propjeva. Viče

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Evo vam naseg buduceg predsjednika ! Kaj rec, covjek je pukel...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Evo vam naseg buduceg predsjednika ! Kaj rec, covjek je pukel...

To je samo dokaz koliko čovjek nema novaca kad žica pod izgovorom predsjedničke kampanje... Sramota kakvi ljudi žive u Hrvatskoj.

 

No kad malo bolje pogledam, sami smo si krivi. Baš je nekidan bila emisija o jednoj ribarnici na Komiži. Ribarnica je postojala 140 godina. Pogodite kada je propala.Početkom 90-tih.

To sve govori o sposobnosti hrvata da sve upropaste u želji za osobnim boljitkom.

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Evo vam naseg buduceg predsjednika ! Kaj rec, covjek je pukel...

Da bar dodje na forum da mu dam ban. Sram me drzave kad vidim tko se sve pokusava kandidirat (Alka Kujica, Ante Pomocnik Lozaca Kotlova).

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
15 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Ova drzava je jedan jako dobar vic:D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
VirtUoso kaže...

Ova drzava je jedan jako dobar vic:D

A ovo bi joj trebala biti himna -

 

Cool

14 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

hrvatska htjeli mi to ili ne link

SILVER...MY BEST FRIEND!!!
14 godina
neaktivan
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Evo nesta i iz inozemstva..da ipak ne ispadne da smo zadnji ološ na svijetu (sto dakako nema veze s vezom (bez ironije)).

 

http://www.net.hr/sport/page/2009/11/15/0201006.html

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
F1-IVO kaže...
Batista kaže...

Evo vam naseg buduceg predsjednika ! Kaj rec, covjek je pukel...

Da bar dodje na forum da mu dam ban. Sram me drzave kad vidim tko se sve pokusava kandidirat (Alka Kujica, Ante Pomocnik Lozaca Kotlova).

Ma sto ban. Mislim da bi bilo jako zanimljivo s njim raspravljati!! Usput na ovoj slici na stranici je takav da ne znam dali da se smijem ili placem ili sta. Nevjerovatno

 

No bolji dio je ovdje. Bas cu procitati kad budem imao deset minuta vremena.

 

http://www.ante-gotovac.com/rjesenje_situacija.htm

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 13:26 (!mpact35).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
!mpact35 kaže...

 

No bolji dio je ovdje. Bas cu procitati kad budem imao deset minuta vremena.

 

http://www.ante-gotovac.com/rjesenje_situacija.htm

Čak ima dvije stvar koje bi bilo dobro provesti mada su ustvari nerealne.

 

1. Sudska odluka od max 60 dana. Nije sve moguće donijeti u takvom roku, ali ako pogledamo da većina sudskih sporova traje i više od 5 godina. Da vidite kako bi se oni riješavali kada bi se izvršio pritisak na suce: "Ili ćete riješit sporove u roku od 60 dana ili ćemo naći nekoga drugoga tko može. Simple.

Ali naravno da je ovo nerealno.

 

2. Zabrana otvaranja tvrtki osobama koje su već u dugovima, itd.. Npr. osoba otvori tvrtku i dobije poticaj od države (bili su oni poticaju za mlade poduzetnike), zatvori tvrtku pod izgovorom stečaja i nikom ništa. Pokupi lovu i ništa. I za godinu dana opet ista priča.

 

Ne znam kakva je trenutna situacija sa zakonima, no svakako bi trebalo stati na kraj ovakvim slučajevima.

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Jel gledate hrvatski reality show - Jezikova juha ?  Po meni jedan od najboljih realitya sto sam gledao, mogo bi rec da je i najbolji. Ne mogu a da ne prokomentiram onog balavog, bahatog, neiskusnog "kuhara" koji je pokazao uzasno losu sliku o sebi... Oko mene u okolici ima podosta slicnih slucajeva di su takvi smrkljivci tako nedokazani, umisljeni, bezobrazni i misle da sve znaju da mi dodje da ih naklopam...Jedno je sigurno, a to je da kako ce si posijat tako ce i zeti. Svaka cast Stephanu sto je imao onoliko strpljenje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Jel gledate hrvatski reality show - Jezikova juha ?  Po meni jedan od najboljih realitya sto sam gledao, mogo bi rec da je i najbolji. Ne mogu a da ne prokomentiram onog balavog, bahatog, neiskusnog "kuhara" koji je pokazao uzasno losu sliku o sebi... Oko mene u okolici ima podosta slicnih slucajeva di su takvi smrkljivci tako nedokazani, umisljeni, bezobrazni i misle da sve znaju da mi dodje da ih naklopam...Jedno je sigurno, a to je da kako ce si posijat tako ce i zeti. Svaka cast Stephanu sto je imao onoliko strpljenje.

 Kreni malo o sebe,nisi ni ti svetinja.

Na Balkanu njajviše ljudi koje znan gade druge a oni jos gori.

duje kapitanović
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 21:38 (cappy).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?
Batista kaže...

Jel gledate hrvatski reality show - Jezikova juha ?...

Bas sam se dobro veceras nasmijao premda je u utorak bila ista epizoda. Da se osvrnem na onog decka koji radi u kuhinji a govori da ce zivjet od crtanja. Onako bahato prepucavanje sa Stefanom mu bas ne sluzi na cast. Ipak treba imat malo kulture ali bojim se da citav show namjesten pa nije vrijedan nekog velikog komentiranja.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Naravno da je namjesteno. "Stevan" je bio tamo 3 dana a od toga se je 2 i pol svađao a zatim čudesno sve posložio kako treba. Yeah!!!

Many things can be preserved in alcohol. Dignity is not one of them.
16 godina
offline
Sta se dogadja s nasim drustvom ?

Jel ste vidjeli ove budale ? Nema goreg nego kad te netko iz cistog mira napadne (bar meni). Jednostavno s tim "razbijacima" treba na odvikavanje od alkohola na jedno 5 godina. Svaki dan bi bili na prisilnom radu i par puta tjedno u centar za ovisnike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 17:21 (Batista).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice