Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.282.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Za index clanak komentar

Tip koji neistomisljenike naziva glupima i licemjerima je po meni najgori oblik covjeka i amen. Nemoras se slagati s nekim, ali tako nisko pasti ispod svake razine, kako ga nije sramota i to jos od takvog kvazi intelektualca valjda obraza nema pa ga nista nije sramota.

 

Isto tako ti " glupi ljudi " ukljucuju i prirodoslovce i ljude iz realnih znanosti koji u usporedbi s njim imaju neusporedivo vece mentalne kapacitete i inteligenciju, s puno sam ljudi o ovome razgovarao a i rekao bih i da su cisceg obraza jer se ne guraju u politiku. Ali posto se s njim ne slazu automatski su glupi. Ljigavo i jadno preko svake mjere. Samo maljusni i nesigurni te argumentativni patuljci tako reagiraju na suprotne stavove.

 

Druge optuzuje za licemjerje, a najveci licemjer je on, od te njegove inteligencije in I . A biti dr.sc u hrvatskoj je stvar imati nekog u sustavu ili obrazovnom ili politickom ne sposobnosti. Bio i vidio kako to ide, rijetki postanu to zaslugom valjda je on jedan od tih lol.

 

I jos usporedjuje siriju sekularnu  zemlju najveceg stupnje kulture i obrazovanja u regiji ( od muslimanskih zemalja ) do prije rata sa sjevernom korejom veliki brat jesi li to ti?LoL

 

I jos najsmjesniji dio teksta " nije napadnuta ni pobuna poticana izvana " he he he hardcore delusional.

 

Ocito zastupa agendu amerike i suradnika eto ustao goloruk narod na tirana, a ne prebaceni islamisti iz libije i posvuda iz europe plus lokalni kvislinzi potplaceni tj. fsa koja je dosad skoro isparila i kadar im presao u isil.  Prebacena olos u trening kampove u emiratima, turskoj, jordanu video dokazi isto svuda. Autor ili nezna ili mulja namjerno.

 

I onda ta famozna bombardiranja sad-a he he prelaze postrojbe isila otvorenu pustinju avioni lete iznad niko ih ne dira komedia del arte. Piloti americki kazu ugledas neprijatelja i zatim 1 sat se ceka odobrenje za paljbu ,

a kamioni dolje prolaze te najcesce ni ne dobiju zeleno svjetlo, izgovor kao mogucnost civilnih zrtava u otvorenoj pustinji. Cak su im i generali morali reagirati na izjave pilota, odgovor u stilu to nije bas tako moramo paziti na civile, valjda civile usred pustinje ne u gradovima, a ovi isilovci voze se kroz pustos u napad tipicni bullshit pr potez.

 

Otvorite oci ljudi amerikanci su u par dana zbombali ozbiljne vojske, a ne sacicu primitivaca bez mogucnosti pruzanja otpora zracnim napadima. Ti isti radikali  se vozaju otvorenom pustinjom i nista, nije ovo afganistan sa milijun dolina i pecina ili vijetnam sa gustim sumama.

 

 

Znaci turska ne salje kamione logistike isilu DW reportaza?

Ne kupuju njihovu naftu kolone goleme na granici videa milijun?

Ne napadaju kurde preko granice artiljerijom?

Nisu imali trening kampove za raznoraznu islamisticku olos iz cijelog svijeta?

Nisu njihovi mit agenti uhvaceni zajedno sa isil-ovim postrojbama?

Isil pod pritiskom kurda na bojistu povlaci se ponekad preko granice u tursku, a njihovi granicari stoje i daju im vodu, hranu i pomoc medicinsku videa poprilicno na netu neistina?

Isto vrijedi i za jordan i za s.arabiju a i emirate te okolne  " prijatelje sirije " ne nije sala tako su se prozvali.

 

Meni se cini da ta osoba fantazira u svom malom svijetu i informira se iskljucivo iz njegovim stavovima sklonih mainstream medija, reinforcement stavova voli svatko jelte odbacujuci nezavisne novinare i izvjestaje s terena kao valjda nepouzdane.

Naravno da oni imaju razloga iskrenuti istinu za razliku od mainstream medija sto nevalja s tom slikom?

Ispod svake razine ono njegovo vrijedjanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 18:14 (nikidr).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

http://news-bar.rtl.hr/vijesti/svijet/grupa-imigranata-pobjegla-iz-hrvatske-natrag-u-siriju-ipak-nam-je-bolje-kod

 

a najbolji mi je dio:

...Gledajte, nismo mi glupi. Došli smo u Hrvatsku s nekom količinom novaca i resursa s kojim bismo mogli samostalno preživjeti neko vrijeme, ali čim su hrvatske institucije nanjušile da imamo nešto novca, odmah su nam skočile na grbaču. Nismo financijski mogli izdržati uzdržavanje Hrvata - dodali su imigranti.

 

 Ne znam što mi je bolje, njihovi članci ili komentari ispod - never gets old

 

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Još da su upoznali vlasnike apartmana na obali....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ijao, ne opet nazad na cijenu ćevapa na moru :D

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vidim da neki ne shvaćaju stvarno stanje stvari što se tiče migranata iz Sirije.

1. Oni su već ovdje i dolazit će ih sve više.

2. Hrvatska ne može napraviti svoj "kineski zid" da bi se to spriječilo.

3. Hrvatska ih ne smije pobit jer je to zabranjeno.

4. Ne može ih se ostaviti da pomru od gladi jer bi to donijelo 1000x veće probleme.

5. Ne može ih se ostaviti da lutaju zemljom jer to također donosi još veće probleme.

6. Ne mogu se samo tako transportirati dalje na zapad jer to zapadne zemlje neće dopustiti.

 

Preostaje samo jedno. Organizirati im smještaj, hranu i osnovnu zdravstvenu skrb i čekati daljnji razvoj situacije. Možemo se nadati pomoći EU u zbrinjavanju.

 

A što se tiče dežurnih nacista kojih ovdje na forumu ima, te izbjeglice ne žele ostati u Hrvatskoj. To im je tranzitna zemlja prema zapadu. Ukoliko i zažele živjeti ovdje trebaju tražiti politički azil koji neće dobiti jer Hrvatska to ne daje rado čak niti u pojedinačnim slučajevima, a kamoli grupno za tisuće ljudi. 

 

Zato dragi moji arijevci i oni koji se tako osjećate, mirno spavajte.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 19:36 (DexCro).
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ako je mene to islo rekao bih da  neoliberali (  mozda i ti? ) podrzavate vise naciste nego sto bi ja to ikada sebi i mogao zamisliti.

 

Jedna rijec Ukrajina.

Bataljon azov.

Tetovaze zanimljive.

Izletiste za neonacisticko europsko smece isto azov.

Granatiranje svakodnevno Donjecka. Stambena naselja. Trznice. Hrpe mrtvih ljudi.

 

Od neoliberala ni rijeci.

Odgovaraju im takvi licemjerni i dualisticki stavovi prebacis plocu po potrebi.

Olos. Ne ovo nije upuceno autoru posta iznad mog.

 

 

A sto mislim o plemenskoj pripadnosti kao idealu sam vec rekao.

Uf Uf Zamjeriti ce mi sada osjetljive biljcice i sa lijeve neoliberalne strane i  partioti veliki desnicari sto se busaju o prsa.

Bas mi dodje tesko onako nitko mi nece lupati tu jadan ja. HE HE

 

Gospodo Manje pokusaja uklapanja i konformizma, a vise govorenja i pisanja onoga sto stvarno mislite bez samocenzure.

Ako hoces nekoga optuziti pogotovo za nesto poput  ( nacizma i rasizma )  skupi hrabrost i reci, a ne ovako kukavicki.

Cak i da nije mene islo imenuj onda one na koje se i je odnosilo.

 

Los pokusaj diskreditiranja onih sa suprotnim stavovima. Nema alata do ad hominem.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 20:16 (nikidr).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

 Ne znam što mi je bolje, njihovi članci ili komentari ispod - never gets old

 

 Komentari su vrlo usporedivi sa nekima ovdje, iako ovdašnji komentatori pokušavaju svoje misli ''zamotati'' u malo kulturniju formu.

 

Pa, i ovdje su se neki napušili bunike u zadnjih par dana.

Ili su samo pokazali pravo lice.

 

Hrvati - uskogrudni, ksenofobni, uplašeni od svega novog i nepoznatog

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 23:35 (kizo2703).
14 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Zašto forum nema pristupni esej u kojem bi potencijalni forumaš mogao pokazati razinu pismenosti, stilskog formatiranja i izražavanja?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Zašto forum nema pristupni esej u kojem bi potencijalni forumaš mogao pokazati razinu pismenosti, stilskog formatiranja i izražavanja?

 jel to na fer-u potrebno??

 

ne znam o čemu oleg priča. kaže novo i nepoznato. ovo nije ni novo ni nepoznato...

 

btw stvarno su dobru sliku stavili uz ilustraciju članka. za podsjetnik, evo par slika na kojima se može vidjeti kako izbjeglice izgledaju.

ne kažem da bi svatko trebao ići u rat, ali pomalo je sumnjivo da su na slikama i videima izbjeglica iz sirije uglavnom muškarci u najboljim godinama. a pogledajte izbjeglice iz hrvatske i bosne...

ne znam, možda sam u krivu, ali tračak sumnje je tu... vidjet ćemo za 5-10 godina kako će se stvari odvijati.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 21:27 (Ezio).
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

 Kad ponestane municije i argumenata uvijek se vracamo napadu na pravopis, formu i stil.

Smijesno jadno i sitnicavo, ali eto neki osjecaju da moraju osigurati tu neku malu pobjedu.

 

 

Tu svojevrsnu psiholosku zadovoljstinu kad vec nemogu argumentima.

Meni dodje kao izvor zabave i studija ljudskog ponasanja, barem onog negativnog dijela.

I nista imenom sve iz prikrajka hrabra neka ekipa.

 

Zavrsiti cu razgovor s vama ovim. Cak i moji prijatelji muslimanske vjeroispovjesti ne podrzavaju ovo sto se dogadja i oni su primjetili da izbjeglice imaju sastav od 80 posto muskaraca od 20-35.

Neoliberali solidarniji s muslimanima nego ljudi iste vjere. Znaci neoliberali su cvijet ljudskog roda.

Sto se i vidi iz rezultata arapskog proljeca i ukrajinskog sukoba i slicnih prevrata koje su oni visokopozicionirani medju njima pokrenuli.

Uzivajte hrabri forumasi.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Zašto forum nema pristupni esej u kojem bi potencijalni forumaš mogao pokazati razinu pismenosti, stilskog formatiranja i izražavanja?

 bikoz:

 

a) ihush

b) ihush

c) ihush

d) rizons

 

 

 

 

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Zašto forum nema pristupni esej u kojem bi potencijalni forumaš mogao pokazati razinu pismenosti, stilskog formatiranja i izražavanja?

Zašto samo esej? Zašto ne i neka druga forma. Neki su možda dobri u desetercu. Zar njih treba diskriminirati?

 

Globalno gledajući u ovoj temi se često ponavlja ista situacija (preodgoj onoga tko drugačije misli) a rezultat je uvijek isti (svatko ukopan u svom rovu). Na stranu prethodno, mislim da se o nekim civilizacijskim standardima ne bi trebalo raspravljati i da bi moderator trebao biti brži na pištolju u takvim sitaucijama (mada je Drago brz na okidaču, čini mi se da ponekad uzme time out od teme). U 21. stoljeću smo pa mi nije jasno da raspravljamo o ovome o čemu se piše zadnjih par stranica. Zar nije normalno biti human i pomoći čovjeku u nevolji? Zar nismo i sami bili u sličnoj situaciji prije 20-tak godina? Zar smo tako brzo zaboravili?

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...

 

Zavrsiti cu razgovor s vama ovim. Cak i moji prijatelji muslimanske vjeroispovjesti ne podrzavaju ovo sto se dogadja i oni su primjetili da izbjeglice imaju sastav od 80 posto muskaraca od 20-35.

Neoliberali solidarniji s muslimanima nego ljudi iste vjere. Znaci neoliberali su cvijet ljudskog roda.

 

Sve mi se čini da ni ti ni tvoji prijatelji niste baš sabrani! Da li biste vi poveli sa sobom u nepoznato svoju ženu i djecu? Recimo, ja ne bih. Ono što bih ja uradio jeste da bi se sam pokušao probiti do Njemačke, Nizozemske, Švedske ili bilo koje razvijene zemlje, prijavio se, našao kakav poslić i stančić a zatim platio siguran put svojoj obitelji. To većinom rade i ovi ljudi a čini se da neki i nemaju baš izbora pa moraju svi zajedno da pođu na put. Takav put je veoma opasan. Tokom 1993 jedan član i moje obitelji je nestao u srednjoj Bosni. Nikada nije pronađen. također, poznat mi je slučaj obitelji koja je zalutala u minsko polje pa je netko iz grupe nagazio na minu a zatim su ih u tom minskom polju gađali svim i svačim. Izvukli su ih tek nakon 12 sati ležanja u miskom polju. Na žalost bilo je mrtvih. Iz svog iskustva dao bih savjet onima koji dođu u priliku da pomognu tim ljudima, neka pomognu koliko mogu. To sam tokom 1992-1995 dobro naučio na svojoj koži. Jednoj obitelji koja je 1992 izbjegla iz Posavine i uselila u prvu kuću do naše pružili smo malu pomoć u hrani, posuđu i priboru za jelo, higijenskom priboru i još nekim stvarima sad se točno ne sjećam. U vrijeme kad je u mom gradu 1993 vladala glad isti ti ljudi su uzvratili pomoć u hrani. Ostali smo prijatelji i dan danas. Posjećujemo se, oni su se vratili u svoju Posavinu i imaju svoj biznis u poljoprivredi i super im ide. Tko nije doživio 1993 ne zna o čemu govorim. U jebenom vremenu najteže je bilo ostati čovjek bez obzira na boju kože, religiju ili bilo šta drugo.

Što se tiče ovog označeno zelenom bojom....hmmmm, silogizam ti nije jača strana!

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 23:07 (phoenix2003).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
ivan dragi kaže...

Zašto forum nema pristupni esej u kojem bi potencijalni forumaš mogao pokazati razinu pismenosti, stilskog formatiranja i izražavanja?

Zašto samo esej? Zašto ne i neka druga forma. Neki su možda dobri u desetercu. Zar njih treba diskriminirati?

 

Globalno gledajući u ovoj temi se često ponavlja ista situacija (preodgoj onoga tko drugačije misli) a rezultat je uvijek isti (svatko ukopan u svom rovu). Na stranu prethodno, mislim da se o nekim civilizacijskim standardima ne bi trebalo raspravljati i da bi moderator trebao biti brži na pištolju u takvim sitaucijama (mada je Drago brz na okidaču, čini mi se da ponekad uzme time out od teme). U 21. stoljeću smo pa mi nije jasno da raspravljamo o ovome o čemu se piše zadnjih par stranica. Zar nije normalno biti human i pomoći čovjeku u nevolji? Zar nismo i sami bili u sličnoj situaciji prije 20-tak godina? Zar smo tako brzo zaboravili?

 Slažem se oko ovog sa 21st. Pa ipak, tu smo gdje smo. Mislim da se zavaravamo, znanost i tehnologija grabe naprijed zahvaljujući relativno stabilnoj manjini znanstvenika i kreativaca, no ljudi su u mnogočemu kao populacija nepromijenjeni. Dostupnost informacija drastično pomaže, ali ne svima. Dobrom dijelu ljudi, izgleda, ovakva dostupnost informacija drastično odmaže. Odnosno, čini njihove deficite u temeljnom obrazovanju, kritičkom razmišljanju, otvorenosti za informacije, još izraženijim. I ne samo s obzirom na intelektualne kapacitete/vrijeme/motivaciju, već čini izraženijim i one "nedostatke" koje svi dijelimo - u percepciji, emocijama, itd.

 

Brdo je tu svega za progutati - mozak traži prečace da to posloži u bilo kakvu cjelinu, a priroda informacija je često takva da u kratkom roku ostavi što jači dojam. Nekakvo izumiranje koje traje godinama ostavlja daleko slabiji dojam od pada zrakoplova gdje instant gine 300 ljudi, sve do trenutka kada netko objavi srcedrapajuću fotku posljednjeg mladunčeta neke vrste. Tko će se zamarati čitanjem longitudinalnih studija i općenito zahtjevnih istraživanja - nekoliko videa sa brutalnim zločinima ostavlja jači dojam i troši manje kalorija od tumačenja grafova i tablica nekog validnog istraživanja o socioekonomskom stanju zemlje. Ne lamentiram o nekakvoj izgubljenoj ljudskosti,  to su mehanizmi koji su stalno tu, no okolina je ta koja je drastično drugačija, a naši deficiti konstanta.

 

Uz sve to, naravno, postoje ljudi koji su jednostavno neosjetljivi papci :P

 

Drago je ko steamov VAC, nema ga nema, i onda kumulativno krene val banhammera :P

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 23:17 (ElektričnaOvca).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

A gdje je nestala humanost? Prije su ljudi pomagali jedni drugima (nerijetko zakidajući od svojih usta). Gdje smo došli danas? Svak gleda svoje dupe. Zar je to napredak? Kako možeš, kao čovjek biti imun na patnju drugoga? (pitanje nije upućeno direktno tebi)  Ok, netko ne može shvatiti ljude koji su sposobni za rat a bježe od njega. Ja mogu, posebice u situaciji ovakvog rata. Ne znam koji bi bio moj izbor da sam u njihovoj situaciji (na moju sreću nisam). Što sa djecom koja nisu mogla birati i za koju nije najbolje mjesto za odrastanje u ratnoj zoni. Kud ćemo s njima i kako njih tretirati?

 

Stara poslovica kaže "Kako siješ tako ćeš i žeti". Ne sije li Europa, ovakvim ponašanjem, buduće sjeme razdora?

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
... 

Drago je ko steamov VAC, nema ga nema, i onda kumulativno krene val banhammera :P

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

A gdje je nestala humanost? Prije su ljudi pomagali jedni drugima (nerijetko zakidajući od svojih usta). Gdje smo došli danas? Svak gleda svoje dupe. Zar je to napredak? Kako možeš, kao čovjek biti imun na patnju drugoga?(pitanje nije upućeno direktno tebi)  Ok, netko ne može shvatiti ljude koji su sposobni za rat a bježe od njega. Ja mogu, posebice u situaciji ovakvog rata. Ne znam koji bi bio moj izbor da sam u njihovoj situaciji (na moju sreću nisam). Što sa djecom koja nisu mogla birati i za koju nije najbolje mjesto za odrastanje u ratnoj zoni. Kud ćemo s njima i kako njih tretirati?

 

Stara poslovica kaže "Kako siješ tako ćeš i žeti". Ne sije li Europa, ovakvim ponašanjem, buduće sjeme razdora?

 Oprosti na kratkom odgovoru iako je pitanje složenije: Lako, ako ga se bojiš, ako ti ''smrdi'', ako smatraš da je sam odgovoran za svoju patnju, ako misliš da je sposoban sam ju riješiti. U prosjeku gledano, lako.

 

Što se tiče sijanja, osobno mislim da dolazi na naplatu prevelika nejednakost; i to ne ova naša, ''zapadna'', već globalna - ja se čudim što nam već nije čitav ''treći svijet'' sjeo u krilo, da se tako izrazim.

 

 

 

edit: meanwhile, kolega niki se preselio na drugu temu, ovdje nismo uspjeli pobiti njegove argumente pa se, izgleda, odlučio na imigraciju

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/sto-o-rasama-rasizmu-kaze-znanost/229341.aspx?page=2&jumpto=4759802&sort=asc&view=flat

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 23:41 (ElektričnaOvca).
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Povratak Jedi-a HE HE da malo humora ubacimo u ovu istrosenu raspravu.

 

Sad ce ti svi istomisljenici brojati zasto si zvao vraga nazad. Znas onu ne zazivaj ime tri puta.

 

He He legendo vidim da ti falim

Valjda jos ego boli nakon sto si morao pojest svoje rijeci zbog (u tvojoj glavi nepostojecih) muslimanskih patrola i sudova.

 

Mozemo se sloziti da se ne slazemo i to je otprilike to.

 

A dosao sam da odgovorim mariu L

Bas te civilizacijske norme koje pokusavas sacuvati ce biti ugrozene masovnim useljavanjem ljudi drugacijeg poimanja prava i pravde.

Neznas za serijatske sudove i njihove patrole i poraste stopa kriminala.

Jedno je bit dobrodusan i suosjecajan a sasvim drugo naivan.

 

I za boga miloga okanite se stila pisanja i interpunkcije, valjda znate analizirati moje argumente i tu naci nelogicnosti.

 

Edit

Eto pobiste mi sve argumente  videa, ovo o sudovima, patrolama, turskom svercu isil nafte da ne nabrajam dalje he he. Semantiko moja mila.

Prelagno mi je s tobom e.ovca raspravljat i opovrgnuti te . Ima u temi i teskasa po argumentaciji, ali nisu bas pretjerano aktivni sa kontrargumentima protiv mojih, a i njihovi stavovi su mi blizi nego tvoja naivna vjerovanja.

 

Mozda hocete cuti i stos godine.

Nakon sto su primili golem broj arapskog stanovnistva ( ovi sto sudove i patrole organiziraju) Britanija odbija one sirijce koji valjda ne stimaju, kulturoloski su strani jbg. Nemaju taj zar za pravo, sudstvo i alternativnu policiju. Ovo lici na predumisljaj onih na vrhu.

 

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11748943/UK-is-denying-refuge-to-Christians-fleeing-Isil-say-church-leaders.html

 

I jos najbolji stos kad ti ljudi sami progovore i pokazu koliko su tolerantni prema domicilnom stanovnistvu zemlje u koju dosele.

 

youtube.com/watch?v=psZBaJU_Cvo&feature=youtu.be

 

youtube.com/watch?v=fX73ggsMNEI&feature=youtu.be

 

Valjda ja jedini ovdje postam nesto opipljivo osim subjektivnih misljenja.

Gdje su vasa videa zagrljenih i ugodno caskajucih radikalnih sunita i gay populacije, zena bez burke ili ekipe koja cuga. Nula bodova.

 

 

Tko pogleda pogleda, a znam da od vas argumentatora nece nitko.

 

Rece i nestade u sjeni Paf

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 2:38 (nikidr).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

 

Sve mi se čini da ni ti ni tvoji prijatelji niste baš sabrani! Da li biste vi poveli sa sobom u nepoznato svoju ženu i djecu? Recimo, ja ne bih. Ono što bih ja uradio jeste da bi se sam pokušao probiti do Njemačke, Nizozemske, Švedske ili bilo koje razvijene zemlje, prijavio se, našao kakav poslić i stančić a zatim platio siguran put svojoj obitelji. To većinom rade i ovi ljudi a čini se da neki i nemaju baš izbora pa moraju svi zajedno da pođu na put. Takav put je veoma opasan. Tokom 1993 jedan član i moje obitelji je nestao u srednjoj Bosni. Nikada nije pronađen. također, poznat mi je slučaj obitelji koja je zalutala u minsko polje pa je netko iz grupe nagazio na minu a zatim su ih u tom minskom polju gađali svim i svačim. Izvukli su ih tek nakon 12 sati ležanja u miskom polju. Na žalost bilo je mrtvih. Iz svog iskustva dao bih savjet onima koji dođu u priliku da pomognu tim ljudima, neka pomognu koliko mogu. To sam tokom 1992-1995 dobro naučio na svojoj koži. Jednoj obitelji koja je 1992 izbjegla iz Posavine i uselila u prvu kuću do naše pružili smo malu pomoć u hrani, posuđu i priboru za jelo, higijenskom priboru i još nekim stvarima sad se točno ne sjećam. U vrijeme kad je u mom gradu 1993 vladala glad isti ti ljudi su uzvratili pomoć u hrani. Ostali smo prijatelji i dan danas. Posjećujemo se, oni su se vratili u svoju Posavinu i imaju svoj biznis u poljoprivredi i super im ide. Tko nije doživio 1993 ne zna o čemu govorim. U jebenom vremenu najteže je bilo ostati čovjek bez obzira na boju kože, religiju ili bilo šta drugo.

Što se tiče ovog označeno zelenom bojom....hmmmm, silogizam ti nije jača strana!

 Ovaj dio mi nije baš jasan pretjerano, pa ako ćeš objasniti. Znači ti bježiš od nekud zato jer je nepodnošljivo više tamo živjeti, prijete ti valjda ubojstvom, ratom ili čime već i onda bi u takvom okruženju ostavio svoju djecu i ženu dok ti raduckaš u njemačkoj i nizozemskoj, gledaš ligu prvaka i piješ hladno pivo dok se malo ne stabiliziraš? I šta onda, poslao bi privatni avion po njih? Kako točno misliš da bi oni izašli od tamo zato jer si ti zaradio par tisuća eura? I dalje si i ti ilegalac i tvoja obitelj, ne možeš ih staviti na bus i dočekat na kolodvoru u Berlinu kad ih neće pustit na granici. Oni opet moraju proći isti put kao i sad radio ti u Nizozemskoj ili ne.  Uostalom takva situacija nije izbjeglica nego ekonomski migrant, a da put nije opasan ne bi bio ni izbjeglica nego turist. 

 

Prva stvar sad da malo diferenciramo da li su ti ljudi izbjeglice ili ekonomski migranti? Ja sam bio u uvjerenju da su izbjeglice pobjegle pred ratom u Siriji. Izbjeglicama treba pomoć obavezno, a što se tiće ekonomskih migranata to možemo raspravljat.

 

Ljudi koji su 91. bili izbjeglice su bježali jer da su ostali imo bi vrlo velike šanse da završie na ovčari ili u srebrenici, a ako si imao sreće samo bi ti silovali ženu i kćeri. U takvim situacijama ljudi su rađe birali iskušat sreću s minskim poljem svi zajedno nego ostaviti nekog.

 

Drugo što stvarno među tim ima jako puno vojno sposobnog stanovništva i treba njih vratiti ljepo nazad neka si izaberu stranu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

A gdje je nestala humanost? Prije su ljudi pomagali jedni drugima (nerijetko zakidajući od svojih usta). Gdje smo došli danas? Svak gleda svoje dupe. Zar je to napredak? Kako možeš, kao čovjek biti imun na patnju drugoga? (pitanje nije upućeno direktno tebi)  Ok, netko ne može shvatiti ljude koji su sposobni za rat a bježe od njega. Ja mogu, posebice u situaciji ovakvog rata. Ne znam koji bi bio moj izbor da sam u njihovoj situaciji (na moju sreću nisam). Što sa djecom koja nisu mogla birati i za koju nije najbolje mjesto za odrastanje u ratnoj zoni. Kud ćemo s njima i kako njih tretirati?

 

Stara poslovica kaže "Kako siješ tako ćeš i žeti". Ne sije li Europa, ovakvim ponašanjem, buduće sjeme razdora?

 Nadam se da ovo pišeš iz nekog doma za beskućnike ili djecu bez roditelja gdje si uhvatio 5min pauze da odgovoriš na temu inače te ne shvaćam ozbiljno. S tim da bi trebo uhvatit i neku povijesnu knjigu za pročitat malo u pauzama...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...

 

Ne razumijm točno što želiš ti dokazati, da od milijun ljudi njih 1000 nije normalno? Mislim da to nis trebao dokazivati, da se to podrazumjeva samo po sebi. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 Ovaj dio mi nije baš jasan pretjerano, pa ako ćeš objasniti. Znači ti bježiš od nekud zato jer je nepodnošljivo više tamo živjeti, prijete ti valjda ubojstvom, ratom ili čime već i onda bi u takvom okruženju ostavio svoju djecu i ženu dok ti raduckaš u njemačkoj i nizozemskoj, gledaš ligu prvaka i piješ hladno pivo dok se malo ne stabiliziraš? I šta onda, poslao bi privatni avion po njih?Kako točno misliš da bi oni izašli od tamo zato jer si ti zaradio par tisuća eura? I dalje si i ti ilegalac i tvoja obitelj, ne možeš ih staviti na bus i dočekat na kolodvoru u Berlinu kad ih neće pustit na granici. Oni opet moraju proći isti put kao i sad radio ti u Nizozemskoj ili ne.  Uostalom takva situacija nije izbjeglica nego ekonomski migrant, a da put nije opasan ne bi bio ni izbjeglica nego turist. 

 

Prva stvar sad da malo diferenciramo da li su ti ljudi izbjeglice ili ekonomski migranti? Ja sam bio u uvjerenju da su izbjeglice pobjegle pred ratom u Siriji. Izbjeglicama treba pomoć obavezno, a što se tiće ekonomskih migranata to možemo raspravljat.

 

Ljudi koji su 91. bili izbjeglice su bježali jer da su ostali imo bi vrlo velike šanse da završie na ovčari ili u srebrenici, a ako si imao sreće samo bi ti silovali ženu i kćeri. U takvim situacijama ljudi su rađe birali iskušat sreću s minskim poljem svi zajedno nego ostaviti nekog.

 

Drugo što stvarno među tim ima jako puno vojno sposobnog stanovništva i treba njih vratiti ljepo nazad neka si izaberu stranu.

Ti si jedan od rijetkih forumaša koji razumije što govorim!

 

http://www.theaustralian.com.au/news/nation/refugees-pay-40000-to-come-by-plane/story-e6frg6nf-1225802705191

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...
A dosao sam da odgovorim mariu L

Bas te civilizacijske norme koje pokusavas sacuvati ce biti ugrozene masovnim useljavanjem ljudi drugacijeg poimanja prava i pravde.

Neznas za serijatske sudove i njihove patrole i poraste stopa kriminala.

Jedno je bit dobrodusan i suosjecajan a sasvim drugo naivan.

Ne pokušavam ja ništa sačuvati već samo upirem prstom na činjenice. Ti si opako zabrijao na šerijatske sudove i šerijatsko pravo. Evo ti mape koja puno više govori od cijele stranice teksta koji sam mislio napisati.

BlackDog22 kaže...

 Nadam se da ovo pišeš iz nekog doma za beskućnike ili djecu bez roditelja gdje si uhvatio 5min pauze da odgovoriš na temu inače te ne shvaćam ozbiljno. S tim da bi trebo uhvatit i neku povijesnu knjigu za pročitat malo u pauzama...

Iskreno me zaboli da li me ti shvaćaš ozbiljno. Koliko i kako pomažem? Premalo, to sa sigurnošću mogu reći. Što se tiče povijesti, ti si zadnja osoba koja bi nekoga trebala prozivati po tom pitanju.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

 Ako te zabli šta se uzbuđuješ onda oko toga, ja bar nisam licemjeran da proljevam suze za sirijskom djecom, a da ne pomaknem guzicu iz fotelje. Bar budi čovjek pa priznaj da ti ih je žao, ali ne dovoljno da bi išta poduzeo oko toga. Odnosno suosjećaš se s njima, ali ne želiš se odreći ni dijela svog komfora kako nešto napravio po tom pitanju. 

 

To tvoje sažaljevanje je u stilu onog poljevanja vodom za onaj ALS gdje se više vode potrošilo nego što se novca skupilo, ali najbitnije da su se masovno svi poljevali...

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

A gdje je nestala humanost? Prije su ljudi pomagali jedni drugima (nerijetko zakidajući od svojih usta). Gdje smo došli danas? Svak gleda svoje dupe. Zar je to napredak? Kako možeš, kao čovjek biti imun na patnju drugoga? (pitanje nije upućeno direktno tebi)  Ok, netko ne može shvatiti ljude koji su sposobni za rat a bježe od njega. Ja mogu, posebice u situaciji ovakvog rata. Ne znam koji bi bio moj izbor da sam u njihovoj situaciji (na moju sreću nisam). Što sa djecom koja nisu mogla birati i za koju nije najbolje mjesto za odrastanje u ratnoj zoni. Kud ćemo s njima i kako njih tretirati?

 

Stara poslovica kaže "Kako siješ tako ćeš i žeti". Ne sije li Europa, ovakvim ponašanjem, buduće sjeme razdora?

 Nema više solidarnosti kao nekad i većina stvari se radi proračunato. Svi se drže one "Pomozi sirotu na svoju sramotu."

Misliš da je lako udomit nekog stranca iz npr. Sirije? Treba zaspat s spoznajom da ćeš se možda probudit bez one zlatnine, ili što već imaš od vrijednosti. Ili da ti će ti možda jedan dan pokucat policija zbog kakve bombe. Iako ta osoba koja živi s tobom nema apsolutne veze s bombom koja je ekspodirala prije dva dana u centru grada. Pa malo ljudi bi primilo i svog sugrađanina, a kamo li nekog stranca  s bliskog istoka. Jako puno hrvata živi na rubu i nežele nikakav dodatan rizik, niti opterećenje na svoja i onako jadna primanja. Istina je da ovaj način razmišljanja nije "human" ali bit human znači odricanje o rizik, a ljudima je danas toga dosta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 11:50 (axos).
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

@mario L

Jel mi razgovaramo o europskim zemljama ili sto ta karta dokazuje tocno?

Ja sam govorio o onim clancima sto sam postavio. Trenutno u britaniji djeluje 85 serijatskih sudova procitaj clanak mislim 2 stranice rasprave unazad, a nije to samo u britaniji. To su ilegalni sudovi i pokusaj uspostavljanja paralelnog sustava, cak i drasticne kazne nekad izricu. Doslovno rusenje ustavnog poretka tih zemalja. I to nisu incidenti izolirani nego su se svi dogovorili i paneuropski guraju za legitimizaciju i legalizaciju tih sudova ex post facto da bi dobili amnestiju za sva dosad ilegalno provedena sudjenja. Njihovi klerici javno na tv-u govore nama britanski zakoni ne znace apsolutno nista, mi se vodimo iskljucivo po serijatskom pravu.

 

Sto je sljedece legitimizacija ovih patrola njihovih sto ljude maltretiraju i napadaju. Paralelna serijatska policija mozda, malo karikiram ali tko zna za 20 godina, natalitet im je neusporedivo veci i pogledajte malo statistike kakvo ce stanje biti u buducnosti. Ja vas ponekad ne kuzim mislite valjda da ce se oni  prilagoditi i uklopiti u europske norme u tom roku? Zive u izdvojenim zajednicama i sanse asimilaciju su minimalne, na razini statisticke pogreske. Ako se ovakav priljev nastavi, za 30 godina mi cemo biti ti koji ce se morati prilagoditi serijatskom pravu i policiji te njihovoj kulturi ne obrnuto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 12:46 (nikidr).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
mario.L_hr kaže...

 Ako te zabli šta se uzbuđuješ onda oko toga, ja bar nisam licemjeran da proljevam suze za sirijskom djecom, a da ne pomaknem guzicu iz fotelje. Bar budi čovjek pa priznaj da ti ih je žao, ali ne dovoljno da bi išta poduzeo oko toga. Odnosno suosjećaš se s njima, ali ne želiš se odreći ni dijela svog komfora kako nešto napravio po tom pitanju. 

 

To tvoje sažaljevanje je u stilu onog poljevanja vodom za onaj ALS gdje se više vode potrošilo nego što se novca skupilo, ali najbitnije da su se masovno svi poljevali...

 

 

A što da ti kažem? Skužio si me. Idema razgovarati s kamenom, lakše je nego s tobom.

axos kaže...

 Nema više solidarnosti kao nekad i većina stvari se radi proračunato. Svi se drže one "Pomozi sirotu na svoju sramotu."

Misliš da je lako udomit nekog stranca iz npr. Sirije? Treba zaspat s spoznajom da ćeš se možda probudit bez one zlatnine, ili što već imaš od vrijednosti. Ili da ti će ti možda jedan dan pokucat policija zbog kakve bombe. Iako ta osoba koja živi s tobom nema apsolutne veze s bombom koja je ekspodirala prije dva dana u centru grada. Pa malo ljudi bi primilo i svog sugrađanina, a kamo li nekog stranca  s bliskog istoka. Jako puno hrvata živi na rubu i nežele nikakav dodatan rizik, niti opterećenje na svoja i onako jadna primanja. Istina je da ovaj način razmišljanja nije "human" ali bit human znači odricanje o rizik, a ljudima je danas toga dosta.

A čemu nam služi država ako ćemo pojedinačno prihvaćati ljude? I ovako stalno dajemo novce za humanitarne akcije, za bolesnu djecu, o čemu bi trebao skrbiti HZZO.

nikidr kaže...

@mario L

Jel mi razgovaramo o europskim zemljama ili sto ta karta dokazuje tocno?

Ja sam govorio o onim clancima sto sam postavio. Trenutno u britaniji djeluje 85 serijatskih sudova procitaj clanak mislim 2 stranice rasprave unazad, a nije to samo u britaniji. To su ilegalni sudovi i pokusaj uspostavljanja paralelnog sustava, cak i drasticne kazne nekad izricu. Doslovno rusenje ustavnog poretka tih zemalja. I to nisu incidenti izolirani nego su se svi dogovorili i paneuropski guraju za legitimizaciju i legalizaciju tih sudova ex post facto da bi dobili amnestiju za sva dosad ilegalno provedena sudjenja. Njihovi klerici javno na tv-u govore nama britanski zakoni ne znace apsolutno nista, mi se vodimo iskljucivo po serijatskom pravu.

 

Sto je sljedece legitimizacija ovih patrola njihovih sto ljude maltretiraju i napadaju. Paralelna serijatska policija mozda, malo karikiram ali tko zna za 20 godina, natalitet im je neusporedivo veci i pogledajte malo statistike kakvo ce stanje biti u buducnosti. Ja vas ponekad ne kuzim mislite valjda da ce se oni  prilagoditi i uklopiti u europske norme u tom roku? Zive u izdvojenim zajednicama i sanse asimilaciju su minimalne, na razini statisticke pogreske. Ako se ovakav priljev nastavi, za 30 godina mi cemo biti ti koji ce se morati prilagoditi serijatskom pravu i policiji te njihovoj kulturi ne obrnuto.

A jesi li upoznat s ovom činjenicom? Ili ako želišglobalno.

 

Što se tiče fanatika njih imaš na svim stranama.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Da poznato mi je ali radi se o sudovima samo imenom, njihove odluke se bave iskljucivo razvodima (crkvenim), vjerskim pitanjima, ukazanjima i slicnim zabavnim stvarima he he koje nemaju nikakvu tezinu u civilnom pravu. Dok serijatski sudovi imaju jurisdikciju na sve djelove zivota svojih ( podanika bolju rijec nisam nasao ali nije ni daleko ) cak i kazneno pravo, koje je kod njih jako sirok pojam te svoje odluke provode aparatom njihove zajednice i ljudi koji je isto ilegalan.

 

Mogao bi i ja osnovati neku udrugu, postaviti pravila ili cak i dogme te udruge te osnovati sud udruge cije bi se odluke odnosile iskljucivo na djelovanje te udruge i te nase dogme. Zanci ako netko nije obavio svoj posao ili prekrsio dogme taj sud bi ga mogao izbaciti iz udruge ali nikako ga nebi mogao osuditi na zatvor, oduzimanje djece pa cak i na gore stvari sto ovi ilegani serijatski sudovi i rade. Otprilike takvo je i stanje s crkvenim sudovima nemaju nikakv tezinu niti se mogu petljati u civilno pravo. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 14:44 (nikidr).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.jutarnji.hr/procitajte-grozotu-mjeseca-stav-mirele-holy-o-izbjeglicama-besprizorni-je-pokusaj-politickog-lesinarenja/1404510/

 

Holy nije rekla ništa loše ni nerazumno, a novinar se raspisao kao da se hitler ukazao

Potpis!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...

Da poznato mi je ali radi se o sudovima samo imenom, njihove odluke se bave iskljucivo razvodima (crkvenim), vjerskim pitanjima, ukazanjima i slicnim zabavnim stvarima he he koje nemaju nikakvu tezinu u civilnom pravu. Dok serijatski sudovi imaju jurisdikciju na sve djelove zivota svojih ( podanika bolju rijec nisam nasao ali nije ni daleko ) cak i kazneno pravo, koje je kod njih jako sirok pojam te svoje odluke provode aparatom njihove zajednice i ljudi koji je isto ilegalan.

 

Mogao bi i ja osnovati neku udrugu, postaviti pravila ili cak i dogme te udruge te osnovati sud udruge cije bi se odluke odnosile iskljucivo na djelovanje te udruge i te nase dogme. Zanci ako netko nije obavio svoj posao ili prekrsio dogme taj sud bi ga mogao izbaciti iz udruge ali nikako ga nebi mogao osuditi na zatvor, oduzimanje djece pa cak i na gore stvari sto ovi ilegani serijatski sudovi i rade. Otprilike takvo je i stanje s crkvenim sudovima nemaju nikakv tezinu niti se mogu petljati u civilno pravo. 

 

https://fullfact.org/law/uk_sharia_courts-39429

 

 

 

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice