Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.185
|
čitano: 6.434.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...
duhonja kaže...
overhaul kaže...

p.s. zadnja slika - odakle isisovcima tolika municija i oružje???

 http://www.militaryfactory.com/smallarms/weapons-of-isis.asp

 No krasno. Od svih država u svijetu, mi valjda jedini od cijele europe lijepo upleteni u to sranje:
http://www.jutarnji.hr/u-4-mjeseca-za-siriju-s--plesa--otislo-75-aviona-sa-3000-t-oruzja/1089573/

 Cudi me Overhaul da to ne znas..dobro,mozda da posjetis neke forume gdje se vode vrlo kvalitetne rasprave oko toga.Nije rijec o sirenju mrznje,nego cisto faktima,kao uostalom i na proslom postu sto sam stavio.Meritorni dnevni portali,i tu nema mjesta zutilu..

sorry na duplom postu

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
duhonja kaže...

 Ja to objasnjavam ovako:Zamislimo da europljane,dakle kršcane uglavnom,zadesi ovako nesto u Europi,i pocnu bjezati u islamske drzave,kako bi prosli uglavnom?

 

http://foreignpolicy.com/2014/10/02/women-and-children-for-sale/

islamske države ≠ISIS. Ipak su velikim dijelom to sekularne države. Razumijem fobiju, ali ovi migranti neće prodavati naše žene i djecu u roblje.

Ta skupina koja je dospjela do europe je dobrim dijelom urbana i (prije rata) bolje stojeća sekularna ekipa.
Imaš gore lijepo iskustvo od kolege forumaša Axosa gdje anegdotalno spominje kako je igrao online sa sirijcima.
http://www.bug.hr/forum/post/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/4779199.aspx
Normalni ljudi koje je posjetio rat kojeg nisu zvali.

duhonja kaže...
overhaul kaže...
 No krasno. Od svih država u svijetu, mi jedini od cijele europe lijepo upleteni u to sranje

 Cudi me Overhaul da to ne znas..dobro,mozda da posjetis neke forume gdje se vode vrlo kvalitetne rasprave oko toga.Nije rijec o sirenju mrznje,nego cisto faktima,kao uostalom i na proslom postu sto sam stavio.Meritorni dnevni portali,i tu nema mjesta zutilu..

sorry na duplom postu

 Ma znao sam za ove podatke iz naših novina, ali u tvojem linku je baš ono, od svih 200 država u svijetu, od opskrbljivača oružjem sukobljenih strana
navedene kao (osim lokalnih kopija i složenaca) izvori ostalog naoružanja rusija, amerika, kina, jedan navod iz poljske i onda MI spomenuti sa "M79 Osa (Wasp) AT Rocket Launcher" i "RBG-6 40mm Multiple Grenade Launcher". A ono... pa jel baš moramo mi u tome prednjačiti od cijelog svijeta 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Gledajući iz perspektive jednog više manje sređenog kontinenta poput Europe ova izbjeglička (nekorektno je reć imigrantska jer ljudi ne bježe zbog toga što je poraslo gorivo već iz straha za vlastiti život) kriza uopće nebi trebala biti nikakva kriza.

 

Imigranti (i kao podskup imigranata izbjeglice) čine nekih 14-15% populacije u EU i gledajući brojke objektivno, svugdje su pomogli u stvaranju dodane vrijednosti. Bilo radom ili od samostalne djelatnosti (otvaranjem obrta, firmi, shopova itd) činjenica je da se vrlo dobro "integriraju" u društvo. Stavljam navodnike jer je integracija u medijima očito višeznačna, odnosno netočno označava nasilnu asimilaciju kao što pretežno desno orijentirani mediji i pojedinci vole eufemizmom sakriti pravo značenje.

 

Pod pojmom izbjeglica možemo govoriti o socijalnoj i rasnoj integraciji, sa bitnom razlikom između izjednačavanja prava - rasne integracije (što je zakonski problem, no budući da je u EU svaka diskriminacija kažnjiva, nema zakonskih prepreka da recimo crnac radi u školi) i socijalne integracije koja je društveni problem.

 

Drugim riječima, zakonski nema prepreka da se zbrinu sve izbjeglice jer svaki čovjek prema pravima UNa ima pravo na život i ima pravo tražiti utočište i pomoć, također ne postoje prepreke da se sve izbjeglice integrira na način da im se omogući edukacija i pomoć, prema tome jedina kriza je zapravo kriza u glavama Europljana - društveno politička kriza. Mediji koji nekorektno, govoreći o izbjeglicama, koriste riječ imigranti - ciljajući valjda na negativan kontekst getoiziranih "žohara" koji dolaze u Švedsku sisat socijalna prava (a koje svi zbirno tako olako nazivaju imigrantima) nisu nimalo pomogli da se ova kriza (europljana) svede u realan kontekst, a to je:

 

- EU od pola milijarde stanovnika (oko 800M cijela Europa) ima kapaciteta za zbrinjavanje i puno većeg broja od tih 300.000 izbjeglica o kojima se govori. Radi se o osnovnim ljudskim potrebama, a ne o vilama u centru Monaka. Budući da govorimo o društvenom (i političkom) problemu, zapravo čudi kako najrazvijenije zemljeu kojima je to najveći problem (GB;DE;ITA;FRA) primajudisproporcionalno malo izbjeglica,

Omjer izbjeglice/populacija Omjer izbjeglice/populacija
a također treba naglasiti kako su u tim "najtraženijim" zemljama zapravo sva ta "žoharska" prava najgora (http://www.theguardian.com/uk-news/2014/nov/05/eu-migrants-uk-gains-20bn-ucl-studyhttp://classonline.org.uk/docs/why_immigration_is_good_for_all_of_us.pdf - tu se konstatira da se 92% tražitelja socijalnih pomoći pri traženju posla odnosi na Britance, samo 5% od ukupnog broja imigranata traži ista ta prava - tzv Job seeking allowance) i da je pristizanje imigranata u padu :

http://www.refugeecouncil.org.uk/assets/0003/5009/The_UK_s_Role_in_the_international_refugee_protection_system_Jun_2015.pdf - GB ih je primila 76.000 manje od 2011. - ukupno tek 117.000, odnosno u 2014. godini tek 10.500! U isto vrijeme Libanon ih prima 1.2M i prijeti nestašica vode i prava katastrofa, Turska čak 2 milijuna. Cijela EU bi prema tome od 4. milijuna morla primiti 300.000. SAMO 8%! izbjeglica, ostalih preko 92% primaju Turska (2M), Libanon(1.2M), Egipat (0.13M), Jordan (0,6M), Irak (0.2M). Više o najvećem razmještaju stanovništva: http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php - interaktivna karta)

 

- http://www.economist.com/news/leaders/21662547-bigger-welcome-mat-would-be-europes-own-interest-let-them-and-let-them-earn?spc=scode&spv=xm&ah=9d7f7ab945510a56fa6d37c30b6f1709 - brojevi o zaposlenju imigranata

- http://www.theguardian.com/uk-news/2015/aug/10/10-truths-about-europes-refugee-crisis - također brojevi i nekoliko interesantnih podataka;

 

Potvrda tvrdnje iz uvoda. Činjenica je da "imigranti" pune proračun. Kada čovjek pređe "pješketransom" par tisuća kilometara pustinje u potrazi za boljim životom, statistika potvrđuje da se zaista trude da im život bude bolji. Ima nešto u ono staroj - besposlene ruke su najopasnije ruke, pa su i šanse da će taj prezaposleni imigrant napraviti neki teži zločin zapravo puno manje od "domicilnih" ljudova. Krađa krumpira nije zločin, radi se o preživljavanju, a često se to voli razglasiti po novinama pa ispada da je jedan krumipr vrijedan kao i bmw X6.

 

Izbjeglička kriza je prema svemu navedenom politička kriza Europske Unije i trenutno se ponašamo kao i M. Antoaneta kada kaže (mada ta tvrdnja i nije točna ali evo poslužiti će) - "Nemaju kruha?! Pa neka jedu kolače!"

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Vidi, ti si u osnovnoj školi išao u razred sa jednom muslimankom i na osnovu toga donosiš zaključak. Kada stigneš istraži malo Mehmed Pašu Sokolovića i razmisli o tome zbog čega je čovjek sagradio bašmost.

 Mogu ja? Mogu ja?

 

Zato da bi Ivo Andrić mogo napisat Na drini ćuprija. Logično.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

 Zašto bi itko normalan u 21. st zabranjivao nekome što smiju, a što ne smiju nositi? Ja razumijem zabranu pokrivanja lica kad ulaziš u javne institucije, banke i sl. Razumijem i zabranu da se ne možeš slikat za dokument sa prekrivenim licem jer pobija smisao osobnog odkumenta. A što se mene tiće svatko neka nosi što hoće, apsolutno mi svejedno. Ako žele neka si prekrivaju kosu, lice ili apsolutno sve od nožnog prsta do kose ili neka nose veliki rozi dildo na čelu. Apsolutno mi je svejedno.

 

S tim da mi ne može nitko zabraniti da mislim da je neki način oblačenja meni ružan ili glup što burka ili nikab definitivno jesu.

 

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...
duhonja kaže...

 Ja to objasnjavam ovako:Zamislimo da europljane,dakle kršcane uglavnom,zadesi ovako nesto u Europi,i pocnu bjezati u islamske drzave,kako bi prosli uglavnom?

 

http://foreignpolicy.com/2014/10/02/women-and-children-for-sale/

islamske države ≠ISIS. Ipak su velikim dijelom to sekularne države. Razumijem fobiju, ali ovi migranti neće prodavati naše žene i djecu u roblje.

Ta skupina koja je dospjela do europe je dobrim dijelom urbana i (prije rata) bolje stojeća sekularna ekipa.
Imaš gore lijepo iskustvo od kolege forumaša Axosa gdje anegdotalno spominje kako je igrao online sa sirijcima.
http://www.bug.hr/forum/post/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/4779199.aspx
Normalni ljudi koje je posjetio rat kojeg nisu zvali.

duhonja kaže...
overhaul kaže...
 No krasno. Od svih država u svijetu, mi jedini od cijele europe lijepo upleteni u to sranje

 Cudi me Overhaul da to ne znas..dobro,mozda da posjetis neke forume gdje se vode vrlo kvalitetne rasprave oko toga.Nije rijec o sirenju mrznje,nego cisto faktima,kao uostalom i na proslom postu sto sam stavio.Meritorni dnevni portali,i tu nema mjesta zutilu..

sorry na duplom postu

 Ma znao sam za ove podatke iz naših novina, ali u tvojem linku je baš ono, od svih 200 država u svijetu, od opskrbljivača oružjem sukobljenih strana
navedene kao (osim lokalnih kopija i složenaca) izvori ostalog naoružanja rusija, amerika, kina, jedan navod iz poljske i onda MI spomenuti sa "M79 Osa (Wasp) AT Rocket Launcher" i "RBG-6 40mm Multiple Grenade Launcher". A ono... pa jel baš moramo mi u tome prednjačiti od cijelog svijeta 

 Overhaul..respect prema tvojem stavu i misljenju,no ne treba gledati samo ovaj trenutak,nego i buducnost..

Na forumskim raspravama je,nekada dio Teorija zabjere,prihvaceno misljenje da sve ovo nije slucajno sto se dogadja i da je instrumentalizirano,da se Europa politicki,ekonomski,i svakako drugo oslabi..Povezi sa tim,izazivanje ratova u Libiji,pokusaju u jos nekoliko sj.africkih drzava,Siriji..Kakve god bile te drzave,a spomenute su bile na putu za blagostanje,narocito Libija i sirija,sada su gnijezda ISIS-ovih koljaca i ubojica,uz to dodaj,americke i europske sankcije Rusiji,koje znatnije pogadjaju eurosku ekonomiju,pa sada ovo zadnje ,val izbjeglica..Amerikanci kazu:Europa je sposobna to rijesiti,dakle pomesti americka sran*a..

Suma summarum-

Prije nego li je izbjeglicki val krenuo za Europu,bilo je 17 milijuna neuposljenih u EU..Danas se prodaje demagogija,kako Europi treba puno radne snage..Tu ocigledno netko masovno narod zaje***e

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 Zašto bi itko normalan u 21. st zabranjivao nekome što smiju, a što ne smiju nositi? Ja razumijem zabranu pokrivanja lica kad ulaziš u javne institucije, banke i sl. Razumijem i zabranu da se ne možeš slikat za dokument sa prekrivenim licem jer pobija smisao osobnog odkumenta. A što se mene tiće svatko neka nosi što hoće, apsolutno mi svejedno. Ako žele neka si prekrivaju kosu, lice ili apsolutno sve od nožnog prsta do kose ili neka nose veliki rozi dildo na čelu. Apsolutno mi je svejedno.

 

S tim da mi ne može nitko zabraniti da mislim da je neki način oblačenja meni ružan ili glup što burka ili nikab definitivno jesu.

 

 

 

 

Sigurno je ugodno mami i kceri u toj haljini, taman na +55 °C nece dobiti opekline dok se jadni tata i sin kupaju u moru i potencijalno si mogu napraviti stetu uzrokovanu UV zrakama.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

"Gledajući iz perspektive jednog više manje sređenog kontinenta poput Europe ova izbjeglička (nekorektno je reć imigrantska jer ljudi ne bježe zbog toga što je poraslo gorivo već iz straha za vlastiti život) kriza uopće nebi trebala biti nikakva kriza."

 

Ovo jednostavno, faktički, nije točno. Možda iz Sirije jesu pobjegli zbog straha za život no svako daljenje bježanje prema Njemačkoj ili švedskoj nema nikakve veze sa strahom za život nego isključivo s njihovom ekonomskom situacijom, odnosno kvalitetom života. Ja se ne sjećam da su naše izbjeglice inzistirale 91. na bježanju u švedsku ili švicarsku. Ne kažem da nije bilo ljudi koji jesu otišli u švedsku, njemačku preko razno-raznih rodbinskih i drugih veza, no ne znam da je zabilježen slučaj gdje 10.000 vukovaraca probija kordon slovenske policije da uđe u Italiju ili Austriju. 

 

Sve ove izbjeglice bi dobile hranu, smještaj i sigurnost i u bilo kojoj od 10-tak država koje su prošli da dođu do njemačke ili švedske, ono što njima nedostaje je određeni komfor. 

 

Tako da su ovo ekonomski imigranti, a ne izbjeglice. 

 

"EU od pola milijarde stanovnika (oko 800M cijela Europa) ima kapaciteta za zbrinjavanje i puno većeg broja od tih 300.000 izbjeglica o kojima se govori. Radi se o osnovnim ljudskim potrebama, a ne o vilama u centru Monaka. Budući da govorimo o društvenom (i političkom) problemu, zapravo čudi kako najrazvijenije zemljeu kojima je to najveći problem (GB;DE;ITA;FRA) primajudisproporcionalno malo izbjeglica."

 

Nije istina da se radi o osnovnim ljudskim potrebama, nego se radi nekakvim civilizacijskim stečevinama koje mi u europi uživamo. 

 

 Ovo na slici su osnovni životni uvjeti i ljudska prava. Njemačka i Švedska su određeni komfor života. To nije isto. 

 

"http://www.refugeecouncil.org.uk/assets/0003/5009/The_UK_s_Role_in_the_international_refugee_protection_system_Jun_2015.pdf - GB ih je primila 76.000 manje od 2011. - ukupno tek 117.000, odnosno u 2014. godini tek 10.500! U isto vrijeme Libanon ih prima 1.2M i prijeti nestašica vode i prava katastrofa, Turska čak 2 milijuna. Cijela EU bi prema tome od 4. milijuna morla primiti 300.000. SAMO 8%! izbjeglica, ostalih preko 92% primaju Turska (2M), Libanon(1.2M), Egipat (0.13M), Jordan (0,6M), Irak (0.2M). Više o najvećem razmještaju stanovništva:http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php - interaktivna karta)"

 

To recimo (prijeti nestašica vode) nije u redu jer to jesu osnovni životni uvjeti i ne smije se dogoditi da im fali vode ili hrane ili lijekova ili tople odjeće za zimu i sl. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

 

Sigurno je ugodno mami i kceri u toj haljini, taman na +55 °C nece dobiti opekline dok se jadni tata i sin kupaju u moru i potencijalno si mogu napraviti stetu uzrokovanu UV zrakama.

 Pa da im je ili nije ugodno kakve to veze ima? Ljudi nose jako puno toga u čemu im je neudobno iz razno raznih razloga...po tvojoj logici trebamo zabranit traperice, kravate, odjela, cipele i visoke pete i svi bi morali nosit 2 broja veće trenirke i tenisice jer su udobne....ja sam viđao ženske u trapericama gdje me bilo strah ako popusti gumb ubit će nekog kolko je bilo napeto, pa nije njoj sigurno u tome udobno. Nakon 2 sata ne osjeća prste na nogama kolko zaustavi cirkulaciju.

 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 Zašto bi itko normalan u 21. st zabranjivao nekome što smiju, a što ne smiju nositi? Ja razumijem zabranu pokrivanja lica kad ulaziš u javne institucije, banke i sl. Razumijem i zabranu da se ne možeš slikat za dokument sa prekrivenim licem jer pobija smisao osobnog odkumenta. A što se mene tiće svatko neka nosi što hoće, apsolutno mi svejedno. Ako žele neka si prekrivaju kosu, lice ili apsolutno sve od nožnog prsta do kose ili neka nose veliki rozi dildo na čelu. Apsolutno mi je svejedno.

 

S tim da mi ne može nitko zabraniti da mislim da je neki način oblačenja meni ružan ili glup što burka ili nikab definitivno jesu.

 

 

 

 To moraš pitati Edgea jer on bi to zabranjivao.

 

Ni meni se ne sviđaju burka i nikab, a koliko mi je poznato to je pretjerivanje.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.jutarnji.hr/zeljka-markic-pisala-milanovicu--porucite-europi-da-prihvatilista-moraju-biti-izvan-eu-i-da-saudijska-arabija-i-slicni-moraju-primati-izbjeglice-/1412186/

 

 - Svaki dan u Europu dolaze tisuće izbjeglica koje u njihovim zemljama progoni Islamska država ili druge terorističke skupine. Mnogi od njih bježe jer su im ugroženi životi.

 

 

Istina, kao i što postoji mnoštvo onih koji su jednostavno u potrazi za stabilnijim životom. Mnogi su odlučili napustiti statistički gledano situirani život kako ne bi za nekoliko mjeseci postali statistika u hirovima bombaških napada, iako im trenutno u usporedbi sa nekima pomoć nije potrebna. Sasvim razumljiva situacija.

 

- Ti ljudi trebaju naše suosjećanje, potporu i pomoć. Hrvatska je jedina od 28 zemalja Europske unije koja je u novijoj povijesti, tijekom Domovinskog rata, iskusila teror i progon svog stanovništva s gotovo jedne trećine državnog teritorija. Više od 250 000 Hrvata prognano je iz svojih domova.

 

Također istina, no sasvim nepovezano sa trenutnom situacijom u kojoj se nalaze migranit, imigranti, izbjeglice i svi oni koji čekaju vlak na nekoj od postaja. Naše stradanje je sa onim Sirijskim povezano samo po riječju stradanje, no za razliku od njih, mi nismo, a i nakon rata nismo bili, niti ćemo u budućnosti biti tek trenutna država napisana na liniji "Oružani sukobi u _______________ " na dnevnom redu neke velesile.

 

Naš je sukob imao začetnika, sudionike, ciljeve i pregovore. To je već mnogo više od hirovitog sukobljavanja mnoštva frakcija.

 

 - Te prognanike – žene, djecu i starce iz Vukovara, Iloka, Dalja, Hrvatske Kostajnice, Petrinje, Gline, Knina, Škabrnje, Drniša i toliki drugih mjesta – primali su i deseci tisuća hrvatskih obitelji koje su živjele u tada slobodnim dijelovima Hrvatske. Te obitelji, domaćini, sve su svoje podijelile s obiteljima koje su bježale, dok su njihovi muževi, očevi i sinovi nastavili braniti Hrvatsku.

 

Prvo ću biti služben, pa ću reći da je ovaj odlomak, kao i oni slijedeći tek argumentacijska figura kojom se pokušava izazvati emocionalna reakcija čitatelja, te pogrešno ustvrditi da se dvije sitaucije mogu činjenično uspoređivati, time u prvi plan stavljajući kakosu ključne riječi - nastavak obrane kojima se, na kraju, čitatelju implicira koji je potez izbjeglica jedini ispravan.

 

Neslužbeno ću reći da se ovdje radi i o klasičnom slučaju počinjanja rasprave rečenicom "Nisam rasist jer imam crnce za prijatelje, ali ___________..."

 

 - U nama slike prestrašenih žena i djece koji čamcima Sredozemnim morem bježe pred smrtnom opasnošću bude sjećanja na slike progona iz Dalja

 

Ne može se poistovijetiti jer se naprosto ne radi o istom sukobu, gdje je Domovinski rat bio u većini naselja šokantna preslika neuspješne politike državnog vrha nakon 40 godina mirnog života, (suživot je pogrešno, većina je živjela neovisno o narodnosti) dok su sukobi bliskog Istoka rezultati već 50 godina neuspješnh poigravanja svih slojeva društva od velesila, do lokalnih pobunjenika koji tako učestalo popunjavaju vakuume moći koje ostavljaju velesile nakon što se ispuše interes za taj prostor. ISIL je magnificiran primjer takvog popunjavanja praznine moći nastalog nakon pada Sadama i kontuiniranog rezigniranog stava SAD-a što učiniti s tim područjem.

 

 - Hrvatska je isto tako jedina članica Europske unije koja je dok je i sama bila u ratu,

 

Biti jedini u dobroti nije isprika za izbjegavanjem daljnje dobrote. 

 

 - Upravo to iskustvo koje je Hrvatska imala .... , .... , omogućuje nam da danas jasno razlučujemo što se događa:

 

 

U konačnici uvoda i dalje se nastoji prikazati naš rat kao mjerilo za sukobe koji bi svakojakim moralnim vertikalama nastalim zbog nejasnih stavova zdravorazumnog vodstva (paralela sa vakuumom moći na Bliskom istoku -> nastajanje Živog Zida, U ime Obitelji i dvije stranke Josipovića i Čačića na našoj političkoj sceni poradi nedostatka političke moći progresivne ljevice).

davao pravo ignoriranja problema umaskiranim u pisanje pamfleta sa hinjenjem brige.

 

1. Među ženama, djecom i starcima koji bježe pred smrtnom opasnošću iz dalekih zemalja postoje i mnoge izbjeglice koje u Europsku uniju dolaze zbog ekonomskih razloga

 

Spomenuo sam da je i njihova migracija vrlo jednostavno objašnjiva, naime čak ako se i radi o ljudima koji su uspješni poduzetnici, radnici ili akademici (edukatori) niti njima budućnost nije blistava, dapače, preko noći se sukob može prenijeti i na njih. Kako u političkom, vojnom i ratnom kaosu nije ni pristojno niti obavezno tražiti od ljudi razloge preseljenja (jer ono može biti tek strah od gubitka ugodnog života, recimo premještaj ljudi iz Detroita u druge gradove SAD-a; ili nešto tragičnije) može se u početnim koracima ukazati razumijavnje i za one kojima je preseljenje tek ekonomska mjera.

 

1.1. ili poslani upravo od terorističkih skupina koje u tim zemljama proizvode kaos.

 

Dolazimo i do najjačeg argumenta ovog, već vidljivo površno argumentiranog pisma. Za početak valja utvrditi jednu veoma zanimljivu crtu nacionalista, neovisno o kojim se nacionalistima radi. Nacionalisti zahtijevaju strogu ulogu Države u životima građana, od propisivanja zabrana do militarizacije policije kako bi se ta zabrana provodila, sve u svrhu očuvanja komfora život u trenutnom stanju. Stoga se radi zaštite od potencijalnih terorista ili manjinskih nereda, nerijetko nabavljaju i tenkovi i puna vojna odora za policiju, no kada uistinu dođe do naznake dolaska stranaca, terorizma ili manjina dešava se zanimljiv paradoks.

 

Tada nacionalisti zadobiju kolektivnu amneziju pa zaborave da su upravo ustrojili vojnu silu u policijskoj postaju na ćošku ulice pa se zagovaraju krajnje radikalna rješenja, od ubijanja na licu mjesta, preko fizičkog odvojenja batinama i zidovima, pa i uzimanjem zaštite pravde i poretka u svoje ruke (nabavljanjem i gomilanjem oružja).

Nemoguće je nepostaviti pitanje: čemu onda osnaživanje snaga reda i discipline, kada u momentu straha to povjerenje nestane?

 

Nedavno je bila vojna i policijska parada, pa unatoč hvalospijevima o vojnoj sili, čini se da prosječan Hrvat (ili europski nacionalist) uopće nema povjerenja da će ta vojno-redarstvena sila biti u stanju spriječiti potencijalne terorsite. Stoga je sigurnije spriječiti bilo kakav ulazak i biti na miru.

 

Tu se mogu nadodati i naredne točke o postojanju prijetnje zbog izazivanja đihadističkih kriza, no one statistički nisu ni prije ovog vala bile prijetnje za svakodnevnu uzbunu, sada neznatno više. Naime, teroristički napad je izuzetno teško počiniti u većem opsegu, dok se radi ovih manjih ne smiju ograničavati slobode ostatka građanstva jer se radi o kaotičnom i nepredvidivom događaju.

 

Poštovani predsjedniče Vlade, gospodine Milanoviću, od Vas očekujemo da od Europske komisije i NATO-a zatražite sljedeće:

1. Da se prihvatni centri za izbjeglice otvaraju u pograničnim zemljama, izvan Europske unije, kako bi se uz hitnu pomoć potrebitima moglo osigurati sve potrebne provjere i vladavinu zakona.

 

Da nije bilo sreće sa ulaskom u Uniju prije izbijanja ove krize, mi bi bili taj pogranični prostor. No to je mentalitet jednog ksenofobnog nacionalista koji se automatizmom svrstava u niz onih boljih, dok kako sam već spoemnuo u doba krize se okreće ignoriranju ili puštanjem problema ispred vrata. 

 

Iz ove rečenice se također jasno mogu isčitati dvije veoma beskrupulozne i krajne bezobrazne izjave - oportunizam korištenja zajednice u dobroj vjeri njenih naroda- EU kako bi se ponajprije zaštitio vlastiti interes, te naravno kristalna jasna poruka susjedima kako je krizni plan ostavljanje problema van naših granica, bez trunka simpatije ili podrške istim onima (Bošnjacima) s čijom se milostinjom hvalimo tek nekoliko redaka iznad.

 

 

2. Da izbjeglice koje trebaju našu zaštitu i pomoć, jer su u životnoj opasnosti – budu raspoređene među članicama EU na pravedan način – proporcionalno broju stanovnika, uzimajući u obzir ekonomsku snagu,

Vjerojatno jedini korak koji je (bar eknomski) donekle povezan sa zdravim razumom, no uprskan je već u nastavku rečenice:

 

 - ali i povijesne veze koje još od kolonijalnog doba sa zemljama iz kojih izbjeglice dolaze imaju zemlje poput Velike Britanije ili Francuske. Ove su zemlje, također, imale velike uplive i na političku situaciju i ekonomski razvoj u zemljama iz kojih nam danas dolaze ovi nesretni ljudi.

 

Tu se već gubi taj zdrav razum, jer se spominju neke povijesne konotacije koje u suvremenoj arugmentaciji nemaju mjesta. Time se može apsurdno implicirati da su Romi, Srbi i Židovi pozvani na plaćeno ljetovanje u Hrvatsku radi kolaboracije sa Hitlerom, dok na neapsurdnoj razini aludira da se za većinu problema trebaju pobrinuti oni koji su ga izazvali.

I dok se to može primjeniti na lokalnoj razini - sukobi navijača - ovo je problem koji čak i u matematičkoj skali prelazi okvire lokaliziranih rješenja i zahtijeva snažniju suradnju što više sudionika.

 

3. Da bogate zemlje golfskog zaljeva Saudijska Arabija, Ujedinjeni arapski emirati, Katar – počnu primati izbjeglice. Zbog blizine i veće sličnosti kultura – privremeno udomljavanje u tim zemljama omogućit će bolju prilagodbu izbjeglim osobama.

 

Krajnje nebitno u raspravi. Nehuman potez pojedinca ne opravdava ignoriranje humanosti u drugih. To je krajnje licemjeran stav istaknutog katolika.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Lokacija Dubrovnik, jedriličarski klub Orsan..btw dosta privatnih vezova.

Pojačao vjetar, Poljaci ušli u Gruž...skiper se veže na slobodan vez i ode s broda na bankomat. Ostavi na brodu neuke goste.

Dođu lokalci i nabiju ih na spolne organe, te prekinu cimu.  Inače je sasvim normalna praksa,ako na svom vezu nađeš tebi nepoznato plovilo, prekineš cimu.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hmmmmm...... Zanimljivo kako Zimmer-ova muzika leži u svakoj dramatičnoj sceni! A kad ja kažem da nema gostoprimstva, raspnu me na križ!

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Saudiska arabija ne moze primati izbjeglice jer ih ionako ima vise nego arapa (ioako se tretiraju kao robovi). Da ne spominjem da su vecina izbjeglica Siiti, a sobzirom na to da je SA najradikalnija muslimanska zemlja i da ratuju u Yemenu protiv Siita (a i u siriji) od toga nema nista.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2015 20:43 (Arxi).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uznemirujuca-snimka-dva-pitbulla-skoro-rastrgala-covjeka-na-ulici-u-new-yorku/841529.aspx

 

Zabraniti pasminu i gotovo. Realno, kome treba ovakva džukela za išta drugo osim za lijecenje vlastitih frustracija?

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2015 23:46 (Ezio).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uznemirujuca-snimka-dva-pitbulla-skoro-rastrgala-covjeka-na-ulici-u-new-yorku/841529.aspx

 

Zabraniti pasminu i gotovo. Realno, kome treba ovakva džukela za išta drugo osim za lijecenje vlastitih frustracija?

 To je isto kao da netko kaže da treba zabraniti ljude jer ima ljudi ubojica i ratnih zločinaca. 
Meni osobno nisu najljepši psi na svijetu (više volim one rasi prirodnije forme sličnije vuku pa i banalne mješance nastale iz ljubavi)
Ali evo koje su to zvijeri inače kad nisu sredstvo za liječenje svojih sfrustracija.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...
Ezio kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uznemirujuca-snimka-dva-pitbulla-skoro-rastrgala-covjeka-na-ulici-u-new-yorku/841529.aspx

 

Zabraniti pasminu i gotovo. Realno, kome treba ovakva džukela za išta drugo osim za lijecenje vlastitih frustracija?

 To je isto kao da netko kaže da treba zabraniti ljude jer ima ljudi ubojica i ratnih zločinaca. 
Meni osobno nisu najljepši psi na svijetu (više volim one rasi prirodnije forme sličnije vuku pa i banalne mješance nastale iz ljubavi)
Ali evo koje su to zvijeri inače kad nisu sredstvo za liječenje svojih sfrustracija.

 To nikak nije isto fučkaj ga, uostalom več smo imali u ovoj temi raspravo oko opasnih peseka.Amerika ima loše i vrlo slabe zakone oko opasnih pasmina pasa, ali kod njih je puno toga loše, ili otišlo ukrivo pa ništa čudno.Eto ti dolnji link pa pogledaj, kako je to u "normalnim državama" recimo Njemačka/Švicarska/Norveška, kod njih su takvi peseki zakonom zabranjeni.

 

https://petolog.com/articles/banned-dogs?CODE=banned-dogs

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Mislim da ne treba mučiti jer već odavno postoje kojekakvi serumi koji svakoga natjeraju da se izblebeta. Ako već treba i nužno je primjeniti nakakav "nekonvencionalan" način onda bi taj bio najprikladniji. Ukoliko se pristupi mučenju onda te ništa ne razdvaja od takve osobe (terorista kojeg mučiš) a on onda to uzima sebi kao dokaz da je ipak ispravno postupio i nesvjesno bi mu pružili zadovoljstvo jer (već sam pisao o tome) ti ljudi slave smrt i žive da bi umrli. Da rezimiram, ja bih dozvolio primjenu nekih drugih sredstava ali mučenja, ne.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
overhaul kaže...
Ezio kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uznemirujuca-snimka-dva-pitbulla-skoro-rastrgala-covjeka-na-ulici-u-new-yorku/841529.aspx

 

Zabraniti pasminu i gotovo. Realno, kome treba ovakva džukela za išta drugo osim za lijecenje vlastitih frustracija?

 To je isto kao da netko kaže da treba zabraniti ljude jer ima ljudi ubojica i ratnih zločinaca. 
Meni osobno nisu najljepši psi na svijetu (više volim one rasi prirodnije forme sličnije vuku pa i banalne mješance nastale iz ljubavi)
Ali evo koje su to zvijeri inače kad nisu sredstvo za liječenje svojih sfrustracija.

 To nikak nije isto fučkaj ga, uostalom več smo imali u ovoj temi raspravo oko opasnih peseka.Amerika ima loše i vrlo slabe zakone oko opasnih pasmina pasa, ali kod njih je puno toga loše, ili otišlo ukrivo pa ništa čudno.Eto ti dolnji link pa pogledaj, kako je to u "normalnim državama" recimo Njemačka/Švicarska/Norveška, kod njih su takvi peseki zakonom zabranjeni.

 

https://petolog.com/articles/banned-dogs?CODE=banned-dogs

 

A čuj, na tvom linku je uglavnom ne zabrana nego uvjet skojim se slažem-te pasmine moraju imati vlasnika koji nije kažnjavan i bez povijesti psihičkih problema. Pa je vidim tako u toj skupini i šarplaninac, tornjak, dogo argentino... svaki od tih može biti opasan, no opet, tornjaci i šarplaninci su izvrsni spasilački psi, a evo nećakov dogo, bio je bebać od 50tak kila koji se bojao mačića - no nažalost poživio je samo 8 godina prije karcinoma. Ja prije svega zato nisam za kontrolirani inbreeding. Pa psihopati koji konkretno ove pasmine uzgajaju, "eutanaziraju" one koji ne izgledaju ratoborni ili pokazuju ikakvu uplašenost.
Pola ih se na silu incestom množi. No kažem, znam malaca koji nisu tako uzgajani i veći dio ih je, posebno u normalnim obiteljima, vrlo vesela druželjubiva i razigrana svojta. 
Oke, onaj tko ih je uzgajao kao vrstu od početka, stvarno nije imao nikakve humane motive, a jednako vrijedi i za idiote koji ih zbog kompeksa i sa posebnom namjenom kupuju u tim uzgajivačnicama.
Problem je i cijela ta kultura vlasnika "rasnih pasa sa pedigreom" koji sebe uzdižu jer eto kupili neku žlj rijetku "sortu" i pokazuju trofejno u emisiji kućni ljubimci kao vrh karijere u životu,
a dobar dio tih pasa je zbog incesta sa genetskim deformacijama i žive kraće ili s lošom kvalitetom života. U tom smislu da, pasmine, posebno inbreeding bi trebalo zabraniti. Ne samo pitbulle. 
I da. Nema što takav pas tražiti slobodan bez brnjice na ulici. Kinezi su pak druga krajnost:
http://www.jutarnji.hr/-zivot-vam-se-uskoro-vraca-u-normalu--jeziva-obavijest-mjesne-zajednice-najavljuje-sveopci-pokolj-kucnih-ljubimaca-u-kvartu/1415786/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2015 4:21 (overhaul).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 problem je sto uopce nije jasna definicija teroriste iz perspektive kojekakvih drzavnih ustanova 

 

ako je terorista  osoba koja kao zadani cilj ubija,napada civilne ciljeve i neduzne ljude na poslu ,skoli itd... onda naravno da se takva osoba ne treba tretirati kao ljudsko bice ,npr;hamas,al qaida,boko haram,IRA u 70' i 80' ....

 

ako su u pitanju oslobodilacki pokreti kao PKK u Turskoj ,tuarezi u Maliju,ETA u Baskiji .... koji kao ciljeve napada imaju drzavne institucije ,policiju,vojsku okupatora onda se pojam ,,teroriste,, zloupotrebljava od strane pogodjene drzave da se pripadnici pobunjenih skupina ne tretiraju kao ratni zarobljenici vec kao da su kriminalci i psihopate 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2015 7:28 (Van_Blaster).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Arxi kaže...

Saudiska arabija ne moze primati izbjeglice jer ih ionako ima vise nego arapa (ioako se tretiraju kao robovi). Da ne spominjem da su vecina izbjeglica Siiti, a sobzirom na to da je SA najradikalnija muslimanska zemlja i da ratuju u Yemenu protiv Siita (a i u siriji) od toga nema nista.

 ibn saudova feudalna drzava primila je sirijske izbjeglice naravno nije mogao bilo tko uci ,imaju selekciju ;

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Mislim da ne treba mučiti jer već odavno postoje kojekakvi serumi koji svakoga natjeraju da se izblebeta. Ako već treba i nužno je primjeniti nakakav "nekonvencionalan" način onda bi taj bio najprikladniji. Ukoliko se pristupi mučenju onda te ništa ne razdvaja od takve osobe (terorista kojeg mučiš) a on onda to uzima sebi kao dokaz da je ipak ispravno postupio i nesvjesno bi mu pružili zadovoljstvo jer (već sam pisao o tome) ti ljudi slave smrt i žive da bi umrli. Da rezimiram, ja bih dozvolio primjenu nekih drugih sredstava ali mučenja, ne.

 Manje filmova gledati...

 

Problem s mučenjm je što je potpuno neučinkovito. Mučenje samo osigurava da ćeš dobit neke informacije, no ne i da su te informacije točne, a osoba koju muče priznat će sve, od ubojstva JFK-a preko gradnje piramida i toga da je bio pomoćnik Kubricku na snimanju sletanja na mjesec....

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 Manje filmova gledati...

 

Problem s mučenjm je što je potpuno neučinkovito. Mučenje samo osigurava da ćeš dobit neke informacije, no ne i da su te informacije točne, a osoba koju muče priznat će sve, od ubojstva JFK-a preko gradnje piramida i toga da je bio pomoćnik Kubricku na snimanju sletanja na mjesec....

Koji filmovi, navedena hemija stvarno postoji. Naravno da sve dobijene informacije (na bilo koji način) moraju provjeriti a ne uzeti zdravo za gotovo.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
phoenix2003 kaže...

Mislim da ne treba mučiti jer već odavno postoje kojekakvi serumi koji svakoga natjeraju da se izblebeta. Ako već treba i nužno je primjeniti nakakav "nekonvencionalan" način onda bi taj bio najprikladniji. Ukoliko se pristupi mučenju onda te ništa ne razdvaja od takve osobe (terorista kojeg mučiš) a on onda to uzima sebi kao dokaz da je ipak ispravno postupio i nesvjesno bi mu pružili zadovoljstvo jer (već sam pisao o tome) ti ljudi slave smrt i žive da bi umrli. Da rezimiram, ja bih dozvolio primjenu nekih drugih sredstava ali mučenja, ne.

 Manje filmova gledati...

 

Problem s mučenjm je što je potpuno neučinkovito. Mučenje samo osigurava da ćeš dobit neke informacije, no ne i da su te informacije točne, a osoba koju muče priznat će sve, od ubojstva JFK-a preko gradnje piramida i toga da je bio pomoćnik Kubricku na snimanju sletanja na mjesec....

 To mozda jest istina ali u situaciji s linka postoji opasnost od nuklearnog napada na gusto naseljeno mjesto.

Zna se da je visoka vjerojatnost da ce se napad dogodit, jednog od suucesnika je vlast uhitila i jedini nacin da se dode do daljnjih informacija o napadu je upravo preko njega.

 

Ti znaci kazes da ga ne bi trebali muciti jer iako postoji velika vjerojatnost da uhiceni posjeduje neku informaciju o slucaju, postoji mogucnost da informaciju koju ce dat bude kriva?

- Psiho246
8 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
BlackDog22 kaže...

 Manje filmova gledati...

 

Problem s mučenjm je što je potpuno neučinkovito. Mučenje samo osigurava da ćeš dobit neke informacije, no ne i da su te informacije točne, a osoba koju muče priznat će sve, od ubojstva JFK-a preko gradnje piramida i toga da je bio pomoćnik Kubricku na snimanju sletanja na mjesec....

Koji filmovi, navedena hemija stvarno postoji. Naravno da sve dobijene informacije (na bilo koji način) moraju provjeriti a ne uzeti zdravo za gotovo.

 

Tako je, nisu ni oni koji pokusavaju dobit informacije od juce ;)

Advokat

Sudska praksa BiH

Zakoni BiH

Ispis iz BiH drzavljanstva

Ispis iz drzavljanstva BiH

Odricanje od bosanskog drzavljanstva

Obligaciono pravo

Bankarsko pravo

Radno pravo

Upravno pravo

Nasljedno pravo

Priznanje stranih sudskih odluka

Parnični postupak

Porodično pravo

Privredno pravo

Penziono pravo

Pravo osiguranja

Ugovori

Razvod braka

Naknada štete

Stvarno pravo

Drzavljanstvo BiH

praksa BiH

Medijator

Forum

BiH pravo

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 10:13 (strelokkk).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
strelokkk kaže...
phoenix2003 kaže...
BlackDog22 kaže...

 Manje filmova gledati...

 

Problem s mučenjm je što je potpuno neučinkovito. Mučenje samo osigurava da ćeš dobit neke informacije, no ne i da su te informacije točne, a osoba koju muče priznat će sve, od ubojstva JFK-a preko gradnje piramida i toga da je bio pomoćnik Kubricku na snimanju sletanja na mjesec....

Koji filmovi, navedena hemija stvarno postoji. Naravno da sve dobijene informacije (na bilo koji način) moraju provjeriti a ne uzeti zdravo za gotovo.

 

Tako je, nisu ni oni koji pokusavaju dobit informacije od juce ;)

 Agenti imaju mentalne obuke kojima informaciju mijenjaju autosugestujom u lažnu do te mjere da na bilo kojoj drogi govore
gluposti. Dakle ako nema duplih izvora informacija i ako baš agent nije svjesni prebjeg, mučenje nespavanjem ili slične vježbe 
ispiranja mozga samo će uništiti korisnu informaciju. Znam stari trik (i vjerojatno svi iole informirani krimosi na svijetu) kojim se
efektivno vara detektor laži.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...

 Agenti imaju mentalne obuke kojima informaciju mijenjaju autosugestujom u lažnu do te mjere da na bilo kojoj drogi govore
gluposti. Dakle ako nema duplih izvora informacija i ako baš agent nije svjesni prebjeg, mučenje nespavanjem ili slične vježbe 
ispiranja mozga samo će uništiti korisnu informaciju. Znam stari trik (i vjerojatno svi iole informirani krimosi na svijetu) kojim se
efektivno vara detektor laži.

Zato poligraf (detektor laži) i nema snagu dokaza pred sudom.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
overhaul kaže...

 Agenti imaju mentalne obuke kojima informaciju mijenjaju autosugestujom u lažnu do te mjere da na bilo kojoj drogi govore
gluposti. Dakle ako nema duplih izvora informacija i ako baš agent nije svjesni prebjeg, mučenje nespavanjem ili slične vježbe 
ispiranja mozga samo će uništiti korisnu informaciju. Znam stari trik (i vjerojatno svi iole informirani krimosi na svijetu) kojim se
efektivno vara detektor laži.

Zato poligraf (detektor laži) i nema snagu dokaza pred sudom.

 I zato ga prizivaju razni naši nevini akteri. Se sjećate ovakvih herojskih izjava?
http://www.vecernji.hr/nogomet/mamic-ostojicu-idemo-na-detektor-lazi-1013124
http://www.24sata.hr/nogomet/moze-idem-na-detektor-lazi-nikad-nisam-nikome-pustio-418020
http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/274646/Default.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice