Slučaj Ognjen Šimić

poruka: 56
|
čitano: 7.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj ognjen Šimić

prava nepravda što se mene tiće. 9godina za malo mitologije koja se ionako svugdije nalazi u puno većim razmjerima. a pitanje je i kakav je to mito primao tj . mislim na mito kojeg su davali pacijenti samovoljno samo da bi se prije operirali i zbog svoje naivnosti dobije nevjerojatnig 9 godina dok drugi znaju dobiti samo 4 za ubojstvo (jer su mentalno skrenuli)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 13:53 (brezonja).
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Slažem se, no kao i što sam znaš uvijek treba pokazati da država nešto radi  Smijeh, na žalost ne ono što bi trebala, pa ovakvim stvarima maže oči narodu i EU...

16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

ma po mom mišljenju on se zamjerio velikim ljudima u zdravstvu pa su ga se oni riješili, ma nepravda jer ti ljudi primaju više mita mjesečno nego što je pimić sveukupno

16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

Ja bih mu dao i duplo, ako će me operirati. Naši doktori su sramotno plaćeni, za razliku od "nekih" koji ne da koriste društvu nego su štetočine. 

 

Previše odgovornosti za premalo novaca.

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Slažem se. Smješna stvar je ta što zdravsto govori da im fali kirurga, a nis pomislili da je problem možda u njima, male plače a ljudi koji završe medicinski faks odu zbog tog radit van

16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

kao što rekoh, vlada se bavi sitnim stvarima / ribama... a velike ne dira jer su velikima u džepu :)

16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Pa čak i ako je zaista kriv za ono za što ga se tereti, smatram da je kazna definitivno neprimjerena. Veliki je to gubitak za struku i za njega samog kao vrsnog kirurga, pogotovo uzevši u obzir njegove godine.

16 godina
offline
RE: Slučaj ognjen Šimić
brezonja kaže...

prava nepravda što se mene tiće. 9godina za malo mitologije koja se ionako svugdije nalazi u puno većim razmjerima. a pitanje je i kakav je to mito primao tj . mislim na mito kojeg su davali pacijenti samovoljno samo da bi se prije operirali i zbog svoje naivnosti dobije nevjerojatnig 9 godina dok drugi znaju dobiti samo 4 za ubojstvo (jer su mentalno skrenuli)

  Šimić je samo žrtveno janje, primjer ostalima i privid bore protiv korupcije u našoj zemlji. 
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
macak kaže...

  Veliki je to gubitak za struku i za njega samog kao vrsnog kirurga, pogotovo uzevši u obzir njegove godine.

  Veliki gubitak za struku?? On nije čovijek, on je gad a još manje doktor... bogati nek žive a sirotinja nek umire? NITKO nema pravo igrati se boga.
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

gle on je primao od pacijenta mito da dođu prije na red a ne a operaciju čekaju 4 mjeseca pa do tad bi ti ljudi umrli

16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
gi4ouR kaže...

Slažem se, no kao i što sam znaš uvijek treba pokazati da država nešto radi  Smijeh, na žalost ne ono što bi trebala, pa ovakvim stvarima maže oči narodu i EU...

 da, jadnik je sad u zatvoru, a kak se ono kaže, bilo kuda korupcija svuda
gi4ouR kaže...

kao što rekoh, vlada se bavi sitnim stvarima / ribama... a velike ne dira jer su velikima u džepu :)

 Slažem se!!!!al kako si i u gornjem citatu rekao, ljudima mažu oči, a i uniji se to lijepo vidi.....al to nije ni blizu rješenja mita i korupcije u državi (kap u moru,a ovaj doktor je čisto ko suza žrtveno janje)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 15:07 (mali.ivica87).
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...
macak kaže...

  Veliki je to gubitak za struku i za njega samog kao vrsnog kirurga, pogotovo uzevši u obzir njegove godine.

  Veliki gubitak za struku?? On nije čovijek, on je gad a još manje doktor... bogati nek žive a sirotinja nek umire? NITKO nema pravo igrati se boga.
 Slažem se da se nitko nema pravo igrati Boga, al šta tu možemo....pa pogledaj amere i ruse,e to je prava gamad
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Ako se dokazalo da je primao mito, onda nek trune u zatvoru...

 

jedan po jedan i vise niko nece primit mito tek tako...

 

a koji su "pozadinski" razlozi takve kazne, to nije vazno. Prekrsio je zakon i sad nek IDE U Zatvor..

 

 

..toliko od mene za sada..

http:/zupadesigns.com Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
brezonja kaže...

gle on je primao od pacijenta mito da dođu prije na red a ne a operaciju čekaju 4 mjeseca pa do tad bi ti ljudi umrli

 Neš' ti savijesti, možda bi mu medalju trebalo dati.
<?= "hello world" ?>
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...
macak kaže...

  Veliki je to gubitak za struku i za njega samog kao vrsnog kirurga, pogotovo uzevši u obzir njegove godine.

  Veliki gubitak za struku?? On nije čovijek, on je gad a još manje doktor... bogati nek žive a sirotinja nek umire? NITKO nema pravo igrati se boga.
 Čovjek je vrhunski stručnjak u toj struci, on spašava živote, a ne uzima ih. On je dobio 9 godina za uzimanje mita, što nitko nije dokazao, već je bilo dovoljno da zaštićeni svjedoci (znači nitko ne može znati tko su dotični) kažu da su dali mito (znači, ispada da nije kažnjivo davati mito).

Maloljetni mladić u Makarskoj ubije autom dvije djevojke i završi na školovanju u inozemstvu.

Mali Žužić pijan autom ubije djevojku i doživotno osakati mladića, dobije 5 godina, koje provodi ispijajući kavu u centru Zagreba.

Vozač kamiona Stričak pišući sms u vožnji ubije dvije majke i njihovu djecu. Vrijeme trenutno provodi na slobodi, dok iščekuje suđenje koje se konstantno odgađa i koje je zatvoreno za javnost, jer to je za njega jadnog veliki pritisak. A što je s djevojkom koja je izgubila majku i brata, koja još k tome nema oca i ostala je sama?!?!

Što je s dilerima, pljačkašima itd. koji dobivaju uvjetne kazne? Što je s političarima?
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Potpis.

 

Glupo je uopce pokusati objasniti ovakve stvari HDZ-ovom birackom tijelu  Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
brezonja kaže...

gle on je primao od pacijenta mito da dođu prije na red a ne a operaciju čekaju 4 mjeseca pa do tad bi ti ljudi umrli

 Da bi došao prije na red moraš nekom uzeti njegovo mjesto.
16 godina
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Ne mogu da vjerujem da ga netko zapravo opravdava?! Dajte ljudi razmislite malo i preispitajte si sasvjest!

 

Slažem se da je ova osuda samo kap u moru, pravi rezultati će se početi nazirati kada se ugledamo u RUMUNJSKU i slične zemlje, odnosno u načine na koje se oni bore protiv korupcije. NITKO nije izvan zakona, pa tako ni najviši dužnosnici, članovi sabora, pa ni premijer!

 

Uglavnom dug je put pred nama, a ovaj slučaj Šimić je korak. Jeste samo jedan korak ali barem prema naprijed.

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
mali.ivica87 kaže...
 Slažem se da se nitko nema pravo igrati Boga, al šta tu možemo....
 Možemo ga strpat u zatvor na 9 godina.
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...

Ne mogu da vjerujem da ga netko zapravo opravdava?! Dajte ljudi razmislite malo i preispitajte si sasvjest!

 

Slažem se da je ova osuda samo kap u moru, pravi rezultati će se početi nazirati kada se ugledamo u RUMUNJSKU i slične zemlje, odnosno u načine na koje se oni bore protiv korupcije. NITKO nije izvan zakona, pa tako ni najviši dužnosnici, članovi sabora, pa ni premijer!

 

Uglavnom dug je put pred nama, a ovaj slučaj Šimić je korak. Jeste samo jedan korak ali barem prema naprijed.

 Da ne bi bilo zabune, definitivno ne podržavam njegove postupke - ako je do njih uopće došlo (jer na temelju suđenja takvog kakvo je bilo to ne možemo zaključiti).

Poanta onoga što sam rekao je da moraju postojati neka mjerila.

Strpat čovjeka u zatvor nije nikakvo rješenje. Treba ga ostaviti neka radi i otplati svoj dug. Neka radi bez plaće, neka vrati što je uzeo (ako je uzeo). Neka i dalje spašava živote, ali neka ga se spriječi da on bude u poziciji da odlučuje čiji će život spasiti. I ovako imamo premalo kvalitetnih liječnika. To je struka koja zahtijeva konstantno usvršavanje, putovanja na razne konvencije, pohađanje seminara i stručnih usavršavanja itd.

Vrhunskog stručnjaka, kardiokirurga, nema smisla držati u zatvoru 9 godina + 5 godina zabrane rada u struci.
15 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

Zašto uopće otvarate ove teme.Viče

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...

Ne mogu da vjerujem da ga netko zapravo opravdava?! Dajte ljudi razmislite malo i preispitajte si sasvjest!

 

Slažem se da je ova osuda samo kap u moru, pravi rezultati će se početi nazirati kada se ugledamo u RUMUNJSKU i slične zemlje, odnosno u načine na koje se oni bore protiv korupcije. NITKO nije izvan zakona, pa tako ni najviši dužnosnici, članovi sabora, pa ni premijer!

 

Uglavnom dug je put pred nama, a ovaj slučaj Šimić je korak. Jeste samo jedan korak ali barem prema naprijed.

 Ja ga ne opravdavam ali to je posao..tu nema milosti bilo da se radilo o zivotu ili minutama..ubojica dobije 5godina zatvora i pije kavu na trgu(tak negdje) a covjek koji je uzeo novce da nekome spasi!!??zivot preko reda dobije 9godina..ljudi pa nije ovo gta ili neka druga igrica..netko mora hraniti tu obitelj(ok. mislim da imaju dovoljno novca al ipak) a ovaj koji ima bogatog taticu ubije!!(citaj ubije) dobije 5 i onda nemate nimalo milosti prema ovom doktoru..nije ni cudno kaj doktor trazi mito da te spasi jer te nemoze podnjet..jer svi gledaju za svoj dep..pozatvarajte sve doktore pa cemo vidjet tko ce nas spasavati kad nam se neki tatin sincic zabije u auto..
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 17:06 (Lion King).
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

Da se doktore plati prema odgovornosti, ne bi im trebao mito..

 

Od prijatelja otac je šef kirurgije, vrhunski stručnjak, uskoro ide u mirovinu, plaća bez dežurstava je 6.500 kn, penzija će mu biti oko 3000,  pa si vi, uvaženi i osvješteni građani, mislite da li bi izgubili minimalno 10 godina na učenja i specijalizacije, imati svakodnevno živote u rukama (hoćeš, nećeš, moraš se igrati boga) i raditi svetkom i petkom ( čovjek radi svaki Božić i Novu godinu ) da bi zaradili kakvu takvu plaću.

 

99% vas bi u takvim uvjetima uzimalo mito, priznali vi ili ne..

 

Što se mene tiče, ako je čovjek stručnjak i spašava živote , neka mu je..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 17:16 (ferovca1).
16 godina
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Nije ni čudo što nam je država u ovakvome stanju dok god postoje ovakva razmišljanja... žalosno.

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...

Nije ni čudo što nam je država u ovakvome stanju dok god postoje ovakva razmišljanja... žalosno.

 Covjece pogledaj post iznad tebe!
Kirurg se obrazuje 10godina da bi radio svaki dan!(99%nas je na bozic i novu godinu doma) ima placu 6500kn i mirovinu 3000kn!..pogledaj tko bi trebao bit zalostan..omg..
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
Lion King kaže...
 Covjece pogledaj post iznad tebe!
 A ti pokušaj razmisliti svojom glavom umjesto potpisivati tuđe izljeve pameti. Za primit mito NEMA opravdanja i NEMA razlike između doktora/sudaca/carinika/nekog trećeg.

EDIT: evo, čini se da je pobjegao. U ovoj državi nitko ne može preuzeti odgovornost za svoja djela/nedjela/dužnosti, već se svi uhvate u bijeg.
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2008 18:33 (ambivalent).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
ambivalent kaže...
Lion King kaže...
 Covjece pogledaj post iznad tebe!
 A ti pokušaj razmisliti svojom glavom umjesto potpisivati tuđe izljeve pameti. Za primit mito NEMA opravdanja i NEMA razlike između doktora/sudaca/carinika/nekog trećeg.

EDIT: evo, čini se da je pobjegao. U ovoj državi nitko ne može preuzeti odgovornost za svoja djela/nedjela/dužnosti, već se svi uhvate u bijeg.
 Naravno da nema..ali to je sve posao..Cooltako je bilo prije 5000godina i biti ce u buducnsti.
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić

Ma šta pricate koji vam je vrag !.Smatrate da je normalno da platite nešto što ste vec platili ???Kakav lijecnik što struka gubi ??Koji Vam je vrag još jednom .Takvu bahatost arogantnost i oholost morao je platiti ima Boga .On lijecnik ?Tko ga je tjerao da pored svojih 20 i nešto tisuca kuna pljačka bolesnu Hrvatsku sirotinju i one koji su dugo godina izdvajali u zdravstvo bas za slucaj da se razbole!!Zlocin i kazna Koliko razumijem (iz prica kolega koji su s njim radili)njegovo ponašanje je granicilo sa bahtaošču i ludošcu .Pa zaboga čovjek je smatrao da je normalno da traži pitu pored pogace i to od onoih kojima bi treba služiti .Ptuj pljujem na takve kvazi lijecnike  i na sve one koji pljačkaju naš narod .Kazna je primjerena.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slučaj Ognjen Šimić
macak kaže...
ambivalent kaže...
macak kaže...

  Veliki je to gubitak za struku i za njega samog kao vrsnog kirurga, pogotovo uzevši u obzir njegove godine.

  Veliki gubitak za struku?? On nije čovijek, on je gad a još manje doktor... bogati nek žive a sirotinja nek umire? NITKO nema pravo igrati se boga.
 Čovjek je vrhunski stručnjak u toj struci, on spašava živote, a ne uzima ih. On je dobio 9 godina za uzimanje mita, što nitko nije dokazao, već je bilo dovoljno da zaštićeni svjedoci (znači nitko ne može znati tko su dotični) kažu da su dali mito (znači, ispada da nije kažnjivo davati mito).

Maloljetni mladić u Makarskoj ubije autom dvije djevojke i završi na školovanju u inozemstvu.

Mali Žužić pijan autom ubije djevojku i doživotno osakati mladića, dobije 5 godina, koje provodi ispijajući kavu u centru Zagreba.

Vozač kamiona Stričak pišući sms u vožnji ubije dvije majke i njihovu djecu. Vrijeme trenutno provodi na slobodi, dok iščekuje suđenje koje se konstantno odgađa i koje je zatvoreno za javnost, jer to je za njega jadnog veliki pritisak. A što je s djevojkom koja je izgubila majku i brata, koja još k tome nema oca i ostala je sama?!?!

Što je s dilerima, pljačkašima itd. koji dobivaju uvjetne kazne? Što je s političarima?
 #1 takvih ima na desetke u svakoj bolnici...
#2krunski svjedoci-sve sto kazu u tom postupku se NE SMIJE upotrijebiti protiv njih, a za dobiti taj "status" trebaju imati vraski dobar iskaz
#3ne mozes usporedjivat zakon, jer se isto godina dobije za otavranje tudje poste i za teske prijetnje (znaci kad ti dodju dvojica celavih i prijete ti..) [Kazneni zakon, čl. 95. i negdi oko 150. ako se ne varam]


toliko od mene za sada.

Ps. Molim vas prestanite blatiti HDZ cijelo vrijeme jer moje misljenje je da nema razloga.
http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
Slučaj Ognjen Šimić

Kao što je i on sam rekao: "Svi u ovom gradu mogu tvrditi ja sam dao dr. Šimiću 10 kn da me operira."

Kublach
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice