Sriracha chili sauce

poruka: 78
|
čitano: 13.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sriracha chili sauce

uf iskreno ne znam. ja jako pretjerujem jer nemam mjera. u apsolutno sve si stavljam, do te mjere da mi djeluje ko laksativ dok pretjeram

doslovno dok si kuham recimo, samo nagnem i od oka stavim.. nema mjera

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Da prenesem utiske.

Kupio sam Pantai Norasingh sriracha-u. Htio sam da prvi probani bude od nekog brenda iz Tajlanda, a ovaj je bio najdostupniji. Malo sam istražio i saznao da je sriracha od ovoga brenda poznata po čilijevom ulju na tajlandski način. Inače, sriracha ovoga brenda pokriva manje od 1% tržišta (vjerojatno vezano za srirachu, nisam siguran odnosi li se na sve prozvode brenda), a podaci su od AC Nielsen kompanije iz 2018. godine.

To bi bio neki teorijski dio.

Sada idemo na ukus.

Prvo sam ga probao "na čisto", da vidim o kojoj ljutini se radi. Probao sam malo kavenom žlicom i okus je bio jak. Osjećaj peckanja nije toliko jak na jeziku, rekao bih malo ljući sos, ali je problem kada dođe do ždrijela i grla. Tu počinje jače peckanje, malo neugodno. Možda je to i zbog suhoće grla. 

Sve to je bilo jučer, a danas sam veće probavanje sačuvao za doručak. Jeo sam je uz hrenovke i jaja u količini dva puta manjoj nego što jedem senf, a njega baš trpam u sve sendviče. I što se tiče ukusa, onako. Nisam fasciniran. Možda sam očekivao previše, ali mi ukus nije nikako profinjen. Nije stvar u tome da nešto bude ljuto u mjeri da kolje, nego da se osjeti taj neki pozadinski ukus koji daje ugođaj. Ovo mi je imalo ukus kao da je nešto prokislo i miris je podsjećao na vrenje. Što se tiče ljutine, nije ljuto kada se jede sa jelom. Ne trpam ga kao kečap, sef ili neki drugi sos, ali može se slobodno jesti. Kupio sam i Huy Fong, za kojeg se nadam da će biti bolji. Njega ću probati kada završim sa ovim. Definitivno ću ga još nekoliko puta probati uz konkretna jela (gamberi, šnicle, kuhano meso, pizza) pa ćemo vidjeti što ćemo. 

13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Ove imam u Kauflandu u Karlovcu, koji uzeti preporuka ?! 

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
Ovaj livo je bomba.

Ovaj desno je top isto, ko neka kombinacija s majonezom, manje ljut, lipog okusa.

Srednji los.
13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Ja naručio ovaj prvi, crveni sa pticom i došao mi Pantai Norasingh. Sreća da je imao omot ispod poklopca, inače ne vjerujem da bih ga probao.

11 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce

Danas kupio u DE, 22 kune oriđiđi

13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Samo da javim je sriracha popravila utiske. Jeo sam je uz pizzu kao kečap i odlična je. Daje taj neki ljuti šmek koji ugodno žari. Definitivno će se naći na meniju. 

 

Uz što ju vi jedete?

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Sriracha chili sauce
Jel ja jedino reagiram na ljuto tako da krenem štucat toliko jako da me krene bacat?
15 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
Dex.pwn kaže...
Jel ja jedino reagiram na ljuto tako da krenem štucat toliko jako da me krene bacat?

 Nisi jedini, samo sto ja krenem stucati kad bas bas pretjeram s ljutinom, npr. kad pojedem cijelu svjezu Trinidad Scorpion.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Nakon što sam skoro potrošio svoju bočicu Pantai Norasingh srirache od 200 ml, odlučio sam se probati Huy Fong verziju.

U komentaru ću uspoređivati ova dva brenda.

Huy Fong mirisom najviše podsjeća na ajvar, onaj klasični ajvar, malo manje na feferone, dok Pantai ima vrlo čudan, za mene malo neprijatan miris.

Kada probate "na čisto", Huy Fong ima jaku ljutinu koja najviše pogađa sredinu jezika i tu se dugo zadržava. Pantai nema tako dugotrajan efekat, ali više iritira ždrijelo.

Na tanjuru Huy Fong izgleda kao tek otvoreni ajvar (bez ulja, jer se u ajavar nakon prvog korištenja dodaje ulje), dok je Pantai malo uljast, jer je i poznat po čilijevom ulju u sebi.

U kombinaciji sa jelom američki proizvod je ostavljao stvarno jak ukus, toliko jak da mi je curio nos. I ono što je smiješno je to da je nakon ispuhivanja nosa ukus bio dosta slabiji, valjda sam se navikao. Za Pantai sam već objasnio da je imao ukus nekog vrenja i nije bio ovako ljut.

U međuvremenu sam se jako navikao na Pantai i stavljam ga u sva jela i u velikoj količini. Huy Fong ću svakako probati još nekoliko puta, ali za sada mi je Pantai ispred njega.

 

Ono što bih volio je to da probam Golden Mountain srirachu, koja pokriva četvrtinu tajlandskog tržišta. Tu je ovaj sos i nastao, a iskreno sumnjam da je Huy Fong najbolja i originalna verzija.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Sriracha chili sauce
Meni nos curi od juhe 😅
Koliko su zdravi ti umaci
13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Kažu da su zdravi u malim količinama. Ako imaš nisku toleranciju na ljuto, onda nemoj jesti, mada mislim da se čovjek može naviknuti na to. 

 

Evo upravo jedem pizzu sa Huy Fongom i nije toliko ljut, a stavio sam ga kao kečap što stavljam. Izgleda da je jaka ljutina rezervirana samo za prvi put kada ga probaš, poslije se navikneš.

12 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
Dex.pwn kaže...
Meni nos curi od juhe 😅
Koliko su zdravi ti umaci

 Nimalo. Sve je to krcato industrijskog šećera.

Jedina životinjska vrsta koja voli i jede ljuto je čovjek.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
BlueMax kaže...
Dex.pwn kaže...
Meni nos curi od juhe 😅
Koliko su zdravi ti umaci

 Nimalo. Sve je to krcato industrijskog šećera.

Jedina životinjska vrsta koja voli i jede ljuto je čovjek.

Čili papričice sadrže kapsaicin koji je dosta koristan i zdrav.

Naravno kao i sve u umjerenim količinama.

 

Pomaže kod grlobolje, probave, dijabetesa, psorijaze, artritisa...

 

Ovo prvo se slažem, većina tih industrijskih rafiniranih proizvoda nije zdrava i zato je najbolje kupiti (posaditi) čili papričice, zatim se osuše i samelju i eto čili praha. Tko ima volje može napraviti i vlastiti umak, barem će znati što je sve u njemu.

13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Sriracha dakle okusom nije kao Tabasco? Mogao bi probati. Tabasco mi nikada nije sjeo, previše mi se osjeti ocat. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
dv14 kaže...

Sriracha dakle okusom nije kao Tabasco? Mogao bi probati. Tabasco mi nikada nije sjeo, previše mi se osjeti ocat. 

Ovisi čiju srirachu uzmeš. Huy Fong ne osjetim uopće kiselinu iako je ima u sastojcima, više osjetim neki mix papričica i rajčice, možda i nije rajčica nego nešto treće.

13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Mene Huy Fong mirosom i izgledom na tanjuru najviše podsjeća na ajvar, a ukusom na feferon. 

 

Je li netko probao spicy seafood sauce? Ne znam kako da prevedem na hrvatski, jer su prijevodi različiti, a na bočici stoji takav naziv. I koji brend je najbolji? Možete zamisliti lignje na žaru tim sosom. Mislim da bi odličan spoj bio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 23:38 (zombie).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice